Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

Május 27. Millenáris Southampton — FTC 3:0 N/19. Dobronyi — Rumbold, Manglitz — Deutsch, Bródy, Gorszky — Braun, Weisz, Braun II, Pákay, Schlosser. „A 37. percben nagy kavarodás támad az angol kapu előtt, melyből kifolyólag a bíró büntetőrúgással sújtja az angolokat, akik ez ellen tiltakoznak. Végül is a 11-est a magyarok a kapu fölé lövik az angolok kacagása közben.” Június 3. Millenáris FTC—UTE 3:0 Ezüstlabda G: Braun, Braun II, Pákay. Dobronyi — Rumbold, Manglitz — Deutsch, Bródy, Gorszky — Braun, Koródy, Braun II, Pákay, Schlosser. Június 10. Margitsziget FTC —Postás 1 : 1 Ezüstlabda, döntő G: Koródy. Dobronyi — Rumbold, Manglitz — Deutsch, Bródy, Gorszky — Braun, Koródy, Braun II, Pákay, Schlosser. A döntő megismétlésére a Postás jóképességű csapata, egyéb kötelezettségeire hivatkozva, nem tudott kiállni. Ezért az FTC javára lemondott és a díjat újra az FTC-védte. Szeptember 8. Millenáris FTC—Slavia 5:5 N/20. G: Schlosser 2, Weisz, Pákay, Koródy. Dobronyi — Rumbold, Weinber — Gorszky, Bródy, Halász — Weisz, Pákay, Koródy, Schlosser, Kovács. Az FTC már 5 : 2-re vezetett! Az 59. percben 5 : 3-ra, a 74.- ben 5 : 4-re javítottak a csehek. A 80. perc majdnem a mérkő­zés végét jelentette: „Kovács lerohanása igen veszélyes, de a döntő pillanatban egyszerűen legázolja Fiering. A bíró bünte­tőrúgást ítél, mit a csehek nem akarnak elfogadni, ki akarnak vonulni a pályáról. A közönség fenyegető magatartása, s vezetőik tilalma azonban visszatartja a sportszerűtlen lépés­től. Tíz percnyi huzavona után a bírónak elégtételt adnak, mire a mérkőzés folyik tovább. De a magyar csapat teljesen kedvetlenül játszik már, s midőn a csehek Kosekot állítják a kapuba, annyira zavarba hozzák a 11-est lövő Schlossert, hogy az Kosekba rúgja a labdát. A csehek ezután a deprimált magyar csapat kapujába Kosek által belövik a kiegyenlítő gólt, s így az izgalmas mérkőzés eldöntetlenül végződik.”