Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

Október 29. Soroksári út FTC-MUE 12:0 B/55. G: Weisz 4, Koródy 3, Kovács 3, Pákay. Dobronyi — Lissauer, Manglitz — Gorszky, Bródy, Takács — Braun, Koródy, Pákay, Weisz, Kovács. November 5. Amerikai út FTC —Főv. TC 3:3 B/56. G: Weisz 2, Koródy. Fritz — Lissauer, Manglitz — Gorszky, Bródy, Takács — Koródy, Pákay, Braun, Weisz, Kovács. Óriási meglepetés! Már-már úgy látszott, hogy elszenvedi első vereségét az FTC, amikor a befejezés előtt pár perccel Weisz egyenlített. A csapat fáradt játékát a BTC elleni hétközi barátságos, de presztízs mérkőzés magyarázta... November 19. Soroksári út 33 FC—FTC 2 : 1 B/57. G: Weisz. Fritz — Lissauer, Manglitz — Gorszky, Bródy, Deutsch — Braun, Koródy, Pákay, Weisz, Takács. November 26. Millenáris FTC-MTK 0:0 B/58. Fritz — Lissauer, Manglitz — Gorszky, Bródy, Deutsch — Braun, Koródy, Pákay, Takács, Kovács. Az FTC képtelen volt a gólszerzésre a tartalékos MTK ellen. A leereszkedett köd miatt a mérkőzést a játékvezető 11 perc­cel korábban félbeszakította. A hiányzó időt december 3-án délután játszották volna le a csapatok, de az MTK feladta, és így a két pontot az FTC kapta meg. A bajnokság véget ért. A bonyodalmak azonban csak ezután kezdődtek. A Postás az utolsó mérkőzését 7 : 0-ra nyerte a Főv. TC ellen. Egyes hírek szerint a Postás csapatkapitánya jó állást ígért a Főv. TC két játékosának, ellenértékűi a mérkő­zés elvesztéséért. Az MLSZ vizsgálata ezt bebizonyította, s mindhárom játékost örökre eltiltotta. A mérkőzés eredményét azonban jóváhagyta, így a Postás veretlenül, 2 pont előnnyel megnyerte a bajnokságot. A Postás-játékosok megünnepelték az elsőséget, és az ügyet mindenki lezártnak tekintette. A Főv. TC egyik eltiltott játékosa, Roóz Ernő azonban 1906 tavaszán a Postás vezetőit is vesztegetéssel vádolta. 32