Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

Bajnoki elsőség botrányokkal ipOJ Február 19. Soroksári út FTC-UTE 2:0 B/44. G: Weisz 2. Fritz — Berán, Ullerich — Lissauer, Bródy, Gorszky — Takács, Pákay, Pokomy, Weisz, Braun. Weisz 30 méterről lőtt két góllal szerezte meg a győzelmet. Március 5. Margitsziget FTC-MAC 2 :0 B/45. G: Lissauer, Deutsch. Fritz — Berán, Ullerich — Lissauer, Bródy, Gorszky - Takács, Deutsch, Pokorny, Weisz, Scheibe!. Március 12. Lágymányosi út FTC —33 FC 3:0 B/46. G: Weisz 2, Pokorny. Fritz — Berán, Ullerich — Lissauer, Bródy, Gorszky — Takács, Deutsch, Pokorny, Weisz, Braun. Március 19. Soroksári út FTC —Vienna 1 : 0 N/15. G: Pokorny. Fritz — Manglitz, Ullerich — Gorszky, Bródy, Deutsch — Kovács, Takács, Pokorny, Pákay, Braun. A mérkőzés az első félidő 42. percében félbeszakadt. „A bécsi középcsatár, Krenk, rendkívül durván és erőszakosan dolgo­zott, mire a bíró ismételt figyelmeztetés után kiállásra vagy bocsánatkérésre szólította fel, miután személyében is meg­sértette.” Mivel a játékos nem engedelmeskedett, a bíró ki­állította. Erre az egész Vienna levonult. A mérkőzés után ki­jelentették, hogy a játékvezetői ítéleteken kívül a felhőszaka­dás következtében irreálissá, sártengerré változott pálya miatt hagyták abba a játékot. Ebből a levonulásból elég súlyos konfliktus keletkezett az osztrák és magyar szövetség között. Végül a Vienna bocsánat- 9 kérő levele megnyugtatta a kedélyeket.