Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

dás. A Keleti csoportból továbbjutottak: 1. Újpest, 2. Vasas, 3. Szeged, 4. Kispest, 5. DVSC. Az egy csoportbeliek egymás ellen elért eredményei, valamint a másik csoport legjobb öt csapata elleni, oda-vissza alapon játszott mérkőzések ered­ményei alakították ki az 1945 — 46. évi bajnokság végeredmé­nyét. Május 19. Üllői út Szeged-FTC 3:2 B/923. G: Mike 2. Csikós — Rudas, Ónody I — Sárosi III, Kéri, Lakat — Sipos, Kubala, Mike, Sárosi, Nagy IV. Május 26. Üllői út FTC-Kispest 4:1 B/924. G: Mike 2, Ónody I 2. Csikós — Rudas, Ónody I — Sárosi III, Kéri, Lakat — Sipos, Kocsis, Mike, Hernádi, Gyetvai. Június 9. Üllői út FTC-Újpest 1 : 1 B/925. és 2:1 Tildy-serleg, elődöntő G: Sárosi és Mike. Csikós — Rudas, Ónody I — Sárosi III, Kéri, Lakat — Kubala, Sárosi, Mike, Hernádi, Gyetvai. A mérkőzés a Tildy-serlegért is folyt. Ezért a bajnoki játék döntetlenje után kétszer 15 perces hosszabbítás következett. Az Újpest veretlen bajnokcsapatát a Fradi a negyedik „fél­időben” győzte le. „Sárosi dr. fejjel Mike elé teszi a labdát. A középcsatár lövése Tóthról jobbra kipattan. Mike rajta van és az ötösről a vetődő kapus mellett a jobb sarokba lövi a labdát. Győzött a Ferencváros! A közönség eksztázisban ünnepli a Fradit. Mikét a vállukon viszik ki az ünneplő szurko­lók. Boldogság honol a Fradi-szívekben. Urbancsik edző sír. . ” Június 11. Üllői út Vasas —FTC 2 : 1 Tildy-serleg, döntő G: Sárosi. Henni — Rudas, Ónody I — Sárosi III, Kéri, Lakat — Fritsch, Sárosi, Mike, Hernádi, Gyetvai.