Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

Ferencváros —Borac 8:2 N/597. G: Sárosi 4, Gyetvai, Kiszely, Pósa, Horváth. Pálinkás — Szoyka, Polgár — Hámori, Sárosi III, Lázár — Horváth, Jakab, Sárosi, Kiszely, Gyetvai. Cs: Pósa Február 25. Mező u. Ferencváros—Szeged 4 : 1 B/733. G: Sárosi 2, Tátrai, Kiszely. Csikós — Tátrai, Polgár — Hámori, Sárosi III, Lázár — Suhai, Jakab, Sárosi, Kiszely, Gyetvai. Március 3. Szombathely Ferencváros —Haladás 4 : 1 B/734. G: Jakab 2, Sárosi, Kiszely. Csikós — Tátrai, Polgár — Hámori, Sárosi III, Lázár — Suhai, Jakab, Sárosi, Kiszely, Gyetvai. Március 10. Üllői út Ferencváros—Szolnok 1 : 0 B/735. G: Sárosi III. Csikós — Tátrai, Polgár — Hámori, Sárosi III, Lázár — Suhai, Jakab, Sárosi, Kiszely, Gyetvai. Március 17. Megyeri út Újpest—Ferencváros 4 : 1 B/736. G: Suhai. Csikós — Tátrai, Polgár — Hámori, Sárosi III, Lázár — Suhai, Jakab, Sárosi, Kiszely, Gyetvai. A Fradi már a 3. percben 1 : 0-ra vezetett. A hirtelen jött eredmény túlságosan megnyugtatta a zöld-fehéreket. A má­sodik félidőben elkövetett nagy védelmi hibákat kihasznál­ták az újpestiek. „Csak a ferencvárosi védelemnek rúghatott a mai újpesti csatársor négy gólt, sőt, rúghatott volna többet is. Nemegyszer történt meg, hogy a zöld-fehér hátvédek egyszerűen megálltak és bámulták, hogy az újpestiek hogyan rohannak a kapu felé. Az újpesti csatársor majdnem olyan tehetetlen volt, mint a ferencvárosi, segítségére sietett azon­ban a zöld-fehér védelem, és így született meg a nagy gól- 289 arányú győzelem.” Január 16. Nagy becskerek