Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

1Október 18. Soroksári út FTC-Törekvés 14:0 B/24. G: Braun 4, Weisz 4, Borbás 3, Kovács 3. Fritz — Berán, Manglitz — Gorszky, Bródy, Koltai — Braun, Borbás, Pokorny, Kovács, Weisz. „A Törekvés rokonszenves egyletét jórészben az az állandó kicsinylés és gúny kedvetlenítette el, amelyben része volt.” Október 25. Soroksári út FTC—33 FC 5:2 B/25. A mérkőzés eredményét később megsemmisítették, és a két pontot 0 : 0-ás gólaránnyal a 33 FC kapta. November 1. Soroksári út FTC-MAC 5:1 B/26. G: Weisz 2, Kovács, Pokorny, Gorszky. Fritz — Berán, Manglitz — Gorszky, Bródy, Koltai — Braun, Borbás, Pokorny, Kovács, Weisz. Az FTC javára három tizenegyest ítélt a bíró, de Weisz kettőt kihagyott, a harmadikat Gorszky belőtte. November 8. Margitsziget FTC—Postás 2 : 1 B/27. G: Pokorny, Weisz. Fritz — Berán, Manglitz — Koltai, Bródy, Gorszky — Weisz, Kovács, Pokorny, Novotny, Borbás. November 22. Millenáris FTC-MTK 3:0 B/28. G: Weisz 2, Borbás. Oláh — Manglitz, Berán — Deutsch, Bródy, Gorszky — Weisz, Kovács, Pokorny, Borbás, Scheibel. Alig 5 percnyi játék után hirtelen támadt hóvihar miatt fél­beszakadt a játék. A folytatásban hatalmas küzdelem alakult ki a csapatok között. A második félidőt végigtámadta az FTC és végül Weisz kiváló játéka révén meg is nyerte nemcsak a mérkőzést, hanem a bajnokságot is. A mérkőzés után az FTC szurkolói berohantak a pályára és Weiszt vállukra emelve vitték ki. „őszinte örömmel üdvözöljük az FTC-t szép sikere alkalmá- 23 val. Egymást teljesen megértő játékosok, kik egyénileg mind-