Nagy Béla: Fradi futballkrónika 1899-1973 (Budapest, 1974)

Nagy Béla: Bevezető

Az első öt gól, majdnem szabályos időközönként, így esett: 4. perc: Takács átadását Turay szorongatott helyzetben belövi. 8. perc: Takács II kicselezi a védőket, és a kapu jobb ol­dalába helyezi a labdát. 12. perc: szöglet után Toldi fejéről lecsúszik a labda, de Takács szemfüles. 16. perc: Toldi fejesét az üres kapuból kézzel ütik ki a védők. A büntetőt Toldi értékesíti. 18. perc: szöglet után Toldi lefejeli a labdát Takács II elé, aki nem hibázik. Öt gól 15 perc alatt! Május 5. Zürich Ferencváros, Hungária vegyes —Young Fellows, Blue Star vegyes 2:1 N /420. A Ferencvárosból játszottak: Papp, Bukovi, Berkessy, Táncos, Szedlacsik, Kohut. Utóbbi egy golt lőtt. Május 7. Bern Ferencváros, Hungária vegyes —Young Boys 3 :3 N/421. A Ferencvárosból játszottak: Amsel, Papp, Bukovi, Berkessy, Táncos, Szedlacsik, Koliut. Május 8. Biel Young Boys, Biel vegyes--Ferencváros, Hungária vegyes 4: 2 N/422. A Ferencvárosból játszottak: Amsei, Papp, Bukovi, Táncos, Szedlacsik, Kohut. Utóbbi egy gólt lőtt. Május 11. Prága Sparta —Ferencváros 1:0 N/423. Háda — Takács I, Koránja — Lyka II, Bukovi, Lázár — Táncos, Takács II, Turay, Toldi, Kohut. Cs: Berkessy, Szedlacsik. Május 13. Gablonz Ferencváros —Ballspiel G. 2:2 N/424. G: Takács II 2. Háda — Takács I, Korányi — Lyka II, Sárosi, Berkessy — Táncos, Takács II, Turay, Szedlacsik, Kohut. Cs: Lázár. 220