A Magyarországi Reformált Egyház Egyetemes Konventjének Jegyzőkönyve 1943.

1943. május 19-20.

.210 1943. május 19. — 179. cséretes Kunszentmiklós nagyközség és Hódmezővásárhely város in­tézkedése, hogy a diákok a fürdőt díjmentésen használhatják, Nagy­kőrös diákjai nagyon csekély díjért. Máramarossziget tanulói a kö­zeli hegyeken síztek és szánkáztak. c) Játékdélutánt tartott 13 intézet: Budapest (leány), Csurgó, Hódmezővásárhely (leány), Karcag (csak sportköri tagoknak), Kiskunhalas (nem rendszeresen), Kolozsvár (leány), Mezőtúr, Nagyvárad (csak sportköri tagoknak), Pápa, Sárospatak, Sepsi­szentgyörgy, Szatmárnémeti (fiú) és Zilah. d) Vívótan folyam volt 15 intézetben. Ezek: Budapest (fiú), Csurgó, Debrecen (fiú), Hajdúböszörmény, Hódmezővásárhely (fiú), Kecskemét (fiú), Kiskunhalas, Mezőtúr, a két miskolci inté­zet, Nagykőrös, Pápa, Sárospatak, Szatmárnémeti (fiú) és Szeg­halom. e) Céllövészet volt 14 intézetben. Ezek: Csurgó, Gyönk, Kar­cag, Kecskemét (fiú), Kiskunhalas (nem rendszeresen), Kolozsvár (fiú), Mezőtúr, Nagykőrös, Pápa, Rimaszombat, Sárospatak, Szat­márnémeti (fiú), Szeghalom és Zilah. A leventeképzés keretében mindegyik gimnáziumunk leventéi gyakorolták a céllövészetet. f) Test gyakorlóversenyeken elért eredmények a dunamelléki kerület iskoláiban: A budapesti gimnázium Simonfalvi Pál VH. o. tanulója a KISOK orsz. bajnokságon a legjobb fővárosi diáktornász lett. A kecskeméti gimnázium a MOTESz megbízásából megren­dezte jelvényszerző versenyét. Kunszentmiklós a magyar úszószö­vetségi versenyen 2 első, 5 második és 9 harmadik helyezést nyert, a magyar úszószövetségi válogatottban Milánóban második lett. Nagykőrös a KISOK áprilisi tornászbajnoksági versenyén ötödik és hetedik helyezést nyertt. — A dunántúli kerület iskoláiban: A leventecéllövő versenyt a pápai iskola csoportja nyerte. Pápa ösz­szesen 45 versenyen vett részt. A KISOK orsz. bajnoki tornászver­senyén 2 egyém bajnokságot nyert. Az országos vívóbajnokságon a kardcsapat negyedik lett, egyéni versenyben harmadik díjat nyert. Ezeken kívül Pápa 11 egyéni kerületi és 3 csapatbajnokságot nyert. Csurgó jelvényszerző versenyeket rendezett, sportünnepélyt tar­tott. Baján a kerületi tornászbajnokságon két csurgói csapat baj­nok lett. — Az erdélyi iskolák közül 3 intézet vett részt testgya­koiló versenyeken: Kolozsvár (fiú) az orsz. KISOK tornászba jnok­ságon Budapesten 9-ik helyezést ért el. Sepsiszentgyörgy KISOK országos versenyen síbajnok és levente országos sí bajnok lett. Ko­lozsvár (leány) KISOK országos műkorcsolyázó versenyen hatodik.