Prágai Magyar Hirlap, 1937. április (16. évfolyam, 74-99 / 4220-4245. szám)

1937-04-20 / 90. (4236.) szám

8 <I^CT-7V\AGtoRTTmK5Ö 1937 április 20, kedd, 1 let! válogatott ifj. csapat ellen 2:0 (2:0) arányiban győzött. Bíró: Róth. A nyugati divízió pontállása: t FTC 15 10 4 1' 44:11 24 2. TTS 15 9 3 8 35:22 21 3. ÉSE 16 6 6 4 30:23 18 4. ZTK 16 7 3 6 24:31 17 5. Zsolnai SK 15 7 2 6 29:29 16 6. KFC 15 6 4 5 22:30 16 7. Kapád 15 6 2 7 30:23 14 8. LAFO 15 5 2 8 21:23 12 9. VAS 15 4 3 8 30:38 11 10. RiuttkaJ FC 15 4 1 10 22:34 9 11. Pöstyéni SK 14 8 2 9 22:46 8 A Ligeti eldöntetlenre játszott Szencen POZSONY. — A nyugati kerület rangadó-mér­kőzése SZENCEN az ottani SK és a pozsonyi Ligeti között 2:2 (0:0) arányban eldöntetlenre végződött. A Ligeti igy megtartotta vezető helyét. Apfcl és Vinkovies a Ligeti, Vecserka és Csányó a SzSK góljait érték el. Biró: Farkas volt. Pozsonyban: Virágvölgy—Diószegi SE 3:1 (0:0). A diószegi csapat az első félidőben jól tartotta magát, sízünet után azonban visszaesett és kénytelen volt átenged­ni a győzelmet a jó formában levő pozsonyi csa­patnak. iA győztes csapat góljait Oszlanszky (2) és Schlögel rúgták, mig a DSE részéről Honti volt eredményes. Admira—Testvériség 4:2 (1:2). A két kiesésre álló csapat küzdelmét megérdemelten nyerte az Admira. Az első félidőben a Testvériség volt némi fölényben, szünet után azonban rákapcsolt az Ad­udra és teljesen térfelébe szorította vissza a Test­vériséget. A vezetést az Admira szerezte meg, de Kasztl góljával egyenlít a Testvériség és Bubenik révén magához ragadja a vezetést. Szünet után Rédeky két gólja és Csukás gólja megszerzi az Admirának a győzelmet. Donaustadt—Rapid 1:1 (1:0). Alacsony nivóju mérkőzés. A vezetést 11-esből a Donaustadt szerzi meg Nagel révén. A Rapid csak a második félidő 39.-ik percében tud egyenlíteni Sípos góljával. Mindkét csapatban a halfsor volt jó. PTE—Főrévi TC 3:2 (2:1). Érdekes küzdelmet vívott a két csapat. Különösen a PTE volt elemé­ben. A 15. percben Schmidt, a 35. percben Nagy góljával 2:0-ra vezet a PTE, ezzel szemben a fő- réviek a félidő utolsó percében tudtak csak gólt elérni Lehner révén. A második félidő elején Iin- kay egyenlített. A PTE fölénybe kerül és a 13. percben Boronkay berúgta a győztes gólt. II. o. eredmények: MTE—BTC 2:2 (1:1). II. o. derbi. — Domkappel—BULE 1::0 (1:0). Szlovenszkói eredmények KÖZÉPKERÜLET RIMASZOMBAT. Törekvés—Losonckisfalusi Va­sas 16:0 (5:0.) A tartalékolt Törekvés lehengerelte igen gyönge ellenfelét, amely csupán egyszer ju­tott el a Törekvés kapujához. A gólokon Árvay (8), Éliás (3), Cintula (2), Sápy, Slovencsák és Tromka (1—1) osztozkodtak. A Törekvés igy 22 ponttal és hatalmas gólamánnyal nyerte meg a kerületi bajnokságot: Biró: Klein (Hagyok) volt. Törekvés XI.—LAFC XI. 1:0 (1:0.) IL osztályú bajnokság. A 60. percben a mérkőzés az idő rö­vidsége miatt befejeződött. ÉSZAKI KERÜLET KASSA. Törekvés—Baraki SC 3:0 (1:0). Bíró: Dolyák. Megérdemelt győzelem. Gólok: Blinczer (2), Leské. — KAC XI.—Eperjesi PTVE 4:2 (2:1). Biró: Vrancsik. Gólok: Kertész (4), illetve Kókler és Strasser. — A KAC bárom diviziós játékossal győzte le a lelkes eperjesieket. KSC—Téglagyár 7:0 (2:0). Barátságos. Biró: Benee. Gólok: Ivánkó 6, Kainc 1. Fölényes győze­lem. Sparta—Nagymdhályl FÁK 2:0 (1:0). Zsupa­bajnokí. Makkabl ifj.—Kassai Törekvés Ifj. 2:1 (0:0). DÉLI KERÜLET KOMÁROM. KFC 11—Dunaváros 3:0 (0:0). Má­sodik osztályú bajnoki mérkőzés. Bíró: Ruzsicska. A KFC taTtalékceapata csak a második félidőben tudott felülkerekedni, de ekkor biztosan győzött. A KFC 11-nél Weisz, Szabó és Lengyel tetszett, mig a Duinavárosból a két hátvéd érdemel emlí­tést. Géllövők: Lengyel, Langsádil és Malár. ÉSZAKI ZSUPA Haladás Korompa—SK Ig.ló 9:0 (5:0). — Eper­jesi fílavia—Előre, Igló 9:0 (5:0). — Bártfai SK— CsSK H. 4:2 (2:1). KÖZÉPZSUPA Sparta Vágbeszterce—Rózsahegyi SK 5:1 (1:0). — Mártó ni SK—SK Szűcsány 12:1 (5:1.) — Pop- rádi SK—Előre, Késmárk 8:2 (1:0). — Csacai SK— Alsókuibini SK 4:2 (1:0). Besztercebányán az RSK Utekács 1:0 (1:0) arányban legyőzte a BSK-ot. Mihók fülek! biró gyönge volt. NYUGATI ZSUPA Városi Müvek, Pozsony—Vágujhelyi AC 3:1 fl:0). —• Tapolcsányi SK—Malackai SK 6:0 (3:0).— Nyitrai AC—Bratlslava II. 5:2 (1:0). — SK Tmava —‘Makkabea, Pozsony 3:1 (1:0). Mindkét eredmény, amelyet az otthoni csapatok fölényesen értek el, meglepetés. AUTÓ )( A turlni körverseny győztese Brivlo (Alfa Romeo) lett 1 óra 52p. 80.2 mp. alatt 98.6 km.-óra- seljesseggel FaTina, Trossi és Pitaouda A. R.-ver- senyzők előtt. A kisebb kategóriában Björnatad (ÉRA) győzött 1 óra 18 p. 12.5 mp. alatt Dreyfns (Maseratíj előtt. A nagy kategóriában, a táv, 175 kio., a kisebbében pedig 117 Lob LV0lí» Súlyos vereséget szenvedett LIngvárott a magyar kerület válogatottja A szláv zsupa túlzott győzelme 7:2 (2:1) arányban Munkácson győzött a vegyescsapat a zsupa ellen UNGVÁR. — Gottlieb túlságosan gavallér bí­ráskodása mellett a magyar kerület válogatottja 2:7 (1:2) arányban súlyos, de túlzott arányú vere­séget szenvedett a szláv zsupaválogatotit együt­testől. A két csapat a következő felállításban sze­repelt: Keleti kerület: Ackormann (IMTE); Grobmann (UAC), Pánczél (RFTC); Papp (Csapi SE), Ka,lő­cs ay (BFTC), Böhm n. (UAO); Grtutay (BFTC), Huszáglh (Kapóéi TK), Kovács (UAC), Paskulyák H. (KSC), Várady (BFTC). A H. félidőben Szi­lágyi I. balösszekötőbe került. Szláv zsupa: Fedák; Sdhielhtár (CsSK), Tóth; Rendász, Fryba, Skyrják (SK Rusj); Moser (Mun­kács), Bidimon, Kármán, Krizs I., Kovács (iSK Rusj.) A II. félidőiben Kovács a jobbszélső, Kraj- nyáic pedig a balszélső helyére került-. A mérkőzés első perceiben Kalocsay megsérült. Góllövők: Kármán 4, Krajnyák, Krizs és Bendász a szlávok, Kovács (UAC) és Várady (BFTC) a ma­gyarok részéről. Jók voltak: Fedák, Kármán, Bidmon és Kraj­nyák a győztes csapat, Ortutay, Huszáglh, Kovács és Várady a kerület részéről. * Szláv ifjúsági válogatott—Magyar kerületi ifjú­sági együttes 5:2 (2:1). A magyar csapat rossz összeállításban szerepelt. Biró Weisz Márton volt. * MUNKÁCSON a városi vegyescsapat a zsupa II. csapatát 2:1 (1:0) arányban legyőzte 400 néző előtt. Gólok: Buncsek (2), illetőleg Vazovics. Jók voltak: Szabó és Hajlik a győzteseknél, Neumann és Palinceák a zsupánál. Biró: dr. Koimariinszky. 150.000 néző előtt győzte le Skócia Angliát GLASGOW. — Szombaton délután folyt le An­glia és Skócia hagyományos válogatott mérkő­zése. A szakadó eső dacára mintegy 150.000 főnyi közönség gyűlt össze a glasgowi Hampden-park- ban, amely szám a futballmérkőzések történeté­ben néző-világrekordot jelent. A skót csapat, amely a jövő hónapban középeurópai portyára in­dul, könnyen győzött az angolok ellen 3:1 (0:1) arányban. A vezetőgólt a skótok érték el O’Donell révén, azonban az ir MacLean játékvezető az an­gol partbiró beavatkozására a gólt megsemmisí­tette. A 40-ik percben az angolok jutottak gólhoz Steele révén. A második félidőben a skótok tel­jes fölénybe kerültek és O'Donell, valamint MacPhail révén érték el győzelmüket. Elmaradtak a meglepetések a magyar Nemzeti Bajnokságban ■■ ■■ Simán győztek a favorit csapatok ■■ ■■ A Ferencváros és a Hungária kitűnő formában BUDAPEST. — (Szerkesztőség:iink telefon- jelen tése.) A NB-ban vasárnap már a 20. for­dulóra került sor, amely azonban csonka volt, miután a csapatok nagyrésze több mérkőzés­sel hátrányban van. A vasárnapi forduló egyébként favoritsikereket eredményezett. A meglepetések elmaradtak. A Nemzetinek nem sikerült az Újpestet legyőzni és a Phőbns is győzött a Kispest ellen. A Hungária és a Fe­rencváros ragyogó formában játszott. A Hun­gária—Bocskai mérkőzés egyike volt a szezon legszebb találkozásának. A forduló legjobb já­tékosai dr. Sáros! és Teleki voltak. Az ered­mények: FERENCVÁROS-BUDAFOK 8:0 (5:0). Gólok: dir. Sáros i (3), Kemény és Toldi (2— 2), Táncos 1. HUNGÁRIA—BOCSKAI 4:2 (2:0). Cseh, Titkos (2) és MüUer révéin a Hungária miár 4:0-ra vezetett, amikor a Bocskai Boros 11-ese és Hajdiu révén két góllal szépített. ÚJPEST—NEMZETI 2:0 (0:0). Gólok: Zsengellér és Kállai. FHÖBUS—KISPEST 3:2 (0:0). A Phóbus csak az utolsó piHanatíhain tudta győzelmét a kiesésre álló kispestiek fölött biztosítani. Gó­lok: Toros II, (2) és Szafbó 11-esiből a Fhő- bus, Székely és Németh a Kispest részéről. ELEKTROMOS—HALADÁS 2:0 (0:0). Tó­rös I. (2) szerezte a budapesti amatőrök gól­jait. SZEGEDEN az FC a Budai Xl-el gólnélkü­li eldöntetlenre játszott. A magyar NB-ban erid ősz érint a következő a sorrend: 1. Ferencváros 32 pont, 2. Hungá­ria 32 (rosszabb gólaránnyal), 3. Phőbus 31, 4. Újpest 29, 5. Nemzeti 26, 6. Bocskai 22, 7. Szeged 22, 8. Elektromos 21, 9. Budai XI. 18, 10. Budafok lp, 11. Haladás 15, 12. Kispest 14, 13. III. kerület 8 ponttal. PROFILIGA. Salgótarjáni BTG—ÍVáci Re­mény 2:1. Csepel—Erzsébet 0:0. Szürketaxi— Lódén FC 3:1. Álba Régia—Drogu isták 1:1. Vezet a Szürketaxi 88 ponttal a Csepel 26 pontja előtt. Cseh- és morvaországi eredmények BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉSEK PRÁGA SK Liben—iSK Kladno 2:1. BUDWEIS. Bohemians—Öeské Budejovice b:5. BRUNN. Zsideni'ee—Moravská Slavia 5:1. ZLIN. SK Bata—SK Parduibiee 6:4. M.-OSTRAU: Hanai zsupa—Sziléziai zsupa 5:1. REÍCHENBERG. Rendőrség—DFK 4:2. DIVIZIÓS MÉRKŐZÉSEK Sparta K ősire—Rapid, Prága 1:0. —_ Prerau— Moravia Brünn 3:2. — Hanácká Slavia—SK 01- mütz 2:0. BAJNOKI MÉRKŐZÉSEK DFC Graslitz—Sparta Karlsbad 7:3. — Brünner SK—Sportbrüder Brünn 1:0. Külföldi eredmények )( AZ ANGOL LIGÁBAN a helyzet aa I. osz­tályban nem változott. Vezet továbbra is három ponttal a Mancibe8ter City, amely az egyik kupa- finalistát, a Presbont 5:2 arányban legyőzte. Az Aroenal a Portsmouth-ot 4:0, a Sunderland a Li­verpoolt 4:2, a Wolwerihampton W. a Leeds Uni- tedet 8:0 arányban legyőzte. A Gharltom Atletic az Evertonnal 2:2 eííidöntétlenre játszott. Való­színűen kieső csapat a Sbeffield Wednesday, melynek helyébe a .már EL osztályú bajnok Blaok- poel kerül. — Kiesésre állnak még a Manchester és a Leeds United, mig a n. osztályból a Leieester City feljövetele a valószínű. )( BECSBEN a bajnokság során szombaton a Favoritner AC a Fíoridsdonfer AC-ot 4:3 (2:1) arányban győzte le, mig az Austria csak nehéz és durva küzdelem után tudta a Postvereint Simde- lár góljával 1:0 (1:0) arányban legyőzni. — Vasár­nap az Admira a Libertást 3:1 (3:1) és a Wacker a Viennát 2:1 (2:0) arányban verte meg 10.0001 néző előtt. — A Rapid A Hakoáht győzte le 2:0j (2:0) arányban, úgyhogy a bécsi zsidó csapat az I. osztályból ismét kiesett. — A Sportklub az FC Wiennel 2:2 (2:1) eldöntetlenre játszott. )( NÉMETORSZÁG. Országos bajnokság. Ham­burger SV—BC Hertlba 3:0, Schalke 04—Viktória Stolp 8:0, Werder Bréma—iHertika Berlin 3:1, VfB Stuttgart—W'ormatia 0:0, SpV Kassel—De se au 2:0, LFC Nürnberg—Fortuna Düsseldorf 3:1, SV Waid- hoif—VlfiR Köln 1:0. Az otthon játszó csapatok győ­zelmei. )( FRANCIAORSZÁG. Az OUmpique Marseille, amely tegnap az FC Sétát, 2:1-Te le ..."-te, to­vábbra is az élen maradt, miután................Romén ki kapott. Az FC Sochaux a Fivest .íyban legyőzte. )( OLASZORSZÁGBAN a Fioremtimi—Bologna és a Róma—Milánó mérkőzés gól nélkül végző­dött. Ugyancsak eldöntetlen (1:1) volt a Torino— Nápoly találkozás. — Egyéb eredmények: Lucohese—Lazio, Róma 1:0, Ambrosiaua—Bari 2:2, Genova—Alessandria 4:0, Juventus—Novara 1:1. )( JUGOSZLÁVIA. A Gradjanski—Jugoslavija rangadó mérkőzés 1:1 arányban eldöntetlen ered­ményt hozott és igy a Gradjanski 5 ponttal vezet vasárnapi ellenfele előtt. — Egyéb eredmények: I1ASK—Concondla 2:2, Belgrádi SK—Slaviia Szerajevo 8:3, BASK—iSlavija Eszék. 4:3, Hajdúk, Spalato—Ljuhlana 6:0. )( SVÁJC. Bayern München—Young Fellows 2:1. Nemzetközi. ÚSZÁS )( A pozsonyi Bar Kochba a 3X50 méteres ve­gyes-stafétában a csehszlovák rekordot 1:35 perc­ről 1:34 percre javította meg. Baderfe köziben az 50 méteres hátuszásban 31.8 mp.-el uj csehszlovák rekordot ért el. Abeles az 50 méteres mellúszásban 34.8 mp.-ot, dr. Steincr pedig a gyorsas zásban 27.4 mp.-et ért el. R Nyugatnémetország vizlpoló csapata Hol­landiában két mérkőzést játszott le, Duisburgbau a némietek 7:5, Altenessenbein pedig 6:3 Arányiban győztek. Az egyetlen ligamérkőzés SK BRATISLAVA—VIKTÓRIA PILSEN | 2 11 (2:0). “1 POZSONY. — (A P-MH pozsonyi sportszerkesw tőjétől.) A 7000 főnyi közönség előtt lefolyt liga* mérkőzést a Bratislava szerencsével nyerte* A pilseni csapat teljesen egyenrangú ellenfél volt és csak csatársora balszerencséjének tudható be,, hogy töibb gólt nem tudott rúgni. Egész sereg nagy gólhelyzetet nem tudták kihasználni a pil- sémi csatárok. A vezetőgólt a 22-ik percben Jávori rúgta, majd a 38-ik percben Stolc volt eredmé* nyes. A második félidő elején nagy lendülettel tá-i madt a Viktória s az eredmény a 3-ik percben Csapó gólja lett. Ezután erős küzdelem folyt a pályán, de az eredmény nem változott. Biró: Dörfler. — A Bratislava győzelmével a tabella 5-ik helyére ugrott előre. Eldöntetlenül végződött a DFC—TFK derby-mérkőzés TEPLITZ. — A csehnémet divízióban itt 5000 néző előtt a két vezető-csapat találkozott. A baj­nokság sorsa függőben maradt, miután az ered­mény 2:2 arányban eldöntetlen volt. így a TFK 34 ponttal vezet a DFC 33 pontja előtt. A TFK König és Paragi révén már 2:0-ra vezetett, ami-* kor a DFC feinyomult és az első félidőben Kann- hauser, a másodikban pedig Bognár révén szer­zett góllal kiegyenlített. Knappé (Grünwald) jó biró volt. Egyéb eredmények a divízióban: BSK Gablonz—■ DFK Komotau 3:2, DSB Sclhrcckensteiu—Sport-* büder, Prága 4:2, Warnedorfer FK—DSK Gah- lonz 5:2, SV Bodenbach—VfB Teplitz 3:2, DSV Saaz—Reiclheniberger FK 6:3. A morva-német csoportban: DSK Teschen—SK M.-Scihönberg 1:1, SV Jagerndorf—iDSV Troppau 0:0. DSV Brünn—DSV Witkowitz 6:2, DFC Iglau— DSV O'dcrberg 1:0. Svá$c—Belgium 2:1 (1:0) BRÜSSZEL. — A Heysel-stadionban 20.000 néző előtt, esős időjárásban Svájc válogatottja nem várt győzelmet aratott a honi együttes ellen. A belga csapatban csődöt mondott Voorhoof közép­csatár. helyét később Braine foglalta el. A svájci csapatban a védelem, elsősorban Minelli hátvéd remekelt, aki — épp úgy, mint a múlt héten dr. Sárosit — most Brainet kitünően fogta,. Svájc részéről Abegglen és Bickel, Belgium oldaláról pe­dig Voorhoof volt eredményes. Az angol Jones jól bíráskodott. ATLÉTIKA )( A brflnnl mezei futóversenyt Koscsák József nyerte 22:05.8 p. alatt Hrdliéka és Siezáöek előtt* TENISZ )( Vodiéka a nápolyi verseny döntőjében. Ná* polyból jelentik.: A nemzetközi teniszverseny férfi* egyes középdöntőjében a prágai Vodiöka a juges* szláv Puncecet 6:4, 5:7, 2:6, 6:2, 12:10 arányiban legyőzte. Ellenfele a döntőben Palmieri lesz, aki Cejnárt 8:6, 6:0, 2:6, 6:8, 6;2 arányban megverte.—* A férfipárost a francia' Borotra—GoldscIhmidU kettős nyerte az olasz Taroni—Quintavalle-pár el­len. Harmadikok a magyar Szigeti—Dallos- és Gábory—Pető-kettősök lettek. — A vegyespáros­ban a Ma-nzutto—Borotra-kettös a döntőbe jutott, ahol a Jedrzejowska—Kukuljevics-kettőstől ki« kapott. — A nőipárost a német ZeJhden—iSander- pár nyerte meg a Manzutto—Grioni-kettőssel szem­ben. — A magyar teniszezők Nápolyból Zág­rábba utaztak. BOX )( Az AC Jánosik ökölvívó csapata vasárnap Érsekujvárott az ÉSE együttesét 10:6 arányban győzte le. )( Morvaország válogatott—AC Jánosik, Nagy­szombat. 10:6. Nagyszombati tudósítónk jelenti: óriási érdeklődés közepete került szombaton este a nagyszombati Városi Színházban lebonyolításra ez a ökölvl v ó mérk őz és. Az egyes súlykategóriák­ban szép éis kemény küzdelmek után jobban érvé­nyesült a murvaiak technikai felkészültsége és igy a Baranoviosot nélkülöző nagyszombatiak felett megérdemelt 10:6 arányú győzelmet értek el. Az egyes súlykategóriák eredményei a következők: Légsulyban: Vrtal (BC Hodonin) döntetlenül küz­dött Bleeák III. ellen. Bán tárasul y bán: Grufik (iStar, Brünn) a második menetben leütéses győ­zelmet ért el Bocsan ellen. Pehelysúlyban: Dosko- osil (CSR. bajnok Star, Brünn) legyőzte Hornácse- ket. Köinnyüsulyban: Rihák, Mietrin és Stefiik dön­tetlenül küzdöttek. Weltersulyban: Otoupal (B0 Brünn) legyőzte Kuba H--öt. Középsulyban: Zách (Hodonin) kikapott Blesák I.-től. Nagy meglepetés!' Félnöhézsulyban: Gazdik (Hodonin) és Javourek döntetlenül küzdöttek. Nehézsúlyban: Kopecsek (Mistrin) és Kuba I. döntetlenül küzdöttek. — Ezúttal a biróikar is objektiven látta el a feladatát) és a közönség melegen ünnepelte a győzteseket. VÍVÁS )( Bercelly nyerte a MAFC kardválogató-verse- nyét. Budapestről jelentik: A MAFC kardversenye, amelyet a vivószövetsóg válogatóversenynek minö-i sitett heves küzdelmeket hozott. Győzött az utóbbi időkben legjobbnak bizonyuló fiatal Bercelly, aki ezzel első nagy versenygyőzelmét axatla- A kilen­ces döntőben egyetlen vereség érte Bay részéről és 7 győzelemmel lett első. A £—4. helyeken hár­mas holtversenyben végeztek Maiszlay, Kovács és dr. Rajczi 5—5 győzelemmel. 5 és 6. Zirozy és Bay, 7—8. Rajcsányi és Gerej, 9. Palóci. )( A bécsi nemzetközi párbajtőrversenven a £ ráci Vogeltanz győzött a pozsonyi bajnok i. előtt, r