Prágai Magyar Hirlap, 1936. szeptember (15. évfolyam, 199-223 / 4048-4072. szám)

1936-09-01 / 199. (4048.) szám

8 A japánok Londonban és Parisban London, augusztus SÍ. A japán, olimpiai váloga­tott uszógárda pénteken és szombaton London­ban vendégszerepeit. A 200 méteres mellúszásban Kőiké 2:39.6 p. alatt győzött Hamiuro és Ito előtt. — A 800 méteren Terada 10:22.6 p. alatt lett első Isharada előtt. — A 100 méteres hát­ai s zásban Kiyoka.wa győzött 1:08.8 p. alatt Ko- jima és Yoshida előtt. — A 100 m. gyorsiuszást Arai 58.2 mp., a 200 métert Sugiura 2:15.6 és a 400 métert Utó 5:53.3 p. alatt nyerte meg. A japánok a 3X100 m. vegyesstafétában 3:22.8 perc alatt győztek, de a 4X50 m.-es gyorsstafé- tát az Empire SE nyerte, amely 1:50 p. alatt győzött az 1:51.2 p. alatt beérkező japánok el­len. — A vizipólóban az angolok 7:2 és 4:1 arányban győztek. Paris, aiugmsztue 31. A japánok — fáradtsá­guk ellenére is — győztek a francia fővárosban. A 100 métert Yusa és Sugiura 60 mp. alatt holt­versenyben nyerték. — A 100 m. hátúézá&ban Yoslhid'a 1:12.4 p. alatt, a 200 m. mellúszásban Hamuro 2:55.8 p. alatt és a 400 méteren Makino 5:12 p. alatt győzött. A 4X200 méteres stafétában Japán 9:25.1 perc alatt győzte le a franciákat, akik 9:33.6 p. alatt értek célba. A legjobb időt az utóljára sze­replő Taris érte el 2:19 p. alatt. A francia Fleuret a 800, 400 és 500 méteren meg­javította a francia rekordot. — A vizipólóban a franciák a japánokat 6:1 (3:0) arányban győz­ték le. A szlovák uszóbajnokságok Pozsony, augusztus 81. (Saját tudósítónktól.) A Vas rendezésében bonyolították le ma Szlo- venszkó uszóbajnokságait, ezek azonban sokat veszítettek értékükből, hogy a PTE és a fel­függesztett Barkochba úszói nem startoltak. Ilyen körülmények között az SPK úszói domináltak. Az eredmények Kovarik 500 méteres rekordját leszámítva elég gyengék. 400 m gyorsuszás: Kovarik TPK Tmava 5:31, 2. Zimmer SPK 5:36, 3. Martinovics SPK 6:33, Kovarik tovább úszott és megjavította az 500 m rekordot. Az uj rekord 6:31 perc. 100 m gyorsuszás: Kovarik TPK Trnava 1:04.2, 2. Losák SPK 1.O0.4, 3. Martinovics SPK 1:11. 100 m hát: Buclhta SPK 1:19, 2. Vesely SPK 1327.8, 3. Zecihmeieter Vas 1:38. 200 m mell: Kovarik TPK 3:17:2, 2. Sebrig SPK 3:17.8, 3. BernaM TPK 3:18. 4X100 m gyorsuszó staféta: 1 SPK 4:444, 2. PTK 4:50,2, 8. Vas 5:10. Hölgyszámok: 100 m gyorsuszás: Zimmer SPK 1:26, 2. Davis SPK 1:36.2, 8. Májunké SPK 1:38. 200 m mell: Dvoraőek SPK 8:44, 2. Zsák SPK 4:10. 3. HruSka SPK 4:10.6 Vizipoló: SPK —Vas 6:0 (4:0). A győztes csa­pat góljait Tierberger (2), Martinovics, Scbier, Neu és Kroc lőtték. Bíró: Holzer. * J ( A magyar olimpiai válogatott Pécsett a apestl vegyescsapatot 9:2 (4:0) arányban győz­te le. Brandy (4), Németh (3), Bozei (2), valamint Kislégi (2) dobták a gólokat. A 100 méteres gyors- úszásban Abay-Nemes győzött 1:00.8, a 400 méte- X Az amerikai Kiefer Oslóban a 200 méteres hátúszáéban 2:40 p. alatt győzött Carlsen ellen, de a 200 méteres gyoreuszásban is első lett 2:24.5 perc alatt, míg az 1500 métert 21:50.7 perc alatt nyerte meg a sokoldalú amerikai világrekordot. — Higihland az 50 méteren 25.7 mp. alatt lett első. — A 200 m. női mellúszásban az amerikai Schiller 8:18.8 perc alatt győzött. )( Ausztria uszóválogatottja Varsóban Lengyel- országot 64.5:38.5 pontaránnyal győzte le. A nem­zetközi versenyen az. amerikaiak is résztvettek. Az eredmények voltak: 100 m. gyors Fick (USA) 57.7 mp., 2. Lindgren (USA) 1:00.5, 3. Bochenski (lengyel), 4. Zobernigg (osztrák). — 200 m. mell: Higírins (USA) 2:47.8 p.. 2. Hölzel (osztrák) 2:54.8. — 400 m.: Medica (USA) 4:48 p., 2. Flanagan (USA). — 50 m. hát: Van dér Wegíhe (USA) 31.2 mp., nem hivatalos világrekord. — 4X200 m. sta­féta: USA 9:37.2 p., 2. Ausztria 9:51.3 p., 3. Len­gyelország 9:55.4 p. — Vizipóló: Ausztria—-Len­gyelország 3:0 (2:0). — 100 m. gyors (női): Krato- cbwillova 1:175 p,, lengyel rekord. Nyugati kerületi bajnokság POZSONY. Donaustadt—Testvériség 3:1 (1:1). Az első félidő gyenge sportot hozott. A vezetést a Donaustadt szerezte meg Aringer révén, de a Testvériség kiegyenlített. A második félidő a Donaustadt támadásaival és Krajcsirik góljával meg is szerezte a vezetést. További Donaustadb fölény következett, amelyből Gersoskovdcs újabb S óit ért el. A győztes csapatban Gersoskovics és tulitz voltak jók, a Testvériségnél Metzek II. tűnt ki. Biró: Farkas. PTE—Virágvölgy 2:1 (0:0). Itt is unalmas já­tékkal telt el az első félidő, szünet után azonban megélénkült a játék. A vezetőgólt a Virágvölgy szerezte meg Kro-nes révén, de már egy percre rá Pleskó kiegyenlitett. A PTE ezután 11-esbez ju­tott, ezt azonban Pleskó mellé lőtte. Pleskó utána mindjárt javított és megszerezte csapatának a vezető és egyúttal győzelmet jelentő gólt. A biró ez,után kiengedte kezéből a játékot. A 22-ik perc­ben kiállította Scblöglt, aki vonakodott elhagyni a pályát. Nagy csoportosulás támadt a pályán, mire a biró lefütyülte a meccset. Biró: Bakó. FTC—Adudra 1:0 (0:0). Az újdonsült elsőosz- tályu főrévi csapat megszerezte első két pontját. Kemény küzdelem után nehéz, de megérdemelt győzelmet aratott az Admira felett. A mérkőzés egyetlen gólját TJrirJ il lőtte. Ligeti—Diószegi SE 6:0 (3:0). A Ligeti végig nagy fölényben játszott és győzelme egy pillana­tig sem voit kétséges. A győztes csapat, góljai kö­zül Gr.isler 3-at, Haber 2-őt és Michelberger egyet rúgott. Biró: Löwinger. SZENC. SK Libertás 2:0 (0:0). FOKLV. FTC—Admira 1:0 (0:0). A Sparta és a Stavia csak nehéz küzdelemben győztek Az ungvári SK Rusj eldöntetlenre játszott az SK Náchoddal Prága, augusztus 8L Az állami Hgabajnokság második fordulójában a Slavla Prágában a liga- ujonc Viktória Zsbskovot csak erős küzdelem után tudta 4:3 (2:1) arányban legyőzni 8000 néző előtt, dr. Brüll Gyula bíráskodása mellett. — A Sparta is csak megerőltetve győzött Pozsonyban az SK Bratislava ellen. Nagy meglepetést keltett a prossnitzi SK 1:5 (0:3) arányú veresége, amit Kladnóban szenvedett el. A pilseni helyi derbyn az SK a Viktóriát 1:0 (1:0) és a brünnin a Zside- nice a Moravská Slaviát hasonló gólaránnyal győzte le. A ligabajnokság élén igy a Zsidenice és a Sparta áll 4—4 ponttal. A szlovenszkói ligamérkőzések eredményei: SK Rusj—SK Náchod 2:2 (1:1) Ungvár, augusztus 31. (Munkatársunk távirati jelentése.) 3000 néző. Biró: Vléek, Prága. A honi együttes lelkes játékkal szerezte meg az egy pon­tot a fölényben játszó vendégekkel szemben. Az első félidőben egyenrangú küzdelem folyt, a második félidőben azonban a Náchod volt a jobb. A vezetőgólt Kobzár szerezte meg, amit Tornán egyenlitet ki. A második félidőben újból az SK Rusj jutott vezetéshez Krajnák révén, de Benda egyenlített újra. A bíró kitűnő volt. A sarokrúgások 8:6 arányban a Náchoid javára szóltak. A Ruejban Kriza I. és IL, Raddk tűnt ki, míg Nácbodnál a közvetlen véde­lem, Benda és Tornán volt jó. Sparta—SK Bratistava 3:1 (2:0) Pozsony, augusztus 31. (Saját tudósítónktól.) 12,000 főnyi közönség előtt győzött a Sparta, bár a második félidőben az SK Bratislava erősen szo­rongatott és csak a szerencse mentette meg a prágai csapatot a kiegyenlítéstől. A hajrában azonban a Sparta Jobbnak bizo­nyult és Így megérdemelten győzött. A Bratislava teljesítménye csak a második fél­időben elégített ki. A vezetőnőit a 18-ik percben Braine szerezte meg, a 39-ik percben Boucek újabb góllal növelte az előnyt. A második félidő­ben a Bratislava nagy lendülettel támadott és a 3-ik percben Chavko volt eredményes. A mérkő­zés végén ismét a Sparta az nr a pályán és a 44. .percben Faczinek be is állította a végeredményt. Biró: Krist (Prossnitz). Az Újpest és a Hungária vereséget szenvedett A Ferencváros győzött a Nemzeti ellen ■ A Phőbus nagy győzelme Budapest, augusztus 31. (Szerkesztőségünk teliefonjelentése.) A Magyar Nemzeti Bajnok­ság második fordulója két nagy meglepetést hozott. Az Újpest újból vereséget szenvedett, de kikapott a bajnok Hungária is Szegeden. Ezzel szemben a nehézségeit utolsó percben megoldatni tudó Ferencváros szép sikert ért el a Nemzeti ellen. A legnagyobb győzelmet a Phőbus érte el, míg az Elektromos eldöntet­lent tudott elérni. A szombathelyi Haladás ki­kapott Az eredmények voltak: BUDAI XI.—ÚJPEST 3:0 (2:0). Az ujpesti csapat állandó fölényben játszott, mégis ő kap­ta a gólokat Az Újpest csatársora teljesen gólképtelennek bizonyuk, azonkívül a védelem sokait hibázott. Hóri hibájából Röklk (2) és Vér­tes érték el a Budai góljait FERENCVÁROS—NEMZETI 2:1 (1:1). A Ferencváros Lázárral állott fel, aki Keménnyel együtt vtezatént már a Fradiba. A Nemzeti kemény elemiéinek bizonyult és azonnal meg­szerezte a vezetést Fenyvesi utján. Angyal, a Nemzeti kapusa ezután egy 11-est kivédett, de Karácsonyinak sikerűik hamarosan kiegyen­líteni. A második félidőben a Ferencváros eny­he fölénybe került és Toldi gólja révén győzni is tudott. KISPEST—HALADÁS 9:4 (4:0) Szombat­helyen. — BUDAFOK—ELEKTROMOS 1:1 (1:1). — PHŐBUS—BI. KERÜLET 7:0 (2:0) Fölényes győzelem Sollty (2), Túrái, Bé-, ki, Szikár és P. Szabó által. DEBRECEN. Bocskai—Soroksár 4:2 (2:2). Könnyű győzelem. SZEGED. SzFC—Hungária 2:1 (2:1). A Hungária lebecsülte ellen felét. A szegedi belső csatártrió kitűnő formában játszott. Berec vezetőgóliját Titkos kiegyenlítette, azonban Korányi Il.-mek sikerült a győztes gólt el­érni. A Nemzeti Ligában a Phőbus vezet 4 pont­tal és 8:0 gólaránnyal a Bocskai és Ferencvá­ros 4—4 pontja előtt. PROFI LIGA: Székesfehérvári ARAK— Vád Remény 6:1. Szürketaxi—Vasas 10:1. Drogisták—Zuglói FC 1:1. Nagytétény—Erzsé­bet 1:0. Csepel—Lódén FC 5:1. A Salgótarjáni BTC—Attila és a Somogy— VÁC mérkőzések elmaradtak, miután a miskolci és a kaposvári klubok felfüggesztéa alatt ál­lanak. X Sároslt a Sochaux akarja megvásárolni. Budapestről jelentik: Szombaton Budapestre ér­keztek az FC Sochaiux megbízottal, akik állítólag 40.000 pengőért (200.000 csehszlovák koronáért) meg akarják szerezni Sároslt. Miután azonban dr. Sárosi csak e hét közepén tér vissza a magyar fővárosba, a megbízottak vele beszélni nem tud­tak. )( A bécsi Slovan szombaton Budapesten ját­szott, ahol a BESzKÁRT-tól 8:0 (4:0) és vasárnap Kaposvárott a városi válogatott-tói 2:4 (0:3) arányban kikapott. Cseh- és morvaországi eredmények KöZÉPCSEH divízió Ceechie Kariin—iAFK Ko.lin 8:1. — Boíhemians —SK Nusle 6:1. — Liben—Stará Boleslav 3:1. — Union Zsizskov—Slavoj VUI. 3:2. — Rapid— Sparta KI ad no 1:1. — Viktória Nrusle—'Sparta Ko- sire 2:2. Nuselsky SK—Meteor Vili. 2:1. CSEH-NÉMET DIVÍZIÓ SK Málhr.-Schöniberg—DSV Troppau 6:4. — DSV Oderberg—SV Jágemidorif 3:1. Bajnokság: DSK Aussig—iSchiwalbe Brttx 8:2.— DFK Komotau—Sportbrüder Schreckenstein 2:2. Barátságos: Sparta Karlshad—Karlsbader FK 8:2. — DFC Prága—AFK Kólán 1:1 (1:0) Kolim- ban. — BSK Gablonz—1D1SK Haida 9:1. — Gsechie Kariin—iSportbrüder Prága 7:4. TEPLITZ. TFK—DSV Saaz 5:1 (3:0). A TFK góljai közül Paragi 3-at, Watzata és König 1—1-et szerzett. A Saaz Koder ll-eee révén szépített. CSEH VIDÉKI DIVÍZIÓ Pardubice—Rakovnik 8:1. — Polaban Nymburk —Königgrátz 4:0. — Dvur Králová—Ceské Bú­dé jo vice 5:2. — Jiungbunzlau—Slavia Karlshad 1:1. MORVA-SZILÉZIAI DIVÍZIÓ SK Bafa Zlin—SK Zsabovresky 4:1. — Slovan M.-Ostrava—Moravia Brünn. 2:2. — Polonia Kar- vin—Ostraui Slavia 0:0. — SK Královo Po,le— SK Olmütz 5:4. — SK Preraiu—Hanácká Slavia, Kromeier 1:0. Külföldi eredmények ANGLIÁBAN a bajnokság első fordulójában a tavalyi bajnok Sunderland 0:2 arányban kikapott a Sheffield Wednesdaytől, míg az ÁTsenal 3:2-re legyőzte az Evertont. A londoni Oh e le e a hasonló­képpen győzött a Leeds U. ellen. BÉCS. A bajnokság első fordulóján az Amstria több tartalékkal a ligaujonc Postásokat csak 2:1 (1:1) arányban tudta legyőzni. Az Admira a Li­bertást 1:0 (0:0) a Wacker a Viennát 3:1 (1:1) és a Rapid a HakoaJht 5:1 (2:0) arányban verte meg. — Wels: Favorltner AC—iFelsőaueztria 5:1. BELGRAD. Hajdúk, Spalato—Jugoslavia 3:1 (0:0.) Meglepetés. NÉMETORSZÁG. T,F0 Pborzhelm—'Lausanne Sporté 6:3 (1:1). A svájci bajnok veresége. SVÁJC. Grasshoppero Zürich'—Wiener SC 2:0. — FC Luzern—í’C Brülil 2:0. FRANCIAORSZÁG. Floridsdorfer AC—Olym- pique Marseille 2:3 (2:2.) — Bajnokság: FC So­chaux—Excelsior 2:1. — FC Sete—-Red Star Olympique 2:1. — Racing Paris—Stade Rennais 3:1. — Olympique Lilié—tFC Antibes 3:2. — AS Cannes—Racing—Strassbourg 0:0. HOLLANDIA. Groningem—Bréma 3:2 (2:2.) Városközti mérkőzés. ROMÁNIA. Vemig—Viktória Kolozsvár 8:1. — Ripensia—Universitatea 4:0. — Nagyváradi AC— Orisana 5:2. — Aradi MTE—CFR, Bukarest 2:0. Meglepetés. — Unirea—Kinizsi 8:1. Bajnoki mér­kőzések. TENISZ )( A prágai Cejnar Csehszlovákia Ifjúsági baj­noka. rarduibitziból jelentik: Tegnap 'befejezést nyertek Csehszlovákia ifjúsági teniszbajnokságai. A férfiegye síben szép küzdelem után a prágai Cej­nar 6:1, 6:4 arányban győzte le a Csehszlovákiai Magyar Tenisz-Szövetség kiküldöttjét, az ungvári Mankovich Emánuelt, aki a középdöntőben Drobny ellen győzött 1:6, 7:5, 6:1 arányban. A második és harmadik helyet Krofta foglalta el. — A nőié gye sben első lett Stutz, a férfipárost a Cej­nar—Cernioh-kettős nyerte a Ditrich—Krofta-pár ellen. — A vegyespárosban a Nechvil—tDitrich- pár győzött. A nőipárost a Krob—Stutz-kettős nyerte meg. — A Brezina-serlegben a prágai Hiksch a magyar Stolpát 75. 6:0 arányban győzte le a döntőben, — Pardubitz város serlegét Cejnar nyerte, mig a 16 évesen aluli fórfiegyesben Pa- deTa lett első. )( Prága teniszválogatottja nyerte Znaimban a Becs—Brünn—Prága versenyt. Az eredmény : Prága 12, Brünn 9 és Bécs 9 pont. Maleőek (Prága) 19, Siba IS és Pachovsky 18, a 'bécsi Matejka pe>- dig 16 pontot szerzett. )( A lengyelországi férfiegyes bajnokságot Tar- lowsld nyerte Hebda ellen 6:1, 6:2, 6:0 arányban. Női bajnok Jedrzejowska lett Klippel ellen. — A iférfipárost a Tloczynski—<Hebda-pár nyerte a Bratek—Tarloiwski-kettős ellen. A vegyespáros­ban a Jedrzejowska—Hebda-pár győzött a Den- ker—'Káppel német pár ellen. )( Svájc nőiegyes bajnokságát Luzernben a svéd Sperlingné-Krahwinkel nyerte meg a francia Mathieu ellen 3:6, 6:3. 6:1 arányban. — A férfi­párosban a Stefani—Kho Sin Kié olasz-kinai pár győzött az angol Hughes—Butler-kettős ellen 6:3, 4:6, 6:4, 8:6, 6:2 arányban. X Szigeti Debrecenben Frledrlchen 6:2, 6:8, 6:3 arányban revánsot vett Ungvágott elszenve­dett vereségéért. 1936 szeptember i, kedd* A Kassai AC nyert© a klubközi atlétikai versenyt az UAC ellen Szombaton adta viasza az UAC artájjutt láto­gatását a Kassai AC és a viszontmáriiöz ést ti* zenegy ponticülönbséggdl megnyerte. Az ung­váriak nélkülözték a csehszlovákiai magyar 400 miéiteres futóbajnok Szigetit és Tamaráit, akik vi­déken tartózkodnak. A balszerencse is hozzájá­rult az UAC vereségéihez, mert a 4-azét 100 méteres stafétában busz méterrel vezettek, ami­kor Ruiják H.-nek leesett a cipője. A tavaszi kassai találkozót biztosain nyerték az ungvári kéksárgák s ágy KeletszJaven&zkó és Kárpátalja kiét vezető atlléta-egyesületei között a győze- lemarány 1:1. Részletes eredmények: 100 m. síkfutásban, első PallavLdnl KAC 11.6 mp., 2. Ruiják L UAC 11.9, 3. Tbury-Nagy Géza UAC. 200 m. PaJllavidni KAC 24.5 nsp., 2. Ruiják I. UAC 24.7, 3. Thury-Nagy Géza UAC. 400 m.r Szoldcsinszky UAC 56.6 mp., 2. Usorovits KAC 57, 3. Horváth KAC. 1500 m.: Szolicsinszky UAC 4:34 p., 7. Ma- hely KAC 4:37, 3. Lecskó UAC. 5000 m.t Lecskó UAC 16:45.5 p., 2. Ma­hely L Pál 18:13.3, 3. Fried KAC. 4-szer 100 m. staféfcafutósban eliső KAC 47.1 mp., 2. UAC 47.3. KAC: Horváth, Csikós, PaiMa/vicimi, Freudenfeld. UAC: Thury-Nagy Ruják II. Ruják I, Houdeüc. Olimpiai staféta: 800, 400, 200, 1000 nu 1. KAC (Mahely L, Usarovits, Pafcvtetni, Freu- denfeldi) 3:522 p,, 2. UAC (Boross, SzofllcsLn- szky, Thuiry-Nagy, Houdek) 3:55 p. Sülyilökés: Szárcsák KAC 11.59 m., 2. Zenovics KAC 11.02, 3. Kaszonyi UAC 10.50, 4. Houdek UAC 9.40. Diszkoszvetés: Hrón UAC 31.34 m., 2. Cisucs- ka UAC 31.07, 3. Zenovács KAC 30.95. Gerelybajitás: Szárcsák KAC 42.22 m., 2. Kaszonyi UAC 37.80, 3. Ruják II. UAC 34.25. Magasugrás: Ruják II. UAC 160 cm., 2. Ze- novits KAC 155 cm., 3. Komjáthy KAC 155 am., 4. Thury-iNagy UAC 155. Négyes holtverseny után alakult ki a helyezés. Távolugrás: Zenovits KAC 5.73 m., 2. Paila- vicini KAC 5.71 m., 3. Thury-Nagy UAC 5.59, 4. Ruják II. UAC 5.54. Rúdugrás: Telerovszky UAC 2.90 m., 7. Kom­játhy KAC 2.80, 3. Ruják II. 2.80. Második, harmadik hely holtverseny után eldöntve. Pontversenyben az első KAC 70 ponttal, má­sodik UAC 59 ponttal Szövetségi versenybíró Székely Gy. Levente volt A kassaiak közül Csikó éa Róth, az ung­váriak köziül Győrffy, Bcxross, Mankovich, Pla- czer, Kovács, Gyümölcs, Szkalla dr. Leskovtts, Rónay, Gurka, Thury-Nagy L a Krón működtek közire a rendezésben. X Csehszlovákia dekatlon bajnokságát a brün- nl Hrstka (főiskolás) nyerte 6315 ponttal, cseh­szlovák rekorddal. Második a tavalyi bajnok és rekorder Krátky (Slavia) lett 6137 ponttal. 8. Friedler (Jungbunzlaiu), 4, Karabec (Bafa Zlin.) X A csehszlovák atlétikai szövetség női atlé­tái a szokol atlétanőket Prágában 66:48 pont­aránnyal győzték le. SPORTHÍREK X Bárczy Oszkár CsMTSz elnök Pardubltzban résztvett a csehszlovák teniszszövetség ottani választmányi ülésén. )( A bécsi nemzetközi kajak-versenyen a prágai Pavlisová, Európa-bajnoknő a női számokban ket­tős győzelmet, aratott. )( Az aacheni lovasverseny utolsó napján a Szent György-dijban a német Kolliander kapitány győzött a csehszlovák Pytlik törzskapitány és Pechmann őrnagy előtt. AUTL )( Németország hegyi nagydiját Frefburgban 80.000 néző előtt Berndt Rosemayer nyerte meg A.uto-Union gépén 90.1 kilométeres átlagos sebes­séggel 7:69.3 p. rekordidővel. — A motorkerék­páros nagydijban Geiss (DiKW) győzött 8^8.8 p. alatt. — A düsseldorfi Sohneidert a versenyen ha­lálos baleset érte. )( Svédország motorkerékpáros nagydiját, ame­lyet Malmőben a királyi család jelenlétében fu­tottak le, a német Winkler (DKW) nyerte 2 óra 39 p. 49.3 mp. 120 kilométeres átlagos sebesség­gel az angol Wood és a német Hüusler (DKW) előtt. )( A pilseni ,,ezüstsisak“ motorkerékpáros ver­senyen a német Gunzenhauser (Jawa) győzött Rosák előtt. Hajny versenyző a közönség közé rohant. A szerencsétlenségnek három súlyosabb és hét könnyebb sebesültje van. BOX )( A délafrikai Johannesburgban a francia Mau- rice Holzer, a könnyüsuly profi Európa-bajnoka WiJly Smithtől 12 menet után pontozással ki­kapott. )( J. H. Lewls, a kisnehézsuly prefi világbaj­noka St. Louisban George Nicholst 10 menet után pontozással győzte le. kerékpár )( Magyarország 100 kilométeres országiiti kerékpáros bajnokságát Adorján (Székesfehér­vári MÁV) nyerte 2 óra 4*6 p. 14 mp. alatt Bognár (UTE) előtt. )( A zürichi amatőr repülő-világbajnokságból úgy a magyar Orczán, mint. a csehszlovák Ko- narek kiesett. — Komarok azonban megnyerte az 1000 méteres előversenyt. )( A kerékpáros világbajnokságokon az Ama­tőr számban a holland Van Vliet, a profi Mámban pedig a belga Schemus. győzött.