Prágai Magyar Hirlap, 1934. június (13. évfolyam, 124-147 / 3455-3478. szám)

1934-06-12 / 132. (3463.) szám

10 'prxcaiMag^arhirlai? 1934 Jarig 12, kwH, hibázott, pártatlanságához kétség nem fért. Határbirái nagyszerjen segítették. A mérkőzés alatt Prágában óriási izgalom uralkodott. Minden épkéz-láb ember a rádió előtt ült és reszketve hallgatta Laufer szerkesztő pompás riportázsát. Az első gólnál az emberek az uccán egymás nyaká­ba estek és csak akkor ült ki a félelem az emberek arcán, amikor a kiegyenlítés be­következett. A győztes olasz gólt azután már szinte megnyugvás fogadta. A mérkőzést Rómából cseh, német, olasz és angol nyel­ven közvetítették. A csehszlovák rádiózsurnál a világbajnokság alatt nagyszerű szolgálatokat tett a meccsek közvetítésével. Laufer szerkesztő, amint maga is bevallotta, a tegnapi 120 perces mérkőzés leadásával rekordot ért el. Favoriigyőzelmek a nyugati heriiteíhen Pozsony, junius 11. A nyugati kerület vasárnapi fordulója nem hozott különösebb meglepetést. A Vas reránsa a Donaustadt ellen nem sikerült. A Donaustadt elhódított egy pontot a Vasasoktól. A Húsos — mint előrelátható volt — győzött a SZTK felett, a Kábelgyár és PTE megosztoztak a ponto­kon. Az eredmények: VAS—DONAUSTADT 1:1 (1:1) A mérkőzés roppant heves kiizedelem jegyében folyt le. A második félidőben a játék eldurvult és 1 a bírónak gyakran kellett használnia sípját. A ve­zető gólt védelmi*hibából a Donaustadt szerezte meg a 12. percben Babjár révén. Három perccel később Fiirszt kiegyenlít. A második félidőben e Vas erős fölénybe kerül, de a csatársor nem tudja kiaknázni a gólhelyzeteket. A Vasnál Drobár, Fiirszt és Sperlich volt jó, míg a Donaustadtnál Niederekker és Nagel tűnt ki. Biró: Lővinger. HÚSOS—SZTK 2:0 (0:0) A szenei csapat az első félidőben kemény elL n állást fejtett ki, sőt időnként veszélyesen is táma­dott. Szünet után azonban az állóképesebb Húsos kerekedett felül és megérdemelten győzött. A Hú­sos mindkét gólját Garmati lőtte. PTE—KÁBELGYÁR 1:1 (1:1) Ádáz küzdelmet vívott a két csapat. A PTE tech­nikailag jobb volt, mig a Kábelgyár nagyobb len­dülettel játszott. A második félidőben a PTE volt többet támadásiban, de csatársora tehetetlennek bi­zonyult. A PTE gólját Hudek lőtte, a Kábelgyár góllővője Zrun volt. A Ligeti a* Admirát 3:1 (1:1) arányban köny­nyen verte. Meglepetések a nyugati zsúpéban Pozsony, junius 11. A nyugati zsupa több megle-1 petéssel szolgált. Az SK Bratislava a Malackával, ‘ a Nyitrai AC pedig a Pöstvéni FK-bal játszott el-: döntetlenül. Ugyancsak eldöntetlen harcot vivott a! Makkabea a Bazini SK-bal. Ezzel szemben a nagy- szombati csapatok fölényesen győztek. A pozsonyi csapatok a saját pályájukon játszottak. MAKKABEA—BAZINI SK 1:1 (1:0) A két csapat mérkőzése egészen kezdetleges csap­kodó sportot nyújtott. Különösen nagy csalódást keltett a Makkabea gyenge játéka. A Makkabeában először szerepelt Hess, az uj center, akit Bécsből szerződtettek. Hess debüje rosszul sikerült, tudás­beli hiányát durvasággal pótolta, amiért ki is ál­lították a második félidőben. A Makkabea egyet­len gólját Heszky lőtte, Bazin közvetlen befejezés előtt egyenlített ki. Bíró: Veres. SK BRATISLAVA—RSK MALACKA (0:0) A Bratislava három tartalékkal játszott s elbi­zakodottan ment a küzdelembe, ami megbosszulta magát. A Bratislava abszolút gyenge játékával szemben a malackaiak nagy lelkesedéssel küzdöttek és különösen védekezés terén nyújtottak elsőrangút, j Daucsik ismét durva játékával vonta magára a fi- j gyeimet. Egyébként a Bratislava volt fölényben, de csatársora teljesen tehetetlennek bizonyult. Biró: Novák . PÖSTYÉN. PFK—NYITRAI AC 2:2 (2:1). NAGYSZOMBAT. Rapid—Magyarfalu FC 10:1 (1:5). — SK —Sparta, Pozsony 2:0 (0:0). KÖZÉPZSUPA: Turócszentmárto®—SK Besztercebánya 2:1. — TTS Trencsén—SK Rózsahegy 8:0 — Slavia Losonc —Zsolnai SK 4:0. — FC Ruttka—Zólyomi TK 8:1.-----o----­Vi zipoíóhajnohságoh BUDAPEST. UTE—Szegedi UE 7:1 (1 : 0). — MAC—Tatabánya, 5:2 (2:0). — MTK— MÜVE Eger 5 : 0 (2 : 0). — III. kerület—B. vá­logatott 5:0 (2 :0). BECS. EWASK b.—Aust/ria 3:1 (1:1). Meglepetés. — Hakoah—Reichebund 6:1 (2:1). ÖVS—EWASK 7:8 (4:3). A DSV Saaz Csehszlovákia német amatőrbajnoka A DFC-ot 5:2 (2:2) arányban újból legyőzte Saaz, junius 11. A DSV Saaz—DFC Prága bajnoki revansmérkőzés a helyi csapat meg­érdemelt győzelmét hozta a tavalyi amatőr­bajnok felett, amely igy kiesett az országos bajnokságból. A gólokat Riederich, Hoffmann (2), Parragi (ll-es) és Hanke szerezték a DSV javára, mig a DFC két gólját Kannháu- ser és Stoj szerezte. A meccs közepén Taussig kapus megsérült és helyette sokáig Stoj védett. GABLONZ: Karlsbader FK—>RSK 2:1 (1:1). Aranyserlegmérkőzés. WITKOWITZ: DSV—DFC Komotau 1:1. — BRÜX: VfB. Teplitz—DSK 5:4. Bajnoki mér­kőzések. Csehszlovákia, Olaszország, Ausztrália és Franciaország a Davis Cup európai zóna-középdöntőjében Prága, junius 11. A Csehszlovákia—Ujzé- land Davis Cup-mérkőzés a csehszlovákok 4:1 arányú győzelmét hozfo. Az utolsó meccsen Menzel az ujzélandi Malfroyt 6:2, 6:0, 6:1 arányban késztette megadásra, Róma, junius 11. Az olasz—svájci Davis Cup-meccs utolsó napján az olasz Stefani a svájci Fisch&rt 6:3, 6:2, 6:3 arányban győzte le, mig Rado Ellmert 6:4, 7:5, 3:6. 6:2 arány­ban verte meg. — így az olaszok 5:0 arány­ban győztek és kerültek Csehszlovákia ellen a középdöntőbe. Eastbourneben Ausztrália Japán ellen 4:1 arányban győzött. Az utolsó nap a japán Fujikura MacGrathet 6:4, 7:5, 6:2, 8:6 arány­ban győzte le, de a tartalék ausztráliai Turn- bull a japán Yamagishi ellen 6:4, 7:5, 9:7 arányban kapott ki. Ausztrália igy a franciák ellen a középdöntőbe 'került. Franciaország - Németország 3:2 Paris, junius 11. A francia—német Davis Cup-találkozó szombati napján a Borotra— Brugnon francia pár a német Crarnrn—Den- ker kettőst 5:7, 6:2, 6:4, 10:8 arányban csak nehezen győzte le. — Vasárnap Merliu 6:4, 7:5, 6:2 arányban legyőzte Nourneyt, mig Cramm Boussus ellen 6:1, 6:0, 0:6, 6:4 arány­ban győzve, szépített az eredményen. A Ferencváros fölényesen Segyőzte a Phőbust, a Soroksár első vereségét szenvedte A magyar csapatok sorra kikaptak a külföldi túrán Budapest, junius 11. (Szerkesztőségünk te- lofonjelentése.) A Ferencváros tegnap ját­szotta le elmaradt bajnoki mérkőzését a Phö- bus ellen, amelyet 6:0 (1:0) arányban fölé­nyesen nyert meg. Háda helyén az amatőr Kutasi kapussal egyébként kompletten állott Ki a Fradi. Az első félidőben nagy elánnal indult, azonban Sárosi révén csak egy gólt tudott elérni. A második félidőben a zöld­fehérek rendszerrel támadtak. Toldi rúgta a második gólt. Kemény sarokrúgásából a phö- bus öngólt vét, majd a 25—30. percig Polgár, Toldi és Sárosi rúgtak gólt. Ez utóbbi után a biró a verekedő Toldit kiállítja, de a Phöbus még 10 ember ellen sem tud szépíteni. A vasárnap meglepetése volt a II. osztályú bajnok Soroksár első vere­sége, amelyet a SzíiT<ketaxitóI szenvedett el 1:6 arányban. Az Erzsébet 2:0 arányban le­győzte a Váci Reményt és igy osztólyozót 6 játszik a Somoggyal. Vasas—Szentlőrinc 7:0, Droguisták—Csepel 0:0 és Budafok—VÁC 4:4. Az amatőrligában az FTC az Elektromostól 0:4 (0:2) arányban kikapott. Az északi kerület bajnokságát a tavalyi amatörbajnok Salgótarjáni BTC nyerte meg. A túrán lévő magyar csapatok közül a III. kerület Bodenbachban 2:4 (2:2) arányban, a Hungária—Ferencváros kombinált pedig Stockholmban az AIK-tól 1:8 (0:1) arányban kikapott. A Budai XI. Luzernben szenvedett 1:4 arányú vereséget, mig a Nordstern a Bocskait győzte le 5:2-re. 1 millió erriber nézte végig az „ezermérföldes" autóversenyt Knapp győzött ■ A „Z“ kocsik nyerték a team-versenyt Prága, junius 11. Szombaton indult a „cseh­szlovákiai ezermérföldes verseny" mezőnye Prágából, hogy a Prága—Pozsony útvonalon (400 km), kétszer oda-vissza mérkőzzenek. Ezt a versenyt tavaly rendezték meg először és az idei rendezés után bátran lehet állítani, hogy Csehszlovákia legnépszerűbb gépkocsiversenye. A Prága—Brünn—Pozsony útvonalon mintegy 1 millió ember asszisztálta végig a versenyt, melyet a Knapp-Vojir kettős nyert Walter gépkocsin 15 ó., 22 p. és 37 mp. alatt, második a Studeny-Adámek Ford 15 ó., 54 p. 'és 20.8 mp., harmadik Lüttgau-Gastrau Ford, 16 ó., 13 p. és 26.6 mip. idő alatt lett. A team- vereenyt a kötzársasági elnök dijáért a »Z« (Csehszlovák fegyvergyár) együttese nyerte. )( A prágai primátor-nyoílcas evezősversenyt a CAC Raudnite együttese nyerte 6:38.6 perc alatt a CVK. Prága és Slavia nyolcasa előtt. Az elsőnek befutó Melniket keresztezés miatt diszkvaliíiikálták. )( A pozsonyi uszóversenyen a 100 méteres ifjúsági meliluszá8ban Komary 1:21.5, a 100 méteres hátuszásban pedig Baderle 1:23.6 per­ces időt ért el. — Vizipoló: CsPK Briinn—Bar Koeihba, Pozsony 2:2 (1:1). )( Főiskolások—SK Bratislava atlétikai ver­seny volt vasárnap Pozsonyban. Győzték a fő­iskolások 58:44 arányban. Két uj kerületi re­kord született a versenyen. A 4-szer 100 mé­teres stafétáiban az SK Bratislava 45 mp-es idővel állított fel uj kerületi rekordot, Struhár (SK Bratislava) pedig a kétkezes diszkoszve- tés rekordját javította meg 77.63 eredménnyel. )( Magyarország— Belgium válogatott tenisz- mérkőzésén a magyarok Budapesten 2:1 arányban vezetnek. Szombaton Gabrovitz a férfiegyesben 6:3, 6:4, 7:5 arányban legyőzte Lacroixt, inig a nőiegyesben Sohréderné 2:6, 5:7 arányban kikapott Adamsontól. Vasárnap a férfipárosban a Kehrling—Gabrovitz-pár a belga Laoroix—Ewbanks-kettőst 7:5, 2:6, 6:2, 6:2 arányban verte meg. _ Ferenczy bemu­tató mérkőzésen Ewbanks ellen 8:6, 4:6, 6:3 arányban győzött, mig D'ietromszky Lacroixt győzte le 8:6, 6:0-ra. — A belgák Zágrábban 5:2 aránkban győzték le Jugoszláviát, Kikapott a csehszlovák vizipoló válogatott Párisban Pária, junútó 11. A csehszlovák vizipoló váló* gatott a francia teamtől 2:5 (0:2) arány­ban kikapott. A két gólt dr, Schnrack ütötte. Az uszószámokban i« lemaradtak a csehszlovák versenyzők. Az eredmények voltaik: 100 m. gyors: Tarts (f) 1:02.4, 2. Dáener (f) 1:08.4. —• 100 m. hölgy gyorsuszás: René Blondeau (f) 1:12.4, 2. Schramek (csszl). 1:13. — 100 m» női bátuszás: Blondeau 1:27, 2. Freund Trade (Po­zsony) 1:27.6. Csehszlovák rekord! — 100 m. hölgy mellúszás: Gouth (f) 1:35.6, 2. Hanka (csszl.) 1:37.2. 4 X 200 m. staféta: Franciaország 9:52, 2. Csehszlovákia 10.19. — 3 X 100 m.: Francia- ország 4:17.2, Csehszlovákia 4:22.4. — Mű­ugrás: Poussard (francia) 174.94, 2. Lei kert (csehszlovák) 142.68. A vizipolóválogiatott dr. Steiner, Kötitek és Svehla nélkül játszott. Cseh- és morvaországi eredmények PRÁGA: Bohemáans—SK Progsnitz 8:8 (2:2). A II. osztályú bajnok kedvező bemutat­kozása Prágában. — Sparta Kosíre—Sparta D ej vice 5:2. — II. OSZTÁLY: Meteor VIII. —Olympia Pilsen 2:2, CsAFC—SK Pilsen 2:1, SK Prossnitz—Csechie VIII. 4:3 (szombaton), Nuselsky SK—SK Rakovnik 4:2. KLADNÓ: SK— Cechoslovan KoSíre 5:0. — 0LMÜC: SK Bafa Zlin—CsSS 3:0. - RRÜNN: Zsidenice—Floridsdorfer AC Becs 8:3 (szom­baton). Zsidenice—SK Zabovresky 5:1. DSV —SK Husovice 4:1. — MXHRISCH-OSTRAU: Slovan-DSV Troppau 4:2. — ASCH: DSV— Sportbr üder Éger 8:0. — KARLSBAD: Sparta -DFC Grasslitz 3:3. - BUDWEIS: SK-DFC 6:2. Közepes atlétikai eredmények Budapesten, győzelmek Milánéban Budapest, junius 11. A MAC szezonnyitó at­létikai versenye a felázott talajon közepes ered­ményeket hozott. A legjobban Koltay szerepelt a távolugrásban 7.18 méterrel. A többi ered­mények: 100 m. Gyenes 10.7 mp., 400 m.: Duiha 51.4, 800 m.: Ignátz 1:58.2, 110 m. gát: Szabó 16.8 mp., 4 X 100 m. staféta: Budai TE 43.1 mp. — Magasugrás: Késmárky 1.76 m., Rúd­ugrás: Zsufka 3.80 m., Sulydobás: Darányi 14.94 m. Diszkosz: Donogán 45.91 m. Gerely: Vársze'gihy 63.48 m. — 2000 m.: Szabó 5:43.6 p. —Női sulydobás: Kael Anna (TFSC) 11.19. Or- ezágos rekord! A milánó „Gazetta dello Sport" versenyén Bnrsi győzött a 400 méteren 49.2 mp. alatt az olasz Ferrario előtt. Kovács József a 110 méte­res gáton első lett 15.9 mp. alatt. Forgács a 100 méteren 11 mp-el második lett. A berlini négy ország főiskolásainak atlétikai versenyén Németország győzött 34.5 ponttal Magyarország 23.5, Svédország 17 és Lengyel- ország 13 pontjával szemben. Küifö di eredmények )( Az amerikai futballválogatott Brémában Alsószilézia válogatottja ellen 2:2 arányban eldöntetlen eredményt ért el. Az argentínai válogatott Bolognában az FC-ot 1:0 arányban verte meg. )( Berlinben Würtepberg válogatottja a városi csapatot 3:2 (3:0) arányban győzte le. )( A bécsi FC Wien Bulgáriában szombaton a szófiai Slavia ellen 1:1 (1:0) arányban el­döntetlent ért el. Vasárnap a Lewskivel ugyancsak eldöntetlenül, 0:0-ra játszott. )( Svájc: FC Zürich—Servette Genf 0:3, Nordstern Basel—Lausane Sports 4:1, FC Bern—Grasshoppers Zürich 0:0, Lugano— Young Fellows 5:0, Urania Genf—Conoordia Basel 2:4, Young Boys Bern—Chaux de Fonds 3:0. )( Ausztria. Rapid—Grazer SK Sturm komb. 4:1. — FAC—Austria 4:1. — Slovan—Cricke- ter 4:1. Barátságos mérkőzések. — Felsőausz- tria—Alsóausztria 6:3. )( Lengyelorság. Polonia—Warszawianka 1:1. — Rudi—Siedlce 5:3. — Pogon—Warta 3:1. — Krako—Wisla 2:1. )( Osztrák csapatok túrán. Sportklub—Fa- gerska AIK 3:0. — Libertás—Kamraterna Malmö 4:2. — WAC-Mödiing 7:1. X Austria amatőr futballválogatott ja Oslóban - a norvégektől 0:4 arányban kikapott, %