Prágai Magyar Hirlap, 1932. október (11. évfolyam, 224-248 / 3037-3061. szám)

1932-10-11 / 232. (3045.) szám

1982 október 11, kedd. Flóra Borozó A PIMIK TESTVÉREK legjobb cigányzenelcarával Eredefi borok negyedliferenkénf is kaphatók Kitűnő és olcsó konyha TÁNC Két német csapat a csehszlovák amatőr- bajnokság közép­döntőjében Prága, oiktóber 10. A csehszlovák amatőrbajnok- ság elődöntőjének két megismétlendő meccsét szombaton és vasárnap vívták meg Prágában. Szombaton a Sparta Kosire erős küzdelem után, meghosszabbítással 4:3 (3:3, 2:0) arányban győzött a vinohradyi Rapid ellen. A Sparta Kosire a kö­zépdöntőben a tavalyi bajnok DFC-bal kerül össze. E meccset Parpl bíró vezeti. Vasárnap a jugoszláv—csehszlovák meccs előtt a Karlsbader FK a Bata Zlint 2:1 (1:0) arányban légy őzbe. A karlebadi német, csapat a bajnokság középdöntőjében az SK Bratislavát verő AFK Ko- linnal kerül özembe. CSEH- ÉS MORVAORSZÁGI EREDMÉNYEK PRÁGA. DFC—Bohemians 3:0 (2:0). Barátságos mérkőzés. — SK Liben—'Meteor VIII. 4:2. Barát­ságos. BRÜNN. Austria, Bées—Zsidónké 4:3 (2:2). Nemzetközi. — Mór. Slavia—Zaibovreeky 3:2. — Sparta—FK Brno 2:1. KLADNÓ. SK—Sparta 1:1 (0:0). Eldöntetlen he­lyi derby. PILSÉN. SK—Slavia PIzen 8:0. —- Viktória— Olympia 6:1. WARNSDORF. WFK-dting, Drezda 7:2 (4:2). Neanzetközi. POKAL-LIGA. DFC Budweis—Reichenlberger SK 4:3. — DSV Saa,z—DFK Komotau 4:0. — SV Bo- denfbacíh—BSK Gablonz 6:2. BRÜX. Teplitzer FK—DSK 7:0. Fölényes győ- zelem. TROPPAU. DSV—DSV Gderberg 5.3. RADLITZ: AFK—Viktória Zeizekov 2:2 (1:0). Cs.-BROD. Ceeky Brod—Ceechie Kariin, Prága 3:2. AUSSIG. Németország—Cséhezlovákia 4:0 (1:0). Munkásválogatott mérkőzés. SZLOVENSZKÓI EREDMÉNYEK ZSUPABAJNOKSÁGOK. SK Zsolna—Rózsahegyi SK 5:1. — Turócezentmártoni SK—Zólyomi TK 3:2. — Rulttkai FC—SK Szucsány 3:0. — PFK, Pöstyén—Malackai SK 6:0. — SK Tapolceány— Slavia, Pozsony 3:0. — RS'K Malacka—Nyitrai AC 3:1. NAGYSZOMBAT. Rapid—SK Trnava 2:2 (1:0). Helyi bajnoki derby 3000 néző előtt. Elkeseredett küzdelemben mindkét csapat ideges játékkal küz­dött a bajnoki pontokért. A játék legnagyobb ré­szében a Rapid volt fölényben, de a Trnava jól védekezett és egyes lefutásai veszélyesek vol­tak. A vezető gólt a 25. percben Tomecsek szerzi meg a Rapiának. Nemsokára rá egy 11-es adódik a Rapid javára, de Meliska mellé lő. — A második félidő elején Cirok kiegyenlít. A 30. percben Ryeavi újból vezetéshez juttatja a Rapidot. Ezután az SK részéről Stecker ront el egy tévesen ítélt 11-eet, de a 38. percben ugyanő bombalövéssel egalizál. Kupric nagyszombati biróval nem volt megelégedve a Rapid. KASSA. Iglói AC—Kassai CsSK 2:0 (0:0). Biró: Svéda. Váltakozó mezőnyjáték, egyenlő erők küz­delme, melyben mindkét csapat több \ól helyzetet nem használt ki. Második félidőben kezdettől fogva az iglói csapat erős offenzívat kezd, mely a máso­dik percben meghozza az első gólt Zacsuró iglói balszélső révén. Erre a CeSK vezet le több veszé­lyes támadást azonban a kitűnő iglói védelem mindent leszerel. A második gólt a 21. percben egy szép akció eredményként Szuchenyák rúgja. Mér­kőzés végéig a CsSK, még néhányszor támadt, de az eredményen nem tud változtatni. Az iglói csa­pat jobb és tervszerűbb játékával ™e,kérdem elten győzött. Külföldi eredmények )( A bácsi bajnokság hatodik fordulóján szomba­ton oz Austria a Libertás-szál 2:2 (1:1) eldöntet­lenre játszott. — Vasárnap a Rapid a Wiener SC- ot 5:3 (3:0), a Hakoaíh a Bri gitté nauer AC-ot 3:0 (2:0). a Vienma a Nicholsont 2:1 (1:1) arányban győzte le, mig az Admrira és a Plaridedorfer AC 2:2 (0:2) arányban megosztoztak a bajnoki ponto­kon. — A II. osztályban a Simmering és Slován 1:1 (1:0) arányban eldöntetlenül játszottak. A Cricketer a Resensportfreundet 3:1 arányban győz­te le. )( Németország. Dél—Közép 4:2, Délkelet—Nyu­gat 3:2. Brandenburg—Balti szövetség 3:2, Drezda —Leipzng 3:1. Délnémet bajnokság: IFC Nürnberg —IFC Bayireutlh 3:0, SpVgg Fürtih—Gorm-ania Nürnberg 2:2, München 1860— Schwaben Augsburg 0:1, Bayern SSY Utm 3:1. Berlin: Tennie Borúséi a —Hamburger SV 1:1. Barátságos. BV LuiekenwaJId© —Hertha 2:1. Bajnoki meglepetés. Minervái—Ban­kó w 3:3. Bajnoki A Hungária fölényesen legyőzte a Nemzetit és a tabella élére ugrott A III* kerület kettős veresége Belgrádban Budapest, október 10. (Szerkesztőségünk tele­fonjelentése). A magyar bajnokságban csak csonka forduló volt. Szombaton a Millenáris-pályán a Hungária 5:1 (1:0) arányban legyőzte a Nemzetit. Az újonnan átszervezett Nemzeti csak az első félidőben volt egyenrangú ellenfele a jól játszó Hungáriának. A gólokat Szabó III. sarokrúgásából Kalmár nyitotta meg, amit Kolontár a II. félidőben egyenlített ki. Kisebb periódusu Nemzeti fölény után a Hungária jut szóhoz és Cseh II., valamint Titkos 2—2 góljával győz. Vasárnap Budapesten nem volt elsőosztályu bajnoki meccs. A Kispest a tartalékolt Ferencvárost barátságos meccsen 5:2 (1:1) arányban legyőzte. DEBRECEN. Budai 11—Bocskai 2:0 (0:0) Sze­rencsés győzelem. Szép és főleg az első félidőben váltakozó harc. Az első gólt a 16. percben Polgár lőtte a 16-os off-side helyzetből. A második gól a 40. percben ugyancsak Polgár részéről hasonló helyzetből adódott a kiugró Fehér kapus mellett. KAPOSVÁR. Attila—Somogy 3:2 (2:1). Az első félidőben a miskolci csapat nyomasztó fölényben van, ennek dacára az első gólt lí-esböl Mészáros (Somogy) éri el. A 28. percben Haradi kiegyenlít, a 43. percben Mátéffy vezetéshez juttatja az Atti­lát. — A második félidőben a Somogy előretör, azonban Magyar szaporítja a miskolci csapat gól­jait. A meccs végén Jós (Somogy) szépít az eredményben. A magyar első osztályban a Hungária 5 meccsből 10 ponttal vezet. 2. Ferencváros négy mérkőzés 8 pont, 3. Újpest 7, 4. Budai XI. 7, 5. Bocskai 5 ponttal. n. osztály: Csepel—VÁC 2:1 (1:1). — Drasche— Taxi 2:1 (1:1). — Budafok—Rákospalota 2:1 (1:0). _ ETC—Phőbus 1:1 (0:1). — BAK—Droguisták 4:1 (2:0). — A Vasas az amatőr 33 FC-bál 4:4 (2:1) arányban eldöntetlenül játszott. A III. kerület Belgrádban vendégszerepeit, ahol szombaton a Jugoszláviától 1:2 (0:2), vasárnap pe­dig a Sport Clubtól 0:4 (0:3) arányban kikapott. Ha Bécsfoe utazik, okvetlen keresse fel Kasznár Zipeunerkeller vendéglőjét a Grabenen. — Kitűnő déli menük. Esténként Farkas Jenő zenekara muzsikál. dik. 1 p. 00.6 mp. idővel. Harmadik a pécsi Abai-Nemes Oszkár 1:02.8 mp. idővel. A 100 m. hölgy mellúszásban Szép Klára III. kér. TVE 1 p. 32.8 mp.-el országos rekordidő­vel győzött. (Régi rekord 1 p. 33.4 mp. Molnár Ella). 2. Pesti Margit 1 p. 35.2 mp. 3. Bárány Magda 1 p. 40.8 mp. Budapest kerület 200 m. hölgy-gyorsuszó bajnokságát Tóth Ilonka MUE nyerte 2 p. 53.4 mp. idővel. 2 Csányi Boriska FTC 3 p. 02.2 mp. 3. Fekete Médi MUE 3 p. 04.8 mp. A 100 m. hátuszásban Nagy Károly UTE 1 p. 15.4 mp. idővel győzött. 2 Bicekey III. MESE 1. p. 17.2 mp. 3. Hazad MTK 1 p. 19 mp. 100 m. hölgy hátonuszás: 1. Mallász Gitta FTC 1 p. 29.8 mp. 2. Tóth Magda 1 p. 30.2 mp. 3. Bán Mária FTC 1 p. 35 mp. Növekvő gyors-staféta: Gróf Sztáray-vándor- dij: 1. MAC 4 p. 41.8 mp, (Müller, Kukorelly, Gyulai, Kánássy). 2. UTE 4 p. 45.4 mp. 3, FTC 4 p. 46 mp. )( Németország vizipólóhajnokságát elsőkben nyerte a Weis&eneee 96, Leipzig. Húsz évig a he­gemóniáit Magdeburg és Hannover tartották. Két aj rekordot hozott Budapesten a MAC nemzetközi atlétikai versenye Budapest, október 10. A Magyar AC szezon­záró nemzetközi atlétikai versenye, amely egy­úttal válogató verseny is volt az eljövendő olasz-magyar mérkőzésre, kitűnő eredményeket hozott. Az 5000 méteres idő-előnyversenyben Szabó Miklós 15:15 perces idővel 2.8 mp.-el megjavította a fennálló magyar rekordot és le­győzte az osztrák Leitgebet. — A 4X100 mé­teres stafétában a BBTE a rekordot már az elő­futamban ine'riaviíotta 42.6-ról 42.5-re, majd a döntőben 42.2 mp.-cel pompás uj rekordot állí­tott fel. Egyéb eredmények: 100 m.: Sehier 10.9 mp., 2. Raggambi 10.9 mp. — 200 m.: Sugár 23.1 mp., 2. Paku 23.1 mp. Izgalmas küzdelmek a fiúiéban. — 400 m.: Barsy 50.1, 2. Szalay 51 mp. — 1500 m.: Govrik 4:08.2 p., 2. Sárváry. — 110 m. gátfutás: Kovács 15.8 mp.. 2. Jávor 16-2. Az osztrák Langmayer gátdöntés miatt feladta. Sulydobás: Darányi 15 m., Csányi 14.14 m., 3. Janauscb (Béce) 13.49 m. — Diszkoszdobás: Remecz 48.07 m., 2. Donogán 46.05 m., 3. Ja- raausoh 44.37 m. — Rúdugrás: Zeufka 3.75 m., 2. Király 3.75 m. — Távolugrás: Fekete 6.97 m. A Király-dijat Sehier, az Állam-dijat Dono­gán nyerte. )( Finnország Parisban a francia atlétákat 78:62 arányban győzte le. Jobb eredmények csak a dobó- ezámokban adódtak. Jarvinuen a súlyt 15.39, Jháná- meki a gerelyt 63.10, a francia Noel 48.10 méterre dobta. Bárány és Halasy kitűnő idővel győztek a MUSz versenyén Horthy Miklós kormányzó jelenlétében ünnepelték a világbajnok magyar vizipolócsapatot — Bárány beállította Európa-rekordját a Menzel és Matejha a meráni serleg döntőjében Merán, október 10. Vasárnap az esőzés miatt a meráni tennászversenyt befejezni nem tudták. A fórfiegyes bajnokság döntőjébe a prágai Menzel és a bécsi Matejka kerültek. Menzel. amint azt az el­kobzott számunkban közöltük, a becsi Eifermann legyőzésével került a döntőbe, mig Matejka a len­gyel Hebdát és a német Schrenckert verte ki a döntőből. — A női Lenz Serleg döntőjébe a lengyel Jendrzejowska és a német Horn jutottak. Az előb­bi a francia Henrotint, az utóbbi az olasz Ribolit verte meg. — A nyílt nőiegyesben Payot és Fried- lébennó küzdenek a díjért. A vigaszdijban Artens és Sertorio vannak a döntőben. — A férfipárosban a Menzel—Artens kettős győzött a Maleesek—Ser­torio pár ellen 4:6, 6:3, 6:4 arányban. — A vegyes­párosban a Menzel—Riedl pár megverte a Manzutto —Maleesek kettőst. — A nőip-áros döntőjében a Barbieri—Payot kettős győzött a Deutsehné— Jendrzejowska pár ellen. 100 méteren — Halassy is országos rekordot úszott a 800 méteren Budapest, október 10. (Szerkesztőségünk je­lentése.) A Magyar Úszó Szövetség szombat este a losangelesi olimpiai játékokon győztes magyar vizipólócsapat ünneplésére uszóver- senyt rendezett, amely úgy társadalmi, mint sportszempontból nagyszerűen sikerült. Az ün­nepi versenyen megjelent Horthy kormányzó és felesége, valamint a magyar kormány képvise­letében Hóman Bálint kultuszminiszter. Az ün­neplés Homonnay Tiviadar, a Magyar Úszó Szö­vetség elnökének üdvözlő beszédével kezdő­dött, majd Hóman Bálint a kormány nevében üdvözölte a győztes csapatot, ezután Sipőcz Jenő polgármester a székesfőváros, Múzsa Gyu­la pedig az Országos Testnevelési Tanács ne­)( Dánia—Skócia (amatőr) 3:1 (2:0‘). Országok - közti mérkőzés Kopenhágában. )( Az angol ligában szombaton a négy első csapat mérkőzött egymással. A tabella ólén továbbra is az Aston Villa maradt, mig a második helyet az Ar­isénál foglalja el. 3. Derby County és 4. Huddera- field Town. — Skóciában a vezető csapatok: a Ran­géra, Celtic és Motberweld kiadós győzelmet arat­tak. Részletes eredmények: Angol I. liga: Araenal —Derby Co. 3:3, Birmingham—Shoffield W. 2:1, Ghelsea—Middlesbrougih 2:1, Everton—Bliackpool 2:0, Hudderafield T.—Aston Villa 0:0, Leicester C. —Liverpool 1:2, Manchester C.—Blaokburn R. 2:3, Poirtemouth—'Bolton W. 2:1, SheMeld Un.—New- ca&tle Un. 3:1, Sunderlund—Leeds Un. 0:0, West- bromwidh A.—Woiverhaimpton 4:1. — II. liga: Bradiford—Stolkie C. 2:2. Burnley Manchester Un. 2:3, Bury—Fullham 1:1, Lincoln—Westham Un. 6:0, Milllwall—Bradford C. 3:3, Nőtte C.—Notitingfham F. 2:4, Oldiham Athl.—Grimeby Town 0:1, Plymouth Arg.—Charlton 6:1, Port Vale—Swansea T. 2:1, Freston N. E.—Vottenfham H. 2:6, Southampton— Cliesterfield 2:1. — Skócia: Alrdrieonians—Kilunar- nock 2:1, Ayr United—Falkirk 0:1, Celtic—St. Jahn&tone 5:0, Cowdenbeahh—Aberdeen 3:0, Dun­áé— Rangéra 0:3, Eaist Stirlingshiire—Hearts 1:3, Motiherwell—Queens Park 7:2, Partok Vh.—Monton 2:1, St. Mlrren—Ciyde 2:1, Third Lanank—Haimil- ton 2:1. )( Olaszország: Florentina—Aimbrosiana 0:0, Ju- vemtus—Róma 1:0, Lazio—Bari 0:0, Milánó—Nápoly 0:3, Palermo—Triestina 1:0, Casale—Pro Patria 3:2, Padova—Genova 3:0, Aleesandiria Pro Vercelli 0:0, Bologna—Torino 1:1. )( Svájc: Young Felilowis—FC Basel 2:2, Blne Stans Zürich—Servette Géni 0:1, FC Biel—FC Cihtaux de Fonds 4:1, Etoile Oarouge—G raeshoppens 2:2, FC Lugano—Urauia Géni 1:0, Young Boys | Bern—Nordsteinn Basel 4:1, Coucordia Basel—FC [ Aamau 4:1, Lausaxme Sporte—FC Zürich 1:1. vében köszöntötte a világbajnokokat, akiknek nevében Keserű Ferenc vizipólókapitány meg­köszönte a kiküldetést ée'az ünneplést. Végül ifj Horthy Miklós a MUSz társelnöke, a szö­vetség nevében üdvözölte a csapatot. A verseny első száma az olimpiai győztes vi- zipóló csapat mérkőzése volt egy kombinált csapat ellen. Az olimpiai bajnokok iskolajáték után 5:2 arányban győztek 3:2 félidő után. Az olimpikonok góljait Halassy, Homonnai (2), Németh és Keserű II. lőtte. A kombinált csa­patnak Bozsi és Hazai egy-egy gólt szerzett. Az us^ószámok közül az első a 800 m. ma­gyar bajnokság volt. Halassy Olivér 11 p. 3.8 mp.-es idővel győzött a kitünően úszó kapos­vári Lengyel előtt, akinek ideje 11 p. 25.4 mp., harmadik Jakab János UTE 11 p. 44.6 mp. Ha­lassy 500 méterre részidőnkint 6 p. 45.8 mp. or­szágos rekordot állított fel (régi rekord 6 p. 47.4 mp.), 800 m. ideje is jobb országos rekord­jánál, de nem hitelesíthető, mert 33 egyharmad méteres uszodában csak 500 méterig lehet re­kordot hitelesíteni. A 100 m. gyorsuszásban Bárány István dr. 58.4 mp. idővel beállította saját Európa- és or­szágos magyar rekordját. Mészöly lett a máso­)( Tildén Varsóban az amatőr Tlocrfnskit 1:6, 6:1, 6:1, 6:3 arányban győzte le. Nüssleim «z ame­rikai Barnest 6:4, 4:6, 6:1 arányban győzte le, mig a párosban a Tildén—Raroee kettős a Najuch— Nüsslein pár ellen 7:5, 4:6, 6:4 arányú győzelmet ért el. )( A London—Paris városközti tenniszmérkőzés a francia fővárosban az angolok 9:6 arányú győzel­mét hozta. A francia Borotra, Merlin és Boussua megnyerték egyéni versenyüket Lee, Collíné és MiaMroy ellen. Az angolok a párosban diadalmas­kodtak. SPORTHÍREK )( Lengyelország—Ausztria amatőr boxmérkőzés Lodzbam a lengyelek 9:7 arányú győzelmével vég­ződött. )( Az első jéghockey meccsek Berlinben folytak le. Szombaton a Berliner Schlittscihuh Club a bos­toni ICE HA-ot 2:1 arányban győzte le. Vasárnap a revánsmeccsen a berliniek 5:2 arányban győztek. )( Briinni boxolók Budapesten. Szerkesztőségünk jeleníti: A Magyar Vasutas SC tegnap este ünne­pelte a világbajnok Énekest. Az ünneplés kereté­ben Énekes pontozással győzött a brüuni Navratil ellen, mig Szigeti az ugyancsak briinni Krejcslt győzte le pontokkal. Marad a teljes / / terjedelmű 192 oldalas ff ff------színházi mi CS AK AZ ARA LETT OLCSÓBB nnBmmmasmmmmmmmmaumaammmrmmBKamamnnraKiM*’.**>i,i■■■■■,—m i nnmian ni' i nmiwi»*aty?«ni i ^Twrmii'KJKiur—bcww 5 Ifi 192 old., 32 old. gyermeklap, kotta és kézimunkáméi­léklet, rengeteg kép és három felvonásosdarnbmelléklet Megkezdődik eheti számban n MiSS M«gyarország ver seny, Intim Pista regénye indal: „Á primadonna kedvence", Hatvány bárónő leszerződött, hetenként tudósit. Uj pályázat: ,A dolgozó nő sex-appealja‘. Darabmelléklet: ,Emmy , a Vígszínház nagysikerű színmüve. Kottasláger a világhíres „Reáching fór the Hoon" és sok más szenzáció. Ara 5 Ki, előfizetés %éwre 60 Ki. Mindenütt kapható. Föbizományos: WEISS M. BRATISLAVA. r 4. 10