Prágai Magyar Hirlap, 1930. június (9. évfolyam, 124-146 / 2345-2367. szám)

1930-06-21 / 139. (2360.) szám

10 1930 junius 21, szxwnbat. jektiv megfigyelő előtt ennek feleit meg. örülök, hogy a Fradiinak nagyon szép játékkal sikerült fe­ledtetni az őszi gyengébb szereplését Prágában. A bíró korrektül vezette a mérkőzést. Blum Zoltán, a Fradi újonnan szerződtetett tré­nere : Az* FTC játéka azokat, akik kis érték a csa­patot, tökéletesen kielégítette. A játék egész folya­mán, kivéve a második félidő tizenöt percét, a Fradi irányi tolta a küzdelmet. A kétgólos győzel­met megérdemelte volna. Nagyon jó volt Bukovy és Tunay rendkívül sokat dolgozott. A SLaviából Svoboda és Jírnek tetszett egészséges akcióikkal. Bukovy Márton: A mérkőzés eleijén nem számí­tottunk ilyen eredményre. A kisarányu vereség sem ejtett volna kétségbe. De a játék alapján az eredménnyel nem vágyniuk megelégedve. Turay: Prágában így még nem játszottunk és a válogatott csapat sem játszott. Berkessy: A jobbezámyat kellett fognom és fair ellenfeleim voltak. A játék egé6® folyamán kedé­lyesen diskuráltimk. Ez voK a Slavia elleni de- but-m. Takács II.: A reális eredményt 4:G-nek tartom. Az Korányi: Gólokkal kellett volna nyernünk. Az első félidőben a bíró nyomott. Loos, a Slavia főtitkára: A Ferencváros csodá­latos szépen játszott. Megmutatta Prágában, hogy mi a szép és jó futball. Sokkal jobban játszott a magyar csapat, miint a spanyol válogatott. Tschakert dr., CsAFC alelnök: A magyarok job­bak voltak kombinációban, technikában, fej játék­ban, ez döntötte el a mérkőzést. Nagyon tetszett a belső trió. Fanta szöv. kapitány: A magyarok úgy játszot­ták a futballt, amint azt játszani kell. Gyönyörű technikájukkal, nagy lelkesedésükkel megérdemel­ték volna a győzelmet. A támadásokat Kohut fé­nyes leszokóséi vezették be, akiinek minden akciója veszélyes volt. A Slavia halfsora gyönge. Pues: Nagyon szép játék volt. Sajnos, nem voltam fitt. Soltys: Nekem különösen Berkessy fényes játé­ka tetszett. Svobodia: A Simáéban egyedül csak én játszot­tam. Vécsey Zoltán dr. Maíecsek Csehszlovákia ienniszbafnoka Prága, junius 20. Csehszlovákia tenmiszbajnok- ságai-t tegnap rövid utón befejezték. Miután a „nagy ágyuk": Kozselnh János és Menzel nem je­lentek meg a versenyen. a férfibajnokságot Malecsek József nyerte, aki a döntőben a jugoszláv Sclűiffert 4:6, 6:4, 6:0, 6:1 arányban legyőzte. A bajnokság harmadik he­lyeire Marsalek és Stejskal kerültek. MaJiecsek az elődöntőbem a német Lindenstádtet verte meg, mig Marsalek Rodziankóvai végzett, A női-egyes a tavalyi bajnoknő, Deutschné (Olmütz) biztos győzelmével végző­dött. Deutschné a döntőben egy most feltűnt fiatal já­tékosnővel, FessI kisasszonnyal végzett 6:2, 6:0 arányiban. Fessl a szemifmáiéban a német Hof- mannt (Hamburg) 8:6, 10:8 arányban verte meg. mig Deutschné a berlini Engert utasította a har­madik helyre. A férfi-páros középdöntőjében a Novotny-Mar­salek kettős a budapesti Zichy gróf-Gabrovits párt 7:5, 3:6, 6:3 arányban legyőzték és a döntőben a Malecsek-Rodzianko kettős ellen 9:7, 6:1, 6:2 eco- re-rál aratott győzelmükkel a páros bajnokságot nyerték, A aői-páros a Blanár Anoy-Stavel kettős zsák­mánya lett a Dentschné-'Merhant kettőssel szem­ben. A vegyes-párosban Dentschné-Kozselah pár győ­zött a Merhaut-Marsalek kettős ellen w. o. Harma­dikok a Sejnova-Hecht ée a Kozselnh Mánya-Gab­fovits kettősök lettek. A Robetin-serleg férfi egyes döntőjébe a prágai Kovotny dr. és a zsolnai Heeht László jutottak. Előzőleg Hecht Bertrand dr.-t, Novotny pedig a magyar Zichyt győzte le. A dijakat Robetin, a GsLTA elnöke osztotta ki a győzteseknek. A miskolci Attila Kassán Kassa, junius 20. (Szerkesztőségünk távirati je­lentése.) Magyarország uj II. osztályú csapata, a miskolci Attila tegnap Kassán, Keletszlovenszkó bajnoka: a Törekvés ellen vendégszerepeit. A miskolciak 2:1 (2:1) arányban győztek az egyen­rangú eüentfélnek bizonyult kassaiak ellen. Eldön­tetlen, változatos mezőnyjátékkal tarkít ott félidő után a Törekvés Zimmermann révén vezetéshez jut, amit Opata csakhamar kiegyenlít. Ugyancsak Opata szerezte azután a győztes gólt is. A mécs­esét nagy közönség előtt Kőszegi bíró vezette. A mezőny legjobb embere Opata volt. Pozsonyi mérkőzések PTE—Dnnántuli AC (Győr) 4:4 (2:2). A PTE ez alkalommal szép játékkal lepte meg közönségéi, s fea védelme jobban működik, meg is nyerhette volna a mérkőzést Különösen a csatársor jobb szár­nya, illetve Paner jobbszéfeő, mutatott jó játékot. Az első félidő változatos mezőnyjátékkel kezdődik. A pozsonyiak többet támadnak és két gólt érnek el. A győrieknek a félidő vége felé a pozsonyi vé­delem hibájából sikerült a kiegyenlítést elémiök. A félidő végéiig a pozsonyiak árnyalati fölényben vannak. Újrakezdés után a PTE kerül frontba e sorozatos támadásai két gólt eredményeznek. Síirtán a győrieknek egy szép levezetés eredmé­nyeképp a pozsonyi védelem hibájából sikerül gólt lőniük. A PTE továbbra És támad, de több helyze­tet kiaknázatlanul hagy. A mérkőzés vége felé egy váratlan DAC-támadáB meghozza a győrieknek a kiegyenlítést. A magyarországi vidéki csapat szép játékot mutatott, különösen jobbszárnya és a vé­delme volt jó. A pozsonyiaknál a már említett jobb- ezámyon kívül a fejiezeteor és Urezinyi kapus vol­tak jók. A különben fair mérkőzés folyamán egy sajnálatos szerencsétlenség is történt amennyiben a győriek kapusa, ki a lerohanó Földes lábai elé vetette magát, oly súlyos sérüléseket szenvedett, i hogy eszméletlen állapotban szállították le a pá­lyáról. VAS—Slavia 10:1 (4:1). Bíró: Oszeszla. rnegle- petésszerü magas gólarányu győzelmet aratott a nagyszerű csatársorral rendelkező Vasas a gyenge védelmü pozsonyi cseh csapat felett. Az első félidő élvezetes mezőnyjáték jegyében telik el. A Vasa­sok nagyszerű csatársora gyönyörű támadásokat ve­zet a csehek kapujához ée sikerül is rövid időn belül két gólt elérnie. A cseh csapat ezoitán láb­ra kap, mintegy tizenöt percig saját térfelére szo­rítja a magyar csapatot, miig végre gólt rúg. A ma­gyar csapat újra feljavul s két újabb szép levezetése egy-egy góllal végződik. A félidő végéig tovább is árnyalati fölényben van a Vasas. A második félidő első 15 percében a magyar csapat szinte kapujához szögezi ellenfelét s kitűnő formában levő csatársora Facznnek lírányitáea mellett három újabb góllal terheli a cseh kaput. Ezután a cseh csapat veszi át a támadó fél szerepét, de gólképtelen csatárai több kitűnő gólhelyzetet kiaknázatlanul hagynak. A Vasasok újra támadnak s több holtbiztos helyzet kihagyása után újabb gólt érnek el. A Slavia ezután teljesen visszaesik. Egy újabb levezetés meghozza a Vasasok kilencedük gólját, mire egy perccel a mérkőzés befejezése előtt a magyar csapat egy újabb góllal beállítja a végeredményt. )( SK Bratislava—SK Slovan (Érsekújvár) 4:1 (2:1), Érsekújvárról jelentik: Az SK Slovan első nagyjelentőségű mérkőzése az énsekujvári közönség számára is a bemutatkozás jellegével birt. A nagy­nevű pozsonyi vendégcsapat kedvéért nagyszámú, főleg magyar közönség jelent meg a pályán, az ÉSE megszokott törzsközönsége, amely meglepetéssel látta, hogy azok a jó hírek, amelyek a Slovan ed­digi szerepléséről elterjedtek, teljesen indokoltak. A nagy lelkesedéssel játszó fiatal szlovák csapat az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfele volt n kissé óvatosan játszó Brafdslavának, sőt a SÍ óvón határozottan többet támadott. A vezető gólt ie az érsekuj váriak lőtték. A Bratislava azonban jobban tudta felhasználni a kínálkozó gólhelyzete­ket s Daucik góljával kiegyenlített, míg Bullának sikerült a vezető gólt megszereznie. Szünet után nyomasztó Bratdslava-fölény volt, azonban a Da­nákkal az élén derekasan küzdő Slován-védelem csirájában fojtott el minden Bratislava-támádást. Bullának csak a 31. percben sikerült nagynehezen szabadra játszania magát s pompás gólt lőtt. A Slo- ván mindvégig derekasan védekezett s csak az utolsó percben sikerült Skodának a rosszul kifutó Megovics mellett az utolsó gólt belőni. — A mérkő­zést Feuer Benő vezette kifogástalanul. Mindamel­lett az érsekujvári sportkörökben feltűnést keltett az a szokatlan eset, hogy az ÉS--pályán, amely MLSz-pálya, a szabályok ellenére szlovák zsupa- beli bíró bíráskodott. )( A prágai Bohemians a Viktória Zsizskovot 2:1 arányban legyőzte a szerdai osztályozó mér­kőzésen. )( A kaposvári Somogy Reichenbergben az ot­tani kombináltad; 6:3 (3:2) arányban legyőzte. )( A bécsi Floridsdorfer AC Gablonzban vendég­szerepelt, ahol a BSK-t 4:1 arányban legyőzte. )( Prossnitzban kettős futballatrakció volt: a Ma-kkabea az SK Bata Zlinnel 3:3 arányba® el­döntetlenül mérkőzött, míg az SK Proetejov a morva bajnokság döntőjében a brünni Zsidenicé- vel ugyancsak 1:1 arányban eldöntetlenre végzett. A meccset megismétlik. Külföldi eredmények )( Németországi eredmények. München: 1860 —Német-amerikai válogatott 4:1 (1:1). — Nürn­bergi Vienna, Bécs—ASV és Fürtih komb. 5:2 (2:2). — Saa.rbrücken: Dresdener SC—FV 3:0. )( Bécsben a Rapid és a Hakoah barátságos meccset vívtak. A Rapid ezúttal 5:2 (1:2) arányban győzött a II. osztályba esett Hakoah felett. SPORTHÍREK )( Schmelinget a newyorki atlétikai szövetség tegnapi ülésén megerősítette a profiboxolás ne­hézsúlyú világbajnokságának címében. Sharkey még ezen a nyáron revansot kér a világbajnok­tól. )( A prágai DEHG jubiláns női íenniszversenyén a magyar team (Schredemé. Baumgarten Magda és Paksyné) győzött az LTO Prága csapat ellen. Ma a magyar nők a I. OsLTK együttese ellen álla­nak kJ, )( Ausztria'tenniszbajnokságait tegnap befejez­ték. Férfi-bajnok: Matejka lett Eielerrel szemben. Női bajnok: Herbst Liesl, a tavalyi győztes Eí- eemmenger Hildával szemben. )( A párisi professzionista tenniszversenyen Kozseluk Károly Richtert és Bürkét három-három szetben legyőzte. Najuch Nüsisleint csak 5 szetben tudta megadásra kényszeríteni. )( Brabec kisasszony, a Sparta 18 é<vee rekorder uszónője hosszabb szenvedés után tüdőbajban meghalt. Brabec a 200 és 400 méteres női-enell­ősz ás csehszlovákiai rekordját bírta. )( Vizipolóbajnokságok. Budapest: MAC—■ FTC 5:0 (3:0). — MTK—MUE 8:1 (2:0). — HL kerület—BESZKÁRT 7:0. — Bécs: Hakoah— Austria 5:3. — WASK—Vienna 2:1. '.siKvrtmss színhazak es mozik műsora A FÖLDES-SZINTÁRSULAT MŰSORA POZSONYBAN: Szombat: Szökik az asszony. Vasárnap d. u.: Mit susog a fehér akác? Vasárnap este: Szökik az asszony. Hétfő: Szökik az asszony. Kedd: Szökik az asszony. Szerda: Salamon Béla budapesti társulatának ven­dégfellépte. Csütörtök: Salamon Béla budapesti társulatának vendégfellépite. A PRÁGAI MOZIK MŰSORA ADRIA: A vihar. (Camilla Horn.) HOLLYWOOD: Négy ördög. (Janette Gaynor.) LUCERNA: A farkasok dala, (Lupe Velez.) 2. hét KOTVA: A mindennapi kenyér. (Mary Dimean.) METRÓ: Simba. (A nagy állatfilm.) PASSAGE: Két szív % ütemben. (4. hét) A POZSONYI MOZIK MŰSORA ÁTLÓN kerti mozgó: Apa és fia. ideáüs nyaralás Balatonfdldlváren Minden kényelemmel, hideg- meleg folyó­vízzel ellátott szobák jnmasban sze­mélyenként 3.— pengőtől. Kitűnő ízletes ellátás, hároir.szoii étkezés na­ponta 4.60 P. julius és augusztusban szobák 6,— pengőtől, napi háromszoros étkezés 5.80 P. Hajókirándulások, strand, szórakozások, tennisz, horgászat stb. Felvilágosítást ad a Fürdőigazgatóság, Budapest V., Sólyom-u. 1., vagy Balafonföádváron. RÁDIÓMŰSOR VASÁRNAP PRÁGA: 7.00 Zenekari hangverseny Karisbad- ból. 9.00 Templomi zene Pozsonyból. 10.15 Bach egyházi énekei. 11.00 Sétahangverseny Podébrad fürdőből. Műsoron Delibes, Dvorák, Wagner mü­ved. 12.00 Déli hangverseny Máhrisch-Ostrauból. Műsor bemondás szerint. 15.15 Leadás a kresd erdei színházból. Plukovnik Svec. 18.15 Hírek és előadás németül. 20.00 Tambura zenekari hang­verseny. Műsor bemondás szerint. 20.30 Dvorák: Morva duettek. 21.00 Fúvószenekari hangverseny. 2)2.18 Kávéházi hangverseny. 23.00 Tánczene gra­mofonon. — POZSONY: 7.00—9.00 Prága. 9.00 Egyházi zene a Szt. Márton templomiból. 10.15 Róm. kát. istentisztelet. 11.00 Prága. 12.00 Máhr.- Ostrau. 16.15 A „Természet barátai" mandolin egyesület hangversenye. 17.15 Stern S. zsidó kán­tor és énekkarának hangversenye. Műsoron Ro- eenblatt, Stern, Ponchiélli müvei. 18.30 Színjáték a stúdióiból. 19.30—22.15 Prága. 23.00 Gramofon. — KASSA: 7.00—9.00 Prága. 9.00 Istentisztelet a Dómból. 11.00 Prága. 12.03 Máhrisch-Ostirau. 15.30 Gyermekeknek. 16.00 Pozsony. 20.00 Prága. 22.15 Hírek. 22.18 Prága. 23.00 Gramofon. — MILÁNÓ: 20.30 Lehár: Luxemburg grófja. — RÓMA: 21.02 Güordano: Andrea üheníeir. — BÉCS: 10.30 Or­gonahangverseny. 11.05 A bécsi szimfonikus zene­kar hangversenye. 13.15 Katonai hangverseny. Mo­dern dalok és táncok. 15.15 Dalok cselló- és zongorákig érettel. 15.40 Zenekari hangverseny. 18.45 Goldbadher saját műveiből olvas fel. 19.15 Szentivén fürdő stran Bársony Dóra, Vezényel Polgár Tibor karnagy. 1. Ro6SÍni: Olasz nő Algírban — nyitány. 2. a) Mussorgsky: Boris Godunov — ária; b) Rossini: Szevililai borbély — ária (Bársony). 3. Herzfeid Viktor: Májusban — ezmf. költemény. 4. a) J. Strauss: Cigánybáró — ária; b) Joh. Strauss: Denevér — kupié (Bársony). 5. Sokolow: Elégia. 6. Schubert: h-moll (befejezetlen) szimfónia. 14.00 Gramofon. 15.30 A m. kir. földmivelésügyi minisz­térium ródióelőadássorozata. Kéler Dénes „Tűzvé­delmi intézkedések aratástól ceéplésig". 16.00 Rá­dió Szabad Egyetem. 1. a) Beiiczay: Adagio; b) Volkmann: Románc. Előadja: Kárpáthy Sándor dr., a m. kir. Operaház magángordonkása. Zongo­rán kísér: Polgár Tibor. 2. Kugler Sándor: „Az úszás fontossága és a szabadban való fürdés veszé­lyei". 3. Hallgatók és táncok Bihari, Csermák és Laivotta müveiből (Kárpáthy). 4. Gárdos Kornélia Vörösmarty-költeményeket szaval. 16.45 A Rádió Szabad Egyetem előadásának folyt. 17.30 Másfél- óra könnyű zene. Vezényel: Polgár Tibor. 1. Lincke: Kwang Hsu — induló. 2. WaMteufel: Aranyeső — keringő. 3. Suppé: Reggel, délben, este Bécsben — nyitány. 4. Zeller: Madarász — egyveleg. 5. Popy: Keleti szvit. 6. Hack: Romanti­kus szerenád. 7. Jessel: Az ólomkatonák dísz­szemléje — jellemkép. 8. Pécsi: Amerikai dingii- tangli — egyveleg. 9. Myddleton: A négeT álma — jellemkép. 10. Lincke: Sziámi őrségváltás'. 19,00 1. Dani bá‘ a Dunakorzón. 2. Fogyókúra. Irta és előadja Hosszú Zoltán. 19.30 Helyszíni közvetítés Nyíregyházáról. A Magyar Városok Kulturális Szövetsége és a Rádió Élet együttes műsoros est­je. 1. Megnyitó beszéd. Mondja dr. Vietorisz Jó­zsef c. főigazgató. 2. Petőfi—Arany Jenő: Falu végén kurta kocsma. Előadja a nyíregyházai kir. kát. Főgimnázium Énekkara. Vez. vitéz Zatskó Gyula. 3. Szobor Pál városi főjegyző előadása: Nyíregyháza kultúrája. 4. a) Puccini: Bohémélet — Mimi áriája; b) Goldmark: Házitücsök — Dót áriája. Előadja Nagy Margit, a m. kör. Operaház tagja. 5. Lanri6in Lajos énekszámai. 6. a) Saint- Saens: Ária a Sámson és Delila e. operából; b) Strauss: Standchen. Előadja vitéz Solymossyné Wolff Jussy. Zongorán kíséri nagybányai dr. Horthy Istvánné. 7. Puccini: Bohém élet-bői — duett. Előadja Nagy Margit és Laurisin Lajos. 8. Demény: Szerenád. Előadja a Főgimnázium Ének­kara. Vez. vitéz Zatskó Gyula. 9. Magyai' dalok. Előadja Nagy Margit és Laurisin Lajos. Kis éri zilahi Kókas Dezső és cigányzenekara. A műsor 4., 5. és 7. számát zongorán kiséri Laurisin Miklós. 21.30 Zilahi Kókas Dezső és cigányzene- karának hangversenye a nyíregyházai Korona szálló étterméből. Kamarazene. 20.30 Városi éjszaka. Lírai szvit. Utána zenekari hangverseny. — BUDAPEST: 10.00 Egyházi zene és ének a Budavári Koronázó Főtemplomból. Vavrinecz Mór: c-mo‘1'1 mise. Orgo­nán játszik: Sárkány Sándor. 11.15 Evang. isten- tisztelet a Deák-téri evangélikus templomból. Orgomazene: Max Regei-: „Erős vár a mi Istenünk", koráiéiőjáték; Perényi Géza: „Ne csüggedj el, kicsiny sereg", korái előjáték és 11. Soríie (C). Orgonái Zalánfy Aladár főorgonás, a Zeneim üvé- szeti Főiskola tanára. Karének ekek: Bach: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben; Baoh: „Hittel, alázattal". Énekli a Lutheránia vegyeskar. vezé­nyel K rá ük Jenő. 12.25 A m. kir. Operaház tagjai­ból alakult zenekar hangversenye. Közreműködik: megnyílik! július É® "C? í® | "ammumirmmmrjimmmammmmmmmmmumunmmmmamim HÉTFŐ PRÁGA: 11.15 Gramofon. Vegyes lemezek. 12.30 Zenekari hangverseny Ballüng, Komzák, Moor, Procházka, Bayer müveiből. 17.00 A R. J. zene­karának hangversenye. Műsor bemondás szerint 18.20 Hírek és előadás németül. 20.30 Közép- európai cserehangverseny Belgrádiból. 1. Virradat. A belgrádi opera énekkara. 2. Jugoszláv népdalok. 3. Hristics: Rekviem. 4. Gotavac: Elmélkedés. 5. Hristics: Feltámadás: 22.20 Modern angol tánc- zene. — POZSONY: 11.30 Gramofon. 12.20 Zene­kari hangverseny Prágából. 13.30 Hírek mgayarul. 17.00 Prága. 18.00 Hangverseny szlovák szerzők müveiből. 19.00 Zenekari hangverseny Máhrisch- Ostrauból. 20.00 Korvin Má+yás mint cseh király. 20.30 Prága. 22.30 Modern angol tánczene. — KASSA: 11.30 Gramofon. 12.35 A R. J. szalon­zenekarának hangversenye. 17.10 Gramofon. 19.10 Fotoamaíőröknek. 20.05 Gramofon. 20.30 Prága. 22.15 Hírek magyarul. 22.20 Máhrisoh-Ostrau. 20.30 Rossini: Olasz nő Algírban. — RÓMA: 21.02 Ivöny- nyii olasz zene. — BÉCS: 11.00 Gramofon. 12.00 Zenekari hangverseny. 15.00 Hangverseny. 20.00 Horvát dalok. 20.30 Belgrádi cserehangverseny. 21.30 Német népdalok. — BUDAPEST: 9.15 A Fejes szalonzenekar hangversenye. 1. Fucsik: Marinarella — nyitány. 2. Oscar Strauss: Legény- bucsu — keringő. 3. D‘Albert: A hegyek alján — ábránd. 4. Fekete Pál énekszámai: a) Carlo de Frles: Szinarany a szivem — blues; b) Salver Béla; Gólyamadár — blues; c) Búzás-Fodor: Este korán — fox: d) Spiró-Seress: Magjra;r lányok — fox. 5. Sidney Jones: Gósiik — egyveleg. 6. Joih. Strauss: Perzsa induló. 12.05 A házikvartett hang­versenye. 1. Clemus: Jocosa — nyitány. 2. Poldini: Mese. 3. Rust: Táncoló babák — jazz intermezzo. 4. -Ziehrer: Fiatal lányok — keringő. 5. Thompson Percy: Melancóláa — blues. 6. van Herck: Lacry- mosa. 7. Acfcermanns: Hawai induló. 16.00 Asszo­nyok tanácsadója. (Arányi Mária előadása.) 17.30 Debreceni Kiss Lajos és cigányzenekarának hang­versenye. 18.30 Ha Imay Béla dr., Miskolc város h.-polgármest erének felolvasása: „Krasnojamld emlékek Gyóni Gézáról." 19.00 Hangverseny. Köz­reműködnek: Urselly Józsa, a berlini állami Ope­raház művésznője és Waldbauer Imre (hegedű). Zongorán kisér Polgár Tibor. 1. Hiúidéi: D-dur szonáta. (Waldbauer). 2. a) Wagner: Támnhüuser — Csairnok-ária; b) Verdi: Trubadúr — Leonóra áriája, (setty.). 3. a) Weiner Leó: Fantázia; b) Reger: Intermezzo; c) Debussy: En bateau. (Waldbauer.) 4. a) Strauss: Zuengming -r- Cecil ie; b) Usetity: Imádtak. — Hattyúdal; Csók­keringő. (Usetity.) 20.00 Halász Gyula előadása: „Helyes magyarság, magyar helyesírás. 20.30 A középeurópai müsorcseresorozalban a. belgrádi rádió adóállomás műsorának közv. 22.00 Pontos .időjelzés, időjárásjehmtés, hírek. 22.15 Somogyi Gyula francianyelvü előadása. „LTtalia * el la Hongrie daais leuirs relntiions historiques." Majd Pataki-ja zz a margitszigeti Spola rioh-ót le rémből.