Prágai Magyar Hirlap, 1928. november (7. évfolyam, 250-274 / 1877-1901. szám)

1928-11-06 / 253. (1880.) szám

10 JF 'ES&! 1928 november 6, kedd. Vasárnap délután ée kedd: Bunbury. Vígszínház: Szerda, péntek, vasárnap este és héttő: Bölcső­dal Szombat: A farkae. Csütörtök: Mary Dugan bünpöre. Vasárnap délután: A házibarát. Magyar Színház: Sfcerda, csütörtök: Danton halála. Pén­tek: Végre egy n rí asszony! (Először). Szombat, vasárnap este: Végre egy uriasszony! Vasárnap délután: Hotel ImperiaL Király-Színház: Egész héten minden este: Eltörött a hegedűm. (Kedden: jubileumi díszelőadás.) Szombat délután: Gyer­*ne£előadás. Vasárnap délután: Puszipajtás. Vá­rosi Színház: Szerda: Rigoletto (Enrieo de Fran- ceschi). Csütörtök: Szép Heléna. Péntek: Aida. (Dusolina Giannini és Enrieo de Franceschi fel­léptével). Szombat: délután: Hófehérke és a hét törpe. (Gyermekelőadás). Szombat este: Szép He­léna. Vasárnap délután: Carmen (mérsékelt hely­árakkal). Vasárnap este: Szép Heléná. Hétfő: Pillangókisasszony. (Dusolina Giannini és Enrieo de Franceschi fellépte). Belvárosi Színház: Szer­da, csütörtök: Jolly Joker. Péntek: Szegény leányt nem lehet elvenni. (Először). Szombat, vasárnap este: Szegény leányt nem lehet elvenni. Vasárnap délután: Nászéjszaka. Hétfő: Jolly Joker. Fővárosi Operettszinház: Egész héten minden este: Az utol­só Verebély-leány. (Kedden huszonötödször.) Va­sárnap délelőtt: Jazz-matiné; délntán: Zenebona. Dj Színház: Egész héten minden este: Tüzek az éjszakában. Vasárnap délután: Fiacskám. András- ey-uti Színház: Egész héten minden este és vasár­nap délután: Egy nő a sötétben. A vészcsengő; Bűn és bünhődés; A császár marad; Café menny­ország; magánszárook. Terézköruti Színpad: Egész héten minden este: Uj műsor. Royal Orfeum: Egész héten minden este és vasárnap délután: IJj műsor. (*) A NYUGAT november 1-i számában az ötvenéves Krúdy Gyula írói munkásságát Tersán- szky J. Jenő méltatja, Móricz Zsigmondról pedig Schőpflin Aladár ir abból az alkalomból, hogy hí­res első novellája, a Hét krajcár, most húsz éve jelent meg a Nyugatban. Érdekes cikket irt Fran­cois Gaohot Négerek az uj francia irodalomban*4 cimmel. A szám szépirodalmi részéből ki kell emelni Kassák Lajos „Angyalföld44 e. regényének uj fejezeteit, Pap Károly, Kampis Lajos, Reichard Piroska, Gelléri Andor Endre novelláit és Jacz- kó Olga verseit. Irodalmi, színházi és képzőmű­vészeti cikkek teszik még változatossá a szám tar­talmát, amelynek ára 12.50 korona negyedévi elő­fizetés 65 korona. Főbizományos: Lipa ujságválla- fat Pozsony — Bratislava, Sládkovicová 11. A SZLOVENSZRŐI MAGYAR SZÍNHÁZ MŰSOR 4 LOSONCON: Kedd: A* ártatlan Zsuzsi. Operett. Szerda: Páros csillag. Színmű. Csütörtök: Éva grófnő. Operett. Péntek: A házibarát Vígjáték. Szombat d. u.: Arany ember. Szombat este: As arany hattyú. Operett Vasárnap d. u.: A legkisebbik Horváth lány. Operett Vasárnap este: As arany hattyú. Operett A POZSONYI MOZGOK MŰSORA: Kedoute: 6—8. „Móniin Ronge“. A dión: 6—8. „A vörös vihar*. Tátra: 6—8. „Mr Wu“. Elité: 6—8. „A világ legszebb lábai. Metropol: 6—8. „Mikor a lavinák megmozdulnak*. 4 A NAGYKAPOSI URÁNIA-MOZGÓ MŰSORA: Nov. 3: Éva fügefalevele. (William Boyd.) Nov. 4: Alpesi tragédia. (\Vladi~Gajdarov.) Nov. 10: A hős szív. (Rod la Roque.) Nov. 11: Iván cár. METEOR-MOZGÓ, NYITRA Nov. 6—7: Orient. ('A puszta leánya.) Keleti drá­ma. Főszerepben: Harry Liedtke és Maria Jakobini. RÁDIÓMŰSOR 'mml■■l^■lllllllllll—i■■ i'i 1 i m i'i'iiiii— SZERDA. PRÁGA: 11.15 Gramofon. 12.30 Hangverseny. 17.45 Német előadás. 19.00 Hasler-est. 21.00 Óhol­land dalok, hangverseny. 22.15 Hangverseny. — POZSONY: 16.30 Hangverseny. 19.00 Gsajkovsky est Brünnből. 21,00 Hangverseny. — KASSA: 18.35 Hangverseny. 19.00 Harangszó a Dómból. — BRÜNN: 12.30, 19.00, 20.00 és 21.00 Hangver­senyek. 17.55 Német előadás. — BUDAPEST: 9.00, 11.45, 13.00, 16.00 és 20.00 Hírek. 12.00 Déli harangsző, utána zoogorazene. 19.00 Hegedűs Lo- Tánd előadása a Magyar Hétről. 17.40 Egy magyar népszínmű a Stúdióból. 20.35 Ügető eredmények. 20.35 Bihary János emlékest. 22.35 Kamarazene. — BÉCS: 20.10 Csokor Tivadar szerzői estje. — ZÜRICH: 15.00, 16.00, 20.00 és 22.10 Hangver­seny és tánczene. — BERN: 20.00 Figaro lakodal­ma, Mozart operája. — BERLIN: 21.00 Beethoven e-molL 59. Nr. 2. vonósnégyes. — STUTTGART és FRANKFURT: 1655 Csajkovsky. 20.15 Lam- berthier, Vemeuil szinjátéka. — HAMBURG: 19.25 A bolygó hollandi, Wagner operája. — LANGENBERG: 21.00 A német szimfónia. — Kö- NIGSBERG: 22.30 Tánczene. — ZÁGRÁB: 20.35 Wagner est. 22.00 Gramofon. — KATTOWITZ és KRAKÓ: 18.00 Hangverseny. 20.30 Kamarazene: Sohubert-est 22.30 Tánczene. MERCEDES BENZ az uj „Nünburg44 S-fhongor^s tipi&ii kocsijaival a Jioveraiber 8-tól 18-ig megtartandó berlini Máll&tiás leg­nagyobb (meglepetése. Vezérképvi­selet: Prága II., Paiiaká 1. Telefon 26802. > kSPOM^- - , A Viktória Zsizskov legyőzte a Slaviát A Sparta Kladnóban, a T eplitzer FK Budapesten eldöntetlenül mérkőzött Pozsonyban a Vasas súlyos vereséget szenvedett — A Ligeti is kikapott Ersekujvárott — Az Admira veresége a bécsi ligában — Arne Borg aj világrekordja — A Budapesti Hockey Club vendégszereplése Prágában Prága, november 5. A tegotapi vasárnap a bajnokság 'jegyében áiMott. A prágai ligáiban a Viktória Zsizskov nagy gólaránnyal győzte le ia Slaviát, mig a Sparta csak eldöntetlent ért el Kladnóban. — Budapesten a Tepláfoer FK ugyancsak respektábilis eldöntetlent ért el a Hungária ellen. A Ferencváros a Sabária ellen elért győzelmével a liga első helyeire küzdötte fél magáit. — Pozsonyban a buda­pesti Vasas súlyos vereséget szenvedett a Bratislavától, mig a Ligeti Ersekujvárott ka­pott ki. — A bécsi Ligában az Admira vallott kudarcot — A nemzetközi fronton a hollan­dok és belgák eldöntetlenül (küzdöttek, ugyan­csak eldöntetlen eredményt ért él a pross- nifzi SK Prostéjov Franciaországban. Az egyéb sportokban említésre méltó a Budapesti Hockey Club prágai vendégszerep­lése, amely ugyan vereséggel végződött, azon­ban a vendégek kellemes benyomást hagytak hátra a csehszlovák fővárosban. — Arne Borg meesz© Keleten újabb rekorddal lepte meg az üsző sport híveit, mig a fen íriszben Najiuéh győzelme a francia Darsonval felett az emlí­tésre méltó esemény. A vasárnap sportjáról az alábbi beszámo­lóink szólnak: Prágai ligabajnokságok Prága, november 5. A prágai ligabajnokságok tegnapi fordulója nagy meglepetést hozott. A ve­zető Slavia súlyos vereséget szenvedett a bajnok Viktóriától, amely igy a liga második helyére ke­rült és csak rosszabb gólaránnyal van hátrányban a Spártáva! szemben, amely Kladnóban csak el­döntetlen eredményt tudott elérni. A vasárnapi eredmények: Viktória Zsizskov—Slavia 5:1 (1:0). Játszot­ták a Slavia-pályán 4000 néző előtt. A győzelem teljesen megérdemelt volt A Viktória góljait Hromadka (3) és Meduna (2) lőtték. A meccset Straka bíró jól vezette. Bohemians—Csechie Kariin 4:0 (1:0). A fear- liuiák súlyos veresége, amelyet saját pályájukon szenvedtek eL A vrsoviciek góljait Brabec, Sedi- vy és Knizsek (2) lőtték. Sparta—SK. Kiad no 1:1 (0:1). A Kladnóban lejátszott meccsen a Sparta csaknem kudarcot vallott A honi csapat gyorsabb és átütőbb futballt játszott és a győzelmet megérdemelte volna. A vezető gólt Kladno Csapek révén szerzi meg, mig a kiegyenlítő lövés a második félidőben esett Silny rúgásából. Freud bíró sok hibával vezette a meccset és a kladnóiak egy jogos 11-esét nem ítélte meg. A liga állása: 1—3. Sparta, Viktória Zsizs­kov és Slavia 6—6 pont, 4—5. Kladno és Liben 5—5 p., 6—7. Bohemians és Csechie Kariin 2—2 pont > )( Egyéb prágai mérkőzések. Meteor VIII. —Liben 3:3. — Csechie VIII.—Slavia amatőrök 3:0, — Viktória Zsizskov II.—Bohemians II. 5:0. )( Cseh- és morcaonszági eredmények: DFC. Budweiss—9pv. Gmiind 13:0 (7:0). — DSK. Te- schen—Makkabi ^faehr. Ostrau 3:0. — Hertha Troppau—DSK. Jaegemdorf 9:0. — SK. Moravska Ostrava—DSV. Troppau 8:0. — Slovan Maehr. Ostrau—Makkabi Prossnitz 1:1. — Sportbrűder Sdhreckenstein—DFK. Nestomitz 6:1. — Csesky Lew Nestomitz—Hvezda Tűm 3:2. — Teplitzer FK. amatőr—Lobositzer FK. 2:1. — Karlsbader FK—FK Éger 8:2. — DFK. Reichenberg—BSK. Gablonz 3:0. — SK. Pardubitz—SK. Königraetz 5:0, — Moravska Slavia, Brünn—Hanaeska Sla­via 9:1. — Csechie Olmüc—SK. Ólomom? 7:2. — CsAFC. Prága—Viktória Pilsen 2:1. — SK. Kro- csehlavy—SK. Pilsen 2:0. — DFK. Komotau— DSK. Aussig 3:2. — SK. Nadhod—Sparta Kladno 6:5. — Polaban Nymburg—DSK. Gablonz 4:1. )( A prossnitzi SK. Proetejov Cettében aa ot­tani SC-bal 2:2 arányban eldöntetlenül mérkőzött ÉSE—Ligeti SC 5:2 (1:0) Érsekújvár! tudósítónk jelenti: A vidéki csa­pat vasárnap rekordközönség előtt megérdemelt győzelmet aratott a pozsonyi kerület volt bajnoka ellen s ezzel a győzelmével az őszi bajnokság leg- jogosabb aspiránsa lett. A# rendkívül heves lefo­lyású, izgalmas s mégis fair mérkőzés nagyobb­részt az ÉSE fölényének jegyében folyt le, de a Ligeti is igen jó benyomást keltett rendkívül lel­kes, odaadó « időnként technikai finomságokat mutató játékával. Kezdetben a Ligeti támad töb­bet s ismételten alkalmat ad az ÉSE bravúrosan védő kapusának, Albertnek sikeres beavatkozá­sokra. Lassan azonban magára talál az ideges ÉSE együttes s a rendkívül agilis Molnár már a 12. percben megszerzi a vezető gólt. A Ligeti he­ves támadásokkal válaszol, de a rendkívül izgal­mas küzdeiojp a* első félidőben nem hoz ered­ményt. Szünet után még hevesebb játék s feszült hangulatban egyperceukint változik a játék képe s történnek az események. A 4. percben Kocsis III. egy szerencsés akcióból kiegyenlít. Az 5. percben egy hands miatt megítélt 11-esből Néder (ÉSE) ismét megszerzi a vezetést s újabb perc múlva Haidecker pompás lövése már a harmadik gólhoz segíti az ÉSE-t. Az izgalmas küzdelem so­rán a vidéki csapat hatalmas kondiciőbeli s tech­nikai fölénye domborodik ki s Keller, majd ismét Keller révén (11-esbŐl) beállítják a végered­ményt, mert' előzőleg az ÉSE-védelem súlyos el­nézéséből a Ligetinek sikerült az eredményen szépíteni. Meidlinger (Ligeti) egy 11-est a kapus kezébe lőtt r Pozsonyi eredmények SK. Bratislava—Vasas Budapest 6:1 (4:1). Bíró: Schlesinger. Súlyos és megérdemelt vere­séget szenvedett a Vasas, amely szánalmas fut­ballt játszott. A Bratislava teljes formáját játszot­ta ki és végig uralta a helyzetet. Különösen Bul­la játszott jól. Vasasnál a kapus kivételével va­lamennyien csődöH mondtak. Szünet után Jelű­nek játszott a balösszekötőben, ami azonban csak roszabbitott a csatársor játékán. A gólok követ­kező sorrendben esteik: Bader (Vasas), Hajzl, Bulla 11-es, Hajzl, Csambal, Csambal és Csabel- ka. Schlesinger bíró kifogástalanul oldotta meg tisztjét és őt tartjuk a pozsonyi cseh futballbirák között a legobjektivebbnek. Bajnoki mérkőzések Donaustadí—Vas 7:1 (3:0). Biró Brüll Emil. A nap meglepetése. Ponaustadt fölényben volt, mégis az eredmény nem felel meg teljesen a le­folyt játéknak. Donaustadtnál a csatársor és Mi- narik hátvéd volt jő. Durvaságok sorozata miatt a bíró 3 játékost (2 Vas 1 Donaustadt.) zárt ki. Do- naustadt nagy lelkesedéssel küzdött Makkabea—Céraagyáx 2:2 (2:1). Birő: Gross Ernő- Egyenrangú küzdelem. Kemény mérkőzés, amelyben az első jjclidőben Makkabea, szünet után Cérnagyár volt a jobbik csapat. A gólokat Jelinek, Kardos, (Makkabea), Huschauer és Tu- man 11-esből rúgták. Jó birő volt Gross Ernő. Rapid—PTE. 4:1 (2:0). Birő Brüll Gyula. A PTE megnemérdemelt vereséget szenvedett, mert mezőnybeli játéka nem volt rosszabb ellenfelénél. Csupán az a körülmény, hogy a PTE csatárok ka­pu előtt határozatlanok voltak, hozta magával a vereséget A gólokat Precs (3), Szloboda és PTE részéről Kranzl rúgta. A győztes csapatban Precs nyújtotta a legjobb játékot. )( Komárom. Kábelgyár (Pozsony)—Komáro­mi FC 2:1 (0:1). Bajnoki mérkőzés. )( Kassai bajnokságok. KMSE—KSC 2:0 (1:0). A gólokat Baráfch és Szittyái lőtték. Biró: Árva (KAC) Objektív. — KAC—Eperjesi TVE 5:1 (2:1). Váratlanul nagyarányú győzelem. A KtAC góljait Paucső, Kaukes, Kenedidh, Kiss, Gajdos, Eper­jesét Göndör lőtte. A mezőny legjobb embere Paszternák volt. Toporcsák birő megfelelt )( Nyitrai AC—SK. Slavia Pozsony 1:0 (1:0). Barátságos mérkőzés a nyitrai szigeti pályán. Bi­ró Scbmiedk 500 néző. Heves iramú változatos játék után a helyi csapat minimális gólarányu győzelmet aratott Az első félidő 10 percéig nyo­masztó nyitrai fölény, utána felszabadul a po­zsonyi csapat és a félidő végéig frontban marad. A tiz emberrel kiálló helyi csapat nem tud fel­szabadulni és védelemre rendezkedik be. Pozsony sorozatos támadásait a közvetlen védelem minden esetben megakasztja. Slavia egymásután több kor- nert ér el, melyeket azonban nem tud érvényesí­teni. Az utolsó percekben megy át ellentámadás­ba a helyi csapat és megszerzi a győzelmet jelen­tő gólt. Újrakezdés ntán hullámzó mezőnyjáték. Nyitrának rövid egymásutánban több tiszta gól­helyzete akad, a tétovázó csatársor, azonban min­dent ront. Rövidre rá hendsz miatt 11-es Nyitra ellen, a kapus azonban bravúrosan kornerre ment. Ismét a pozsonyi csapat kerül frontba. Minden­áron egyenlíteni igyekszik, a védelem azonban résen van. Majd változó mezőnyjáték ntán a birő sípja a mérkőzés végét jelzi. Hungária—Teplitzer FK 4:4 (3:1) Budapest, november 5. (Budapesti szerkesz­tőségünk távirati jelentése.) A teplitzi német csa­pat budapesti bemutatkozása kellemes meglepe­tést keltett. A méccs 15.000 néző előtt, Ivancsics Mihály vezetése alatt, folyt le. A vendégek már az első percekben megszerzik a vezető gólt Habar­ni r oh révén. A Hungária ezután erősen támad és a 10. percben Haár centeréből Skvarek kiegyen­lít. A 20. percben ugyancsak Haár beadásából is­mét Skvarek szerzi meg a második Hungária gólt. A 26. percben Weber húsz méteres bomhalö- véssel a harmadik gólt lövi. Hungária tovább tá­mad, azonban a TFK erélyesen védekezik. •— Szünet után a 4. percben Kratoohwill közvetlen közelből gőloz. A birő a gólt offsiede miatt nem Ítéli gi/eg. A 3. gereben Ivancsics érthetetlenül 11-est diktál a Hungária ellen, amelyet Haftl a kapufélfába vág, ahonnét a labda Ujváry kezébe kerül. A 11. percben Kratochwill éles lövése vég­re Ujváry hálójába kerül. 3ál a Hungária javára, majd két perccel később Skvarek a negyedik gólt szerzi meg a Hungáriának. A teplitzerek most erősebben támadnak és sikerül is nekik az ered­ményt Haftl és Haberstroh révén kiegyenlíteni, mig Schima gólját a biró ismét nem ismeri eL A TFK váratlanul erős ellenfélnek bizonyult és különösen heves finisével tűnt ki. A Hungária gyönge formában szerepelt. Ivancsics biró túlsá­gosan sokat hibázott, azonban objektíve látta el tisztjét Ferencváros—Sabaria 4:2 (3:1). A Ferencvá­ros fölénye már az első percekben kitűnt, amiért a mérkőzés egyhangú volt. Góllövők: Takács (3) és Szedlacsek a Ferencváros, Tárnok és Prém (11-es) a Sabaria részéről. Újpest—III. kerület 5:0 (2:0). A III. kerület veresége annak tudható be, hogy a második fél­időt 9 emberrel játszotta végig. A meccs megle­hetős durván folyt. Az Újpest góljait Spitz (3), Auer és WTetzer lőtték. Debrecenben a Bocskay a Nemzetivel barát­ságos mérkőzést játszott és a budapesti csapatot 3:1 (1:0) arányban legyőzte. A magyarországi liga állása: 1. Hungária 7 játékból 12 p., 2. Nemzeti 6 játék 9, 3. Újpest 7 játék 8, 4. Ferencváros 5 játék 7, 5. Somogy 6 j. 7, 8. Vasas 6 j. 6, 9. III. kér. 7 j. 5, 10 Bástya 6 j. 3, 11. Sabaria 7 j. 2 és 12. Budai 33-as 5 j. 1 pont. Külföldi eredmények )( Bécsi bajnokságok. A rossz időjárás miatt csak három I. osztályú meccs került leobnyolitás- ra, amelyek közül az egyik nagy meglepetéssel végződött. A Sportclub a bajnok Admirát 3:1 (1:1) arányban legyőzte. A WAC a Vienna felett 2:1 győzött, a Wacker pedig a Brigittenauer el­len csak 1:1 eldöntetlent tudott elérni. — A II, osztályban a Hakoah 3:1 score-ral legyőzte a Fremt. )( Hollandia—Belgium 1:1 (1:0). Játszották Amszterdamban. A meccset az olasz Gamma ki­tünően vezette. Hollandia—Belgium iifj. váloga­tott 4:3 (1:1). )( Belgium—Luxemburg 1:1 (0:1). Nemzet­közi mérkőzés Geufben. Biró: Courie (Bordeaux.) )( Rotterdam—Antwerpen 3:2 (3:1). Város­közi mérkőzés Rotterdamban. A hollandusok biz­tosam győztek. )( Glasgow. Skót liga—ír liga 8:2. )( Az angol ligában a vezető helyen csopor­tosulás állott elő, amennyiben a Derby County, a Leeds United és Blackburn Rovers 18—18 ponttal vezetnek. Részletes eredmények az I. osztályban: Aston Willa—Derby Co. 2:3. Bumley—Everton 2:0. Bury—Sunderland 1:3. Gardiíf C.—Arsenal 1:1. Leeds Un.—Portsmouth 3:2. Leicester C.-— The Wednesday 1:1. Liverpool—Birmingham 1:2. Manchester Un.—Bolton Wanderers 1:1. New- castle Un.—Huddersfield T. 4:1. Sheffield Un.— Blackburn R. 2:1. West Ham Un.—Manchester C. 3:0. )( Németországi eredmények. Berlin—Oslo 2:0 (2:0). A berliniek góljait Sobek és Kirsay lőtték. — Délnémet bajnokságok: IFC. Nümberg —Frankén 5:2. — Hof Bayern—ASV. Nümberg 4:2. — VfR. Fürth—Würzburg 4:0. -— München 1860—Schwaben Uim 6:0. — FC Bayreut—Sp. Vg. Fürth 0:1. — DSV. München—Sohwaben Augs- burg 4:2. — Eintracht Frankfurt—Union Nieder- rád 3:2. )( Jugoszlávia. Jugoszlávia—Egyetem, Belgrád 4:0 (1:0). )( Lengyelország. Varsavinka—Ruoh 3:1. Po- lonia, Lemberg—Czami 1:0. — Warta, Posen— Légia 6:2. — IFC Kattowitz—Pogon 1:0. ATLÉTIKA }( A Budapesti Hockey Club kettős veresé­get szenvedett Prágában a DEHG jöképességü csapataitól. A férfi-team 3:1 (2:0), a női együttes pedig 2:1 (2:0 arányban győzte le a magyar vendégeket, akik egyébként szép és hatékony já­tékot produkáltak. )( A prágai első mezei futóversenyt, amelyet a Stromovkán át bonyolították le 3600 méteren, a Slavia kitűnő futója, Nemecky nyerte 11:16.2 alatt Nedobity (Sparta), Táubl és Drozda dr. (Kolin) előtt. — A csapatversenyben is a Slavia győzött. )( A Pozsonyon át futás győztese Schaetzl (PTE) lett 26.49 alatt klubtársa Rosner előtt. TENNISZ )( Najuch Berlinben & francia Darsonva.lt 6:4, 6:1, 6:3 arányban legyőzte. Németországban igy nagy érdeklődéssel várják a Kozscluh--Najuch re­van s-találkozást. )( Dánia—Ausztria fedettpálya tennisz-verseny 4:1 arányban végződött a dánok javára. Az egyet­len osztrák pontot a búcsúzó Artens szerezte, aki Gleerupot győzte le, mig Matejka Rasmussentől ki­kapott. VSZAS )( Arne Borg uj rekordja. Shanghaiból jelen­tik: Tegnap egy itteni versenyen Arne Borg 1000 yardon 1924 óta tartott 12:16.8-as rekordját 12:02.4-re javította meg. LÓSPORT )( Rekord kvótát hozott Bécshen fogadóinak a Csehszlovákia istálló ,.Orel“-je. aki az eladási versenyt megnyerte. A tót. 568:10-el fizetett. — A divatdijat Sáfár nyerte St. Félix és Artau előtt.