Prágai Magyar Hirlap, 1926. augusztus (5. évfolyam, 172-197 / 1210-1235. szám)

1926-08-31 / 197. (1235.) szám

Prága, augusztus 30. A tegnapi vasáru apón már teljes vehemen­ciává! indult meg a fulbolhzezón. Kél nemzelek- k'ösi, több városokközii mecss volt programon., Angliában megkezdődte1; a ligamérkőzések és ■majdnem minden országban a bajnoki meccsek. Prágában a favoritok győzelmét könyvelhettük el. Budapesten a Hungária (MIK) proficsapata legyezte a Hckoah-t. A Hungáriában megsebesü­lése óta. tehát éppen egy év múltán, először sze­repelt Orth György elsőrangú sikerrel. Az FTC bajnoki mérkőzésen fölényesen győzte le a budai 33-asl. Bécsben a Slovan győzelme a Papid felett kelt. meglepetést. A meginduló angol ligában a Neiccasfle United legyőzte az Aston Villát, mig bvájc legyőz.e a belgák első csapatát, viszont a második garnitúra könnyű győzelmet aratóit Hol­landián. A többi futball események is rendkívül érdekesek voltak és magasan kiemelkedtek a sze­zon elejei nívón. — Az egyéb sportok terén Cseh­szlovákia és Magyarország válogatott lennissmér- kötése állót! az érdeklődésünk középpontjában. A csehszlovák tennisz isméi bebeizonyüolta fölé­nyét a magyar tennisz felett. Kehrlingnek csak Macenauer felett sikerült revansot venni, Körsé­táktól azonban harmadszor is vereséget szenve­dőd. Meglepetést kelt Lacoste veresége Ameri­kában. Prágában a CsPK vszóverseuyén az Eu- róvg-bajnok Frőhlich — igaz, hogy nem a saját lápján — vereséget szenvedett. A göteborgi női nlimpiászon a csehszlovák nők megnyerték a ha- zénabajnolcsúgót és pontversenyben a negyedik helyre kerültek. Pozsonyban az MLSz válogatott csal: eldöntetlent csikar' ki a zsidó együttestől, viszont a Zsolnai SC legyőzte a mieknsch-osiraui. Slcvant. A vasárnap sportjáról egyébként az alábbiak­ban számolunk be: LABDARÚGÁS )( Prágai bajnokságok. Szombaton: Slavia —Nuselsky SC 4:3 (1:8). A Slaviának m eg­ereit etéeébe került a nuslsiek legyőzése. — Iresnák bíró meglehetős egyoldalúan műkö­dött és négy perccel hamarább fejezte be a játékot. — Viktória Zsizskov—Slavoy Zsizs­ik ov 5:0 (2:0). Fölényes győzelem. — Vrsoricc -Csechie VIII. 3:0 (1:0). A vrsovdceiek kitű­nő formában vannak. — Meteor VITL—Liben 1:1 (1:0). — Slavoy VIII.—Meteor Vysocsauy 4:2 (0:1). — Bata Zlin—SK Prosek 3:2 (1:1). — Vasárnap a Viktória Zsizskov a Nu&elsky- veí játszotta le bajnoki mérkőzését, a melyet gyönyörű játék után 4:1 arányban legyőzött. .V Viktória ma Prágának újból a legjobb for­mában lévő csapata. — Slavoy VIII.—SK Bata 5:3. — Csechoslovan Kosire—Olympáa VII. 6:2. — Deutsche Sportbrüder—SK Rozs- delov 5:3. )( Belföldi futball. — DFC Prága—AFK Pardubice 4:0 (1:0). A gólokat Bressany, Szedlacsek, Pátek és a tartalék Srbek lőtték. A Pardubiízlaknál a védelem teljesen csődet •mondott. — DFC—Karlsbader FK 6:1 (3:1). Beinoki mérkőzés. A prágai német csapat új­ból régi formájával brillírozott. — A gólokat Less (2), Pátek, Szedlacsek, Bobor és Bres­sany felváltva lőtték. — Tepílitzer FK—AFK Pardubiiz 3:1. — Sportbrüder Schreckenstein -Turné/' SK 1:1. — SK Mór. Osírava—MO Mi.kkabea 6:0. — DSV Brünn—Sportbrüder Brünn 6:0. — SK Zsidenice Brünn—Viktória Piisen 7:3. — AFK Kőim— AFK Vrsovice 4:3. — SK Königgrátz—Pardubitzi komb. 6:4. — SK Kiadno—Csechie Karfán 7:7. — Sparta Kiadno—Rapid Prága 5:3. — Zsolna: SK Xsilina—Slovan Máhr. Ostrau 4:1 (0:0). )( A prágai Union Zsizskov szombaton Nürubergben az ASV Nürnberg ellen vendég- szerepeit és 3:1 arányban vereséget szen- edett. )( Csehszlovákiai magyar válogatott — Zsidó válogatott 2*2 (0:1). Bíró: Brüll Emil. 000 néző előtt folyt le vasárnap a Makfcabea páiyán a zsidó én magyar válogatott ötödik találkozása. A legutóbbi 4:l-es vereségért akart revansot venni a magyar csapat, de ezt csak fél-iker koronázta. A magyar csapat, amely 9 pozsonyi és 2 érsekujvári játékosból állt, az első félidőben igen gyengén játszott és (sa.k helycsere után tudott magára találni. Az érsekujvári játékosok és IJajnis a Ligeti jobb- fedezete, rendes formájukon alul játszottak, úgy hogy félidőben őket kicserélni kellett. A zsidó csapat valamennyi tagja ezzel szemben óriási lelkesedéssel játszott. A csatársorban Romaiéin és Crosz, a fedezetsorban Weisz Ármin és Béri, és a védelemben Löwinger Ifi. rrmekeit. Az cXő félidőben a zsidók, a máso­dikban a magyarok voltak, fölényben. A ina­■ '"■i ........... -*•. lAStuk.*: Mái. w*/,v............................... gyár csapat a második félidő 44-ik percében még 2:1 -re vezetett s csak az utolsó percben tudóit az ellenfél kiegyenlíteni. A mérkőzést egy kellemetlen incidens zavarta meg, ameny- nyi-ben az egyik zsidó játékos az autbÍróval összeverekedett, úgy hogy a rendőrségnek kellett közbelépni. — Kábelgyári SC—Makka- bea komb. 2:0 (1:0). Biró: Weinberger. A Kábelgyári SC ma újólag értékes győzelmet aratott. Legjobb emberei Bognár, Pálfy és Förster voltak. , )( Kassai ligamérközésék. Kassai tudósi­tónk táviratozza: Az első ligamérközésék gyönge sportot hoztak. KAC KMSE 1:1. A KAC könnyelműen vette a mérkőzést. Négy tartalékkal állott ki, csatársora teljesen gól­képtelennek bizonyult. — K. Törekvés 4:2 (1:2). Az eperjesiek az első félidőben jók, a másodikban azonban egy emberük kiállítása miatt visszaesnek. )( Nyitnál AC—Pozsonyi VAS .1:1 (0:1). Nyiírai tudósítónk jelenti: A jóképességü po­zsonyi csapatnak nem sikerült legutóbbi veresé­géért revansot venni A meccset a pozsonyi Kellner bíró rendkívül elfogultan vezetette, úgy­hogy a közönség inzultusától csak a rendőrség közbelépése mentette meg. A pozsonyiak első percekben érik el góljukat, amit Nyitna a má­sodik félidőben Mácsik révén kiegyenlít. Csulák kapuk egy 11-est védett. Pozsony legjobb embere Maresch volt, mig Nyitránál Hanák, Wendl és Mácsik tűntek ki. )( Hungária—Hakoah 4:2 (2:2). Budapesti szerkesztőségünk táviratozza: Az első nemzetközi profimérkőzés a Hungária sikerévei végződött. A Hungária csapatában ismét játszott Orth, valamint az összes uj játékosok szerepeltek. A Hungária csatárjátéka az eredmény ellenére csalódást kel­tett. A meccs a magyarok fölényével indul. A 10. percben Braunt a büntető vonalon belül faultol­ják. A 11-est Molnár Fábián kapus kezébe lövi. A 20 percben Fábián Braun védhető lövését he­ejti. Ezután Hakoah támadások, de Kropacsek több nehéz helyzetet ment. A 31. percben azon­ban beengedi Hess gólját. 1:1. Nemsokára rá Braun ismét vezetéshez juttatja a Hungáriát, de a lendületes bécsiek Fischer révén ismét kiegyen­lítenek. 2:2 eredménnyel zárul a félidő, A máso­dik félidőben változatos játék indul és a 33. perc­ben Molnár a pestiek harmadik gólját lövi. A 34-ik percben Zadák prágai bírót a bécsi Eisler megsérti, Zadák kiállítja. Hungária erősen támad, Fábián azonban mindent ment. A 43. percben ideális szöktetésből Braun beállítja a végered­ményt. Zadák biró elfogulatlanul látta el lisztjét. )( Ferencvárosi—Budai 33 FC 6:2 (1:2). Baj­noki mérkőzés. Az első félidőben a budaiak van­nak fölényben és csatársoruk dominálja a terepet. Az első gólt Pápay szerzi, amit Sztecovits ki­egyenlít. Utána Scbmidt révén a 33-asok a má­sodik góljukhoz jutnak. A gól után Zsarnóczay biró Takácsot kiállítja. Az FTC a második félidő­ben tiz emberrel valóságos iskolajátékot produ­kált. Schlosser kiegyenlít, Kohut pedig Zsák hi­bájából a harmadik gólt szerzi. A 15. percben a biró Oláhot Schlosser lerugásáért kiállítja. Ezután állandóan ferencvárosi fölény. A 35. percben Zsák Horváth lábát megfogja, a 11-est Schlosser belövi. 4:2. .Bükovi FTC centerhalf elsőrangúan műkö­dik. Az utolsó percekben az indiszponált Zsák, Kohut két lövését beengedi. )( Bécsi futball. Szombaton: Vienna—Floris- dorfer AC 1:1. Egyenrangú ellenfelek küzdelme. A Viennánál a csatársor, a FAC-nál a védelem tűnt ki. — IFA—Weisse Elf 5:2. — Bewegungs- spieler—Gersthof 5:1. — Vasárnap: Slovan— Rapid 4:3 (2:0). — Simmering—Amateur 2:1. — Rudolfshügel—WAC 2:1. — Brig. AC—Adinira 2:0. — Wacker—SC 5:1. Ligamérkőzések, vala­mennyi meglepő eredménnyel. — Crickeler— Vienna 5:1. Barátságos mérkőzés. )( Külföldi futball. Zürich: Jouug Fellows— AC Bilbao 2:1. — Grashoppers—Freiburger SC 5:0. — Freibnrg: Middlese Wanderers, London— FC Friburg 4:0. — Concordia—FC Basel 2:0. — Grasshoper Zürich—AC Bilbao 3:3. — Zágráb: HASK—Croatia 4:1. — Derby—Concordia 5:2. — Croatia—Concordia 1:1. — Németország: TFC Nümberg—Dresdener FC 7:1. — Viktória Berlin —Sportverein Ligniiz 5:2. — Bayern München— Holstein Kiél 3:1. — Viktória Hamburg—Hertha Kiél 3:2. — Wandsbeck—Hamburger SV 2:0. — Bréma városi válogatott—SC Enschodeé (Hollan­dia) 5:1. — Hamburg—Hannover 1:2. — Vik­tória SC—Enschedeó 2:1. —FC Neukölln—Alle- mania 3:3. — Barcelona: Union Sans—CsAFC Prága 2:0. )( Angol liga: Ar&enal—Derby Counly 2:1. Birmingham-—Blackbum Rovert 3:1. Newcastle United -Aston Villa 4:0. Burnley—Cardiíí City 4:3. Bury­..Huddersíiel Town 2:2. Leeds United-B olton Wanderers 2:5. Liverpool—Manchester United 4:2. Tottenham Hotspurs—Everton 2:3. Wedresday—Sheffield United 2:1. West Brom­unk Albíon SundevlBiv! 3:0. West Ram United —Leicester City 3:3. )( Nemzetekközi mérkőzések: Basel: Svájc— Belgium 5:2 (1:0). — Rotterdam: Hollandia— Rouges Diables (Belgium B) 1:5 (1:3). — Berlin: Berlin város—Konstantinápoly 7:1 (4:1). X Skót liga: Clyde—St.Johnsione 1:1. Cow- denbeath—II. of Midlothian 2:1. Dundee—Dun- dee United 5:0. Falkirk—Motberweü 1:1. Hamil- ton Acad.—Airdrieonians 4:2. Hibernians—Aber- deen 2:3. Kilmamock—Dunfernline 2:2. Norton St. Miiíen 0:2. Oueen‘s Park—Celtic 1:6. Rangers —Partick Thistle 2:1. ATLÉTIKA X -4 Slavia atlétikai versenyen a kö­vetkező eredményeket érték el: 120 yard gát: Jandera 16 mp.. — 1000 yard futás: Drozda (Ko- lin) 2:23.2. — 100 yard: Holub 10.6. — Távolug­rás: Machán 6.49. — 440 yard gát: Sourek (Spar­ta) 1:01. Országos rekord. — 4)4100 m. staféta: Slavia 45. — 300 yard: Vykoupil 34.4. — Olim­piai staféta: Slavia 3:29.4. Országos rekord. — Rúdugrás: Votava (Slavia) 3.40, 2. Dolelsch&k (DEHG) 3.20. X A Prágán át futási, amelyen 300 nevező indult, Nedobity (Sparta) nyerte 9:51.2 alatt Hoch- mann (Slavia) előtt. — Ifjúsági győztes Mora- vetz (Sparta) led. )( Magyarország atlétikai bajnokságainak első napján a következő eredményeket értéle el: 200 m.: Hajdú 22.1, 2. Fiuck, 3. Veress. — Távolug­rás: Püspöky 706, 2. Balogh, 3. Somíay. — Ge­relyve lés: Szepes 61, 2. Ghillányi, 3. Szabó. — 400 m. gátfutás: Somfay 57. — 800 m. síkfutás: Barsy 1:59, 2. Szigeíhy, 3. Magdics. — Rúdugrás: Karlovits 3.70. 2. Farkas, 3. Hadházy — 5000 m. futás: Gross 15.47, 2. Papp, 3. Piros. — Vasár­napi eredmények: 100 m. síkfutás: Fluck 10.8, 2. Hajdú. 3. Rózsahegyi. — Sulydobás: Darányi 14.55 (országos rekord!), 2. Eöxdögh, 3. Bedő. — 110 m. gátfutás: Püspöky 16.4, 2. Muskálh, 3. Dé­nes. — Magasugrás: Orbán, 2. Késmárky 190 cm. — 400 m. síkfutás: Barsy 49.8, 2. Gerő Mór, 3'. Stexnmetz. — Diszkoszdobás: Marvalits 44.06, 2. Nonn, 3. Eördögh. — 200 m. gátfutás: Magyar 26, 2. Somfay, 3. Dénes. — 1500 m.: Bejezy 4:12. — Hármasugrás: Somfay 14.03, 2. Molnár, 3. Fekete. X Ausztria tizes bajnokságát Wesseiy (WAC) nyerte. A 10 kilométeres gyaloglásban Bruhnen (Amateur) 33:06.6 alatt győzött. X A hallei atlétikai versenyen Körűig 50 mé­teren 5.9 és 100 méteren 10.4 alatt világrekordon belül futott. Jobb eredmények: 400 m.: Sloriz 49.5. — 4X100 m.: Phönix Karlsruhe 42.2. — Gerelyvetés: Krotsch 57.96. X Al göteborgi női olimpiászt szombaton nyi­tották meg. A verseny első napján feltűnést kel­tett a japán nők kitűnő szereplése. Eredmények: 100 yard: Thompson (Anglia) 11.8, 2. Hitomi (Ja­pán) — Diszkoszdobás: Konopacska (lengyel) 37.71. Világrekord. 2. Hitomi. — Távolugrás: Bonze (Franciaország) 5.05. — 250 m. futás: Ed- wards (Anglia) 33.4. Világrekord. — 100 ni. gát­futás: Sychrova (Csehszlovákia 14.4. Világrekord. — Távolugrás nekifutással: Hitomi (Japán) 5.50, 2. Gunn (Anglia; kia). — Sub'örd Szlovákia) 19.54, 2. Svenson (svéd), 3. Konopacs­ka (lengyel). — Gerely vetés két kézzel: Adels- field (svéd) 49.15. — Vasárnap a 4X100 méteres stafétában Anglia csapata 49.8 mp.-el világrekor­dot állított fel. Második Franciaország, harmadik Csehszlovákia lett. — A hezenabajnokságot Cseh­szlovákia válogatottja nyerte, mig az atlétikában a csehszlovákok a negyedik helyen végezték. 1. Anglia, Franciaország, 3. Svédország, 4. Cseh­szlovákia, 5. Japán. — A jövő évi atlétikai kon­gresszust Prágában tartják meg. X A baseli. atlétikai versenyen német atléták is resztvettek. Eredmények: 4X100 in. staféta: Zürich 43. Országos rekord. — 100 m.: Suttor (sv.) 10.9. — 200 m.: Dollyman (német) 22.9. — 3000 m.: Sabietzky (n.) 9:54.8. TENNISZ )( A pozsonyi MTK nemzetközi versenyé­nek végeredményei. Férfi egyes Pozsony baj­nokságáért: Gottlieb (Brünn), 2. Menzel (Reichenberg), 3. Klein (Pozsony). — Férfi­egyes serleg: Gottlieb, 2. Nedbalek, 3. Menzel. — Női-egyes bajnokság: Deríts címé, 2. Sala­monná, 3. Josefine (Prága). — Nőí-egyes ser­leg: Derűseimé, 2. Josefine, 3. Tolár. — Férfi- páros bajnokság: Nedbalek—Menzel, 2. Klein —Soyka Ferenc, 3. Hudecsek—Turnwald. — Vegyes-páros: Josefine, Gottlieb, 2. Salamon­ná, Holttb, 3. Herzog Margit, Soyka. — Női- páros bajnokság: Derűseimé. Herzog, 2. Frend, Waldmannj 3. Salomoimé, Nebeskáné. )( Csehszlovákia— Magyarország tennisz- mérközéso, amely szombaton és vasárnap folyt le a Margitszigeten, a csehszlovákok 4:1 arányú győzelmével végződött. Eredmények: Kozseluh—Kekrling 6:1, 6:4, 4:6, 6:0. — Ma- cenauer—Takács 6:2, 6:1, 6:4. — Kozseluh— Göncz 6:1, 6:3, 6:1. — Kekrling—Macenaner 8:10, 6:3, 6:2 7:5. — Kozseluh, Macenauer— Kekrling, Kelemen 6:4, 6:1, 5:7, 7:5. )( Németország tenniszezői 12:7 arány­ban legyőzték a hollandokat. )( Lacoste vereséget szenvedett Ameriká­ban. Japán—Franciaország közti Davis Cup mérkőzés első napján Cochet legyőzte Tawa- rát, Lacoste azonban 4:6, 6:4, 3:6, 7:9 arány­ban vereséget szenvedett Ha rátától. — Vasár­nap Lacoste Tawarűt 6:1, 6:3, 6:2 arányban verte, mig Cochet Hátadétól 1:6, 3:6, 6:0, 6:4 arányban vereséget szenvedett. A mérkő­zést igy a páros játék döntötte el, amelyet Cochet és Brug.nori könnyen nyertek. így Franciaország 3:2 arányban győzőit. 8 Megindult a futfoaliszezon í'trájc legyőzte Belgiumot, a belga tartalék csa_ .t pedig Hollandiát. — A Hungária első nemzetközi győzelme. — Orth sikeres reprize. — Csehszlovákia tenniszezői legyőzték a magyarokat. — Kekrling harmadszor szenvedett vereséget Kozseluhtól. — Frőhlich vere­séget szenvedett Prágáiban. — Kömig uj világrekordja. — A cseh nők sikeres szereplése a göteborgi olim-piászon. — A pozsonyi magyar válogatott eldöntetlenül játszott a zsidókkal. — Második amerikai nő úszta át a csatornát. 1926 augusztus 31, kedd. DERIHOH •Ia!®s zökkenéstoinplté (Ölstossfánger) rossz úton is kellemes és veszélytelen utazást biztosit, megakadályozza a rugótöréseket, emeli a teljesítőképességet és a kényelmet Főlerakat: Al. Payer, Prága II., Krekovská 21. ÚSZÁS )( A CsPK uszóversenyének első napján a 4 X 50 méteres hölgystafétában a CsPK csapata 3:08.9 alatt uj országos rekordot állí­tott fel. — A 100 méteres férfi-mellúszásban a magdeburgi Kummert 1:24.2 alatt győzött a brünni Cegka ellen. — A CsPK vizipoló csa­pata a Slaviát 6:0 arányban legyőzte. — Va­sárnap 1000 méteren Koutek 15:29.6 alatt uj rekordot állított fel, miközben a rész időket is megjavította. — 100 m. szabaduszás: Bicsák (APK) 1:05.8, Frőhlich (Hamburg) 1:09.6. — 400 m. női szabaduszás: Friedlaender 7:24. Országos rekord. — 4 X 100 m. női staféta baj­nokság: CsPK 7:03. Országos rekord. — 3 X 100 m. vegyes staféta: Hellas, Magdeburg 3:58.6. — 100 m. hátuszás: Brőhlich 1:27.6. Az Európa bajnok ellenfél nélkül gyönge idővel győz. Vizipoló: CsPK—APK 2:1. Az országos bajnok újabb veresége. — A klubbajnokságot a férfi-számokban az APK, a nőiekben CsPK nyerte. )( Budapesti vizipóló bajnokságok. FTC—■ III. kér. 5:1. X Az egri uszóünnepen, amely alkalommal Bárány István tiszteletére az 50 méteres városi uszodában díszes emléktáblát lepleztek le, Siposs Manci 100 méteren megjavította a tragikusan el­hunyt Vermes Edith országos rekordját l:25-re. Második Messinger Elza (Kassai AC) letf. — Az Egri TE a Kassai AC vizipóló csapatát 4:3 (2:2) arányban legyőzte. A többi számban az egri úszók megerőltetés nélkül győztek. Báránynak gyönyörű babérkoszorút nyújtottak át. X Németország vizipóló bajnokságát a mag­deburgi Hellas nyerte a leipzigi Poseidonnal szemben. )( Belgium 200 m. usz óbajnokság át Van Parys 2:55.6 alatt nyerte meg. X Avne Borg Malmöben 500 méteren egy négyes staféta ellen úszott és egy mp.-el veresé­get szenvedett. Arne Borg ideje 6:34 volt. )( Arne Borg uj világrekordja. Stockholmból jelentik: A tegnapi uszóversenyen Arne Borg a 880 yardos úszás világrekordját 10 perc 36.8 mp.-re javította meg. )( Cnrson asszony átúszta a csatornát. Ca- laisból jelentik: A dán származású amerikai uszónő, Carson asszony 15 és félóra alatt átúszta a csatornát. Egy órával hosszabb időt igényelt, mint Éderle Gertrud. Carson 27 éves, két. gyer­mek anyja. Néhány évvel ezelőtt 16 óra alatt úszta körül a Manhaffán-szigeteket, amely távol­ság 66 kilométert tesz ki. Carson asszonyra óriási fogadásokat kötöttek. Egy angol sportférfi 100.000 dollárt nyert, amelyből 25.000-et a boldog üsző­imnek adományozott. A csatornauszó férfiaknak — úgy látszik — kevesebb szerencséjük van, mint a nőknek. Carson asszonnyal Perks angol úszó is kísérletezett, de Dover előtt egy mérföld­del feladta a versenyt. Az egyiptomi Helmi há­rom órai úszás után elájult és az úszást nem folytathatta. MOTORSPORT )( A Coupe Georges Boillet olasz nagydijai Chenard Walker Lagachc gépén negyedízben meg­nyerte. A Boulognéban lefutott versenyt 598 kilo­méteren 5 óra és 39:24 p. alatt abszolválta. (Átlagos sebesség óránként 106.145 km. volt.) LG "'PORT )( A prágai ügetöversenyen ismét sorozatos favoritvereségeket könyveltek el. Az első falam­ban Lipót győzött Orestes és Otelló ellen. A há­romévesek versenyében Miramonte Miss Cfitot és Enizettét verte. A III. futamban Concordia Ultramarin és Dalila előtt győzőit. .1 IV futa­mot. Bolero nyeűe Ben Watt® és Lyon előtt. Az V. futamban Dummheit Mikeseket és Eve!ét előzte meg. A VI. futam győztese M. M. lett Bon­nié Plunger és Folgerichtig előtt. A VII futam­ban Bilesik Ardona és Kacsa előtt győzött, végül a galoppversenyt. Herodot nyerte íleslo és Baja- dér előtt. )( Az osztendei versenyen győzöd Píolemy. 2. Asterus, 3. Biribi. JklBBá&ZEQS, A szlovcnszkói magyar színtársulat heti műsora ** Kassán: Kedden és szerdán: Csuda Mihály szerencséje, énekes bohózat, bemutató. Csütörtökön és pénteken: Alvó férj, Szenes Ernő vigjálékának bemutatója, Pataki Miklós első felléptével. Szombaton délután: Forradalmi nász, színmű mérsékelt helyárakkal. Szombaton este: Marisa grófnő, Harmati) Hilda vendégjátékával. Vasárnap délután: Csókás asszony, mérsékelt helyárakkal. Vasárnap este: Alexandra, a címszerepben Har­mati Hildával,