Prágai Magyar Hirlap, 1926. május (5. évfolyam, 100-122 / 1138-1160. szám)

1926-05-18 / 112. (1150.) szám

8 Tinám IIT~I'\TT"—'W l-', JI"111' 1^-faZ'AiVmto.Hi' ■ 'JMMI——BBi 1926 május 18, kedd. Az angol futball diadala Prágában A Slavia és MTK vereséget szenvedett — Csehszlovákia legyőzte az indiai Davis Cup teamt — Az SK Liben gyönge szereplése Pozsonyban — Bárány Pozsonyban Európa-rekordot* állított íe) — A KAC birkózó versenye — Meglepetések Budapesten PRÁGA, május 17. A csehszlovák főváros lelkes sportközönségé­nek az elmúlt kél napon alkalma nyílt meg- külömbözlelést tenni a szigetországi valódi profi- futball és az Európában dívó felemás rendszer között. A mérleg természetszeiiileg az angolok javára dőlt el, akik bebizonyították, hogy komoly csapattal még mindig felülmúlják a kontinens já­tékerejét. Az összehasonlításból a legszomorubb erédmcnnyel a magyar futball került ki. Mig az Arsenal fölénnyel verte a Sláviát, addig az MTK respektábilis számarányu vereséget szenvedett a Spartától. Fáj, de kötelességünk meg állapítani, hogy a magyar bajnokcsapat, amely e díszes jel­zőt 12 évig méltán reprezentálta, ma már csak árnyéka a két év előtti mindenkit verő együttes­nek. A romlást okozó kór, amely belefészkelte magát a magyar futball szervezetébe, főleg a kék­fehéreket kezdte ki. A játékosvándorlás, a leg­jobbak megsérülése, az álamatörizmus náluk ér­vényesült elsősorban. Orth passzivitása óla meg egyáltalán nem tudott magához jönni az MTK, amelynek most már búcsúznia kell a bajnoki cím­től is. Talán nem is fog néki majd ártani egy kis pihenő, amely után és az egyetemes magyar fut­ball élet gyökeres rendezése múltán, bizonyára visszanyeri régi erejét. A prágai mérkőzésekről az alábbi eredeti tudósításaink szólnak: A Sparta—MTK Budapest 3:1 (1:0) 15.000 néző gyűlt össze a csehszlovák és ma­gyar futball két vezető csapatának első prágai találkozására. A Sparta a beteg Kada helyén a Viktóriából átlépett Carvannal és a Libenből át­került Malounnal megerősödve komplett együt­tessel szerepelt. Az MTK-át a következő XI kép­viselte: Kropacsek, — Kocsis, Senkey I., — Rebró, Kiéber, Nádler, — Braun, Molnár, Opata, Bús, Jenny. — Cejnár birő sípjelére az MTK széllel a hátában kezdi a játékot, amely mindkét oldalról meglehetős csalódást hozott. A mérkőzés egész lefolyása olyan képet nyújtott, mintha nem is két nemzetközi márka, de két jobb vdéki csa­pat küzdött volna egymással. A meccs mindvégig unalmasan, nivőn alul folyt, mindkét csapatból hiányzott a lelkesedés és mintha a győztes csapat góljai is csak maguktól estek volna. A magyar csapat régi dicsőségéből csak felülmúlhatatlan labdatechnikáját tartotta meg, valaha példaszerű kombinációs stilusu szétesővé, erőtlenné vált. A kék-fehérek csapatából hiányzik a vezető kéz és ész, mert Molnár, Braun, Jenny és Opata sem a régiek többé. A halfsorban Rebró magaslott ki, azonban ő is taktika nélkül dolgozik. Nádler jól szerelő hali, de durvaságával minden szimpátiát elriaszd magától. Kiéber csődöt mondott. Az együt­tes legjobb tagja Senkey I. volt, mig Kropacsek a régi vakmerő kapus, aki feladatának most is megfelelt. A tartalék Bús ambiciózus csatár, aki­nek érdeméül az MTK egyetlen gólja irható. — A győztes csapatban az első félidőben Hajny, majd Polacsek és a védelem magaslott ki, de hasznos munkát fejtett ki a halfsor is. A Sparta is azonban jóval formáján alul működött. — A meccs általában a mezőnyben folyt le, váltakozó fölénnyel. Az első félidő gólját Polacsek a 10. percben helyezte Kropacsek kapujába. — A második gól a helycsere után az első percben esik ugyancsak Polacsek lövéséből. 10 perc múlva Dvoracsek a védelem hibájából a harmadik gólt lövi. Ezután a magyarok félórája következik, de a legtöbb támadás megtörik Kaliba kapuson és a Hoyer-Steiner hátvédpáron. — Végre a 17 perc­ben Braun beadását Bús a kapuba vágja. A magyarok 4:3-ra javítják a kornerarányt, de az eredményen már segíteni nem tudnak. — Cejnár erélyesen, szabályszerűen látta el tisztjét, de kissé sok szabadságot adott a hazadolgozó Sparta- pónztáros autbirőnak. Az első félidőben nem ítélt meg egy tiszta kezelésből eredő tizenegyest és éppen a magyar támadás teljében tévedésből 6 perccel hamarább fújta le a meccset. (-ke.) Arsenal London—Slavia 5:1 (1:0) Az angol liga második helyezettje budapesti gyönge bemutatkozása után Prágában kellemes csalódást keltett. Mig ugyanis a magyar főváros­ban csupán egyenrangú ellenfele volt az amatőr szisztémát reprezentáló FTC—MTK kombináítnak, prágai második szereplésével csaknem elsöpörte a legjobb csehszlovák profi csapatot. Az Arsenal játékában az angol futball minden ereje és szép­sége megnyilvánult, játékosai egyenként és össze­sen kitűnő taktikusok és elsőrangú technikával, fejjátékkal rendelkeznek. Erejüket’ nem pazarol­ják, csak biztos helyzetekre dolgoznak, amit az­után precízen is végrehajtanak. A komplett fel­állításban és kitűnő formában lévő Slavia a má­sodik félidőben teljesen ki volt szolgáltatva az angolok fölényének, akik egymásután érték el góljaikat. A Slavia becsületgólját Pucs szerezte, aki a cseh csapat legjobb tagja volt. Mellette Pleticha és Vodicska tűntek ki, mig a többiek túlságosan respektálták a nagy ellenfelet. — Az angol csapatban Seddon half, Brain, Ramsay és Bul ler brillíroztak, mig Buchan nagyszerű góljá­val csillogtatta tudását. — A meccset 18.000 néző szemlélte meg, amely az angolokat meleg ováció­ban részesítette. Kvi'ek bíró jól vezette a végig fair mederben lefolyt mérkőzést. A nagy meccs előtt a J)FC a Slavoy Zsizskovval mérkő­zött, amelyet jó formában és szép játékban 2:0 (1:0) arányban legyőzött. A gólokat Kannháuser és Szedlacsek lőtték. )( Az SK Liben Pozsonyban. SK Bratislava— S KLiben 5:4 (2:3). A prágai liga közepén álló csapat gyönge játékot produkált, miután a nem éppen kedvező formában lévő Bratislava is mega­dásra késztette. Vasárnap a prágaiak a Ligetivel mérkőztek. A meccset a pozsonyi bajnokcsapat 2:1 (0:1) arányban megéz'demelten nyerte meg. A játék mindvégig a pozsonyiak fölényének je­gyében folyt le. A ligeti csatárok — Gallik jobb­szélső kivételével — jól játszottak, csak kapu előtt nem kísérte őket szerencse. A csatársor lelke Mayer II. volt. Győztes gólja mesteri telje­sítmény eredményeként született. Csambál. szó kottnál gyengébben működött. Mayer Franci kezdi visszanyerni régi formáját. Gallikot később Rie- ger váltotta fel, a halfsor csak a második félidő­ben elégített ki, akkor is csak Ziegler centerbalf. Liben csalódást keltett Klicperát kivéve nincs köztük klaszis játékos. Tipikus cseh futballt ját­szottak, amely inkább erőre, mint technikára volt építve. A játék mindvégig heves és változatos volt. A játékban főleg a két Mayer testvér tűnik ki. A Ligeti fölénye dacára az első gólt a csehek lövik Hermann révén. A második félidőben a já­ték eldurvul és a bíró Liben balbeckjét kiállítja. A Ligeti 11-es révén kegyenlit, majd a 30 perc­ben Mayer II. gyönyörű lövésével a győztes gól­hoz jut. Brüll dr. jól vezette az egyébként nem könnyű mérkőzést. — DSV Brünn—PTE 4:3 (3:2). Bíró: Grünberg. A brünni csapat mai játékával újra igazolta jóhirnevét. Az eredmény megfelel a játék lefolyásának, ámbár a tornászok némi szerencsével győzhettek volna is. A vendégek mindenek előtt kitűnő középcsatárral rendelkez­nek. De a csapat többi tagja is jó futballt játszik és mezőnyben szépen kombinálnak. A játék a második félidőben kissé eldurvult, úgy hogy Siebenstichet, a PTE centerfedezetét, kiállították. A mérkőzés lefolyása érdekes volt. Mindkét csa­pat egyaránt sokat támadott. A tornászjátékosok átlagmunkát végeztek. \ védelemben Hanák szo­kásos védelmihibáit követte el azáltal, hogy állandó negyedik csatárt játszott A brün- niek valamennyi góljait Bettina lőtte, kettő tizen­egyesből keletkezett. A tornászokét Krallinger és Tauber. Hanák egy tizenegyest a kapus kezébe juttatott. — Cérnagyár—PÁC (bajnoki mérkőzés) 8:1 (4:0). Birő: Hlatky. A gyári csapat mind­végig fölényben volt és könnyen tudott győzni. — Vas—Donaustadt 1:0 (1:0). Bajnoki mérkőzés. Bíró: Klein Pál. Egyforma erők küzdelme, amely mindvégig nyílt volt. )( Ungvári TK—UAC 1:0 (0:0). Bajnoki mér­kőzés, amely ismét elfajult. Első félidőben UAC fölény, másodikban váltakozó játék, amely ké­sőbb teljesen eldurvult. A birő Kvasznait (UAC) kiállítja. A durvaságokban Hegyi és Auslander jártak elől. A mezőny legjobb embere Molnár (UAC) volt. A győztes gólt Auslander rúgta a második félidő 12. percében. Czink birő bizony­talanul vezette a két rivális meccset, amelyet 2000 főnyi közönség nézett végig. )( Kassai liga. Slavia—CsSK 3:2 (1:2). KAC —ETVE 5:1 (3:0). — KSC—-Vasas 2:0 (0:0). )( Nyitrai AC—Pozsonyi MTK 3:2 (1:0). A nyitrai szigeti pályán folyt le a mérkőzés és a 6 tartalékkal spékelt nyitrai csapat megérdemelt győzelmével végződött. Az első gólt NAC lőtte Fischer révén. A gyengén guruló labdát a kapus foghatta volna. Az első félidő Nyitra állandó fölénye jegyében telt el. A második félidő 20. percéig a helyi csapat uralja a mezőnyt és egy­másután vezeti erélyes támadásait a vendégcsa­pat ellen és Fischer, és Mácsik révén háromra szaporítja a gólok számát. A 26. percben Pozsony egy 16-os szabadrúgást követő szabadrúgásból éri el első gólját, majd a 42. percben offseid izü góllal szépíti az eredményt. Az utolsó percben NAC felnyomul, de közvetlenül a kapu előtt hi­báz. NAC ambícióval küzdött. Pozsony gyönge volt. )( Belföldi eredmények. DFC Prága—DSV Eger 2:2 (0:1). — Sportbrüder Prága—Sport- brüder Eger 5:3. — Teplitzer FK—DSV Tetschen 7:3. — Slovan Becs—Zsidenice Brünn 5:4 (1:3). A vendégek csak lassan kerültek frontba. — Viktória Zsizskov—Mladá Boleslav 3:0 (1:0). — Dvur Králové—SK Pardubitz 3:1 (1:1). — DSK Troppau—Moravská Ostrava 1:0. — SK Kladno —Viktória Pilsen 6:1 (3:1). )( Prágai eredmények. Meteor VIII—Cse- chie VIII 5:1. Ligabajnokság. — Amatőrliga: Radlicky—Kolin 2:2, Union Zsizskov—Csechoslo- van Kosire 1:0, Praha VII.—Union Vrsovice 5:1, Sparta Kladno—Slovan VII. 6:8, Krocsehlavy— Rapid 0:0, Sparta Kosire—Csechie Smichov 2:1. )( A brünni Moravská Slavia Sarajevoban 2:1 arányban legyőzte az ottani Slaviát. )( Budapesti bajnoki mérkőzések. Budapesti szerkesztőségünk jelenti telefonon: A bajnoki mérkőzések utolsóelőtti fordulója elkeseredett küzdelmeket és meglepetéseket eredményezett. A kiesésre predesztinált Törekvés nagyarányú vereséget rótt az ETC-re, váratlan vereséget szen­vedett az UTE és NSC is, mig az FTC és Vasas csak eldöntetlenül mérkőztek. Részletes ered­mények: PTC—III leér. 5:5 (2:1). Az FTC- köny- nyen vette a mérkőzést, amely körülmény egy pontjába került. Az első félidőben FTC fölény. A 15. percben Blum szabadrúgását Pafaky a hálóba juttatja. A 25. percben újból Pataky góloz. A já­ték teljesen ellaposodik. A 40. percben Horváth a budaiak első gólját lövi. — Helycsere után a III. kerület kerül frontba és Horváth egymás­után két gólt lő. A 30. percben Pataky szökteti Kohutot, aki védhetetlenül belő. A 37. percben Kohuth lövése a kapufélfáról kipattan, a résen álló Sándor Neuhaus hálójába továbbítja. Az utolsó percekben a bíró 11-est diktál az FTC el­len, amelyből a III. kerület kiegyenlít. — BEAC —NSC 4:0 (3:0). A kieséstől való félelemben az egyetemisták erős harcot vívtak és megérdemelt győzelmet arattak. A gólokat Marcinké (2), Reinhardt, Szántó lőtték. A második félidőben a BEAC tiz emberrel játszott. — Fasas—33 FC 3:3 (3:1). A vezető gólt a hetedik percben Jellinek lövi. Nemsokára Kovácsi kiegyenlít. Zsák indisz- ponáltan véd, amit Szentmiklóssy és Takács két újabb gólra használnak ki. Helyesei-e után a 33- asok lábra kapnak és Ujváry, majd Kovácsi révén kiegyenlítenek. A Vasas fölénye dacára győzni nem tud. — Törekvés—ETC 5:1 (1:1). Elkesere­dett durva játék. A Törekvés három 11-esből és Kauczky, Schreiber góljaival győz. Blaut, aki az ETC gólját rúgta, a bíró kiállította. — VÁC—UTE 2:1 (1:1). A VÁC végre megcsinálta a minden szezonban esedékes meglepetését és megverte a gyönge formában szereplő UTE-t. A vezető gélt Sehaller szerzi meg, de az UTE öngóllal egyenlít. A második félidőben Breuer II. komorból lövi a győztes gólt. A játék ezután eldurvul. — A baj­nokság állása: 1. FTC 33 p., 2. MTK 28 p., 3. Va­sas 27 p„ 4.-UTE 25 p., 5. NSC 22 p., 6. III. kér. 21 p., 7. KAC 19 p., 8. 33 FC 18 p„ 9. ETC 15 p., 10. BEAC 15 p., 11. VÁC 14 p. és 12. Törekvés 11 pont. )( Bécsi bajnokságok. Rapid—Rudolf shügel 3:1 (2:0). Lanyha játék. Simmering—Floridsdor- fer AC 2:0 (1:0). — A győztes gólokat Horváth és Zilebauer lőtték. — Ádmira—WAC 4:2 (2:0). —■ A WAC csatárai teljesen csődöt mondtak. — Wacker—Hertha 4:1 (3:0). Elkeseredett kemény küzdelem. A Wacker góljait a halfsor lőtte. )( Az Amateur nyerte az osztrák kupát. A szombat délután 25.000 néző előtt lefolyt kupa­döntő az Amateur és Vienna között az előbbi 4:3 (2:1) arányú nehéz győzelmével végződött. — A meccs mindvégig nyílt volt és azt a jobb halfsor döntötte el az Amateurök javára. A győztes csa­pat legjobb tagjai Kálmán és Wieser voltak, mig a Viennában Bulla és Siklóssy tűntek ki. Schmie- ger tanár vezette a mérkőzést. A serleget Hai- nisch szövetségi kancellár nyújtotta át a győztes csapatnak, amely ezúttal negyedszer jutott az értékes díjhoz. )( A Huddersfield Toron Beimben az ottani kombinált legénységet 4:2 (3:0) arányban le­győzte. — Szombaton az angolok Bőseiben az Old Bovs felelt 11:1 scoreral arattak győzelmet. )( A bécsi Hakoah St. Lauisban 4:1 (4:0) arányban győzött. A gólokat Hausler, Neufeld, Schönfeld és Grünwald rúgták. )( A Hakoah Csikágóban vasárnap 3:2 (0:0) arányban vereséget szenvedett. Az előző napi meccstől fáradt bécsiek góljait Wortsmann és Gold szerezték. )( Az FC Karlsruhe vásárnap Párisban ven­dégszerepeit, ahol a Red Star és Club Francais kombinált csapatától 4:3 arányú vereséget szen­vedett. )( Spanyolország bajnokságát az FC Barce­lona nyerte, legyőzvén 3:2 arányban a Bilbao Madridot. Egy párisi válogatott 4:0 arányú vere­séget szenvedett a barcelonai városi csapattól. A Kassai AC nagysikerű nemzetközi birkózó versenye Tudósítónk telefonjelentése: A KAC két na­pos nemzetközi birkózó versenyére, mely a ne­gyedszázados klub nagyszerű sportteljesítményei­nek kulminációs eseménye volt, felfigyelt egész Európa sporttársadalma. A KAC áldozatos és minden dicséretre rászolgáló produktivitása ré­vén bemutathatta a legkiválóbb három finn bir­kózó nagyságot, a velük teljesen egyenrangú magyar bajnoki gárda, az osztrák gárda, a prá­gai birkózók és Szlovenszkö és Ruszinszkó tekin­télyes birkózó gárdája keretében. A klasszikus küzdelmek színhelye az óriási tüzérségi lovarda volt. A terep közepén a birkózó emelvény, körülötte nyégyszögben az emelvényes tribünök ezer ülőhellyel. A szőnyeg felett lenge­nek a résztvevő nemzetek zászlói: az állami lo­bogó mellett a finn fehérkeresztes zászló, a ma­gyar trikolor, az osztrák lobogó és Kassa város zászlaja, melyen a KAC címere ékeskedik. Hatalmas publikum jelenlétében is mindvé­gig feszült figyelem, nagy csend közepette, me­lyet csak olykor szakit meg egy-egy gyönyörű akciónál felhangzó tapsvihar. Ezreket meghaladó tömeg jelenlétében folytak le a mérkőzések, ame­lyeknek egyike-másika klasszikus szépségű volt. Rendek dr., Csillag, Hepfner, Malurnyák és Neuwirth bírák szakszerű és objektív vezetés mel­lett a hatalmas verseny minden incidens nélkül folyt le. A KAC vezető sportemberei Gerhard Kálmán, Kerekes Szilárd, Braun Béla kitűnő rendezésükkel járultak hozzá a nagy sikerhez. Helyszűke miatt nem foglalkozhatunk a rész­letes eredményekkel s igy csak a végeredménye­ket- összeszegezheijük. A meccsek szombat, este kezdődtek és vasárnap egész napon és este át tartottak. Az eredmények reálisaknak mondhatók, csak a nagy közópsulyban kelt meglepetést a nagytehetségü Papp Lászlónak harmadik hely­reszorulása, akit klubtársa a kassai származású Szabó előzött meg. Légsuly: 1. Pappinen (Vyborg), 2. Janicsek (MTE Budapest), 3. Mayer (Prága). — Pappinen csak pontozássá] győzött debreceni legyőzőjét!. — Pehelysúly: 1. Ambrus (MAC), 2. Molnár (Tö­rekvés, Budapest). Könnyilsvly: 1. Seszla (Bécs), 2. Németh (MTK Budapest),' 3. Zu'ka (Prága). Az első kettő mérkőzése egyenlő erők küzdelmét mutatta, Seszta pontelőnyét csak egy suplex al­kalmazásával szerezte meg. — Kisközépsuly: 1. Nickensen (Vyborg), 2. Pribil (Prága), 3. Cer- noch (Prága). — Nagyközépsuly: Weckstein a párisi oíimpiász bajnoka csak pontozással győz. 2. Szabó (MAC), 3. Papp (MAC). — Nehézsúly: Döm'ény (BAK), 2. Szelkey (Budapest), 3. Urbán (Prága). Ezek szerint mindahárom finn súlycsoportjá­ban bajnokságot nyert, két bajnokságot szerzett Magyarország és egyet Ausztria. A sziovenszkói és ruszinszkói versenyzők közül az elömérkőzé- seken különösen a KAC fejlődőképes gárdája tiint ki. A PTE nemzetközi uszóversenye Pozsonyból jelentik: Vasárnap este rendezte a PTE nemzetközi uszóversenyét a Grössling- uszódában, amely a várak ozásnak megfelelően óriási sikerrel végződött A versenyen résztvett a bécsi WAS kitűnő uszógárdája, a pozsonyi egyesületek úszói, mindenekelőtt azonban Bá­rány István, Európa leggyorsabb úszója és az egri Bicskey Zoltán. Bárány Isván teljes mérték­ben kielégítette a szerepléséhez fűzött reménye­ket, amennyiben a 100 méteres gyorsuszásban 1:00.2 idővel uj magyar és egyszersmind európai rekordot állított fel. Az 50 méteres rekordjavi- tási kísérlete csak azért nem sikerült, mert Bics­key keresztezte őt. A verseny legtöbb számát a bécsiek, akik odahaza legelső klasszishoz tartoznak, nyerték meg, de igen szépen szerepelt a PTE gárdája is. Különcsen figyelemre méltó a PTE győzelme a 3 X100 méteres stafétában, nemkülönben vizi- polócsapatának szereplése. A miting rendezése mintaszerű volt, a szá­mokat gyors egymásutánban bonyolították le, úgy­hogy a közönség egy percig sem unatkozott. A kitűnő rendezés és a verseny megszervezésének érdeme Stahl Lajosé, A részletes eredmények a következők: 100 méteres gyorsuszás: 1. Bárány (Eger) 1:00.2, 2. Steiner (PTE) 1:09, 3. Schindler (PTE) 1:18. Steiner 8, Schindler 4 mp. előnnyel indult, amit Bárány már 50 méteren behozott és elhúzva a mezőnytől magyar és európai rekordidő alatt pompás stílusban győz. 50 m. ifj.: 1. Bauer (WAS Wien) 30.4, 2. Schmuck (PTE) 32.8, 3. Máié (Bratislava) 381. 400 m. gyors: 1. Bicskey (Eger) 5.38, 2. Kinzel (PTE) 6.11. 100 m. hát.: 1. Dworczak (WAS Wien) 1.18.5, 2. Apfel (PTE) 1.27, 3. Vilis (Bra­tislava) 1.28. 50 m. mellúszás nők részére: 1. Bienenfeld (WAS Wien) 47.4, 2. Jelinek Mici (PTE) 52, 3. Beer Lujza (PTE) 54. 100 m. mell.: 1. Hrubetz (WAS) 1.25.3, 2. Schier (PTE) 1.28.8, 3. Vilis (Bratislava) 1.33.2. 50 m. gyermekek részére: 1. Leopoldi (WAS) 33.1, 2. Müller (Mak- kabea) 38, 3 Heiling (PTE) 38.8. 50 tn. gyors: 1. Bárány 28.2, 2. Bicskey 29.5. 50 m. női háU úszás: 1. Jellinek Mici 51, 2. Bienenfeld 51.6. Férfi mügurás: 1. Farkas (WAS Wien) 38 pont, 2. Ramharter (PTE) 36 pont. 3 X 100 méteres gyorss'.aféta: 1. PTE 3.47.9, 2. WAS Wien 3.49. 3 X 50 méteres vegyes staféta: 1. WAS Wien 1.45.1, 2. PTE 1.48.8, 3. SK Bratislava 1.56.7. Női műugrás: 1. Bomethné (WAS Wien). Vizi­poló: WAS Wien—PTE 3:2 (1:1) Biró: Bárány. A PTE csapata meglepően jól játszott s a bé­csieknek csak az utolsó percben sikerült győz­niük. Gólokat a PTE részéről Schmuck (2) ,a bé­csiekét Königh (2) és Hrubetz dobták. TENNISZ )( Csehország legyőzte Indiát. Miután Rozsé- Juh és Macenauer pénteken megnyerték egyes játszmájukat, Kozseluh és Zsemla pár szombaton a Fyzeé dr.—Bobb kettőst késztették 6:3, 6:2, 6:1 arányban megadásra. Bobb főleg helyezett lab­dáival és adogatásával tűnt ki. Versenyen kim ! Bobb 6:2, 6:3 scoreral vereséget szenvedett Son­kától. A Davis Cup meccset vasárnap fejezték be. A nap meglepetése Macenauer veresége volt A. Fyzeé-től, aki 6:4, 4:6, 9:7, 6:0 scoreral győzött. Ellenben Kozseluh fölénnyel (6:1, 6:3, 6:0) ver­te Fyzeé dr.-t. A meccs igy 4:1 pontaránnyal a csehszlovák team javára végződött. )( Franciaország legyőzte Dániát. A Lacoste, Cochef, Brugnon Dayis-Cup team Kopenhágában könnyen győzött az Ullnch, Henriksen és Petter- scnből álló dán csapat felett. A franciák május 22—24. Csehországgal mérkőznek Prágában a leírni Stadionban. )( Az olasz—holland Davis Cup meccsen Timmer legyőzte Serventit, Morpurgo Van Len­it epet. )( A bécsi nemzetközi tenniszversenyen Ausz­tria bajnokságát Kozseluh János védi. Felhívás az őslakossághoz! A választóik név­jegyzékét júniusban isméit közszemlére teszik ki. A városokban a házak kapui alatt és a választási irodában, a vidéken pedig a községi elöljáróságj helyiségében. Minthogy a választói jog igazolásá­hoz az illetőségi bizonyítványnak és a bejelentő-1 lapnak előmutaitása szükséges, fölhívjuk már rnos- ] tan azok figyelmét, akiknek neve a legutóbbi al-j kálóimmal kimaradt a névjegyzékből, hogy hala-: dékfalanul szerezzék be ezeket az okmányokat. A' közönség tájékoztatására közöljük, hogy választói' joga van minden csehszlovák állampolgárnak, akij 21.dk életévét 1926 december 31-ig betölti és lég-’ alább 3 hónap óta (tehát legalább 1926 március' 15-ike óta) lakik a községben. Mindenkinek köte­lessége előre gondoskodni arról, hogy neve ki női maradjon a választok névjegyzékéből. A szükséges felvilágosításokkal készséggel szolgál Pozsonyban az országos kereszifényszoeiaiisín párt központja.1 vidéken pedig a pártszervezetek (a kerületi és helyi titkárok). Az országos, kemsztenyszocialistaj párt .központja (Pozsony, Hosszu-utca 23. II.).