Prágai Magyar Hirlap, 1926. március (5. évfolyam, 50-75 / 1088-1113. szám)

1926-03-02 / 50. (1088.) szám

^T^GAIt/V^Aí&leAttHIRriAR 1926, március 2. Kedd. 8 . C.Jt» PORT­Soviniszta előretörés a csehszlovák sportban A Bírák Szövetsége kizárta a német bírók egyesületét — Meglepetések nélkül múlt el a vasárnap sportja — Prágában a favorit csapatok győztek — Budapesten eldöntetlenül ' mérkőztek PRÁGA, március 1. A csehszlovák sportban az uj esztendő óta mindinkább feltűnő módon jut érvényre a cseh sovinizmus. A legfelsőbb csehszlovák sportszövetség minap tartott ülésén elhatározta, hogy magyar- országi mintára szervezi át az országos testneve­lési fórumot, ahol a főszerepet a szokol alakulatok­nak nyújtja. — A S part a — mint ismeretes — megtagadta a német, és magyar belföldi és kül­földi lapok szabadjegyeit, tegnap pedig a Bírák Szövetsége, a Svat soudcu Krausz Ede, a legsovi­nisztább cseh bíró indítványára kizárta kebeléből a Német Biróegyesületet. Hogy ehez a határozat­hoz a CsAF közgyűlése mit fog szólni, azt még nem tudjuk? A lavina azonban megindult s ki tudja, hol áll meg s kit hogyan talál meg!? Prágában a bajnoki mérkőzések a papírforma szerint végződtek, csupán a Viktória eldöntetlenje a Vrsovicével képez némi meglepetést. — Budapes­ten az MTK ismét nem boldogult a Vasassal, a- mely eldöntetlenül mérkőzött a kék-fehérekkel. — Ugyancsak remizált az NSC a kispestiekkel, mig az UTE és FTC győzelemmel abszolválták a napot. A németországi derby: a Fürih—Bayern meccs is eldöntetlenül végződött. — Az angol ligában a üuddersfield megőrizte első helyéi. — Amerika tenniszezői a fedettpályán 3:2 arányban legyőzték a franciákat. A világ, a belföld, valamint Sclo- venszkó vasárnapi sporteseményeiről az alábbi tudósításaink számolnak be. Budapesti bajnokságok Budapesti szerkesztőségünk jelenti telefonon: MTK—Vasas 1:1 (0:1). A játék heves irammal indul és mindjárt a játék elején Takács megsé­rül és elhagyja a pályát. A 20. percben Kofler be­adását Grünfeld vezető góllá érvényesíti. A játék közben eldurvul. Az MTK minden erőfeszítés mel­lett nem tud kiegyenlíteni. A második félidőben Takács újra beáll. A 7. percben Demkó erős lövését Nyerges a kapufélfára üti, de Opata gólba to­vábbítja. 1:1 Némi MTK fölény és a durvaságok egész sorozata mellett folyik le a meccs további része. A befejezés előtt a birő Nádiért feleselés miatt kiállítja. — NSC—Kispesti AC 0:0. _Szivós küzdelem, gyönge KAC fölény. A mezőny legjobb embere Gallóvich kapus. A 26. percben NSC gól­ját a bíró nem ítéli meg. A második félidőben vál­tozatos szép játék és a kispestiek kapusa, Török is többször jól véd. Mindkét oldalon kitűnt a védelem. — UTE—33 FC 2:1 (1:1). UTE a Vogl testvérek nélkül, a budaiak Zloch nélkül játszottak. Az új­pestiek csatársora állandóan frontban van, de Zsák bravúrosan véd, sőt a 8. és 10. percben csodálatos labdákat fog. A 40. percben Pipa a megítélt 11-est góllá érvényesíti. Félidő végén Grossmann beadását Schaller berúgja. A második félidő 21. percében Zsák Schaller elé rúgja a labdát, amit az gólba helyez. A meccs további része állandóan a Zsák kapuja előtt folyik, de Zsákon minden támadás megtörik. — FTC—ETC 3:1 (0:1). A meccs első percében Kaufmann Huber feje fölött megszerzi a vezető gólt . az ETC-neki A zöld-fehérek az első félidőben fölényük dacára sem tudnak kiegyenlíte­ni, de már a második félidő első percében Potya kiegyenlít. Az ETC fedezetsora megroppan és Potya beadásából Sztecsovics és Varga góljaival győznek a zöld-fehérek. A mezőny legjobb embere Tóth (Potya) volt. — BEAC—III. kerület 1:0 (0:0). A BEAC végig jobb volt. Az első félidőben Hor­váth III egy 11-est mellé lő. A második félidőben Pesovnyik beadását Stofik győztes góllá fejeli. — Törekvés—VÁC 2:1 (2:1). Változatos játék, a 21. percben a VÁC vezető gólt szerez Hahn fejesével, amit nemsokára Bartos kiegyenlít. A 39. percben Kauck.y a győztes gólt lövi. — A bajnokság állása: 1. FTC 21^2. MTK 18, 3. NSC 18, 4. Vasas 17, 5. UTE 17, 6. 33 FC 14, 7. III. kerület 13, 8. KAC 12, 9. BEAC 9, 10. VÁC 6, 11. Törekvés 6, 12. ETC 5 pont. A Karpathenverein versenyeinek eredményei: Késmárkról telefonálják: Ifj. staféta-verseny a Magas Tátra vándordíjáért: 1. Riesengebirger Verband 1 óra 54, 2. Karpathenverein 2:18:20. — Stafétaverseny a Iiarpalhenpost dijáért: Riesenge­birger Verband 1 óra 58:20, 2. Beszkid Verband 2:04:18, 3. Magyar Si szövet ség 2:09:09, 4. Osztrák Siszövetség 2:09:3.1., — 1. osztályú hölgyverseny: Stepanszky Anna (Teschen) 12:41, 2. Grude Grófé (Teschen) 13:14. — II. oszt. Blaske Berta (Buda­pest) 13:555, 2. Leninszky Marian (Tetschen), 3. Horváth Magda (Budapest). — Leányfutás: 1. Eleőd Anütó (Körmöcbánya) 12:42. Gyönyörű ered­mény. 2. Braun Olga (Budapest), 3. Lacika Feli- citás (Késmárk)- — Ifjúsági fuiás: 1. Mehrganz Emil (Ríeseng V.) 45:04, 2. Biftner József 46:07, Mővald Max. —II. osztályú . ifj. futás: Mővald Wili 26:29, 2. Kuchta Lajos (Késmárk) 30:58, 3. Csiyrrm József, 4. Bilek László (Késmárk). — 14—16 évesek versenye: Reich Gyula (Szepesbéla) 11:17, 2. Krausz Béla (Eperjes) 11:29, 3. Szapáry László (Brdapest). — Gyermekverseny: Mord Jápos (Tátrafüred) 11:09, 2. Kachmann János (Késmárk) 13:54. — Terepverseny 3 kilométer le­futással: Mohrganz. Emil 4:29, 2- Purkert A. i'Rrilrin) • 4:33, 3. Braun (Gablonz.) 4:44, 4. Rathay Haris (Bécs). — Ugróverseny a Guhr-sáncon. I. osztály: Wende Franc (DHW) 42:42 m., 2. Rathay Hans 34—37 m., 3. Braun 85—37 m., 4. Mővald 33—34 m. II. osztály: Kázmér Miklós (Magyar Siszövetség) 34 m- Ifjúsági ugrás 19—20: Mehr­ganz 41 m. (!). — 17—18 évesek számára: Mővald Wili 88—39 m., 2. Csiverni József 34—35 m. Az összetett versenyben első Wende Ferenc 18:479 ponttal, 2. Némecky Ottó 16.532, 3. Rathay János, 16.021, 4. Braun Brunno 15.483. — A Magas Tátra 1926. évi sibajnoka Wende Ferenc (Riesen- gebirge) lett, aki a vándorserleget és a Karpathen­verein értékes arany sergelét nyerte. Mindkét versenynapon gyönyörű szép idő uralkodott. A ver­senyzőket a Móry-terepen páratlan vendégszere­tettel fogadták. A versenyeknek állandóan nagy nézőközönségük volt. A Karpathenverein nagy munkát végzett, amelyhez segédkezet elsősorban a katonaság nyújtott. LABDARÚGÁS X DFC—Moravská Slavia Brünn 14:0 (7:0). A prágai német csapat bombaszerü győzelme a tegnap nagyszerű formában lévő csatársor dicsé­retére válik. A brünniek nem voltak olyan gyön­gék, mint az eredmény mutatja, viszont azonban a prágaiak kiváló játékot nyújtottak. Mahrerrel és Boborral megerősödve állott ki a DFC és csatár­sorában főleg Patek és Kannhauser tűntek ki. A védelem és halfsor is hibátlan munkát fejtett ki. A gólokat felváltva Bobor, Less, Szedlacsek, Patek, Kannhauser és Wölfl lőtték. — DFC II.—Slován VII. 11:1 (5:1). Néhány első osztályú játékossal megerősített tartalék csapat szép eredménye az első osztályú cseh amatőr csapat ellen. A győze­lemben elsősorban Szedlacsek, Wölfl és Weigel- hoffer a részes. — DFC amatőr—SK Smichov 4:2 (1:0). A németek amatőr egyesülete is lépést tar­tott a profi csapatokkal és megérdemelt győzelmet aratott a játékérős cseh csapat felett )( Slavia—SK Kladno 3:1 (0:0). Nehéz küz­delem után szerezte meg csak a Slavia a győzelmet a jól védekező kladnóiakkal szemben. A ven­dégeknél kitűnt a közvetlen védelem, mig a Sla- viánál Seifert, Plelicha és Dobiás voltak jók. Csa- pek, Soltys, Puc formán alul szerepeltek. A gólokat Hoyer, Csápek és Sojfys lőtték, mig Kladnó gólját Ladmann, a Slavia volt játékosa szerezte. — Viktória Zsizskov—Vrsovice 1:1 (0:1). A Viktória Meduna nélkül nem boldogult a lelkesen és jól játszó hazaiak ellen. — Sparla—CsAF 6:1 (1:1). — Csechie Kariin—Csechie VIII. 4:3 (2:2). — Me­teor VIII.—Liben 3:2 (1:1). — Nuselsky—Slavoy Zsizskov 4:0 (1:0). — Sparia 11.—Union Vrsovice 10:0. — Slavia amatőr—Viktória Brevnov 15:0. — Sportbrüder—Union IV. 5:0 (1:0). )( Belföldi futball. — Kolin: Csechoslován Kosire—AFK Kolin 8:4 (2:1 ).Pilsen: Union Zsizskov —Viktória Pilsen 3:0 1:0). — Brünn: Zsidenice— Königgrátz 2:0 (1:0). — DSV Brünn—Sportbrüder 3:0 (3:0). — Sparta Kadno—Viktória Vinohrady 6:2 (4:1). )( Pozsonyi eredmények. (Pozsonyi tudósítónk jelentése.) Bajnoki mérkőzések: Ligeti—PTE 3:2 (2:1). Biró: Feuer Benő. A bajnokcsapat még távol van tavalyi formájától, amennyiben mai játéka nem volt kielégítő. Áll ez különösen kondició tekintetében. Molnár és Meyer III. hiánya erősen volt észlelhető, amihez hozzájárult azon körül­mény is, hogy a védelem egyik legrosszabb játékát mutatta. A csatársorban egyedül Meyer II. és Gálik voltak jók. Átlagnivót mutatott a halfsor, mig a hátvédek gyenge játékával szemben Federec kapus megállta helyét. PTE javuló formában van s csupán fogyatékos csatársorán volna kifogásolni való. Mig a szélsők, különösen Földes, dicséretet ér­demelnek, addig a belső trióról jót nem mond­hatunk. Áll ez leginkább Mitheisz balösszekötőre, aki a hibák sorozatát követte el. Az első félidőben Ligeti volt a többet támadó fél. Helycsere után PTE került némi fölénybe. Mayer II. az 5.-ik percben gyönörü lövéssel szerzi meg az első gólt. A 19-ik percben ugyancsak ő jut szabadrúgáshoz, amiből Csambal fejes révén kettőre szaporítja a ligetiek góljait. Ezzel szemben a 40.-ik percben Földes beadásából Tauber rúgja a tornászok első gólját. AB6AZSA ADRIATICA SZANATÓRIUM Tökéletesen berendezett modem gyógyintézet a Sűdstrandon. Ma­gyar ház. Erősitő-edzö-hizókűrak. Pensio Líra 35.— Kívánatra prospektus. 5102 Helycsere utón a játék tempója abbahagy. PTE mo6t többet támad, de csatárai kapu előtt határo­zatlanok. A 35.-ik percben Ligeti hendsz révén tizenegyeshez jut, amit Meidlinger értékesít (3:1). Közvetlen befejezés előtt PTE még sikeresen' nyomul fel s Mitheisz közvetlen közelről, Földéé beadásából, 6zerzi meg a tornászok második gólját. Feuer Benő gyengén bíráskodott s játék alatt a nézőkkel polémiába bocsátkozott, ami incidensekre adott okot. — Donaustadt Pozsony—Komáromi FC 5:1 (2:1). Biró: Brüll Emil. A Komáromi Football Club első vendégszereplése Pozsonyban balsikerrel járt Mig a csapat minden egyes tagja fizikailag erősnek és jő kondícióban lévő játékosnak mutat­kozott be, addig technika és taktika terén keveset láttunk tőlük. Kétségtelen azonban, hogy a Pozsony­ban való gyakori szereplés a csapat előnyére lesz. A komáromiak legjobb embere Heimann center­csatár. Donaustadt technikailag jobb és némi fö­lényben is volt. Csatárai ez alkalommal határozot­tak1 voltak és sokat lőttek, ami meghálálta magát. Kiemelendő volna Ruzicska, Rulitz és Minarik játéka. A gólokat Ruzicska (2), Habi, Schneeweiss és Minarik rúgták. Komárom egyetlen gólját Hei­mann lőtte. Brüll Emil kitünően bíráskodott. Rapid—Virágvölgy 4:1 (1:0). Biró: Grünberg. Rapid minvégig fölényben volt. Az első félidőben Virágvölgy szívósan védekezett, de helycsere után már nem bírt védekezni Rapid állandó támadásai­val szemben. A győztes csapatnál a Precs—Szlo- boda védelem és Szloboda I. a csatársorban tűntek ki. Virgvölgynél Novák volt a csapat legjobb em­bere. Góllövők voltak: Szloboda I. (3), Molnár (Rapid), és Monarth (Virágvölgy). — Fás—MTK 3:0 (1:0). Bíró: Brüll dr. Az első félidőben egy­forma erők küzdelmét kaptuk, de szünet után a Vas mindinkább fölénybe került. A második gól után MTK sorsa meg volt pecsételve. A gólokat Fürst II. (2) és Túrna rúgták. MTK-nál a kapus igen gyenge volt, mig Keller a centerhalfban kitünően játszott. — Makkabea—BTC 3:0. Tréning­meccs, amelyben Makkabea könnyen és biztosan győzött. — Bratislava—Rudolfshügel 8:2 (2:1). Biró: Knespl. Szenzációs győzelmet ért el a Brati­slava. Múlt heti rossz játéka után még a legvérme- sebb bratislavaista sem számított e rekord- győzelemmel. A meglepetés annál nagyobb, mi­után a cseh csapat több tartalékkal állt ki. A bécsi csapat igen rosszul játszott Bratislava mindvégig fölényben volt A bécsiek különösen a másik félidőben teljesen gólképteneneknek bi­zonyultak. Góllövők Bratislava részéről Csabelka (2), Bock (2), Kosta (2), Dron és Sorai, Ru- dolfshügel részéről Holfstetter voltak. — A PMTK és PÁC Pozsony közgyűlése. A PMTK és PÁC •vasárnapon tartották meg közgyűlésüket. Az ered­ményről holnapi számunkban számolunk be. )( Bécsi futball. Szombaton 15.000 néző előtt folyt le a Hakoah—WAC ligameccs. A mindvégig izgalmas mérkőzés egyenrangú ellenfejek küzdelme volt, amelyből a Hakoah Fábián kapus nagyszerű szereplése folytán került ki 2:1 (2:0) arányban győztesen. Az első gólt Guttmann lőtte pompás szabadrúgásból, mig a második gólt Schwartz sze­rezte. A WAC gólját Haiti 11-esből lőtte. A má­sodik félidőben a WAC teljes fölényben volt, de Fábián minden igyekezetét megsemmisítette. A mezőny legjob emberei: Fábián, Schlosser és Schwartz voltak. — Serlegmérkőzésben a Vienna 12:1 (3:0) arányban legyőzte a Weisze Elf-eb Ufidil egymaga 8 gólt lőtt. — Vasárnap a Rapidé— Hertha ligameccs volt programon. A Rapid 3:1 (1:1) arányban Kirbes, Hoffmann és Wessely gól­jaival győzött. — A Vienna—Hakoah barátságos mérkőzés 4:3 (2:1) arányban végződött — Serleg­mérkőzések: Slován—Graphia 6:1 (4:0). A Slován- nal Zdarsky tűnt ki, aki 8 gólt rúgott — Amateur —Brigiianer SC 3:1. — Admira—RAG 3:1. — Florisdorfer — Bewegung 3:1. — Simmering — Wacker 3:2. — Sportclub—Nkol&on 2:1. X Német birodalmi futball. — Berlin: BV Luckenwalde—Hertha-BSC 8:2, Union Oberschöne- weide—Union Potsdam 4:1, VfB Luckenwalde— Preussen 3:2, Viktória—Ostende 8:1, Wacker— Union 92 4:1, Alemannia—BSV 92 2:1. —- Breslau: VfB Gleiwitz—Sportverein Hirschberg 3:1. — Fürih: Spielvereinigung—Bayern-München 3:3. — Frankfurt: Eintracht—Spielvereinigung Köln 3:0, FSpV—Hanau 93 2:1, Sportverein Darmstadt— Union Niederad 5:3. — Kiél: Holstein—Lübeck 4:1. — München: 1. FC—Wormatia Worma 1:1, ASV—BfR Fürtb 3:1. — Offenbach: Kickers— Ludwigshafen 4:2. — Stuttgart: Kickers—VfB Stuttgart 2:1. )( Külföldi eredmények. — Rouen: Normandia —Délfranciaország 5:2. — Francia bajnokságok: Olympique—Club Frangais 8:2, CA Vitry—Red Star 2:3, CA Páris—US Suisse 2:1, Stade Fran- (jaise—CASG 2:1. — Elszász: Racing Strassbourg— AS Strassbourg 3:3, FC Hagenau—SS Mulhouse Dornach 3:2, SR Colmar—AS Huningen 2:2. — Olaszország: Internazionale—Udinese 4:2, Modena —Andrea Doria 6:0, Hellas—Bologna 2:2, Pisa— Casale 1:1, Torino—Brescia 5:0, Genoa—Reggiana 3:0, Parrna—Iuventus 0:3, Cremonese—Milán 1:0, Alessandria—Padova 0:2, Sarapierdarenese—Pro Vercelli 1:0, Mantova—Livorno 2:0. — Svájc: St Gillen—Blue Star Zürich 1:1, FC Winterthur— Brühl St. Gálién 3:1, FC Lugano—FC Zürich 3:1, Grashoppers—SC Veltbeim 4:0, FC Solothurn— FC Aarau 1:2, FC Grenchen—FC Basel 2:1, Old Boys—FC Bern 1:8, Servette—Etoile Carouge 4:1, Lausanne Sporls—Urania Geneve 2:1. Barátságos: Young Fellows—Biel 4:0, Cantonale—Etoiie Cbaux de Foods 1:0. — Spanyolország: Valencia—Espag- nol 1:4, Barcelona—Levante 5:0, írun—Sanfander ; 2:1, San Sebastian—Torrelavega 4:0. — Belgium: Daring—CB-SC Anderlecht 2:1, Tilleur FC—Union St. Gilloise 0:3, Berschoot AC—Berciiéin Spo-’ 2:0, Anlwerp FC—Racing Gént 2:1. ARA Gént—Racing Malines 0:1, SC Verviers—FC Brugge 4:4, SC , Brugge—Standard CL 1:1. Ismeri már a »RANA< férfi gummikülönlegességet? Kcpható minden gyógyszertárban, drogériában és szaküzletben. X Az angol kupa megismételt mérkőzéseiben az Arsenál 2:0 arányban legyőzte az Aston Viliit. A győztes gólokat az amatőr balszélső Paterson dr. és Brain középcsatár lőtték. A meccsnek 60.000 nézője volt és 650.000 cseh koronát jövedeU mezetL — Hasonló keretek közt folyt le a Man­chester—Sunderland mérkőzés is, amely az előbbi 2:1 (2:0) arányú győzelmével végződött. Góllövők Pherson és Smith voltak. — A kupa legközelebbi fordulója március 6-án lesz, amikor a következő csapatok állnak egymással szemben: Clapton Orient —Manchester City, Notts Forest—Bolton Wande- rers, Svansea Town—Arsenál, Fulham—Manchester United, tehát 4 első és négy másodosztályú egyesület. X Az angol ligában. — 7. osztály: Birmingham —Aston Villa 2:1, Black bum R.—Bolton Wanderers 3:0, Bury—Notts County 3:1, Cardiff City—Arsenál 0:0, Everton—Burnley 1:1, Huddersfield T.—Leeds U. 3:1, Manchester City— Liverpool 1:1, Sheffield T.—West Ham U. 1:2, Sunderland—Newcaslle United 2:2, Tottenham H.—Manchester United 0:1, West Bromwich A—Leicester City 8:1. —« 11. osztály: Barnsley—Stockport County 1:1, Black- pool—Portsmouth 2:2, Bradford City—Stoke 2:1, Chelsia—South Shields 0:0, Clapton Orient—Ful­ham 1:1, Darlington—Middlesborough 0:2, Derby County—Sheffield T. 4:1, Hull City—Preston North End 1:1, Notts Forest—Swansea Town 0:2, Port Vale—Oldham Atbletie 3:0, Southampton— Wolverhampton 4:2. X Skócia és Írország futballmeccse szombaton folyt le Glasgowban. A mérkőzés a skótok 4:0 (2:0) arányú fölényes győzelmével végződött X Skót liga. Aberdeen—Airdrieonians 8:1, Cowdenbeath—Hamilton AC 4:0, Dundee—Rangéra 1:5, Heart of Midlothian—Celtic —, Norton— Falkirk 3:1, Motherwell—Kilmarnock 1:2, Partick Thistle—Dundee U 2:0, Queens’ Park—St John* stone 2:0, Raith Rovers—Clydebank 2:0. SPORTHÍREK A budapesti futball ankét — budapesti szer* kesztőségünk telefon jelentése szerint — délelőttől késő estig tartott Az ankét az ama* tőrizmus kérdésében az angol álláspont mellett foglalt állást, vagyis a tiszta amatőrizmus állás* pontjára helyezkedett Az ankét azonban e kérdés­ben a FIFÁ-t és nem a NOB-ot jelentette ki ille­tékesnek. A konferencia tiltakozott a német profi­bojkott ellen, miután a római kongresszus lesz hí- vatva dönteni ebben a kérdésben. A konferen­ciáról holnap részletes tudósítást adunk. X A Csehszlovák Atlétikai Szövetség feloldotta a német boykotlot. Mig a cseh futball bírák kizár­ták a németeket, addig a CsAAU feloldotta a cseh­országi német atléták boykottját. A német atléták külön egyesületet fognak képezni a csehszlovák szövetség keretén belül. X Amerika—Franciaország fedett tenniszpilya meccsét Amerika 3:2 arányban nyerte. Tegnap Lacoste legyőzte Richardsot 6:3, 6:1, 6:3, Tildén pedig revansot vett Borotrán 6:4, 8:10, 11:13, 6:1, 6:3-as elkeseredett küzdelem után. )( A nizzai tenniszversenyen Kehriing 6:4, 6:2, 6:3 arányban győzött az angol Kingsley ellen. Wills Helén a spanyol Alvarezt 6:2, 6:3 scoreral verte meg, mig a női párosban a Lenglen—Vlasto kettős legyőzte a Satterwaite—Bennétt párt 8:6, 6:4 arányban. X A sL mórilzi tenniszversenyen a Rahe—« Kleinschrott kettős legyőzte a svéd Pettersen—» Rassmussen párt 6:3, 6:3, 7:5 arányban. )( A prágai 1. ping-pong verseny férfi egyes győztes Mechlovits (Budapest) lett. A férfi párost a Mechlovits—Dobos pár nyerte. A bécsiek közül Fluszinann szerepelt jól. A vegyes párosban a Klaubernó—Mechlovits pár győzött. )( Téli sport. Az Oslóban lefolyt 17 kilométeres futást szakadó eső befolyásolta. Győztes a norvég Gröetlumsbratten lett 1 óra 09:54 alatt. 2. Kjel- botten (norvég) 1 óra 14:17. A II. osztályú futást a norvég Rusten nyerte 1 óra 11:25 kitűnő idő alatt )( Anglia—Franciaország ntghby-meccsél 40.000 néző előtt szombaton játszották le Londonban. Az angol csapat 11:0 scoreral megerőltetés'•hélkül győzött a francia nemzeti együttes felett )( A kassai nemzetközi boxrniting eredményei telefonzavar miatt nem érkeztek meg. )( Hockcy országközti meccsek. Németország:— Hollandia 2:1 (1:0). Franciaország—Belgium 3:2 (1:1). ^SzinHÁz^EnE, Faragó Ödön színtársulatának műsora Rimaszombatban: Kedd: ÉVA, operett-repriz Viola Margittal Szerda: MARINKA, A TÁNCOSNŐ, Viola Margittal Csütörtök: CSÖPPSÉG, vígjáték : Péntek: MIENK AZ ÉJSZAKA, szinmü-bemutató Szombat: NAGY Nö, operett-újdonság, Viola Mar­gittal Vasárnap délután: ORLOW, mérsékelt heh árak­kal Vasárnap este: NAGY Nö, bucsu-előadáS Rozsnyón: Március 9, kedd: NÓTA VÉGE, Megnyitó előadás, Viola Margittal.