Prágai Magyar Hirlap, 1926. március (5. évfolyam, 50-75 / 1088-1113. szám)

1926-03-09 / 56. (1094.) szám

8 1926 máriás 9., kedd. t !> A Slávia legyőzte a DFC-t A bécsi Slovan is vereséget szenvedett — Bu (lapesten az ETC legyőzte az UTE-t — A lon­doni csapatok kiestek az angol serlegből — Wende lett Lengyelország sibajnoka PRÁGA, március 8. Szeszélyes időjárás befolyásolta a tegnapé, va­sárnap sporteseményeit. A se nem tél, se nem tavasz nem kedvezett a még lebonyolításra váró téli, de erősen meghendikepelte a már javában folyó futball programot is. — Prágában részint a természet, másrészt a bíró segítségével a cseh csa­patok diadalt arattak a német futball felett, amelyet a Slaviával a prágai DFC, a SparIával szemben pedig a bécsi Slovan reprezentált. Bu­dapesten a favorit csapatok közül az FTC váratla­nul nagy gól arányai győzte le a Vasast, az MTK megadásra késztette az egyetemistákat, mig viszont az UTE az ETC-től, a 33 FC pedig a KAC- tól szenvedett meglepő vereséget. A NSC eldöntet­lenül mérkőzött a VAC-bal. — Bécsben, Német­országban a papírforma szerint végződtek a mér­kőzések. — Az angol kupában a favorit Arsenal szenvedett vereséget. A vasárnapi sporteseményekről az alábbi tu­dósi fásaink számolnak be: SL AVI A—DFC 5:3 (1:3). Az 5000 iőnyi fanatikus néző előtt lefolyt mér­kőzés iskolapéldája volt annak, hogy a szél és a bíró pártfordulása miként döntheti el a meccsnek a sorsát. A DFC-t tegnap megérdemelt győzelemtől fosztotta meg az időjárás és a közönség terror­jának alávetett biró szeszélye. Az első félidőben a német csapat a szél által támogatva fél óráig teljes fölényben volt, a második félidőben is egyenrangú ellenfélnek bizonyult mindaddig, amig a biró pár­toskodása el nem keserítette. Főleg a csatársorról kell ez alkalommal kunion dicsérettel megemlé­kezni. Kannhiiuser és Patek kitűnő teljesítményt nyújtottak, Bobor és Less ügyes taktikusoknak bizonyultak, talán egyedül Sedlacsek nyújtott for­máján aluli játékot. A halfsorban Krompholz tűnt ki, Mahrer szokottnál gyöngébb, Schillinger pedig bizonytalan volt. A védelemben az öreg Kuchinka oroszlán módra küzdött, mig Jimmy és Pauszig, a vereség előidézői voltak. — A Slaviánál a védelem, ipint mindig, precíz munkát fejtett ki, Planicska bra­vúros védéseivel az első félidőben legalább három góltól mentesítette kapuját. A kapott gólokért hiba nem terheli. A csatársorban 8ilny, JPuc és Spliys tűntek ki. Stepanovsky biro az első 20 percben, el- . fogulatlanul vezette a meccset,' bár több faultot , megtorlatlanul hagyott. Később azonban láthatólag nyomta a német csapatot és szabad folyást engedett a durvaságoknak. A Slavia kezd és támadását a DFC viszonozza és Patek az első lefutásból 20 méterről gyönyörű gólt helyez Planicska kapujába. — A 10 percben Kannháuser éles lövéssel a nap legszebb gólját ragja. Heves DFC támadások, a Slavia ritkán jut csak az ellenfele térfelébe. A 32 percben Kuchinka magasan lőtt szabadrúgása Planicska feje felett a kapuba röpül. 3:0. Közvetlen ezután a DFC kapuja előtt kavarodás támad és Silny az első gólt lövi. A második félidőben a DFC a megerősödött szél ellen játszik. A Slavia most már többször jut front­ba és a 9. percben Silny ideális beadásából Soltys a második gólt lövi. 3:2. A biró a 20 percben Mahrert kiállítja, mire nemsokára Puc kiegyenlit. 3:3. Szedlacsek megsérül, helyébe Neugebauer áll be. Heves Slavia támadások. Podrazil kapufélfát lő, Taussig tétovázik és a résen álló Silny a lapdát hálójába helyezi. 4:3. Jimmy faultját a biró 11- essel bünteti, amit Silny az ötödik góllá érvényesít. Heves vitatkozás után, amelynek Neugebauer esik áldozatul, akit a biró kiállít, folytatják a játékot. A DFC 8 emberrel most már a védekezésre szorul és az eredmény 5:3 marad. X Sparla—Slovan, Bécs 4:0 (2:0). A bécsi csa­pat meg nem érdemelt súlyos vereséget szenvedett. A Slovan a meccs legnagyobb részét 10 emberrel játszotta végig és gyakori túlsúlya dacára gólhoz jutni nem tudott. A Sparta góljait Sima (2), Dtco- racsek és Horeys rúgták. Tresnák biró jól, de a bécsiek iránt kissé tulszigoruan Ítélkezett. )( A prágai ligabajnokság során szombaton a Viktória Zsizskov 3:1 (2:1) arányban legyőzte a Csechie Kariint. A Viktória Meduna és Mares nél­kül Novák, Carvan és Kristal révén éri el góljait, mig a Csechie gólját Karas lőtte. — Slavoy Zsizs­kov—Union Zsizskov 2:1. — Vrsovice—Liben 2:0. — CsAF—Meteor VIII. 4:3. — Rapid—Slavoy VIII. 5:2. — Praha VII.—Union Vrsovice 6:3. — Sparta Kosire—Csechie Kariin 4:2. )( A DFC amalőrcsapata szombaton 3:2 arány­ban vereséget szenvedett a Slavia amatőrjeitől, va­sárnap azonban a Sporlbrüderl 3:0 arányban legyőzte. )( Pozsonyi bajnoki mérkőzések: Ligeti—Vas 3:2 (3:0). Biró: Feuer Benő. A bajnokcsapat ezen játékban sem tudott tetszeni, ámbár némi javu­lást észlelhetünk nála. Mig Ligeti technikailag volt jobb, addig Vas kondíció tekintetében felül­múlta vendégét. Ezt legjobban bizonyltja, hogy Li­geti már 3:0 arányban vezetett, amikor is Vas Li­geti koiidiciófogyatékosságát kihasználva, két gól­lal tudott javítani az eredményen. Ligetinél Mayer II. centercsatár volt a csapat legjobb embere. Lab­davezetése és kezelése nagyszerű és az általa elért gól mesteri munka volt. Rajta kívül Federec kapus és MeidlLnger hátvéd jó formában voltak. Fede­rec többször bravúrosan mentett, mig Meidlinger biztos rúgásaival tudott imponálni. A Vas reorga­nizált csapata friss és fiatal erőkből áll, ahol több , tehetség van. Labdakezelósük még nem kiforot^ és í sok csiszolni valót hagy bátra. Ezzel szemben testi j kondíciójuk kifogástalan. A játék mindvégig érde- | kés és erős tempó jegyében folyt le. Az első félndő- j ben Ligeti, a másodikban Vas volt a többet támadó | fél. A gólokat Ligeti részéről Mayer II., Meidlin- ■ ger és Kropacsek, Vas részéről Túrna és Luzsicéa j ll. lőtték. Feuer Benő jól oldotta meg bírói tisz- j tisztét. — PTE—MTK 6:1 (5:1). Bíró: Janidsek. i PTE múlt heti jó játéka után, favoritként ment a küzdelembe és biztosan is győzött a gytengén játszó MTK felett. A tornászoknál Keller és/ az uj í centercsatár, a Rapidből átlépett Fink nagyon jói i játszott és jól irányította a csatársort. A ha/ísorban j Siebenstich jobfedezet és a védelemben Nagy jól ' játszottak. MTK ezzel szemben sehogysem tudott j boldogulni. Csupán Keller és Szántó etnberelíék meg magukat. A halfsorban Teszárt sportszerűtlen magaviseleté miatt kiállították. Góllövők voltak: Tauber, Fink (3), Mitheisz (2) és Szelnekovics (1 MTK). — Donaustadt—Cérnagydr 4:1 (2:1). Biró: Feuer Gábor. A nap legnagyobb meglepeté­se.- Donaustadt váratlanul jól játszott és megérde­melten győzött. Legjobb embere Broksch center- csatár, aki uj akvizicó. Ő maga lőtt három gólt és nagyszerűen irányította csatársorát. Rajta kívül Minarik a védelemben magaslott ki. A gyári csapat ez alkalommal sehogysem tudott boldogulni. All ez különösen a védelemre, ahol Mazurek hátvéd a hibák sorozatát követte el az egész csapatban. Egyedül Masztics jobbhalf volt jó. Góllövők Broksch (3), Schneeweiss (Donaustadt) és Fekete III. (Cér­nagyár) voltak. Kitünően bíráskodott Feuer Gábor. — Rapid—PÁC 9:0 (7:0). Biró: Kalmár. Infe­rioris ellenfél volt a PÁC, úgy hogy Rapid kénye kedve szerint tudott győzni. Rapid a Vasból átlé­pett Pojár és Luzsicával megerősítve állt ki. A má­sodik xbiidőben Szlobodát, a Rapid legjobb embe­rét kiállították. — Törekvés—V.irágvölyg 2:2 (1:1). Bíró: Lányi. Durva játék, úgy hogy a biró mindkét részről több embert volt kénytelen kiállítani. Tö­rekvés meglepően jól tartotta magát, ámbár álta­lánosan a Virágvölgy gvőzelmével számítottak. — BTC—MTE 7:2 (2:0). 'Biró: Grünberg. Váratlan nagyarányú győzelmet aratott a BTC, ahol a csatár­sor elemében., volt. JlTE-nél trépinghiány volt ész­lelhető. Jó bíró volt Grünberg. )( SK Bratislava—Maravska Slavia 7:1 (3:0). Bíró: Stüdenik. A pozsoiiyi- cseh csapát mindvégig fölényben volt, úgy hogy a meccs kimenetele egy percig sem volt kétséges. Mezőnyben a brünniek eléggé jól játszottak, de a kapu előtt teljes határo­zatlanságot árultak el. A Bratislava ezzel szemben kitünően tudta a gólhelyzeteket kihasználni. A csa­társor elemében volt és sokat lőtt. Áll ez különö­sen Csabelka és Sorai csatárokra. A halfsorban Papp centerhalf játéka emelkedett ki, mig a véde­lemben nem volt kifogásolni való. Kétségtelenül ez volt a pozsonyi cseh csapat legjobb idei játéka. Az első gól a 25. percben öngól révén Bratislava ja­vára esik. A másodikat Csabelka a 31. percben lö­vi. Két peccel később Kosta egyéni akcióból éri el a harmadikat. Szünet után Bratislava továbbra is fölényben van, de a 19. percben Prudik brünni csa­tár megszökik s a brünniek egyetlen gólját rúg­ja. Ettől kezdve változatos játék, mígnem Csabelka a 35. percben újabb szép gólt lő. A hátralévő idő­ben Moravska Slavia már nem bírja a tempót és Bratislava a 40, 42 és 43. percben Sorai és Bock révén újabb gólokkal beállítja a végeredményt. )( Belföldi futball. Csechoslovan Kosire Prága —Teplitzer FC 4:4 (3:1). — FK Pardubitz—SK Pardubitz 3:3. — Pardubitz—Zsidenice Brünn 4:3 (3:1). Brünn: DSV—Hanácska Slavia 4:1. Budapesti bajnokságok Budapesti szerkesztőségünk jelenti telefonon: A nap két sláger mérkőzése szenzációmentesen végződött és úgy az FTC, mint az MTK győzelmet arattak. — FTC—Vasas 4:1 (3:0). Eleinte változa­tos mezőnyjáték után FTC fölény alakul ki. A fe­dezetsortól kitünően támogatva Sándor a 18., 36. és a 40. percben 11-essel megszerzi a zöld-fehérek három gólját. A második félidő 11. percében újból Sándor lövi a 4. gólt. Takács több gólkisérlete meghiúsul, végre a 80. percben mégis megszerzi a Vasas becsületgólját. — MTK—BEAC 1:0 (1:0). Nehezen szerzett győzelem. A BEAC 10 emberrel játszik. Az első 20 percben hullámzó mezőnyjá­ték, a 22. percben a kapu előtti kavarodásból Bús a meccs egyetlen gólját lövi. A második félidőben a BEAC határozott fölényben volt, de több gólhely­zetet él egy 11-est kihasználatlanul hagyott. Az MTK gyönge volt. — ETC—UTE 1:0 (0:0). A nap szenzációja. A győztes csapat a kiesés veszélye miatt, különösen a II. félidőben lelkesen játszott. A győztes gólt Blau lőtte. — NSC—VÁC 1:1 (0:0). A VÁC védelme: Gross II. és Fischer nagyszerűen működtek. A vezetőgólt Kertész II. hibájából Haar lőtte, amelyet Spitz a 39. percben kiegyenlít. — KAC—33 FC 2:0 (1:0). A budaiak Zzák nélkül. Nivótlan'meccs. A gólokat Szabó és Kovács lőtték. — III. kerület—Törekvés 2:0 (l:fi). Durva játék. A gólokat Horváth lőtte. — II. osztály: Főv. TK— URAK 2:0. — MTSE—KAOE 4:0. —’ UMTE—BSE 3:0. — MÁV—ETSC 2:0. — Az első osztályú baj­nokság állása: 1. FTC 23, 2. MTK 20, 3. NSC .19, 4. UTE 17, 5. Vasas 17, 6. III. kerület TVE 15, 7. 33 FC ■ 14.'8. KAC 14, 9. BEAC 9, 10. ETC 7, 11. VÁC 7, 12. Törekvés 6 pont, ....................... )( Béosi bajnokságok. — Hakoah—Simrnering 2:2 (1:2). Szombaton délután 10.000 néző előtt hi­deg és sareles időben mérte össze erejét a két liga­csapat Széllel a hátában az első félidőben a Sím-, mering volt fölényben és Viertel, valamint Ziel- bauer révén szerzi meg góljait, mig a Hakoah gól­ját Ifáusler, majd a második félidőben Neufeld szersízték. WAC—Rapid 3:1. — Amateur—Admrra 7:34 — Sportclub—-Flőrudorfer AC 4:3. — Vienha —y/ácker 5:4. — Serlegmérkőzések: Weisze Elf— Vérwárts 4:2.— BAC—Gersthoj 8:0.— Simrnering —Hertha 2:2. )(■ Német futball. Berlin: Hertha BSO—Vor­Avarts 1:1, 1. FC Neuköln Spandauer Sportverein 3:0, Preussen—Kickei’s 312, Tennis-Borussia—BSV 92 5:2; Weissensee 1900—Union Polsdam 3:3, Union SCO—Alemannia Haselhorst 6:1, Union Oberschöneweide—Tusmania 3:0, Alemannia—SC 5:2, Breslau: Sportklub 08—Saganer SV 5:0, Baulzcn: Spielvereinigung Dresden—Baudissia 11:0, Bonn: VfR Köln—Sportfreunde Siegen 3:0, Chemnitz: Chemnüzer BC—VfB Geyer 9:0, Preussen—SV Annaberg 14:0, Dresden:: Dresd­ner Sportklub—VfB Kamenz 7:0. Erfurt: Spiel­vereinigung—SV Dresden 4:2. Gera: Wacker-— 1. FC Jena 7:3. Halle: Spielvereinigung—Túr 3:1. Hirschberg: Kottbus—Kirschberger SV 3:1. Hamburg: St. Pauli Sport—Union 1:1, Wacker-— Otíensee 4:3, St. Georg—Wandsbeck 1:1. Hanau: Hanan 93—Saarbrücken 3:3. Karlsruhe: Spielver- einigung Fürth—Karlsruher FV 2:1. Kiél: Holstein Kiél—Werder Bremen 2:1. Mannheim: Bayern München—VfR Mannheim 10:0. Plauen: Spielver­einigung Falkenau—Vogtlándischer FV 6:0. )( Külföldi eredmények. — Belgium: Berchem Sport—CS Verviers 7:0, Standard . CL—Antwerp FC 2:3, Racing Gént—Berschot AC 2:1, SC Ander- lecht—ARA Gént 0:2, Union St. Gilloise—CS Brugge 1:0, FC Brugge—Daring CB 2:0, Racing Malines—Tilleur FC 4:2. — Spanyolország: Ibéria Saragossa—FC Valencia 3:1, Reál Madrid—Murcia FC 6:2, Athletic Bilbao—Reál Union írun 1:3, Sporting Gijon—Celta Vigo 1:0, Levante—Reál Sa- ragosa 2:2. — Hollandia: Sparta Unitas 3:1, Gooi— Stormvogels 1:2, Ajaz—Z. F. C. 1:3, Dordrechtsche FC—RC Haarlem 6:2, Feyenoord—ASC 5:0, Hen- gelo—Quick 4:5, Enschede Boys—Enschede 3:1, NAC Breda—Maastricht VV 1:1. — Olaszország: Andrea. Doria—Internationale 2:0, Hellas—Torino 1:1, Modena—Lagnano 2:1, Novara—Bologna 1:2, Udinese—Pisa 1:2, Casale—Brescia 2:0, Juventus —Padova 3:2, Livorno—Cremonese, 2:1, Pro Ver- celli—Mantova* 3:0, Milán—Genoa 1:3, Alessandria —Panna 2:0, Reggiana—Sampierdarenese 1:1. — Svájc: St. Gálién: St. Gálién—Brühl 1:2. —. Win- terthur: Winterthur—Zürich 2:2. Genf: . Concordia —Grenchen 3:3. Biel: Biel—Urania Geneva 1:0. Lgnsgrim; Lausanne Spörts—Cautcmal '2:L Zürich: Grashoppers—-Lugano 6:0.; Young. .Boy&WYoung Fellow 3:3. — Frajiciaroszágr.Ölympiqne ;AfarseiIle —US Tourcoing 4:2. FC Rouen—AS Valentigney 2—4. Stade Fran^ais—FC Cetto 1:2. CA Vitry— Ciub Framjais 2:1. UC Suiesse—CASC Paris 2:1. AF Garanne Colembes—AS St. Rouen 4:2, )( London kiesett az angol kupából. Az Angol Cup hatodik fordulója is meghozta a maga szen­zációját. A favorit Arsenál a II. osztályhoz tartozó Swansea Towntói 2:1 arányban váratlan vereséget szenvedett. Meglepően nagy gólaránnyal kapott ki saját pályáján a :Clapton Orient is,, amelyet a Man­chester City' győzött le 6:1 scoreral. Manchester United idegen pályán a II. osztályú Fulhamt győzte le 2:1 ^arányban. Ezzel a harmadik és utolsó lon­doni csapat is kivált a kupa-küzdelmekből. — A Bolton Wanclerers Nottinghamban 2:2 eldöntetlenül végzett a Foresltel. E meccs megismétlése után a kupa elődöntőbe, a mérkőzés győztese, a két man­chesteri csapat és a Swansea Town kerül. )( Az angol liga I. osztály. Aston Villa—Bury 1:1, Leeds United—Everton 1:1, Leicester City— Birmingham 1:0, Liverpool—Tottenham Hotspurs 0:0, Newcastle United—Hudderefield Town 0:2, Noíts County—Blackbum 1:1, West Ham United— West Bromwich Albion 3:0. — II. osztály: Middles- borougli—Hull City 3:3, Oldham—Bradford 3:0, Portsmouth—Darlington 2:0, Preston N. E.—Chel- sea 3:1, Stockport County—Port Vale 2:2, Stóke— Derby County 0:1, Barnsley—Wolverhampton 1:1. )( Skót serleg. Celtic—Dumbarton 6:1, Morton —Rangers 0:4, St. Mirren—Airdrieonians 2:0, Third Lanark—Aberdeen 1:1, Dundee United— Raith Rovers 2:1, St. Johnsfone—Hearts of Midi. 1:1. TÉLI SPORT )( A lengyel sibajnokSágok kedvező időben szombaton délután kezdődtek meg a Zakopanén. Az első nap a 18 kilométeres férfi és a 6 kilomé­teres női futás került sorra. A szenior férfi verseny győztese a csehszlovák Némecky lett 1 óra 27, perc alatt. 2. Buják József (Lengyelország) 1:27:5, az osztrák Nataj az ötödjk helyen végzett. A női fu­tás bajnoka: a lengyel Loteczkovszká lett 29 perc és 54 mp. alatt. A csehszlovák Jelinekné az utolsó helyen futott be. — Vasárnap a döntőversenyek folytak le. Lengyelország bajnoka: Wende (DHW) lett 18:39, 2. Rathai (Bécs) 17:74, 3. Krzeptovszky (Lengyelország), 4. Buják, 5. Mückenbrunn (Len­gyelország), Némecky Ottó (Sv. Liz.) )( A norvég—finn korcsolyázó bajnokságok Oslóban a, norvégek fényes győzelmével végződött. Az összes számokat Ballagrund, Larsen, Moen és Pettersen nyerték, míg a finn Skutnábl, Belevic, Pietela csak harmadik helyezettek lettek. Eredmé­nyek: 500 méter Larsen 46.2. — 1500 méter Balla­grund és Larsen'2:29 5. — 50()0 méter: Ballagrund 8:57.9 és .10 kilométer 18:58.7., :* )( Berliner , Schlittschuhdnb—Göla Stock­holm, 4:4 , (3:1). A németek az első félidőben nagy fölényben voltak, később azonban visszaes­tek. A gólokat Holrpquist é3 Urhanovszky, illető-; lég Svenson és Kristerisen lőtték. SPORTHÍREK X Az osztrák válogatott csapat, amely Bécsben vasárnap a csehszlovák együttes ellen játszik, igy alakult: Aigner, — Blum, Tandler, — Nitsch, Resch, Kurz, — Cutti, Gescliweidl, Hierlánder, Wieser, Fischer. A Prágában játszó bécsi csapatot ma állítják össze.. . X Kehrling kitűnő formában. . A mentoni versenyen Kehrling 4:6, 6:1, 6:4 arányban le­győzte az angol Gordont. A döntőben a magyar bajnok Cochettel kerül össze. A spanyol Alvarez kisasszony 7:5, 6:4 arányban győzött a francia Vlasto felett. )( Cross Counlry verseny Pozsonyban. Vasár­nap tartották meg Pozsonyban az első idei hosszu- távfutóversenyt, amelynek eredménye a követke­ző volt: 3000 méter: 1. Schátzl (PÁC) 9.29, 2. Simek, 3. Gregorsky 1500 méter: 1. Letocha (Bratislava) 5.23, 2. Monarth (Vas). )( Neppachné újabb veresége. Neppachné Mon- tecarióban újból hálóhoz állt Wills Helénnel szem­ben, kiktől ismét 6:0, 6:3 arányban szenvedett vere­séget. )( A prágai utolsó téli mezei versenyt ismét a kolini Drozda nyerte 13:40.4 alatt. 2. NedobLty lett. — A brünni versenyt Navratil Zsidenice nyerte 14:28 alatt. )( A csehszlovákiai Német Futball Szövetség tegnapi gyűlésén állást foglaltait a nemzetiségi tá­madások ellen és a CsAF elnökségébe újra a régi vezetőembereket jelölték' )( Barnes követi Hoffot. Los Angelosböl je­lentik: Barnes, a párisi olimpiász győztese 4.09 métert ugrott rúddal és ezzel beállította az ameri­kai rekordot. A Kassai AC nemzetközi vivóverse- nyének elődöntői Elsőrendű sport, nívós asszák Kassa, március 8. A KAC ritka sportértékü vivóversenyét a meg­érkezett budapesti és prágai vivógárda a bejelen­tett és várt magas nivóju sporteseménnyé avatta, Budapestről megérkezett Glvkais Gyula, Kovács Andor dr., Széchy László és Fiala (MAC). Prágá­ból Junginann, Benedik kapitány, Láska, a kitűnő lőcsei és nagyszombati társaság, a hölgy tőrvivók közül Tary Gizella budapesti olympikon. A Schalkház pompás nagy termében két po­rondon kezdették meg a vasárnap délelőtti elő­döntőket kicsiny, de előkelő és a vivósport iránt nemes érdeklődést tanúsító sportközönség előtt. Az I. csoport eredményei: I. Széchy (Santelli iskola) 4 győz., 2. Jungmana (Prága) 3, győz., 3. .Láska (Prága) 2. győz., 4. Ákos (KAC) 1 győz., 5. Göldberger (Nagyszombat). Széchy nevéhez és fölényes tudósához, méltóan sze­repelt II. csoport eredményei: 1. Fiala (Budapest MAC) 5 győz., 2. Mlady kapitány (Lőcse) 3 győz., 3. Míázek 3 győz., 4. Glück (KAC) 2 győz., 5. Lénárd 1 győz., 6. Szenes 1 győz. A fiatal MAC vívónak eredménye szenzá­ciósnak mondható. III. csoport eredményei: 1. Glykais (Santelli iskola) 5 győz., 2. Benedik kapitány 3 győz., 3. Boros (KAC) 3 győz., 4. Rich- ter 3 győz., 5. Puskás 1 győz., 6. Sarlov —. Itt Gly­kais flegmatikus, villám gyors és biztos szereplése keltett feltűnést. Élvezetes, fölényes és biztos munkájukkal ki­tűntek a pestiek, kiknek energikus támadása, ruti- nirozott védekezése, villámgyors riposztozása, oly­kor tüneményes gyorsasággal s legtöbbször 4:0-ás tussarányban abszolvált győzelme tapsra ragadták a közönséget. Mellettük Jungmann nyugodt és tech­nikás vívása, Benedik és Mlady kapitányok határo­zott fejlődést regisztráló sikeres szereplése figye­lemreméltó. A fiatalabb KAC-gárda becsületes sportmunka és ebben a társaságban jelentős he­lyezés után azonban még pem jutott el a döntőbe való kvalifikáció magaslatáig, mely sokáig már nem lesz elvitatható tőlük. Az egyes csoportok 3—3 első helyezettje került a délutáni középdöntőbe. A maitre d'assaut nehéz és felelősségteljes szerepében Sőtér dr. főmérnök kifogástalanul ex- cellált . A IV. csoportban, — melyet. Bartha, Lőcsén tartózkodó KAC bajnok délutáni érkezése miatt csak részben bonyolíthatták le — Kovács Andor dr. (Budapesti Tisza ISE) nagyszerű elánnal és fö­lénnyel halad előre. A jelek szerint az első 3 győz­test Glykaisban, Széchyben és Kovács dr.-ban lát­juk! A rendezés sima, mintaszerű. ABBAZIA ADRIATICA SZANATÓRIUM Tökéletesen berendezett modern | gyógyintézet a Südstrandon. Ma­gyar ház. Erősitő-edző-hizókúrak. Penslo Líra 35.­Kivánatra prospektus 510 2