Prágai Magyar Hirlap, 1924. szeptember (3. évfolyam, 199-222 / 647-670. szám)

1924-09-10 / 205. (653.) szám

t Szerda, szeptember 10. Kassai Törekvés—KSC 3:1 (2:0). Mindkét csapat tartalékoltan állt fel (KSC: Lebanovits, Gábor; Törekvés: ICaukes, Kulhanek nélkül), de a Törekvés fiatal erői jobban pótolták elődeiket, inig a KSC védelmének jobbszárnya határozottan bizonytalan és gyönge. Az első félidőben a Tö­rekvés, a másodikban a KSC volt fölényben. A meccs mindvégig változatos, olykor élvezetesen, izgalmasan hullámzó, időnként nivós és értékes sportot nyújtott. Albert, a KSC önfeláldozó kapu­sa bravúros védései mellett sem tudta a kapott s közvetlen közelről helyezett gólokat menteni, melyek közül a második egyébként offside is volt. A Törekvés megérdemelten győzött, energikusabb védő- és támadójátéka közismert. A KSC az első gólt egy büntető utáni helyezett lövésből, a má­sodikat Albert önfeláldozó rávetéso után kapu­vonalról védhetetlenül kapja.. A második félidő­ben Schmidt tetszetős és lendületes csatárjáíéka révén a KSC veszélyesen támad s egy 11-esből Bozsik gólt rúg. Többször nyílik is alkalma a KSC-nek a kiegyenlítésre, de a Törekvés védel­me igen jól helytáll. A Drab testvérek (Tör.) in­tenzív ostroma azután meghozza a harmadik gólt is, melyre a sokat dolgozó KSC baloldal is kissé visszaesik. Sima, eléggé fair játék, az említett elnézést leszámítva objektiv és energikus bíró Árva (KAC). Egyrészről Bozsik és Schmidt (KSC) játéka, másrészről Gajdos, Drab-testvérek érde­melnek említést, mindkét kapus excelláít. Kassai AC—Eperjesi TVE 1:0. Nivótlan, csap­kodó, élvezhetetlen játékot látott az a hatalmas nézősereg, mely főként a KSC—Törekvés-mérkő­zésre töltötte meg a KAC-pályát. A KAC csapata bizonyos fölényt mutatott, de játéka ezúttal is lassú, kapu előtt tulkombinált, harmoniátlan volt. Ezzel szemben az ETVE a defenzív modorú, köl­csönösen agresszív, heliyel-közzeí egyéni leroha- násokkal tarkított játékkal tudott válaszolni. A második félidő vége táján Czink biró 11-est ítél a KAC ellen, mert a kapusának védelmére siető fedezet kézzel hárítja el ellenfelét. A KAC pro- íesztál, levonul, közönség, rendőrség a pályára tódul; alkudozás, a KAC visszajön, a 11-est rúg­ják, Répás kivédi, de egy pályán felejtett rendőr miatt a biró a 11-est megismételteti. A rend vég­leg eltűnik, általános tumultus, birósértés, meccs- leíuvás; a pontot a szövetség teszi le, ha tudja s ha jobban megy neki. Energikus bírói figyelmez­tetés és megtorlás kelt volna el. Ungvári eredmények. Sporttudósitónk jelenti: Az UTK pályán Hegyi UTK biró vezetése mellett Hanaoka Slávia játszott az ungvári CsSK csapa- iával. Eredmény 2:2 (0:0). Szép, erős játék. Ha- nacka állandóan vezetett, amikor 0:2-re állt a CsSK, a közönség már a~CsSK biztos vereségére számított. Az utolsó tiz percben azonban heves iramú támadással sikerült a CsSK-nak kiegyenli- teni. Ligeti—Bratislava serlegmérközés 4:2 (1:1). Kétezer néző előtt folyt le e találkozás, melyben a pozsonyi magyar bajnokcsapat újra legyőzte Szlovenszkó legerősebb cseh csapatát. A szlo- venszkói magyar sport részére a Ligeti Sport Club mai győzelme újabb dicsőséget jelent, doku­mentálva vele azt, hogy még mindig áll reprezen- tálásra alkalmas csapat rendelkezésére. A játék Bratislava támadásával kezdődött, amit a jól dol­gozó Ligeti-védelem azonnal leszerelt, zártán vál­tozatos játék következett, hol Ligeti, hol Bratisla­va volt előnyben. Liget támadásai egységesebbek voltak, de számtalan lövésük célt téveszt. Végre a 30. percben Müller, a ligetiek kiváló csatára, kitör, a jobbszélső posztra nyomul, jól centerez Mayer IH-hoz aki védheíetlen gólt lő. — Kezdés után Bratislava offenzivába megy, a labda Sorai jdbbszélsőfeöz kerül, aki habozás nélkül kapásból gyönyörű gólt lő, amit azonban a megijedt Ligeti­kapus védhetett volna. — Újrakezdés után rövid Bratislava-fölény, amely azonban nem sokáig tart. A ligeti Meyer III — Müller — Meyer II trió átveszi a kommandót és egymásután terv­szerű akciókat vezet. Az eredmény rövidesen rá mutatkozott is, amennyiben Müller a 70. percben és Meyer III a 75. percben egy-egy gólt rúg. 10 perccel rá Bratislava kornerhez jut, a labda Lad- manlhoz kerül, aki azt a ligeti hálóba juttatja. A ligetiek azonban nemsokára Müller egyéni áttöré­sével újabb gólhoz jutnak s vele a végeredményt biztosítják. Hakoah — Cérnagyári SC 1:9 (0:0). A Ha- koah győzelme handból eredt. Makkafcea — Érsekújvárt SE 2:2. Egyforma erők küzdelme, ahol az első félidőben némi Mak- kabeadölény észlelhető volt. Makkabeánál Galkó és Hecht, ESE-riéi Keszler és Maurcr báró jók voltak. Weisz Hugó kitűnő biró. Spárta Prága — Fortuna Leipzis 4:1 (2:1). A Spárta a center helyére Kolenatyt tette, aki feladatát Pryfooj és Dvoracek összekötők segítsé­gével nagyszerűen végezte. A Spárta védelme gyenge volt. Leipzignúl jók voltak az összekötő csatárok és a kapus. A játék mindvégig fair volt s az erősebb fizikumú csapat győzött. A DFC győzelme Krakóban. Saját tudósitónk jelenti Krakóból: A prágaiak Krakóban még nem látott szép játékot produkáltak. A közönség tet­szésnyilvánítását több ízben kifejezésre juttatta. A Cracovia végül is fair játék után 4:0 (1:0) vere­séget szenvedett. A Pozsonyi TE 3:0 arányú vereségei szen­vedett Brünnben a Zsidenice csapatától. Prágai eredmények. Slávia—CAFC 1:1, Vik­tória Nusle — Union Zsizskov 0:0. Viktória Zsizskov Prága 3:1 arányban győ­zött Lodzban az ottani Union csapatával szemben. A budapesti bajnokság megnyitója. Budapesti szerkesztőségünk jelenti telefonon: Az clsőpsz­iályu futballbajnokság megkezdődött s csak az MTK játszott Bécsiben, ahol a vasárnapi veresége után hétfőn 6:4 arányban ismét vereséget szen­vedett. A pesti bajnoki meccsek eredményei , a következők :■ ' FTC—KAC 2:0 (1:0). FTC végig fölényben. Hetedik percben Pataky rúgta a. vezető gólt. Má­sodik félidőiben FTC tiz emberrel játszik, mivel Takács lesáníult. A második gólt a 30. percben Kohut rúgta. VÁC—UTE 2:0 (0:6). A nap szenzációja. Az UTE lehetetlen csatársora miatt elveszti a mér­kőzést, védelme sorra hibázott. Második félidőben VÁC fölényben, 17. percben Fogéi II miatt sza­badrúgásból Léíbi rúgta a vezető gólt, 29. percben ugyanő rúgta a második gólt. NSC—BTC 2:1 (1:0). Csapkodó játék mindkét részről. A 8. percben Spitz rúgta a vezető gólt. NSC fölénybe került. Második félidő 30. percében Kertész kiegyenlített, a 33. percben pedig Zsíros rúgta a győztes gólt. Törekvés—EEAC 9:0 (3:0). Óriási meglepe­tés. A BEAC tiz emberrel kezdett, óriási erővel belefeküdt a játékba, csakhamar kifulladt s Fá­bián kapus rossz védése miatt nagy gó-larányu vereséget szenvedett. III. kér. — Zugló 1:1. Eldöntetlen, durva já­ték. Zugló fölénye dacára sem győzött. Másodosztályú budapesti eredmények: 33 FC — Postás 2:0, BAK—EMTK 3:3, MAC—UMTE 1:1, KAOE—ETC 3:1, UTSE—KTE 1:0, Husipa- ros—Ékszerész 0:0. Az MTI< veresége Becsben. Bécsi tudósítónk jelenti: Amateure—MTK 2:0 (0:0). Az MTK na­gyon gyenge játékot produkált. A bécsiek megér­demelték a győzelmet. A gólokat rúgták Hierlan- der és Swatosch. A spanyol csapat veresége Bécsben. Bécsi tudósitónk jelenti: A spanyol csapat gyengébb el­lenféllel állott szemben, mint Prágáiban s a bécsi Vienna véletlen gól révén jutott 1:0 arányú győ­zelméhez. A spanyolok mégis győztek. A Reál Sociedad hétfőn revánsot vett az Amateure-csapaton s azt 3:2 arání'ban legyőzte. Németországi eredmények. Nürnberg FC — Hamburger SV 1:3, Altona Hamburg — Rendőr­ség 1:0, SV Fürt’h — Eintraoht Frankfurt 2:0. Párisi eredmények. Red Star — Racing Club Roubaix 1:0, CASG Paris — SC Sevalolse 8:0. Angol ligaeredmények. Aston Villa — New- castle 0:0, Cardiff—Leeds 2:0, N. County — Tot- tenham 0:0, Bolton W. — Bury 3:3, Everton — W. Bromwich 1:0, HuddersfielcI—Shefíield U. 2:1, Sunderland—Birmingham 4:0, Prést en NE. — Burnley 0:2, Arsenal—Liverpool 2:0, Manchester C. — N. Foresí 4:2, Westiham—Blackburn R. 1:0. Atlétika Junior atlétikai bajnokságok a szövetség ren­dezésében, abszolút gyönge'“'eredményekkel vég­ződtek. Főbb eredmények: Farkas (KAC) súlyban 11.82 m. Rúdugrás: Szentistványi (KSC) 2.90 m. Gerely: Drenkó (KAC) 40.80 m. 4X100 m staféta: Eperjesi TVE 49 mp. Gajda-telepi pálya talaja laza, süpedékes. Nemzetközi atlétikai verseny Prágában. Ki­küldött munkatársunk jelenti: A Slavia szomba­ton és vasárnap nemzetközi atlétikai versenyt rendezett, amelyen résztvettek Porrit (Ujzéland) és Carr (Ausztrália) virághirü futó-olimpikonok. A belföldi atléták közül Jandera uj rekordot állí­tott fel a 200 m-es futásban. Az eddigi eredmé­nyek a következők: Seniorok 150 m 1. Porrit 16.9 mp, 2. Svoboda. — 500 m futás 1. Ried Spar- ta 1 p 10.4 mp. — 3000 m 1. Drozda Kolin 9 p 31 mp. — 4szer 100 m Slavia 46 mp — Magasugrás 1. Machán 183 cm, 2. Jandera 180 cm. — Távol­ugrás 1. Linka Spárta 648.5 cm. — Gerelyvetés 1. Chmelik Slávia 52.705 m. — 200 m gátfutás 1. Jandera Slávia 28 mp. Javított cseh rekord 0.4 mp-eel. — 400 m junior 1. Marusika Kolin 54.7 mp. Atlétikai verseny Budapesten. Budapesti szer­kesztőségünk táviratozza: A BEAC rendezésében lefolyt kétnapos atlétikai viadal főbb eredményei: 200 m 1. Nemes 23.5 mp, 2. Vida 23.7 mp. — 800 rn 1. Barsy BTE 1 p 58.03 mp. Barsy ez évben érte el a legjobb eredményt s nagy tehetségű at­létának bizonyult. — Távolugrás 1. Haluska 659 cm. — Súly dobás előny verseny: Forbáth FTC előny nélkül 13.60 m. — 400 m előnyverseny 1. Friedmann FTC 35 m előny 49 mp, 2. Kurunezy KAOE előny nélkül 50.4 mp. — Gerelydobás 1. Csejthey 57.80 m. — Hármas ugrás 1. Haluska 1367 cm. Úszás és evezés A Kassai AC szenzációs úszó versenye. Kas­sáról jelenti sporttudósitónk: ■ Vasárnap délelőtt verőfényessé vált időjárás mellett 11 órakor kez­dődött meg a KAC szezonzáró uszóversenye. Eredmények: 33 egyharmad méteres leánygyer­mek úszás: 1. Messinger Elza (29.4 mp), a való­ságos uszófamilia tehetséges tagja. 2. Sámsony Boró. — 100 m férfi hátuszás: 1. és 2. Messinger (KAC) és Legát (CPK) holtverseny. Idő: 1.27 p kerületi rekord.) — 100 m mell férfi: 1. Kramár (CPK). 2. Müller (Spárta) 1.32 p. — 50 m junior gyorsuszás: 1. Kurka (Spárta). 2. Szabó M. (KAC). 3. Klein (KAC), első kettő kerületi rekordnál jobb idővel 34 mp. — 50 m junior mell: 1. Szabó I. (KAC) 43.7 mp. 2. László (KAC) diszkv. — 100 m gyorsuszás férfi: 1. Legát (CPK) karcsapással, 1.13 p. 2. Pesta (CPK). 3. Neményi B. (KAC) el­úszott. — Műugrás: 1. Szabó I. (KAC). Dupla és Auerbach szaltója egyenesen bravúros, művészi munka volt; a legutóbbi prágai müugróverseny ifjú győztese; 44 pont. 2. Sámspny A. (KAC) 30 p.. 3. Marcián (CPK) 29.5 pont. 5 induló. — 3X33 egyharmad m vegyes staféta.: 1. és 2. KAC (Gef- fert, Messinger, Neményi B.), CPK (Kramár, Le­gát, Pesta) .holtverseny. Utolsó pillanatig kétes, izgalmas finisekkel, kerületi rekord 1.10. — 100 m ifjú mellúszás: 1. László (KAC). — 4X33 egy- harrnad gyorsstaféta: 1. Spárta—CPK komb. (Klempfner, Kurka, Legát, Pesta). 2."KAC (Szabó, Klein, Messinger, Neményi B.). Idő: 1.24 p. Az unalmas 3X33 egyharmad vegyesuszás bemuta­tója után a Spárta—CPK komb. csupa olimpiai résztvevővel vizipólót játszott a KAC jeles együt­tesével. Általában a vendégek gyorsasága, össz- játéka és olykor váratlan kiszökései fölényt 'je­lentettek a megzavart KAC-isták fölött, amit 3:2 félidő után a 7:2 végeredmény is bizonyít, de ta­gadhatatlanul élvezetes, gyakran KAC részéről is erősen támadó, izgalmas játékot láttunk. A KAC jeles gólíövője, Balassa, ezúttal is mutogatta ve­szélyes sutijait, csak a vendégek gyorsasága é§ energiája fölötte messziről s igy kapu fölé és mellé kerülő lövésekre kényszeritette. Neményi B. Ízelítőt nyújtott kivételes, trükkös, rutinos játéká­ból. Ha mindehhez hozzáadjuk a szebb és érté­kesebb részletek filmesitését, a közönség freneti­kus buzdításait s tapsviharát s a KAC és jeles prá­gai úszók teljesítményeit, megállapíthatjuk, hogy a KAC agilis úszószakosztálya igen értékes sport­tal gazdagította városát és klubját. A verseny második napján a következő ered­mények voltak: 50 méteres hátuszás férfi: 1. Le­gát (CPK). 2. Messinger 4 ind. karcsapással győzve, 38.7 (rekord 38) mp. Messinger ideje is (39.1 mp) kér. rekordon belül. — 200 m mellúszás: 1. Müller (Spárta) 3.33 p. 2. László (KAC). — 200 m gyorsuszás: 1. Legát (CPK) 2.57 p. 2. Pesta (CPK). Váratlan, gyönyörű finis, kar csapással. — 33 egyharmad méteres fin: 1. Ivlrazek (Slavia) 23.7 mp. 2. Szeley (KAC) diszkvalifikálva. 3. Ko­vács (KAC). — 3X33 egyharmad leány vegyes staféta: 1. KAC I. (Sámsony B., Szeley B. és Messinger E.) 1.47 p. — 3X33 egyharmad mell staféta: 1. KAC (Neményi G., Szabó I., Neményi B.) 1.17 p kerületi rekord. 2. CPK—Spárta komb. Neményi G. sajátságos stilusu pompás úszásával egy métert nyer, amit a többiek megtartanak. Ér­tékes győzelem. Két CPK versenyző 400-as bemutatója (Pes­ta) és a hatásos műugrások után. a KAC-istákkal kombinált prágai vizipóló és egy erős ellencsapat tetszetős és erős bemutatót játszott. Végül sokat mulatott a közönség az uszástanitás, vizíbefulás, rekordjavitás, életmentés stb. Weissmüíler—Krü- ger pártól meghonosított vizikabaré mókáin, melynek kitartó mesterei a Neményi-testvérek, Klein (KAC), Marcán és Pesta vendégek voltak. A rendezés hétfőn is sima, gyors volt, a KAC úszóit és szakosztályát minden dicséret megilleti. A Flungária-c&apat nyerte a folyauibainoksá- got. A folyamregatta nyolcevezős magyar folyam­bajnokságát a Hungária csapata nyerte. Pannónia bajnokcsapat ezer méternél feladta a versenyt. A III. kér. TVE rendezésében lefolyt kétnapos uszóverseny főbb eredményei: 200 m bajnokság 1. Szigritz Move Eger 2 p 31 mp. — 400 m meJl- uszóbaijnokság 1. Hollósy HL kér. 6 p 34 mp (or­szágos rekord), 2. Joó Eger. — A vizipóló kupa­döntőjében FTC győzött 4:0 arányban MAC ellen. Repülőverseny Gyorsasági repülöverseny a köztársasági el­nök dijáért. Gyönyörű vasárnapi délutánon került eldöntésre a második gyorsasági repülőverseny a köztársasági elnök dijáért. Főként Jezek és No- vák voltak számottevők, a tavalyi szép eredmé­nyek után. Végül is Novák nyerte meg a 100.000 koronás dijat, amelyet azonban ki nem fizetnek neki, mivel egy óra alatt nem ért .el 270 km-t. Kerékpár 190 kiH-es országos bajnokság kerékpáron. A versenyre csak olyanokat engedtek, akiket eb­ben az idényben erre többszörös vizsgálat után alkalmasnak találtaik. Az országút sáros volt, úgy­hogy a versenyzőknek nemcsak a távval, hanem a sárral is meg kellett birkózni ok. Starthoz állt 8 kerékpáros, diszkvalifikáltak közülük kettőt. Baj­nok lett Charyat, második Brejla. Idő 3 óra 23 p 0.4 mp. Lósport Pozsonyi lóversenyek. A játékosok gyásznapja volt az utolsó nap. May fairé és Frauenlobon kí­vül az összes favoritok vereséget szenvedtek. A bucsunap bővelkedett szenzációkban. Volt óvás, bukás, meglepetés, rossz starter, egyszóval min­den, ami a kedélyeket izgatja. A versenyegyesü­let mindazonáltal nagy erkölcsi plusszal zárhatja le szezont, mert tavaly óta óriási haladásról és agilitásról tett tanúbizonyságot. Részletes eredmé­nyek: I. futam 1. Prontó (egy és fél) Eperjessy, 2 Csepel (1%) Kevessy. Tót. 10:26, 13, 12. 5 in­duló. II. futam 1. Epocha (6) Batka, 2. Absolon (4) Minarik. Tót. 10:35, 16, 16. 4 induló. III. futam 1. Mayfair (5:10) Kertész, 2. Ajiasver (3) Hevessy Tót. 10:16, 13, 15. 5 induló. IV. futam 1. Puszta- legény (2) Hegyi 2. Csapod ár (5:10) Urbán. Tót. 10:30, 12, 11, 14. 7 induló. V. futam 1. Mimikri (6) Neumann és Varga (7:10) Hauser holtverseny. Tót. 10:37 Mimikri és 10:10 Varga, helyre 10:23, 14, 30. 9 induló. VI. futam 1. Diona (4) Mikes, 2. Mizzy (5:10) Habig. Tót 10:48, 17, 11. 4 induló. VII. futam 1. Frauenlob (4:10) Mikes, 2. Damp May (4) Koudela. Tót. 10:14, 10, 10. 6 induló, K­Megkezdődött az őszi ügető verseny. Kiikül- •dött munkatársunk jelenti: Gyönyörű, napfényes időben, rekordszámú közönség előtt folyt le va­sárnap az ügetöverseny őszi megnyitója. A mező­nyök nem voltak nagyon szépek és egy sajnála­tos eset is történt, amennyiben a galoppverseny- né'l a 6 éves Libusa finis után a lábát törte. A lovat a helyszínén agyonlőtték. Kubee urlevasnak esése közben szerencsére semmi baja nem tör­tént. A toti nagyon gyengén fizetett, egyedül a galoppversenynél fizetett Hotár után 10-re 10O-at. Céllövészet A szlovenszkó! céllövő-egyesiilet nagyszom­bati osztályának versenye. A szlovenszkói oél- Jövö-egyesület nagyszombati osztálya vasárnap kitünően sikerült lövészversenyt rendezett. A verseny reggel 9 órától megszakítás néllkül estig folyt. Protekturátusát Drbohlav dr. járási főnök, Woyeeöhovsky divizionárus, a nagyszombati helyőrség parancsnoka, Vyskocil polgármester és Slezák földbirtokos vállalták. A versenybizottság elnöke Pálffy Pál Ferenc gróf és alelnökei Bra- dács tanácsos és Jarkovics gyárosok voltak. A versenybizottság tagjai Frankovszky dr., Furche Béla, Grünner Károly, Holovics dr. Prediovszky János, Stuka Antal, Vác Ferenc stb. voltak. A verseny a következő számokból állott: Céllövés 100 méternyire álló őzbakra: 1. Carda Alajos ka­pitány, 2. Tilly Nikoláj ezredes, 3. Voltek vezér­kari kapitány. — 10 körös céltábla, 300 méter tá­volság: 1. Körner kapitány, 2. Neumann, 3. Kray- carek. — Agyaggalamblövészet: 1. Krechnyák (10 galamb) 10 találat, 2. Jankovics főerdész 10 találat, 3. J:anda. — Pisztolylövés 10 körös cél­táblára: 1. Kömére, 2. Szladik, 3. Körner kapi­tány.' Valamennyi helyezett igen értékes dijat ka­pott, melyeknek legnagyobb részét az egyesület maga adományozta. Körner kapitány ezenkívül, mint a verseny legeredményesebb lövésze, egy nagyértékü fegyvert nyert. Fényesen sikerült a nagyszombati ipari és mem- gazdasági kiállítás A P. M. H. kiküldött munkatársának jelentése Nagyszombat, szeptember 9. A napok óta tartó hideg és esős őszi idő­járásban a kiállítás megnyitásának napján fordulat állott be. Gyönyörű meleg napfény aranyozta be Nagyszombat utcáit. Az ipar­csarnokban különösen vasárnap volt a for­galom óriási. Számos nagyszombati cég so­rában a már fölemlitetteken kivül nagy tet­szést arattak a Rosenthal és Welner cég fér­firuhái. A Fischer Sándor cég válogatott ék­szerkollekciójával tűnt ki, de nagyon tetszett a Reckenwald Péter ékszerészcég kiállítása is. A Sukop Adolf cég nem csak gobelinképei­vel és olajfestményeivel, hanem Ízléses kép­kereteivel is feltűnést keltett. Sok nézője volt a Kalapos cég gyönyörű hímzett papi or- nátusainak és a Mayerberg István sodrony- szövetgyár kiállításának is. A Helyei Gyula kassai lakásberendező cég a többi között egy remek karosszéket ál­lított ki, melynek az a különlegessége, hogy a támláján két kis ízléses villamoslámpa áll, mely lehetővé teszi a legkényelmesebb mó­don való olvasást. Nagy feltűnést keltett a nyitrai Vajda bútorkereskedő cég csodálatosan szép ebéd­lő és hálószoba berendezése. Az ebédlő barna tölgyből készült, mig a háló Tutankamen-sti- lusban van tartva. A cég már eddig is több kiállításon szerepelt nagy sikerrel. Ezúttal abban az igazán ritka megtiszteltetésben ré­szesült, hogy maga Hodzsa miniszter „ma­gas elismerését41 fejezte ki neki. Igen kedves volt a tanoncintézet kiál­lítása is, melyben a tanoncok munkáit láttuk, a csehországi cégek közül a Skoda-müvek nagyon gyönge kollekcióval szerepeltek, ami azzal magyarázható, hogy csak a helyi rak­táron levő motorok kerültek kiállításra. Szép volt a Nyugatszlovenszkói Villa­mosmüvek rt. kollekciója. A hadsereg a többi között egy rádiókészüléket állított ki, mely itt is csődött mondott s csak szánalmasan hör­gőit. A kiállítás mezőgazdasági része szintén elsőrendű volt. A lókiállitás úgyszólván csu­pa csallóközi lóból állott. A juhok közül a Horváth-félék voltak a legkülönbek. A te­nyészállatok közül Pálffy József siementha- íiai tetszettek a legjobban. A sertések leg­többje német és mind jó. A magkiállitás szak­szerű. A Diószegi Cukorgyár rt. expoziturá- ja, melyet Fréibauer Ede mérnök rendezett, a szakkörök teljes elismerését érdemelte ki. (Itt említjük meg, hofy a vágujhelyi mész­kőtelep szintén a Diószegi Cukorgyár rt. tu­lajdona.) Szép volt a gyümölcs- és méhészeti ki­állítás, mig a zöldségkiállitásban Schutz Já­nos máriakerti kertészete találkozott osztat­lan tetszéssel. &