Pest Megyei Hírlap, 1994. december (38. évfolyam, 282-307. szám)

1994-12-05 / 285. szám

_§ PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. DECEMBER 5., HÉTFŐ 15 Kemény munka vár az SZVSE kézilabdázóira Szezonzáró vereség Battán NB I-es férfi bajnoki kézilabda-mérkőzésen: SZVSE Mól—Komló 16-19 (6-10) Százhalombatta, 600 néző. V.: Brecska, Halmai. SZVSE Mól: Bárány — Gáspár (3), Gábor (4), Koller, Nagy (2), Tengely (4), Illés (2). Csere: Török, Gólya, Dögé, Kiss (1), Makai. Edző: Kovács Péter. Komló: Sevcov — Horváth (2), Bognár (6), Czakó (7), Kalocsay (4), Burán, Radó. Csere: Pókos, Soós, Takács. Edző: Skaliczai László. leállítások: 16, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2. Az NB I középmezőnyéhez tartozó komlói­ak ellen győzelemmel szerette volna zárni az őszi szezont a százhalombattai együttes. A mérkőzés elején még úgy tűnt, hogy sikerül­het a két pont megszerzése. Bár 2-1-re még a vendégek vezettek, ám Kovács Péter együtte­se nagyszerű játékkal fordítani tudott: 5-3. Ezt követően mintegy tizenöt percig semmi sem sikerült a megyei gárdának, s ezalatt a komlóiak hat találatot értek el: 5-9. A félidő végéig már csak egy-egy gól esett. A máso­dik játékrészben Tengelyék kezdtek jobban, és 13-12-re csökkentették hátrányukat. A ven­dégeknél Bognár és Czakó volt a húzóember, a komlói csapat elsősorban nekik köszönhet­te, hogy sikerült megőrizni az előnyt. A száz- halombattaiak az újabb vereséggel a tabella végén várhatják a tavaszi folytatást, s nem lesz könnyű dolga Kovács Péter és Koller Já­nos edzőnek, ha továbbra is az első osztály­ban szeretnének maradni. Kovács Péter el­mondta, minden eddiginél keményebb téli fel­A százhalombattaiak játékosát, Gáspárt nem a legszabályosabb körülmények kö­zött próbálják szerelni a komlóiak Krekács Róbert felvétele készülésre számíthatnak a játékosok. A hely­zet viszont nem reménytelen, s ha a két újon­nan igazolt kézilabdázó, Illés és Dögé is beil­leszkedik a csapatjátékba, ki lehet vívni a bennmaradást. Oláh György Teremlabdarúgó-torna NB 1-es csapatoknak Egy félidős váci parádé Az őszi labdarúgóidény zárultával az NB I-es csapatok teremben folytatták a küzdel­met. Négy helyszínen a Diadora—Nemzeti Sport Kupáért léptek parkettra az első osz­tályú együttesek. Eredmények: Avanti-csoport (Győr) Vác FC-Samsung—BVSC 5-5 (5-1) Gólszerzők: Lévai, Romanek, Nyilas, Sal- lai, Füle, illetve Werle, Farkas, Kovács, Frank, Komódi. Az első játékrészben leiskolázta ellenfelét a Vác, de a második félidei könnyelműsködé- sük megbosszulta magát, és a lelkes BVSC egyenlíteni tudott. Vasas—ETO FC Győr 6-5 (3-4) Gólszerzők: Tímár, Faragó, Borgulya, Ga- laschek, Erős, Szenes, illetve Hámori 2, Po- pescu 2, Mikóczi. Az első félidő izgalmas játékot hozott, míg a másik játékrészben a fáradtság jelei mutat­koztak mindkét csapaton. Biztonságos) Atom-csoport (Paks) UTE—Stadler FC 4-8 (3-4) Gólszerzők: Tóth Zs. 4, illetve Hleba, Ru- mán, Molnár 2-2, Csehi Z., Kertész. Az NB I őszi bajnokcsapata, az UTE-Nova- bau teljesen tartalékos felállásban lépett pályá­ra, így a Stadler FC szoros félidei eredmény után biztos győzelmet ünnepelhetett. Az új­pestieknek még az sem volt elegendő a győze­lemhez, hogy Tóth Zs. egymaga négy gólt szerzett. Ferencváros—PMSC 7-7 (3-3) Gólszerzők: Szűcs, Telek 2-2, Bubcsó, Sze­keres, Zavadszky, illetve Niederbacher 3, To- locsko 2, Ulbricht, Tököli. A Ferencváros nem a legerősebb összeállí­tásában vette fel a küzdelmet, ami csalódással töltötte el vérmes szurkolóit. A félidei 3-3-as döntetlen után a második játékrészben sem bírtak egymással a csapatok. Firhang-csoport (Szolnok) Békéscsaba—Debrecen 16-8 (8-3) Gólszerzők: Kiss 5, Horváth, Gyura, Kasik 2-2, Mracskó, Csató J., Fodor, Kovács, Buli- ga (öngól), illetve Arany, Sándor T. 3-3, Med- vid, Kasik (öngól). Csepel—Kispest 11-6 (3-5) Gólszerzők: Váczi, Puskas 3-3, Zombori 2, Jakab, Szalai, Szabados (öngól), illetve Duró 2, Orosz, Kovács K., Bárányos, Bánfi. A Kispest már 5-2-rc is vezetett, ezután vi­szont 25 percig képtelenek voltak gólt szerez­ni. A Csepel magához ragadta a kezdeménye­zést, és fölényesen győzőt. Csonka és Társa-csoport (Zalaegerszeg) Sopron—Nagykanizsa 8-4 (4-3) Gólszerzők: Árpási, Cservenkai 2-2, Majo­ros, Borsos, Korsós, Nagy J., illetve Kiss, He­gedűs, Vidóczi, Farkas. Felváltva vezettek a csapatok a mérkőzés elején, majd egyértelműen nyilvánvalóvá vált, hogy a soproniak érzik magukat jobban a teremben. A második félidőben ellenfelük fölé kerekedtek. ZTE—Parmalat FC 11-6 (3-4) Gólszerzők: Balogh 3, Varga R., Lendvai 2-2, Szabó I Zs., Halápi, Preisinger, Szőke, il­letve Toldi 3, Bekő, Farkas R., Varsányi. A tartalékosán felálló székesfehérvári együttest az első félidőben lebecsülte a ZTE, és a Parmalat fiataljai megérdemelten vezet­tek a félidőben. Fordulás után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak az egerszegiek, és rövid idő alatt a maguk javára fordították a mérkőzést. Két csoport küzdelmeivel kezdődött Ötödször a GEAC-kupáért Gödöllőn, az egyetemi sportcsarnokban megkezdődött az immár hagyományossá vált teremlabdarúgó-torna Pest megyei csapatok részvételével. Az idei, az V. via­dalra 36 csapat nevezett, s erősorrend alapján, melyet az őszi szezonban kivívott helyezésük határozott meg, sorolták a gárdákat hat csoportba. A kupán, mivel nem volt kellő számú ifjúsági csapat, a fiatalokat is a felnőttekkel együtt sorolták be. A lebonyolítás érdekessége, hogy a három hét végén, szombat—vasárnap ren­dezik a csoportmérkőzéseket. Ahhoz, hogy a tornát pénzdíjasra tudják rangsorol­ni, kellett a Gödöllő város polgármesteri hivatal, a GATE-Agriuniv, a GATE Tan­gazdaság Rt., a Zöld ’60 Kft., az Eurocomp Kft., a Claas Gödöllői Iroda, Csontos István vállalkozó, az Agromir Kft. és a Hunnig Prof. Business Consult Kft. hatha­tós közreműködése is. Az elmúlt hét végén két csoportban kez­dődtek meg a küzdelmek az V. GEAC-ku- pán. A Gödöllő-Verzál LC NB Il-es labda­rúgói több csapattal, is neveztek, így a har­madik csoportban a GLC második együtte­se, míg az ötödikben az ifjúságiak léptek pá­lyára. A szombati találkozókon a Gyömrő és a Péteri gárdái szerepeltek a legjobban, miután veretlenül zárták a napot. Az egy mérkőzésen szerzett legtöbb gól a Péteri, va­lamint a Gödöllő-Verzál LC ifjúsági csapa­ta nevéhez fűződik. Eredmények: III. csoport Viktória—Szada 2-1 (1-1) V.: Boros. Gól: Takács, Fazekas, ill. Esze. GEAC II—Sülysáp II 9-1 (3-0) V.: Ádám. Gól: Bognár (3), Hartai, Tóth J. (2-2), Seregi, Cserutics, ill. Fedeles. Monor—Viktória 4-2 (1-2) V.: Bodó. Gól: Mészáros, Bokros, Beren- te, Szabó, ill. Fazekas, Csongorádi. Sülysáp II—Szada 7-0 (2-0) V.: Bodó. Gól: Nagy, Fedeles (2-2), Bé­res, Merczel, Veres. GEAC II—Gödöllő-Verzál LC II 4-2 (2-0). V.: Boros. Gól: Seregi (2), Csernetics, Mojzer, ill. Szirtes, Hutter. Monor—Szada 4-2 (1-0) V.: Ádám. Gól: Gosztonyi (2), Berente, Tóth, ill. Nagy (2). Sülysáp II—Gödöllő-Verzál LC II 4-2 (3-2) V.: Boros. Gól: Huszárik, Fedeles, Veres, Nagy (öngól), ill. Hutter, Szász. A fehér felsőrészben játszó Péteri SK gár­dája eddig nagyszerűen szerepelt A teremfociban a kapusok a főszereplők, szinte percenként kell bizonyítaniuk Krekács Róbert felvételei A csoport állása: 1. GEAC II 6 (13-3), 2. Monor 6 (8-2), 3. Sülysáp II 6 (12-11), 4. Viktória 3, 5. Gödöllő-VerzáLLC II 0 (4-8), 6. Szada 0 (3-13). V. csoport Péteri—Kistarcsa 1-0 (1-0) V.: Széki. Gól: Kalina. Gyömrő—Tápiószecső ifi 9-2 (4-2) V.: Ruzsák. Gól: Galambos, Márton (3-3), Markovics (2), Nosztrai, ill. Czakó (2). Kistarcsa—Veresegyház II 5-1 (2-1) V.: Vayner. Gól: Businák (4), Nagy, ill. Egyed. Péteri—Tápiószecső ifi 9-2 (5-1) V.: Széki. Gól: Vigh (2), Szabó, Füle, Magócsi, Somodi, Kalina T., Pikál, Tóth (öngól), ill. Gazsi és Laci S. Gyömrő—Gödöllő-Verzál LC ifjúsági I. 7-2 (4-0) Vayner. Gól: Galambos (2), Márton, Mar­kovics, Vitárius, Nosztrai, Aranyi, ill. Sas­ka, Petró. Péteri—Veresegyház II 13-4 (4-4) V.: Uzsák. Gól: Füle (4), Szabó (3), So­modi, Kalina T. (2-2), Magócsi, Pikál, ill. Klávik (2), Kelemen, Szabó (öngól). Gödöllő-Verzál LC ifjúsági I—Tápió­szecső ifi 13-1 (5-0) V.: Széki. Gól: Tóth, Szavóczki (3-3), Petró (2), Legindi, Saska, Benkovits, Rab Z., Boda F., ill. Tóth (öngól). Gyömrő—Kistarcsa 9-2 (6-2) V.: Vayner. Gól: Aranyi (3), Vitárius, Ga­lambos (2-2), Nosztrai, Márton, ill. Buril- lák, Tóth-Fekete S. A csoport állása: 1. Gyömrő 9 (25-6), 2. Péteri 9 (23-6), 3. Gödöllő-Verzál LC ifi I 3 (15-8), 4. Kistarcsa 3 (7-11), 5. Veresegy­ház II 0 (5-18), 6. Tápiószecső ifjúsági 0 (5-31). Könczöl László