Pest Megyei Hírlap, 1994. november (38. évfolyam, 256-281. szám)

1994-11-08 / 262. szám

$ PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. NOVEMBER 8., KEDD 15 Hiába küzdött töretlenül a Komplex A Szolnok ellen javíthat a Pomáz Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájékoz­tatása szerint a Totó 44. foga­dási hetének nyereményei a következők: 13 plusz egy ta- lálatos szelvény nem volt, a következő hétre átvitt nyere­mény összege nettó 2 628 012 forint, 13 taláJatos szelvény nem volt, 12 talála- tos szelvény 22 darab, nyere­ményük egyenként 338 456 forint. 11 találatos szelvény 413 darab, nyereményük egyenként 7212 forint. 10 ta­lálatos szelvény 3970 darab, nyereményük egyenként 1209 forint. A Góltotón első nyerőosz­tályba sorolt szelvény nem volt, a következő hétre átvitt nyeremény összege nettó 3 100 778 forint. A második nyerőosztályba sorolt szel­vény nem volt, a következő hétre átvitt nyeremény össze­ge nettó 419 557 forint. A harmadik nyerőosztályba so­rolt szelvény 2 darab, nyere­ményük összege nettó 27 877 forint. Emlékeztetőül a helyes tipposzlop: 2, 1, L 2, 1. 2, x, x, x, I, 1, 1, x. A pluszmérkőzés X. A röplabda NB I-ben idén Malév-segítséggel szereplő Pomázi Komplex Building SE férficsapata ezúttal Duna­újvárosba utazott bajnoki mérkőzést játszani. Dunaferr SEI—Malév Komplex Building SE 3:1 (7, 11, -8, 5) Dunaújváros, Dunaferr- sportcsamok, V.: Simái, Peli­kán. Dunaferr: KEMÉNY I„ Szabó G., Varga I. Z., Varga A., Kiss T„ GELENCSÉR, Cs.: GEBHARDT, Varga II. Z. Edzó': Kelemen István. Komplex Building: MAR­KOVICH, Apró, Börcsök, GYŐRI A., Herczeg, Andó Gy- Cs.: Csorba, Pálmai, Si­mon L. Edző: Brázda Hugó. Az első játszma gyors ha­zai támadások jegyében telt el, melyeket a többször késő Komplex-sáncok nem tudtak hatásosan hárítani, így duna­újvárosi vezetéssel fordult a két csapat. A jóval szorosabb máso­dik szettben már élesebb és színvonalasabb küzdelem folyt. A válogatottban is sze­replő hazai Gelencsér bombá­it nem tudták hárítani Andó- ék, csak Győri Attila ütései. hálójátéka tudta ellensúlyoz­ni a Dunaferr-rohamokat. A Komplex-játékosok a nehe­zen fogható ellenfélnyitáso­kat csak' pontatlanul tudták az előkészítő csapatkapitány Markovich kezébe ívelni, így ő leginkább kiemelt labdák­kal tudta kiszolgálni Aprót és Herczeget, akik ebből vi­szont nem tudták áttörni a magas sáncokat, s négypon­tos különbséggel ezt a játék­részt is a hazaiak nyerték. A harmadik játszmában mindent beleadva erősítettek a vendégek, Győri vezérleté­vel is Building-ütésparádét láthatott a sportcsarnok két­száz nézője. Pontosabbá vált a sáncvédekezés is, Börcsök és Andó centerblokkjai sike­resek voltak, s nyitásból is születtek poénok. Mindezek­kel együtt majdnem félórás, a végsőkig kiélezett csatára volt szüksége a Pest megyei csapatnak, hogy 2:1-re szépít­se az állást. A negyedik szettben lát­szott, hogy sokat kivettek a vendégcsapatból az előző já­tékrészek, s már nem tudott azok rendkívül gyors iramá­ban pörögni. A végére An- dót, Aprót és Herczeget is a cserepadra kellett ültetni, s a Malév-cseresomak nem sike­rült felnőni a feladathoz, így csupán egy játszmát hozott el e bajnokin Dunaújvárosból az egyébként küzdőszellemé­ben töretlen Komplex. Brázda Hugó: — Az igen jó erőkből álló, válogatott és juniorválogatott játékosokkal felálló Dunaferr eddig 2 (!) játszmát vesztett csupán, és jó esélye van az Extraligába fel­jutásra idén. Ennek ellenére jobban örültem volna egy öt- játszmás mérkőzésnek, hisz ennek rövidített döntő játsz­májában kereshettünk volna valamit, volt is esélyünk az öt szettre, mert a szoros második csak kis különbséggel lett a hazaiaké. Játékosaink közül Győri Attila volt kiemelkedő, ő fizikailag és szellemileg is jobban bírta a többieknél. Ne­künk ahhoz, hogy egy ilyen el­lenfelet idegenben legyűr­jünk, hat emberünknek egy­szerre kell kiemelkedően ját­szani, ám ma Herczeg, Andó, de főleg Apró nem tudta meg­szokott jó formáját mutatni — sajnos. Remélem, hogy a kö­vetkező bajnokinkon a Szol­nok ellen tudunk javítani. Podani István Ócsa körzeti labdarúgás Udvarias vendéglátók Megyei II osztályú labdarúgó-bajnokság Dunaharaszti tizenegy Egy csendes, sportszerű for­dulóval befejeződött az őszi szezon az ócsai körzetben. A rangadón 1-0-ás félidő után, 2-1-re győzött a Tatárszent- györgy együttese Inárcson, s ezzel vesztett pontok tekinte­tében egyformán állnak, az idegenben ismét öt gólt szer­zett Üllővel. A vezető kettőst üldöző bolyhoz vendégsikere­ikkel felzárkózott az Alhertir- sa II, és a Táborfalva II csa­pata, míg a sereghajtó Ócsa II gárdája megőrizte egész őszi „pontképtelenségét” az utolsó körben is. A múlt heti viharok után tehát ősz végi, csendes hangulatban vonul­tak pihenőre a csapatok. Már amelyikőjük tehette. Néhá- nyuknak ugyanis még a Ma­gyar Kupa-kötelezettségük van, így ők vasárnap is pályá­ra lépnek. ( Tatárszent- györgy—Tábotfalva II 13 óra 30 perces kezdettel, míg a másik ágon a Pusztavacsiak visszalépésével Ócsa első csa­pata játék nélkül továbbju­tott.) Eredmények: Felsőpa­kony—Albertirsa II 1-3, Inárcs—T atárszentgy örgy 1-2, Ócsa II—Táborfalva II 1- 2, Nyáregyháza II—Üllő 2- 5. A bajnokság állása: (a táb­lázatból hiányzik a tavaszra halasztott Tatárszent­györgy—Pusztavacs és a Pusztavacs—Ocsa I mérkő­zés eredménye). Nagy 1. Üllő 9 1141-14 28 2. T.szentgyörgy 8 1 1 27-13 25 3. Ócsal 7-3 35- 7 21 4. Inárcs 623 23-1120 5. Albertirsa II 62322-17 20 6. Táborfalva II 5 3 323-13 18 7. Nyáregyh. II 3 2621-35 11 8. Felsőpakony 2 1 8 13-30 7 9. Pusztavacs 1-8 8-41 3 10. Ócsa II —1110-40 0 F. Molnár szenzációs játékával Postás-verés Tökölön Az asztalitenisz NB III Dal­mát csoportjában szereplő Tököl Fikó-Tex együttese a megváltozott versenykiírás miatt a Városmajor csapata helyett a Postás II-vel ját­szott rangadót. A tököliek egész héten készültek a válo­gatott kerettag, Demeter Le­hellel büszkélkedő ellenfelük ellen, és szoros végered­ményt, ám természetesen ha­zai győzelmet vártak. A várt­nál nagyobb arányban, 10-2-re diadalmaskodott a Fi­kó-Tex, s ebben döntő érde­mei vannak F. Molnár Fe­rencnek, akinek Demetert is sikerült legyőznie, s szenzáci­ósan játszott. A nagyon jó mérkőzés for­dulópontját a Szenyán—Per­gel páros pontszerzése jelen­tette (ekkor volt 2-0), s innen magabiztosan araszolt előre a listavezető a 10-es szám felé. A találkozó érdekessé­ge, hogy Pergel elszenvedte idei első vereségét, de így is csapata húzóemberének szá­mított. Győztesek párosban: F. Molnár—Börzsey, Pergel— Szenyán. Egyéniben: F. Mol­nár (3), Pergel (2), Börzsey (2), Szenyán (2). (réti) A megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi for­dulójában több meglepetés is született. Az Északi csoport­ban a dobogós helyen álló Budaörs a tabella alsó felében tartózkodó Piliscsabától kapott ki 2-0-ra, míg a Nagyma­ros meglehetősen nagyarányú vereségbe szaladt bele Tö­rökbálinton. Annak ellenére, hogy a Dunaharaszti csupán három hellyel van feljebb a Vámosmikolánál, alaposan ki- pókhálózták a mikolaiak kapuját. A szokolyai együttes ta­lán elmozdult a holtpontról, hiszen rendkívül magabizto­san verték a Börzsönybe látogató Pilisszentivánt. Ami a táblázat elejét illeti a Főt egyre inkább elszakad üldözőitől és már hat ponttal vezeti a bajnokságot. Délen változatla­nul a Tápiószentmárton áll az élen, pozíciójukat a Dabas legyőzésével továbbra is tartják. Mindenképp említésre méltó a pilisi csapat sikere a forduló előtt harmadik he­lyen álló Péteri ellen, hiszen négy gólos győzelmet arattak a neves vendégeken. Érdekesség, hogy az ifik összecsapá­sán is nagy gólkúlönbségú hazai bravúr született. Ezúttal csupán egyetlen mérkőzés végződött döntetlenre, gólzápo­ros találkozón hozott el pontot a Sülysáp Kakucsról. Az eredmények (zárójelben az ifik): Északi csoport Déli csoport Vámosmikola—Dunaharasz- Kiskunlacháza—Kerepes ti 1-11 (2-4), Törökbálint— 1-2 (0-4), Farmos­—Újhartyán Nagymaros 5-0, Szokolya—Pi­6-1 (1-3), Kakucs—Sülysáp lisszentiván 5-0 (5-2), Kistar­3-3 (5-2), Isaszeg—-Abony 2-1 csa—Perbál 2-3 (5-2), Budaka­(1-2), T ápiószecső—Hemád lász—Iklad 2-1 (1-3), Göd— 3-0, Ecser­-Táborfalva 1-3 Fót 2-5, Délegyháza—Gyál (1-1), Pilis—-Péteri .4-0 (9-1), 5-1, Piliscsaba­—Budaörs 2-0 Dabas SE—-Tápiószentmárton (1-1) 1-2. 1. Fót 11 -2 39-10 33 1. T.sz.márton 8 4 1 22-13 28 2. Perbál 8 3 2 33-19 27 2. Farmos 74 2 34-19 25 3. Budaörs 8 2322-1726 3. Kerepes 74 2 28-19 25 4. Kistarcsa 8 1 4 36-19 25 4. K.kl.háza 73 3 45-22 24 5. Budakalász 7 24 36-18 23 5. Péteri 72 4 36-30 23 6. Nagymaros 7 24 31-22 23 6. T.szecső 72 4 33-23 23 7. Iklad 7-5 36-22 21 7.Isaszeg 7 1 5 28-16 22 8. Törökbálint 5 35 21-25 18 8. Sülysáp 63 4 31-23 21 9. Délegyháza 5 2421-23 Í7 9. Abony 63 4 31-30 21 10. P.szentiván 445 20-21 16 10. Kakucs 54 4 33-28 19 11. D.haraszti 4 1 7 27-23 13 11. Dabas 35 5 30-31 14 12. Piliscsaba 3 2 8 27-32 11 12. T.falva 42 6 22-27 14 13. Göd 25 6 14-24 11 13. Hemád 4­9 27-38 12 14. Gyál 3 2 8 24-45 11 14. Pilis 3 1 9 20-26 10 15. Szokolya 3-9 26-34 9 15. Újhartyán 1 2 9 23-41 5 16. Vámosmik.-3 9 10-68 ­16. Ecser — 12 8-43 ­Mit tehet a szurkoló? A Vác FC Samsung labdarúgó-együttes vezetősége úgy határo­zott, hogy a Győr elleni hazai mérkőzést minden szurkoló in­gyen tekintheti meg. Miként a helyi műsorközlő tájékoztatta a nagyérdeműt, a rendelkezés nem titkolt célja, hogy minél töb­ben buzdítsák a csapatot a győzelem elérésére. A Vác—Békéscsaba találkozóra kilátogató nézősereg egy része a vendégek találata után buzdításnak nem igazán nevez­hető mondatokat szórt a játékosok és a vezetők részére egy­aránt. Puglits egy bedobás elvégzése előtt talán a legfino­mabb kérdésre reagálva („Miért nem rúgtok kapura?”) meg­fordult és közölte a bekiabálóval: Inkább azt mondanád, hogy hajrá Vác! Természetesen más „kérdéseket” is intéztek a váci labdarúgókhoz, akik valóban nagyon pontatlanul és sok hibá­val játszottak. A szurkoló pedig azért jár meccsekre, hogy jól szórakozzon, csapata győzelmének örülhessen, s ez bizony a Vácért szorítóknak mostanában ritkán adódik meg. Azt azon­ban nem lehet elfelejteni, hogy ugyanez a csapat éveken át vá­rakozáson felül szerepelt, s nem utolsósorban a bajnokságot is megnyerte: Ugyanez a csapat! Most azonban vergődik a Samsung, s ennek bizony nem köny- nyű megfejteni az okát. Jóllakottak lennének? Elfogyott a tűz? Nincs szerencséjük? (Azt mégsem feltételezhetjük, hogy nem akarnak győzni.) De akkor mit tehet a szurkoló? Kitöltheti mérgét a csapa­ton. Vagy buzdíthatja őket. A csapat szempontjából most az utóbbi lehet a célszerűbb. Főképpen, ha minél többet teszik ezt. Réti József A Vác FC-Samsung az 1980. augusztus I-je után született gyerekek részére — kollégiumi elhelyezés biztosítása mel­lett — a váci Madách Imre Gimnáziumban angol, német, francia, olasz, orosz, latin, eszperantó nyelvű oktatással újabb osztályt indít a Focigimiben. A felvételin matemati­kából, valamint magyar nyelv és irodalomból kell megfe­lelni. A felvételt nyertek az NB I-es országos és kiemelt bajnokságban szerepelhetnek a labdarúgócsapatban. A gimnázium mellett más tanintézetekben is lehetőség nyí­lik a továbbtanulásra. A felvételi időpontjai: november 9-e, szerda és 10-e, csütörtök, mindkét nap 10 órától. Helye: a Vác FC-Sam- sung stadionja (Vác, Stadion u. 2.). Felszerelésről minden­kinek egyénileg kell gondoskodnia (cipő, melegítő stto.). Érdeklődni: Majnik János utánpótlás-szakágvezetőnél és Bélák Gyula klubtitkárnál lehet a (06-27)-314-795, vagy a <06-27)-314-324-es telcfonszámon. Körösi siker a bajnokságban és a kupában Bravúr az utolsó percben Férfi NB I A csoportos ko­sárlabda-mérkőzésen: Nagykőrösi KK—ATC Hódmezővásárhelyi KK 96-94 (39-56) Nagykőrös, 1000 néző. V: Hartyáni—Missura. Nagykőrös: Király (17/3), Mihálovics (20/6), Milivolysa (7), Pásztor (8), Maleras (30), Csere: Szép (9/6), Módra (1), Vadkerti (4). Edző: Guóth Iván. A két férfi kosárlabda­együttes mérkőzései közel egy évtizede, bármely osz­tályban (pár éve az NB I/A-ban) örök rangadónak számítanak. így volt ez most is, a közel 200 vendég szur­koló és a helyiek a hazai né­zőcsúcsot hozó találkozó előtt már hangoltak. A mér­kőzésen jó, rugalmas védeke­zéssel kezdtek a felek. A ha­zaiak lendülettel-bejátszás- sal, a vendégek biztosabb és távoli dobásokkal — szinte nem hibázva — szerezték pontjaikat. A 8. perctől kezd­tek cserélni mindkét olda­lon. A dinamikusabb, s ek­kor egységes és jó csapatjáté­kot nyújtó vásárhelyiek ki­használták a helyiek apróbb hibáit, és főleg külföldi játé­kosaik révén már húsz pont­tal is vezettek. Szünet után a körösiek edzője sok variáci­ót megpróbált. Agresszív vé­dekezéssel, majd amikor a Magyarországon játszó dél­szlávok legjobbjának mon­dott Milátovics néhány per­cig pihent, labdaszerzések végén fokozatosan feljöttek a hazaiak. A drámai hajrá­ban 7 perccel a befejezés előtt egyenlítettek először. Már-már úgy látszott, hogy a vendégek örülhetnek a vé­gén, de óriási szívvel, lélek­kel, bravúrosan sikerült az utolsó percben egyszer vezet­ni. Ez viszont a végső győ­zelmet is jelentette. E mérkő­zés sokáig a körösiek felejt­hetetlen emlékei között ma­rad. Az eredmény alakulása: 5. perc 10-9, 8. perc 16-20, 14. perc 22-36, 18. perc 34-54, 25. perc 46-69, 30. perc 67-74, 33. perc 80-80, 36. perc 87-92. Békés és Vidéke ÁFÉSZ SE-Nagykőrösi KK 31-81 (14-54) Békés, női Magyar Kupa mérkőzés. V: Szalontai—Da- rida. Nagykőrös: Demeter Z (5/3), Zsuzsandor (6), Ru­dolf (20), Horváth (19/9), Or­bán (16), Csere: Zatykó (1), Újhelyi (14), Bognár. Edző: Dr. Tánczos Szabó László. Nagyon jól kezdett a fia­tal tartalékos körösi csapat, s az NB Il-es vendéglátók el­len a 15. percben már 43-6-ra vezettek. Ezután esett a színvonal és az ottho­niak viszont jobban tartották magukat. Ezzel a körösi höl­gyek a legjobb 16 közé kerül­tek. Sulyok Zoltán