Pest Megyei Hírlap, 1994. november (38. évfolyam, 256-281. szám)

1994-11-07 / 261. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. NOVEMBER 7., HÉTFŐ Dobogós helyen a Dunakeszi Rangadót nyert a Pilisvörösvár Öt idegenbeli győzelem A Dömsöd került az élre Labdarúgó NB III Alföldi csoport Ceglédi Kossuth Honvéd— Orosháza 1-4 (1-1) Cegléd, 200 néző. V.: Kovács. Kossuth Honvéd: Fülöp — Korpácsi, Kecskeméti, Fehér. Implom, Vágó, Rumy (Petyán), Lendvai, Herczeg (Doma), Mago- si. Farkas. Edző: Zágon László. A ceglédiek nem tudták megismételni az előző két mérkőzésen nyújtott jobb játéku­kat. A vendégek vezető góljára az első félidő végén még sikerült válaszolni, de a szünetet követően néhány nagy helyzet kimaradt, így a gyorsan és pontosan adogató vendégek — akik jól kihasználták a hazai védelem megin­gásait — biztos és megérdemelt győzelmet arattak. Gól: Magosi. Jó: Magosi, Fehér. (Ifi: 4-1. Tud.: Ungureán László.) Mátra-csoport Recsk—Dunakeszi VSE 1-2 (0-0) Recsk, 300 néző. V.: Komjáti István. Dunakeszi: Telek — Kiss Zoltán, Je­szenszky Kovács Péter, Balázs, Pánczél (Kecskés), Törteli (Varga), Kekecs, Szűcs, Steidl Ákos, Kovács M. Edző: Steidl Sándor. Nehezen törte fel az ellenfél védelmét a Dunakeszi csapata. Az első gól az 52. perc­ben esett. Ezt követően kiegyenlített a hazai csapat, majd a győzelmet jelentő gólt a 86. percben érte el a vendég Dunakeszi. Gól: Lucza, ill. Balázs, Varga. Jó: Kozma, ill. Ko­vács M., Steidl Ákos, Balázs. (Ifi: 1-5. Tud.: Buchard Tibor.) Duna-csoport Érdi VSE—Bicske 1-1 (1-1) Érd, 400 néző. V.: Horváth Sándor. Érd: Schmidt — Kovács (Habos G.), Pán­czél, Habos T., Mészáros, Csizmadia, Ju­hász, Horváth S., Versits, Molnár (Vanczó), Ungi Cs. (Horváth L.). Edző: Gálvölgyi Ist­ván. Az elmúlt héten, az Elektromos elleni mér­kőzésen súlyosan megsérült Varga nélkül áll­tak fel az érdiek. A kitűnő csatárt fejsérülése után meg kellett műteni. Érdi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a vendégek kontratá­madásaikban bíztak, s pár perc elteltével tak­tikájuk beigazolódott, hiszen Orosházi góljá­val megszerezték a vezetést. A hazaiak ez­után „futottak az eredmény után”, ám elkép­zelés nélküli támadásaik nem sok jóval biz­tatták a közönséget. A félidő közepén vitat­ható 11-esből egyenlítettek Pánczélék. Ju­hász „jó ütemben” esett el a 16-oson belül, s a megítélt büntetőt Csizmadia értékesítette. Folytatódtak az erőtlen érdi akciók, s a bics­keiek egyre inkább védekezésre kényszerül­tek. A második játékrészben néhány kisebb helyzettől eltekintve szinte semmi nem tör­tént a pályán, a hazaiak küzdőképessége azonban mindenképpen dicsérhető volt. A ta­lálkozó utolsó pillanataiban a bicskeiek akár a győztes gólt is megszerezhették volna, Plo- tár tisztán fejelhetett Schmidt kapujára, a lab­da pedig centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. A játék összképe alapján — hiá­ba támadták végig a mérkőzést az érdiek — igazságos döntetlen született. Jó: Habos T„ Juhász. Gól: Csizmadia. (Ifi: 2-5. Tud.: Oláh György.) Dorog— Szigetszentmiklós 3-1 (1-0) Dorog, 400 néző. V.: Szabó Zsolt. SZTK: Finna (Szimandl) — Székely, Ba- binszky, Jezsek (Halász), Knolmár, Petruska (Herbály), Károly, Végh, Kiss, Hollik, Ki­rály. Jó iramú mérkőzésen, a sokat hibázó Szi­getszentmiklós nem tudott eredményes lenni. Gól: Kiss Csaba (11-esből), ill. Kamyai, Moroneczkó, Csapó. Jó: Székely, Babinszky, Szimandl, ill. Borsos, Artaleter. (Ifi: 2-0. Tud.: Vágner György.) Pilisvörösvár—Pénzügyőr 1-0 (1-0) Pilisvörösvár, 1500 néző, V: Géringer. PSC: Tóth — Wohl, Mezei, Tóth I., Ga­lambos, Szeiber (Sztrizsakov), Szöllősi (Hor­váth), Brandhuber, Lukács, Minarik, Pfeif­fer. Edző: Gergely Károly. Pénzügyőr: Bangó — Lakatos, Sólyom, Vajner, Mogyorós, Szalai (Bérezési), Feleki, Diószegi, Majoros (Selmeczi), Guba, Barc- za. Edző: Bozsik Péter. Az első félidő kezdetét a sok eladott lab­da, és az ideges, rangadóhoz méltó hangulat jellemezte. A többet támadó hazai gárda a ti­zedik percben szerzett vezetést, amikor is egy szögletet követően a védők röviden men­tettek, és a kipattanót Galambos ballal a jobb felső sarokba csavarta (1-0). A további­akban is meglehetősen kapkodó volt a játék, így az első félidőben már nem is alakult ki említésre méltó esemény. A második játékrészben a Pénzügyőr szül­te teljesen kapujához szorította Pest megyei ellenfelét, de néhány kontra erejéig a Pilisvö­rösvár is veszélyeztetett. A hazai ellentáma­dásokból akár 2-3 gól is születhetett volna, de az igen jó napot kifogó Bangó mindig ügyesen hárított. Összességét tekintve jó ira­mú összecsapást láthattak a nézők, de ahhoz nem férhet kétség, hogy a döntetlen igazsá­gosabb eredmény lett volna. Gergely Károly: — Csoportrangadón az 1-0-ás győzelem mindenképpen jónak mond­ható, de a játékunk sajnos nem volt kielégí­tő. A nagy tét bénítólag hatott a játékosokra, így nem tudták a maximumot nyújtani. A mérkőzésről két játékosomat (Szeibert és Pfeiffert) szállították kórházba súlyos sérü­lés miatt, és ez nem a legjobb előjel a hátralé­vő három meccsünk előtt. Bozsik Péter: — Pechünkre a foci nem pontozásos sportág. Jó: Galambos, Sztrizsa­kov, ill. Vajner, Feleki, Bangó, (tud.: Ébel Attila) Labdarúgó megyei I. osztály Körösi Kinizsi SE— Pomáz 1-3 (0-2) Nagykőrös, 200 néző. V.: Deme István. Kinizsi: Orell — Farkas (Máté J.), Popa, Futó, Herczeg, Békési, Pari, Szabó, Hegedűs, Valkai (Erdélyi), Lantos. Edző: Bozsó György. Pomáz: Puzder — Boruzs, Éberling, Lon- csák, Antal, Lenorics (Hamvas), Jakab, Ko­vács, Markolt, Borbély, Oláh. Edző: Mezei Miklós. A hetek óta gyengélkedő Kinizsi nagyon fontos mérkőzést veszített el, ami a végelszá­molásnál igen csak hiányozhat. Gól: Oláh (2), Boruzs, ill. Popa. Jó: az egész pomázi csapat, illetve senki. Kiállítva: Borbély (Pomáz), Bari (Nagykőrös). (Ifi: 7-1. Tud.: Máté József.) Örkény—Túra 2-1 (0-0) Örkény, 150 néző. V.: Szoboszlai. Örkény: Fodor — Sponga, Baunok (Mo­gyorósi P.), Horváth F„ Batta, Rajszky, Csi- ma, Túri, Szőllősy, Gödény, Katona. Játékos­edző: Csima György. Túra: Király — Tóth I., Rózsavölgyi, Kaj- tor, Mayer, Pásztor, Kajári, Mészáros, Nagy, Breznai, Őszi. Edző: Lipcsei Zoltán. Az eredmény alakulása: 15. p.: Egy vendég­támadás végén Kajári centiméterekkel fejelt mellé. 19. p.: Csima 20 méteres szabadrúgása alig kerülte el a kaput. A félidő hátralévő ré­szében óriási küzdelem folyt a pályán, na­gyobb gólhelyzet nélkül. 55. p.: Katona beadá­sát Gödény, senkitől sem zavartatva, hat mé­terről lőtte a kapu mellé. 61. p.: Egy 16-oson belüli kavarodást követően Katona 15 méter­ről félmagasan helyezett a hálóba. 63. p.: Ró­zsavölgyi közeli fejesét védte bravúrral Fo­dor. 76. p.: Egy vendégbeadásból Őszi futtá­ból, 11 méterről bombázott a léc alá. 84. p.: Szőllősy tiszta helyzetben, 14 méterről lőtt a kapu fölé. 88. p.: Katona ugrott ki a vendég védők között, és a kifutó kapus fölött emelt a hálóba. A hazai csapat rászolgált a győzelem­re. Kiállítva: Csima, ill. Breznai. Gól: Katona (2), ill. Őszi. Jó: Mogyorósi P., Horváth F., Rajszki, Katona, ill. Rózsavölgyi, Őszi, Kajá­ri. (Ifi: 0-2. Tud.: Jóri József.) Bag—Dabas-Sári: 0-3 (0-0) Bag, 150 néző. V.: Bartha. Bag: Bagi — Juhász, Cseke, Gubik (Zeidl), Horváth, Aszódi, Simó L„ Tóth, Katona (Kiss), Simó A. (Maglódi), Markóczi. Edző: Dobes Attila. Dabas-Sári: Glonczi — Újvári, Padoba, Horváth, Král (Szanyis A.), Bodó, Suhajda (Brauda), Iszák, Farkas (Szlaba), Tóth, Pacsir­ta. Az első félidő elején a hazaiaknál Tóth Pé­tert kiállították, és ezt a bagi csapat már nem tudta ellensúlyozni az élmezőnyhöz tartozó Dabas ellen. A második félidőben Pacsirta ve­zető gólja után a két csereember, Szlaba és Brauda is a hálóba talált, s ezzel biztosan nyer­te a Dabas a mérkőzést. Gól: Pacsirta, Szlaba, Brauda. Jó: Juhász, Bagi, ill. Bodó, Újvári, Tóth. (Ifi: 0-10. Tud.: Giczy Rudolf.) Kartal—Dömsöd 1-5 (0-2) Kanal, 200 néző. V.: Szabadi. Kartal: Mándó — Mózner, Horváth, Soós, Medveczki (Tácsi), Schmid, Bencsik, Augusz- tin, Cseh, Kiss, Deli (Lábát). Edző: Borbély András. Dömsöd: Lázár — Herbály, Elekes, Vígh, Balázs, Gégény, Rottenbiller, Ispán, Árky, Pandúr, Benkő. Edző: Elekes István. A tartalékos hazai csapat ellen a helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemelten nyertek, de a gólarány túlzott. Gól: Mózner, ill. Gégény (2), Vígh, Ispán, Pandúr. Jó: Mán­dó, Schmid, Mózner, ill. az egész dömsödi csapat. (Ifi: 6-0. Tud.: Jelencsik István.) Nagykáta—Bugyi 4-3 (3-1) Nagykáta, 400 néző. V.: Szabó János. Nagykáta: Havasi — Kiss Csaba, Ágh, Szécsényi, Lengyel, Tóth, Budai (Szálkái), Schmikl, Varga, Burai, Kecsmarik. Bugyi: Bai — Katus, Pavelcsák, Csemus, Tokics, Földeák, Socaci, Proksa, Horváth, Be- ke, Orosz (Szőke). Az erősen tartalékos hazai csapart élveze­tes gólgazdag mérkőzésen győzött a jól játszó vendégcsapat ellen. Gól: Kecsmarik, Burai, Varga (11-esből), Smikl ill. Proksa, Éöldeák, Szőke. Jó: Ágh, Szécsényi, ill. Proksa, Földe­ák, Csemus (Ifi: 6-0, Tud.: Velkei József). Halásztelek—Taksony 1-2 (1-1) Halásztelek, 400 néző. V.: Bállá. Halásztelek: Szentgyörgyi — Juhász, Tá- los, Iló, Csirinyi, Kálmán, Ruf, Oláh, Kiss J., Kalácska T„ Grittó, Végh. Edző: Mészöly Jó­zsef. Taksony: Sumits — Szabó T., Szőke, Bau­er, Komori, Szabó Z„ Gál, Kamrás, Ferenczy, Reznek, Végh G. (Nemes). Edző: Glász Ja­kab. Mezőnyjátékkal telt el az első félóra, majd a hazaiak Öláh révén — a vendégkapus segít­ségével — kapufát értek el. Az ellentámadás után Szőke 18 méteres nagyszerű lövése hoz­ta meg a taksonyiak vezető gólját. A hazaiak közvetlen a szünet előtt helyzet nélküli táma­dásból egyenlítettek. A második játékrészben mindkét oldalon több veszélyes helyzetben hi­báztak a játékosok, végül a vendégek ifista korú cserejátékosa, Nemes góljával nyertek a taksonyiak. Farkas László (Halásztelek): A helyzetek elpuskázása a hazaiak részéről befolyásolta az eredményt. A jó iramú, sportszerű mérkő­zésen megérdemelt vendéggyőzelem szüle­tett. Egyben gratulálok Bállá játékvezető kor­rekt működéséhez, s jubileumi mérkőzésveze­téséhez. Kátai Ferenc (Taksony): Nagy iramú mér­kőzésen a góllövő csatárait nélkülöző csapa­tom igen értékes győzelmet aratott, amely a látottak alapján igazságos. Tihanyi Ferenc, a PLSZ szervezési és ver­senybizottságának vezetője: Sportszerű mér­kőzés, kultúrált játék, ahol bár lehetett volna döntetlen is, de a taksonyiak 2. félidei tudato­sabb játékukkal megérdemelték a sikert. (Ifi: 3-5. Tudósító: Barna Barnabás.) További eredmények: Gyömrő—Maglód 2-0 (1-0), GEAC—Ráckeve 2-3 (2-2). Alföldi csoport Mátra-csoport Duna-csoport 1. Kalocsa 92 2 29-12 29 1. Eger 12- 1 43- 6 36 1. P.vörösvár 11 1 1 35-14 34 2.KTE 82 3 35-13 26 2. Multi-Rocco 9 2 2 30-15 29 2. Érd 9 2 2 27-12 29 3. Kiskőrös 73 3 26-10 24 3. Dunakeszi 8 3 2 25- 9 27 3. Pénzügyőr 8 2 3 25-10 26 4. Makó 7 1 5 26-17 22 4. Jászberény 8 2 3 21- 9 26 4. H. Szondi 8 1 4 29-22 25 5. Szeged FC 7 1 5 26-20 22 5. REAC 8 1 4 25-15 25 5. B.csemye 7 3 3 23-15 24 6. Sz. Dózsa 64 3 11- 8 22 6. Szóin. MÁV 65 225-1623 6. Csákvár 6 1 6 24-24 19 7. Kf. egyháza 55 3 20-17 20 7. Gyöngyös 7 1 5 18-15 22 7. Fradi Rt. 5 2 6 20-18 17 8. KSC-RSC 54 4 22-15 19 8. Monor 5 3 5 23-24 18 8. UFC Tatab. 4 5 4 20-23 17 9. Orosháza 6 1 6 24-20 19 9. Füzesabony 43 6 14-15 15 9. Bicske . 4 4 5 20-27 16 10. Gyula 54 4 13-12 19 10. Szécsény 4 3 6 16-24 15 10. D.varsány 445 9-17 16 ll.SZVSE 52 6 20-18 17 11. Recsk 4 2 7 23-32 14 11. Dorog 427 19-18 14 12. K.dorozsma 43 6 24-25 15 12. Pásztó 25 6 16-22 11 12. Sz.sz.miklós 4 2 7 21-25 14 13. Békés 42 7 15-29 14 13. Apc 25 6 11-21 11 13. Elektromos 4-9 17-27 12 14. Mezőberény 3 1 9 8-34 10 14. Palotás 229 13-31 8 14. M. Viscosa 32 8 7-20 11 15. Cegléd 22 9 12-28 8 15. B.gyarmat 1 39 12-44 6 15. RTK 3 28 14-33 11 16. M.k.háza 2 1 10 8-41 7 16. Tenk-4 9 12-29 4 16. Ercsi 3 1 9 16-21 10 T otóeredmények 1. Csepel—BVSC 2-4 2 2. Debrecen—Ferencváros 2-0 1 3. Frankfurt—Bochum 2-1 1 4. Hamburg—Leverkusen 1-2 2 5. Kaiserslautern—Freiburg 3-2 1 6. 1. FC Köln—Mönchengladb. 1-3 2 7. 1860 München—Duisburg 1-1 X 8. Uerdingen—Bayern München 1-1 X 9. Milan—Parma 1-1 X 10. Cremonese—Sampdoria 2-0 1 11. Fiorentina—Bari 2-0 1 12. Genoa—Intemazionale 2-1 1 13. Reggiana—Lazio Pluszmérkőzés: 0-0 X 14. Roma—Napoli 0-0 X Megyei I. osztály állása 1. Dömsöd 8 3 2 29-11 27 2. Nagykáta 8 3 2 28-12 27 3. Dabas-Sári 8 1 4 24-18 25 4. Túra 7 3 3 27-20 24 5. Taksony 6 3 5 24-27 21 6. Pomáz 6 2 5 32-25 20 7. Ráckeve 5 4 4 28-26 19 8. Maglód 6 1 6 17-15 19 9. Örkény 5 4 4 21-20 19 10. Halásztelek 6 1 6 23-24 19 11. Bugyi 5 2 6 23-31 17 12. GEAC 4 4 5 19-20 16 13. Nagykőrös 3 5 5 16-19 14 14. Gyömrő 4 2 7 18-26 14 15. Kartal 4­9 27-31 12 16. Bag­­13 6-37-