Pest Megyei Hírlap, 1994. november (38. évfolyam, 256-281. szám)

1994-11-23 / 275. szám

i PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. NOVEMBER 23., SZERDA 15 Totótippek 1. Csepel—UTE x 2. FTC—Stadler FC 1 3. Dresden—Karlsruhe ' x 4. Freiburg—Stuttgart 1, 2 5. B. München—Leverkusen 1 6. Köln—1860 München x 7. Hamburg—Kaiserslautern x 8. M.gladbach—Dortmund 2, x 9. Brescia—Bari x, 1 10. Fiorentina—Sampdoria 1 11. Lazio—Roma 1,2 12. Padova—Juventus 2 13. Torino—Milan törölve 14. Foggia—Napoli x, 2 Magabiztos biatorbágyiak A megyei I/A sakkcsapatbaj­nokság negyedik fordulójá­ban után továbbra magabizto­san szerepel a Biatorbágy csa­pata. Meglepő Gödöllő gyen­ge formája és a Gyömrő jobb szereplése. Az élen a sorrend nem változott, az Érd most nyert először. Eredmények: Ráckeve—Gyömrő 6:4; Érd—Dunaharaszti 5,5:4,5, Gödöllő—Nagykáta 4:6, Aszód—Tököl 4:6, Göd— Vác 3,5:6,5, Dunakeszi SE— MINTA-Biatorbágy 1,5:8,5. Állás a negyedik forduló után: 1. MINTA-Biatorbágy 35, 2. Vác 29,5, 3. Ráckeve 25,5, 4. Nagykáta 24,5, 5. Tö­köl 22, 6. Dunaharaszti 20,5, 7. Érd 18,5, 8. Gödöllő 17, 9. Dunakeszi SE 15,5, 10. Göd 12, 11. Aszód 11, 12. Gyöm­rő 9. Az I/B negyedik fordulója után a sorrend: 1. Gödöllő II 26, 2. Cegléd 23,5 3. Nagyká­ra 22, 4. Százhalombatta 18, 5—6. Törökbálint, Vác 17, 7. Zsámbék 15,5, 8. Alagi DSK 93. 11, 9. MINTA Biator­bágy 10. Solymosi László Pomázi röplabdabravúr az Extraligába igyekvő KSC ellen Főszerepben a jegyzőkönyv A férfi röplabda NB I hét végi kettős fordulójának másik ösz- szecsapásán a Malév támogatásával szereplő Pomázi Komp­lex Building SE ismét értékes győzelemmel gyarapíthatta pontjait. Malév Komplex Building SE—Bácstej KSC 3:2 (-12, 6, -7, 16, 6). Nagyszalonta u., 100 néző. V.: dr. Takács, Szekér L. Komplex: HERCZEG, Markovich, Apró, BÖRCSÖK, GYŐRI A. (a mezőny legjobbja), Andó. Csere: PÁLMAI, Be­rek, Simon L. Edző: Brázda Hugó. KSC: LATUCSKIN, Jantovics R. Kodácsi, SÁNDOR Z„ VORONKOV, Szekeres T. Csere: Kertész Z., Szegedi B. tdm Tnfcflígamin ^ szereplő Szegedtől átigazolt ütővel, az orosz Voronkovval, valamint az ukrán feladó Latucskinnal alaposan megerősödött erre a szezonra, ennek megfelelően hatalmas lendülettel kezdett a vendégcsapat. A Komplex csapata a megszokotthoz ké­pest egyik támadósorán vál­toztatva állt fel, Herczeg cen­terben, Andó szélső ütő posz­ton kezdett, s ez némileg megzavarta a csapatstruktú­rát. Főleg ennek eredménye­ként, nagy küzdelemben ugyan, de a KSC-é lett az első szett. A második játszmában Andó visszakerült centerbe, a gyengélkedő Aprót felváltot­ta Pálmai, s a csillogó formát mutató Győri vezérletével a hálónál egyértelmű fölényt ki­harcoló hazaiak vitték a prí­met. A közönség rendkívül színvonalas röplabdát látha­tott, s az egyenlítés egyetlen pillanatig sem lehetett kétsé­ges, annyival jobbnak mutat­kozott a Building. A harmadik szett derekára a némileg fáradó maiévesek kissé visszaestek, Andót ezút­tal Csorba próbálta helyettesí­teni, de mivel Voronkovot és Sándort egyszerűen nem lehe­tett sáncban megfogni, így is­mét a kecskemétiek kerülhet­tek előnybe. A mérkőzés csúcspontjá­nak a negyedik játékrész bizo­nyult, mindkét gárda fantasz­tikusan küzdött, nagy bom­bákkal, szenzációs mentések­kel, szép sáncokkal tarkítva a meccset, ám igen feszült han­gulatban. 13:12-es kecskemé­ti vezetésnél az elektromos eredményjelzőre a kezelő té­vedésből 14:12-t világított ki, s újabb pontszerzésüknél a vendégek azt hihették, meg­nyerték a találkozót, s rekla­máltak a játékvezetőknél, ám hiába, mindössze „csak” mér­kőzéslabdához jutottak. A minden tudásával, erejével és lelkesedésével tovább harco­ló Building-csapat a véglete­kig kiélezett összecsapások során át, az ellenfél három meccslabdáját is hárítva fordí­tott és nyert 17:16-ra a mini­mális, egypontos különség- gel, ezzel kiegyenlítve a játsz­maarányt! Az ötödik szett rövidítésé­ben a nézők döbbenten figyel­ték, amint a szinte sokkhatás alá került Bácstej KSC játéko­sai egymás után „nyelték le” a számukra foghatatlannak bi­zonyuló Malév nyitásokat. 8:1 -el (!) cseréltek térfelet a csapatok, s csak ekkor éledt fel kábultságából, az az egyenlítést elhinni nem akaró vendégcsapat, ám ez már ke­vésnek bizonyult a teljes len­dületben lévő, bombázó Komplex-gárdával szemben, így 130 perc (!) alatt az idei legszínvonalasabb röplabdát hozó NB I-es találkozóján si­került a váratlan bravúr az ed­dig csupán egyetlen veresé­get szenvedett, és az Extrali­gába igyekvő KSC ellen. Karagics Mátyás edzó' (KSC): — Végtelenül elkese­redett és csalódott vagyok, úgy kaptunk ki ma itt, hogy szerintem a negyedik szett vé­gén bírói műhiba történt. Beregszászi Szabolcs mes­teredző, szakosztályvezető (KSC): — Jól játszottunk, a mérkőzés kemény volt, ám úgy maradtunk alul, hogy sze­rintünk a játékvezetők műhi­bát vétettek, talán fontolóra kellene vennünk emiatt egy esetleges óvásnak á lehetősé­gét is. Brázda Hugó edző (Ma­lév Komplex Building): — Négy bravúrt hajtottunk vég­re, a mérkőzést minden kétsé­get kizáróan mi nyertük, a jegyzőkönyvből pontosan le­követhetek az események. Az ellenfelünk egy esetleges óvását semmilyen ténnyel, bi­zonyítékkal alátámasztani nem tudja az MRSZ Verseny- bizottság előtt. Csapatunkban most kiemelkedően játszott Pálmai, és a szakmai szem­pontból rendkívül hasznos munkát végző Börcsök, vala­mint a sokszoros válogatott Győri Attila, aki szerintem a mezőny legjobbja volt. Na­gyon értékes két pontot sze­reztünk. Podani István Ország—világ SÚLYEMELÉS. Feri Attila az Isztambulban zajló súly­emelő-világbajnokságon a 70 kilósok vetélkedésében lökésben aranyérmet szer­zett. MŰKORCSOLYA. A Budapesten zajló 9. junior műkorcsolya- és jégtánc-vi­lágbajnokság tegnapi küzdel­meiben a magyar színeket képviselő Szabó Krisztina— Sári Tamás duó, a keringő és a paso doble számban egy­aránt a tizenkilencedik helye­zést szerezte meg. LABDARÚGÁS. A Kuva­iti Labdarúgó Szövetség há­rom hónapra eltiltotta azt a kilenc válogatott labdarúgót, akik engedély nélkül mentek el egy napra vásárolni az Egyesült Arab Emírségek­ben, ahol a válogatott csapat vendégszerepeit. Nasr al- Sowhi, az egyik játékos sze­rint a három óra szabadidő, amit a vásárlásra kaptak nem volt elegendő, ezért ma­radtak tovább. Az UEFA fegyelmi bizott­sága 20 ezer svájci frank pénzbírságot rótt ki a Bajno­kok Ligájában szereplő hor- vát Hajdúk Split együttesé­re. A szigorú büntetést azzal indokolta a testület, hogy az Anderlecht elleni, hazai pá­lyán játszott mérkőzésen (2-1) a labdaszedők indoko­latlanul húzták az időt. Hívatlan vendégek jártak a hosszú idő óta sérüléssel bajlódó angol csillag, Paul Gascoigne otthonában. A La­zio 27 esztendős csatárát 32 ezer dolláros kár érte, mi­után a tolvajok felfeszítve a Gascoigne-villa ajtaját, több értékes tárgyat is eltulajdoní­tottak. OLIMPIA: A Nemzetkö­zi Olimpiai Bizottság kül­döttsége, amely a 2002-es téli ötkarikás játékok rende­zési jogáért pályázó városo­kat látogatja végig, megtar­totta terepszemléjét az orosz Szocsiban. A város mellett még nyolc pályázó van ver­senyben: Sión, Poprád, Jaca, Graz, Östersund, Tarvisio, Quebec és Salt Lake City. HALHATATLANOK KLUBJA. Rendkívüli köz­gyűlést tartott hétfőn az 1991-ben megalakult Halha­tatlanok Klubja, s Kárpáti Ru­dolf elnököt, érdemei elisme­rése mellett felmentették, utódjául pedig Gyarmati De­zsőt választották meg két évre. Fiile és Bognár a góllövőlista élén Nyolcadik helyen a Vác A Ferencváros nem veszítette még el a matematikai lehetősé­get ahhoz, hogy a labdarúgó NB I őszi zárófordulója után az első helyről várja a folytatást. Noha ehhez mindenképpen győznie kell a zöld-fehér együttesnek, és a jelenlegi éllovas UTE-Novabau veresége is szükségeltetik, a gólkülönbség te­kintetében akkor is az újpesti gárda az őszi bajnokesélyes. Mindez a hétfői UTE-Novabau—Vác FC-Samsung találkozó után derült ki, hiszen a vendéglátó elvesztette Megyeri úti ve­retlenségét. 1. A DVSC—Vasas találkozó pályán elért eredményét (0-0-nál, a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli bizottsága a Vasas ja­vára írta jóvá; a három pontot a Vasas kapta. 2. Az ETO FC Győr—BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbvi­teli bizottsága is, de az ETO összteljesítményéből három baj­noki pontot elvontak. NB I állása 1. UTE 14 10 2 2 42-17 32 2. FTC 14 9 2 3 33-20 29 3. Kispest 14 8 2 4 29-17 26 4. B.csaba 14 7 5 2 25-18 26 5. BVSC 14 8 1 5 32-20 25 6. DVSC 14 7 2 5 18-20 23 7. ZTE 14 6 2 6 21-32 20 8. Vác 14 5 3 6 21-23 18 9. PMSC 14 5 3 6 16-23 18 10. N.kanizsa 14 5 2 7 15-30 17 11. Csepel 14 4 3 7 13-15 15 12. Stadler 14 4 3 7 13-17 15 13. ETO FC 14 5 2 7 17-19 14 14. Sopron 14 3 4 7 26-30 13 15. Vasas 14 3 3 8 19-25 12 Góllövőlista 12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Füle (Vác FC-Samsung). 10 gólos: Preisinger (ZTE), Lipcsei (Fe­rencváros). 9 gólos: Wukovics (UTE-Novabau). 8 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Egressy (UTE-Novabau). 7 gólos: Sándor T. (Debrecen). 6 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC). Solymári darts-sikerek Az első' nyílt Darts Európa-bajnokságon Bolzánóban, a magyar válogatott tagjai, köztük a solymáriak, a követ­kező helyezéseket érték el: férfi csapat 3. hely (Sebes­tyén István, Laibli Attila, Kiss Tibor, Bán István), férfi egyéni: 9. Kiss Tibor... 17. Bán István... 19. Laibli Atti­la... 30. Sebestyén István. Női páros: 3. helyezett Béres Andrea és Sebestyén Istvánné. Női egyéni: 4. Béres Andrea, 5. Sebestyén Istvánné. A magyar dartsváloga- tott szövetségi kapitánya Petrányi Zoltán volt. Balogh Ferenc Elismerés a vendégedző részéről Kosárcsata Kőrösön A férfi kosárlabda NB I A csoportjában: Nagykőrösi KK—Atomerőmű SE 70-76 (43-37) Nagykőrös, Kossuth Tornacsarnok, 600 néző. V.: dr. Valo- vics-Basfay. Nagykőrös: Király (12/3), Mihálovics (10/3), Milivojsa (2), Pásztor (25), Maleras (14). Csere: Vadkerti (3), Szép (2), Módra (2) Edző: Guóth Iván, A körösiek a küzdelmes első játékrészben jól, ügye­sen védekezve igyekeztek ki­szorítani a gyűrű alól a fel- jebbjutásra pályázó és több hórihorgas játékost szerepel­tető dunántúliakat. Támadás­ban a helyiek több kedvező lehetőséget alakítottak ki, s 18 percig (egy kivételtől elte­kintve) biztosan vezettek, okos játékkal. Ezután az erő­sebb fizikumú vendégek vé­dekezésben tovább javultak, s a 22. perctől végig szoros, továbbra is küzdelmes, vala­mint változatos volt a játék, és a színvonal is. A véghajrá­ban a határozottabban célzó vendégcsapat volt eredménye­sebb, jobban kihasználta hely­zeteit. A 212 cm magas válo­gatott Gulyás 22 pontjával döntően hozzájárult a győzel­mükhöz. Simon Károly paksi edző véleménye szerint a számuk­ra nagyon fontos mérkőzé­sen, a bátran és nagyon jól játszó körösieket jó második félidőbeli védekezésükkel is igen nehezen lehetett legyőz­ni. Sulyok Zoltán Forma—1 Magyar Nagydíj nélkül Mogyoród tartalékhelyszín Nem szerepel a jövő évi For­ma—I-es autós gyorsasági világbajnoki műsorban a Ma­gyar Nagydíj. A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) kedden hozta nyilvánosságra versenynaptárát, s a 16 futa- mos. sorozatban nem kapott helyet a mogyoródi viadal. A magyarok még reményked­hetnek, ha a hitelesítésre váró pályák közül valame­lyik nem felel meg a követel­ményeknek, akkor előrelép­hetnek a tartaléksorból, s au­gusztus 13-án megrendezhe­tik a mindig nagy érdeklődés­sel kísért erőpróbát. — Számomra igen megle­pő ez a hír, mert nekem más­fajta ismereteim voltak — mondta Neményi Béla, a Ma­gyar Autó- és Motorsport Szö­vetség elnöke. — Nem tehe­tek mást, mint mihamarább felveszem a kapcsolatot az il­letékesekkel, s igyekszem megtudni, mi áll a dolgok hát­terében. Én továbljra is opti­mista vagyok, nagyon remé­lem, hogy a jövő év sem mú­lik el Forma—1-es Magyar Nagydíj nélkül. A vb menetrendje: márci­us 12.: Argentin Nagydíj (a helyszín hitelesítésre vár), március 26.: Brazil Nagydíj (a helyszín hitelesítésre vár), április 16.: Csendes-óceáni Nagydíj, április 30.: San Ma- rinó-i Nagydíj (a helyszín hi­telesítésre vár), május 14.: Spanyol Nagydíj, május 28.: Monacói Nagydíj, június 11.: Kanadai Nagydíj, július 2.: Francia Nagydíj, július 16.: Brit Nagydíj, július 30.: Né­met Nagydíj, augusztus 27.: Belga Nagydíj, szeptember 10.: Olasz Nagydíj (a hely­szín hitelesítésre vár), szep­tember 24.: Portugál Nagy­díj, október 8.: Európa Nagy­díj, október 29.: Japán Nagy­díj, november 12.: Ausztrál Nagydíj. Tartalékdátum: au­gusztus 13.: Magyar Nagy­díj. Labdarúgó Magyar Kupa Míg szerdán a nemzetközi labdarúgóporondon a Bajno­kok Ligájában zajlanak a ta­lálkozók, addig itthon a Ma­gyar Kupa nyolcaddöntői- nek első mérkőzéseire kerül sor. A nyolc párharc közül a Vác FC-Samsung már a múlt héten 4-0-ra győzött a Keszthely ellen, az UTE-No- vabau—Parmalat FC össze­csapást pedig november 30-án rendezik meg. A szer­dai műsor: PMSC-Fordan— Hajdúnánási FC, Pécs, 13 óra, Békéscsabai EFC—Deb­receni VSC, Békéscsaba, 13 ó, Stadler FC—Vasas, Kis­kőrös, 13 ó, ETO FC Győr—BVSC-Dreher, Győr, 16, Ferencváros—Zalaeger­szegi TE, Üllői út 16, Cse- pel-Kordax—Kispest-Hon­véd, Csepel, 17.