Pest Megyei Hírlap, 1994. november (38. évfolyam, 256-281. szám)

1994-11-01 / 256. szám

14 PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. NOVEMBER 1KEDD A váci Terra SE női kézilabdázói az NB I B csoportjának második helyén Bravúros százhalombattai döntetlen Pécsen NB I, férfiak PMSC—Százhalombatta VSE-Mol. 22-22 (12-12) Pécs, 800 néző. V.: Andorka, Schóber. SZVSE-Mol.: Bárány — Gábor (7), Makai (1), Gólya (3), Krasznai, Kiss, Arató (7). Csere: Dudás, Nagy T. (4). Edző: Koller János. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6. A százhalombattaiak az elmúlt fordulóban megyei ranga­dót vesztettek hazai pályán a solymáriak ellen, és Pécsre sem érkeztek esélyesként. Úgy látszik, ez a tény megnyugtatta az újonc első osztályú együttest, hiszen méltó ellenfelei voltak a helyieknek. A megyei gárdából Arató és Gábor teljesítménye emelhető ki leginkább, miután ketten együtt 14 gólt szerez­tek. A battaiak pontszerzésük ellenére a táblázat utolsó he­lyén állnak. Pemű SE Solymár—Tatabányai SC 22- 19 (10-6) Solymár, 700 néző. V.: Sebők, Taizs. Solymár: Hemela — Bazsik (2), Elek (6), Sodró (2), Dob- rovits (1), Béres (10), Lehel (1). Cs.: Kerekes (kapus), Laka­tos, Vecsernyés. Edző: Kárpáti Miklós. Kiállítások: 14, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1. Az utóbbi hetekben kiválóan szereplő solymári kézilabdá­zók ezúttal is kitettek magukért. Az első félidőben már hat gól is volt az előnyük, s ebben az időszakban Hemela kitűnő teljesítményt nyújtott a kapuban. A második játékrészben könnyelműen játszott a megyei csapat, a tatabányaiak egyre jobban megközelítették ellenfelüket, s ha a csereként beállt Kerekes nem véd bravúrosan, akkor a tetemes előnyből nem sok maradt volna. Újabb győzelmével a Pemű 11. a tábláza­ton. NB I B, Nyugat, férfiak Gödöllő—Pestszentlőrinc 24-21 (10-10) Gödöllő, 150 néző. V.: Nádasdi, Pesti. Gödöllő': Zsembery — Bátori (1), Rácz (10), Bartos (7), Győré (1), Raniák (2), Surányi (2). Csere: Imre, Varga — Farkas (1), Bartha. A fővárosiak két komolyabb erősítést eszközöltek az előző bajnoksághoz képest: az Elektromos volt kitűnősége, a sok­szoros válogatott Kovács Mihály, valamint a tavasszal még gödöllői színekben játszó Kalmár Attila igazolt hozzájuk. A védekezésben jelentősen javult lőrinciek ellen nehezen indult be a gödöllői góllövés. A 10. percben 3-6 volt az állás, és a félidő végéig az egyenlítésért kellett küzdeni a megyei csapat­nak, mely végül sikerült. A szünet után egy percen belül for­dítottak a hazaiak, de ekkor egy váratlan esemény szakította félbe a találkozót: egy csőből folyamatosan csöpögni kezdett a víz a játéktérre. Tíz perc technikai szünet után folytatódha­tott a játék, s a gödöllőieknek hamarosan négy gólra nőtt az előnyük, melyből hármat a találkozó végére is sikerült meg­őrizniük. Jó: Rácz, Bartos, Zsembery (a második félidőben). A Gödöllő Magyar Kupa-mérkőzésen a legjobb huszonnégy közé jutásért XI. 2-án 19 órakor hazai pályán a Honvéd- Queen ellen játszik. Agrokontakt—Békési Color 23- 20 (10-9) Cegléd, Városi Sportcsarnok, 400 néző. Agrokontakt: Viszkok — Nagygyőr (4), Traszkin (4), Ja­kab (9), Tündik (3), Tóth B. (3), Molnár. Csere: Lengyel (ka­pus), Etédi, Hodosi, Varga, Faragó. Végig a ceglédiek vezettek, de a győzelmük mégis csak ne­hezen született meg. Nem találták meg igazán a vendégek időt halogató játékának ellenszerét, mivel ha labdához jutot­tak, akkor támadásaikat sokszor elkapkodták, és több átadási hiba is előfordult játékukban. A rutinos játékosokból álló ven­dégek 12-12-ig tudtak lépést tartani a ceglédiekkel, akik vi­szont ezután elhúztak, és végül, ha mérsékelt játékkal is, de megérdemelten nyertek. A játékvezetők nagyon gyengén bí­ráskodtak, mindkét fél terhére rengeteget tévedtek. NB I B, Kelet, férfiak Mizse KC—Dunakeszi VSE 27-24 (13-12) Lajosmizse, 300 néző. V.: Kárpáti, Bednár. Dunakeszi: Gábor — Somlyai (3), Farkas (1). Réti (5), Sustyák (1), Csányi (9), Járdi (5). Csere: Pál — Bagyula (1), Androsits, Szabó, Tótok. Nehezen találta meg a ritmust a vendég Dunakeszi együt­tes, és a hazaiak ezt ki is használták. A félidő közepére azon­ban a sok energiát mozgósító dunakesziek vezettek, de figyel­metlen játékkal pillanatok alatt visszaadták az előnyt. A második félidő rendkívül izgalmas és kiélezett volt, vé­A kézilabda nemzeti bajnokságban a férfi elsó' osztá lyában jól szerepelt a két megyei együttes. A Százha lombattai Mól gárdája Pécsen ért el bravúros döntet lent, míg a solymári Pemű SE hazai pályán nyert a Ta tabánya ellen. Az NB I/B-csoportjában szerepló' gödöl lőlek ezúttal háromgólos győzelmet arattak otthonuk ban. Az NB II Déli csoportjában a nőknél megyei ran gadóra került sor, ahol a gyömrőiek diadalmaskodtak gig a hazaiak vezettek, hol egy, hol pedig két góllal. 24-23-at mutatott az eredményjelző öt perccel a befejezés előtt, volt esély a pontszerzésre, de a mizseiek már nem adták ki a veze­tést a kezükből, sőt előnyüket növelve, korrekt játékvezetés mellett, megérdemelten nyertek. Sorsdöntő volt a találkozó végkimenetelét tekintve, hogy a dunakesziek több emberelő­nyös helyzetet kihasználatlanul hagytak, és ászaik, akik a ha­zai találkozókon rendre villognak az idegenbeli találkozókon tűz nélkül játszanak, és így volt ez most is. NB I B, Kelet, nók Jászberényi TK—Váci Forte 19-16 (13-7) Jászberény, 100 néző. V.: Barta, Sajóvölgyi. Vác: Békési — Stefanidesz (1), Herédiné (3), Lázár (3), Kurdi (3), Spargl (2), Bartalos (3). Csere: Bertényi — Hra- bovszky, Kovács, Homolya (1). A találkozó előtt a fortésok bíztak benne, hogy sikerül ki­lépniük a gödörből. Energikusan, dinamikusan kezdtek, de nem bírták a jól védő hazai kapussal. Kihasználva ezt a főis­kolás lányok 7-1-re elhúztak. A továbbiakban kiegyenlített já­ték folyt, kisebb váci fölénnyel, de a találkozó végéig is csak hátrányuk felét sikerült ledolgozni. A vereségnél is sajnálato­sabb, hogy a találkozó első félidejében Spargl, míg a máso­dikban Stefanidesz sérült meg, később sem térhettek vissza a pályára, és ez nagy hátrányt jelentett a csapatnak. A két kitű­nő játékos szereplése a következő találkozókon is kétséges. KV Levin KC—Terra SE Vác 15-20 (6-9) Budapest, 100 néző. V.: Géczi, Pál. Terra: Vavrik — Jeszenszki (1), Pádár (7), Kralicsek (1), Horváth (1), Brinzai (9), Lengvári (1). Csere: Ottó — Csik- né, Ferencsik, Török, Dónuszné. Tartottak a váciak a találkozótól, mert a hazaiak a nyári igazolások segítségével a korábbiaknál jóval erősébb csapat­tal indultak az idei bajnoki küzdelemnek. A találkozó első ne­gyedében igazolták is hírüket, de 3-3 után a terrások váltot­tak védekezésükben, és ez nagy zavart okozott a vendéglátók­nál. Nagyszerűen kezdték a váciak a második félidőt, 14-7-re elhúztak, de a folytatásban több helyzetet is elhibáztak, így meg kellett elégedniük az ötgólos győzelemmel, ami az ellen­fél ismertében nem akármi. Győzelmükkel a terrás lányok to­vábbra is a tabella második helyén állnak, és a hét végén szur­kolhatnak a fortésoknak, akik a listavezetőt fogadják. NB II Észak, férfiak Salgótarján—Pilisvörösvári Terranova 31-16 (16-10) Salgótarján, 100 néző. V.: Szegedi, Sziklai. Pilisvörösvár: Pándi — Kovács (4), Zsamóci (3), Szöllősi (1), Fetter Z. (1), Hidasi (7), Schuck. Csere: Wippelhauser (kapus), Lajter. Nem várt nagyarányú vereséget szenvedtek a vörösváriak Salgótarjánban. Bár az eső egész nap nem esett, mégis hatal­mas és mély tócsákban állt a víz a pályán, így az utóbbi évek­ben a teremhez szokott vendégek a vizes labdával nem sok mindent tudtak kezdeni. A fiatal Pest megyei együttes kedvte- lenül játszott, olyannyira, hogy még védekezni is elfelejtet­tek. A második félidőben egészpályás emberfogással próbál­ták megzavarni a vendéglátókat, akik ekkor sokat hibáztak, de az így megszerzett labdákból továbbra sem sikerült gólo­kat lőni. Sorra maradtak ki a vörösvári hétméteresek és zicce­rek, ennek következményeként ebben a játékrészben mindösz- sze hat gólra voltak képesek. Egyedül a serdülőkorú Kovács Péter teljesítménye emelhető ki. Csömör KSK—Gazdagréti SE 29-25 (15-10) Csömör, 200 néző. V.: Fülöp, Gergely. Csömör: Vereszki — Túrák, Molnár (5), Duday (5), Ba- gyánszki (4), Bereczki (3), Boskó (7), Amhalt (4), Breier, őri (kapus). Az idényzáró találkozón a vendégek csak a 15. percig tud­tak lépést tartani az esélyesebb csömöriekkel. Innen a gazdag­réti átlövőt, Szokolit Bagyánszki Zsolt emberfogással fogta, így az erőtlenné váló vendégtámadásokat könnyen hárították a hazaiak, és főleg indításgólokkal 5 gólos vezetésre tettek szert az első félidő végére. A második játékrészben a csömö­riek visszavettek az iramból, de biztosan tartották vezetésü­ket. Mindkét oldalon felváltva estek a gólok, végül a hazai csapat megérdemelten nyert négy góllal. Jó: Boskó, Amhalt. Váci KSE—Pásztó 30-21 (15-10) Vác, 100 néző. V.: Ihász I., Ihász Zs. VKSE: Hegyesi — Jámbor (1), Pálffy (10), Szúnyog (3), Schoffer, Gratzál (7), Miklián (2). Csere: Bielik, Danicz — Sebestyén (4), Serfőző (1), Bognár L. (2). Igazolta a bajnoki tabellán elfoglalt helyét a vendégcsapat. Az első percektől eltekintve nem tették különösebben próbá­ra a váciakat, akik „éltek” is a lehetőséggel, könnyelműen és időnként fegyelmezetlenül játszottak, de biztos győzelmük nem forgott veszélyben. Ehhez viszont szükség volt három kapusuk közül kettőnek a jó teljesítményére. NB II Észak, nólí Pemű SE—Putnok 23-17 (11-8) Solymár, 100 néző. V.: Pátkai, Sápi. Pemű: Steckl (9), Kaposvári (5), Hegedűs (3), Dercsényi (2), Milbich (2), Szente (1), Zentai (1), A solymáriak kezdtek jobban, és az első félidő közepén már négy góllal vezettek. A második félidő elején tovább nö­velték előnyüket a megyeiek, előbb 15-9, majd 18-12 volt az állás javukra. A hajrában mindent megpróbált a Putnok, ám maradt a 6 gólos solymári előny. NB II Dél, nők Tápiószele—Gyömrö 23-26 (14-16) Tápiószele, 150 néző. V.: Alapi, Szabó. Tápiószele: Zalavári — Kácsomé (5), Patai, Esztáriné (10), Balogh (3), Gál, Kiss M. (2), Kállai (2), Szegedi (1), Kiss E., Varga, Sipos. Gyömrö': Takácsné — Szálkái N. (11), Lendvainé, Galam­bos (4), Kerekes (2), Szeldeli D. (2), Balázsné, Németh, Nagy G. (7), Mészáros, Vitéz (kapus). Különleges kézilabda-csemegét ígért a két örök rivális ösz- szecsapása. Nem is csalódtak a szurkolók, hiszen az egész mérkőzésen zúgott a taps. Az első félidő igazi gólpárbajt ho­zott. A gyömrőiek elsősorban Galambos és Nagy révén szerez­ték góljaikat. A hazai csapatból Esztáriné és Kácsomé tettek meg mindent a gyömrői előny csökkentéséért. A második já­tékrészben is nagy elszántsággal küzdöttek a csapatok, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A mérkőzés utol­só perceiben Vitéz kifogta Esztáriné büntetőjét, az ellentáma­dásból viszont a gyömrőiek szereztek gólt, s ezzel el is dőlt a találkozó sorsa. Jó: Esztáriné, Káli, Kácsomé, ill. az egész vendégcsapat. Úri—Lajosmizse 18-18 (6-11) Úri, 100 néző. V.: Amrusz, Nagy J. Úri: Bakos — Misinszky (4), Fedelesné, Tóthné, Mészáros (1), Bakosné, Deckner (6), Csere: Klement (3), Váczy (4), Sü­liné, Toldi (kapus). Fiatalos lendület jellemezte a vendégcsapat játékát, gyor­san, tetszetősen szőtték támadásaikat. A hazaiak kapusa, Ba­kos többször is bravúrosan hárított, ennek ellenére 5 gólos elő­nnyel zártak a vendégek. A második játékrészben egy teljesen más felfogásban játszó Úri kezdte a játékot. Előbb ledolgoz­ták tetemes hátrányukat, majd akár a győzelmet is megszerez­hették volna, de egy jogosnak látszó hétméterest nem ítéltek meg javukra, így maradt a döntetlen, amely az első félidő vég­eredményét nézve bravúr. Jó: Bakos (a mezőny legjobbja), Misinszky, Deckner, Váczy. Soltvadkerti TE—Veresegyházi NKSK 27-27 (13-17) Solt vadkert, 100 néző. Veresegyházi NKSK: Czillik — Szántó (3), Tomcsányi (14), Nagy K., Botszki, Urbán (10), Gyányi. Csere: Flösser (kapus), Lödömé, Nagy E., Stróbel. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a játékrész végére a vendégek négygólos előnyre tettek szert. A szünet után a Veresegyház — fegyelmezetlen játékának követ­keztében — nem tudott nagyobb előnyt kicsikarni. Mindkét együttes sokat szabálytalankodott, a játékvezetők ennek meg­felelően próbáltak helytállni, több-kevesebb sikerrel. A vég­eredmény szempontjából döntőnek bizonyult, hogy az utolsó öt percben négy (!) veresegyházi játékos kapott kétperces bün­tetést, így a hazaiaknak sikerült az egyenlítés. Tudósítóink voltak: Szabóné Drenkovics Hajnalka (Veresegyház) Nyári Jó­zsef (Vác, Dunakeszi), Sárközi György (Gyömrö, Úri,) Kiinga Árpád (Pilisvörösvár), Balogh Ferenc (Solymár), Nagy János (Százhalombatta), Ungureán László (Cegléd), Markó Gábor (Gödöllő), Trinka Ist­ván (Csömör)