Pest Megyei Hírlap, 1994. szeptember (38. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-05 / 207. szám

í PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. SZEPTEMBER 5., HÉTFŐ 15 A Dunakeszi félóra alatt eldöntötte a mérkőzést Döntetlen a megyei rangadón A labdarúgó NB 111-ban a hét végén a negyedik fordulóra került sor. A Duna-csoportban a nagyszerűen szereplő pi- lisvörösváriak az érdiek otthonába látogattak, s a megyei rangadón gól nélküli döntetlen született. Ezzel a Pilisvörös- vár három győzelmet és egy döntetlent könyvelhet el idáig. A kapus Lipták vezérletével Battai bravúr idegenben Labdarúgó NB II. Nyugati csoport: Tatabánya—Százhalombattai FC 0-1 (0-1) Tatabánya, 1500 néző. V.: Horváth O. Tatabánya: Mázi — Letenyei, Sebők, Matics, Fomyák — Sza­bó, Lahos, Csanálosi, Kákóczky — Lukács, Jankóczi. Edző: Fer­iing Béla. Százhalombattai FC: Lipták — Sipos, Kövesi, Németh, Nagy, Beringer, Patkós, Dobesch, Horváth I T. — Kovács, Károlyi G. Edző: Hegedűs Béla. Gól: Horváth II T. (32. p.). Csere: Beringer helyett Horváth II T. (30. p.), Kovács helyett Csorba (a 40. percben). Sárga lap: Sebők, Lahos, ill., Horváth I T. Kiállítva: Lahos (2 sárga lapja miatt). Egy pont a Hungária kőrútról Remek gödöllői védelem Labdarúgó NB II Keleti csoport MTK—Gödöllő Verzál LC 0-0 Hungária körút, 1$00 néző. V: Dravecz. MTK: Bíró — Jávofka — Salacz, Tamási — Far- kasházy, Nagy S., Kenes?i Z., Horváth, Király — Zsi- vótzky, Takács. Gödöllő: Nagy — Kiss, Balogh, Somogyi, Hutter — Simon, Török, Bábik, Grezsák — Burzi, Szász. Sárga lap: Szász a 8., Király a 20., Bábik és Kiss a 65., Farkasházy a 68., Grezsák a 83. percben. Csere: Takács helyett Titkosi, Király helyett Kené­sei K., ill. Szász helyett Ivanovics. Duna-csoport Érd—Pilisvörösvár 0-0 Érd, 600 néző. V.: Szűcs Csa- ba. Érd: Schmidt — Mészáros, Pánczél, Versits, Kovács — Horváth S., Ungi (Horváth L.), Csizmadia — Juhász (Molnár), Csányi (Vaczó), Varga. Edző: Gálvölgyi István. Pilisvörösvár: Tóth J. — Mi- narik (Bélik), Wohl, Mezei, Pfe­iffer —Tóth L., Galambos, Sze- ibert (Trizna), Brandhubert (Horváth), Lukács, Szőllősi. Edző: Gergely Károly. Jó iramú első félidőt hozott a megyei rangadón a két csapat mérkőzése. Az érdi csapat táma­dott többet, míg a vendégek biz­tonságos védekezésből indított kontrákkal próbálták az ellenfél kapuját bevenni. Mindkét olda­lon több gólszerzési lehetőség nyílt, de a kapusok nagyszerűen védtek. A második félidőben csökkent az iram, kiegyenlített játék folyt. Az utolsó negyedó­rában hiába támadtak többet a hazaiak, fölényüket nem tudták gólra váltani. Jó: Schmidt, Mé­száros, Csizmadia, ill. Tóth K., Wohl, Lukács. (Ifi: 3-0. Tud.: Harmat Jenő.) Dunavarsány—Szigetszent- miklós 2-1 (0-0) Dunavarsány, 400 néző. V.: Pánci. A mérkőzés sportszerűen folyt le, nagy küzdelemben mind a két csapat készéről. Peches góllal kapott ki a Szi- getszentmiklós, hiszen több helyzete volt, megérdemelte volna legalább a döntetlent. (Ifi: 1-2, tud.: Vágner György.). Mátra-csoport Palotás Dréher—Dunake­szi VSE 1-3 (1-3) Palotás, 400 néző. V.: Nagy Gábor. Dunakeszi: Telek — Kiss Zoltán, Kovács Péter, Je- szenszki (Kiss József), Ba­lázs, Pánczél, Törteli, Ke- kecs, Varga Zoltán (Szabó), Steidl Ákos, Kovács M. (Szűcs). Edző: Steidl Sándor. Már a mérkőzés elején gyorsan eldöntötte a találko­zót a Dunakeszi. A 30. perc­ben ugyanis 3-0 volt az ered­mény. Utána leállt a csapat, csak játszadozott már. Voltak még gólhelyzetek, de ezek mind kimaradtak. Gól: Ko­vács M., Varga, Steidl Ákos. Jó: Kovács Péter, Kovács M., Steidl Ákos, Kekecs. (Ifi: 1-1, tud.: Buchard Tibor.) További eredmények: Kis- kundorozsma—Cegléd 2-2, Monor—Füzesabony 2-1, Csákvár-Szentendre—UFC Tatabánya 2-2. Az NB II Nyugati csoportjá­ban az újonc tatabányai együt­tes nagyszerű előjelekkel várta a találkozót, hiszen csakúgy mint mostani ellenfele, két for­duló után eddig megszerzett négy pontjával a tabella első fe­lében helyezkedett el. A vendég százhalombattaiak erre a sze­zonra a dobogót tűzték ki célul, így ezen a mérkőzésen is a 3 pont megszerzése volt az elvá­rás. A mérkőzés első félidejé­ben kiegyenlített játék folyt a pályán, egészen a 32. percig, amikor is a csereként beállt Hor­váth 11 Tamás a félpályáról in­dulva cselezte magát egészen a kapuig, s lőtt megnyugtató gólt Dömsöd—Ráckeve 0-0. Dömsöd, 300 néző. V: Bar­tos. Dömsöd: Lázár — Her- bály, Balázs, Brassó, Benkő, Gégény, Rottenbiller, Bozai, Árky, Pandur, Vigh. Ráckeve: Tóth — Szanyó Zoltán, Búzás, Pataik, Mes­ter, Bencze, Kovács, Molnár, Kécza, Szanyó Tibor (Cziko- ra), Békési. Egyenlő erők küzdelmé­ben igazságos döntetlen szüle­tett. Jó: a két kapus. (Ifi: 0-1. Tud: Frank József) Kőrös Kinizsi SE—GEAC1-1 (0-0). Nagykőrös, 350 néző. V: Holló Gyula. A sok gólhelyzetet kiha­gyó Kinizsi rutintalanságá­nak köszönheti győzelmének elmaradását. A vendégek a 90. percben egyenlítettek. Gól: Valkai, ill. Balogh. Jó: Orell, Popa, Soós, Valkai, ill. Seregi, Kristyán, és Kelem- völgyi. (Ifi: Kinizsi SE— Nagykőrösi Toldi 4-2. Tud: Máthé József). Bugyi—Túra 1-1 (1-0) Bugyi, 200 néző. V: Vicz- kó. Bugyi, Bai — Török, Po- komyik, Csernus, Földeák, Socaci, (Tokics), Síró (Hau­ke), Proksa, Horváth, Dra- hozs, Orosz. Edző: Bakó Atti­la. Túra: Király — Tóth L, Rózsavölgyi, Kajtor, Malyer, Mörgneám, Mészáros (Pász­tor), Lipcsei, Nagy, Kajári, őszi (Takács) Tóth B.) Edző: Lipcsei Zoltán. A sorozatos támadásban lévő hazaiak közül a 40. perc­ben Proksa két csel után 14 méterről a bal alsó sarokba a Pest megyeiek számára. A ta­tabányaiak természetesen küz­döttek az egyenlítésért, de a re­mek napot kifogó Lipták három esetben is százszázalékos hely­zetben tisztázott. A második já­tékrészben hiába játszott fölény­ben a hazai együttes, a százha­lombattaiak védelme ezúttal sem kapott gólt. így három for­duló után két győzelemmel, egy döntetlennel, kapott gól nél­kül várhatja a következő fordu­lót a százhalombattai gárda. Az SZFC-ből Lipták mint a me­zőny legjobbja, valamint Né­meth Gábor és Horváth I Ta­más játéka emelkedett ki legin­kább. Dömyei Tamás lőtt. A 43. percben a kitörő Kajárit, Csernus visszahúzta, így a kiállítás sorsára jutott. A második félidő 8. percében Kajtor 20 méteres ívelését Bai kapus „bevédte”. Ezt kö­vetően a gyors indításra rajto­ló Földeákot Mörgneám rossz becsúszással szerelte, amiért a játékvezető nagy meglepetésre piros lapot vett elő. Ezután mindkét részről több kihagyott helyzet volt. A 43. percben a játékvezető diplomatikusan lefújta a mér­kőzést. Kiegyenlített erők küzdelmében, igazságos dön­tetlen született. (Ifi: 3-1, tud. dr. Basa Antal). Gól: Proksa, ill. Kajtor. Jó: Proksa, Horváth, Földe­ák, Pokomyik., ill. Mészáros, Tóth I., Kajtor, Lipcsei. Bag—Halásztelek 2-0 (1-0) Bag, 200 néző. V: Bag: Rózner — Szobonya, Cseke, Hubik, Aszódi (Péter), Simó A., Simó L., Tóth, Maglódi, Katona (Kokán), Markóczi. Halásztelek: Szentgyörgyi, Juhász, Pálos, Barcza, Kál­mán, Knolmár, Kalacska, Oláh, Ruff, Gáspár. Az első félidőben változa­tos játék folyt. A Bag jobban használta ki helyzeteit, a 32. percben Markóczi beadását Katona juttatta a hálóba. A második félidőben a Halászte­lek kezdett jobban, kiegyenlí­tetté vált a játék, ám a 43. percben a bagiak tovább nö­velték előnyüket. Gól: Kato­na, Markóczi, (Ifi: 1-3 tud.: Giczi Rudolf.) Pomáz—Kartal 3-2 (0-1). Pomáz, 350 néző. V: Sza­bó. Pomáz: Buzder — Lon­Nagy lendülettel kez­dett mindkét együttes. Ezt követően az MTK vette át a kezdeménye­zést, többet birtokolta a labdát, de igazi gólhely­zetet nem tudott teremte­ni. A 49. percben Jávor­ka az ötösön kézzel vette át a labdát, de a síp néma maradt. Ezután fel­jött az MTK, többet ve­szélyeztettek, mint az első félidőben. A 78. percben a vendégek 16-osán belüli szabályta­lansága után ismét néma maradt a bírói síp. Nagyi­ramú, változatos mérkő­zésen a gödöllőiek meg­csák, Éberling (Lenorics), Melicher, Antal, Orgován, Lakatos, Kovács (Lőrincz), Markolt, Borbély, Oláh (Bo- ruzs). Edző: Mezei Miklós. Kartal: Nagy, Mózner, Medveczki, Smid, Demeter (Lábát), Turcsányi, Bencsik, Augusztin, Nagy, Kiss, Deli. Edző: Borbély András. Az első félidőben nagy vé­delmi hibából szerzett veze­tést a Kartal. A második fél­időben a helyzeteit jobban ki­használó Pomáznak sikerült a három pontot otthon tarta­ni. Gól: Lakatos, Kovács, Le­norics, ill. Medveczki, Nagy. Jó: Lakatos, Melicher, Orgo­ván, Borbély, ill. Nagy, Smid. (Ifi: 2-2 tud.: Borbély László). Nagykáta—Taksony 4-0 (1-0) Nagykáta, 500 néző. V.: Balogh. A szezon eddigi legjobb nagykátai mérkőzésén ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai együttes a jó já­tékerőt képviselő Taksony el­len. Jó: Az egész hazai csa­pat (Kiss András a mezőny legjobbja), ill. Szőke, Kreisz Z. (Ifi: 1-2, tud.: Kocsis Jó­zsef) érdemelten szereztek pontot. Bicskei Bertalan: Vé­gig támadtuk a mérkőzést, de sajnos gólképtelenek voltunk. A gödöllőiek kivá­lóan védekeztek. Garaba Imre: Gratulá­lok minden játékosomnak. A fiúk teljesítményével és hozzáállásával maximáli­san elégedett vagyok. A csapat kezdi elhinni azt, hogy továbbra is kemé­nyen kell dolgozni, mert csak akkor tudunk jól sze­repelni. Örülök, hogy az NB Il-ben is ki tudjuk szol­gálni a közönséget. Könczöl László Gyömrő—Örkény 2-2 Gyömrő, 500 néző. A mérkőzésen kétszer is az Örkényiek szerezték meg a vezetést. A hazai gárda az első félidőben több gólhelyzetet is kiha­gyott, ennek ellenére igaz­ságos döntetlen született. Dabas-Sári—Maglód 1-0 Dabas, 300 néző. V.: Földi. Gól: Farkas. Korrekt já­tékvezetés mellett szeren­csés győzelmet aratott a lis­tavezető. Megyei I. osztály 1. Dabas-Sári 4 — 11- 4 12 2. Nagykáta 3 1­8- 1 10 3. Túra 22­9- 5 s 4. Dömsöd 2 1 1 8- 4 7 5. Örkény 2 1 ­8- 5 7 6. Taksony 2 1 1 8- 9 7 7. Pomáz 2-2 12-11 6 8. Nagykőrös 1 2­5- 4 5 9. Ráckeve 1 1 1 2- 3 4 10. Halásztelek 1 -3 5- 7 3 11,. Maglód 1-3 1- 4 3 12. Bag 1-3 5- 9 3 13. GEAC- 1 ­1- 1 1 14. Gyömrő- 1 2 6- 8 1 15. Bugyi- 1 3 2-11 1 16. Kartal--3 6-10­Alföld-csoport 1. Kiskőrös 3 1 13- 1 10 2. Kalocsa 3 1­6- 3 10 3. KTE 3­1 16- 5 9 4. Kiskunfélegyháza 2 2­6- 2 8 5. Gyula 2 1 1 7- 3 7 6. Makó 2 — 2 6- 3 6 7. SZVSE 2­2 9- 7 6 8. Szeged FC 2­2 7- 8 6 9. Békés 2­2 5-12 6 10. Kiskundorozsma 1 2 í 6- 5 5 11. Cegléd 1 1 2 5- 7 4 Orosháza 1 1 2 5- 7 4 13. Mezőberény 1 1 2 2- 8 4 14. KSC-RSC 1 — 3 3- 8 3 15. Szegedi Dózsa­1 3 3- 7 1 16. Mezőkovácsháza 1 3 2-15 1 Mátra-csoport 1. Eger 4 — — ' 23- 0 12 2. Multi-Rocco 4­­8- 4 12 3. Szolnoki MÁV 3 1­11- 3 10 4. Dunakeszi 3 1­8- 2 10 5. Monor 3­1 6- 4 9 6. Jászberény 2 1 1 4- 3 7 7. Gyöngyös 2­2 5- 5 6 8. REAC 1 1 2 7- 6 4 9. Füzesabony 1 1 2 4- 5 4 10. Pásztó 1 1 2 6- 9 4 11. Szécsény­2 2 4- 6 2 12. Tenk — 2 2 5-10 2 13. Apc­2 2 0- 5 2 14. Balassagyarmat­2 2 2-15 2 15. Palotás­1 3 3- 8 1 16. Recsk — 1 3 2-13 1 Duna-csoport 1. Pilisvörösvár 3 1 _ 11- 6 10 2. Pénzügyőr 3­1 9- 4 9 3. Bicske 3 — 1 9- 5 9 4. Bakonycsemye 3­1 5- 2 9 5. Fradi Rt. 2 1 1 12- 8 7 6. Ercsi 2 1 1 9- 4 7 7. Csákvár 2 1 1 9- 8 7 8. Érd 2 1 1 4- 4 7 9. H. Szondi 2­2 12-13 6 10. M. Viscosa 2­2 3- 4 6 II. UFC Tatabánya 1 2 1 7- 8 5 12. Dunavarsány 1 1 2 3- 6 4 13. Dorog­2 2 4- 7 2 14. Szigetszentmiklós­1 3 4- 8 ! 15. RTK­1 3 6-14 i 16. Elektromos­­4 3- 9 0 Munkában a bagi védelem, ennek ellenére a hazaiak bizto­san nyerték a mérkőzést Krekács Róbert felvétele Megszerezte első' győzelmét a Bag A megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban a körösi­ek biztos győzelmet engedtek ki kezükből, mivel az ellenfél az utolsó pillanatban egyenlített. Ugyancsak döntetlen eredménnyel ért véget a dömsödiek találkozója a ráckevei­ek ellenében.