Pest Megyei Hírlap, 1994. szeptember (38. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-12 / 213. szám

_§ PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. SZEPTEMBER 12., HÉTFŐ 15 Károlyi Gábor két találatával Battán elnémult a Matáv Labdarúgó NB II. Nyugati csoport: Százhalombattai FC—Matáv SC Sopron 3-1 (1-1) Százhalombatta, 800 néző V.: Balajti. Százhalombatta: Lipták — Sipos (Fekete), Németh, Horváth I. T., — Kövesi, Beringer, Patkós, Dobesch (Nagy), Károlyi R. — Kovács, Károlyi G. Edző: Hegedűs Béla. Sopron: Borsi, — Takács, Tiba, Ruzsits, Márton, Körmendi, Buzsáki (Kiss) Gombás, Fülöp-Stadler, Horváth B. (Tóth L.) Edző: Horváth György. Gól: Károlyi G. 8. p., Károlyi G. 74. p., Beringer 80. p., ill. Tiba 40. p. Sárga lap: Horváth I. T. 45. p., Gombás 52. p., Károlyi R. 60., P. Nagy 89. p. Kiállítva: Gombás (2. sárgalapja után a 88. percben). A hazai közönség és a ked­vencek nagy megdöbbenésére a vendég együttes kezdett job­ban. Bátran, támadólag léptek fel és ezzel meglepték a rutino­sabb battai gárdát. A Százha­lombatta 8. percig csupán ke­reste a labdát, s több esetben csak Lipták és a szerencse se­gített a hazaiakon. Ám a 9. percben megtalálták Károlyi­ék a „bőrt”, és egy családi vál­lalkozásból Gábor megszerez­te a vezető gólt. A játék képe továbbra sem változott, a nyu­gati végekről érkezett vendé­gek elsősorban a középpályán, ellenfelük fölé kerekedtek szel­lemes, korszerű akciókat vezet­tek és a sok elpuskázott hely­zet mellett még az I. félidőben kiegyenlítették hátrányukat. Történt egy sajnálatos eset is az I. félidő 32. percében: egy ütközés után a hazaiak játéko­sa, Sipos lentmaradt a gyepen, majd amikor felsegítették, mint egy kiütött bokszoló szé- delgett. A rövid ápolás sem se­gített, s végül le kellett cserél­ni a valószínűleg enyhe agy­rázkódást szenvedett védőt. Szünet után egy más felfo­gású battai együttes lépett pá­lyára, ám ehhez az is hozzátar­tozik, hogy a vendégek vissza­húzódtak, s így — mintha a pá­lya egyik felét kímélték volna a játékosok — ismét egy térfél­re korlátozódott a játék. A ha­zaiak bal oldalukon több táma­dást vezettek a gyors Károlyi R. révén, s egyre inkább érett a hazai vezetés, ami a 74. perc­ben Károlyi G. higgadt megol­dásával be is következett. A vezetéstől méginkább megnyu­godtak és lendületbe jöttek He­gedűs tanítványai, majd Berin­ger remek lövése végleg eldön­tötte a 3 pont sorsát, s ezzel lis­tavezető lett az SZFC. Hegedűs Béla: A gyors gól teljesen megzavarta a csapa­tot, 1 óra kellett, míg magunk­ra találtunk és 30 percet futbal­loztunk. Horváth György: irreális­nak tartom az eredményt, vé­gig mi játszottunk, az ellenfél pedig gólokat lőtt. Nem érde­meltünk vereséget. Nagy János NiJB II Nyugat 1. Siófoki BFC43 1-10- 5 10 2. Százhalomb.4 31­6- 110 3. Mohácsi FC 4 3 - 1 8- 4 9 4. BKV Előre 43-1 9- 6 9 5. Dunaférr 422­4- 1 8 6. Beremend 42-2 5- 5 6 7. Veszprém 4 12 1 2- 2 5 8. Budafok 4 12 1 6- 8 5 9. Baja 4 112 5- 6 4 10. Tatabánya 4 112 3- 4 4 11. Keszthely 4 112 8-10 4 12. Paks 4 112 4- 6 4 13. Haladás 41-3 5- 6 3 14. ESMTK 4 1-3 6- 9 3 15. PVSK 41-3 4- 8 3 16. Matáv 4 1-3 3- 7 3 Csak a játékvezető dicsérhető Gólképtelen Gödöllő Labdarúgó NB II. Keleti csoport: Gödöllő' Verzál LC—Hajdúnánási FC 0-0 Gödöllő, 1200 néző. V.: Szekeres F. Gödöllő Verzál LC: Nagy D. — Kiss, Balogh, Somogyi, Hutter, Simon, Bábik, Grezsák, Ivanovics — Burzi, Szász. Hajdúnánási FC: Tóth P. — Szűcs, Papp, Vonyigás, Bibó — Szemárú, Gondora, Kórás, Fazekas •— Mangel, Kass. Csere: Bábik helyett Krajóczki, Vass helyett Nagy II. Z., Mangel helyett Masenkó. Sárga lap: Szász az 58., Vass a 60. percben. Nagy iramban kezdődött a találkozó, ahogy a hazaiak hagyták ki helyzeteiket, úgy la­posodott a játék. A fordulás után felélénkült a küzdelem, ekkor is többet birtokolták a ha­zaiak a labdát, a helyzetek ki­dolgozásáig eljutottak, de ott el­fogyott a tudományuk. A ven­dég hajdúságiak hallatlan nagy küzdeni tudásuknak és lelkese­désüknek köszönhetik, és per­sze a gödöllői támadók gólkép­telenségének azt, hogy nem pont nélkül távoztak Gödöllő­ről. A találkozón az NB-s ní­vót a bíráskodás produkálta. Jók: Balogh, Ivanovics, Kiss, Somogyi, Szász, ill. Tóth P., Szőcs, Papp. Garaba Imre: Kicsit csaló­dott vagyok, sokkal többet vár­tam a csapatomtól, hiányzott belőle a frissesség és a lendület. Szikszai Lajos: Hál’ isten­nek megszereztük első pontun­kat. Jobb csapat a Gödöllő, ép­pen ezért a hallatlan nagy lelke­sedésünknek és szerencsénk­nek köszönhetjük a pontszer­zést ezen a találkozón, melyen rendkívül korrekt bíráskodás is volt. Könczöl Gábor NB II Kelet Koszta nem hagyta annyiban Egy félidő előnyt adott a Vác a pécsieknek NB I-es bajnoki labdarúgó-mérkőzésen: Vác FC-Samsung—PMSC-Fordan 2-2 (0-2) Vác, 2000 néző, V.: Vágner Vác FC-Samsung: Koszta — Nagy -— Aranyos, Kasza — Nyilas, Kriska, Aczél, Farkas (Zvara 76.), Romanek — Dzurják (Szedlacsek 46.), Füle PMSC-Fordan: Géléi — Márton — Dienes, Braun — Ul- veczki (Fehér 52.), Dárdai, Warzycha, Lengyel, Virág — Tököli, Niederbacher Gólszerzők: Füle (47. — 11-esből, 57.), illetve Lengyel (30. p.), Niederbacher (39.) Sárga lap: Aczél (26.), Aranyos (81.), illetve Warzycha (29.), Dárdai (36.), Braun (52.), Lengyel (84.) Piros lap: Koszta és Warzycha (86.) Ez a bajnokság bizony nem úgy kezdődött a váciak számá­ra, mint azt jó néhány éve meg­szokhattuk. A negyedik fordu­ló után mindössze egy győzel­met tudhatott magáénak a Csank-csapat, pedig ennél jó­val többet várt mindenki a baj­noktól. Szombaton a váloga­tott Mártonnal és az egykori váci kapussal, Geleivel meg­erősödött Pécs érkezett a Du­nakanyarba, azzal a nem tit­kolt szándékkal, hogy „ponto­san” szeretne hazatérni. Izgal­mas mérkőzésre volt tehát kilá­tás, de a találkozó esélyesei in­kább a hazaiak voltak. Halvány váci fölénnyel in­dult az összecsapás, ezt jelezte Nyilas negyedik percben le­adott lövése, majd Romanek veszélyesen hulló labdája, amely a kapu tetején, a hálón landolt. A továbbiakban csen­des játszadozással teltek a per­cek, s a következő említésre méltó esemény, az egyik le- gambiciózusabb váci, Aranyos sérülése volt, aki rövidebb ápo­lás után tudta csak folytatni a játékot. A 30. percben, kissé váratlanul vezetést szereztek a vendégek. Egy jobboldali szög­let után a kipattanó labda telje­sen egyedül találta Lengyelt, aki 19 méterről, félfordulatból hatalmas gólt lőtt Koszta kapu­jába (0-1). A találat megzavar­ta a hazaiakat, akik az egyenlí­tés érdekében kitámadtak, s ez lett a vesztük. Öt perccel a fél­idő lefújása előtt kitűnő ütem­ben ugratták ki Warzycha-t, a csatár rávezette a labdát Kosz­tára, majd önzetlenül Nieder­bach elé tálalt, akinek nem okozott gondott az üres kapu­ba helyezni (0-2). Fordulás után egy teljesen kicserélődött Samsung lépett pályára, s a nézők végre azt lát­ták, amit negyvenöt percen ke­resztül hiába vártak: elkezdett játszani a Vác. Már a 47. perc­ben sikerült szépíteni, amikor Nyilast lökték el a tizenhato­son belül, a megítélt büntetőt pedig Füle értékesítette (1-2). Röviddel később ismét „Anti” volt eredményes: Farkas balol­dali beadását bólintotta a pécsi hálóban (2-2). Továbbra is fö­lényben játszott a Vác, ez azon­ban már csak meddő fölény volt, hiszen bravúr, a fordítás már nem sikerült az egyébként igen durván védekező ellenfél­lel szemben. A mérkőzés végére is ma­radt izgalom. Mintegy húsz méterre kapujától cselezni kez­dett Koszta, amikor Warzycha szabálytalankodott vele. A hó- rihorgas kapus nem hagyta any- nyiban, törlesztett, így a pécsi­vel együtt ő is elkönyvelhette a piros lapot. A találkozó össz­képe alapján igazságos döntet­len született, s csak a második félideji játék alapján lehet mon­dani, talán elindul felfelé a váci együttes. Csánk János: Az idei rossz sorozatunk miatt görcsösen ját­szottunk az első félidőben, nem tudtuk végrehajtani, amit az edzéseken megbeszéltünk. A bekapott gól után, ami szen­zációs volt, jöttünk előre, tá­madtunk s mégis a Pécs ért el újabb találatot. Szünet után mindent egy lapra feltéve roha­moztunk, aminek meg lett az eredménye. Külön szeretném megköszönni a közönség buz­dítását, mert akik kijöttek — ha kevesen is — sokat segítet­tek. Eich László: Akár a győzel­met is megszerezhettük volna, bár a második félidőben voltak meleg pillanatok. A döntetlent igazságosnak tartom. Réti József További NB I-es eredmé­nyek: Békéscsaba—Stad­ler FC 0-2, Kispest—Sop­ron 2-0, ETO FC Győr— Ferencváros 1-1, Nagyka­nizsa—Vasas 2-1, Debre­cen—Csepel 1-0, BVSC— Zalaegerszeg 3-0. Az UTE—Parmalat mérkő­zést ma 19 órai kezdettel játsszák. Négy gólt „vámoltak”a szentendreiek a Pasaréti úton Törteli mesterötösével nyert a Dunakeszi A labdarúgó NB Hl-ban az 5. fordulóra került sor. A Mát- ra-csoportban szereplő Dunakeszi VSE gárdája hazai pá­lyán biztos győzelmet aratott a Szécsény gárdája ellen. A ta­lálkozó hőse Törteli volt, hiszen mind az öt megyei találatot ő szerezte, azaz, mesterötöst ért el. A Duna-csoportban a Du- navarsány a tavaly még NB Il-es Dorog otthonában nyert. Alföldi csoport Ceglédi Kossuth Hon­véd—Kecskeméti TE 1-4 (1-1) Cegléd, 400 néző. V.: Me­gyebíró. Cegléd: Fülöp — Korpá- csi, Rumy, Implom, Czigler, Fehér, (Kecskeméti), Gál (Doma) Sándor, Lendvai, (Retkes), Magosi, Farkas. A 20. perctől Sivic kiállítá­sát követően sem változott a játék képe. Az erőnléti fö­lényben lévő vendégek labda nélkül is sokat mozogtak és mivel a Cegléd is játszotta a labdarúgást, élvezetes 90 per­cet láthattak a szurkolók. A KTE többet birtokolta a lab­dát, a hazaiak pedig veszé­lyes kontratámadásokkal rio­gatták a kecskemétiek kapu­sát. A II. félidő közepétől Fe­hér kényszerű kiválása után meggyengült a Honvéd védel­me, ami hozzájárult a hajrá­ban kapott 3 újabb gólhoz. 1. MTK 43 1­8-1 10 Gól: Magosi. Jó: Implom, 2. Tiszakécske 422­9-1 8 Magosi. (Ifi 7-0). 3. Salgótarján 422­9-5 8 (Ungureán László) 4. Nyíregyháza 422­9-7 8 5. Kaba 422­4-2 8 Mátra-csoport 6. B.-új város 42-2 11-8 6 Dunakeszi VSE—Szé­7. Kazincbarcika4 2-2 10-8 6 csény 5-0 (3-0) 8. Szarvas 42-2 3-3 6 Dunakeszi, 500 néző V.: 9. Gödöllő' 4121 3-3 5 Tóth Béla. 10. Hatvan 4 12 1 3-6 5 Dunakeszi: Telek (Takács) 11. III. kér. TVE 4 112 5-6 4 — Kiss Zoltán, Kovács, Kiss 12. Hódmezőv. 4 112 5-8 4 József (Szabó), Balázs 13. Diósgyőr 4-3 1 3-4 3 (Szűcs), Pánczél, Törteli, Ke­14. Stop Miskolc 4 1-3 4-8 3 kecs, Varga, Steidl Ákos, Ko­15. Hajdúnánás 4-13 1-6 1 vács M. Edző: Steidl Sándor. 16. Tiszavasvári 4-1 3 2-13 1 Már a harmadik percben 1-0-ra vezetett a hazai csa­pat, majd a 13. és a 18. perc­ben is betalált. Törteli volt a gólszerző, mind a három eset­ben. A II. félidő ugyanúgy kezdődött mint az első. Ismét Törteli volt a gólszerző a 48. és az 53. percben. Ezzel mes­terötöst ért el. A gól után már engedett az iramból a Duna­keszi. A vendégek szépítő gól­ja a 81. percben esett. A jól játszó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Góllövő: Törteli (5), ill. Gubán, Jó: Törteli, a mezőny legjobbja, Balázs, Varga, Ste- idl Ákos, ill. Kerényi, Végh. (Ifi: 4-0). Buchard Tibor Duna-csoport Pénzügyőr—Csákvár-Szent- endre 4-1 (2-1) Pasaréti út, 500 néző. Csákvár-Szentendre: Mol­nár — Kult, Magyar, Takács, Kutj, Papp, Andrási, Sütő, Czifferi, Knausz, Péter. A tavaly még NB Il-es bu­dapestiek új edzővel, Bozsik Péterrel és annak segítőjével Koritár Lajossal az idén a visszajutást tűzték ki elsődle­ges célként. Ennek megfele­lően jó rajtot vettek a mosta­ni bajnokságban, a mérkőzés előtt másodikként várták a szentendreieket. Jól kezdett a megyei együttes, hiszen a vezetést is sikerült megsze­reznie, ám az egyre többet tá­madó Pénzügyőr az első fél­idő végére fordítani tudott. A második játékrészben a vendégek kapusa utolsó em­berként a 16-oson kívül kéz­zel fogta meg a labdát, s ezért a bíró jogosan állította ki. A tíz főre fogyatkozott szentendreiek ellen így a „vámosoknak” újabb két gólt sikerült rúgniuk, bár azt a hazai szurkolók is elisme­rek, hogy nem érdemelt ilyen arányú győzelmet a Pénzügyőr. Oláh György Dorog—Dunavarsány Synergy 1-2 (1-1) Dorog, 300 néző. V.: Koch. Gól: Ágoston, Török. A já­tékvezető három dorogi játé­kos mellett a Dunavarsány- ból Krisztet és Kovácsot állí­totta ki. Papp Tibor Szigetszentmiklós—Vis- coza 3-2 (1-1) Szigetszentmiklós, 400 néző V.: Vámos. Szigetszentmiklós: Fiman — Végh, Király (Ba- binszky), Jezsek, Knolmár, Kincses, Károly, Herbály (Halász), Kiss, Hollik, Bá­lint. Edző: Sinkovics Ferenc. Végig jó iramú mérkőzé­sen az I. félidő 20 percében az ellenfél Viscóza játékosa Cseri óriási bombagóllal megszerezte a vezetést, majd a nagyobb akarattal játszó SZTK kiegyenlített. A II. fél­időben magára talált Sziget­szentmiklós nagy iramot dik­tált és hozta a mérkőzést az elfáradt ellenfelével szem­ben. Nagyobb gólaránnyal is győzhetett volna az SZTK, ha a helyzeteket góllal fejezi be. Sportszerű mérkőzés volt, jó játékvezetéssel. Jó: Végh (a mezőny legjobbja), Kincses, Bálint, Károly, (ifi: 8-0). Wágner György RTK—Érd 0-7 (0-4) Budapest 400 néző, V.: Pfeffer. Erd: Schmidt — Mészá­ros, Pánczél, Habos G„ Ko­vács, (Vanczó), Versits (Ju­hász), Horváth, Csizmadia, Molnár, Varga, Ungi. Edző: Gálvölgyi István. Az első két RTK-támadást csak egy-egy sárga lap árán tudták megállítani az érdiek, de azt követően beindult a gé­pezet. A 4., 6. és 8. percben pillanatok alatt háromgólos előnyre tett szert a vendégcsa­pat, és a mérkőzés hátralévő 80 perce már csupán formali­tás volt. Az éridek minden tá­madása magában rejtette a gól­veszélyt, és a csapatot dicséri, hogy a jelentős előny birtoká­ban sem ült rá az eredményre, sőt, a második félidőben lőtt újabb három góllal saját pályá­ján ütötte ki jónevű ellenfelét. Gól: Csizmadia (2), Molnár (2), Varga (2), Ungi. Jó: az egész érdi csapat, (ifi: 2-2, tud.: Harmat Jenő). PLC Pilis vörös vár—Fra­di RL 10 (0-0) Pilisvörösvár, 1200 néző. V.: Kajári Sándor. PLC: Tóth I. — Minárik, Wohl Z., Mezei, Pfeifer, Tóth L., Galambos, Szeibert, Brandhuber (Sztrizsakov), Lukács, Szőlősi (Horváth). Edző: Gergely Károly. Gól: Lukács. Jó: Lukács, Wohl Z., Szeibert, Minárik, Galambos. Kiállítva: Hetesi. (Ifi: 1-3, tud.: Steckl János.) Küzdelmes, nagy iramú talál­kozón egy jól eltalált Lu­kács-gól döntötte el a mérkő­zést a hazai csapat javára.