Pest Megyei Hírlap, 1994. augusztus (38. évfolyam, 178-203. szám)

1994-08-29 / 201. szám

i PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. AUGUSZTUS 29.. HÉTFŐ 15 Csak a pálya volt kitűnő Battai három pont Labdarúgó NB II. Nyugati csoport Százhalombattai FC—Pécsi VSK 2-0 (1-0) Százhalombatta, 800 néző. V.: Vajda. Százhalombatta: Lipták — Sipos, Németh, Nagy — Kövesi, Patkós, Beringer, Dobesch, Károlyi R., Kovács Z., Károlyi G. Edző: Hegedűs Béla. Pécsi VSK: Tihanyvári — Somogyvári, Bárány, Nagy Gy. — Bruder Fülöp, Tallósi, Andreidesz, Vokó — Teszá- rik. Rózsahegyi. Edző: Rónai István. Csere: Bruder helyett Takács 55. perc, Teszárik helyett Sipos J. 61. perc. Károlyi R. helyett Csorba 67. perc, Köve­si helyett Horváth a 83. perc. Gól: Kovács, 8 méterről a bal felső sarokba a 10. perc­ben. Kovács (Károlyi beadását követően egyből a jobb sa­rokba) 59. perc. Átok ült a hazai csatárokon Gödöllő: fontos győzelem Labdarúgó NB II. Keleti csoport Gödöllő Versal LC—STOP MV-FC 1-0 (1-0) Gödöllő, 1300 néző. V.: Tompos. Gödöllő Versal LC: Nagy D — Kiss, Balogh, Hutter — Simon Bábik. (Franyóczki), Grezsák, Ivanovics — Tö­rök (Szamosi), Burzi, Szász. STOP MV-FC: Simon Gy — Mihalovszki, Schnek, Nagy A., Kalász — Földeák, Balogh A., Vacaru, Bádea, Kovács, Lente. Gól: Simon a 17. percben. Sárga lap: Balogh Cs. 30., Nagy A. a 38., Török a 41., Lente a 42.. Mihalovszki a 64. percben. Kiállítva: Lente (második sárgalap után) a 4. percben. Alacsony színvonal, aktívabb csepeliek Ez a forduló sem a váciaktól hangos NB I-es bajnoki labdarúgó-mérkőzésen: Csepel-Kordax—Vác FC-Samsung 1-0 (0-0) Csepel, 1500 néző, V: Nagy L. Csepel-Kordax: Hajdú — Váczi — Tyukodi, Bereczki — Süveges (Medgyes, a szünetben), Vancsa, Puskas, Ács — Jakab (Zombori, 90.), Pena, Szekeres Vác FC-Samsung: Koszta — Nagy — Nyikos (Bánföl­di, 74.), Kasza, Aranyos — Nyilas, Áczél, Rontanék, Far­kas S. (Dzurják, 84.) — Füle, Szedlacsek Gólszerző: Vancsa (79.) Sárga lap: Aranyos (56.), Nyikos (67.), Nagy (90.) Tapogatózó játékkal in­dult a mérkőzés, majd a ha­zaiak vették kezükbe az irá­nyítást. Ezt követően a veze­tést is megszerezték, majd két nagy gólszerzési lehető­séget elpuskáztak. A fordu­lás után kiegyenlítettebb lett a játék, ekkor már a ven­dégek is többet támadtak, de támadásaikban nem volt kellő átütő erő. Tovább fo­kozta a nyomást a gödöllői gárda, de itt átok ült volna a támadókon, egyszerűen képtelenek voltak betalálni a nagyon jó védő Simon ka­pujába. A második félidő­ben a feszültség növekedé­sében az is szerepet ját­szott, hogy Tompos játékve­zető aki az első félidőben ki­válóan bíráskodott, most több alkalommal nem torol­ta meg a vendégek szabály­talanságait. A játék képe alapján a gödöllői Versal LC győzelme teljes mérték­ben megérdemelt. Garaba Imre: Kiszen­vedtük ezt a nagyon fontos győzelmet. Jobb játékra szá­mítottam, de sajnos ez ma nem sikerült. Kajmán Vilmos: Dereka­san küzdött a csapatunk, saj­nos egy elkerülhető góllal kaptunk ki. Könczöl László Remekelt a Taksony A megyei első osztályú labdarú­gó-bajnokság eredményei: Pomáz ICO—Dabas-Sári 2-4 (0-2) Pomáz, 500 néző, V.: Farkas. A végig átgondoltabban és higgadtan játszó Dabas-Sári győ­zelme megérdemelt, míg a hazai­akat a második játékrészben nyújtott játékuk és nagy akará­suk dicséri. Gól: Kovács T.. Bor­bély (11-esből) ill. Pacsirta 2, Farkas, Bodó. Jó: Kovács T. Markolt, Borbély ill. Bodó, Far­kas, Pacsirta. (Tud.: Papp B. László) Kartal—Örkény 2-4 (2-1) Kartal, 500 néző. V.: Török. Kartal: Kiss — Mózner, Tá- csi. Medveczki, Demeter, Turcsá- nyi, Bencsik. Augusztin, Sztris- kó, Kiss Ferenc, Deli. Örkény: Fodor — Vatta. Pon- ga, Baunek, Sinkó, Mogyorósi. Katona, Csima, Túri. Mogyorósi Zoltán, Szőllősi. A gyengén játszó Kanal ellen a célratörőbb Örkényi gárda győ­zött. A kartal i csapatban egyedül Demeter nyújtott elfogadható tel­jesítmény, az Örkénynél Katona és Sinkó'játszott jól. Túra—Dömsöd 3-2 (2-0) Túra, 800 néző: V: Illyés, Túra: Király — Tóth I, Rózsa­völgyi, Kajtor, Mayer, Mörgine- an. Takács, (Kajári) Lipcsei, Nagy (Tóth B.), Breznai, Őszi. Edzíí: Lipcsei Zoltán. Dömsöd: Lázár — Herbály, Balázs, Benkő, Nagy (Brassó), Gégény, Rottenbiller, Bozai, Árky, Pandúr és Vigh. Edző: Ele­kes István. Összességében a jobban akaró újoncok megérdemelt győzelmet akartak a rutinos de fáradtnak tűnő vendégek ellen. A kemény mérkőzést a játékvezető határo­zottan, aprólékosan, jól követve az eseményeket vezette. Jó: Breznai, Őszi, Király, Lipcsei, Tóth I., illetve Benkő és Gé­gény. (Ifi: 3-2. tud.: dr. Basa An­tal) Ráckeve—Nagvkáta 0-2 (0-0) Ráckeve, 300 néző. V.: Czan- gáli. Ráckeve: Tóth — Bencze, Mester, Pataki, Molnár, Szanyó Z., Kécza, Békési. Kovács, Papp (Búzás), Szanyó T. Edző: Cziko- ra Mihály. Nagvkáta: Havasi — Ágh, Kiss Cs„ Szécsényi, Varga, Né­meth, Szálkái. Kiss, Győré, Kecs- marik. Burai. Edző: Czakó Péter. A hazai csapat 80 percet végig­támadott, s ezalatt öt százszázalé­kos helyzetet hagyott ki. A vendé­gek az utolsó tíz percben két kont­ratámadás után szerezték meg a győzelmet. Gól: Kecskmarik (2). Jó: a hazaiaknál senki. ill. Kecs- marik. Havasi. Ágh. (Ifi: 1-2. tud.: Pataki József.) • Taksony—Bag 3-1 (1-0) Taksony, 500 néző. V.: Kassai Zs. Taksony: Sumits — Szabó T., Szőke, Bauer, Szabó Z„ Kreisz Z„ Kamrás (Ferenczy), Reznek, Komori, Száger, Kemény (Pölcz). Edző: Glász Jakab. Bag: Bagi — Aszódi, Cseke, Simó J„ Dobes, Breznai (Ko­csis), Simó A., Tóth, Maglódi, Szobonya, Katona. Edző: Dobes Attila. A taksonyiak sziporkázó játék­kal már az 5. percben vezettek, majd 2 perc múlva 11 -est hibáz­tak. A hazaiak ezenkívül lőttek három kapufát és rengeteg zic­cert hagytak ki. Gól: Reznek (2), Bauer, ill. Maglódi. Jó: Száger (a mezőny legjobbja), Reznek, Szőke, Bauer. Kreisz Z.. ill. Do­bes, Cseke, Simó A. (Ifi: 4-0. tud.: Barna Barna hás.) A szurkolóknak eddig csaló­dást okozott két csapat talál­kozott egymással a csepeli stadionban. A házigazdák kezdéskor nyeretlenül a 13. helyen álltak, de a bajnok­ként vendégeskedő váciak is csak all. pozíciót foglal­ták el. Vendégfölénnyel in­dult a találkozó, a 6. perc­ben Nagy ívelt egy 20 méte­res szabadrúgást Szedlacsek- hez, aki hét méterről közép­re fejelt. Hajdú hárítani tu­dott. Bő negyedórányi álmo- sító mezőnyjáték után Nyi­las próbálkozott lövéssel, ám a csepeli kapusnak köny- nyű zsákmány volt a labda. A 30. percben Szekeres sze­rezhetett volna gólt, de a ka­putól nyolc méterre elpat­tant tőle a labda. Nem sok­kal később Puskás, majd Ja­A labdarúgó NB III 3. forduló­jában ezúttal a Mátra-csoport- ban került sor megyei rangadó­ra. Eredménnyek: Mátra-csoport Dunakeszi VSE—Monor 2-0 (0-0) Dunakeszi, 600 néző V.: Lánczos Gábor. Dunakeszi: Telek — Kiss Zoltán, Kovács Péter, Je­szenszky Balázs, Pánczél, Tör­teti, Kekecs (Kiss József), Var­ga Zoltán, (Szűcs), Steidl Ákos, Kovac Marian (Steidl Sándor). Edző: Steidl Sándor. Manor: Marton — Kovács (Hretka), Juhász, Bokros, Si­mon, Sulsch. Mészáros, Tóth, Varró, Kerepeczki, Bereute. Edző: Kiss Imre. A Dunakeszi lépett fel táma­dólag az első félidőben. A nagy melegben kissé lagyma­tagabb volt a játék. Ez megmu­tatkozott a gólhelyzetek ki­használásában is. Ä második félidőre egy másik Dunakeszi jött ki a pályára. Mindjárt a fél­idő elején erőteljes támadáso­kat vezetett. A mérkőzés első gólja az 57. percben esett. To­vábbra is nagy volt az iram, de a gól után a vendégek is ki­támadtak, és a 88. percben el­dőlt a mérkőzés. Gól: Balázs, Törteli. Jó: Telek, Kovács Pé­ter, Törteli, Steidl Ákos illetve Marton, Mészáros. (Ifi: 2-2. Tud: Buchard Tibor). Duna-csoport Dorog—Érd 1-2 (1-1) Dorog, 300 néző. V.: Szabó Zsolt. Erd: Schmidt — Mészáros, Pánczél, Versits, Kovács — Horváth S. (Vanczó), Ungi (Habos), Csizmadia — Ju­hász, Csányi (Molnár), Varga. Edző: Gálvölgyi István. Már a 2. percben vezetést szerzett a hazai csapat az elmé­lázó vendég védelem kíséreté­kab veszélyeztette fejjel a váciak kapuját, az irányzók azonban egyik alkalommal sem volt tökéletes, így Kosz­ta mindkétszer védett. A fél­idő hátralévő része békés játszadozással telt el. Térfélcsere után minden maradt a régiben, kevés em­lítésre méltó esemény tör­tént a pályán. A 49. perc­ben Pena 17 méteres lövése alig kerülte el a bal alsó sar­kot, majd néhány perccel később Farkas S. másolta le ugyanezt a csepeli kapu előtt. A 66. percben Jakab elé pattant a labda 6 méter­re Koszta kapujától, a csepe­li csatár rászúrta a labdát, de az Aranyosról szögletre pattant. Már-már úgy tűnt, hogy nem születik gól, ami­kor 11 perccel a' lefújás előtt Szekeres a bal oldalról pompás labdát tálalt a jobb­összekötő helyén kiugró Vancsa. elé, aki két lépést tett, majd 13 méterről kapu­ra lőtt. Koszta hozzáért a labdához, de az így is a bal alsó sarokban kötött ki (1-0). A 83. percben Nyilas célozta meg bal alsó sarkot, de Hajdú bravúrosan vé­dett. Á hátralévő időben a váciak mindent egy lapra feltéve támadtak, de nem tudták megakadályozni, hogy immár haimadszor hagyják el vesztesen a játék­teret ebben a bajnokságban. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a valamivel aktívabb csepeliek megérdemelték a győzelmet, a váciak tovább­ra is keresik korábbi önma­gukat. További eredmények: Zala­egerszegi TE—Debreceni VSC 2-1, Parmalat FC—Bé­késcsabai EFC 1-2, Stadler FC—B VSC-Dreher 0-1, PMSC-Fordan—Nagykani­zsai Olajbányász 3-0, Va- sas-Ilzer—Kispest-Honvéd 2-2, EMDSZ—Soproni LC-ETO FC Győr 1-2. Dunakeszi siker a megyei rangadón / Érdi bravúr Dorogon ben. Ezt követően az érdiek fo­kozatosan fölénybe kereked­tek és számos helyzetet dol­goztak ki. de az egyenlítésre a 30. percig kellett várni. Egy szabadrúgás kombinációból Csizmadia lőtt a léc alá. To­vábbra is maradt az érdi me­zőnyfölény, de a helyzetki­használással hadilábon álltak a vendég csatárok. A második félidőben ki­egyenlített mezőnyjáték folyt, a kapuk alig forogtak veszély­ben, míg az utolsó pecekben egy beadásból Varga megsze­rezte a győzelmet. Gól: Csiz­madia, Varga. Jó: Mészáros, Kovács. Csizmadia. (Tud.: Harmat) Szigetszentmiklósi TC— Rádiótaxi 2-2 (1-0) Szigetszentmiklós, 400 né­ző. V.: Pápai János. Szigetszentmiklós: Szi­mandl — Székely, Károly, Je- zsek, Knolmár, Kincses, Végh, Herbály, Kiss, Balogh (Holeik), Bálint. Edző: Sinko- vits Ferenc. A hazai csapat a 3. percben megszerezte a vezetést ezt kö­vetően meddő mezőnyfölény­ben játszott. A második félidő­ben feljött az ellenfél és két pontrúgásból megszerezte a vezetést. Az SZTK a hajrában kiegyenlített, a helyzetek alap­ján megszerezhette volna akár a győzelmet is, az elfáradt taxi­sok ellen. GÓL Jezsek, Holeik ill. Du­nai, Szurgent. Jó: Kincses, Je­zsek, Bálint ill. Dunai, Szur­gent. (Ifi: 3—5, Tud.: Vágner György). Pilisvörösvár—Ercsi 3-1 (3-0) Pilisvörösvár. IKK) néző. V: Vámos. Pilisvörösvár: Tóth Iván — Minárik (Whol), Whol Z„ Me­zei, Pfeiffer. Tóth L„ Galam­bos, Trizna (Bálik), Brandhu- ber. Lukács (Horváth), Szőllő­si. Edző: Gergely Károly. Már a 15. percben 3-0-ra ve­zetett a végig fölényben játszó Pilisvörösvár. Korrekt játékve­zetés mellett ll-esből szépí­tett a sportszerűen játszó ellen­fél. Kezd nyilvánvalóvá válni, hogy a mérkőzések egyes sza­kaszaiban a PSC kizárólag ön­maga számára teszi nehézzé a küzdelmet. Gól: Lukács, Ga­lambos, Szőllősi ill. Héring. Jó: Pfeiffer, Whol Z., Tóth L., Galambos, Lukács, (ifi: 1-3. tud: Stckl János) A szintén Duna-csoportban szereplő Dunuvarsány— Synergy együttese 3-0 (1-0) arányú vereséget szenvedett Budapesten a Pénzügyőrtől. Alföldi csoport Ceglédi Kossuth Hon­véd—Szeged FC 1-3 (0-1) Cegléd, 300 néző. V.: Heibl. Cegléd: Bak — Zsemberi, Rumy, Fehér, Implom, Gál, Polgár (doma), Lendvai, Ken­di, Magosi, Farkas. Edző: Rá­kos János. Bevonulásuk után két nap­pal már négy új fiatal is pályá­ra lépett a ceglédi együttes­ben, akikről így végképp nem mondható az, hogy ösz- szeszokott együttes. Kiegyen­lített első félidő után a 46. percben Lendvai egalizálta a vendégek előnyét, majd a Kossuth Honvéd akár a veze­tést is megszerezhette volna, hiszen játékosai két holtbiz­tos helyzetet is elhibáztak. A mérkőzés utolsó harmadára a Szeged magához ragadta a kezdeményezést és az egyre jobban elfáradó hazai véde­lem hibáit kihasználva végül biztosan szerezte meg a győ­zelmet. Gól: Lendvai. Jó: Fe­hér. Gál, Lendvai. (Ifi: 4-2. Tud.: Ungureán László.) Kitűnően előkészített pá­lyán egy nagyon gyenge mérkőzés. Talán ennyivel lehetne jellemezni a Százha­lombatta Futballklub hazai bemutatkozását a 94/95-ös őszi idényben. A pécsi VSK újonc csapata nem késztette nagy erőkifejtésre a battai csapatot, s így nem is alakulhatott ki igazán jó játék. Tíz perc mezőnyjáték után ijesztett rá először és mondhatni utoljára a hazai publikumra a vendégegyüt­tes. Ekkor ijedtükben Ko­vács révén egy szép akció után vezetést szereztek az olajosok és itt szinte véget is ért az első félidő. A száz­halombattai csapat ugyan egyfolytában jött előre, ám a játék pontatlansága és las­súsága miatt mindig volt egy pécsi védő, aki közbe­avatkozhatott. A vendége­gyüttesnek azonban a táma­dásokra már nem futotta és így szép csendben csordo­gált el az első 45 perc. A kö­zönség zavartalanul napoz­hatott szünet után is, hiszen a játék képe nem változott. Egy formás akció és egy újabb Kovács-gól jelezte azt, hogy ennél sokkal több van a hazai gárdában. Ám a nagy melegben nem igazán erőltette a játékot a százha­lombattai csapat. Ám az őszi folytatásra mindenkép­pen biztató, a 2-0-ás hazai siker. A három pont azt je­lenti, hogy az elmúlt fordu­lóban Pakson elért döntet­len után minden remény megvan arra, hogy a százha­lombattai együttes Hegedűs Béla vezetésével ismét az NB II. nyugati csoportjának élbolyában végezhet majd. Hegedűs Béla: hazai lámpalázzal kezdtük a mér­kőzést, lassan és pontatla­nul szövögettük támadásain­kat. Ezen mindenféleképp javítani kell a jövőben, de úgy érzem, a győzelmünk magabiztos és a jövőre néz­ve mindenféleképp biztató kell hogy legyen. Rónai István: sajnos, já­tékosaim rutintalansága még kiérződik a csapatjáté­kon, s amíg nem hisszük el magunkról, hogy NB II- esek vagyunk, addig ered­ményt sem érhetünk el. Ha jövő héten a Beremend elle­ni találkozón nem tudunk ja­vítani, megkezdhetjük har­cunkat a kiesés elleni küzde­lem jegyében. Egyébként gratulálok az ellenfélnek, hi­szen rutinosságukat és ma­gassági fölényüket kitűnő­en érvényesítették. Nagy János