Pest Megyei Hírlap, 1994. augusztus (38. évfolyam, 178-203. szám)

1994-08-22 / 195. szám

i PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. AUGUSZTUS 22., HÉTFŐ 15 Puglitsot és Zvarát is kiállították Kisiklott a váci lokomotív Debreceni VSC—Vác FC-Samsung 2-1 (1-1) Debrecen, 6000 néző. V.: Hartmann. Debreceni VSC: Horváth — Földvári (Madar, 35.), Gojan, Sándor Cs., Pető — Dombi (Vadicska, 90.), Sán­dor T., Arany, Buliga — Tóth Gy., Ilea. Vác FC-Samsung: Koszta — Aczél — Kasza, Nagy, Aranyos — Puglits, Sallai (Nyilas, 55.), Zvara, Romanek — Dzutják (Kriska, 28.), Füle. Gólszerzők: Pető (29.), Sándor T. (71. — 11-esből), il­letve Füle (1.). Sárga lap: Arany (73.), Buliga (84.), illetve Puglits (20.), Sallai (30.), Kasza (63.), Zvara (80.). Piros lap: Puglits (25.), Zvara (88.) Egyik csapat sem érdemelt győzelmet Egy pont Paksról Innen-onnan • Pénteken este az Új Sipos étterem­ben 80. születésnapja alkalmából kö­szöntötték Baróti Lajos labdarúgó mesteredzőt, egykori szövetségi kapi­tányt. • Lezárult a jelentkezés a 2002-ben esedékes téli olimpia rende­zési jogáért kiírt pályázatra. A döntést a Nemzetközi Olimpiai Bizottság 1995. június 16-án, Budapesten esedé­kes kongresszusa hozza meg. A pályá­zók a következők: Salt Lake City (Egyesült Államok), Poprád (Szlováki­ai), Jaca (Spanyolország), Graz (Ausztria), Szocsi (Oroszország), Ös- tersunk (Svédország), Quebec (Kana­da), Tarvisio (Olaszország) és Sión (Svájc). • Novgorodban, nagyszabású nem­zetközi sakktomán* a 6. fordulóban: Kaszparov — Sirov (mindkettő orosz) döntetlen, Kramnyik (orosz) — hán­csuk (ukrán) döntetlen. Kaszparov és Ivancsuk 4,5-4,5 ponttal vezet. • A görög elleni vereséget követő­en (18—19) a cseheket fölényesen, 28—17-re verte a magyar ifjúsági vá­logatott az Izraelben zajló Európa-baj- nokságon. • Visszavonta korábbi kijelentését és nem vonul vissza Lothar Mattäus, a német labdarúgó válogatott kapitánya, aki így ott lesz szeptember 7-én, Moszkvában, az Oroszország elleni EB-selejtezőn. • Százezer font büntetésre ítélték a skót Celtic labdarúgó klubot, mert edzőjüket, Tommy Bumst elcsábítot­ták a rivális Kilmamocktól, méghozzá szabálytalanul. Az edzőt ugyanis érvé­nyes szerződés kötötte előző egyesüle­téhez. Totóeredmények 1. Dresden—Bremen 1-1 x 2. B. München—Bochum 3-1 1 3. Dortmund—1860 Münch. 4-0 1 4. Frankfurt-1. FC Köln 0-0 x 5. Karlsruhe—Freiburg 2-0 1 6. Uerdingen—Duisburg 1-1 x 7. Mainz—FC Homburg 4-1 1 ’ 8. St. Pauli—Wolfsburg 0-0 x 9. Fortuna Köln—Chemnitz 3-0 1 10. Hannover—Meppen 1-0 1 11. Zwickau—FSV Frankfurt 2-2 x 12. Grasshoppers—Sion 2-0 1 13. Xamax—Basel 1-0 1 14. St. Gallen—Zürich 1-1 x A megyei bajnoki labdarú­gó-pontvadászatban ezúttal (lapzártáig) csak egy idegen­beli sikerről kaptunk jelen­tést, mégpedig a Ráckevé- nek a Bag feletti sikeréről. Nagykáta—Túra 1-1 (0-0) Nagykáta, 600 néző. V.: Csapó J. Nagykáta: Havasi — Kiss Cs., Szécsényi, Ágh, Németh, Kecsmarik, Kiss A., Gulyás, Varga, Burai, Tóth (Schmik- li). Edző: Czakó Péter. Túra: Király — Tóth J., Ró­zsavölgyi, Kajtor, Szabin, Mayer, Kluchio (Takács), Lip­csei, Nagy G. (Kajári), Brez- nai, Őszi. Edző: Lipcsei Zol­tán. Az első félidőben tartottak egymástól a csapatok, ezért igazi játék nem alakult ki. A hazaiak enyhe mezőnyfölény­ben voltak. Második félidő 13. perc: Nagy Gábor 30 méte­res átadása után Őszi jól kilé­pett a védők közül, és 10 mé­terről bombagólt lőtt a rövid sarokba. 21. perc: Őszi az első gólhoz hasonló helyzetben alig lőtt mellé. 22. perc: Var­ga jó helyzetben alig lőtt fölé. 28. perc: A kitörő Varga lábát elhúzták, a 11 -est maga a sér­tett értékesítette. A második félidőben mind a színvonal, mind az iram nagyot javult. Higgadt, tárgyilagos, jó játék- vezetés. Jó: Szécsényi, Varga, Nehéz kirándulás elé né­zett a Vác FC-Samsung gár­dája az elmúlt hét végén, s a történések utólag is iga­zolták a várakozást. Az ugyancsak gyengén állt Debreceni VSC-től egyér­telműen támadójátékot várt a hazai közönség, miként a váciaknak sem lett volna más eredmény előzetesen jó, csak a győzelem. Az első esemény a vácia­kat, s mesterüket, Csank Já­nost igazolta, hiszen az első támadás mindjárt ven­déggólt is hozott a nagyer­dei stadionban. A kirúgott labdát Kasza gurította le lö­vésre Fülének, aki 16 mé­terről, élesen a kapu bal ol­dalába lőtt (0-1). A DVSC nagyon megindult, egyre- másra vezette támadásait — a távirati iroda jelentése alapján. Ezek során Hart­mann játékvezető a 25. percben már a második sár­ga lapot mutatta fel a váci védőnek, Puglitsnak, aki ezzel egyidejűleg már me­hetett is zuhanyozni. Nem túl jó kezdés... A 29. percben azután meg is hozta a sorozatos ha­illetve Nagy, Őszi, Breznai, Rózsavölgyi. Igazságos dön­tetlen. (Ifi: 1-1, tud.: dr. Basa Antal) Bag—Ráckeve 1-2 (1-0) Bag, 400 néző. V.: Czele. Bag: Bagi — Bazsik, Kato­na (Deme), Simó, Dobesch, Breznai, Simó A., Tóth, Mag- lódi (Bagi), Kiss, Aszódi. Edző: Dobes Attila. Ráckeve: Tóth — Bencze, Békési, Pataki, Mester, Ko­vács, Kiss, Molnár, Kecza, Szálcső, Papp. A 3, percben formás hazai támadás után szép hazai lö­vést hárított a vendégkapus. Ezt követően bal oldali táma­dás után óriási kapufái fejelt a vendég szélső. A 7. percben bagi támadás után Maglódi a kapussal szemben elhibázta. Még ugyanebben á percben Dobesch sárga lapot kapott. Ezt követően az ellenfél elhú­zás után veszélyeztetett, de a bagi kapus hárított. A 17. perc­ben szép hazai támadás végén Maglódi lekezelte a labdát, és védhetetlen gólt lőtt. 1-0 a ha­zai csapat javára. A 24. perc­ben ismét a hazai kapufa segí­tett. A 42. percben az ellenfél 9-ese sárgát kapott. Ezt köve­tően szép hazai támadás után az ellenfél kapusa bravúrral hárított. Az első félidő hazai támadásokkal ért véget. A második félidő 5. percé­zai próbálkozások eredmé­nyét. Kosztát alaposan be­csapta Pető 22 méteres sza­badrúgása, ugyanis a váci portás a másik oldalra vető­dött (1-1). Átmenetileg a debreceniek beérték az egyenlítéssel; elsősorban a középpályán zajlott a talál­kozó a továbbiakban, egé­szen az utolsó 20—25 per­cig. Ekkor egyre inkább lendületbe jöttek a Löki tá­madói, mígnem a 71. perc­ben Sándor T. a Pető felvá­gásáért megítélt büntetőt a hálóba nem lőtte (2-1). Érdekes vélemények hangzottak el a lefújást kö­vetően. A bírók teljesítmé­nyével korábban nem külö­nösebben foglalkozó váci mester, Csank János nyil­vánvalóan Hartmann síp­mesterre célzott, amikor azt nyilatkozta: „ezen a mérkőzésen nem mi vol­tunk a leggyengébbek...” Ezt előrebocsátva kritiká­val illette játékosait is, aki­ket — saját bevallása sze­rint — a szünetben nem tu­dott felrázni... Beszéltünk debreceni kollégáinkkal, a Hajdú-Bi­ben jobb oldali támadás után az ellenfél szépített, 1-1. Ezt követően is az ellenfél maradt támadásban, majd a 17. perc­ben vezetést szerzett a Rácke­ve, tehát 1-2, s ez az ered­mény megmaradt a végéig. A játék képe alapján a Ráckeve nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Teljesen megérde­melt a vendégsiker. A játékve­zető kevés hibája nem befolyá­solta a végeredményt. Jók: Bagi, Tóth, ill. az egész vendégcsapat. Gól: Maglódi, Sztanyó és Búzás. (Az ifimérkőzés 70 perces ké­sés miatt elmaradt.) (Tud.: Szászi Sándor, Giczi Rudolf) Kőrös Kinizsi SE—Tak­sony 2-2 (1-2) Nagykőrös, 300 néző. V.: Boros Károly. Kitűnő játékvezetés mellett a jó erőkből álló vendégcsapat vezetését a nagyon fiatal Kini­zsi a 89. percben egyenlítette ki. Gól: Soós (2), ill. Kemény, Száger. Jók: Soós (a mezőny legjobbja), Porell, Popa, Bar- csay, Szabó S., ill. Száger, Szőke, Szabó 1. (Ifi: 4-2) (Tud.: Máthé József) Dömsöd—Maglód 2-0 (2-0) Nagyon gyönge mérkőzésen szerencsés hazai győzelem. Gól: Rottenbiller és Pandúr. (Ifi: 1-2, tud.: Frank József) Kartal—Dabas 2-3 (1-2) hari Napló sportrovatának vezetőjével, Csuhák Zoltán­nal, aki elmondta, hogy a DVSC sokkal jobban ját­szott, mint a korábbi két bajnoki fordulóban. Az új igazolások egyre jobban be­épülnek a csapatba, így a debreceniek tavaly őszi for­májukra emlékeztetőén kez­denek játszani. Ami pedig a váciakat illeti, kollégám véleménye szerint csak idő kérdése volt, hogy Puglits kiállítását követően mikor fordít, illetve mennyire nyer a változatosabb táma­dójátékot nyújtó, az iramot diktáló Debrecen a tavalyi bajnok ellen. J. K. További NB I-es eredmé­nyek: Kispest-Honvéd FC—PMSC-Fordan 0-0, Békéscsaba—Ferencvá­ros 5-2, Nagykanizsá— Csepel-Kordax 1-0, UTE- Novabau—Soproni LC 7-1, ZTE—Stadler FC 1-0, BVSC-Dreher—Par­malat FC 1-1. Az.NB 1 állása 1. UTE-Novabau 3 3­­18­59 2. Kispest-Honvéd FC 3 21­6­17 3. Békéscsabai EFC 3 2 1­9­57 4. Ferencváros 3 2­1 9­76 5. Nagykanizsai Olajb. 3 2­1 4­46 Debreceni VSC 3 2­1 4­46 7. ZTE 3 1 I 1 6­74 8. BVSC-Dreher 3 1 1 1 5­64 9. PMSC-Fordan 3 1 1 1 2­64 10. Vác FC-Samsung 3 1­2 4­63 11. Parmalat FC 2-2­5­52 12. ET0 FC Győr 2-1 1 0­1 1 13. Csepel-Kordax 3-1 2 1­3 1 14. EMDSZ-Soproni LC 3-1 2 4-12 1 15. Stadler FC 2-­2 0­20 16. Vasas-Ilzer 2-­2 4­70 Mínusz egy gól NB II Keleti csoport Hódmezővásáf helyi LC— Gödöllő-Verzál LC 3-2 (0-1) Hódmezővásárhely, 2500 néző. V.: Herbály. Hódmezővásárhely: Kop- schicz — Varga — Tóth, Márta, Nagy A., Bozga —Kiss Cs., Béltelki, Szécsé­nyi, Koltai (Tóth Gy.) — Mi- hálffy, Rosu. Gödöllő: Nagy — Somo­gyi (Stranyóczki), Kiss, Ba­logh, Hutter —Simon, Szász (Szamosi), Bábik, Grezsák — Török, Burzi. Gól: Simon a 4L, Rosu az 52., Szász (11-esből) a 63., Márta (11-esből) a 72., Rosu a 90. percben. Sárga lap: Márta a 27., Tö­rök a 36., Simon a 46. perc­ben. A bajnoki nyitányon a ven­dég gödöllőiek a 72. percig vezettek, több gólszerzési le­hetőséget elpuskáztak, és en­nek törvényszerű következ­ménye lett a vereség. Pataki Tamás: — Tartalé­kos csapatunk valamennyi tagja jelesre vizsgázott lelke­sedésből. Garaba Imre: A mérkőzés tanulsága, hogy a helyzeteket be kell lőni. Könczöl László NB II. Nyugati csoport Paks—Százhalombatta 0-0 (0-0) Paks Városi stadion 300 néző. V.: Nagy II János. Paks: Mauf, Babati, Jenei, Kovács, Éger, Orosz, Búzás, Boz.sér, Horváth, Naudl, Nagyfalusi. Százhalombatta: Lipták, Sipos, Németh, Nagy, Pat­A labdarúgó NB III Du- na-csoport 2. fordulójában megyei rangadóra került sor Érden, ahol a Sziget- szentmiklósi TK vendég­szerepelt. Érdi VSE—Szigetszent- miklósi TK 1-0 (1-0) Érd, 300 néző. V.: Csor­ba. Érdi VSE: Schmidt — Kovács L., Pánczél, Csá- nyi (Horváth.. L.), Mészá­ros, Csizmadia, Juhász, Horváth S., Varga, Versits (Habos T.), Ungi (Mol­nár). Edző: Gálvölgyi Ist­ván. Szigetszentmiklósi TK: Szimandl — Székely, Ká­roly, Jezsek, Végh, Kin­cses, Petruska (Bajor), Her­bály (Balogh), Kiss, Hol- lik (Halász), Babinszky. Edző: Sinkovits Ferenc. Az érdiek az'első fordu­lóban a tavaly még NB li­es Pénzügyőrtől, míg a szi- getszentmiklósiak az Ercsi gárdájától szenvedtek vere­séget. A megyei rangadó tehát mindkét együttes szá­mára a javítás lehetőségét kínálta, hiszen egyaránt az élmezőnyt célozták meg a bajnokság kezdetekor. A hazaiak törzsközönségét di­cséri, hogy a mérkőzéssel egy időben a televízióban közvetített Békéscsaba— Ferencváros NB I-es derbi sem csábította őket a ké­nyelmes fotelokba, mert az NB III-as kedvencek játé­ka többet jelentett számuk­ra. A rangadó első harminc percében, a már jól ismert megfogalmazás szerint: egyenlő erők küzdelmé­ben, enyhe hazai mezőny­fölény alakult ki. A vendé­geknél ekkor még „műkö­dött” a középpályás sor, ám a gólerős csatár, Hollik ezúttal nem volt egy hul­lámhosszon a többiekkel. Az érdiek egyre több hely­zetet dolgoztak ki, s tíz perccel a szünet előtt Csá- nyi látványos, 17 méteres bombagóljával szereztek előnyt (1-0). A második játékrészben a szigetszentmiklósiaknál „ elfogyott a levegő”, a ha­zaiak sorra alakították ki a gólhelyzeteket. Tetézte a vendégek gondját-baját Ba­binszky is, aki csodálkozva vette tudomásul, hogy a já­tékvezető kiállította, mi­kós, Beringer, Dobesch, Ser­főző, Károlyi R„ Kovács, Ká­rolyi G. Csere: Károlyi Ró­bert helyett Csorba, Kovács helyett Éekete. Sárgalap: Né­meth, Sipos, Serfőző. Közepes színvonalú mérkő­zésen mindkét oldalon kima­radtak a helyzetek, így a dön­tetlen igazságos eredmény. (Tud.: Dömyei Tamás) után hátulról becsúszva te­libe találta az érdi játékos lábát. Az érdiek ezt követő­en akár gólfesztivált is ren­dezhettek volna, de a legna­gyobb helyzeteket is ki­hagyták, ám a „sovány­nak” tűnő egygólos különb­ség ellenére biztosan nyer­ték a három pont „összdíja­zású” megyei rangadót. Gól: Csányi. Kiállítva: Babinszky. Jó: Schmidt, Csányi, Juhász, ill. Jezsek. Oláh György RTK—Pilisvörösvár 2-4 (2-2) Rákosszentmihály, 500 néző. PSC: Tóth I. — Wohl Z„ Pfeifer, Mezei, Galam­bos, Tóth L„ Minarik (Bá­lik), Trizna (Gergely), Grandhuber, Lukács Z. (Horváth), Szőllősi. Tanulságos, izgalmas mérkőzést vívott a vendég­ségben is jól játszó, újonc PSC a rutinos rákoskeresz­túriakkal. Egy félidőn át egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, majd foko­zatosan fölénybe került a PSC, amelynek kapusa, Tóth I. két büntetőt is kivé­dett. Gól: Szőllősi (2), Grandhuber (2). Kovács Antal Alföldi csoport: Ceglé­di Kossuth Honvéd—Ka­locsa 0-1 (0-0) Cegléd, 300 néző. V.: Csonka. Cegléd: Bak — Lend- vai, Kendi, Rumy, Fehér, Kecskeméti (Mester), Ba­logh, Polgár, Vajkó (Stum­mer), Doma, Petyán. A Kossuth Honvéd meg sem tudta közelíteni az el­múlt heti lelkes és jó játékát, így megérdemelt vendéggyő­zelem született az összecsa­páson. A három bajnoki pont sorsa a második játék­rész közepén dőlt el, amikor a beívelt labda a menteni akaró Rumy lábáról védhetet- lenül került saját kapujának jobb alsó sarkába. A ceglédi együttesből nagyon hiány­zott sérülés, illetve betegség miatt Korpácsi, valamint Magosi. Nem sikerült őket megfelelően pótolni. Gól: Rumy (öngól). Jó: Bak, Ken­di, (ifi: 5-0). Ungureán László A Taksony és a Túra is pontot szerzett Fordulás után csúszott el a Bag Gólfesztivál is lehetett volna / Javított az Érd A vasárnap estig ismert eredmények közül a PSC ide­genben megszerzett két bajnoki pontja a legbravúro­sabb, bár az Érd sikeres „pótvizsgája” sem lebecsülen­dő.