Pest Megyei Hírlap, 1994. augusztus (38. évfolyam, 178-203. szám)

1994-08-15 / 190. szám

$ PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ 15 Állítsa össze a VB 11-ét A labdarúgó-világbaj­nokság előtt meghirde­tett, „Állítsa össze a VB 11-ét” pályázatra beér­kezett összeállításokból a kővetkező álomcsapat alakult ki: Ravelli — Maldini, Jorginho, Ha- gi, Dunga, R. Baggio, Sztojcskov, M. Santos, Brolin, Romario, Bala- kov. A három győztes pá­lyázó nevét és címét — akiknek a legtöbb játé­kosa szerepel a VB 11-ben — holnapi lap­számunk közli. Totóeredmények 1. Ferencváros—BVSC 4-11 2. Debrecen—Stadler FC 1-0 1 3. Pécs—ETO FC Győr 1-0 1 4. Vasas—Újpest 3-5 2 5. Parm. FC—Z.egerszeg törölve 6. Sopron—Békéscsaba 2-2 x 7. Vác FC-Sams.—N.kanizsa 3-0 1 8. Basel—St. Gallen 0-0 x 9. Grasshoppers—Zürich 2-11 10. Lugano—Young Boys 4-0 1 11. Luzern—Aarau 1-0 1 12. Servette—Lausanne 0-0 x 13. Xamax—Sion 4-2 1 14. Csepel—Kispest-HFC 1-2 2 Tízpróbás helyezések Helsinkiben, az atlétikai Eu- rópa-bajnokságon befejezték küzdelmeiket a tízpróbázók. Meglepetésre az első helyet a „gyengébbiknek" tartott fran­cia versenyző, Alain Blonde! szerezte meg, a fedett pályás Európa-bajnok Christian Pla- ziat csak negyedik lett. A két magyar többpróbázó közül Munkácsi Sándor szerepelt jobban, ő a 6., Szabó Dezső a 8. helyet szerezte meg. Remekelt a Túra Az elmúlt hét végén az első fordulóra került sor a megyei első osztályú bajnokságban. A tavaly is az élmezőnyhöz tartozó Taksony a gyömrőie- ket fogadta, s megérdemel­ten szerezte meg a győzel­met. Taksony—Gyömrő 3-2 (1-1) Taksony, 600 néző. V.: Tóth K. Taksony: Sumits — Sza­bó T., Szőke, Bauer Z., Ko- mori, Szabó Z., Kreisz Z., Fe- renczy (Fodor), Szágel, Réz­nek, Kemény (Kátai). Edző: Glász Jakab. Gyömrő: Gerhart — Czir- kó, Vitáriusz, Kiss A., Szabó Sz., Józsa, Baranyi, Kiss I., Galambos, Sinkó, Nosztrai (Vass), Kelemen. Edző: Sza­bó Béla. A rangadón végig a hazai­ak irányították a játékot és gólhelyzeteik alapján mee- gérdemelt győzelmet arattak a töretlenül küzdő, ügyesen kontrázó vendégek ellen. Gól: Száder, Bauer, Ke­mény ill. Galambos (2). Jó: Komori, Szőke, Szabó T., Bauer ill. Vitáriusz, Galam­bos, Vass N., (ifi: 6-3, tud: Barna Barnabás). Túra—Bag 4-1 (0-1) Túra, 800 néző. V.: Lánc- zos. Túra: Király — Tóth I., Rózsavölgyi, Kajtor, Mayer, Tóth B., Kruchig (Takács), Lipcsei, Nagy G., Breznai A., Őszi (Kajári). Edző: Lip­csei Zoltán. Bag: Bagi — Bazsik, Cse- ke (Gubik), Simó L., Do- besch, Kiss, Simó A., Tóth P., Maglódi, Aszódi, Breznai G., (Katona V.). Edző: Do- besch Sándor. Az első félidő végén a ven­dégek egyetlen támadása gólt eredményezett. A 2. fél­időben csak egy csapat volt a pályán a bagiakat a kapusuk mentette meg a kiütéses vere­ségtől. A heves megyei játék­vezető korrekten bíráskodott. Gól: Tóth B. (2), Breznai, Lipcsei ill. Tóth P. Jó: az egész hazai csapat ill. Bagi Zs. a mezőny legjobbja és Maglódi. (Ifi: 4-2, tud.: Dr. Basa Antal) További eredmények: Po- máz—Dömsöd 1-4, Mag­lód—Nagy kát a 0-1. Nem ment a magyaroknak Utolsó csoportmérkőzésén sem tudott nyerni a Pest me­gyében zajló ifjúsági (16 éven aluliak) nemzetközi lab­darúgótornán a magyar együt­tes. így a csapat csak a kilen­cedik helyért játszhatott Szlo­vákiával. Eredmények: A csoport: Magyaror­szág—Svájc 0-3 (0-0). Sziget­újfalu, gólszerzők: Bieli (57., 70.), Vanetta (74. — 1 Les­ből). Kiskunlacháza: Izrael— Csehország 3-3. A csoport végeredménye: 1. Svájc 6 pont, 2. Izrael 5, 3. Csehor­szág 4, 4 Bajorország 3, 5. Magyarország 2. B csoport: Ráckeve: Ukraj­na—Törökország 0-0. Döm­söd: Lengyelország—Szlová­kia 2-2. A csoport végeredmé­nye: 1. Horvátország 6 pont, 2. Törökország 6, 3. Ukrajna 3, 4. Lengyelország 3, 5. Szlo­vákia 2. A helyosztók: az 1. he­lyért: Svájc—Horvátország 0-2, a 3. helyért: Izrael—Tö­rökország 1-2, az 5. helyért: Csehország—Ukrajna 1-2, a 7. helyért: Bajorország—Len­gyelország L-3, a 9- helyért: Magyarország—Szlovákia 3-1. A torna legjobb kapusa Se- lahatin Hlutaz (török), leg­jobb csatára Bieli (svájci), gól­királya Kowalski (lengyel) és Gopkalo (ukrán) 4-4 góllal. Megszakadt a rossz sorozat Büntetők, öngól — váci győzelem Vác FC-Samsung—Nagykanizsai Olajbányász 3-0 (0-0) . Vác, 3000 néző. V.: Tóth V. Vác FC-Samsung: Koszta — Aczél — Puglits, Kasza — Zvara (Kriska, 70.), Sallai, Nagy, Víg (Nyilas, 32.), Rontanék — Dzuiják, Füle. Nagykanizsai Olajbányász: Csáki — Kepe — Agics, Kiss — Szalai, Farkas (Fuisz, 61.), Svélecz, Vidóczi, Iványi — Fili- povics, Fehér (Hegedűs, 46.). Gólszerzők: Szalai (58. p. öngól), Dzurják (74. — 1 Les­ből), Nyilas (90.), sárga lap: Kasza (47.), illetve Agics (51.), Csáki (74.), Iványi (77.). Roppant nehéz s nem túl sike­res sorozat után fogadta a baj­nokcsapat az NB ILből az idén felkerült Olajbányászt. „Győzni kell” — volt a váci­ak jelszava, s a Fradi, a Hon­véd és a Paris SG elleni vesz­tes mérkőzések sem kérdője­lezhették meg a tényt, misze­rint a hazai csapat az esélye­sebb. A találkozó előtt az összeál­lítást böngészve is az volt az ember érzése, hogy támadni fog majd a Samsung, hisz Zva­ra, Romanek, Dzurják és Füle neve is ott szerepelt a kezdő 11-ben. Váci fölényről azon­ban nem igazán lehetett be­szélni az összecsapás elején. Többet volt náluk ugyan a lab­da, de nem tudtak mit kezdeni vele. A 18. perc hozta meg az első igazi helyzetet, mikor Zvara jobb oldali beadását Dzurják rontotta, majd 1 perc múlva Víg ugrott ki, s a kapus­ról kipattanó labdát újra Dzur­ják hozta el, az oldalhálóba lőtt. A 27. perc főszereplője is „Csöpi” volt, amikor két mé­terről fejelt a kapuba — les­helyzetben. Fél óra elteltével a bicegő Víg Péter helyére Nyilas állt be, de a játék képe nem változott. Az Olajbá­nyász védekezett, s csak alig jutott el Koszta kapujáig, a ha­zaiak pedig erőtlen támadáso­kat vezettek. Az első félidő le­fújását bizony jó néhány elé- getlen szurkolói hang is kísér­te. A második játékrész 10. percében azonban megtört a jég: Nagy Tibor szabadrúgása után, a menteni igyekvő Szá­lairól a hálóba pottyant a lab­da: 1-0. A gólt követően a vendégek nem változtattak a védekező felfogásukon, így törvényszerűnek mondható az újabb váci találat. Nyilast buk­tatták a 16-oson belül, a bünte­tőt pedig az eddig ügyetlenke­dő Dzurják értékesítette: 2-0. A biztos vezetés tudatában már nyugodtabban játszott a Samsung, sőt még egy 11-est rúghatott, ám „Csöpi” lövése ezúttal a lécen csattant. Az utolsó percben Nyilas szerezte meg a bajnokcsapat 3. gólját, így az első félideji zsenge já­ték ellenére biztosan, megér­demelten nyert a Vác. Réti József További erédmények: Vasas—UTE Novabau 3-5 (0-3), Ferencvá­ros—BVSC 4-1 (2-1), Csepel-Kordax—Kis­pest-Honvéd 1-2 (0-1), PMSC-Fordan—ETO FC Győr 1-0 (0-0), Deb­receni VSC—Stadler FC 1-0 (1-0). Martinék bronzérmes Sheffieldben, az öttusa-vi­lágbajnokság férfi egyéni versenyét az orosz Dimit- rij Szvatkovszkij nyerte a francia Christophe Ruer és Martinék János előtt. Fábián László az ötödik helyen végzett. Az öttusa-világbajnok­ság női egyéni versenyszá­mát a dán Éva Fjellerup nyerte. Köblő Emese a harmadik, Hortobágyi Eszter a negyedik, Füri Csilla pedig a hatodik he­lyen végzett. Idegenben is nyerni tudott a Cegléd Bravúros pilisvörösvári rajt Az elmúlt hét végén a labda­rúgó NB Ill-ban is megkez­dődtek a bajnoki küzdelmek. A Dunakeszi gárdája a Mátra csoportban jó rajtott vett a gyöngyösiek legyőzésével. ® Mátra-csoport Dunakeszi VSE—Gyön­gyös AK 2-0 (1-0) Dunakeszi, 400 néző.. V.: Schobloner. Dunakeszi: Telek — Kiss Z., Kovács, Jeszenszky, Ba­lázs, Pánczél, Törteli (Sza­bó), Kekecs, Varga (Szűcs), Steidl Ákos, Kovács M., Edző: Steidl Sándor. Gyöngyös: Labanc — Vo- na, Tóth, Bordás, Nagy, Réti, Bezzeg, Csomós, Tóth Attila, Varga, Spahics. Edző: Acs Já­nos. A mérkőzést végig támad­ta a Dunakeszi. Már a 10. percben Steidl Ákos a kapu­ba talált. A második gólra a 90. percig kellett várni. A csa­patokat nyomasztotta a nagy meleg és ezért az iram a má­sodik félidőben már vissza­esett. Végül is jó első félidő után a gyengébb második fél­idővel biztosan nyert a hazai csapat. Gól: Steidl Ákos, Szűcs. Jó: Kovács, Steidl, Szűcs, ill. Labancz, Vona, Tóth, Csomós, (ifi: 3-4, tud.: Buchard Tibor). ® Alföldi csoport Szegedi VSE—Ceglédi Kos­suth Honvéd 0-1 (0-1) Szeged, 500 néző. V.: Frankiskovics. Cegléd: Bak — Korpácsi, Rumy, Fehér, Kendi, Vajkó, Balogh, Kecskeméti (Pe- tyán), Doma, Magosi (Mes­ter), Lendvai. Bravúros győzelemmel raj­tolt az elmúlt évben a kiesés ellen küzdő Cegléd, hiszen idegenben sikerült úgy nyer­nie, hogy a leszerelések miatt — az újak még csak később jönnek — főleg a középpá­lyán meggyengült a csapat. A hazaiak többet birtokolták a labdát a második félidőben nagy fölényben játszottak, de próbálkozásaikat a jó záró ceglédi védelem rendre visz- szaverte s ha nem, akkor ott volt a remekül védő Bak, aki mindent hárított. A Kossuth Honvéd a 30. percben szerez­te győztes gólját, amikor Ba­logh átadását Doma bomba­ként továbbította a hazaiak kapujába. Gól: Doma. Jó: Bak, Rumy, Fehér, Magosi, Balogh. (Ifi: 0-2, tud.: Ungu- reán László.) ® Duna-csoport Pilisvörösvár—H. Szondi Velence 4-3 (3-1) Pilisvörösvár, 800 néző. V.: Berki Z. Pilisvörösvár: Tóth I. — Minarik, Wohl, Mezei, Pfeif­fer, Tóht L. Galambos, Sze- ibert (Gergely), Brandhuber (Horváth), Lukács, Szöllősi (Trizna). Edző: Gergely Ká­roly. Nagy iramú mérkőzésen az újonc pilisvörösváriak megérdemelten nyertek a nyi­tómérkőzésen. Az utolsó ne­gyedórában önmaga számára tette nehézzé a találkozót a hazai gárda, miután már 4-1 arányban is vezetett. Gól: Lukács, Szöllősi, Brandhuber, Szeibert, ill. Ko­vács Z„ Tieber (1 Lesből), Ko­vács T. Jó: Lukács, Szeibert, Minarik ill. Utvágner, Kovács T. (ifi: 2-3, tud. Stekl János) Ugyancsak a Duna-csoport- ban lejátszott találkozón az NB ILből az elmúlt szezon­ban kieső Pénzügyőr az Érdi VSE-t fogadta a Pasaréti úton. A hazaiak győzelme egy percig sem forgott ve­szélyben, három rúgott gól­jukra mindössze egy érdi vá­lasz érkezett Varga révén. A pénzügyőrök két kapufát is rúgtaik. Nem sikerült a Szigetszent- miklósi TK bemutatkozása sem, miután az alaposan meg­erősödött Ercsitől kaptak ki hazai pályán 3-1 arányban. A lányok kitartóbbak voltak Fiatalok lovasversenye Üllőn Először rendezték meg a kü­lönböző tanintézetek országos bajnokságát, mind díjugratás­ban, mind díjlovaglásban. A verseny házigazdaszerepét az Állatorvos-tudományi Egye­tem Kísérleti Intézete vállalta el az üllői Dóramajor telepén. Az ország számos pontjáról ér­keztek olyan fiatalok, akik időt és energiát nem kímélve jutottak el olyan szintre, hogy Üllőn megmérkőzhessenek egymással. Péntek délelőtt mérték össze tudásukat elő­ször az általános-, közép-, és felsőoktatási tanintézetek diák­sportolói a versenypályán díj­lovaglás és díjugratás kategóri­ában. Másnap reggel 8 órakor szintén e két kategóriában folytatódott a verseny. Két ver­senyszám között egy tizenkét éves Budapestről érkezett kis­lány elmesélte, évek óta űzi már a lovassportot, s ahhoz, hogy megfelelően szerepeljen egy ilyen versenyen, minden­nap több órát kell lovagolnia. — Igaz, hogy még nem volt eredményhirdetés, de egyéni számokban szerintem jól szerepeltem — mondta. — Persze ez nem csak a lovastól függ, hanem a lótól is. Mivel nem vagyunk összeszokva ezekkel az állatokkal, nem tud­juk, mire számíthatunk. Van, amelyik ló nyugodt, könnyen irányítható, de van köztük „ügyetlenebb” is. A verseny elején egy olyan lovon ültem, amelyik kifejezetten idegesen, hisztisen viselkedett, s a ver­senyszámom nem is úgy sike­rült, ahogy szerettem volna. Megtudhattuk azt is, hogy a versenyen a fiúk-lányok ve­gyesen indulnak, de érdekes módon mostanában a lányok vannak többen, ők a kitartób­bak, nagyobb vállalkozó szel­leműek. Valamennyire feloldotta tán a verseny feszültségét a szombat esti zenés, táncos est, hogy aztán vasárnap egy ki­csit „lazábban” folytatódjon a küzdelem. A bajnokság ünnepélyes zá­rójára vasárnap délután öt óra­kor került sor a különdíjak át­adásával és eredményhirdetés­sel. A bajnokság hangulata, színvonala bizonyította, hogy kitartással, lelkesedéssel, ke­mény munkával újra feivirá- gozhat a lovassport Magyaror­szágon. Eredmények: főiskolás, egyetemista díjlovagló baj- nők: Molnár Ilona (EPONA, Pengő nevű lován, 2. Berényi Krisztina (BLK, Protomix At­lantic), 3. Kutasi Orsolya (Dó­ra LK, Sátán). Középiskolás díjlovagló bajnok: Dallos Zsó­fia (BLK, Kheops nevű lo­ván), 2. Borsó Agnes (EPO­NA, Wespucci), 3. Benedek Barbara (Dóra LK, Huncut). Általános iskolás díjlovagló bajnok: Ács Róbert (EPONA, Merlott nevű lován), 2. Szeicz Erika (BLK, Ficsúr), 3. Borsó Dorottya (EPONA, Milord). Általános iskolás díjugrató bajnok: Várszegi Eszter (BLK, Renette nevű lován), 2. ilj. Gombos László (Szombat­hely Titán KL, Csapodár), 3. Deák Regina (Eurosport SE, Princ Gallone). Középiskolá­sok díjugrató bajnok: Fábián- csics Gábor (BLK, Gyutacs nevű lován), 2. Kárpáti Rita (Csömöri KSK, Vezér), 3. Ba­logh Balázs (Tárnáméra, Szaj­kó). Középiskolások versenye, csapat, bajnok: BLK „Á” (Spányik Ágnes, Szotyori N. Ádám, Fábiáncsics Gábor), 2. Csömör KSK „A”), 3. Mező- hegyesi MSE. Főiskolás, egye­temista díjugrató bajnok: Kő­vári Krisztina (Állatorvos-tu­dományi Egyetem, Kaszinó nevű lován), 2. Korb Diána (Állatorvos-tudományi Egye­tem, Alkalmas), 3. Botos Ba­lázs (Semmelweis Orvostudo­mányi Egyetem, Narvik). V. Cs.