Pest Megyei Hírlap, 1994. május (38. évfolyam, 101-125. szám)

1994-05-17 / 114. szám

ü PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. MÁJUS 17., KEDD 15 Megyei 1, x, 2 1. BVSC—Vác 0-0 X 2. Kartal—Karcag 3-1 1 3. SZTK—Dunavarsány 2-1 1 4. Dömsöd—Lajos­komárom 3-2 1 5. Bag—Pásztó 1-0 1 6. Dabas—Taksony 0-2 2 7. Nagykáta—GEAC 3-1 1 8. Nagykőrös—Gyömrő 2-1 1 Focisorrend Megyei labdarúgó-bajnokság 1. P.vörös­vár 21 4 -69-11 46 2. Gyömrő 13 6 5 38-20 32 3. Taksony 11 7 7 42-29 29 4. Nagykátal2 5 8 44-35 29 5. Dabas-Sári 9 7 8 38-30 25 6. Örkény 9 7 8 32-30 25 7. GEAC 10 5 10 40-41 8. Nagykő­rös 9 6 10 35-45 24 9. Maglód 95 1141-3723 10. Bugyi 9 4 12 33-37 22 11. Pilis 8 6 1136-46 22 12. Piliscsaba 7 6 12 29-40 20 13. Ráckeve 7 6 12 24-41 20 14. Pomáz 7 4 13 42-54 18 15. Iklad 8 2 13 27-54 18 16. T.márton 4 8 13 19-39 16 Totóeredmények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a totó 19. fogadási hetének nyeremé­nyei a következők: 13 plusz egy találatos szel­vény 25 darab, nyeremé­nyük egyenként 174 693 fo­rint, 13 találatos szelvény 36 darab, nyereményük egyenként 71 734 forint, 12 találatos szelvény 1090 darab, nyereményük egyen­ként 2676 forint, 11 talála­tos szelvény 9190 darab, nyereményük egyenként 317 forint, 10 találatos szel­vény 43 470 darab, nyere­ményük egyenként 101 fo­rint. A Góltotón első nyerő­osztályba sorolt szelvény nem volt. A következő hét­re átvitt nyeremény össze­ge nettó 1 543 671 forint. A második nyerőosztály­ba sorolt szelvény 1 darab, nyereménye nettó 107 729 forint. A harmadik nyerő­osztályba sorolt szelvény 93 darab, nyereményük ösz­­szege nettó 568 forint. CSB-folytatás A múlt héten esőzés miatt félbeszakadt MTK—PÁRA találkozó folytatásával hét­főn befejeződtek a férfi te­nisz-csapatbajnokság alap­szakaszának küzdelmei. A két együttes összecsapása 4:2-es PÁRA-vezetésnél maradt félbe, ám az MTK 5:4 arányban nyerte a mér­kőzést. így az ÚTÉ, a PÁRA és az MTK mellett a Pécsi VTC csapata küzdhet a rájátszásban az 1—4. he­lyért. Csepeli győzelem A labdarúgó NB I hétfői baj­noki' mérkőzésén a Csepel 2-0-ra legyőzte a Békéscsa­bát. így a csabaiak már csak jobb gólkülönbségükkel elő­zik meg a Vácot. Példásan küzd a GSC kézilabdában Májusi gólzáporos győzelem Két fordulóval a bajnokság befejezése előtt a Hajós-isko­la tornacsarnokában fogadta a Gödöllői KC a Vonyarcvas­hegy együttesét, és gólokban gazdag összecsapáson győ­zött. Gödöllő—Vonyarcvas­hegy 33-29 (16-16) Gödöllő: Imre — Surányi (1), Kalmár (7), Farkas (4), Bartos (10), Raniák (10), Bá­­tori. Cserék: Varga — Majo­ros, Bartha (1), Hajdú, Ko­vács. Jók: Imre — Bartos, Rani­ák, Farkas és védekezésben Bátori. Már az első félidőben ki­tűnt, hogy ezen a mérkőzé­sen keveset törődnek a csapa­tok a védekezéssel. A vendé­gek szívósan tapadtak a gö­­döllőiekre, ezért nem sikerült előnyt szerezni szünetre. A bajnokesélyes Százha­lombatta Siklóson elvérzett, viszont a Fradi is meglepő pontot vesztett hazai pályán a Pestszentlőrinc ellen, így bár tovább tömörült az élboly, ám a Százhalombatta már megnyerte a bajnokságot a hátralévő meccsek eredmé­nyeitől függetlenül. A jelenle­gi állás az élmezőnyben: 1. Százhalombatta 33, 2. Fradi 28, 3. Dunaföldvár 27, 4. Szondi 27, 5. Gödöllő 25, 6. Siklós 21 ponttal. A Gödöllő hátralévő két mérkőzése: Pilisvörösvár (idegenben), Szondi SE (ott­hon). Győzelmek esetén az előkelő negyedik hely meg­szerezhető. (Vereségek ese­tén azonban csak a minimum­célt, a 6. helyet érheti el a GKC...) Markó Gábor Vásárhelyen és Tarjánban Vereség az éllovastól Az utolsó öt forduló követke­zik a labdarúgó NB Ul-ban, s ilyenkor a hajrában különösen nagy figyelem kíséri együttese­ink szereplését. A kiesők létszá­ma ugyanis a megyei mezőny­re is kihat. Csapataink általá­ban jól vették az akadályt, a Cegléd a listavezető Hódmező­vásárhelytől, a DVSE pedig az éllovas SBTC-től kapott ki. Alföldi csoport HLC—Cegléd 2-1 (1-0) Hódmezővásárhely, 1800 né­ző. V.: Kiss. C. Kossuth Hon­véd: Vezér — Fehér Zs., Korpá­­csi, Fehér Cs., Szabó, Balogh (Karászi), Komi ősi, Lendvai, Doma (Kecskeméti), Németh, Marosi f Petrán). Gól: Mi­­hályffy (2), ill. Lendvai. A ceg­lédieknél Vezér, Doma és Né­meth tűnt ki. Mátra-csoport SBTC—Dunakeszi 1-0 (0-0) Salgótarján, 700 néző. V.: Kálit. Dunakeszi VSE: Telek — Kekecs (Nagy G.), Pánczél, Seltenreich, Kiss Z, Törteti, Kiss /., Steidl A., Kovács (Szűcs), Adi, Varga (Vida). Ki­állítva: Vida. Az éllovas győz­tes gólját Stark lőtte. Jó: Pán­czél, Kiss J., Telek. Tenk—Monor 1-1 (0-1) Tenk, 300 néző. V.: Nagy S. Gól: Koltai, ill. Fülep. Kartal—Karcag 3-1 (1-0) Kartal, 300 néző. V.: Kiss J. Kartal: Nagy — Tóth, Kiss Z, Soós, Szabó (Czeréczki), Tur­­csányi, Bencsik(Boda), Augusz­­tin, Sztriskó, Sablyán, Simon. Gól: Simon (2), Sztriskó, ill. Békési. Jó: Bencsik, Turcsányi, Augusztin. Nagyobb arányban is nyerhetett volna a Kartal. Ifi: 6-1. (Tud.: Jelencsik István.) Duna-csoport H. Szondi Velence—Szent­endre 0-0 Velence, 500 néző. V.: Ber­ki Z. Most a Tatabánya volt a jobb Vereség öt játszmában A férfi röplabda NB I rájátszá­sában a Pomáz együttese ottho­nában lépett pályára régi riváli­sa, a Tatabánya ellenében. Pomázi Komplex Building SEI—Tatabányai SC 2:3 (13, -12, 4, —13, -9) Szentendre, 100 néző. V.: Ju­hász, Bíró. Pomáz: MARKOVICH, AP­RÓ, Tomkó, Nagy I., HER­­CZEG (a mezőny legjobbja), Andó. Cs.: Tóth J., Kis Z., Ku­­binyi, Gálli I. A Pest megyeieknél Győri Attila helyére a betegségéből felgyógyult Nagy István került be a kezdő hatosba. Az elején a Tatabánya hatalmas előnyre tett szert, 9:0-ra elhúzott, ám a hazaiak fantasztikus hajrában fordítani tudtak, s megnyerték az első szettet. A másodikban a Pomáz 11:10-ig vezetett, ám ekkor néhány nyitásfogadásbe­­li pontatlanság után a vendégek örülhettek. A harmadik játszmában Apró és a bombaformát mutató Herczeg László révén szinte szétütötték ellenfelüket a pomá­­ziak, csupán 4 pontot engedé­lyezve nekik. A negyedik játékrészben 13:12-ig Pest megyei vezetést mutathatott az eredményjelző, és jól is ment a Komplexnek, ám a vendégcsapat néhány véd­­hetetlen felugrásos nyitásával nem boldogultak a nyitásfoga­dók, így azután az ötödik szett­re maradt a döntés. A befejezés­re idegileg kissé elfáradtak a pomáziak, s ez a sáncmunká­ban és mezőnyvédekezésben is pontatlanságokat eredménye­zett, így a 108 perces (!), idegté­pő, fordulatokban bővelkedő csatában a vendégek vihették haza a két bajnoki pontot. Prouza Ottó edző: — A kül­földön tartózkodó Győri Attila nélkül is jól ment a játék a csa­patnak, ám a végét nem bírták idegekkel a játékosaink, egye­sek többet foglalkoztak egy­mással, mint a küzdelemmel, ez pedig mindig törvényszerű­en az eredményesség rovására megy. Podani István Hahnt és Fülét is behívta Verebes Most a horvátok következnek Folytatódik Verebes József szövetségi kapitány „sziszifu­szi” tevékenysége: a magyar labdarúgó-válogatott szerda este 18 órától idei hatodik erőpróbáján érdekelt, ezúttal a horvátokkal szemben. Verebes hazai gyepen vezényli harc­ba jelöltjeit, akik az őszi két EB-selejtezőre gyakorolnak ezúttal is. Köztudott, itthon a törökök ellen kezd a magyar válogatott, majd idegenben Svédország következik. Ami azt illeti, az ETO FC ve­zető edzőjeként is dolgozó Verebesre ráférne a duplán hazai, a győri nézősereg se­gítsége, hiszen az eddigi fel­készülési mérkőzések nem hoztak győzelmet. Az öt csa­ta közül négyet elveszített a válogatott (Svájc, Szlovénia, Dánia, Lengyelország), míg az egyetlen pontszerzés az Ausztria elleni márciusi, linzi 90 perc volt (1-1). Verebes ötször 90 perc után némileg okkal említheti: azonos összeállításban még nem küldhette gyepre csapa­tát. Összesen 35 labdarúgót próbált ki az idei 450 játék­perc során. „Kegyenceiként” említhető két győri fiatalem­ber: a kapus Végh Zoltán és a csatár Klausz László. Ők ket­ten ugyanis valamennyi idei mérkőzésen kezdőjátékosok voltak Verebesnél. Lipcsei Péter és Illés Béla négyszer­­négysze^ húztak dresszt a „nyitócsapatban”. A horvátok elleni összecsa­pás után jön a „csúcsterhe­lés”: június elsején Hollan­dia, rá hét napra Belgium a rivális — ismét idegenben. Márpedig mindkét júniusi ri­vális VB-döntős, lehet hát szurkolni a Verebes-fiú­kért... A két VB-finalista ri­vális még „odébb” van. Ha a győri partner, Horvátország ereje legjavával vonul fel, ak­kor bizony igencsak „fogós” lesz a feladat. Prosinecki pél­dául egymagában is gondot okozhat... A horvátokkal egyébként még csak negyedszer találko­zik a magyar futball „krém­je”. Több mint ötven évvel ezelőtt csatáztak egymással először a két ország labdarú­gói, 1940. május másodikán az Üllői úti pályán. Verebes József szövetségi kapitány nincs irigylésre mél­tó helyzetben, hiszen jelöltjei közül Csábi József, Illés Béla és Hajszán Gyula megsérült, egyikőjük sem tud játszani a szerdai találkozón. Ugyan­csak sérüléssel bajlódik Cser­tői Aurél és Klausz László, az ő szerepeltetésükről azonban még nem mondott le végérvé­nyesen a szakvezető. A kapitány a sérültek he­lyére a váci Hahn Árpádot és Füle Antalt, valamint a győri Herczeg Miklóst hívta be a keretbe. Közülük Hahn és Herczeg még egyszer sem ját­szott a válogatottban, tehát is­mét újoncavatásra lehet szá­mítani. Miroslav Blazevic szövet­ségi kapitány a 19-es keret­ben 12 külföldön futballozó játékos nevét adta meg. A leg­jobbak közül csak Zvonimir Boban, az éppen szerdán BEK-döntőt vívó olasz AC Milan középpályása hiányzik. A horvátok névsora: Ladic (Croatia), Mrmic (Varteks) — kapusok, Jankovic (Ovie­do), Jerkan (Oviedo), Stimac (Cadiz), Bilic (Karlsruhe), Járni (Torino), Pavlicic (Rije­ka), Turkovic (Croatia) — vé­dők, Andrijasevic (Celta), Asanovic (Montpellier), Pro­sinecki (Real Madrid), Stanic (Gijon), Mladenovic (Rijeka) — középpályások, Boksic (Lazio), Suker (Sevilla), Jur­­cevic (Casino Salzburg), Sol­do (Inker), Cvitanovic (Croa­tia) — csatárok. Egyre feljebb a tabellán a Százhalombatta Két ütközet, kilenc gól A labdarúgó NB II Keleti cso­portjában Kábán aratott bra­vúros győzelmet a Gödöllő. Kaba—Gödöllői LC 1-4 (0-3) Kaba, 400 néző. V.: Szabó J. Kaba: Vadon — Temo­­ván (Nagy A. 57. p.), Kara­­csun, Lajtos, Horváth, Szilá­gyi — Fazekas, Bába, Csipke — Plókai, Deszatnik (Die­nes). Gödöllő: Elbert — Somo­gyi, Kroner, Balogh, Szász — Ivanovics (Májer 75. p.), Simon, Török, Szamosi — Grezsák (Apró 65. p.), Kra­­szovszkij. Gól: Nagy A. (11-esből, 88. p.), ill. Grezsák (3, a 3., a 29., az 55. percben). Szász (32. p.). Sárga lap: Csipke, Hor­váth, ill. Kroner, Török. Piros lap: Fazekas (33. p.), Plókai (69. p.), ill. Kró­­ner (62. p.). Már az első támadásból ve­zetést szerzett a Gödöllő, s ez­után a kabaiak hiába támad­tak többet, gyors kontrákból újabb vendéggólok születtek. Az első félidőben Szabó Jó­zsef játékvezető sérülést szen­vedett, s helyére az első szá­mú partjelző, Vida állt be ve­zető bírónak. Varga Zoltán: — Az első félórában kimaradtak helyze­teink, azután a két kapott gól és a kiállítás megpecsételte sorsunkat. Ambrózy István: — Cso­dálatos születésnapi ajándé­kot kaptam. Az első félidő kö­zepén a Kaba játéka szét­esett, s ezt ki is sikerült hasz­nálnunk. A csoport állása: 1. Kiskő­rös 12 10 4 49-28 34 2. Hatvan 14 6 6 36-28 34 3. Szarvas 11 10 5 31-27 32 4. Diós­győr 12 7 7 39-29 31 5. Tisz­avasvári 10 9 7 40-32 29 6. Tisza­kécske 11 7 8 33-29 29 7. Hajdú­nánás 10 8 8 33-27 28 8. III. Kér. TVE 10 8 8 32-29 28 9. Kaba 11 6 9 30-31 28 10. Nyír­egyháza 10 7 9 30-22 27 11. Balmaz­újváros 8 8 10 32-37 24 12. Gödöllő ' 8 6 12 34-39 22 13. Kazinc­barcika 4 10 12 26-38 18 14. Szeged 5 8 13 18-36 18 15. FC Eger 5 7 14 28-■41 16. REAC 5 7 14 28-46 17 Az NB II Nyugati csoport­jában szereplő Százhalombat­ta, csakúgy, mint a Gödöllő, idegenben aratott gólzáporos győzelmet. Szekszárd—Százhalom­batta 1-5 (0-3) Szekszárd, 400 néző. V.: Balajti. Szekszárd: Mausz — Pe­tő, Prantner, Somogyi — Cse­­ke, Panghy, Szabó (Gyén 46. p.), Kovács R. — Pilisi, Kál­mán, Horváth J. (Nagy 68. p.). Százhalombatta: Lipták — Sipos, Németh (Horváth II. 66. p.), Horváth I. — Kö­­vesi, Schróth, Dobesch, Ser­főző, Károlyi R. (Beringer 42. p.) — Kovács, Károlyi G. Gól: Pető (81. p.), ill. Ko­vács (2, 16. p. és 54. p.), Né­meth (18. p.), Károlyi G. (2, 38. p. és 58. p.). A játék valamennyi ele­mében és lelkesedésben, akarásban is ellenfelük fölé nőttek a battaiak, akik gya­korlatilag már az első játék­részben eldöntötték a két pont sorsát. Kneisz Mátyás: — Annyi gól esett a mérkőzésen, mint ahányan a héten az edzésen részt vettek. Hegedűs Béla: — A csa­pat imponáló biztonsággal hozta ezt a kötelező győzel­met. A csoport állása: 1. Nagy­kanizsa 17 2. Zalaeger­szeg 15 3. Duna­ferr 14 4. Keszt­hely 13 5. Buda­fok 11 6. BKV Előre 10 7. Százhalom­batta 12 8. ESMTK 10 9. Dorog 8 10. Bere­mend 10 11. Mohács 8 12. Paks 8 13. Baja 8 14. Veszp­rém 8 15. Pénz­ügyőr 4 16. Szek­szárd 5 5 4 47-15 39 4 7 43-27 34 6 6 34-19 34 4 9 32-27 30 7 8 39-33 29 7 9 29-25 27 3 11 37-37 27 6 10 28-22 26 9 9 19-22 25 4 12 39-35 24 8 10 36-40 24 6 12 24-29 22 6 12 23-32 22 5 13 29-39 21 1 11 21-40 19 3 18 17-55 13