Pest Megyei Hírlap, 1994. május (38. évfolyam, 101-125. szám)

1994-05-09 / 107. szám

_É PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1994. MÁJUS 9., HÉTFŐ 15 Totóeredmények Garamvölgyi: egy félidő előnyt adtunk 1. Pécs—Parmalat FC 1-0 1 2. MTK—vSopron 1-2 2 3. Vác—Debrecen 2-11 4. Duisburg—Freiburg 0-2 2 5. Bremen—Mönchenga. 4-2 1 6. Leipzig—Leverkusen 2-3 2 7. B. München—Schalke 04 2-0 1 8. Wattenscheid—Karlsruhe 5-11 9. Dortmund—Nürnberg 4-1 1 10. Hamburg—Kaisersl. 1-3 2 11.1. FC Köln-Frankfurt 2-3 2 12. VfB Stuttgart—Dresden 3-0 1 13. Siófok—BVSC 1-1 x 14. Kispest-HFC—Haladás 0-0 x Hírek innen-onnan • A Martini-Honvéd férfi öttu­sa Világkupa-verseny végered­ménye: 1. Kálnoki Kis Attila 5538 pont, 2. Sárfalvi Péter 5478, 3. Dmitrij Szvatkovszkij (orosz) 5460. • A lengyelországi Ksiaz váro­sában rendezték a díjlovagló Vi­lágkupa-sorozat első versenyét, ahol Dallos Gyula Aktion nevű lovával első helyezést szerzett az Intermediate II verseny­számban. A Szent György-díj­­ban Dallos lánya, Zsófia Grand Sasso nevű lovával a harmadik helyen zárta a viadalt. • Halálos kimenetelű baleset történt az angliai Lingfield park­ban rendezett lóversenyen. A 26 esztendős Steve Wood olyan szerencsétlenül bukott, hogy a helyszínen belehalt sú­lyos sérüléseibe. 0 Második alkalommal rendez­tek Veszprémben duatlon ver­senyt, amely ezúttal sprint és rö­vid távú országos bajnokság is volt. A rövid távon a férfiaknál Emhő Balázs, a nőknél Molnár Adél végzett az élen. • Ljubljanában Európa-bajno­­ki (FIRA-kupa) mérkőzést ví­vott a Stadler József által támo­gatott magyar rögbiválogatott és 28-17-re kikapott Szlovéniá­tól. A magyaroknak ezzel csak papíron maradt esélyük arra, hogy május 28-án Horvátor­szág legyőzésével egy osztály­­lyal feljebb lépjenek. Nyilas volt a kulcsember Vác FC-Samsung—Debreceni VSC 2-1 (2-0) Vác, 4000 néző. V.: Tóth Vencel. Vác FC-Samsung: Koszta — Nagy T. — Puglits, Hahn — Nyilas, Kriska, Víg (Simon 62. p.), Romanek, Aranyos—Bur­­zi, Füle (Miovecz 72. p.). Debreceni VSC: Horváth — Gojan —- Földvári, Pető — Madar, Kondás, Sándor Cs., Sándor T., Buliga — Dombi, To­­derás (Tóth A. 46. p.). Gól: Nyilas (1. p.), Füle (44. p. — 11-esből), illetve Tóth A. (57. p.). Sárga lap: Aranyos (28. p.), Miovecz (85. p.). Az őszi idény felfedzettjét, az immár válogatott Sándor Tamást hamar „megtalálták” a szurkolók. A hazai csapat pártján állók — talán mert őt ismerték a debreceni játéko­sok közül a legjobban — szinte csak a fiatal középpá­lyással foglalkoztak. Minden apró hibáját felrótták, hosszú göndör fürtjei Okán, kedélye­sen „lejuliskázták”. A debre­ceni hívek számára is ő volt a célpont, egyenesen megígér­­tették vele, hogy három gólt is „betermel” Koszta hálójá­ba. Nos, hogy mennyire ser­kentette Sándor Tamást, a „na, mi lesz már Juliska" fel­szólítás, azt nem tudom, mi­ként azt sem, hogy Nyilassal hány gólt ígértettek meg a váci szurkolók, de az biztos, hogy bár előbbitől várták, mégis utóbbi lett a meccs sztárja. Az 50. másodpercnél jár­tunk, amikor Aranyos Puglits­­hoz passzolt, aki jó 20 méter­ről azonnal lőtt, a labda azon­ban visszapattant egy védő hátáról. A debreceniek balsze­rencséjére épp Burzi elé, a fia­tal csatár ügyesen az érkező Nyilas elé sarkalt, a váciak nyolcasa pedig két lépés után. 12 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-0). Ennél ígéretesebb kezdés­ről nem is álmodhattak volna a helyiek. Hát még ha Roma­nek a 10. percben kihasználja helyzetét, amit egyébként ön­magának teremtett, hiszen olyan ritkán látható erősza­kossággal és lendülettel fu­tott el a bal szélen, hogy a vé­dők csak statisztálni tudtak. Horváth azonban a kapu jobb alsó sarka előtt felszedte az éles szögből leadott lövést. A váciak szinte valamennyi tá­madása magában rejtette a gólveszélyt, elég csak Burzi alig fölé szálló fejesére, vagy Puglits lapos, pattogós, a jobb alsó sarkot centikkel el­kerülő lövésére gondolni. Nemcsak a félidő első, de utolsó percét is emlékezetes­sé tette Nyilas, aki Romanek indításával ért a 16-oson be­lülre, de mielőtt lőhetett vol­na, Buliga buktatta. A bünte­tőt Füle nagy erővel bombáz­ta középre a léc alá, Horváth­­nak esélye sem volt (2-0). A szünetben szinte minden­ki biztosra vette, hogy lefu­tott a meccs, a nézők már Nagy Tiborék győzelmének gólarányára kötöttek egymás­sal alkalmi fogadásokat. Még a sérüléssel bajlódó, így a le­látón ücsörgő váci játékosok is ellentmondást nem tűrve je­lentették ki: ha holnap délig támad a Debrecen, akkor sem képes gólt rúgni Kosztá­­nak! Holnap délig nem is kel­lett várni, csak az 54. per­cig... Dombi cselezte át ma­gát a védők hadán, Nyilas há­tulról próbált becsúszni, de nem érte el a labdát. így a debreceni csatár már csak Kosztával állt szemben, a ka­pus azonban jól jött ki, mert Dombi lövése róla visszapat­tant, maga a csatár pedig az ürközés okán elesett. Minden­ki a bírót leste, 11-est ítél-e, vagy sem, amikor a csere­ként beállt Tóth Attila megol­dotta a helyzetet: a kiperdülő labdát a hálóba emelte (2-1). A tempót kissé kényelmes­re vevő, s a szokásosnál pon­tatlanabb váciak, ahogy mon­dani szokták, felhozták ellen­felüket. A 70. percben pedig csak Kosztának volt köszön­hető, hogy maradt az előny. Pető egy megkerülős csellel becsapta Nyilast, 25 méterről pedig hihetetlenül keményen kapura lőtt. Koszta kiütötte ugyan a labdát, de a kipatta­nóra lecsapott Tóth Attila, Koszta a bravúrok bravúrját elővarázsolva ennek a lövés­nek is útját állta, Sándor Ta­más elől pedig mát tisztáztak a védők. Csank János: — Az első félidőben gyakorlatilag meg­nyertük a meccset, a második­ban pedig, amellett, hogy fel­jött a Debrecen, kis híján el­vesztettük. Garamvölgyi Lajos: — Egy félidőnyi előnyt adtunk a váciaknak. A második játék­rész alapján egy pontot érde­meltünk volna. (németh) A labdarúgó NB I továb­bi eredményei: Békéscsa­ba—Vasas 2-1, ETO FC Győr—Ferencváros 3-1, MTK—Sopron 1 -2, Sió­fok—BVSC 1-1, Pécs—Par­malat 1-0, Kispest—Haladás 0-0. Az Újpest—Csepel talál­kozóra hétfőn, 19 órai kezdet­tel kerül sor. Az élmezőny 1. Békéscsaba 2. Vác 3. Kispest 4. Győr 5. Ferencváros 18 3 4 64-20 39 16 6 3 49-24 38 14 6 5 54-30 34 13 5 7 46-31 31 13 5 7 41-26 31 Érdi siker helycserével A labdarúgó NB III ered­ményei. Alföldi csoport Ceglédi—Törökszentmik­­lós 4-1 (3-1) Cegléd, 300 néző. V.: Ma­joros. C. Kossuth Honvéd: Vezér — Korpácsi, Szabó, Fehér, Polgár, Komlósi (Kárászi), Lendvai (Petyán), Balogh, Doma (Kecskeméti), Né­meth, Magosi Gól: Németh (3), Doma. Jó: Korpácsi, Németh, Sza­bó, Fehér. (Ifi: 10-1). Ungurán László Mátra-csoport Dunakeszi—Gyöngyös 2-1 (0-1) Dunakeszi, 400 néző. V.: Ágoston. DVSE: Telek — Kekecs, Kiss J., Kiss Z. (Ihos), Adi, Pánczél, Törteli, Seltenreich, Varga Z. (Szűcs), Steidl Á., Kovács (Csapó). Az erős széltől támogatott Gyöngyös a 32. percben szer­zett vezetését a 75. percben 20 méteres szabadrúgásból kiegyenlítette, sőt nem sok­kal ezután a vezetést is meg­szerezte a Pest megyei csa­pat. Gól: Seltenreich, Törteli, ill. Vona. Jók: Kiss Z., Törte­li, Seltenreich. (Ifi: 2-1) Buchard Tibor Duna-csoport Érd—Szondi Velence 2-0 (1-0) Érd, 500 néző. V.: Szerémi. Érd: Szimandl — Horváth Zs. (Keresztesi), Pánczél, Sza­bó — Mészáros, Csizmadia, Habos G. (Horváth L), Van­­czó — Varga, Versits (Ágos­ton), Ungi. Ritkán látható színvonalas mérkőzést hozott az élme­zőnyben helyet foglaló két csapat küzdelemé. A hazaiak a félórához közeledve szög­let után megszerezték a veze­tést. A vendégek ezt követő­en az egyenlítés reményében nyíltabban játszottak, de a ha­zai ellentámadások mindig nagyobb veszélyt jelentettek. A második félidő első percé­ben tovább növelte előnyét a hazai csapat, sőt a félidő kö­zepén egy büntetőt is kiha­gyott. Az érdiek győzelmével a két csapat ismét helyet cse­rélt a táblázaton. Érd a harma­dik. Gól: Versits, Habos G. Jó: Ungi, Varga, Csizmadia, Sza­bó. Kiállítva: Varga. (Ifi: 1-2) Harmat Jenő Bakonycsernye—SZTK 0-2 (0-0) Bakonycsernye, 500 néző. V: Péter Gyula. Szigetszentmiklósi TK: Vá­mos — Babinszki, Károly, Je­­zsek, Knolmár (Kövesi), Kin­cses, Herbály (Halász), Vég, Kis, Hollik, Bálint. Gól: Hollik, Bajor. Jó: Ko­vács József és Horvát 1. Vágner György További eredmények: Apc—Kartal 1—0, Szolno­ki Cukor—Bag 1—0, Duna­­varsány—Sinergy Multi rocco 2—4 (2—1) Megyei labdarúgó bajnok­ság. Gyömrő—Pomáz 6-0 (3-0). Bugyi—Dabas-Sári FC 1-1 (1-0) Bugyi, 350 néző. V: Szar­ka. Nagyiramú, színvonalas mérkőzésen a vendégek lemá­solták a hazaiak szabadrúgás­­gólját. Egy ponttal, s a szur­kolók által „elorozott” meccs­labdával utazhattak haza. Gól: Földeák, ill. Iszák. Jó: Csemus, Bakó, Horváth, Föl­deák, ill. Glonczi, Iszák, Új­vári, Bodó (Ifi: 0-1. Tud: Rácz Zsolt.) Taksony—Nagvkáta 1-1 (0-0) Taksony, 500 néző, V.: Oláh Két jól felkészített csapat, színvonalas, kemény de sport­szerű mérkőzésén igazságos pontosztozkodás volt. Gól: Szabó Zoltán, ill. Burai. Jó: Szabó Zoltán (a mezőny leg­jobbja), Puzder, Reznek, Kre­­isz Zoltán, ill. Varga, Burai, Gulyás, Huszárik. (Ifi: Tak­sony—Nagykáta 4-0. Tud: Barna Barnabás) T.-márton—Pilisvörös­­vár 0-2 (0-1) Tápiószentmárton, 400 né­ző. V.: Nagy. A sok sérült mi­att tartalékos hazaiak jól helyt álltak a már bajnok ven­dégekkel szemben. Gól: Lu­kácsi, Szőló'si. Jó: Gál, Kiss, Mester, Gyikó, Bori, ill. az egész vendégcsapat. (Ifi. 1-4) Tud: Tóth Antal Iklad—Pilis 0-2 (0-2) Iklad, 300 néző, V: Maiina. Részrehajló indiszponált já­tékvezetés mellett Kovács Zoltán góljával nyert a lelke­sen játszó pilisi csapat. Tud: Gohér Mihály. Örkény—Nagykőrös 2-1 (0-1) Örkény 250 néző. V: Cin­­gáli. Küzdelmes mérkőzésen az utolsó percben lőtt góllal nyert az Örkény. Gól: Szőlő­­si, Mogyorósi, ill. Szabó S. Jó: Kovács, Sinkó, Batta, Tú­ri, Mogyorósi, ill. Nagy L„ Erdősi, Soós, Szabó S. (Ifi: 1-0). Tud.: Tóth Pál. GEAC—Ráckeve 3-1 (2-0), Piiliscsaba—Maglód 4-1 (3-1) Fiedler Adrienn káprázatosán védett A Ferencváros A legkényesebb igényeket is kielégítette a kézilabdái hét­vége második Európa Kupa döntője, amelynek vasárnap délután ismét a Vasas SC Fáy utcai csarnoka adott ott­hont. A Spectrum Ferencvá­ros KEK-döntőbe jutott lá­nyait csordultig telt lelátók fo­gadták, zengett a „Hajrá Fra­di!”. A Sousa, Aires (portugál) sípos duó jelére kétezer néző előtt zajlott le a sokáig emlé­kezetes csata. Spectrum—F erenc város — Tus Walle Bremen 23-21 (11-13) FTC: Fiedler A.—Kokai­né 1, Kökény 3, Pádár 3, Far­kas Á. 9(5), Takács 1, Fied­ler E. 3. Cs: Tóth B. 3, Szar­ka, Farkas A. (kapus). Bremen: Adamik—Bazsa­­nova 4(3), Stelberg 1, David 1, Erler 5, Zienkiewicz 2, Fit­tinger 3. Cs: Lindemann (ka­pus), Andersen 4, H. Schmidt 1(1), Orbán. Villám­gyors vendéggóllal kezdődött a meccs, ám a Fradi gyorsan fordított. Negyedóra eltelté­vel mindinkább átkerült a kezdeményezés a vendégek­hez, s ez az eredményben is megmutatkozott. Ekkor a vé­dekezés sehogysem ment a magyar lányoknak, akik sem KEK-bravúrja a szemüveges beállót, Eriért, sem a dánok nagytudású, de önfejű VB-ezüstérmes átlövő­jét, Andersent nem tudták tar­tani. A félideji 13-11-es ven­dégrészsiker egyértelműen tükrözte a látottakat. Az újrakezdéskor Pados István, az FTC szakosztályi­gazgatója határozottan állítot­ta: lesz ez még jobbis. Csapa­ta mintha igazolni akarta vol­na, rákapcsolt, több, fontos gólt lőtt az egyébként kitűnő­en védő Picken-Adamiknak, így 18-16-nál ott álltak a nagy lehetőség előtt. A bré­maiak fordítottak (18-19), hogy azután a remek formá­ban védő Fiedlertől és a sze­rencsétől is támogatott FTC huszáros hajrával a maga ja­vára fordítsa a mérkőzést. A 23-21 mindenképpen bravúr, s amint Németh András edző elmondta a meccs után: leg­alább 20-30 százalék esélyük van a kupa elhódítására is! J. K. A zöld-fehér szakosztályve­zetés ezúton is értesíti fana­tikus szurkolóit, hogy az Ül­lői úti stadionban lévő Fra­di Ajándékboltban kedd es­tig lehet jelentkezni a bré­mai visszavágóra induló au­tóbuszra. Jól ment az NB II-ben Gyors vezetés Battán Gödöllői győztes találat a hajrában A labdarúgó NB II legutóbbi fordulójában mindkét csapa­tunk otthon játszott. Nyugati csoport SZFC-ESMTK 3-0 (2-0) Százhalombatta, 500 néző. V.: Szekeres. SZFC: Lipták — Sipos, Németh (Kalóczkai), Horváth Kövesi, Schróth (Beringer) — Dobesch, Serfőző, Károlyi R. — Horváth — Kovács, Ká­rolyi G. Edző: Hegedűs Béla. ESMTK Hungaplast: Schrettner — Kiss, Vaskó, Ócsai — Gabnai, (Balás), Far­kas, Hudák, Kalvach — To­­roczkai, Németh, Balogh. Edző: Ebedli Ferenc. Gól: Schróth II-esből a 3., Kovács 7 méterről kapásból a 8., Károlyi G. 1 méteres fejes­ből a 46. percben. Már a 8. percben 2-0 veze­tett a Pest megyei csapat, s a második félidőt is góllal kezd­te. Ilyen arányban is megérde­melten nyert az SZFC, amely­nek legjobbja Horváth és Do­besch volt. Keleti csoport GLC —Hajdúnánás 2-1 (0-0) Gödöllő, 600 néző. -V: Vajda. GödöUő: Elbert — Balogh — Somogyi, Kroner, Ivano­­vics (Apró), —Simon, Török, Szamosi (Dvorszki), Szász — Grezsák, Kraszovszkij. Hajdúnánás: Tóth — Szűcs — Nagy I. Z„ Pipó, Papp — Szavenko, Kondora, (Vonyigás), Malisenkó, Csi­szár, — Mangel, Vass (Nagy II. Z.). Gól: Szamosi a 73., Nagy II. Z. a 82., Szamosi a 87. percben. Az elsőfélidőben gól­helyzet egyik oldalon sem volt. Fordulás után nagyot vál­tozott a játék képe, ekkor már a kapuk is veszélyben forog­tak. Ivanovics fejese nyomás a labda a jobb oldali kapufá­ról a gólvonal előtt gurult ke­resztbe és a berobbanó Sza­mosi a bal alsó sarokba kotor­ta a labdát. A vendégek egyenlítése után 3 perccel a vége előtt a törpe termető Sza­mosi egy magasan beívelt lab­dát fejelt a jobb sarokba. a játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jó: Elbert, Balogh, Szamo­si, Szász, Simon, ill. Szűcs Malisenkó és Mangel. (Ifi — 2-3, 3-0), Könczöl László Franz Beckenbauer négy hónappal ezelőtt vette át a bukdácsoló Bayem Mün­chen irányítását, s a csapat a Schalke 04 elleni, szombati 2-0-ás győzelmével négy év szünet után tizenharmadik al­kalommal — ismét megnyer­te a német labdarúgó-bajnok­ságot. Elutazott Fehéroroszor­szágba, Mologyecsno városá­ba a magyar ifjúság labdarú­gó válogatott (18 éven aluli­ak), ahol szerdán délután Eu­­rópa-bajnoki selejtező vissza­vágót játszik Ubrankovics Mihály szövetségi edző együttese. Mint ismeretes, az első találkozón, Tatabá­nyán 2-1-es fehérorosz győ­zelem született. Elutaztak az ifik A Bayem a bajnok