Pest Megyei Hírlap, 1994. március (38. évfolyam, 50-75. szám)

1994-03-14 / 61. szám

sum SPORT bou I Debrecenben nyert a Békéscsaba Dzurják fejese döntött SIÓFOK—VÁC FC-SAMSUNG 0-1 (0-1) Siófok, 3000 néző, V.: Kiss G. SIÓFOK: Bíró — Tóth, Bimbó (Szabadi 46. p.), Olajos, Meksz — Marozsán, Jenei, Varsányi — Szabó (Keszeg 46. p.), Fischer, Kirchmáyer. VÁC FC-SAMSUNG: Koszta — Nagy, Hahn, Aranyos, Puglits — Kriska (Sallai 80. p.), Rontanék, Miovecz — Víg (Nyilas 57. p.), Dzurják, Füle. Gól: Dzurják (15. p.). Sárga lap: Jenei (85. p.), ill. Miovecz (38. p.), Aranyos (52. p.), Nyilas (81. p.) Puglits (88. p.). Totóeredmények 1. Debrecen—Békéscs. 0-2 2 2. Siófok—Vác FC 0-12 3. MTK—ETO FC Győr 2-1 1 4. Hamburg—Leipzig 3-0 1 5. Nürnberg—Schalke 1-0 1 6. Wattensch.—B. Münc. 1-3 2 7. Atalanta—Lecce 3-4 2 8. Cremonese—Foggia 2-0 1 9. Genoa—Juventus 1-1 x 10. Milan—Sampdoria 1-0 1 11. Parma—Inter. 4-1 1 12. Roma—Reggiana 0-0 x 13. Torino—Cagliari 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Udinese—Lazio 2-2 x Csak Ináncsi A többpróbázók vitték a prímet a párizsi fedett pá­lyás atlétikai Európa-baj- nokságon részt vevő ma­gyar válogatottból: Ináncsi Rita szenzációs ötpróba- ezüstérme után, Munkácsi Sándor új egyéni csúcsot fel­állítva lett 6. hétpróbában. A férfi távolugrásban dön­tőbe jutó Ordina Tibor a 11. helyen végzett. A labdarúgó NB I máso­dik tavaszi fordulójában Sió­fokon lépett pályára a Vác, s mint várható volt, a siker­telen hazai rajt után, nagy lendülettel kezdte a játékot. A hazai csapat csak szórvá­nyos kontratámadásokkal kí­sérletezett, de sikertelenül. Az első negyedóra végén a kapu elé beívelt labdát Ola­jos elhibázta, így Dzurják közelről fejelhette a kapuba a labdát (0-1). A vezetés birtokában a vendégek nyugodtabban ját­szottak, szőtték korszerű tá­madásaikat, s több esetben veszélyeztették is a Siófok kapuját. A hazaiak nem tud­ták átvenni a játék ritmusát, minden elgondolás nélkül, szétesően játszottak. A 35. percben Olajos feleslegesen szabálytalankodott 18 m-re a kaputól, Hahn hatalmas szabadrúgását Bíró óriási bravúrral hárította. A játék­rész végére magára talált a hazai csapat, Koszta két esetben is bravúrosan hárí­tott. Szünet után a két kény­szercsere ellenére a Siófok kezdett jobban, a Vác beszo­rult. Utána változatos, küz­delmes lett a játék, mindkét kapu előtt parázs jelenetek játszódtak le, de találatot már egyik csapat sem tudott elérni. A végig küzdelmes, ám igen alacsony színvona­lú mérkőzésen a Vác egy szerencsés góllal került ki győztesen. A 17. forduló további eredményei: Vasas—Új­pest 1-1, Debrecen—Békés­csaba 0-2, Sopron—Csepel 0-1, Kispest—Pécs 1-0, MTK—ETO FC Győr 2-1, Haladás—Ferencváros 1-1. Hétfőre maradt egy találko­zó, 14,30 órai kezdettel a Szőnyi úti stadionban rende­zik a BVSC—Parmalat FC mérkőzést. Velencén győzött a Szigetszentmiklós Pemii: öt forduló, kilenc pont Szépségdíjas varsányi gólok Lehel és Béres villogott Elkezdődött a tavaszi idény a labdarúgó NB Ill-ban- is, a következő eredmények szület­tek. Mátra-csoport Kartal—Salgótarjáni BTC 0-0 Kartal, 400 néző. V.: Mezei Kartal: Tóth — Czerócz- ki, Soós, Dobesch, Turcsá- nyi, Bencsik, Augusztin, Sztriskó, Kiss, Krafnovszki, Szabó. Kitűnő játékvezetés mel­lett, küzdelmes, színvonalas mérkőzésen, a helyzetek alap­ján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jó.Tur- csányi, Soós, Sztriskó, Kiss. (Ifi: 1-4, Tud.: Jelencsik Ist­ván) Pásztó-^Dunakeszi VSE 3-1 (1-0) Pásztó, 300 néző. V.: Tö­rök Dunakeszi: Telek — Fel- tenreich, Luzsák (Kecskés), Kiss József (Szűcs), Kiss Zol­tán, Pánczél, Csapó, Kekecs (Nagy Gábor), Steidl Ákos, Törteii, Ady. A második és a huszadik percben cserére kényszerült a dunakeszi csapat: Luzsák és Kiss József sérült meg. A meggyengült Pest megyei vé­delem mellett szerzett veze­tést a hazai csapat, majd két tizenegyessel növelte előnyét. A Dunakeszi szépítő gólját 2-0-nál Steidl Ákos lőt­te. Gól: Keres, Laczkovics (mindkettőt tizenegyesből), ill. Steidl Á. (Ifi: 1-2, Tud.: Buchard Tibor) Bag—Karcag 2-2 Alföldi csoport Ceglédi Kossuth Honvéd— Gyula FC 1-1 (1-0) Cegléd, 300 néző. V.: Ser­főző A labdarúgó UEFA Kupában már kedden pályára lépnek a csapatok, a negyeddöntők visz- szavágó mérkőzésein. A német Eintracht Frankfurt 0-1-es hát­rány ledolgozására készül az SV Salzburggal szemben, akár­Cegléd: Vezér — Vajkó, Rumy, Komlósi, Fehér, Ba­logh, Karászi, Korpácsi, Lendvai, Doma (Szabó), Né­meth. A kiegyenlített első félidő 30. percében a hazaiak bünte­tőből szereztek vezetést, ami­kor a Balogh elleni szabályta­lanságért megítélt 11-est a sértett értékesítette. Szünet után inkább a ven­dégek birtokolták a labdát. Egy kapu előtti kavarodás után ki is egyenlítettek. A döntetlen igazságot. Gól.-Ba­logh (11-esből). Jó: Rumy, Fehér, Németh. (Ifi: 2-0, Tud.: Ungureán László) Duna-csoport Rádiótaxi—D. Svnergv 1-2 (0-1) Sashalom, 200 néző. V.: Dér Dunavarsány: Székely — Juhász. Gergényi, Nagy, Kri- zsik G., Török, Kocsis, Ko­vács, Kriszt. Krizsik L., Pász­tor. Szépségdíjas találatokkal nyert a jóval gólveszélyeseb- ben játszó Pest megyei csa­pat. Gól: Krizsik G., Török. (Tud.: Papp Tibor) Szondi Velence—Sziget­szentmiklós 1-3 (1-2) Velence, 400 néző. V.: Koch Szigetszentmiklós: Vámos — Székely, Babinszky, Je- zsek, Knolmár, Kincses, Ba­jor (Galambos), Herbály (Ha­lász), Kiss Cs„ Hollik, Végh. Sportszerű mérkőzésen a lényegesen jobban játszó Pest megyei gárda megérde­melt győzelmet aratott. Gól: Pavlik, ill. Hollik (2). Bajor: Jó: Kincses, Herbály, Hollik, Végh. (Iß: 1-1, Tud.: Vágner György) csak az olasz Juventus a szintén olasz 'Cagliari ellen. A KEK keddi műsorán Paris SG—Real Madrid (az első meccsen 1-0), Arsenal—Torino (0-0), Bayer Leverkusen—Benfica (1-1) ösz- szecsapások lesznek. A férfi kézilabda NB l-ben két alsóházi együttes küzdelmé­ből került ki győztesen az utóbbi hetekben valósággal megtáltosodott solymári gárda. Hort SE—Pemü SE 17-18 (8-5) Könyves Kálmán körút, 300 néző. V.: Brecska, Halmai Pemű SE: Hemela — Ba- zsik, Elek (2), Dobrovits (1), Lehel (8), Lakatos, Béres (7). Csere: Kecskés (kapus), Re­ményi, Szabó L.,'Vecsernyés. Az első félidőben rengete­get hibáztak a solymáriak, s a házigazda jelentős előnyre tett szert. Fordulás után Le­hel és Béres káprázatos telje­sítményének köszönhetően felzárkózott a Pemü, sőt a re­mek kettős utolsó öt percben nyújtott lehengerlő játékának következményeként, a győ­zelmet is megszerezte. A solymáriak az utolsó öt fordu­lóban kilenc pontot gyűjtöt­tek! Nagykáta, 400 néző. V.: Sződi Határozott • játékvezetés mellett, mérsékelt színvonalú mérkőzésen, nyert a jobbik csapat. Gól: Győré (2, mind­kettőt 11-esből), Kiss A., ill. Borbély, Molnár. Jó: Kiss A., Gulyás, Szálkái, Horváth, ill. Borbély, Oláh. (Ifi: 2-0, Tud.: Kocsis József) GEAC—Pilis 2-0 (0-0) Gödöllő, 150 néző. V.: Czele A két csapat között leg­alább az eredménynek megfe­lelő különbség mutatkozott. Gól: Ferencz (2). Jó: Fe- rencz, Kristyán, Seregi. Március 15-én a labdarú­gó NB III Duna-csoport- jában teljes forduló lesz. A mérkőzések 14.30 óra­kor kezdődnek: Döm- söd—Esztergom (Gerin­ger), Érd—Malév (Répá- si), RTK—Dunavarsány (Horváth S.), Tatabánya SC—SZTK (Mészáros Gy.), UFC Tatabánya— Szentendre (12.30). A labdarúgó Magyar Ku­páért ma megyei előselej­tezőket vívnak I4.30-kor: Gyál—Üllő (Kiss T.Z.), Dánszent- miklős—Hernád (Zsi- ák), Kiskunlacháza—Ve- csés (Ilyés). Európai kupakedd Lassú, ötlettelen játék Kettős NB Il-es fiaskó Szeged SC—Gödöllői LC 2-0 (1-0) Szeged, 1000 néző. V.: Balajti. Szeged: Kantár — Nagy A., Popov, Paksi — Illyés (Vársze­gi N. 70. p.), Gréczy, Kubát, Kovács T. — Puskás, Rosu, Schwarcz (Zámbori 80. p.) Gödöllő: Nagy D. — Somogyi, Balogh, Kiss Z. (Simon 71. p.), Kroner — Török (Bácsi 46. p.), Ivanovics, Szász, Grezsák — Kraszovszkij, Szamosi. ' Gól: Schwarcz (24. p.), Puskás (88. p.) Sárga lap: Nagy A., Kubát, illetve Somogyi, Kiss Z. Az NB II Keleti csoportjá­nak összecsapásán az első félidőben a szegediek tá­madtak veszélyesebben, s három gólhelyzetük közül egyet értékesítettek is. A szünet után lelkesen próbál­kozott a Gödöllő, de a házi­gazdák védelme szilárdan állta a rohamokat, s a hajrá­ban be is biztosította győzel­mét. Nagylaki Kálmán: — Bízom benne, hogy ezzel a győzelemmel elkerülünk a csoport utolsó helyéről, s kiharcoljuk a bennmara­dást. Ambrózy István: — Egy félidőnyi előnyt ad­tunk a Szegednek. Gyen­gén játszottunk, s ennek csakis vereség lehetett a következménye. Százhalombattai FC—BKV Előre 0-1 (0-0) Százhalombatta, 1000 néző. ,V.: Horváth O. Százhalombattai FC: Lipták — Sipos (Tóth 50. p.), Hor­váth T. I., Németh G., — Kövesi, Serfőző, Héring (Horváth T. II. 68. p.), Schróth, Károlyi R. — Csorba, Károlyi G. BKV Előre: Sárközi — Milisits, Krecska, Horváth, Jessy — Szántó, Gyimesi, Szeitl (Arató 90. p.), Balázs — Soós, Molnár (Strizsakov 70. p.). Gól: Strizsakov (88. p.) Sárga lap: Héring (11. p.) (30. p.), Horváth T. 1. (72. p.) A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a százhalombat­tai focikedvelők már nagyon várhatták az első hazai bajno­kit, hiszen ennyi néző előtt már régen játszottak Hege­dűs Béla edző labdarúgói. A tabella harmadik helyén álló budapestiek kezdtek veszé­lyesebben, a hazaiaknál talán a Károlyi testvérek, Róbert és Gábor igyekezete adott re­ményt a továbbiakra. Ám a reményből végül nem lett va­lóság, a félidő végéig mind­össze Károlyi Gábor fejese, valamint Schróth húszméte­res lövése „riogatta” Sárkö­zit, a BKV Előre kapusát. A második játékrész sem okozott sok örömet a hazai szurkolóknak, hiszen az NB II újonca, akárcsak ta­valy ősszel, most is kizáró­lag a 'mezőnyben tudott egyenlő ellenfele lenni a köz­lekedésieknek. Bár Csorba , Milisits (29. p.), Németh G. Tóth (82. p.), Szántó (87. p.) igazolhatta volna többek jós­latát, miszerint, aki gólt lő, az nyer is. Ám a csatár 5 mé­terről sem tudta eltalálni a ka­put... Annál inkább az ellen­félnél Sztrizsakov, aki csapat­társa, Szántó lefejelt labdá­ját, közelről bólintotta a ka­puba (0-1). Ezzel a jósoknak lett igaza, a BKV egy gólja két pontot ért. Hegedűs Béla: — Sajnos, egy pontrúgás után kaptuk a gólt. Lassan, ötlettelenül ját­szottunk, emellett érdemtele­nül begyűjtöttünk 4 sárga la­pot. Játékunkon nem látszott meg a hazai pálya előnye. Nagy László: — Ezen a mérkőzésen kevés helyze­tünkből egyet sikerült kihasz­nálni. Csapatom szervezet­ten és fegyelmezetten ját­szott. Az ellenfélnél kelle­mes színfoltot jelentett Schróth Lajos játéka. Oláh György Óriásmezőny a mezeifutó OB-n BVSC-sIker Dunakeszin Vasárnap Dunakeszin rendez­ték az országos mezeifutó-baj- nokságot. A viadal egyben fő­próba volt a március 26-án Budapesten sorra kerülő me- zeifutó-világbajnokság előtt. Utóbbi verseny szervezői el­mondták: a VB-re március 16-án zárul le a nevezési ha­táridő, eddig 71 ország —- köztük a Dél-afrikai Köztár­saság, Marpkkó, Kína — je­lezte részvételi szándékát. A VB-n induló magyar csapatot a közeli napokban állítják ösz- sze, figyelembe veszik az OB-n nyújtott teljesítménye­ket is. Eredmények, ifjúságiak, országos bajnokok: Leányok, 4500 m: Cso- szánszky Szilvia (Csepel SC) 16:44 p.; leánycsapat: VE- DAC (Kovács, Stupián, Ku- lics) 25 helyezési szám; fiúk, 6500 m: Bácskái Zsolt (NYVSC) 21:23 p.; fiúcsa­pat: KSI (Juhász, Medgyes, Fábián) 34 helyezési szám. Felnőttek, dobogósok: Férfiak; 6000 m: 1. Sági Ferenc (BVSC) 18:24 p„ 2. Kadlót (BVSC) 18:37; 3. Te- mesi (Tatai TE) 18:42.”Csa- pat: 1. BVSC (Sági, Kadlót, Nalesnyik) 9 helyezési szám; . 2. ARAK 41; 3. SZVSE 48. 12 000 m: 1. Berkovics Imre (BVSC) 37:34 p. 2. Jáger (BVSC) 38:00; 3. Kovács J. (BVSC) 38:15. Csapat: 1. BVSC (Berkovics, Jáger, Kovács) 6 helyezési szám; 2. UTE-SA- AB 42; 3. Szupermaratoni FC 55. Nők; 6000 m: 1. Dóczi Éva (VEDAC) 20:51 p; 2. Visnyei (BVSC) 21:01; 3. Tóth M. (Csepel) 21:08. Csa­pat: 1. DVSC (Visnyei; Pet- rik, Molnár) 18 helyezési szám; 2. VEDAC 33; 3. Bp. Honvéd 37. Az összesített pontver­seny végeredménye: 1. BVSC 408 pont; 2. VEDAC 382; 3. UTE-SAAB 254. Elkezdődött a megyei elsőosz­tályú labdarúgó bajnokság ta­vaszi idénye, az első tavaszi „körben” a következő ered­mények születtek: Taksony—Pilisvörösvár 0-3 (0-0) Taksony, 600 néző. V.: Tóth B. A listavezető Pilisvörösvár sok helyzetet teremtve, bizto­san nyerte a rangadót. Gól: Szőllősi, Horváth. Galambos. Jó: Gál, Ferancz, Wólh Z., Széplaki. Tóth L. (Ifi: 0-3. Tud.: Reitter László) Ráckeve—Nagykőrös 3-1 (0-0) ‘Ráckeve, 300 néző. V.: Tóth K. A minden csapatrészében jobb Ráckeve teljesen megér­demelten szerezte meg, máso­dik félidei játéka alapján a két pontot. Gól: Búzás, Kéc- za. Bognár ill. Szabó S. (Ifi: 4-0, Tud.: Pataki József) Bugyi—Piliscsaba 1-0 (1-0) Bugyi, 200 néző. V.: De­rne. Küzdelmes mérkőzésen, helyzetei alapján akár na­gyobb arányú győzelmet is arathatott volna a hazai csa­pat. Gól: Földeák. Jó: Cser- nus, Horváth. Drahos, ill. Fenyvesi, Duró, Fried, Me­zei. (Ifi: 2-2, Tud.: Rácz Zsolt) Nagykáta—Potnáz 3-2 (2-0) Megyei tavaszi nyitány Pilisvörösvári „repülőrajt”