Pest Megyei Hírlap, 1993. november (37. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-01 / 254. szám

SPORT Totóeredmények 1. Ferencváros—Csepel 3-0 1 2. Videoton—Újpest 1-01 3. BVSC—Pécs 1-1 x 4. Duisburg—Nürnberg 1-1 x 5. Hamburg—1. FC Köln 2-4 2 6. Leipzig—Karlsruhe 1-0 1 7. Leverkusen—Bremen 2-2 x 8. B. München—Kaisersl. 4-0 1 9. Stuttgart—Schalke 04 3-0 1 10. Wattens.—Frankfurt 0-0 x 11. Caglari—Torino 2-11 12. Piacenza—Napoli 1-1 x 13. Sampdoria— Milan 3-2 1 Pluszmérkőzés: 14. Juventus—Genoa 4-01 Vasemberek Hawaii szigetén Hawaii szigetén került sor a tri- atlon-világbajnokságra, amely egyben az utolsó Világ Kupa­viadal is volt. A versenyen ösz- szesen 1478 „Vasember” állt rajthoz, hogy 3,8 kilométert úsz- szon, 180 kilométert kerékpá­rozzon és 42,124 kilométert fusson a 35-38 fokos hőségben. A férfiaknál az amerikai Mark Allen sorozatban már ötödik versenyét nyerte, a női győztes, zimbabwei Paula Newby-Fra- ser megszakítás nélkül hatod­szor végzett az élen az idei tri- atlon-viadalokon. A magyar szí­neket a Világ Kupában máso­dik helyen végzett Kropkó Pé­ter képviselte, aki végül a 14. helyen fejezte be a versenyt, a VK összesítésben második lett az amerikai Ken Glah mögött. Kispesti megfigyelők az érdi lelátón A Cegléd hazai beiratkozása A labdarúgó NB III eredmé­nyei Duna csoport Érd—Ercsi 1-2 (1-1) Érd, 600 néző. V.: Krona- wetter. Érd: Szimandl — Mészá­ros, Pánczél, Habos T., Végh, Versits, Csizmadia, Horváth (Habos G.), Bajor, Fazekas (Ágoston), Ungi. Úgy indult a mérkőzés, hogy magabiztos hazai győ­zelmet láthat a népes szurko­lótábor, hiszen a 2. percben már akár 2-0 is lehetett volna az eredmény. Azután vala­hogy minden másképp ala­kult. Versits fejese ugyan a vezetést jelentette, de az első félidő hosszabbításában 11 -esből egyenlített a vendég­csapat. A második félidőben előbb Végh lövését védte a kapus, majd Bajor hagyott ki elképesztő helyzetet. A ven­dégek egy pontért jöttek, s hogy kettő lett belőle az kö­szönhető annak, hogy a mér­kőzés utolsó percében egyet­len helyzetüket berúgták. A lelátóról figyelte a mér­kőzést Martti Kuusela a Kis- pest-HFC trénere és Szurgent Lajos pályaedző, akik a hét­közi Magyar Kupa ellenfe­A legbiztosabb győzelem Vendégek a Nyírségből Röplabda férfi NB 1 Pomázi Komplex-Building SE—Nyírgyházi Start Spor- tula 3-0 (8, 3, 11) Szentendre, 100 néző: V: Dravecz, Vasák. Pomáz: Mar­kovich, APRÓ, Tomkó, Győ­ri, HERCZEG, ANDO. Cs: Tóth J., Kubinyi, Kis Z. Edző: Prouza Ottó. A röplabda-fellegvárának számító nyírségi főváros (há­rom NB I-es és három NB li­es csapattal rendelkezik) csa­pata a múlt bajnoki évadban jutott fel az élvonalba, ám ez a mérkőzés eleji játékukon nem látszott meg. hiszen ala­posan ráijesztettek Pest me­gyei ellenfelükre, rögtön 3-0-ra elhúzva. Apróék, lát­ván, hogy ellenfelük egyálta­lán nincs megilletődve, egy magasabb sebességi fokozat­ba kapcsoltak, s fordítottak. A második szettben Tom- kó „tyúk”-ütései, Apró sister­gő bombái és Herczeg ke­resztirányú labdái hozták a pontokat, Győri és Andó pe­dig az ellenfél ütőinek áttör- hetetlen sáncokkal való „beta- karásával” tűntek ki. Ennek eredményeképpen biztosan hozták ezt a játékrészt is. A harmadik játszmában dőlt el a mérkőzés, ám a kis­sé kiengedő Komplex alapo­san „felhozta magára” a ven­dégeket, akik nagy hajrát nyi­tottak a szépítésért. A hazai­ak szerencséjére Herczeg né­hány védhetetlen ütése meg­oldotta ezt a problémát is. Prouza Ottó vezetőedző: — Az eleje és a vége volt igazán nehéz, ami eddig nem volt jel­lemző ránk, a közötte lévő já­ték azonban egyértelműen a mi akaratunkat tükrözte. Andó néhány igen kemény blokkjával elvette az ellenfél támadóinak önbizalmát, s Herczeget pedig egyáltalán nem tudták „tartani”. ‘Összes­ségében ez volt e szezonban a legbiztosabb győzelmünk. Podani István Hírek innen-onnan • Labdarúgó interkontinentá­lis világbajnoki selejtező, első mérkőzés: Ausztrália—Argen­tína 1-1 (1-1). Sydney, 43 967 néző. Gól: Aurelio Vidmar (42. p.), ill. Abel Balbo (37.). • A spanyol labdarúgó-baj­nokság kilencedik fordulójá­ban a „mérkőzések mérkőzé­sét” vívta az Atletico Madrid és a Barcelona. A „Barca” a zseniális brazil Romario mes­terhármasával elhúzott idegen­ben 3-0-ra, de innen is képes volt 4-3-ra kikapni. • A Wisonsin Egyetem—Mi­chigan Egyetem amerikai fut- ballrangadó (13-10) után jó részt egyetemista drukkerek százai özönlötték el a játékte­ret. A hatalmas tumultusban hetvenötén megsérültek. A legtöbben csontjukat törték az ünneplés során. A mérkőzést 78 ezren látták. • Kis-Jugoszlávia sportembe­rei egyéni indulóként verseng­hettek az 1996-os atlantai nyá­ri olimpián — mondta el New Yorkban Juan Antonio Sama­ranch, a NOB spanyol elnöke. A jugoszláv távirati iroda je­lentése szerint az Egyesült Ál­lamok megadja a vízumot Kis-Jugoszlávia olimpikonjai számára. • Férfi röplabdázók CEV Ku­pa-találkozója: St. Étienne (francia)—Csepel 3-0 • Kézilabda női EK-eredmé­nyek: Szegedi ESK-Danubi- us Bratislava 21-15 (10-7), DVSC Symphonia-Volgog- rád 26-18 (16-8), Spectrum- FTC-Eskisehir 42-17 (22-10). lük, az Ercsi csapatának játé­kára voltak kíváncsiak. Gól: Versits. Jó: Mészáros, Végh. (Tud.: Harmat Jenő) SZTK—Vértesszőlős 1-0 (0-0) Szigetszentmiklós, 500 né­ző. V.: Tamási. SZTK: Vá­mos — Székely, Babinszki, Jezsek, Knolmár, Kincses, Károly, Kiss, Hollik, Bálint. Az első félidőben nem megbízható játékkal, játszott a Szigetszentmiklós. A máso­dik félidőben magára talált, s jó játékkal, magabiztosan nyert a miklósi csapat. A me­zőny legjobb embere a tatabá­nyai kapus volt. Gól: Her- bály (11-esből). Jó: Székely, Knolmár, Kincses, Herbály. (Ifi: 5-1. Tud.: Vágner György) Dunavarsány—Dömsöd 3-1 (2-0). Dunavarsány, 400 néző: V.: Horváth. Gól: Vígh (2), Szabó, ill. Bozai. (Ifi: 4-2. Tud.: Papp Tibor). Alföldi csoport Cegléd—Szegedi VSE 3-2 (2-1) Cegléd, 300 néző. V.: Csonka. C. Kossuth Honvéd: Vidák — Korpácsi, Szabó M. Kom- lósi, Szabó Z., Fintai, Schmi- dek (Kecskeméti), Karádi, Szaniszló, Kozma (Molnár), Németh. Még 1 perc sem telt el, amikor a ceglédiek korszerű támadás végén vezetést sze­reztek. A vendégek kétszer is egyenlítettek. Másodszor a második félidő közepén. Azért csak ekkor, mert Vidák több meleg helyzetet is tisztá­zott. A hajrában a Pest me­gyeiek mozgósították mara­dék erejüket, és próbálkozása­ikat a befejezés előtt 7 perc­cel siker koronázta. Végül megérdemelten nyert a Kos­suth Honvéd, ebben a szezon­ban hazai pályán először. Gól: Kozma, Németh. Jó: Vidák, Szabó M., Korpácsi, Németh. (Ifi: 3-0. Tud.: Ungureán László) Mátra csoport DVSE—Tenk SE 2-1 (2-0) Dunakeszi, 400 néző. V.: Inges D. Vasutas SE: Telek — Laczina, Kiss József, Mázló, Kekecs, Varga, Törteli (Kecs­kés), Pánczél, Kiss Zoltán (Csapó), Steidl Ákos, Kovács (Vida). A Dunakeszi szebbnél szebb akciókat vezetett, s a 11. és a 28. percben látvá­nyos gólt lőtt. A második félidőben saj­nos elmaradt a folytatás. Tel­jesen érthetetlenül a hazai csapat beállt védekezni. A Tenk szépítő gólja a 87. perc­ben esett. Gól: Varga (2). Jó: Telek, Kiss József, Kekecs, Varga. (Ifi: 7-0. Tud.: Burchard Tibor) A Vörös vár Gyomron folytatta... A megyei labdarúgó-bajnok­ság 12. fordulójában a listave­zető Pilisvörösvár a gyömrői rangadóról is elhozta a két pontot. Gyömrő—PSC 0-1 (0-1). Gyömrő, 500 néző. V: Sal- lai. Gyömrő: Marton A. — Csirkó J., Rácz, Szabó, Kiss A., Kiss /., Márton Z., Noszt- rai (Aranyi). Kovács (Cze- con), Sós, Mátyás,. Pilisvörösvári SC: Tóth Iván — Pfeiffer, Wuhl, Bélik, Gréger, Lukács, Minárik, Trizna (Gergely), Szölló'si, (Horváth G.), Eperjesi (Végh), Tóth L. Az első félidőben a jobban játszó Pilisvörösvár, a 28. percben Minárik Gábor szép kapáslövéséből jutott előnyhöz. Szünet után meg­változott a játék képe, ekkor a Gyömrő volt fölényben, de elpuskázta a helyzeteit. Sós és Mátyás hagyott ki jó lehe­tőséget. A helyiek szünet utá­ni javulását a cserejátékosok beállítása is segítette. Gól: Minárik. Jó: Marton A., Nosztrai, Aranyi, Cze- con, ill. Tóth I., Minárik, Bé­lik. (Ifi: 0-2. Tud.: Reitter László.) Ráckeve—Dabas-Sári FC 0-3 (0-1). Ráckeve, 200 néző. V: Pet- neházi. Alacsony színvonalú mérkőzésen, a minden részé­ben jobb vendégcsapat meg­érdemelten nyert. Gól: Kovács, Pribéli, Kosz- novszky. (Ifi 2-1. Tud.: Lő­rinci László.) Örkény—Piliscsaba 3-0 (1-0). Örkény, 200 néző. V: Var­ga F. Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen biztosan nyertek a helyiek. Gól: Florin (2), Batta. Jó: Florin, Bretus, Batta, ill. Fri­ed, Duró, Brandhuber. (Ifi: 5-2. Tud.: Jóri József.) Nagykáta—Maglód 4-0 (1-0). Nagykáta, 400 néző. V: Tóth K. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a min­den csapatrészében jobb Nagykáta a korán 10 főre ol­vadt Maglód ellen. A 21. percben ugyanis Szatmári kézzel ütött a gólba tartó lab­dába, ezért kiállították. Gól: Győré (II-esből). Ga­lambos A., Varga, Budai. Jó: Galambos A., Schmikl, Bo- dócs, Budai, ill. Tomasek. (ifi: 0-2. Tud: Kocsis József.) Bugyi—Pilis 1-2 (1-1). Bugyi, 200 néző. V: Se­bők. A gyenge napot kifogó csapat megérdemelt veresé­get szenvedett. Gól: Sosaci, ill. dr. Urban- csok tűnt ki, a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. (Ifi: 1-0. Tud.: Szadi Sándor.) Taksony—Nagykőrös 4-2 (2-1). Taksony, 500 néző. V: Zsi- ák. Kitűnő bíráskodás mel­lett. sportszerű mérkőzésen a sok hibával játszó helyiek biz­tosan nyertek. A Taksony ve­zetését kétszer is kiegyenlítet­te a Nagykőrös. Gól: Kemény (2), Kamrás, Szabó Z„ ill. Balogh, Takács. Jó: Reznek, Kemény, Kreisz, Szabó Z., Gál, ill. Bíró, Ba­logh, Pécsi. (Ifi: 1-2. Tud.: Barna Barnabás.) Battai pontok Pasarétről Labdarúgó NB U. Nyugati csoport. Pénzügyőr—SZFC 0-1 (0-1). Pasaréti út, 800 néző. V: Veress. Pénzügyőr: Rózsa — Szálai, Si­mon, Vainer, Sebők — Zsili, Mic- zán (Vatai 55. p.), Bozsik, Sólyom — Feczesin, Bubcsó. Százhalombattai FC: Lipták — Fekete, Németh G., Kövesi, Sipos (Horváth 75. p.) — Nagy, Berin- ger, Schróth, Serfőző — Csorba, Károlyi R. A kiesési rangadónak is titulál­ható derbin a vendég százhalom- battaiak kezdtek jobban, s a 10. percben Németh Gábor egy 25 mé­teres szabadrúgásból megszerezte a vezetést. Ezután kitámadott a Pénzügyőr, ám ez a battaiak kont­ratámadásai miatt nem bizonyult jó taktikának. Az első félidőben több gólos előnyt szerezhettek vol­na a vendégek. A legnagyobb helyzet Schróth előtt adódott, aki már a kapust is kicselezve az üres kapuba guríthatott volna, ám rosz- szul helyezett lövése a kapufáról pattant vissza. A második játék­részben tovább tartott a Pénz­ügyőr főlénye, de a nagy helyze­tek ismét a battaiak révén marad­tak ki. Közepes színvonalú mérkő­zésen megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot az oljavá- rosi gárda. Gól: Németh G. Jaskó András: — Nagyon fon­tos mérkőzésen veszítettünk. Hegedűs Béla: — Kontráink révén sok helyezetet dolgoztunk ki, mégis csak egy jól eltalált sza­badrúgásgóllal nyertük meg a talál­kozót. Oláh György A Keleti csoportban: Kiskő­rös—Gödöllő 3-2 (1-0). Fordulózárás a Fáy utcában Wukovics mesterhármasa A Labdarúgó NB I. 12. forduló­ja a pénteki két mérkőzés után szombaton öt találkozóval foly­tatódott. A Ferencváros Wuko­vics mesterhármasával bizto­san nyert a Csepel ellen, s egy pont előnnyel áll a táblázat élén a Vác előtt. A Sopron gól­záporral diadalmaskodott a Sió­fok felett. Ferencváros—Csepel Kor­dax 3-0, EMDSZ Soproni LC— Siófok 6-1, Debrecen Rába ETO 1-0, Videoton-Waltham— Újpesti TE 1-0. Vasárnapi eredmény: BVSC- Dreher-PMSC-Fordan 1-1. A 12. forduló a ma 19.30-kor sorra kerülő Va­sas—Kispest Honvéd találkozó­val zárul a Fáy utcában. 1. FTC 2. Vác 3. DVSC 4. Bcsaba 5. Kispest 6. Csepel 7. Rába ETO 8. Videoton 9. Sopron 10. Újpesti TE 11. Siófok 12. Vasas 13. PMSC 14. BVSC 15. Haladás 16. MTK 8 3 1 25- 9 19 7 4 1 22-13 18 8 1 3 19-12 17 72 3 29-12 16 53326-13 13 5 3 4 16-25 13 444 16-13 12 3 54 14-16 11 3 4 5 19-20 10 426 12-14 10 345 14-21 10 4 1 6 16-18 9 25 5 11-21 9 2 5 5 1123 9 23 7 13-21 7 1 5 6 13-25 7 Világcsúcs helyett teljes kínai siker Maratoni Világ Kupa tudta megelőzni. Az első he­lyet a 3000 és a 10 000 méter világcsúcstartója, Wang Junxia szerzte meg, mögötte Zhang Linli és Zhang Lirong ért célba. A férfiaknál az élete második maratonját teljesítő brit Richard Nerurkar bizonyult a legjobb­nak. Csapatban a férfiaknál eti­óp, a nőknél pedig természete­sen kínai győzelem született. A világcsúcs ugyan elmaradt az utóbbi időben szenzációs eredményeket elért kínai futó­nők maratoni Világ Kupa fellé­pésén, ám a viadal így is teljes kínai sikert hozott! Qu Yunxia, aki szeptemberben 1500 méte­ren ért el új világrekordot, sérü­lése miatt a hetedik kilométer után feladata a versenyt, négy honfitársát azonban senki sem I „ 44. szamának tartalmából Szuhay Balázs: Vezérciki a takarékosságról Angyal János: A világ állatkertje Galambos Szilveszter: Jubileum Csukás István: Egy őszi hír Wéber Tamás: Rímmel-ámmal Kassowitz László: A pincérpoéta Walter Béla: A négylábú macska élete Humortörténeti sorozatában Kaposy Miklós 1977-hez érkezett. Visszaemlékezésének címe: Vidám igazgatók. A Humor és politika rovatunkban Horváth Béla országgyűlési képviselővel beszélgetünk. Ezenkívül számtalan rajz foglalkozik a pénzzel, az ősszel, a politikával és más rázós és fázós témával. Egy villamosjegy áráért megvásárolhatja a Ludas Matyit!