Pest Megyei Hírlap, 1993. október (37. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-04 / 231. szám

i PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1993. OKTÓBER 4.. HÉTFŐ Veszprémben szerzett két pontot az SZFC Ezúttal igazságos ítélet Hajtós ezüstérmes GARRONE—Duna maratoni OB Hóiba és Vass a bajnok Gödöllő: közel III. kér. TVE—Gödöllői LC 1-0 (0-0) Hévízi út, 700 néző. V.: Dra- vecz. HL kér. TVE: Zay — Földvá­ri, Kajdy, Varga, György — Kiss, Szeibert, Sikesdi, Cser- nák — Dzurják, Jankov. Gödöllői LC: Nagy — Ba­logh — Somogyi, Kiss, Ivano- vics — Simon, Striskó (Kra- szovszkij), Grezsák, Szász — Vasziljevics, Bácsi. Gól: Szeibert az 57. percben. Sárga lap: Kajdy a 22., Szász a 36., Balogh az 50., Bá­csi a 70., Szeibert a 83. percben. Jó: Kaidy, Szeibert, Sikesdi, Jankov ill. Nagy (a mezőny leg­jobbra), Simon, Grezsák. A végig szakadó esőben ir­reális talajon a két rendkívül sportszerű csapat óriási küzdel­met vívott. A hazaiak többet birtokolták a labdát, de a táma­dásaikban nem volt elég átütő A nyolcadik fordulóra került sor a hétvégén a megyei első osztályú labdarúgóbajnokság­ban. Eredmények: Gyömrői SE—Dabas-Sári FC i-0 (0-0) Gyömrő, 400 néző. V.: Her­mann. Gyömrő: Marton A. — Sza­bó, Csirkó J., Kovács, Kiss 1., Kiss A., Józsa, Márton Z., Nosztrai, Soós, Mátyás. Edző: Kiss Imre. Dabas: Glonczi — Podoba, Horváth, Kiász, Kosznovszky, Tóth A., (Újvári), Kovács, Iszák, Pacsirta, (Farkas), Tóth K., Pribeli, Edző: Mezéi Miklós. Az ifi előmérkőzésen a gyöm­rői csapat Kele Tamás mester- hármasával nyert. A felnőttek találkozóját a dabasi Pacsirta kapufája vezette be, majd ki­egyenlített játék következett, ha­zai helyzetekkel. Az 56. perc­ben szögletrúgás utáni kavaro­dásból a gyömrői védőjátékos lőtt gólt. A Dabas mindent egy lapra téve támadott, a gyömrői kontraakciók veszélyesebbek voltak. Egyik esetben az üresen maradt kapuból mentettek a vendégvédők. A két újonc a me­gyei II. osztályból feljutott Gyömrő, s az NB III-ból kiesett Dabas találkozóját a hazai edző szerint némi szerencsével nyer­ték, Mezei Miklós pedig balsze­rencséjükre panaszkodott, hisz kétszer is a kapufát találták el. Gól: Csirkó J. Jó: Marton A., Szabó, Csirkó J., Kovács, ill. Podoba, Horváth, Kiász, Kosznovszki. (Ifi: 3-0, tud.: Re­uter László.) Örkény—Pomáz 3-2 (2-1) Örkény, 200 néző. V.: Varga A. Küzdelmes, jó iramú mécs­esén megszolgált hazai siker született. A győztes gólt a 87. percben, egy elfutásból szerez­ték a hazaiak. Gól: Mogyorósi A férfi kézilabda KEK-ben a Pick-Szeged gárdája hazai pá­lyán 29-17-re verte az ukrán Svetotechnik együttesét, s ez a két mérkőzés alapján 47-46-os bravúros továbbjutását jelentette. Vasárnap St. Gál lenben ját­szotta a női kézilabda BEK-ben a Vasas-Dreher a St. Gallen elle­ni visszavágót. A mieink a buda­a döntetlenhez — erő, míg a vendégek ritkább támadásai nagyobb veszélyt je­lentettek Zay kapujára. A talál­kozó sorsát az 57. percben 18 méterről jól eltalált lövés dön­tötte el. A helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb ered­mény lett volna. Rákosi Gyula: — Mindkét csapatnak gratulálok, ezen az ir­reális talajon mutatott hatalmas küzdelemért. Kiszenvedtük a győzelmet, melynek nagyon örülök. Gratulálok a fiúknak. Abrózy István: — A mérkő­zés összképe, a kihagyott hely­zetek és főleg a második félidő alapján legalább döntetlent ér­demeltünk volna. Könczöl Gábor A Nyugati, csoportban a Százhalombattai FC Veszprém­ben vendégszerepeit, s 2-1 (1-1) arányú győzelmet aratott a tavaly még NB I-es hazaiak ellen. Z., Szöllősy (2), ill. Lakatos, Oláh. Jó: Mogyorósi Z., Spon- ga, Szöllősy, ill. Oláh, Szeifert. (Ifi: 1-1, tud. Jóri József.) Taksony—Ráckeve 4-1 (1-0) Taksony, 300 néző. V.: Szar­ka. A taksonyiak remek csapat­teljesítményükkel biztosan nyerték a rangadót. Győzelmük ilyen arányban is megérdemelt a jó nevekből álló vendégekkel szemben. Gól: Kamarás, Szabó Z., Kreisz, Feránsz ill. Lacza. Jó: az egész hazai csapat ill. Kóc- za, Szabó K. (Ifi: 1-0, tud.: Barna Barabás.) Piliscsaba—Pilisvörösvár 0-0 Piliscsaba, 500 néző. V.: Ba­kos. A nagy eső ellenére remek iramú helyzetekben bővelkedő mérkőzésen a listavezető csak tíz kapufáig jutott. A hazaiak ezen a napon szerencsével sem álltak hadilábon. Jó: Duró (a mezőny legjobb­ja), Takács, Mezei, Fried, ill. Wohl Z., Bálik, Gréger, Pfei­fer, Tóth L., Lukács. (Ifi: 1-5, tud.: Dóba István.) Iklad—Nagykőrös 2-1 (0-0) Iklad, 200 néző. V'.: Buda. A helyzetek és a játék képe alapján megérdemelt Ikladi győzelem született. Gól: Baksa, ill. Balogh. Jó: Bangó, Ecker, Galbavic, ill. Bí­ró, Pop. (Ifi: 2-2, tud.: Bohér Mihály.) Bugyi—Nagykáta 2:4 (0:1) Bugyi, 250 néző. V: Bállá Jó iramú mérkőzésen megér­demelten vitte el a két bajnoki pontot a vendégcsapat. Gól: Drahos, Földeák, ill: Gulácsi (2), Szálkái, Győré. Jó: Drahos, Földeák, ill. az egész vendégcsapat. (Ifi: 1-3, tud.: Rácz Zsolt. pesti 33:15 után ezúttal 26:24 (15:9) arányban győztek és így biztosan jutottak a legjobb 16 közé. A női EHF Kupa legjobb 16 csapata közé jutásért a második mérkőzésen: DVSC-Sympho­nia—Kaunas (litván) 32-15. A debreceniek 66-29-es összesítés­sel jutottak tovább. A kanadai Hamilton városban zajló cselgáncs-világbajnokság utolsó előtti versenynapján Hajtós Bertalan a 71 kg-osok mezőnyében megszerezte a ma­gyar csapat második érmét. A Bp. Honvéd versenyzője az elődöntőben koka értékű do­bással verte az olasz Diego BrambiHát, a döntőben azon­ban 3-0 arányú bírói döntéssel alulmaradt a dél-koreai Chung HoonnaI szemben, és ezüstér­mes lett. Hajtós Bertalan világbajno­ki teljesítményét csak dicséret illetheti. A Bp. Honvéd 28 éves cselgáncsozója ké világ- bajnoki ötödik helyezés után gyűjtötte be az ezüstérmet. Amíg a barcelonai olimpián szerzett ezüst keserédes érzé­Befejődött a 22. Csepel-Sympho- nia Prima Kupa nemzetközi or­szágúti kerékpárviadal. Ezúttal a Schwinn-Csepel Díjért hajtottak a versenyzők — 70 kilométert. Az összetett versenyben csupán másodpercek voltak az első tíz kerekes között, így senki sem akart a végére hagyni semmit. A hazaiak kerekese, Zajac minden trükköt bevetett, de a holland Jurg van Pelt, a ferenc­városi Pais Péter, valamint a chemnitzi riválisok végig szem­mel tartották. Ráckevénél, a for­dulónál történt az első szökési kísérlet, de azután Szigetszent- mártonnál már megint egymás nyakán volt mindenki. Csepel határában aztán elkezdődött a helyezkedés a befutóra. A stadi­onba is együtt érkeztek, s csak Alföldi csoport Ceglédi Kossuth Honvéd— Kiskunfélegyházi TK 1-3 (1-2) Cegléd, 300 néző. V.: Jakus. Cegléd: Boda — Komlósi, Szabó, Karászi, Orosz (Kecske­méti), Szaniszló, Schmidek (Szintai), Molnár (Kozma), Szil­veszter, Korpácsi, Németh. A vendégek 27. percben szer­zett vezető góljára egy perccel később Szilveszter válaszolt. Ez­után a rutinosabb játékosokból álló vendég csapat jól kihasznál­ta a ceglédiek megingásait, a ka­pus két nagy hibáját, és így vé­gül biztos győzelmet arattak. A ceglédiek most mérsékeltebben játszottak, de ha három hatal­mas helyzetüket értékesítik, úgy még a gyengébb teljesít­ménnyel is pontot szerezhettek volna. Gól: Szilveszter. Jó: Szabó, Szaniszló. (A korábbi fordulók­ban elmaradt Ceglédi Kossuth Honvéd—Békés összecsapást szerdán 14 órakor rendezik a CVSE malomtószéli sporttele­pén. Tud.: Ungureán László). Mátra-csoport Dunakeszi VSE—Jászberény SE 1-1 (0-0) Dunakeszi: Telek — Varjú, Kiss J., Mázló, Laczina (Nagy Gábor), Varga, Csapó (Kecs­kés), Pánczél, Kiss Z. (Vida), Steidl Ákos, Kovács M. A sérülési * hullám tovább gyengítette a hazai csapatot. A tartalékos dunakeszi csapat az első félidőben már a középpá­sekkel töltötte el a magyar tá­bort (a bírókon kívül szinte mindenki Hajtóst látta jobbnak a döntőben), addig Hamilton- ban sérüléssel bajlódva, nagy küzdelemben, de igazságos íté­lettel ismételte meg a katalán fővárosban elért sikert. A magyar női cselgáncs- sport első világbajnoki pont­szerzőjét ünnepelhette a kül­döttség, amikor Pekli Mária az 56 kg-os kategória vigaszágán aratott két győzelem után mér­kőzhetett a bronzért. A 21 éves bajai cselgáncsozó nem bírt a holland Jessica Gallal, és a második percben egy karfe­szítés nyomán elveszítette az éremszerzést kínáló lehetősé­get, s végül az ötödik helyet szerezte meg. az utolsó métereken dőlt el, hogy Jurg van Pelt a leggyor­sabb. A chemnitzi Gebhard csak minimális különbséggel előzte meg a legjobb magyart, Pais Pétert. Egyéni összetett, végered­mény: 1. Andreas Lauk (Szolnoki Cukorgyár I.) 5:16:13 óra, 2. Jurij Zajac (Schwinn-Cse­pel) 5:16:14, 3. Patrik Speijer (Eindhoven) 5:16:25. Csapatverseny, vég­eredmény: 1. Szolnoki Cukorgyár I. (Ste­ig Csaba, Andreas Lauk, Unó Kivivali, Toomas Magi) 16:55:23 óra, 2. Eindhoven 16:56:28, 3. Szolnoki Cukorgyár II. 16:57:58. lyán megszűrte a többet támadó jászberényi támadásokat: A 62. percben a vendég csapat szerez­te meg a vezetést, és ezt a 70. percben a szezon legszebb gól­jával egyenlítette ki a Pest me­gyei gárda. Varga fejjel tette maga elé a labdát, és mielőtt föl­det ért volna, 20 méterről óriási erővel bombázta a hálóba. Gól: Varga, ill. Ládi. Jó: Te­lek, Kiss J., Hl. Szántai, Luká­csi, Ládi. Ifi: 1-0 (Tud.: Bu­chart Tibor). NB III. Duna-csoport Szentendrei Petőfi Honvéd— Dömsöd 1-0 (1-0) Szentendre, 300 néző. V: Kronavetter. Szentendre: Tímár — Söffer, Miskolczi, Kiss, Tábori, Stra- nyoszki (Amdt), Bodó, Szávai, Zinkó (Bukva), Bajkai, Czissze- ri (Birinyi). Edző: Michla Ist­ván. Dömsöd: Lázár — Herbály, Balázs, Árki, Brassó, Takács (Csapiár), Pandúr, Gégény, Is­pán, Bozai, Pesti (Dudás). Edző: Madarász András. Jó iramú mérkőzésen az első félidőben a Szentendre renge­teg gólhelyzetet hagyott ki. A második félidőben a hazai csa­pat továbbra is sok gólhelyzetet dolgozott ki, de ezeket nem tud­ták értékesíteni. A mérkőzés hajrájában a végig lelkesen ját­szó dömsödiek is helyzetekhez jutottak, de gólt lőni nekik sem sikerült. Gól: Szávai. Jó: Tábori a me­Hosszú évekig Szeged volt az „otthona” a maratoni futók or­szágos bajnokságának, amely­nek rendezési jogát idén a Bu­dapesti Atlétikai Szövetséggel karöltve a Pest megyei, köze­lebbről pHisborosjenői központ­tal dolgozó Magyar Marathon Klub kapta meg. A „kart karba öltve” való szervezgetés aztán közel három hete szomorú vé­get ért: a fővárosi szövetség szakított, különösebb indoklás nélkül jelezte, kilép a „buli­ból!’. A magára maradt Magyar Marathon Klub a hátralévő rö­vidke időben minden lehetsé­gest elkövetett a minél tökélete­sebb „kiszolgálás” érdekében, csak az időfelelősnél nem tud­tak protekciót szerezni. Ezen a vasárnapon ugyanis vigasztala­nul zuhogott az eső, s a nyir­kos-nyálkás időben még az egyébként hosszútávfutáshoz nem is olyan szörnyű, 13 fokos hideg is kínozta az atlétákat. Összesen 266 induló neve­zett előzetesen, s rajtolt a viseg­rádi Salamon-torony tövétől. Köztük a bajnoki címvédő Hói­ba Zoltán, akinek „hazai tere­pet” jelentett az útvonal, hiszen az UTE-Saab versenyzője Szen­tendrén lakik, s a környéken is edz. Hóiba egyébként végig az élbolyban futott, s a főváros ha­tárához érve már nem is tartot­ta vele senki a lépést, jó ötszáz méterrel előzte meg a második helyen trappoló, a Micro SE szí­neiben versenyző, de Vácott élő Csikós Rudolfot. A margit­szigeti befutón jött aztán az iga­zi feketeleves, a volt Úttörő-sta­dion, mára már Margitszigeti Atlétikai Centrum salakján ugyanis Balaton mélységű és kiterjedésű pocsolyatenger gyűlt össze, a rendezők söprö­zőny legjobbja, Söffer, Miskolc­zi, Szávai, ill. Lázár, Árki, Bo­zai. Ifi: 0-8. (Tud.: Simon Gá­bor) Érd—Tatabánva 1-1 (0-0) Érd, 500 néző. V: Koszorús. Érd: Szimondl — Habos G. (Kovács), Pánczél, Végh, Mé­száros, Csizmadia, Bajor (Ágos­ton), Habos T., Halász, Gyesits, Ungi. Esős mély talajú pályán nagy küzdelmet vívott a két csapat. Az érdiek végig fölényben ját­szottak, számos gólhelyzetük közül azonban csak egyet tud­tak értékesíteni. A vendég csa­pat az utolsó percben szeren­csés góllal egyenlített. Gól: Habos G., ill. Lukács. Jó: Szimandl, Pánczél, Végh (a mezőny legjobbja), Halász, ill. Hegedűs; Lukács. (Ifi: 0-5. Tud.: Harmat Jenő.) Dunavarsány—T atabánya- Vértesszóló's 2-1 (2-1) Dunavarsány, 200 néző. V: Fánci. Gól: Pásztor, Vígh, ill. Kis- honti. (Ifi: 4-1. Tud.: Papp Ti­bor. Lajoskomárom—Sziget- szentmiklós 1-2 (1-1) Lajoskomárom, 300 néző. V.: Péter Gyula Szigetszentmiklós: Vámos — Székely, Kincses, Bálint, Je- zsek, Herbály, Kiss Cs., Ga- labcs, Knolmár, Babinszky, Hollik. Jó iramú mérkőzésen a job­bik csapat győzött. Gól: Jezsek, Hollik, ill. Csá­szár. (Ifi: 2-6. Tud.: Vágner György.) getése és szivattyúzása ellené­re, így az utolsó kétszáz métert úszva kellett az elcsigázott atlé­táknak megtenniük. Mindez a női bajnokká koro­názott, sokkal hosszabb távok­hoz szokott V'ű.v.v Mártát zavar­ta legkevésbé, aki 100 kilomé­teres ultramaratoni világ- és Eu- rópa-bajnokként szerezte élete első maratoni bajnoki aranyér­mét, s valósággal repesett az örömtől. A többi célbaúszó, a derékhad, inkább megkönnyeb­bült, mint boldog volt, amikor végre maga mögött tudta az esőtől áztatott 42 195 métert. Eredmények, férfiak: 1. Hóiba Zoltán (UTE-Saab) 2:20:32, 2. Csikós Rudolf (Mic­ro SC) 2:23:56, 3. Laczfi End­re (UTE-Saab) 2:24:15 óra. Nők: 1. Vass Márta (Szuperma- raton SC) 2:56:55, 2. Bugya Mariann (BVSC) 3, 02, 19, 3. Nagyné Petrik Éva (BVSC) 3:03:30. N. A. A szentendrei Hóiba Zoltán­nak ismerős volt az útvonal, az UTE atlétája tavaly után ismét bajnoki címet szerzett Verhetetlen a Debrecen? A labdarúgó NB I nyolcadik fordulójának szombat-vasárna­pi eredményei: Újpest TE—Rá­ba ETO 0-2 (0-0), gól: Pintér, Klausz. Csepel—PMSC-For­dán 2-1 (1-0), gól: Váczi, Ká- mán, ill. Fehér. Videoton—Sió­fok 2-2 (0-2), gól: Horváth F., Takács, ill. Király, Keszeg. Sopron—Békéscsaba 2-3 (2-2), gól: Nagy J., ill. Szarvas (2), Árgyelán. Debreceni VSC— Kispest-Honvéd 2-1 (1-1), gól: Sándor T. (2), ill. Vincze. BVSC—MTK 3-2 (1-2), gól: Negrau, Urbányi, Borgulya, ill. Hámori, Jován. A Debreceni VSC újonc lété­re folytatja kitűnő teljesítmé­nyét, a ma 19.30 órakor kezdő­dő FTC—Vác mérkőzés előtt két ponttal előzi meg a ferenc­városiakat a tabellán, míg a 3. Békéscsabával szemben négy pont az előnye. Totóeredmények 1. Csepel—Pécs 2-1 1 2. BVSC—MTK 3-2 1 3. Debrecen—Kispest 2-1 1 4. Freiburg—Karlsruhe 3-3 x 5. Bayern M.—Hamburg 4-0 1 6. Leipzig—Mönchengl. 1-1 x 7. VfB Stuttgart—Frankfurt 0-2 2 8. Genoa—Reggiana 0-0 x 9. Napoli—Internazionale 0-0 x 10. Udinese—Lecce 2-1 1 11. Acireale—Brescia 2-2 x 12. Pisa—Bari 2-2 x 13. Ravenna—Ancona 0-1 2 14. Hertha BSC—TB Berlin 3-0 1 Remekelt a Taksony Bravúros továbbjutás Szolnoki kerékpározók az élen Szökési kísérlet Ráckevénél Szávai döntött Szentendrén