Pest Megyei Hírlap, 1993. május (37. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-17 / 113. szám

É PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1993. MÁJUS 17., HÉTFŐ 15 Sorozatban harmadszor botlott az FTC Három pont a Vác előnye A labdarúgó NB I 26. fordulóját három napra bontva bonyolítot­ták le, elkerülendő a Magyar Te­levízió közvetítését Londonból, az F. A. Kupa elöntőjéről. Pénte­ken lépett pályára a bajnoki ara­nyért folytatott versenyfutás há­rom főszereplőjéből kettő: a Vác FC-Samsung a Csepelt fogadta, a Kispest-Honvéd pedig Győrött vendégszerepeit.. Vácott, a csepe­liek kapusának neve mellett, a kisrádió volt az a szó, amely a legtöbbször elhangzott a lelátón, hiszen a készüléket fülükhöz szo­rító nézőtársak kegyeiért külön- versenyt folytattak a mindenféle segédeszköz nélkül szurkolók. A tribünök népének öröme a 86. percig nem lehetett teljes, hiszen a rivális kispestiek 3-2-es vesz­tésre álltak ugyan, s így a Rába ETO megtette amit lehetett, de a „mieink”, a váciak, képtelenek voltak feltenni az i-re a pontot, azaz gólt lőni dr. Sziebennek. Huhn Árpád bombaszabadrúgása aztán égszakadást- földindulást eredményezett a stadionban, a szurkolók, játékosok szivéről jól hallhatóan gördültek a kövek. Csonk János: — Olyan jól kezdtünk, hogy szinte biztos vol­tam benne: fél óra alatt megsze­rezzük a vezetést. Csak egyetlen egy tényezővel nem számol­tunk: dr. Sziebennek A későbbi­ekben, a középpályán és a csatár­sorban egyaránt, kulcsjátékosa­ink nyújtottak igen gyenge telje­sítményt, rengeteg labdát szór­tunk el, s ez döntő volt abban, hogy jelentősen visszaesett a csapat. A sorozatban elért há­rom döntetlen után, mostmár re­mélem, ráérez a győzelem ízére a csapat, s elindul egy sikere­sebb széria. Szombaton a Vasas-Smirnoff I -1 -es döntetlenre játszott a Bé­késcsabával. míg a Videoton- Waltham 1-0-ra győzni tudott a Nyíregyháza ellenében Székesfe­hérváron. Vasárnap, a Hungária körúti matinén, valóságos gólfi- esztát rendeztek a csapatok, a há­zigazda MTK az első félidőben 4-0-ra elhúzott a Ferencváros­tól. Keresztúri (5. p.), Zsivótzky (28. p.). Balog Tibor (41. p.) és Szabó T. (43. p.) találataival. A második félidőben aztán hiába igyekezett az FTC, a hátrányt le­dolgoznia már nem, csak szépíte­nie sikerült. Fodor (55. p.) gólja után Talapot kiállította a játékve­zető, majd Gregor 11 -esből csökkentette az MTK előnyét (69. p.), a 71. percben Telek is a kiállítás sorsára jutott, végül Lip­csei (83. p.) állította be a 4-3-as végeredményt. A zöld-fehérek sorozatban 3. vereségüket szen­vedték el, s igen nagy távolság­ba kerültek bajnoki címük meg­védésének esélyétől. Továbbá vasárnapi eredmé­nyek: BVSC-Dreher—Újpest 3-2, Diósgyőr—Pécs-Fordan 1-1, Veszprém—Siófok 0-4. Az NB I állása: 1. Vác 26 16 6 4 42-22 38 2. Kispest 26 15 5 6 42-26 35 3. FTC 26 16 2 8 41-25 34 4. Békéscs. 26 11 10 5 39-28 32 5. Videoton .26 14 4 8 38-30 32 6. MTK 26 II 7 8 45-33 29 7. Rába 26 8 9 9 32-34 25 8. Siófok 26 9 6 11 31-33 24 9. Csepel 26 9 6 11 24-30 24 10. PMSC 26 9 5 12 30-33 23 11. Vasas 26 6 II 9 26-29 23 12. BVSC 26 8 6 12 24-31 22 13. Diósgyőr 26 7 8 11 24-37 22 14. UTE 26 4 11 II 26-36 19 15. Nyíregyh.26 3 12 II 15-29 18 16. Veszpr. 26 5 6 I5 21-44 16 Nagy János: Eb-ezüst Az isztambuli szabadfogású birkózó Eb vasárnapi 74 kg- os döntőjében Nagy János 4-0-ás vereséget szenvedett a német Backhaustól, és ezüsté­remmel fejezte be a versenyt. Totószelvény 1. Vasas—Békéscsaba 1-1 x 2. MTK—Ferencváros 4-3 1 3. Diósgyőr—Pécs 1-1 x 4. 1. FC Köln—Karlsruhe 2-0 1 5. Bayern M.—Leverkusen 4-1 1 6. Dresden—Bochum 0-0 x 7. Düsseldorf—Osnabrück 3-1 1 8. Hertha BSC—Mannheim 2-0 1 9. Milan—Roma 0-0 x 10. Genoa—Internazionale 1-1 x 11. Udinese—Brescia 2-2 x 12. Cosenza—Ascoli 1-1 x 13. Cesena—Reggiana 1-1 x Pótmérkőzés: 14. FC Homburg—Duisburg 0-0 x Hírek • A labdarúgó NB II Keleti cso­portjában: Bag—Szarvas 0-1, Ka- ba—Gödöllő 1-0. • Fábián László 5724 ponttal nyer­te a Honvéd-Bingó Kupa férfi öttusa Világ Kupa-versenyt. Második a francia Christoph Ruer (5546), har­madik pedig ^ladaras Ádám (5519) lett. Kétjátszmás szundikálás Későn ébredt a Pómáz A férfi röplabda NB I-ben ját­szó egyetlen Pest megyei csapa­tunk ezúttal idegenbeli bajnoki mérkőzésén, Tatabányán lépett pályára. Tatabányai SC—Pomázi Komplex Building SE 3-1 (2. 4, -13, 11) Tatabánya, Körcsarnok, 100 néző. Vezette: Békési, Pelikán. Pomáz: Markovich, Apró, Tomkó, Tóth J„ Herczeg, An- dó. Csere: Kis Z., Kubinyi, Kő- mives. Edző: Prouza Ottó. A hazai közönség által erő­sen támogatott és a sérüléséből felépült válogatott feladó, Gu- bik által vezérelt Tatabánya el­len a pomáziak eddig szokatlan módon kissé „könnyedre vet­ték a figurát”. -Ezért, s főleg a nyitásfogadások terén mutatko­zó mozgékonysági hiányossá­gok miatt szinte tálcán ajándé­kozták az első két játszmát a meglepődött hazaiaknak az „al­vó” Tomkóék. A harmadik szettben Kis Zol­tán beállásával a Pest megyei­ek mezőnymunkája és szervafo­gadása erősen feljavult, s 9-0-ás (!) előnyre szert téve Apró és Herczeg kemény ütése­ivel sikerült a játszmanyerés. A negyedikben már az idegileg el­fáradó Tomkó nem is került pá­lyára, helyette az aktívabban mozgó Kis Zoltán maradt a kez­dő hatosban. Óriási harc folyt a nyerésért. Ebben igen jó esélyt szerzett a Komplex, hiszen 11-11 -ig (!) vezetett is, ám a nagy távolságból, a sportcsar­nok végéből végrehajtott, hú­zott hazai nyitások fogadásával nem boldogult, s bár mérkőzés­labdát is hárított (!), ezúttal nem sikerült az idegenbeli bra­vúr. A pontszerzés miatt bánkód­hattak is Apróék, hiszen a ko­rai kihagyás elmúlásával saját játékritmusukat játszva csak szoros csatában maradtak alul, s ekkor mutatkozott meg, meny­nyire kár volt a mérkőzéseleji „szundikálásért” és a már elkés­ve nyitott hajráért, a kezükből kiengedett győzelem lehetősé­géért. Jó: Markovich, Kis Z., Apró, Herczeg. Podani István Európai focikörkép LONDON; A Wembley stadion­ban játszották az angol labdarúgó szövetségi kupa döntőjét. Az Arse­nal és 'a Sheffield Wednesday 80 ezer néző előtt 1 -1 -es döntetlent ért el, az eredmény a kétszer 15 perces hosszabbításban sem változott, így a két együttes csütörtökön megis­métli a 112. kupadöntőt. Arsenal — Sheffield Wednesday 1-1 (1-0, I-1, 1-1). London, 80 000 néző, gólszerzők: Wright (21. perc), illet­ve Hirst (62.). MILANO: Habár még majdnem két hét van hátra az idei labdarúgó BEK-döntőig, a müncheni szerve­zők szerint az olaszok máris foci­lázban élnek. Az AC Milan és a francia Olympique Marseille össze­csapása iránt olyan nagy az érdeklő­dés, hogy az Olimpiai Stadion ak­kor is megtelne, ha kétszer ekkora lenne. A hírek szerint Itáliából 90 chartergép, 5 különvonat és számta­lan turistabusz indul útnak ebből az alkalomból, hogy a személygép­kocsival érkezőkről ne is essék szó... RÓMA: Az Olasz Labdarúgó Szövetség szabad utat adott az egyik legrégibb labdarúgó együt­tes, az AS Roma felszámolásához. Mint ismert a klub összadóssága meghaladja a 45 millió dollárt és Giuseppe Ciarrapico elnök jelenleg börtönben van korrupciós ügyek miatt. A Roma, amely egyébként bejutott az olasz kupa döntőjébe, két válogatott játékossal — Gianni- ni, Rizzitelli — és négy idegenlégi­óssal — a német Hássler, az argen­tin Caniggia, a brazil Aldair és a ju­goszláv Mihajlovic — rendelkezik. SEVILLA: A helyi rendőrség vetett véget az argentin világbaj­nok, Diego Maradona ámokfutásá­nak. A Sevilla idegenlégiósa Pors- chéjával közel 150 km/órás sebes­séggel száguldott a város központ­jában, a piros lámpákat következe­tesen figyelmen kívül hagyta, igazi veszélyt jelentve ezzel az utca em­berére. Az edzésre igyekvő, egyet­len hivatalos okmánnyal sem ren­delkező focistát a rendőrök Mara­dona' élénk tiltakozása ellenére meg- és előállították. A focista egyik klubtársa némi iróniával je­gyezte meg: „Végre egyszer edzés­re jönne, akkor is letartóztatják”. Már NB II-es a Százhalombatta Ötöst kapott az Érd A hétvégén újabb fordulót ren­deztek a labdarúgó NB Ill- ban. A következő eredmények születtek. DUNA CSOPORT Esztergom—Dunavursánv 0-2 (0-1) Esztergom, 350 néző, V.: Répás i. Dunavarsány: Székely — Krizsik L., Gergényi, Nagy, Szabó, Kocsis (Pál), Kovács, Török, Krizsik G. (Juhász), Pásztor, Pandur (Szegedi). Rögtön a kezdés után Ko­csis nagy ziccert hagyott ki. A 7. percben a gólhelyzetben levő Pásztor elől kézzel ütöt­ték el a labdát, a büntetőt Ger­gényi biztosan értékesítette. Ez­után is a varsányaik irányítot­ták a mérkőzést, de nem volt elég lendület a csapatban. A második játékrészben pazar összjáték után, a fiatal Juhász szép góllal biztosította be a megérdemelt győzelmet, a gyenge játékot mutató hazaiak ellen. Jó: Gergényi, Nagy, Ko­vács. (Ifi: 4-0. Tud.: Papp Ti­bor). Malév—Érd 5-1 (3-0) Nagyszalonta u., 100 néző, V.: Schubert. Érd: Szimandl — Mészáros, Habos T., Horváth S., Vezér, Halász, Palkovics (Horváth Zs.), Ungi, Bajor, Habos G., Végh (Gersits). Már a 20. percben 3-0-ra ve­zettek a hazaiak, a súlyos egyé­ni hibákat elkövető vendégek ellen. A II. félidő elején 1 Les­ből, Bajor révén szépítettek az érdiek. A vendégek gyenge já­tékára jellemző, hogy a tíz főre olvadt hazai csapat további két góllal terhelte meg a vendég ér­diek kapuját. (Tud.: Harmat Je­nő). Százhalombatta—Nyergesúj­falu 4-0 (2-0) Százhalombatta, 500 néző. V.: Esterházy. Százhalombatta: Holló — Fekete, Kövesi, Dobesch, Ser­főző, Tóth (Beringer), Károlyi R., Schróth (Kovács), Csorba, Németh, Károlyi G. (Horváth). Az érdi csapat váratlan vere­ségével korai bajnokavatásra nyílt lehetőség Százhalombat­tán. Ez a tény nem nyomasztot­ta a hazaiakat, és könnyedén játszva, biztosan aratták újabb győzelmüket. Gól: Schróth, Ká­rolyi G., Horváth, Csorba. Jó: Dobesch, Serfőző, Schróth, Horváth. (Tud: Fazekas Csaba) ALFÖLDI CSOPORT Ceglédi Kossuth-Hon- véd—Gyulai SC 0-0 Cegléd, 300 néző, V.: Pördi. Kossuth-Honvéd: Boda — Schmidek, Bató, Vágó, Szabó, Jankovics, Orosz (Karkusz), Szilveszter, Szaniszló (Kiss), Kozma, Báder (Szintai). Az I. félidőben a hazaiak, szünet után pedig a vendégek játszottak jobban. A helyzete­ket egyikük sem tudta értékesí­teni, így a pontosztozkodás igazságos. Jó: Boda, Bató, Sza­bó. (Tud.: Ungureán László) MÁTRA CSOPORT Dunakeszi VSE—Balassa­gyarmat 2-0 (0-0) Dunakeszi, 500 néző, V.: Nagy Sándor. Dunakeszi: Takács — Laczi- na, Kiss J., Ambrus, Luzsák, Darnyi, Törteli, Mázló (Kecs­kés), Szűcs (Kiss Z.), Steidl Á., Adi (Pánczél). Változatos, kemény, helyen­ként jó iramú mérkőzésen, a második félidő 2. percében szerzett vezetést a hazai csapat. Szűcs elfutott a jobb szélen, és pontos beadását Törteli bizto­san fejelte a hálóba. A máso­dik, a győzelmet is bebiztosító gól, a 85. percben esett Luzsák révén. Kiállítva: Szűcs (Balas­sagyarmat), Darnyi (Dunake­szi). Jó: Laczina, Luzsák, Tör­teli, Szűcs, Steidl Ákos. (Ifi: 2-1. Tud.: Buchard Tibor) A koreográfia Südstadtban is tökéletes volt Elismerést érdemel a vesztes Az elmúlt vasárnap, saját pá­lyán elszenvedett vereség (14-17) ellenére is nagy érdek­lődés kísérte a Bajnokcsapatok Európa Kupája döntőjének visz- szavágóját, a Hypobank Siids- tadt—Vasas-Dreher összecsa­pást. Azért is, mert az angyal­földi piros-kékek a fináléba ju­tásukkal már túlteljesítették az előzetes várakozást. No meg azért is, mert az osztrák részről felesleges botrányokkal fűszere­zett budapesti első hatvan perc során az is kiderült, hogy a vi­lág négy sarkából összevásá­rolt, osztrák színeket reprezentá­ló együttes, vitán felül kiemel­kedő teljesítményre képes. Ez utóbbi állítás a tévéközve­títés jóvoltából ország-világ előtt ismét bizonyítást nyert, mint ahogy az is, miszerint a nagyhatalmú menedzser, Gun- nar Prokop semmit sem bízott a véletlenre. Nem elégedett meg azzal, hogy kíméletlen játé­kosai „jóvoltából”, az egyéb­ként is kevés emberrel rendelke­ző magyar bajnokcsapatból a válogatott Varga Mártát hosszú időre harcképtelenné tették, ha­nem a visszavágóra is megfele­lő bíráskodást rendelt. A játék- vezetésben egyébként magas szinten jártas szlovén duó, Jug és Jeglics már az 1. percben két sárga lappal igyekezett megza­bolázni a magyarokat. Később hétméteresek sorozatával segí­tette ahhoz, hogy a 20. percre már 7-1 legyen az állás. Köz­ben Prokop ismét megkezdte a pályára történő ki- és beszalad- gálást, de még véletlenül sem kapott sárga lapot. Eközben, a közismerten nem túl vehemens magyar mester, Csík János, a másik oldalon ugyanezt a fi­gyelmeztetést megkapta. Még a szünet előtt Simicset végleg ki­állították, így a Hang — Kán­tor, Tóthné. Oravecz, Simics, Tóth E.. Erdős kezdő hetes el­vesztette irányítóját is. A félidei 11-4-es vezetés bir­tokában sem állt le az immár negyedik BEK-győzelme felé igyekvő Hypobank. Különösen a romániai magyar lány, Török Edit volt elemében, akit a ripor­ter Mátéi helyett Mátéra keresz­telt. A lényegen persze az alkal­mi keresztpapa sem változta­tott, hiszen a „Hypo” egyértel­műen jobb volt, a bírók tovább­ra is tették a dolgukat, s még a 2. félidő közepe előtt Erdőst is végleg kizárták, szándékos sza­bálytalanság vádjával. A 23-11 -es végeredményről mind­ezt előrebocsátva is meg kell ál­lapítani, hogy a különbség nem túlzott, hiszen a Vasas-Dreher a kapustól a balszélsőig egy­aránt jóval szerényebb teljesít­ményt nyújtott, mint nagyhírű ellenfele. Ami persze nem változtat a tényen: a Vasas-Dreher az 1992/93-as európai kupasorozat legrangosabbikában, a BEK- ben mégis csak a végső 2. he­lyet szerezte meg, s ezért a csa­patot feltétlen elismerés illeti.-jocha ­Szerénykedtek a magyarok Luxemburg szintjén Göteborgban a 42. asztalitenisz világbajnokságon vasárnap utolsó előtti napjához érkezett a csapatverseny. Női és férfi csapataink igen szerény helye­zésekért küzdöttek a hajrában. A nők a svédek elleni találko­zón 3—1 arányban győztek ugyan, de a legutóbbi világbaj­nokságon elért 4. hely után, idén csak a 11 .-ként végeztek. A férfiak a finnek ellen a 21-24. helyért küzdöttek, és 3—2 arányban vesztettek. Az újabb vereség annyit jelentett, hogy hétfőn délben Magyaror­szág csak a 23. lehet, ha legyő­zi Luxemburgot. A női mezőnyben már el­dőlt. hogy a döntőt a kínai .és az észak-koreai csapat játssza. A bronzéremért Hongkong és Dél-Korea mérkőzhet. A férfi­aknál a legjobb négy közé ju­tott: Kína. Svédország. Koreai NDK. és nagy meglepetésre a Koreai Köztársaságot búcsúzta­tó Németország. A vendégeknek nem sok babér termett Sziporkázott a Kartal A labdarúgó megyei elsőosz­tályban újabb fordulóra került sor a hét végén. Örkény—Nagykőrös 2-2 (1-1) Örkény, 300 néző V.: Dorog- házi A jó iramú, sportszerű mécs­esén igazságos eredmény szüle­tett. Gól: Mogyorósi, Szőtlősy, ill. Császár, Benkó. Jó: Sinkó, Bretus, Mogyorósi ill. Petri, Császár, Zoboki. (Ifi: 0-3. Tud.: .lóri József) Eót—Üllő 1-0 (0-0) Fót, 300 néző V.: Bartos Helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna a Fót. Gól: Varga. Jó: Mis- nyovszki, Járdi, Antal, Lakatos ill. Horváth, Pintér. (Ifi: 5-3. Tud.: Dragó Sándor) Pomáz—Pilis 2-2 (l-l) Pomáz, 250 néző V.: Horváth Korrekt játékvezetés mellett, igazságos döntetlen született. Gól: Borbély, Tamás ill. Hu­bai, Kisjuhász. Jó: Orgovány, ill. Gáspár, Kovács, Kisjuhász. (Ifi 0-0. Tud.: Borbély László) GEAC—Bugyi 1-1 (1-0) Gödöllő, 200 néző V.: Nagy J. A sok helyzetet kihagyó GEAC ellen szerencsésen szer­zett pontot a vendégcsapat. Gól: Tóth ill. Hámori (I Les­ből). Jó: Tóth, ill. Hámori, Ploksa. (Ifi: Nagykőrösi Toldi DSK ifi — Bugyi ifi 3-2. Tud.: Bankó János) Pilisvörösvár—Hévízgyörk 1-0 (0-0) Pilisvörösvár, 400 néző V.: Toldi A végig fölényben játszó ha­zai csapat megérdemelten győ­zött. GÓL Stocker. Jó: Stocker, Pfeiffer, Trizna ill. Sápi, Ma- gony, Istók. (Ifi: 1-2. Tud.: Steckt János) Kartal—Ráckeve 3-0 (1-0) Kartal, 300 néző V.: Bállá A hazai csapat lendületesen, időnként sziporkázva játszott. GÓL Augusztin, Bencsik, Brez- nai. Jó: az egész hazai csapat ill. Bicskei, Kovács, Szanyó. (Ifi: 2-1. Tud.: Jelenesik Ist­ván).