Pest Megyei Hírlap, 1993. április (37. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-26 / 96. szám

PEST MEGYEI HÍRLAP SPORT 1993. ÁPRILIS 26., HÉTFŐ 15 FOTEX Veszprém SE—TŰSEM Essen: K. O. Féllábbal már döntőben A magyar férfi kézilabdázás első számú reprezentánsa, a Fo­tex Veszprém SE számára jól, a vendég TŰSEM Essen együttesé­nek viszont kimondottan rosszul kezdődött a vasárnap délelőtt, Veszprémben lejátszott Kupa­győztesek Európa Kupája első elődöntő mérkőzése. Amíg ugyanis a hazaiaknál csak egy já­tékos volt maródi (a beálló Zsig­mondi, addig a túloldalon nem kevesebb, mint öt stabil emberét volt kénytelen nélkülözni az 1971 óta Németországban élő, egykori kitűnő román kézilabdá­zóból lett edző, Pét re Ivanescu. Érdekes módon ez az egyér­telmű előny az első 30 percben inkább hátrányt jelentett a veszprémieknek, akik ebben az időszakban még meglehetősen „szellősen” védekeztek, támadá­saikban pedig nem volt meg a kellő folyamatosság, sok volt az eladott labda. Csak így for­dulhatott elő, hogy a rendkívül mozgékony és hatásos védőfa­lat alkalmazó esseniek 3-2-re még vezetni is tudtak. Sőt! A Fotex 7-4-es vezetését is ki­egyenlítették (9-9), így a félidei szünetre csak minimális, 10-9-es előnnyel vonulhattak az öltözőbe. Az újrakezdést követően a leginkább Perger—Török, Gu­lyás, Sótonyi, Zsitnyikov, Éles, Zubjuk, hetessel támadó veszp­rémiek (csereként Csoknyai, Svajlen, Brenner és Kalocsai ka-A kis Alain így egyenlített, hi­szen a dél-afrikai idénynyitót megnyerte, majd Interlagosban és Doningtonban a nagy vetély­­társ, Ayrton Senna győzött, an­nak ellenére, hogy valamennyi alkalommal Prost futotta a leg­gyorsabb edzéskört, azaz mindig ő vághatott a versenytávnak a Pole Positionból. így történt ez Imolában is, csakhogy a rajmái csöpörgött az eső, s ez az „esőki­rálynak” titulált Sennának kedve­zett, aki a negyedik rajthelyről, megelőzve Michael Schuma­­chert és Prostot is, rögtön a má­sodik helyre jött fel, a rajtot leg­jobban elcsípő Damon Hill mögé. A két Williams-Renault aztán kisvártatva már egymás mögött autózott, Prost lóerőfölényét ér­vényesítve, hosszú „kardozás” után megelőzte Sennát, aki az eső elállása miatti kerékcsere hadjárat után, még rövid ideig ve­zetett, de Prost újfent maga mö­gött hagyta, s körről körre növel­te előnyét Senna, Hill, Schunm­­cher, Wendlinger, Andretti, Alesi és Brundle előtt. A Ferrari hí­veknek Berger kiesése okozott újabb traumát, s a 22. körben ha­sonló sorsra jutott a titkos esé­lyesként számontartott Hill is, aki a harmadik helyről csúszott ki a kavicságyra. Senna csapattársának, az ame­rikai Michael Andrettinek 35 kö­rig tartott a verseny, a negyedik helyen álló Wendlingert próbálta előzni, de manővere kudarcot vallott. A 43. körben Senna is partnere sorsára jutott, igaz, nem vezetői hiba okozta vesztét, ha­pott helyet 10-10 után egészen más arcukat mutatták. Rendkí­vül sokat jelentett, hogy a leg­jobbnak tartott hazai beálló, Zsitnyikov ugrásszerűen felja­vult, társai számos labdát „kilop­tak” az ellenfél játékosai kezé­ből, amelyekkel azután villám­gyors támadásokat indítottak. 13-11 után a veszprémiek soro­zatban öt gólt lőttek — ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találko­zó sorsa. A házi gólkirály, Éles ezúttal sem adta tíz gól alatt, mellette ezúttal a jobb szélső Török volt a legeredményesebb a maga hat találatával. Ami még a 29-18-as, fölényes veszp­rémi győzelem tényénél is fon­tosabb, az a sokszínű, villám­gyors támadójáték, amellyel a 35. perctől szemmel láthatóan — cserék hiányában — egyre fáradtabb ellenfelet térdre kény­szerítették. így az egy hét múl­va esedékes esseni visszavágó­nak elsősorban az a tétje, hogy kettős győzelemmel jut-e a Fo­tex a KEK döntőjébe, vagy sem? A két edző véleménye: Joósz Attila: — A világbajno­ki kényszerszünet után ismét jól együtt van csapatom, amely­nek már az első félidőben is te­temes előnyre kellett volna szert tennie. Nekem különösen Török és Gulyás hasznos játéka tetszett, de a többiek is dicsére­tet érdemelnek. Essenben is nyerni szeretnénk: ez a magyár kézilabdázás érdeke, ráadásul nem hidraulikai hiba miatt kel­lett a kerítés mellé parkolnia. Ugyanebben a körben búcsúzott „a maradék Ferrarival” Jean Ale­si is, szintén nem önszántából. Az 55. körben az ötödik helyen autózó Alessandro Zanardi oko­zott izgalmakat, miután Jordán­jával nem tudta megelőzni a finn Lehtot (Sauber), kipördült a kavi­cságyra, s kigyulladt kocsijának hátulja, de még így is visszaevic­­kélt a pályára, s csak bal hátsó kerekének önállósodása után adta fel a hiába való küzdelmet a versenyben maradásért. Az utol­só, a 61. kör is tartogatott még meglepetéseket, Johnny Herbert (Lotus) és Lehto autója is füstöl­ni kezdett, de még mindketten be tudták fejezni a San Marino-i Nagydíjat. — Németh — A San Marino-i Nagydíj vég­eredménye: 1. Alain Prost (fran­cia, Williams-Renault) 1:33:20.413 ó, 197.49 km/óra át­lagsebesség; 2. Michael Schuma­cher (német, Benetton-Ford) 1:33:32.40; 3. Martin Brundle (brit, Ligier-Renault) 1 kör hát­rány; 4. J. J. Lehto (finn, Sauber- Ilmor) 2 k. h.; 5. Philippe Alliont (francia, Larrousse Lamborghi­ni) 2 k. h.; 6. Fabrizio Barbazza (olasz, Minardi-Ford) 2 k. h. A pontverseny állása: 1. Ayr­ton Senna (brazil, McLaren- Ford) 26 pont; 2. Prost 24; 3. Da­mon Hill (brit, Williams-Rena­ult) 12; 4. Schumacher 10; 5. Mark Blundell (brit, Ligier-Rena­ult) és Johnny Herbert (brit, Lo­tus-Ford) 6-6. szponzoraink csak a teljesítmé­nyért fizetnek. Petre Ivanescu: — Öt embe­rem hiányzott, s e tényt előrebo­­csátva azt kell mondanom, 35 percig kitűnően helyt állt a gár­da. Ezután kiütközött a veszpré­miek nagyobb tudása, jobb kon­díciója, ráadásul a két orosz bíró többször is minket sújtott ítéleteivel. Edzői pályám során még sosem szenvedtem 11 gó­los vereséget EK-meccsen; most is reálisabb lett volna egy 6-7 gólos különbség. Essenben két-három emberrel több áll majd a rendelkezésemre, így több esélyünk van bizonyítani: ennél sokkal többre vagyunk ké­pesek. * A délelőtti magas színvonalú kézilabda „előadás” után, elég­gé szegényes színvonalú 60 per­cet hozott a solymári Pemü- Honvéd és az Ózdi Kohász férfi kézilabdázóinak összecsapása, a hazai bajnokság 9—12. helyei­nek egyikéért. Alig 300 néző előtt a hazaiak a következő összeállításban sze­repeltek: Nagy-Kovács (2), Elek (3), Molnár (4), Gávai (2), Becskereki (6), Béres (2). Cse­re: Lakatos, Lehel (2), Dobro­­vits, Benis. Rendkívül csapkodó, olykor kifejezetten alacsony színvona­lú játékot láthattak a nézők, amelynek végén a hazaiak leg­feljebb csak a győzelemnek örülhettek. Szomorú volt látni­­hallani, hogy a 21-18 (10-8) ará­nyú solymári győzelem ellené­re, tucatnyi ózdi szurkoló ünne­pelte hangosan csapatát. A visz­­szavágóra csütörtökön Ózdon kerül sor. Jocha Károly A labdarúgó NB Ul-ban újabb fordulóra került sor a hét vé­gén. A megyei együttesek a kö­vetkező eredményeket érték el: Duna-csoport Ercsi—Érd 0-1 (0-0) Ercsi, 700 néző V.: Esterházy Érd: Szimandl — Mészáros, Pánczél, Habos T., Füzér, Ha­lász, Horváth S., Csizmadia, Ungi, Bajor (Fazekas), Végh (Versits). A vendég érdiek támadó harcmodorban játszottak, ame­lyet az első percben Halász ka­pufája fémjelzett. Jól játszó kö­zéppályásaik révén kézben tar­tották a mérkőzést, többször is megszerezhették volna a veze­tést, de csak a II. félidő elején sikerült szöglet után, Habos T. fejesével megszerezniük a győztes gólt. Az utolsó perc­ben a hazaiak vitatható 11-es­­hez jutottak, de a jobb alsó sa­rokra tartó lövést Szimandl Gá­bor bravúros vetődéssel hárítot­ta. Jó: Szimandl, Habos T., Horváth S., Csizmadia. (Tud.: Harmat Jénő) Százhalombatta— Velence Szondi 2-1 (0-1) Százhalombatta, 500 néző. V.; Krónavetter Százhalombatta: Holló — Horváth (Beringer), Kövesi, Po­­besch, Serfőző, Tóth, Károlyi R., Schróth (Henrik), Csorba, Németh, Károlyi G. A labdarúgó nemzeti bajnok­ság egyetlen veretlen csapata, a Százhalombattai FC biztos győ-San Marino-i Nagydíj, Imola Prost „egyenlített” A háromszoros világbajnok francia „szuperfavorit”, Alain Prost győzelmével zárult a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnoki sorozat idei negyedik futama. Az olaszországi Imolában rende­zett San Marino-i Nagydíj megnyerésével, pályafutása 187. Grand Prix futamán, 46. diadalát ünnepelhette minden idők leg­eredményesebb autóversenyzője. Amellett, hogy a Forma-1 fenn­állása óta ennyi futamgyőzelmet senki sem aratott, Prost profesz­­szor dolgozik a legjobb százalékkal, a számadatok alapján ugyanis minden negyedik versenyén elsőként intették le. A 17. héten Totóeredmények 1. Dresden—VfB Stuttg. 0-0 x 2. F rankfurt—Nürnberg 0-0 x 3. Hamburg—Dortmund 1-2 2 4. Kaisersl.—Leverkusen4-0 1 5. Schalke 04—Bochum 0-3 2 6. Uerdingen—Karlsr. 1-1 x 7. Freiburg—Hertha 4-2 1 8. Jena—Duisburg 2-2 x 9. Mannheim—Mainz 1-0 1 10. Foggia—Torino 0-0 x 11. Atalanta—Sampdoria 1-2 2 12. Napoli—Cagliari 1-0 1 13. Parma—Roma 3-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Udinese—Milan 0-0 x Balszerencsés a Bag Lendületben a GLC Gödöllő—Kazincbarcika 2-1 (2-1) Gödöllő, 2400 néző. V.: dr. Bozóky Gödöllő: Nagy—Balogh—Somogyi, Kiss, Ivanovics—Simon, Sztriskó, Horváth, Hutter — Kraszovszkij, Grezsák (Czeróczki). Kazincbarcika: Májer — Sztahon — Szabó, Pribék — Ba­logh, Körösi, Kondás, Lukács—Temován (Zsiga), Csipke, Ha­­nyecz. Gól: Kraszovszkij (15 p.), Simon (22 p.), illetve Csipke (45 p.j A 15. percben Horvath futott el a jutott él a 11-es pontig, ahonnét jobb szélen, lapos beadása Kra- hallatlan nagy nyugalommal lőtt a szovszkijhoz került, aki a védők gyűrűjében, szorongatott helyzet­ből, a bal alsó sarokba gurította a labdát (1-0). A 22. percben a felező vonal­nál Simonhoz került a labda, a ven­dégek leadásra számítottak, de a gödöllői középpályás hatalmas lendülettel megindult a vendégek kapuja felé, több védőt becsapva Bugyi, Nagykáta: négyes Ikladon nyert a Pomáz A hétvégén újabb fordulót ját­szottak a megyei labdarúgó baj­nokság első osztályában. A kö­vetkező eredmények születtek: Nagykáta—Fót 4-1 (3-1) Nagykáta, 400 néző. V.: Nagy H. Több góllal is nyerhetett vol­na a hazai csapat, a szimpatiku­sán játszó, de szerény képessé­gű vendégekkel szemben. Gól: Gallai, Lengyel, Szálkái, Ga­lambos ill. Miklós. Jó: Győré, Schékl, Galambos, Gallai, ill. Nagy. (Ifi: 2-2. Tud.: Kocsis Jó­zsef) Pilis—Maglód 1-1 (0-1) Pilis, 300 néző. V.: Zagiba Egyenlő erők küzdelmében, igazságos eredmény született. Gól: Hubai ill. Tóth. Jó: Patak­falvi, Gáspár, Rottenbiller, ill. Nagy, Péter, Tóth. (Ifi: 0-0. Tud.: Varényi László) Bugyi—T ápiószentmárton 4-1 (2-0) Bugyi, 350 néző. V.: Viczkó A minden csapatrészében jobb hazai gárda megérdemel­ten nyert. Gól: Burján, Proksa, Czérna, Tokics, ill. Gyikó. Jó: az egész hazai csapat, ill. Bo­­docs, Gyikó. (Ifi: 1-1. Tud.: Rácz Zsolt) Iklad—Pomáz 2-3 (1-1) Iklad, 200 néző. V.: Márton Az első félidőben az Iklad több százszázalékos gólhelyze­tet és egy 11-est is kihagyott, mindez megbosszulta magát, a Pomáz így rászolgált a győze­lemre. Gól: Baksa, Zdenkó, ill. Oláh (2), Borbély. (Ifi: 2-7. Tud.: Gohér Mihály) Nagykőrösi Kinizsi—Pilis­­vörösvár 2-1 (0-1) Nagykőrös, 300 néző. V.: Staller Két jól felkészített csapat, színvonalas, jóiramú mérkőzé­sén a szerencsésebb hazai csapat nyert. Kiállítva: Tóth kapus a 78. percben. Gól: Hegedűs, Soós, ill. Epetjesi. Jó: Petrik, Vi­rág, Bari Béla, ill. Szőlősi, Eper­jesi. (Ifi: 0-2. Tud.: Máté József). kapu közepébe (2-0). A 43. percben Csipke szabadrú­gását Hanyecz a kapu mellé fejel­te. A 45. percben a hazai védők a felszabadítás helyett szabálytalan­kodtak a kaputól 25 méterre. A szabadrúgásból legurított labdát Csipke óriási erővel lőtte a bal fel­ső sarokba (2-1). Ambrózy István: —Nagyira­mú, változatos mérkőzésen, a sok kidolgozott helyzetünkből kettőt sikerült értékesítenünk, így megér­demelten nyertünk. Kálmán Vilmos: —Az első félidőben történt rövidzárlatunk után nem tudtunk talpra állni, ezért megérdemelten nyert a Gö­döllő. Könczöl Gábor A labdarúgó NB II Keleti cso­portjában a Bag FC csapata szom­baton lépett pályára a Debreceni VSC otthonában. Az 1500 néző előtt lejátszott találkozón a sereg­hajtó megyeiek nehéz perceket okoztak a bajnoki címre törő deb­recenieknek, egyáltalán nem ját­szottak alárendelt szerepet, s csak balszerencsével szenvedtek 2-1-es vereséget. Vépi Péter csapata a következő összeállításban játszott: Erdélyi —Mészáros, Ecker, Róza, Tóth A., Soós (Tóth P. 83. p.), Koro­­lovszki, Szaszovszky (Mayer 73. p.), Puskás, Szamosi, Anania. A 34. percben Anania szerezte meg a bagiaknak a vezetésű de a 4L percben a debreceni légiós, Ge­orgier egy vitatott 11-esből egyen­lített, majd a 65. percben ugyanő egy szép akció végén a győzelmet jelentő gólt is megszerezte a hazai­aknak. Szimandl mentette az érdi pontokat Veretlenül vezet a Batta zelemre számított a velenceiek ellen. Ennek ellenére az első félidő a vendégek szervezet­tebb játékát hozta. A battaiak nem vették észre, hogy a Szon­di kapusát, Baronicsot lapos lö­vésekkel könnyebben zavarba lehet hozni. A hálóőr ugyanis minden megerőltetés nélkül húzta le a magasan beívelt lab­dákat, lövéseket. Egy néző úgy látta, ha lábujjhegyre állna a vendégek portása, minden bi­zonnyal beverné fejét a felső kapufába. A félidő végén potya­ízű góllal szerzett vezetést a Szondi: egy jobboldali szabad­rúgás után beívelésre számított a hazai kapus, Holló, Balogh Zoltán azonban inkább kapura emelte a labdát, s ez annyira el­keserítette Hollót, hogy nem is mozdult a lövésre. A második félidőben a gól­szerző Balogh Zoltán pozitív hősből negatívvá vált, miután egy durva belemenést követő­en kiállították. A megfogyatko­zott vendégek ellen sorra vezet­te támadásait a listavezető, és Csorba közeli lövésével egyen­lített. Nagyon akartak a hazai­ak, Károlyi a majdnem guruló labdából próbált gólt fejelni. Nem sikerült neki. Annál in­kább a csereként beállt Henrik­nek, aki nem sokkal a mérkő­zés befejezése előtt megszerez­te a győztes gólt. így továbbra is biztosan és veretlenül vezeti a tabellát a Százhalombattai FC. (Tud.: Oláh György) Dunavarsány—Solymár 0-0 Dunavarsány, 400 néző. V.: Illyés Dunavarsány: Székely — Krizsik L., Gergényi, Szabó, Kocsis, Nagy, Krizsik G., Ko­vács (Száger, Juhász), Pásztor, Pandur, Török. Solymár: Forgács — Mezei, Zsitnai, Horváth, Szabó, Frid, Zsuppán, Farkas, Vida, Antal, Barta. Kiválóan alkalmazták a les­taktikát a vendégek a meddő mezőnyfölényben játszó hazai csapat ellen. Kár, hogy a végig színpadiasán fújó játékvezető egynéhány ítéletével igen forró hangulatot teremtett a játékté­ren és a nézőtéren egyaránt. (Ifi: 2-1. Tud.: Papp Tibor) Mátra-csoport Dunakeszi VSE— Szolnoki Cukor 0-1 (0-1) Dunakeszi, 400 néző. V.: Benkó István Dunakeszi: Telek — Laczi­­na, Kiss (Kecskés), Ambrus, Luzsák, Darnyi, Törteli, Csapó (Kiss Z.), Tóth (Steidl S.), Steidl A., Adi. Nagyon egyoldalú mérkő­zést látott a közönség. A mérkő­zés 90 percéből 80 percen át a Dunakeszi birtokolta a labdát. A vendégek egyszer lőttek ka­pura a mérkőzés folyamán, a 45. percben szabadrúgásból és az gól lett. A szolnoki kapus mindent hárított, így a hazaiak­nak nem sikerült az egyenlítés. A 61. percben a Dunakeszi 11-est is hibázott. Gól: Tubák. Jó: Laczina, Adi ill. Shibéliusz (a mezőny legjobbja), Silye, Tubák, Vadicska. (Ifi: 4-0. Tud.: Buchard Tibor) Alföldi-csoport Ceglédi Kossuth-Honvéd— Hódmezővásárhely 0-0 Cegléd, 300 néző. V.: Majo­ros Cegléd: Boda — Kopácsi, Bató, Vágó, Szabó, Drozdik, Smidek, Orosz (Kozma), Kar­­kusz, Jankovics (Szalisznó), Szilveszter, Báder. Az első félidőben a rutino­sabb vendégek kezdeményez­tek többet, de a játékrész legna­gyobb helyzetét mégis a ceglé­diek hibázták el, amikor Báder, Szilveszter adogatás végén, Szilveszter a felső lécet taláta telibe. Szünet után elsősorban a középpályán javult a ceglédi­ek játéka, így átvették a játék irányítását. Gólhelyzetekig is eljutottak, de azokat rendre el is hibázták, így elmaradt a já­ték képe alapján megérdemelt döntetlen. Jó: Bató, Szabó, Kozma, Karkusz. (Tud.: Ungu­­reán László)