Pest Megyei Hírlap, 1993. április (37. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-19 / 90. szám

SPORT PEST MEGYEI HÍRLAP 1993. ÁPRILIS 19.. HÉTFŐ 15 Kerepestarcsán Ez volt a kegyelemdöfés? nyuszikért úsztak Átrohant Bagón a Gödöllő' Bánfi bombagólja két pontot hozott Csak a végén volt gond Bag FC—Gödöllői LC 0-4 (0-t) Bag, 1200 néző. V: Marcsok. Bag: Erdélyi—Róza, Ecker, Tóth A., Mészáros, Soós, Tamás, Korolovszki (Fekete Z.), Szamosi, Anania, Szaszovszky. Gödöllő: Nagy—Somogyi, Ivanovics, Balogh, Simon, Kiss, Horváth (Hutter), Sztriskó (Czeróczki), Szász. Kraszovszkij, Gre­­zsák. Gól: Grezsák (2, a 37. és az 5. percben), Sztriskó (11-esből, a 63. percben), Róza (öngól, a 69. percben). Sárga lap: Ecker, Fekete Z., Mészáros. Piros lap: Ecker (73. p.) A sötétmezes gödöllői Somogyi becsúszva szereli a hazaiak egyik legjobbját, az apró termetű Szamosit. Hancsovszki János felvétele VASAS-SMIRNOFF—VÁC FC-SAMSUNG 0-1 (0-1) Fáy utca, 5000 néző, V.:Vad. Vasas-Smirnoff: Babócsy — Juhár — Nahóczky, Pecha — Nagy Tamás (Gubucz 58. p.), Sirinbekov, Galaschek, Mészöly — Zvara, Lendvai (Claude 58. p.), Kecskés. Vác FC-Samsung: Koszta — Puglits (Zsinka 77. p.). Nagy Ti­bor, Hahn, Aranyos — Horváth, Sallai, Szalai, Bánfi — Romanek (Nyilas 46. p.), Szedlacsek. Gól: Bánfi (32. p.) Sárga lap: Puglits (36. p.), Sallai (43. p.), Bánfi (66. p.). Gyerekzsivajtól volt hangos szombat délelőtt a kerepestar­­csai uszoda. Az első ízben kiírt Nyuszi-kupán alsótagozatos ál­talános iskolások mérhették ösz­­sze erejüket, a pillangó kivéte­lével valamennyi úszásnem­ben. A szervezők munkáját di­cséri, hogy sokan, sok helyről jöttek el a versenyre. Az újsze­rű kezdeményezésnek nagyon örültek a résztvevő iskolák test­nevelő tanárai, hiszen ennek a korosztálynak nem szoktak ver­senyeket rendezni. Ebben a kor­ban még nincs nagy különbség, sportolók és lelkes amatőrök között. A lényeg a sport, a moz­gás szeretete. Ennek a célnak az esemény tökéletesen megfelelt. A cinko­­tai, csömöri, gödöllői, mátyás­földi, váci és a házigazda kere­­pestarcsai általános iskolák kö­zötti összetett versenyben vé­gül is a gödöllői Hajós utcai is­kola nyert. Folytatás legköze­lebb decemberben, a Mikulás­kupán. G. L. Totóeredmények 1. Pécs—Kispest 3:3 x 2. Rába ETO—Ferencváros 4:2 ! 3. Vasas—Vác FC-Samsung 0:1 2 4. Meppen—.Chemnitz 2:0 1 5. Hertha—Stutt. Kick. 1:1 x 6. St. Pauli—Freiburg 0:1 2 7. Pescara—Foggia 2:4 2 8. Brescia—Internazionale 1:3 2 9. Roma—Lazio 0:0 x 10. Udinese—Atalanta 1:2 2 11. Cremonese—Lecce 2:0 1 12. Reggiana—Cosenza 2:0 1 13. Verona—Pisa 0:2 2 Pluszmérkőzés: 14. Siófok—Újpest 2:1 1 Ahogy ez várható volt, mindkét csapat nagy lendülettel kezdett a szomszédvár rangadón, s a kö­zönség is hálásan figyelte a vál­tozatos játékot, amelyben egyre nagyobb fölénybe került a látha­tóan egységesebb csapatot alko­tó Gödöllő. A félidő közepéig állta a rohamokat a Bag védel­me, de aztán Grezsák bombagól­ja beindította a gólgyártást. Sze­gény embert az ág is húzza ala­pon, a bagiakat kiállítás, bünte­tőrúgás és öngól is sújtotta, előbbi kettő egyébként teljesen jogosan. A tabella végére csú­szott házigazdák egy minden csapatrészében jobb Gödöllőtől szenvedtek vereséget. Vépi Péter: — A gólarányt túlzottnak érzem, de egysége­sebb, jobb csapat a Gödöllő. Ambrózy István: — Kitűnő­en és szórakoztatóan játszott csapatom, amely ilyen arány­ban is megérdemelten nyerte a szomszédvár rangadót. Gál István Az első negyedóra semmitte­vése után — ahogy a szakla­pokban olvasni szoktam: ismer­kedtek egymással, feltérképez­ték az erőviszonyokat a csapa­tok —, magyar pályán szokat­lan, a Vasas erejét mindenkép­pen meghaladó gyorsasági fo­kozatra kapcsolt a Vác. Né­hány perc leforgása alatt négy színtiszta gólhelyzetet zúdítot­tak Babócsy kapujára, s az ötö­dikből meg is szerezték a veze­tést. Az első félidőben fantaszti­kusan játszó Puglits szinte vala­mennyi akcióban benne volt, előbb Horváthot hozta ígéretes helyzetbe, de társa a kifutó ka­pusba vágta a labdát, majd Nagy Tibort ajándékozta meg forintos passzal, akinek beadá­sát Szalai csak centikkel fejelte a jobb kapufa mellé. A 30. perc­ben Puglits középre kanyargá­sát Szedlacsek fejelte fölé, majd két perccel később Bánfi lepett meg mindenkit, miután a „mindenessel”, Puglitscsal kényszerítőzött, s a beadásra, vagy legalábbis lepasszolásra helyezkedő védők között, 13 méterről hatalmas gólt lőtt a hi­ába vetődő Babócsy hálójába (0-1). Az immár háromszoros válo­gatott váci védő találata után is csak egy csapat volt a pályán, mind fizikai, mind „szellemi” kondícióban felülmúlták Csank János tanítványai a házigazdá­kat. Mivel a kapu elé ívelések­re Babócsy csak ritkán mozdult ki, s a váci csatárok is rendre le­fejelték a Vasas hátsó alakzatá­nak tagjait, így ilyen megoldá­sokkal operáltak Nagy Tibo­­rék. A félidő utolsó perceiben, gyors egymásutánban Szalai, majd Szedlacsek veszélyezte­tett fejessel, utóbbi labdája a felső lécről csörgött le. A második játékrész lénye­ges fordulatot hozott, aktivizál­ta magát az addig csak statiszta szerepkört vállaló Vasas, de Zvara hiába került tíz percen belül kétszer is sakk-matt hely­zetbe, mindkét alkalommal há­rított Koszta. A váciak kapuvé­dője egyéként is a magabiztos­ság szobra volt ezen a kelle­mes, napsütéses vasárnap dél­utánon, pedig a második félidő­ben igencsak próbára tették fel­­készültségét a Vasas csatárai. Különösen, miután Nagy Ta­mást Gubucz, s Lendvait Clau­de váltotta. Claude egyébként zokon vehette, hogy az új mes­ter, Tóth Bálint, kihagyta a kez­dőcsapatból, mert tíz perc alatt több veszélyes megoldást alkal­mazott, mint addig Zvara és A vendéggyőzelmek fordulója Nagykátai négyes Pomázon Solymári, érdi siker a rangadón Dömsödön is bizonyított a Százhalombatta A hétvégén újabb fordulót ját­szottak a megyei labdarúgó baj­nokság első osztályában, a kö­vetkező eredmények születtek: Bugyi—Nagykőrös 0-0 Bugyi, 300 néző. V.: Toldi. Egyenlő erők küzdelmes mérkőzése után, egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Jó: Farkas, Csemus, Hámori, ill. Bari, Barcsai, Virág. (Ifi: 3-0. Tud.: Rácz Zsolt.) Örkény—Pilis 0-0 Örkény, 300 néző. V.: Túri. Korrekt játékvezetés mellett, sportszerű csapatok játszottak. A küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. Jó: Fodor, Juhász, ill. Rottenbiller, Patakfalvi, Ubrankovics, Halu­­szak. (Ifi: 2-0. Tud.: Jóri Jó­zsef.) Maglód—Üllő 1-2 (1-2) Maglód, 350 néző. V.: Do­­rogházi. A vendég Üllő rászolgált a két pontra a Franciaországból hazatérő, fáradt maglódiakkal szemben. Gól: Gémesi, ill. Kra­­usz, Pandúr. Jó: Gémesi, Gyó­­ni, Bíró, Tóth, ill. Krausz, Gu­­molka, Viczkó, Kerekes. (Ifi: 6-0. Tud.: Csákó Dezső.) Pomáz—Nagykáta 2-4 (1-0) Pomáz, 350 néző. V.: Pécsi. Egyenlő erők küzdelmében a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat kerekedett felül. GÓL Borbély, Tamási, ill. Len­gyel, Győré, Galambos, Danyi. Jó: Borbély, Lakatos, ill. az egész csapat. (Ifi: 5-0. Tud.: Borbély László.) Fót—Pilisvörösvár 0-2 (0-1) Fót, 400 néző. V.: Várallyai. Két védelmi hiba, két gól a meccs lényege. A második fél­időben helyzetei alapján akár nyerhetett is volna a hazai együttes. Gó/.Stecher, Lukács. Jó: Hevesi, Vida, ill. Lukács. (Ifi: 0-4. Tud.: Ragó Sándor.) Hírek Schupkégel Károly (lólengés­ben) után Supola Zsolt is szer­zett egy bronzérmet (nyújtón) Birmingham-ben, a tornász-vi­lágbajnokság szerenkénti döntő­inek során. Két nagykőrösi szabadfogású birkózó is bekerült az első hat közé a Kecskeméten lebonyolí­tott országos egyéni bajnokságon. Balogh 57 kg-ban a 4., Szuda a 130 kg-ban a 6. helyen végzett. A BEK-döntőbe jutott Vasas- Dréher női kézilabda csapata má­jus 9-én 11 órakor fogadja első mérkőzésen az osztrák Hypobank Südstadt gárdáját a Fáy utcában. Másodszor is 3-2-re nyert a magyar férfi röplabda-válogatott Ukrajna ellen a Nyíregyházán megrendezett barátságos találko­zón. A labdarúgó NB lll-ban újabb fordulóra került sor a hét vé­gén. A következő eredmények születtek: DUNA CSOPORT Érd—Dunavarsány 1-0 (1-0) Érd, 600 néző. V: Répássy. Érd: Szimandl — Habos T., Pánczél, Mészáros (Horváth Zs.), Csizmadia, Horváth S., Ungi, Bajor (Halász), Versits, Végh (Fazekas). Dunavarsány: Székely — Krizsik L., Gergényi, Szabó, Kocsis, Nagy, Kriszik G., Ko­vács, Pandúr, Pásztor (Bakó), Török. A dobogós helyezésért ví­vott harc fontos állomása volt a két csapat egymás elleni küz­delme. Mindkét csapat nagy gondot fordított a védekezésre, így a meccs első felében a csa­tárok előtt nem is alakult ki gól­helyzet. A hazaiak egy jól elta­lált 25 méteres lövéssel szerez­ték meg a vezetést. Ezt követő­en a varsányiak is többet támad­tak, de az érdiek akciói lényege­sen veszélyesebbek voltak. A mérkőzés színvonala méltó volt a két együttes tabellán el­foglalt helyéhez. Gól: Csizma­dia. Jó: Habos T., Csizmadia, Pánczél, Ungi, ill. Székely, Ger­gényi, Nagy, Pásztor (Tud: Harmat Jenő.) Solymári Pemü-Agruma— Szigetszentmiklósi TK 3-2 (1-2) Solymár, 300 néző. V.: Pet­­neházi Solymár: Forgács — Szabó, Mezei, Zsitnai, Engelhardt, Far­kas, Fried (Bartha), Zsuppán, Piri (Horváth), Vida (Marosi), antal. Szigetszentmiklós: Vámos — Székely, Deutsch, Jezsek, Knolmár (Novarov), Károly, Gerendás, Pintér (Babinszki), Kiss, Hollik, Ágoston. Gól: Vida (2), antal, illetve Jezsek (2). Jó: Forgács, Far­kas, Vida, Zsuppán, illetve Je­zsek. Jó iramú, izgalmakban bővel­kedő mérkőzésen megérdemel­ten nyert a solymári csapat. (Ifi: 1-2. Tud.: Kapitány György.) Dömsöd—Százhalombatta 0-3 (0-0) Dömsöd, 500 néző. V.: Kajá­ri. Dömsöd: Buzási — Juhász, Balázs, Brassó, Nagy, Vígh, Vanczó, Bozai, Lebek (Ispán), Pandúr, Szanyi (Sipos). Százhalombatta: Holló-Feke­te, Kövesi, Dobesch, Serfőző, Tóth, Károlyi, Schróth, Csor­ba, Németi, Horváth. Bajnokcsapathoz méltó játék­kal megérdemelten nyert a ven­dégcsapat a lelkes hazaiakkal szemben. Gól: Tóth (2), Káro­lyi. Jó: Nagy (a mezőny leg­jobbja), Vígh, illetve Tóth. (Tud.: Madarász Andrásné.) MÁTRA CSOPORT REAC—Dunakeszi VSE 1-0 (1-0) Czabán Samu tér, 600 néző. V.: Nagy Sándor. Dunakeszi: Telek — Jaczi­­na, Luzsák, Ambrus, Kiss Jó­zsef (Csapó), Mázló (Steidl Sándor), Damyi, Steidl Ákos, Törteli, Szűcs (Szőke), Adi. Nagyon jó iramú, balszeren­csés mérkőzést játszott a Duna­keszi. A 27. percben Adi egy nagy kapufát lőtt, majd a visz­­szapattanó labdát Szűcs elhibáz­ta. Még ugyanebben a percben a REAC egy óriási lesgóllal szerzett vezetést és ezt a mini­mális előnyt a mérkőzést végé­ig megtartotta. Gól: Harsányi. Jó: Telek, Laczina, Luzsák, Törteli, illetve Feltenreich, Lip­­pai, Morzsa, Herczeg. (Ifi: 3-2. Tud: Buchardt Tibor.) Lendvai együttvéve. A 70. perc­ben például olyan helyzetbe hozta Zvarát, hogy azt na­gyobb művészet volt kihagyni, mint berúgni. De Zvara nem is­mert lehetetlent, miként Koszta sem, aki, ahogy mondani szok­ták, kivédte a Vasas-játékosok szemét. A 79. percben Pecha 20 méterről rászúrt bombáját hatástalanította bravúros moz­dulattal, majd Zvara emelését fogta hasonló biztonsággal. Azért a nagy Vasas-nyomás kö­zepette a váciaknak is volt hely­zete, a 86. percben Juhártól csent el egy labdát Horváth, s kiugratásával Zsinka nyargalha­tott végig a félpályán, de Juhár a 16-oson belül beérte, s javít­va hibáját, szabályosan szerel­te. Még az utolsó pillanatban is volt egyenlítési esélye Claude­­nak, de Galaschek labdáját tíz méterről a jobb kapufa mellé küldte. Csank János: — Az első fél­idő magabiztossága egy gólt eredményezett, de a Vasas ket­tős cseréje után volt gondunk elég. Elfáradt egy-két játéko­som, Nyilas sem tudta megvaló­sítani, amiért pályára küldtem, s ráadásul elöl sem tudták a csa­tárok megtartani a labdát. így a bátortalan középpályás és táma­dó játék miatt fölénybe került a Vasas.- németh -További eredmények: BVSC­­Dreher—Nyíregyháza 0-0, Pécs-Fordan—Kispest-Honvéd 3-3, Diósgyőr—Csepel-Kordax I -0, Veszprém—Békéscsaba 0-2, Siófok—Újpest 2-1, Rába ETO—Ferencváros 4-2, MTK—Videoton-Waltham 2-1. A tabella: t. Vác 22 15 3 4 37-18 33 2. Kispest 22 14 4 4 35-20 32 3. FTC 21 14 2 5 32-17 30 4. Videoton 22 12 3 7 32-24 27 5. MTK 22 9 6 7 34-25 24 6. Békéscs. 21 7 9 5 28-23 23 7. Csepel 22 8 5 9 22-24 21 8. Pécs 22 8 4 10 26-27 20 9. Vasas 22 6 8 8 23-24 2« 10. Diósgyőr 22 7 6 9 20-28 20 II. Rába 22 6 7 9 24-29 19 12. BVSC 22 6 6 10 18-25 18 13. Siófok 22 6 5 II 22-30 17 14. Veszprém 22 5 6 II 21-37 16 15. LITE 22 3 9 10 20-30 15 16. Nyíregyh. 22 3 9 10 12-25 15 Körösi orom A megyénk legdélibb városá­ban sorra került NB I-es férfi bajnoki rájátszó-osztályozó újabb összecsapásán repülőrajt­tal kezdtek a vendéglátók. Szü­net után a körösiek helyenként örömkosárlabdát produkáltak. Ezzel eldőlt, hogy az 1992/93-as bajnokságban a kö­rösiek továbbra is az A-csoport­­ban maradnak. Nagykőrösi Kosárlabda Klub—Dombóvári VMSE 121-77 (59-37) Nagykőrös, 900 néző. V.: dr. Gencsev, Kóthay. NKK: Király (20), Jasiun­­kas (20), Maleras (29), Pász­tor (24), Módra (9), csere: Csorvási (11), Szép (2), Cseh (4), Lakosa (2), Bede. Edző: Újhelyi Gábor, Horváth Zol­tán. S. Z.