Pest Megyei Hírlap, 1992. szeptember (36. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-07 / 211. szám

(sak a Dunavarsány és a Dunakeszi Mély gödörben az SZTK Győzni kell a röpösökurk Ezüst a paraolimpián A labdarúgó NB lll-ban újabb fordulót rendeztek a hétvégén. ALFÖLDI CSOPORT Ceglédi Kossuth Honvéd­Kecskeméti TE 1-4 (0-2) Cegléd, 400 néző. V.: Knerczer. Cegléd: Nagy — Deme­ter, Korpácsi, Rimóczi, Kiss, Vágó, Báder, Jankovics, Karkusz (Juhász), Valter, Farkas (Simon). A KTE kezdett jobban, és az első félidőben meg­érdemelten szerzett kétgó­los előnyt. Fordulás után a ceglédiek átvették az irá­nyítást, szépítettek az ered­ményen, majd Báder ka­páslövése — nagy helyzet­ben — ment alig mellé. Tá­madott a Kossuth-Honvéd, mégis a kecskemétiek ritka kontra támadásaik végén szereztek újabb gólokat. Gól: Korpácsi. Jó: Kiss, Korpácsi. (Ifi: 1-0. Tud.: Vngureán László.) DUNA CSOPORT Dunavarsány—Szondi- Velence 6-2 (2-0) Dunavarsány, 500 néző. V.: Répá-ssy Dunavarsány: Székely­— Krizsik L. (Horváth), Gergényi, Kovács, Szabó, Kocsis, Török, Nagy, Kri­zsik G. (Szegedi), Száger, Pásztor (Pandúr), A vendégcsapat gyors tá­madásokkal vezette be a mérkőzést, de Száger egy akció végén a hazai csapat­nak szerzett vezetést. A 35. percben Nagy bravúrosan mentette meg egy góltól a varsányiakat, akik az ellen­támadással növelték elő­nyüket. Fordulás után a jól játszó vendégek kiegyen­lítettek, de a fordulatos, magas színvonalú mérkő­zésen a haziak parádés utolsó 20 perccel megérde­melt, bár túlzott gólkülönb­ségű győzelmet arattak. Gól: Pásztor (3), Száger, Gergényi, Kocsis. (Ifi: 6-0. Tud.: Papp Tibor.) SZTK—Ercsi 1-4 (0-0) Szigetszentmiklós, 600 néző. V.: Hidasi. SZTK: Sumits — Szé­kely, Knollmár, Bálint, Sza­bó, Balogh, Jezsek (Hollik), Novakov (Dundics), Kiss, Bencsik (Galambos), Pin­tér. Mély gödörben az SZTK. Az első félidőben adódó helyzeteket elpuskázva, a frissebb és újonnan bevo­nult katonákkal nem tud­ta felvenni a versenyt. Gól: Hollik. Jó: senki, ill. Ojabb fordulót rendeztek a megyei labdarúgó-baj­nokság első osztályában, Iklad—Tápiószentmárton 2-0 (1-0) Iklad, 200 néző. V.: Kancsár. Gól: Bankó, Farkas. Jó: Bankó, Májer P.. Varga, Gál, ill. Nagy, Kiss, Bori. (Ifi: 3-2. Tud.: Gohér Mi­hály.) Nagykőrösi Kinizsi—Pilis 0-1 (0-1) Nagykőrös, 100 néző. V.: Nagy II. József. Gól: Hubai. Jó: Lajos, Pop, ill. Szluha, Kocsis, Ur- bancsók, Kása (Ifi: 1-1. Tud.: Máté József.) Főt—GEAC 0-4 (0-2) Főt. 250 néző. V.: Hor­váth. Gól: Tóth, Csernatics, Bognár, Ferenc. (Ifi: 3-3. Tud.: Varga László.) Üllő—Szigetújfalu 4-2 (2-0) Üllő, 150 néző. V.: Bo­kor. Gól: Kopácsi (2), Szél, Krausz, ill. Szanyi, Geren­Rácz, Gál, Szabó, Gróf. (Ifi: 2-3. Tud.: Mertz Já­nos.) Dömsöd—Szentendre 0-1 (0-0) Dömsöd, 200 néző. V.: Horváth J. Dömsöd: Lázár — Balázs, Nagy, Brassó, Molnár (Tóth), Vígh, Bozai, B!á- zer, Tatár, Pandur (Takács), Szabó (Ispán). Szentendre: Rosner — Szávai, Horváth, Zirkó (Ba­lázs), Kosznovs-zki, Bodó, Kovács, Kult (Lakatos), Kiss, Miskolczi, Kemény. Gyenge hazai csapat el­len, megérdemelt vendég- győzelem született. Gól: Szávai. (Ifi: 7-1. Tud.: Madarász András). RTK—Érd 0-0 Budapest, Péceli u., 300 néző. V.: Arany. Érd: Simandl — Kovács, Pánczél, Szabari, Mészáros, Csizmadia, Horváth S., Ba­jor (Füzér), Fazekas, Ver- sits (Palkovics) Végh. Közepes színvonalú, de nagy iramú mérkőzést ví­vott a két. csapat. A hazaia­kat motiválta, hogy három vereséggel kezdték a baj­nokságot, így most minden­áron győzelemre töreked­tek. Az érdiek technikás já­tékukkal mindvégig ki­egyenlítették a játékot. így volt ez azután is, hogy a második félidő első percé­ben a már korábban sárga lapot kapott Kovácsot a já­tékvezető kiállította, s a mérkőzés felét emberhát­rányban játszotta a ven­dégcsapat. (Tud.: Harmath Jenő). MÁTRA CSŐ PORI Dunakeszi VSE—Jászapáti 4-0 (1-0) Dunakeszi, 400 néző. V.: Gál István. Dunakeszi: Telek — La- czina, Kiss József, Ambrus, Luzsák, Szeltenreich, Tör­ted, Sziávik (Darnyi), Pán­czél (Steidl Sándor), Sleidl Ákos, Csapó (Tóth Zsolt). Mindjárt a hazaiak vet­ték át a játék irányítását, és szinte a kapujuk elé pré­selték a vendégek csapalát. Az újonc Jászapáti csak nagyon ritkán tudott átjön­ni a Pest megyeiek térfelé­re. Az első gól a 12. perc­ben esett 11-esből, és azt Törteli szerezte. A második félidőben már a Jászapáti legénysége teljesen elfá­radt, a frissen mozgó Du­nakeszi az 56., a 65. és a 72. percben lőtte további gól­jait. Gól: Törteli (11-esből), Szeltenreich (2), Steidl dai. Jó: Komódi, Krausz. Kopácsi, Keljék és Prigyer. (Ifi: 0-3. Tud.: Bálint Ti­bor.) Nagykáfa—Örkény 2-0 (1-0) Nagykáta, 450 néző. V.: Stall er. Gói: Hajnal (2). Jó: Ha­vasi, Bodócs, Hajnal, Guiá- csy, ill. Sinkó, Rajszky. (Ifi: 3-1. Tud.: Kocsis Jó­zsef.) Ilévízgyörk—Bugyi 3-2 (1-1) Ilévízgyörk, 200 néző. V.: Szahad. Gól: Nemcsak, Jirbaios, Zsóka, ill. Hámori, Tokics. (Ifi: 1-3. Tud.: Sóti Andor.) Pilis vörös vár—Maglód 2-2 (1-1) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Tagiba. Gól: Ulicsnyik, Bálik, ill. Kiss, Németh. (Ifi: 4-0. Tud.: Szép Zoltán.) Pomáz—K,irtai 1-2 (Ö-0) Pomáz, 500 néző. V.: Gól: Borbély, ill. Vati, Cseh. (Ifi: 2-0. Tud.: Jelen- csik István.) Ákos. Jó: Laczina, Szelten­reich, Törteli, Sleidl Ákos, ill. Bonics, Zsemberi. Ki­állítva: Kéli (Jászapáti, a 63. percben). (Ifi: 2-0. Tud,: Buchard Tibor.) Monor—Pásztó 0-0 Monor, 1000 néző. V.: In­ges. Monor: Palkovics — Ko­vács, Ohát J., Berente (László), Bokros, Fenyvesi, Koltai, Kovalik, Varró, Oroszki, Rottenbiíler. A viharos szél rovására írható, hogy a hazai csapat a gólhelyzeteit nem tudta kihasználni a lelkes Pásztó ellen. Am a 89. percben Oroszki szabályos gólját nem adta meg, és László buktatásáért sem ítélt 11- est a játékvezető. (Ifi: 2-1. Tud.: Hörömpő Jenő.) A rendkívül lagymatagon kezdő hazaiak ellen a ven­dégek egész pályás, ag­resszív letámadásos játék­modora érvényesült. A Gö­döllő csak a kiválóan vé­dő Nagynak köszönhette, hogy nem kapott gólt. A fordulás után egy tel­jesen más felfogású Gö­döllő lépett pályára, ma­gához ragadta a kezdemé­nyezést, s egymás után ve­zette a támadásokat. A 68. percben a hazai kapu előtt keresztbe lőtt labdáról Pitács az utolsó pillanatban maradt le, ha­talmas szerencséjére a ha­zaiaknak. A 69. percben Horváth beadását Grezsák a kapufára fejelte. A 83. percben aztán meg­szerezte a vezetést a Gö­döllő, Horváth kapura lö­vését Szenderák csak kiüt­ni tudta, s pont a berob­banó Sztriskó fejét találta A Hungaroringen is meg­csodálhattuk azokat a szu­persztárokat — és az ő eso- da,járgányaikat —, gkik a gyorsasági motoros világ- bajnoki sorozat utolsó állo­másához érkeztek vasárnap. A zárófutamot Dél-Afrika Nagy díjáért Kyalamiban rendezték, remek időben, ragyogó napsütésben, száraz pályán. A legnagyobbak, az úgy­nevezett királykategória, az 500 köbcentiméteres gép­osztály tagjainak versengé­se minden eddigit felül­múló izgalmakat hozott. Az év első négy versenyén az ausztrálok új csillaga, a Rothmans-Honda színeiben motorozó Michael Doohan feltartóztathatatlannak bi­zonyult, Japánban, Auszt­ráliában, Malajziában és Spanyolországban (Jerez) is begyűjtötte a maximális 20 pontot. Aztán sem sokat vesztet lendületéből, mert a szezon 5. és 6. futamán, Olaszországban és a másik spanyol pályán, Barceloná­ban másodikként ért célba, Kevin Schwantz, illetve Wayne Rainey mögött. A Német Nagydíjon aztán az ausztrál veszedelem újra magához ragadta az irányí­tást. és besöpörte a futam­győztesnek járó újabb ke­rek 20 pontot. Az így összeszorgoskodott 130 ponttal érkezett meg a Eredményekkel Totószelvény 1. B. München—Hamburg 4-0 J 2. Saarbrücken—K.-laut. 2-0 1 3. Wattenscheid—1. FC K. 4-2 1 4. A t á lánta—Parma 2-1 1 5. Cagliari—Juventus 0-0 x 0. Fiorentina—Genoa 1-1 x 7. Milan—F« £gia 1-0 1 8. Napoli—Brescia 0-0 x 0. Roma—Pescara 0-1 2 10. Sampdoria—Lazio 3-3 x 11. Torino—Ancona 4-1 1 12. ITdinese—Intemazionale 2-1 1 13. Ternaua—Spal 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Hertha BSC—Freiburg 1-2 2 el a labdával, ahonnét az védhetetlenül vágódott a léc alá (1-0). A 86. percben növelte előnyét a hazai csapat, Grezsák nagyszerű labdá­val ugratta ki Bajkait, aki a 16-osról, a kifutó kapus felett, a léc alá emelte a labdát (2-0). így aztán erre a meccs­re elmondhatjuk: minden jó, ha a vége jó. Az utolsó hét percben ugyanis si­került a gödöllőieknek be­venniük az ellenfél kapu­ját, s megszerezniük első NB Il-es győzelmüket. Üjonc létükre továbbra is veretlenek. Ambrózi István: A második félidei játékunk alapján meg­érdemelten arattuk első NB Il-es győzelmünket, gratulálok a fiúknak. Kiss Miklós: Játékban job­bak voltunk, sajnos ezt nem tudtuk gólra váltani. számára végzetessé váló holland fulam színhelyére, Assenbe. A már szinte be- hozhatatlannak tetsző előnnyel vezető és biztos világbajnoknak kikiáltott Doohan itt még csak rajt­hoz sem állhatott. Még az időmérő edzések során ha­talmasat bukott, s olyan szerencsétlenül landolt a kavicságyban, illetve a sza­lagkorláton, hogy jobb lá­bán sípcsont-, valamint szárkapocscsont-törést szenvedett. Ekkor június 27-ét mutatott a naptár, s még öt futam volt hátra a világbajnoki sorozatból. A kérdés tehát nyilvánvaló volt: be tudja-e valaki fog­ni Doohant, vagy az auszt­rál képes lesz-e a visszaté­résre? Nos, mindkét felvetésre igen a válasz. Az 1965- ben Brisbane-ben született Honda-sztár, aki 1990-ben nálunk, a Hungaroringen is győzni tudott, pontelőnye apadása láttán erőltette a visszatérést, s két hónappal balesete után, az augusztus 23-án Sao Paulában zajló Brazil Nagydíjon újra nye­regbe pattant. De csak a 12. helyre futotta erejéből... Üjabb magyar olimpiai éremről számolt be Nádas Pál, a Magyar Mozgáskor­látozottak Sportszövetségé­nek (MMS) elnöke. A Bar­celonában zajló IX. para­olimpián, a mozgáskorláto­zott sportolók ötkarikás viadalán ezüstérmet szer­zett a Sasváriné Paulik Ilona, Pusztafiné Kovács Judit összetételű női aszta­litenisz-válogatott. A höl­gyek az utolsó csoportmér­kőzésükön 3-1-re győztek Írország ellen, így lettek másodikok. Szombaton a maraton- hajtással folytatódott a szilvásváradi fogathajtó or­szágos bajnokság. Bár az éjszaka zuhogó eső alapo­san feláztatta a pályát, a rutinos élvonalnak nem okozott gondot a próba. A szakemberek szerint Bo- zsik olyan bravúros raara- t.nhajtást produkált amellyel a riesenbecki vi­lágbajnokságon dobogón vértezhetett volna. Egyes fogatok maratonhajtá- sa: 1. Várócsy László (Bala- lonnagyberki Medosz) 50,0/109,3 hibapont, 2. Johan Böhrer 64.4 110,7 hp., 3. Tóth Alajos (JászárokSzállási Vasas). Kettes fostatok: 1. Muszkán István (AOTE Üllő) 40.0/87,7 hn., 2. Natrv Sándor (Interhol- dinf? Kft. SE) «0,5 111112,6 hp., 3. Boros Péter (Szilvásvárad SC) 82.2/147,5 hp. Nedves fogatok : 1. Bozsik Jó­zsef (Tápiószentmárton TSZSE) 54.0/94.0 hp., 2. Johan Böhler 63.4 108.1 hn., 3. Bárdos György (Izsáki Sárfehér SE) 70,0/120,7 hp. A fogathajtó országos bajnokság utolsó számát, az akadályhajtást széles. Bagi egy pont Hajdú­nánásról A labdarúgó NB II Ke­leti csoportjában a Bag Hajdúnánáson vendégeske­dett, s nem is jött el pont nélkül; amit gól nélküli döntetlennel érdemelt ki. A csoport további eredmé­nyei: SBTC-Salgglas— Szarvas 2-0, III. Kér. TVE —FMTE-Törley 0-0, Kaba —Kazincbarcika 1-0, Baja —Hatvan 1-0, DVSC—Kis­kőrös 1-0. A futamgyőzelmet, ha le­het, még nagyobb balsze­rencséjére, az a Wayne Rainey szerezte meg, aki távollétében szárnyakat ka­pott, s egyetlen pontra megközelítette. • Rainey története sem nélkülözi a fordulatokat. 1990. illetve 1991 világbaj­noka, a tavalyi év utolsó versenyén lábtörést szen­vedett, így aztán az idei szezont is csak, a japán fu­tamot kihagyva, Ausztráliá­ban kezdte. Doohan árnyé­kában egész ügyesen gyűj­tögette a pontokat, de a Német Nagydíjon bukott, ráesett bal karjára, ame­lyen már korábban több­ször is megsérült. — A karomnak pihennie kell — mondta, mielőtt ha­zarepült Los Angelesbe. — Eljött az a pillanat, amikor figyelni kell a test jelzései­re, és az észre, nem pedig az érzelmekre hallgatni. így aztán Rainey, amikor rövid otthoni pihenés után visszatért a szezon 9. futa­mára, a Magyar Nagydíjra. 85 pontos hátrányban volt Doohannel szemben. Mo­gyoródon csak 5. lett... De aztán valósággal meg­További hírek a magyar versenyzőkről: Nánási Ist­ván súlylökésben a hetedik helyen végzett. Vereczkei Zsolt a 100 méteres gyors­úszásban hatodikként ért célba. Sajnos a csörgőlab­da-válogatott második ve­reségét is elszenvedte, Egyiptomtól 2-1-re kapott ki. Az ülőröplabda-csapat Hollandiával szemben ma­radt alul 3-1 arányban. A négy közé jutásért minden­képpen győzni kell hétfőn a finnek, kedden pedig a norvégok ellen. hűvös időben rendezték. A versenybíróságnak igencsak figyelnie kellett, mert gyakran a szél fújta le az akádálykapukon elhelyezett teniszlabdákat. Akadályba :tás, egyes fogat: 1. Johann Böhler (német) 0/0 hi­bapont, 152 mp.; 2. Váróczi László (Balatonnagyberek) 0/0, 164; 3. Tóth Alajos (Jászárok- szállási Vasas SE) 05. Kettes fogat: 1. Benkő Sándor (Hódmezővásárhely SE) és Fe­hér Mihály (Bábolna SF) 0/0, 133; 3. Lázár Zoltán (Buda­pest, Zöldfény SE) és Józsa Vendel (Felsőlajosi Almavirág SE) 0/0, 144. Négyes fogat: 1. Kovács Sán­dor (Mátészalka Erimpex SE) 0/0, 160; 2. Bozsik József (Tá­piószentmárton SE) 0/0, 164) 3. Böhler 0/0, 165. A bajnokság végeredménye, egyes fogat: 1. váróczi 109,3 hibapont, 2. Tóth 109,4 3. dr. Nagy Gábor (Tahitótfalu) 277,9. Kettes fogat: 1. Muszkán Ist­ván (AOTE Üllő SE) 97,7 hi­bapont, 2. Nagy Sándor (In­terholding Kft. SE) 127,6, 3. Boros Péter (Szilvásvárad SE) 147.5. Négyes fogat: 1. Bozsik 94,0 hibapont, 2. Bárdos György (Izsáki Sárfehér SE) 120,7, 3. Kovács 145,3. Elhunyt Rajcsányi László Rövid szenvedés után, 85 esztendős korában elhunyt Rajcsányi László, többszö­rös olimpiai és világbajnok kardvívó, az aranycsapat egyik tagja, a MAC elnöke, a M,agyar Vívó Szövetség egykori elnöke. Rajcsányi Lászlót a MOB és az MVSZ saját halottjának tekinti, temetéséről később intéz­kednek. táltosodott. S Kyalamiba, az utolsó futamra úgy ér­kezett, hogy csak egyetlen pont volt a hátránya, tehát Dél-Afrika Nagydíján csak Doohan előtt kellett végeznie, hogy megvédje Világbajnoki címét, és so­rozatban harmadszor Is az év királya legyen. Tegnap aztán, az 1960. október 23-án Los Angelesben szü­letett szőke, amerikai sunny boy 3. lett John Ko- cinski és Wayne Gardner mögött. De egyáltalán nem bánta, hogy Gardner 2 kör­rel a vége előtt megelőzte, s a dobogó harmadik foká­ra szorította. Mert jól tud­ta, hogy Doohan csak a 6. helyen hajt. . A zárófutam eredménye: 1. John Koeinski (amerikai, Ya­maha), 2. Wayne Gardner (ausztrál, Honda), 3. Wayne Rainey (amerikai, Yamaha), 4. Doug Chandler (amerikai, Su­zuki), 5. Kevin Schwantz (amerikai, Suzuki). 6. Michael Doohan (ausztrál, Honda). Az 500 köbcentiméteres kate­gória vb-pontversenyének végeredménye: 1. Rainey 140 pont, 2. Doohan 136 pont, 3. Koeinski 102 pont, 4. Schwantz, 5. Chandler, 6. Gardner, 7. Garriga, 8. Criville, 9. Lawson (ő nyert idén a Hungarorin­gen), 10. Maraola. Németh Andre;» Pilis, GEAC, Kariul ítlrgeiilicn Üllői gólözön Mcgrrlc az uiulsó lici perc Veretlen a Gödöllő GÖDÖLLŐ—TISZAVASVARI 2-0 (0-0) Gödöllő, 1300 néző. V.: Kincses. Gödöllő: Nagy — Tóth, Somogyi, Ivanovics — Simon (Kraszovszkij), Kiss (Grezsák), Balogh, Szász — Mor­vát, Sztriskó, Bajkai. Tiszavasvári: Szenderák — Riskó., Széki. .Balázsi, La­katos — Sinka, Zubanics, Szarka, Paulik — Pitács (Iván), Szkuncz. Gól: Sztriskó (83. p.), Bajkai (86. p.). Sárga lap: Kiss, illetve Pitács, Riskó. Könczöl László Mindössze négy pont döniöii Rainey, a sunny boy Sárdagawziás fogatostul Rózsik: késői bravúr