Pest Megyei Hírlap, 1992. június (36. évfolyam, 128-153. szám)

1992-06-15 / 140. szám

Tovább tart a Fradi—Vác páros verseny Simon nekiiramodott Tatabányai SC—Vác FC-Samsung 0-1 (0-0) Tatabánya, 5000 néző. V.: Németh L. Gólszerző: Simon (80. p.). Jó: Udvai&li, Váczi, Banica. ill. Nagy, Zombori, Simon. Tatabányai SC: Józsa — Váczi, Sass, Járfás, Udyardi, Hegedűs — Ignácz, Banica (Sebők 81. p.), Csanálósi — Süveges, Kákóezi. Vác FC-Samsung: Koszta — Plights (Répási 46. p), Nagy, Hahn, Bereczki — Zombori, Carlos, Simon, Horváth (Romanek 42. p.) — Orosz, ...... SH axai kií*9Bs?ák, csabai gálák Nyolcadik a Bag Bagi PC—Békéscsaba 1-2 (0-1) Bag, 1500 néző. V.: Herbűly. Bagi FC: Lippai — Huszárik, Kovács, Mészáros, Metz­ger — Nagy, Mundi, Cseke, Puskás (Mayer) — Geren­dái (Tamás), Tímár. Gól: Kurucz (18. perc), Gricajuk (73. perc) és Metz­ger (81. perc). Sárga lap: Metzger az 59., Mészáros a 90. percben. Régen voltak annyian Tatabányán, miint szombat délután, az utolsó hazai baj­nokin. A szurkolókat felte­hetőleg „feldobta” a Tata­bán j'a diósgyőri győzelme, no meg a bajnokcsapa,(je­löltre is sokan voltak kí­váncsiak. Az első jelentő­sebb esemény a 9. percben adódott, Süveges jobb ol­dali beadását Kákóezi a ka­putól 5 mVe állva alig rúg­ta a jobb kapufa mellé. Egy perc múlva Nagy buktatá­sáért ítélt szabadrúgást a játékvezető, amit 25 m-ről Horváth a kapu fölé vágott. A 24. percben Ignácz a, sa­ját térfeléről indulva a meglazult váci védők között csaknem 25 m-ről lövésre szánta el magát, Koszta azonban szögletre mentett, A 32. percben megszerez­hette volna a vezetést a vendégcsapat, de Zombori a 16-oson belülről, futtából a jobb kapufa mellé lőtt. A 42. percben Horváthot majdnem, egy percig ápol­ták, miután Sass „betartott” neki. A szünetben kiderült, hogy a játékos feltehetően bokatörést szenvedett. Éppen egy óra telt el a mérkőzésből, amikor Kákó- czi bal oldali beadását a védők gyűrűjéből kiemelke­dő Csanálósi a bal oldali kapufára fejelte. A kipatta­nó labdát Ignácz küldte a kapura, de a labda a jobb Füle. oldali kapufa mellett suhant el. Nem volt vége a Tata­bánya akcióinak: 4 perccel később Hegedűs a saját tér­felén szerzett labdát, végig­vezette a váciak térfelén, de 25 m-es bombáját Koszta megfogta. A 80. percben váratlanul vezetést szerzett a Vác: Si­mon a 16-os jobb sarkának közeléből nekiiramodott, s a védőket kijátszva egészen közelről jött Józsa kapujá­ba (0-1). Simon tavasszal először lőtt gólt, s találata sors­döntőnek bizonyult: a Pest megyei csapat továbbra is versenyben van az elsősé­gért. Az eredménnyel a Vác a maga javára billentette a Tatabánya elleni mérleget. A korábbi négy esztendőben ugyanis 4 tatabányai, 3 vá­ci győzelem és 1 döntetlen született. Ősszel az otthoni 3-1-es eredménnyel - egalizálta a mérleget a Duna-parti gár­da, a mostani sikerrel pe­dig 5-4-re vezet a Tatabá­nya elleni győzelmi statisz­tikában. Az utolsó ' fordulóban Vác—Veszprém, Diósgyőr— Ferencváros találkozó lesz. A labdarúgó NB I további eredményei: Ferencváros— Siófok 5-0, Pécsi MSC—Kis­pest-Honvéd 0-4, UTE— BVSC-Novép 1-1, Veszp­ton-Waltham—Zalaegerszeg 3-1, MTK—Vasas 3-3, Győri Rába ETO—Haladás 3-2. Még mindig egy pont a kü­lönbség a Ferencváros és a Vác FC-Samsung együttese kö­zött, így a labdarúgó NB I 30. fordulója dönt arról, ki lesz a magyar labdarúgóbajnok idén. Az osztályozós helyekre a Ha­ladás VSE és a Tatabánya „esélyes”, de még a Diósgyőr is félhet a jövőtől. Az NB I állása 1. Ferencváros 17 10 2 59-19 44 2. Vác FC-SamS. 18 7 4 53-27 43 3. K.-pest-H. FC 18 4 7 57-26 40 4. Siófok 14 6 9 43-32 34 5. MTK 14 € 9 43-33 34 6. Vid.-Walth. 10 12 7 44-36 32 7. Vasas 9 13 7 36-28 31 8. UTE 8 13 8 41-37 29 9. Pécsi MSC 10 9 10 25-31 29 10. BVSC-Novép 7 11 11 28-33 25 . 11. Győri R. ETO 8 9 12 33-42 25 12. Veszprém 7 10 12 20-41 24 13. Diósgyőr 6 10 13 24-42 22 14. Haladás VSE 6 8 15 26-42 20 15. Tatabánya 6 815 26-49 20 16. ZTE 3 6 20 19-59 12 Kis híja volt, hogy a vi­lágbajnok hatalmas „bla- mázzsal”, végzetesnek tűnő vereséggel kezdje EB-sze- replését — így összegzik a hírügynökségi jelentések a Független Államok Közös­sége—Németország 1-1-re végződött összecsapását. A németek túlságosan is lebecsülték vetélytársukat, a péntek esti mérkőzés után azonban tisztelniük kell Anatolij Bisovec le­génységét. A találkozó után megtartott sajtótájékozta­tón a kapitány kijelentése, mely szerint „csapatom el­vesztett egy pontot", nem hangzót): önteltnek. Mert valóban, a volt Szovjetunió „jogutód” válogatottja megérdemelte volna a győ­zelmet. Nemhiába hangoz­tatta Berti Vogts, a néme­tek szakvezetője: „jól is­merem kollégámat, s 'tu­dom, nem kell minden ki­jelentését készpénznek venni. Hiába panaszkodott a mérkőzés előtt, hogy csa­patát Alejnyikov és Dobro­A 24. Játékhét Totó for dűlő A totó 24. játékhetén szerep­lő mérkőzések eredményei: 1. Rába ETO—Haladás 3-2 1 2. Tatabánya—Vác 0-12 3. Veszprém—Diósgyőr 0-0 x 4. Aacona—Udiuese 0-2 2 5. Casertana—Bologna 1-0 1 6. Cesena—Brescia 3-3 x 7. Lecce—Cosenza 1-0 1 8. Modena—Messina 2-1 1 0. Palermo—Lucchese 1-0 1 10. Pescara—Padova 1-1 x 11. Piacenza—Taranto 0-1 2 12. Pisa—Reggiana 1-0 1 13. Venezia—Avellino 3-1 1 14. Franciaország—Anglia 0-0 x volszkij sérülése gyengíti, tudtam, nem lehet leírni őket.” Igaz, Alejnyikov való­ban nem játszott, Dobro- volszkij azonban a mérkő­zés hőse volt. Ha kellett, elöl harcolt, ha kellett, há­tul védekezett, irányította társait. A 63. percben pe­dig büntetőt harcolt ki, s értékesítette is a 11-est. Ezután a vetélytárs meg­próbálta menteni a ment­hetőt. Hässler révén ez az utolsó pillanatban sikerült is. Vasárnap kora este az I. csoport második fordulójá­val folytatódtak a küzdel­mek, a malmöi mérkőzést a magyar Puhl Sándor ve­zette. Franciaország—Anglia 0-0. Ez volt eddig a negyedik döntetlen. Tegnap este ját­szották a Svédország—Dá­nia találkozót, erről hol­nap számolunk be. Az Euro ‘92 hétfői műso­ra : Hollandia—FÁK, Skó­cia—N émetország. A 8. percben Gerendái beadását követően Puskás a bal kapufát találta el, majd Mundi futtából, 20 méterről a bal felső sarok mellé lőtt. A 18. percben Mracskó beadását a jó ütemben érkező Kurucz kapásból a kapu közepébe lőtte (0-1). A 30. percben Huszárik keverte meg a csabai védelmet, s 16 mé­teres lövése a jobb sarok fölé szállt. Bay, a vendég­kapus már verve volt. A 40. percben Metzger 30 méteres bomba szabadrú­gása a felső lécet találta el, ez volt a harmadik ba­gi kapufa. A 73. percben Sitkéi lö­vését Lippai nagy bravúr­ral kiütötte, a berobbanó Gricajuk a jobb alsó sa­rokba lőtte a labdát (0-2). A 81. percben Huszárik száguldott el, a jobb olda­lon magasan belőtt labdá­ját Metzger 10 méterről fejelte a léc alá (1-2). Á szakadó esőben leját­szott találkozón óriási küz­delmet vívott egymással a két nagyon jól felkészített csapat. A bagiaknak ezen a délutánon semmi sem sikerült, annak ellenére, hogy nagyon jól játszot­tak. Amíg a Both-legény- ségnek csak a kapufát si­került telibe találnia, ad­dig a már bajnokként pá­lyára lépő Békéscsaba gó­lokat lőtt. Jó: Lippai, Huszárik, Mészáros, Metzger, Nagy, ill. Ioput, Kurucz, Grica­juk. Both József: Minden elis­merésem a játékosaimnak és a Bag vezetőinek, hogy e kis falunak továbbra is NB Il-es csapata van. Dicséret a Galga menti szurkolótábornak, amely nézőszám tekintetében a 32 csapat között az előkelő 3. he­lyen áll. Pásztor József: Már lehetett látni, hogy egy kissé leeresz­tett a csapat. Gratulálok ne­kik az egész évi teljesítmény­hez, és köszönöm a vezetők támogatását. Könczöl László Osztályozót játszik az NB I- be jutásért a BKV Előre és a Nyíregyháza, az NB Ill-ban folytatja az Ajka, a REAC, az Oroszlány, a Miske, a Kecs­keméti SC és a Szolnok. Az NB II végeredménye Keleti csoport 1. Békéscsaba . 20 5 5 62-2 45 2. Nyíregyháza 18 6 6 46-25 42 3. Kaba 18 4 8 57-33 40 4. Szeged 14 9 7 46-22 37 5. DVSC 12 12 6 51-22 36 6. Hatvan 11 12 7 33-21 34 7. Szarvas 12 9 9 36-35 33 8. Bag 11 7 12 41-41 29 9. Eger 9 10 11 34-45 28 10. BMTE-Töríey 10 7 13 37-47 27 11. Kazincbarcika 11 4 15 31-41 26 12. Salgglas 9 6 15 29-42 24 13. Hajdúnánás 7 10 13 25-41 24 14. Miske 6 10 14 27-48 21 15. Kecskeméti SC 4 9 17 24-57 11 16. Szolnok 5 6 19 19-56 16 Nyugati csoport 1. Csepel 17 8 5 57-21 42 •2. BKV Előre 14 9 7 40-23 37 3. Dorog 13 10 7 34-20 36 4. Dunaferr 15 5 10 43-38 35 5. Sabaria-Tipo 12 10 8 29-24 34 6. Sopron 12 8 10 38-31 32 7. Paks 13 6 11 44-40 32 8. III. Kér. TVE 11 9 10 26-25 31 9. Nagykanizsa 10 10 10 47-44 30 10. ESMTK-Bau. 13 4 13 42-46 30 11. Szekszárd 9 11 10 31-34 29 12. Baja 10 7 13 28-32 27 13. Mohács 4 15 11 24-32 23 14. Ajka 9 5 16 32-46 23 15. REAC 6 8 16 28-53 20 16. Oroszlány 5 9 16 25-59 19 rém—Diósgyőr 0-0, Video­ItitjnokveréK«(4 zárult A Pilis is kiesett Pulii dirigált Mitlmwlicii Újabb döntetlen BSaááai bravúrral briimnaratli a líömsml Csúcson Befejeződött a labdarúgó NB ül. A Mátra csoportban a lista­vezető Gödöllő döntetlent játszott Törökszentmiklóson, s az el­sőséget, az NB II-be jutást jelentette. A Duna csoportban a bennmaradásért küzdő Dömsöd. nagy meglepetésre, nyert Százhalombattán. Ezzel megmenekült. A megyei labdarúgó-baj­nokságban a Pilis csak döntetlent ért el, így az Aszód mellett kiesett. A megyei bajnok Dunavar- sány alulmaradt Gödöllőn. GEAC—Dunavarsány 3-1 (1-0) Gödöllő, 200 néző. V.: Kása. Mezőnyben kiegyen­lített mérkőzésen, a hely­zeteit jobban kihasználó csapat nyert. Gól: Tóth Jenő (3), ill. Kocsis. Jó: Nagy László (a mezőny legjobbja), Tóth Jenő, ill. Gergényi, Udva- rev. (Tud.: Bankó János.) Nagykáía—Nagykőrös 1-1 (0-0) Nagykáta, 200 néző. V.: Zsiák. Igazságos döntetlen. Gól: Lengyel, ill. Rá ez. Jó: Havasi, Varga, ill. Lajos, Pécsi, Rác*, Barcsai. (Tud.: Zsebe Tibor.) Üllő—Kartal 3-3 (1-1 Üllő, 250 néző. V.: Szacs- ky. Jó iramú, gólokban gazdag mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. Gól: Krausz, Pandur L., Széli, ill. Tóth, Kalász, Ko­vács. Jó: Pandur R„ Kerék, Kopácsi, ill. Kovács, Ka­lász, Nagy I. (Ifi: 5-1. Tud.: Bálint Tibor.) Pilis—Bugyi 1-1 (1-0) Pilis, 400 néző. V.: Ró­zsavölgyi. A végig fölény­ben játszó Pilisnek, akár az egész bajnokságban, most sem ment a góllövés. Sok helyzete volt, de még a 11-est is kihagyta a 85. percben. Gól: Germany, ill. Beke. (Ifi: 4-1. Tud.: Borgulya Károly.) Maglód—T.-márton 3-4 (1-0) Maglód, 250 néző. V.: Horváth. Az első félidőben a hazai, szünet után a tá- piószentmártoni csapat volt a jobb. Gól: Bíró A (2), Németh, ill. Nyári, Kiss, Mózes, Gál. Jó: Bíró, Vitárius, ill. az egész csapat. (Ifi: 2-0. Tud.: Csákó Dezső.) PSC—Főt 2-1 (0-0) Pilis vörösvár, 300 néző. V.: Boross K. A hazai csa­pat több helyzetet elpuská­zott a lelkes vendégek el­len. Az ifimérkőzésre a Főt nem érkezett meg, így a PSC tekinthető bajnokcsa­patnak. (Tud.: Steckl Já­nos). Iklad—Hévízgyörk 1-1 (1-0) Motorosok salakon Miskolcon vasárnap délelőtt sokáig kérdéses volt, hogy egyáltalán meg lehet-e ren­dezni a salakmotoros egyéni világ ba jnokság egyik konti­nentális középdöntőjét. Zuho­gott az eső. amelynek követ­keztében a Népkerti pályán tócsákban állt a víz. Több esetben tanácskozott a zsűri, végül is egyórás késessel elin­dították a versenyt. Az irreális talaj egyáltalán nem feküdt a magyaroknak akik valameny- nyien elköszöntek a folytatás­tól. A többszörös bajnok Ador­ján Zoltánnak kedvét szegte, hogy az első futamában veze­tő pozícióban elcsúszott, s a későbbiekben már csak sta­tiszta’!. Egyedül a miskolci Hajdú Zoltánnak nyílott lehe­tősége a továbbjutásra, ám ő a 20. futamban vezető helyről esett vissza a harmadikra. A viadal a lengyel és a cseh­szlovák sportolók fölénye je­gyében zajlott, mind a hét to­vábbjutó helyen ők végeztek. DUNA CSOPORT SZONDI SE—MONOR 2-2 (1-1) Székesfehérvár, 100 né­ző. V.: Hidasi. MSE: Palkovics — Hrut- ka (Pásztor), Sarlós, Bok­ros, Ohát J., Bereute, Kol- tai (Fenyvesi), Varró, Ko- valik, Bodnár, Erőss. A mindenáron győzni akaró, rendkívül durván és indolensen játszó Szondi- Waltham minden alkalmat megragadott, hogy széttör­delje a játékot. Felvágták az ellenfél játékosait, szit­kozódtak, reklamáltak. Ilyen körülmények között nem lehetett színvonalas mérkőzés. Vendégvezetés után for­dított a hazai csapat, majd a hajrában egyenlített a Monor. Gól: Bodnár, Pásztor. Jó: Palkovics, Berente, Erőss. (Ifi: 6-3. Tud.: Hörömpö Jenő.) További eredmény: Száz­halombattai FC—Dömsöd 0-1. SÄRISÄP—ÉRD 1-3 (1-1) Sárisáp, 300 néző. V.: Sel- meczi. Érdi VSE: Szimandl — Mészáros, Páncél, Kovács — Habos T., Palkovics (Füzér), Bajor (Ignéczi) — Horváth S., Fazekas, Ver sits (Ha­lász), Végh. Az érdiek nem voltak te­kintettel a vendéglátók ne­héz helyzetére, és már a mérkőzés elején Habos T. hátvéd átjátszása után 16 méterről óriási gólt lőtt a bal alsó sarokba. Erre a ha­zaiak még egy szabadrúgás után talált góllal válaszol­tak, de azt követően már nem tudtak lépést tartani a jól és nagy kedvvel játszó vendégekkel. A mérkőzés végén az ér­dieket elkísérő népes szur­kolótábor a második hely ellenére is bajnokcsapatnak ■kijáró ünneplésben részesí­tette a nagyszerűen szere­pelt fiatal csapatot. Gól: Habos T., Bajor, Horváth S. Jó: Mészáros, Kovács, Habos T., Horváth S. A hazaiak legjobbja az egykor szebb napokat meg­élt veterán Csepecz kapus volt. (Tud.: Harmat Jenő.) MÁTRA CSOPORT DVSE—S. BTC 3-3 (1-0) Dunakeszi, 400 néző. V.: Pintér Béla. Dunakeszi VSE: Schiller — Laczina, Darnyi (Csapó), Kiss József, Luzsák, Steidl Sándor, Törteli, Tóth (Szlá- vik). Szőke, Steidl Ákos, Török. Az első félidőben a hely­zetek alapján akár 4-0 is lehetett volna az eredmény a hazaiak javára. A máso­dik félidő rosszul indult a Vasutas szempontjából, 3 perc alatt fordított a tarjám gárda. A 75. percben bünte­tőből egyenlített a DVSE, s 10 perccel később ugyan­csak egalizálta a vendégek újabb vezetését. Gól: Törteli (2, egyet 11- esből), Luzsák. Jó: Törteli, Luzsák, Steidl Á. (Ifi: 2-0.) Tud.: Buchard Tibor. T.-MIKLÓS—GFC 1-1 (1-1) Törökszentmiklós, 500 néző. V.: Mezei. Gödöllői FC: Nagy — So­mogyi, Seredi, lvanovics, Lebek, Simon, Sztriskó, Horváth, Szász, Grezsák, Kraszovszkij. A 3. percben Horváth beadását Kraszovszkij ér­tékesítette, majd a 10. perc­ben látványos góllal egyen­lített a bennmaradásért küzdő hazai csapat. Ké­sőbb Kraszovszkij újabb gólját nem adta meg a bí­ró, de a döntetlen is elég volt az elsőséghez. A gö­döllői ifi- és serdülőcsapat is bajnok lett. ALFÖLDI CSOPORT DABAS—GYULA 2-0 (0-0) Dabas, 200 néző. V.: Kor­mányos. D. Vitafort: Halász — Czeroczki, Podoba, Jarábik, Nagy, Tóth I., Tóth Attila (Iszák), Pintér, Dvorszki, Balatoni, Fekete. Záró mérkőzésén a hazai csapat nagyszerű játékkal rukkolt ki és megérdemel­ten szerezte meg a győzel­met. Gól: Pintér, Dvorszki, Jó: Halász (a mezőny legjobb­ja), Tóth I., Pintér. CEGLÉD—HLC 2-4 (1-2) Cegléd, 300 néző. V.: Franciskovics. C. Kossulh-Honvéd: Sza­bó L.s— Korpácsi, Farkas, Vágó (Lőrinczi), Ványi (Valter), Kiss, Pálfi, Palla, Paulik, Majer, Kecsmarik. A vendégek 2 perc alatt 2 gólt szereztek, s 20 per­cig gólfölényben voltak. Ez­után feljött a Honvéd, s csaknem végig rohamozva a hátralevő játékidőt. 2 gólt lőtt,. Mivel védelme túlzottan is kinyílt, ugyan­ennyit kaptak. Jó mérkő­zésen nyert a Hódmezővá­sárhely. Gól: Paulik, Kiss. Jó: Szabó, Kiss, Paulik, Majer. (Tud.: Ungiureán László.) SZTK—K.-DOROZSMA 0-0 Szigetszentmiklós, 300 né­ző. V.: Gulyás. SZTK: Jármer — Székely, Knolmár, Bálint, Balogh, Gégény, Károly, Novakov (Kamrás), Kiss, Dundics (Galambos), Szintai. A magas, kosárlabdázó termetű játékosokból álló kiskundorozsmai együttes megúszta gól nélkül, a na­gyon sok helyzetet kihagyó hazaiak ellen. Szántai mel­lett Székely és Novakov „jeleskedett” a helyzetkiha­gyásban. Jó: Knolmár, Gégény, Ká­roly, Bálint. (Tud.: Mertz János.)