Pest Megyei Hírlap, 1992. március (36. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-30 / 76. szám

Már nem félnek a in um listái Néha az öreguras is elég PÉCSI MSC—VAC FC-SAMSUNO 1-3 (0-2) Pécs, 6000 néző. V.: Vágner. Pécs: Kovácsevics — Lőrlncz. Balog, Bódog — Kónya, Ulveezki (Hánzs 59. p.), Jenei, Szabó (Dárdai 74. p.), Falaczky, Kocsis — Magyar. Vác: Koszta — Hahn, Nagy, Szálai — Kriska (Plig­hts 66. p.), Fékét?, Zombori, Horváth, Simon (Carlos 79. p.) — Répási, Orosz. Gól: Jenei (88. p.), illetve Nagy (10. p.), Horváth (19. p.), Orosz (83. p.). Sárga lap: Kónya, Lőrlncz, illetve Simon, Kriska. A két csapat már az öl­tözőben egymást múlta fe­lül abban, hogy melyikük tud tartalékosabban felállni. Bizony, mind Garami, mind Csank dolgát megnehezí­tette a sérültlista tekinté­lyes terjedelme. Ez a tény, úgy látszik, a pécsieket vi­selte meg jobban, mert a váci vendégek a karmes­ter Nagy Tibor vezérleté­vel már az első percek­ben magukhoz ragadták az irányítást. Sőt a 10. perc­ben a Vezetést is meg­szerezték, Oroszt akadá­lyozta szabálytalanul Pa- laczky, s a szabadrúgást Nagy 20 méterről mesterien ívelte a jobb felső sarok­ba (0-1). A Csank-fiúk, úgy lát­szik, beálltak erre a tem­póra, mert újabb tíz perc lepergése után látogatták meg ismét Kovácsevicset. Nagy előreívelését Répá­si játszotta meg esernyő­csellel, majd középre emelt, s az ötöshöz érkező Horváth a bal alsó sarok­ba bólintott (0-2). A váciak egyértelműen uralták a pályát, a Gara­mi-fiúk szárnyaszegett pró­bálkozásaik során még igazi gólhelyzetet sem tud­tak összehozni. A szünet után némi mezőnyfölénybe kerültek a hazaiak, de a 83. percben ismét a vá­ciak ünnepelhettek. Nagy ívelt be a jobb oldalról szabadrúgást, s Orosz hat méterről, begyakorolt fi­Nagy Tibor, a váciak leg­jobbja gura végén fejelt a kapu közepébe (0-3). Aztán, hogy ez a meccs se múljon el apró kis pé­csi sikerélmény nélkül, a 88. percben becsületgólt lőttek, méghozzá nem is akármilyent: Dárdai ug­ratta ki Jeneit, aki 7 mé­terről akkora gólt lőtt, hogy a labda kiszakította a há­lót (1-3). Garami József: — A Vác jobban játszott, de két könnyen elkerülhető gólt kaptunk. Bár mindenki képességeinek megfelelően küzdött, a befejezések nem sikerültek. Csank János: — A tar­talékos Pécset magabiztos játékkal, de néha öreg­urasra véve a tempót, győz­tük le. Mumusunktól ezzel Megtorpant a Kunaiarsáiiv Felébredt a Pilis A hét végén újabb fordu­lót játszottak a labdarúgó megyei első osztályban Nagykőrösi Kinizsi—Du­na varsány 2-1 (0-0) Nagykőrös, 300 néző. V.: Mocsai. A végig izgalmas, küzdel­mes mérkőzésen a hazaiak már 2-0-ra vezettek, a lis­tavezető 11-essel szépített, de az egyenlítésre már nem futotta az erejéből. Gól: Barcsay, Sós, ill. Gergényi (11-esből). Jó: Giorgián, Virág, Barcsai ill. senki. (Ifi: 2-0. Tud.: Máté József). Szigelújfaiu—Maglód 1-1 (0-1) Szigetújfalu, 300 néző. V.: Nagy L. A 34. percben vétlen ke- zezés miatt 11-est ítélt a já­tékvezető, s így lett a Mag­lód javára 0-1. A 72. perc­ben a játékvezető Schnei­dert kiállította. A 80. perc­ben Koroknyai révén egyenlítettek a hazaiak. Jó: Molnár, Rixer ill. Ku­nos, Tóth. Nagy. (Ifi: 0-1. Tud.: Horváth István). Nagykáta—Tápiószent- márton 0-0 Nagykáta, 500 néző. V.: Boros. Kitűnő játékvezetés mel­lett igazi presztízscsatát ho­zott a két szomszédvár ta­lálkozója. A küzdelmes, de közepes színvonalú mérkő­zésen a kapuk ritkán forog­tak veszélyben. Élvezetes csatát vívott egymással a középpályán két csapat legjobbja, Gulácsi és Kiss T. A folyamatos játékot za­varta a viharos erejű szél. (Ifi: 1-3. Tud.: Kocsis Jó­zsef). Pilis vörösvár—Bugyi 2-1 (2-1) Pilisvörösvár, 200 néző. V.: Maiina. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet szerzett a hazai csapat. Gól. Eperjesi, Lukács, ill. Tokics. Jó: az egész hazai csapat, illetve Petró. (Ifi: 3-0. Tud.: Steckl János). GEAC—Hévízgyörk 1-3 (1-1) Gödöllő, 150 néző. V.: Szacsky. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a formán kívül ját­szó egyetemisták ellen meg­érdemelt vendéggyőzelem született. Gól: Kristyán, il­letve Gallai (2), Baranyi. Jó: a hazai csapatból senki, illetve Strausz. Zsóka, Gal­lai. (Tud.: Bankó János). Pilis—Xklad 2-1 (2-0) Pilis, 200 néző. V.: Kol­lár. Megszerezte első győzel­mét a Pilis. Gól: Gajdos, Végh, ill. Vankó. (Ifi: 2-4. Tud.: Borgulya Károly). Üllő—Aszód 2-1 (1-1) Üllő, 200 néző. V.: Geyer. Küzdelmes mérkőzésen, a meglepetésre igen jól ját­szó Aszód ellen nehéz győ­zelem született. Gól: Pan­dur L.. Tőzsér (mindkettő 11-esből), ill. Turányi. Jó: Tőzsér, Pandur R., Kovács, ill. Csák. Turányi. (Ifi: 3-0. Tud.: Bálint Tibor.) Főt—Kartal 1-1 (0-0). Veresegyház, 200 néző. V.: Kalic. Kitűnő bíráskodás mel­lett, közepes iramú mérkő­zésen igazságos döntetlen született. Gól: Ladiánszki, ill. Vígh. (Ifi: 7-2. Tud.: Richter János). négy pontot sikerült el­vennünk. A forduló további ered­ményei: Rába ETO—Űjpest 2-0, Vasas—Diósgyőr 2-2, Kispest-Honvéd—Tatabá­nya 3-1, Haladás—Ferenc­város 1-1, Videoton—MTK 1-3, Zalaegerszeg—Veszp­rém 1-1, BVSC—Siófok 1-1. A labdarúgó NB I állása a 19. forduló után: 1. Kispest 11 4 4 35-19 26 2. Vác FC-S. 9 7 3 35-21 25 3. Ferencváros 7 10 2 25-15 24 4. Siófok 10 4 5 29-21 24 5. MTK 9 5 5 32-19 23 6. Videoton 7 9 3 26-19 23 7. Üjpest 6 8 5 26-24 20 8. Pécs 7 6 6 14-14 20 9. Vasas 6 7 6 21-18 19 10. Rába ETO 6 6 7 21-24 18 11. BVSC-Novép 5 7 7 20-19 17 12. Haladás 5 6 8 18-23 16 13. Veszprém 4 8 7 14-23 16 14. Tatabánya 5 6 8 15-28 16 15. Diósgyőr 4 5 10 16-30 13 16. Zalaegerszeg — 4 15 10-40 4 Pest Megyei Hírlap ' . - fv i * (r . MÁM n Ervtlniéiiyek Totószelvény 1. Pécs—Vác 1-3 2 2. Haladás—Ferencváros 1-1 * 3. ZTE—Veszprém 1-1 x 4. Dortmund—Frankfurt 2-2 x 5. Mönch engladbach— Kaiserslautern 1-0 1 6. Chemnitz—Freiburg x 7. Remscheid—Blau-W. 90 2-0 1 8. Meppen—Uerdingen 0-1 2 9. Bari—Foggia 1-3 2 10. Sampdoria—Napoli 1-1 x 11. Cosenza—Brescia 3-1 1 12. Palermo—Bologna 2-1 1 13. Venezia—Pisa 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Roma—Milan 1-1 y Kölrleiű feladat voll Metzger döntött BAG—SZOLNOK 2-1 (6-1) Bag. 1500 néző. V.: dr. Bozóky. Bag: Lippai — Mészáros, Kovács, Cseke, Metzger — Kincses, Mundi, Tamás (Lipcsei) — Gerendái (Huszá- rik). Tímár. Győri. Szolnok: Hatvani — Kántor, Ágh. Pető Z., Földi — Lajtovics, Ofella, Horváth (Burai), Seres (Varga), Ró­zsavölgyi — Tóth. Gól: Gerendái (49. p.), Metzger (63. p.), ill. Seres (33. p.). Sárga lap: Cseke, ill. Ofella, Seres, Hatvani, Földi. Az orkánszerű szélben a vendégcsapat hamar ma­gához ragadta a kezdemé­nyezést az enerváltan ját­szó hazaiakkal szemben. A 33. percben a vezetést is megszerezték, Seres egy előreívelt labdát fordu­lásból lőtt a jobb alsó sa­rokba. A bagiak szerencsé­jére, a Szolnok az újabb lehetőséget elpuskázta. A fordulás után aztán ismét a régi Bagót láthat­tuk a pályán, amely kapu­jához szögezte az ellenfe­let és egyenlített. A 49. percben a kapu elé ívelt labdát Gerendái úgy fejel­te a bal felső sarokba, hogy a védő még kézzel sem tudott hárítani. To­vábbra is a hazaiak voltak mezőnyfölényben, de a nagy igyekezet közepette a befejezéseknél mindig hi­báztak. A 63. percben sza­badrúgásból a 16-osra ívelt labdát Metzger félfordulás­ból vágta a jobb sarokba, s ezzel az élményszámba menő találattal döntötte el a két pont sorsát. A má­sodik félidő alapján tel­jesen megérdemelten győ­zött a Bag. Jó: Metzger (a mezőny legjobbja), Mészáros, Mun­di. illetve Pető Z., Seres. Both József: — Értékes két pontot szereztünk, a nagyon lelkes Szolnok el­len. Lódi László: — Egygó- los vezetés után, hit is kel­lett volna. Könczöl László A Keleti csoport további eredményei: BMTE-Törley —DVSC 1-1, Miske—Salg- glas 1-2, Szeged—Hatvan- Deko 0-0, Kazincbarcika— Kecskemét 2-0, Hajdúnánás —Szarvas 0-1, Kaba—Nyír­egyháza 0-1, Békéscsaba— Eger 4-1. A labdarúgó NB II Keleti csoportjának állása: 1. Békéscsaba 14 2 3 49-16 30 2. Hatvan-Deko 9 9 1 25- 9 27 3. Kaba 11 3 5 33-20 25 4. Nyíregyháza 10 4 5 30-17 24 5. Szeged 9 5 5 26-13 23 6. DVSC 6 10 3 32-12 22 7. Szarvas 7 8 4 20-21 22 8. Bag 7 4 8 26-28 18 9. Eger 5 8 6 22-30 18 10. Salgglass 6 5 8 20-23 17 11. Kazincb. 8 1 10 21-27 17 12. Hajdúnánás 5 5 9 14-25 15 13. Miske 4 5 10 18-30 13 14. BMTE-Törley 5 3 11 18-34 13 15. Kecském. SC 3 6 10 16-38 12 16. Szolnok 2 4 13 9-36 8 A judoka halála A barcelonai nyári olimpiai játékok előtt, újabb rangos cselgáncsviada.U bonyolítottak le a katalán fővárosban. Tra­gédia árnyékolta be azonban a versenyt. Az eredményhir­detést követően ugyanis a 33 esztendős, a Független Álla­mok Közössége színeiben ver­sengő Jurij Vitovtov össze­esett. Mivel a nézők, verseny- rendezők és az orvosi team tagjai már elhagyták a csar­nokot, az ügyeletet kellett ki­hívni a sportemberhez. A men­tők mintegy 30 perc múlva érkeztek ki a csarnokba. Meg­próbálták életben tartani Vi- tovtovot, a judoka azonban a kórházba szállítás közben meghalt. A Dunai Kőolaj nyeríe a rangadót Kötésinek köszönhetik Újabb fordulót játszottak a hét végén a labdarúgó NB Ill-ban. A következő eredmények születtek: ALFÖLDI CSOPORT Ceglédi Kossuth-llnn- véd—Szegedi Dózsa 2-1 (0-1) Cegléd, 300 néző. V.: Ber­ger. Kossuth-Honvéd: Szabó — Korpácsi, Farkas, Vágó, Ványi, Kiss, Lőrinczi. Palla, Pauli k, Kecsmarik, Mayer. Ellentétes félidőket ho­zott a mérkőzés. Az első játékrészben a vendégek uralták a mezőnyt, és ha védelmi hibából is, de meg­érdemelten jutottak veze­téshez. Szünet után az ad­dig a labdát céltalanul elő­re ívelgető ceglédiek el­kezdtek „gurigázni”, átvet­ték az irányítást és minden erejükkel — lelkesedésük­kel — gólra törtek. Nem is tudott a nagy nyomásnak ellenállni a Dózsa, a Pest megyeiek a 75. percben egyenlítettek, majd 10 perccel később Kiss mes­teri szabadrúgásgóljával a győzelmet is megszerezték. A játékvezető sérülése miatt az 53. perctől a rang­idős partjelző vezette to­vább az összecsapást, jól! Gól: Kecsmarik, Kiss. Jó: Palla, Pauiik, Vágó. (Tud.: Ungureán László) Szigetszentmiklós—Oros­háza 1-0 (1-0) Szigetszentmiklós, 450 néző. V.: Serfőző. Szigetszentmiklós: Járner — Székely, Hollik (Balogh), Szabó, Kamrás (Galambos), Gégény, Károly (Glotz), Novák, Knollmár, Dundics, Ferenczy. Végig óriási iramú mér­kőzés volt. Egy szép hazai támadás végén született a gól fejesből. A hazai csa­pat mindenképpen rászol­gált a győzelemre, mért nemcsak jobb játékot pro­dukált, hanem lényegesen jobban is akarta a győzel­met ellenfelénél. A mérkő­zés kiváló játékvezetés mellett zajlott, bár az OMTK a kirívó durvasá­goktól sem riadt vissza. Így a vendégek egyik já­tékosa a kiállítás sorsára jutott. Gól: Dundics. Jó: Székely, Knollmár. Károly, Novák. (Tud.: Mercz Já­nos) DUISA CSOPORT Monor—Sárisáp 2-0 (1-0) Monor, 800 néző. V.: Sza­bó J. Monor: Palkovics — Ohát J. (Kiss), Sarlós, Bokros. Jancsika, Hrutka, Varró (Molnár), Kovalik, Pásztor (László), Erőss, Koltai. Már az 5. percben rezgeti a vendégek hálója. Korsze­rű támadás után Bokros be­adását Pásztor értékesítette (1-0). Ezután több biztos gólhelyzetet hagytak ki a Az 4‘Isö k«‘l<kt-inag>ar ultra marat 4» ni Bogár maga a csoda Európában is egyedülál­ló vállalkozásként rendez­ték meg a hét végén a Nyíregyháza és Budapest közötti első keletmagyar ultramaratoni futóver­senyt. A hihetetlen hosszú­ságú, 262,9 kilométeres táv­nak 26 versenyzőt enged­tek nekivágni a szervezők, azaz kizárólag csak profik, hasonló erőpróbán már helytállt atléták gyürkőz- tek neki az irdatlan trapp­partinak. Szombaton reg­gel 8 órakor indult a me­zőny a nyíregyházi Koro­na Szálló elől, s a rendkí­vüli vállalkozás résztve­vőit a budapest-ferihegyi célba vasárnap délelőttre várták. A tavalyi spartatlon, va­lamint a szegedi 24 órás ultramaratoni győztese, a békéscsabai Bogár Já­nos aztán jócskán „rávert’ a papírformára, hiszen „mindössze” 25 óra 24 perc elteltével már célban is volt. Szlovák különítmény követte a jelenlegi legki­tartóbb magyar futót, a kassai Milan Furin 25 óra 36 perc, Stefan Sémán 26 óra 59 perc és Peter Polak 27 óra 20 perc alatt futot­ta le. a másnak még autó­val is tekintélyesnek tűnő távot. A nagy esélyesek közül többen is „elszálltak", így Kiskirály Ernő. aki 107 ki­lométernél kényszerült a verseny feladására, vagy Sípos István, aki 211 kilo­métert már maga mögött tudott, amikor úgy érezte, nem bírja tovább. N. A. A futók, ha mégoly edzet­tek is, alaposan kimerülve estek a célba. Képünkön a negyedik helyezett kassai Peter Polákot segítik r szervezők (Yimola Károly felvétele) monori csatárok. A második félidő 50. percében Eröss 17 méteres bombalövéssél növelte a hazai csapat elő­nyét, s hiába támadott a szél támogatásával az ered­mény már nem változott. A vendégek a második fél­időben két veszélyes táma­dást vezettek, de Palkovics remekül védett. Biztos, megérdemelt győzelem. Jó: Palkovics, Sarlós, Hrutka, Erőss, Koltai, Bokros, ill. Szurdi. Mészáros, Fenyvesi, Polgárdi. (Tud.: Hörömpő Jenő.) Dunai Kőolaj—Érd 2-1 (1-1) Százhalombatta, 600 néző. V.: Staller. Dunai Kőolaj: Holló — Fekete, Haász, Dobesch, Kövesi, Tóth, Schróth, Hen­rik, Csorba, Károlyi R. (Hé­ring), Károlyi G. Érd: Szimandl — Kovács, Pánczél, Szabad, Mészáros, Csizmadia, Bajor (Halász), Horváth (Habos), Palko­vics, Versits, Végh. Már az első hazai táma­dásból megszerezte a veze­tést a Kőolaj, de a félidő közepén feljött az Érd, és egyenlített. A második já­tékrészben aztán Kövesi egy jobb oldali támadás után megszerezte a két pont sorsát eldöntő gólt. Gól: Csorba, Kövesi, il­letve Bajor. Jó: Schróth, Kövesi, illetve Pánczél, Szabari. Bajor. (Tud,: Szvo- boda Miklós.) Dömsöd—Ludens FC 3-3 (1-0) Dömsöd, 150 néző. V.: Cseszárik. Dömsöd: Lázár — Lacza, Elekes, Brassó (Feszt), Ta­kács, Vígh, Török. Farkas (Tatár), Jezsek, Gálhidi, Szabó. Igazságos pontosztozko­dás született. A hazai csa­pat helyzeteit sorra kihagy­ta, így végül örülhetett a döntetlennek. MÁTRA CSOPORT Volán Rákóczi SC—Gö­döllő LC 2-2 (2-1). V.: Mezei, 300 néző. A nagy iramban kezdő Gödöllő az 5. percben veze­téshez jutott. Ezután vissza­fogottabb lett a játék, amit a hazai csapat kihasznált, és egy fejes góllal, valamint a 16-oson belüli szabályta­lanság miatt megítélt 11-es értékesítésével a vezetést is megszerezte. A második fél­idő 22. percében a Gödöllő kiegyenlített. A sok helyzet ellenére az eredmény már nem változott. (Tud.: Hor­váth Géza). Ifisták, öregfiúk Megyei ifjúsági labdarúgó- bajnokság. Állás a 18. forduló után: 1. Pilisvörösvár 15 1 2 69-11 31 2. Iklad 12 6 — 64-16 30 3. Főt 13 1 4 46-22 27 4. Pilis 10 4 4 56-23 24 5. Toldi DSK 9 4 5 42-38 22 6. Tápiószentm. 7 8 3 24-24 22 7. Üllő 6 9 3 34-30 21 8. Dunavarsány 4 7 7 28-29 15 9. Bugyi 5 4 9 23-30 14 10. Maglód 4 5 9 22-50 13 11. Kartal 6 1 11 31-61 13 12. Nagykáta 4 4 10 34-51 12 13. Szigetújfalu 4 4 10 27-63 12 14. Aszód 2 7 9 15-32 11 15. Nagykőrös 5 l 12 23-45 11 16. Hévízgyörk 3 4 11 27-40 10 A Pest megyei öregfiúk lab­darúgó-bajnokság tavaszi el­ső fordulója. A szentendrei rangadót a Papírgyár nyerte. Kiemelt csoport: Nagykáta— Pomáz 1-1, Bag—Kartal 1-3, Dunai Kőolaj—Érd 1-5, Kere­pes—Gödöllő 1-2, Tápiószecső —Üllő 0-1. II. osztály. Északi csoport Szigetcsép—Pilisszen tkereszt 1-0, Pécel—Pilisszántó 2-1. Ve resegyház—Piliscsaba 5-' Leányfalu—Pilisszen liván 1-4 Szentendrei Papír—Szentendre Petőfi 1-0. Dőli csoport: Da bas—Tánióbicske 7-0, Dunaha raszli—Tápl ószele 0-0, Vecsés —Farmos 2-1, Monor—Űri 3-2 15