Pest Megyei Hírlap, 1990. november (34. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-19 / 271. szám

i**sí N- . . ',î? nn» ff iß tn mm >i» ‘ Vi'-j Mii Http v : V' : Az SZTK pontokat rnboK a DnnavarsánTfúl Kikapott az éllovas 1990. NOVEMBER 19. A megyei labdarúgó-bajnok­ság 14. fordulójában kikapott ugyan az éllovas Bugyi SE, de pozícióját továbbra is őrzi. Jobb gólkülönbséggel vezet a 19 pontos Iklad előtt. 1KLAD—T. MÁRTON 2-0 (2-0) Iklad, 300 néző. V.: dr. Var­llnbnson is meglepetés Közbeszólt a Diadém A labdarúgó NB III. 14. for­dulójában két megyei rang­adó volt. Alföldi csoport FEHÉR AKÁC SE—CEGLÉDI KHSE 1-0 (0-0) Dabas, 200 néző. V.: Varga. Fehér Akác SE: Halász — Félix, Pásztor, Krász, Dabasi S., Tóth, Pintér, Sebők, Bala­toni, Viczkó (Szolcsánszki), Baumgartner. C. Kossuth Honvéd SE: Bene — Lajkovics, Horváth, Bontovics, Csodó (Horváth), Héjas, Regele, Hódosi, Lénárt, Török. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, mezőnyfölényt harcolt ki, de helyzeteit sorban kihagyta. A második félidő jól indult, a 46. percben meg­szerezte a, vezetést. Továbbra is meddő fölényben voltak a a helyiek. Gól: Baumgartner. Jó: Ha­lász, Pásztor, Baumgartner, ill. Regele. Ifi: Fehér Akác ES— Cegléd 3-0. Gondos Imre További eredmény: Mezőtúr —Dömsöd 1-2 (0-1). Duna csoport GSC—PÉT 3-2 (1-2) Gödöllő, 1000 néző. V.: Esz- iterházy. GSC: Nagy (Szabó ZS.) — Kila, Lebek, Lőrinczy, Szász, Ivanovics, Bajkai (Grezsán), Markóczi, Baranyai (Botszki), Takács, Simon. Kosarasfortlílá* Szünet után nr.sm.-. '-.U.-- ­Ä férfi kosárlabda NB I B- csoportjában megyei rangadó volt. Dunai Kőolaj—Nagykő­rösi Kinizsi 18-80 (38-29). A százhalombattai találkozó első félidejében még a hazaiak ve­zettek, végül minimális kü­lönbséggel nyertek a vendégek. A Nagykőrös a dicséretes ha­todik helyen áll 17 ponttal, a Duhai Kőolaj 13 pontja csak a 11. helyhez elégséges. Ld.: Kaszás (22), Garai (16/ 15), Dani Csaba (12/3), ill. Csorvási (24/15), Cseh (17), Lakosa (13/9), Király (12). Eseményekben, gólokban gazdag mérkőzés volt, kiváló játékvezetés mellett. Bár a ha­zai csapat a második percben emberelőnybe került, ezt nem tudta kihasználni. Sőt az el lenfél vezetett. A 70. perctől megváltozott a játék képe. Ek kor a Pest megyei csapat is megfogyatkozott. A 2. percben Torza (Pét) le­rántásáért. a 70. percben a gö­döllői Botszkit dulakodásért kiállították. Gól: Simon (2, egyet 11-es- ből), Markóczi, ill. Cziglin (2). Jó: Simon (a mezőny legjobb­ja), Kila, Markóczi. (Ifi: 9-2.) Könczöl László D. KŐOLAJ—DUNAKESZI 0-3 (0-1) Százhalombatta, 200 néző. V.: Oláh. Dunai Kőolaj: Kalló — Tep- szics, Haász, Nagy, Kövesi, Tóth (Héring), Papp (Henrik), Beringer, Csorba, Mundi, Cso­mós. Edző: Dobesch Gyula. Dunakeszi Diadém: Telek — Vanda, Kraft, Török (Kiss), Kriska, Tóth, Törteit, Fekete, Lakatos (Szőke), Steidl, Hor­váth. Edző: Gallik Béla. Gól: Steidl, Kriska, Vanda. Jó: Kalló, Kövesi, ill. Telek, Kriska, Steidl, Horváth. A hazai csapat az első fél­időben a jobbnál jobb helyze­teket is kihagyta, míg a ven­dégek az első támadásukból gólt szereztek. A második fél­időben az olajosok továbbra is góliszonyban szenvedtek, míg a vendégek remekül kihasznál­ták a kínálkozó lehetőségei­ket. Szvoboda Miklós További eredmény : Eszter­gom—Érd 1-0 (0-0). Mátra csoport SZOLNOKI CUKORGYÁR— BAG 0-3 (0-1) Szolnok, 200 néző. V.: Tóth. Az első 10 percben a ha­zaiak támadtak többet, majd az irányítást a vendégek vet­ték át. Gól: Kovács, Szanyi, Tamás. Jó: Mészáros, Ecker, Majer. Ifi: 0-2. Nagy Károly További eredmény : Borsod- nádasd—Dir.-j 0-0. ga. A végig nagy fölényben játszó és számtalan helyzetet kidolgozó Iklad nagyobb arányban is nyerhetett volna. Gól: Gohér János, Sztellik (öngól). Jó: Gohér J., Galbavi, Kovács, ill. Dudok, Aszódi, Laczkó, Bori Cs. (Ifi : 3-2. Tud. : Gohér Mihály.) . DUNAVARSÁNY—SZTK 2- 3 (2-2) Dunavarsány, 350 néző. V. : Horváth József. A hazaiak vé­gig fölényben játszottak, de a két gól kivételével mindent elpuskáztak. Gól: Török, Torzsa, ül. Hol- lik (2), Kamrás (11-esből). Ifi: 0-2. (Tud.: Papp Tibor) FŐT—BUGYI 3-1 (2-1) Fót, 400 néző. A helyiek színvonalas mérkőzésen győz­ték le az éllovast. Gól: Varga (11-esből), Ju­hász, Bursi, ill. Nagy János. Jó: Nagy, Beke. (Ifi: 2-1. Tud.: Varga László.) N. KINIZSI—HERNÁD 3- 0 (1-0) Nagykőrös, 150 néző. V. : Nagy István. A kiesési rang­adón az egyre jobban formába lendülő hazai csapat már az első félidőben is jól játszott, szünet után újabb gólokat lőtt. Gól: Rácz (2), Csurka. Jó: Benkó (a mezőny legjobbja). Petrik, Virág, Csíkos, Bécsi. A vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. (Ifi: 3-3. Tud.: Máté József.) SZIGETÚJFALU— SZENTENDRE 3-0 (1-0) Szigetújfalu, 200 néző. V. : Mocsai. Kitűnő játékvezetés mellett a hazai csapat több gól­lal is nyerhetett volna. Gól: Halász, Molnár, Fekete. Jó: Juhász, Molnár, Gégény, ill. Puzder, Kiss. (Ifi: 4-1. Tud.: Horváth István.) KARTAL—PILIS 1-2 (0-0) Kartal, 300 néző. V.: Viczkó. Az első félidőben nagy me­zőnyfölényben volt a Kartal, de csak a kapufát találták el — háromszor. Szünet után a szerencsésebb Pilis vívta ki a győzelmet. Gól: Katalin, ill. Hubai, Földvárszki. Jó: Jakus, ill. Nyúl, Kocsis, Hubai. (Ifi; 0-2. Tud.: Jelencsik István.) ÜLLŐ—GEAC 0-0 Hengersor utca. V. : Bőkor. Az üllői pálya betiltása miatt a fővárosban játszott mérkő­zésen igazságos döntetlen szü­letett. Az első félidőben a GEAC, szünet után az Üllő volt a jobb. Tud.: Bálint Ti­bor.) PSC—ASZOD 2-1 (1-1) Pilisvörösvár, 150 néző. V.: Holló. Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt hazai siker szüle­tett. Gól: Pitini (2), ill. Horváth. Jó: Ács. Lukács, ill. Fazekas. (Tud.: If linger Mátyás.) Megszakadt a szép sorozat Balaton-parti ismétlés SIOFOK—VÁC 1-0 (0-0) Siófok, 2500 néző. V.: Pillér. Gólszerző: Czigány (84. p.). Sárga lap: Zsirko (16. p.). Piros lap: Szalai (87. p.). Jók: Biró, Aczél, Meksz, Czigány, Ozsváth, illetve koszta, Kosztolnik, Nagy, Gyimesi, Répási. Siófok: Bíró — Keszeg, Aczél, Zare. Szabó — Marozsán. Zsa- dányi, Meksz (Magyar 57. p.) — Ozsváth, Czigány, Páli (Görög 89.). Vác: Koszta (Pleskó 70. p.) — Szalai Kosztolnik, Csima — Zombori, Nagy, Gyimesi, Víg, Romanek — Répási, Zsirko (Füle 78.). Óriási iramban indult a mérkőzés, és már a 2. perc­ben Czigány a kapu torkában hibázott. Negyedóra eltelte után újból Czigány hagyott ki egy óriási helyzetet, amikor fölé fejelt. Ezután beszorult a Bányász, és egy perc alatt az ellenfél három szögletet ért el. Az első félidő vége fele újból feljöttek a hazaiak, és többet birtokolták a labdát, mint el­lenfelük. Szünet után, az 57. percben sorozatos szabálytalanságokat elkövető Csima Mekszet terí­tette le, aki nem is tudta foly­tatni a játékot. A játékvezető igen elnéző volt vele szemben, mert még sárga lapot sem adott neki. A 70. percben egy sajnálatos sérülés is történt, amikor az önfeláldozóan hárító Koszta könyöke kiugrott, és kórházba kellett szállítani. A 84. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Páli a baloldalon vezet­te a támadást, s nagyszerű át­adása a magasan felugró Czi­gány fejéről a kapu jobb felső sarkában kötött ki. (1-0). Siófokon régen látott nagy­szerű mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak többet bir­tokolták a labdát, több táma­dást vezettek ellenfelüknél. Ezzel megszakadt az Izzó szép sorozata, hiszen utoljára a nyitányon kapott ki a Bp. Honvédtől. Hengereli a Vasutas Budaörsi diákolimpia Nagyüzem a budaörsi teremben. Előbb 10, majd az NB Il-es csapatmérközés befejeztével 15 asztalon játszottak a diákok Pingpongnagyüzem volt a hétvégén. Az NB-s csapatbaj­noki forduló mellett a megyei diákolimpia mozgósította az ütőforgatókat. A budaörsi kék iskolában Kovács György, az MDST elnökhelyettese nyitotta meg a viadalt, amelyen 60 fiú és 21 leány vetélkedett. Külö­nösen népes volt a szentendrei különítmény, a három közép­iskolát 13 leány és 11 fiú kép­viselte. NB I. Férfiak Ceglédi Vasutas—Nagybá- tony 21-4. Győz: Szappanos, Halmai (5-5), Berta, Daru (4-4), Putzer (3). öt győzelem és három vereség a CVSE őszi mérlege. NB II. Férfiak Postás 11.—Szentendrei Pe­tőfi 10-6. Győz: Czibulya (3), Nagy R. (2), Volly. Tatabányai Generál—Zsámbéki Pemü 9-7. Győz: Szendrei (3), Tamás Ervin, Melay Tamás (2-2). Bu­daörs—Tipográfia 12-4. Győz: Balázs Imre, Nagy László, Me­lay Zoltán (4-4). Nők Esztergom—Szentendre 8-8. Győz: Krencz (3), Séra (2), Werling, Velczl. Kép és szöveg: Reitter László Egyébként a szombati Bali- ton-parti mérkőzésen a tava­lyi hagyomány folytatódott. Az elmúlt bajnokságban mindkét­szer a Siófok r-yert, otthon 8-2-re, Vácott pedig 2-1-ra győzött. Egy esztendővel ko­rábban a Pest megyeiek javá­ra billent a mérleg, a hazai 3-0-ás siker mellé siófoki 2-0- ás győzelmük párosult. Az NB I további eredménye) I Ferencváros—Békéscsaba 4-0, Bp. Honvéd—Vasas 1-1, Û. Dózsa— Veszprém 1-0, Pécs—MTK-VM 2-2. Vasárnapi találkozók: Debreceni VSC—Rába ETO 2-0. Tatabánya— Bp. Volán 2-1, Szeged SC—Vldeo- ton-Waltham 1-0. Az NB I állása: 1. Váci Izzó 14 10 2 2 20-10 S3 2. Ferencváros 14 9 2 3 29- 8 23 3. Bp. Honvéd 13 9 2 2 22- 8 23 4. Veszprém 14 662 13-12 18 5. Tatabánya 14 653 17-14 17 6. Pécsi MSC 14 7 1 6 14-12 13 7. Siófok 14 464 12-12 14 8. MTK-VM 14 545 17-18 14 "9. Vasas 14 527 19-23 12 10. Békéscsaba 14 527 15-19 12 11. Szeged 13 445 7-13 13 12. Rába ETO 14 437 19-20 11 13. Ü. Dózsa 14 4 2 8 17-24 10 14. Videoton-W. 13 3 3 7 14-20 9 15. Debrecen 13 247 7-14 8 16. Bp. Volán 14 3-11 14-31 6 WÊ1 Ní\a\- ONNA N SS • A BM Vágóhíd utcai sport­csarnokában a szerenkónti dön­tőkkel ért véget a ritmikus sportgimnasztikázók Magyar Ku­pa-versenye. A nagy esélyes Ba­logh Anita (Szolgáltató Építők) rontás nélkül, lendületesen, fia­talos bájjal mutatta be nemzet­közi színvonalú gyakorlatait. Nem engedett át egyetlen arany­érmet sem vetélytársalnak. • Újvidéken megkezdődött a 29. férfi és a 14. női sakkolimpia. A magyarok a francia férfiak ellen 2:2-es döntetlent játszottak, a ku­bai nők eUen pedig 3:0-s győzel­met arattak. Mindhárom Polgár lány — Zsuzsa, Judit, Zsófia — nyert. • Pécsett befejeződött az a nem­zetközi férfi kézilabdatorna, ame­lyet a Postabank Kupáért bonyo­lítottak le. Jugoszlávia két góllal legyőzte a magyarokat, így száz- százalékos teljesítménnyel végzett az élen Magyarország, Ausztria és Bulgária előtt. • A Nemzeti Sportcsarnokban a sűlyemelö-vb zárónapján. 110 kg, összetett, világbajnok: Sate- fan Botev (Bulgária) 440 kg (200, 240), 2. Nail Muhamedirov (Szov­jetunió) 390 (170, 220), 3. Pav­los Saltsidis (Görögország) 382,3 (172,5, 210) ... 3. Németh László (Magyarország) 382,5 (167,5, 195),- 6.- JUikfi János (Magyarország) 360 (162,5, 197,5). A 46. hét Totóeredmények1 1. Tatabánya—Bp. Volán 1 2. Debrecen—Rába ETO 1 3. Hamburg—Leverkusen 1 4. Hertha BSC—Bayern M. x 5. Bochum—Kaiserslautern 2 6. Schalke 04—Essen 1 7. Oldenburg—Hannover x 8. Münster—Freiburg x 9. Juventus—Roma 1 10. Milan—Internazionale 2 11. Napoli—Sampdoria 3 12. Ascoli—Avellino 1 13. Barietta—Taranto 1 14. Salernita—Messina x Dunavarsány nagyközség önkormányzati képviselő-testülete pályázatot hirdet jegyzői állás betöltésére Pályázati feltételek: — tanácsakadémiai vagy államigazgatási főiskolai vagy jogi egyetemi végzettség, kétévi szakmai gyakorlat. Bér: megegyezés szerint. A pályázatot, részletes önéletrajzzal és erkölcsi bizonyítvánnyal, november 30-áig lehet benyújtani PáIfi Márton polgármesterhez, cím: Dunavarsány, Kossuth Lajos u. 18. 2336. Nagykőrös város önkormányzata pályázatot hirdet jegyzői állás betöltésére Feltétel :- igazgatásszervezői vagy állam- és jogtudományi doktori képesítés- államigazgatási szervezetnél szerzett, legalább kétévi államigazgatási gyakorlat. A pályázat tartalmazza a pályázó:- erkölcsi bizonyítványát- szakmai életútját bemutató önéletrajzát- szakmai és vezetői elgondolásait, terveit a megpályázott munkakörrel kapcsolatban. Fizetés: a jogszabály szerint. A pályázatokat december 15-éig lehet eljuttatni a nagykőrösi önkormányzat polgármesterének, cím: Nagykőrös, Szabadság tér 5. A kinevezés meghatározatlan időre szól. A munkakör a képviselő-testület döntése után, azonnal betölthető. Gyál önkormányzati képviselő-testülete pútt/ttsaioi hirdet jegyzői munkakör betöltésére A munkakör január 1-jétól tölthető be. Pályázati feltételek:- igazgatásszervezői vagy állam- és jogtudományi doktori képesítés- államigazgatási szervezetnél eltöltött, egyévi államigazgatási gyakorlati idő. Bérezés: megegyezés szerint. A pályázat tartalmazza a pályázó:- önéletrajzát- képesítését igazoló okiratainak fénymásolatát- erkölcsi bizonyítványát. A pályázatokat december 10-éig lehet benyújtani Gyimesi Istvánnak, Gyál község polgármesterének, cím: Gyál, Körösi u. 114. 2360.