Pest Megyei Hírlap, 1990. október (34. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-01 / 230. szám

■m. 1990. OKTÓBER 1. A 39. hét Totóeredmények 1. Vfl Bochum—Nürnberg x 2. Hamburger SV—Frankfurt 2 3. Karlsruher SC—St. Pauli x 4. Schvveinfurt—Freiburg x 5. Havelse—Mainz 2 j6. Stuttgarter K.—FC Homburg l 7. Bologna—Torino 1 8. Genoa—Lecce x 9. Internazionale—Roma 1 10. Lázio—Milan x 11. Cremojiese—Foggia 1 12. Lucchese—Avellino 2 13. Reggiaria—Verona 1 14. Juventus—Sampdoria x Kézilabda A ÏS I Pcmü-kezdés A,kézilabda férfi NB I-ben a 2. fordulót vívták. Most kap­csolódott be a Pest megyei csa­pat, amelynek első találkozóját elhalasztották. Pemü-Honvéd—Komló 28-22 (12-8) Solymár, 800 néző. V. : Keszt­helyi, .Wolfnér. Permi;/ Kárpáti — Somogyi (8), Kovács Cy(2)i Gávai (7j, Molnár (2), Becskéreki (2), Le­hel (2). Csere; Benis, Szabó L. (2), Saliga (2), Gátas (1), Ko­vács .István. A két szovjet játékossal megerősített. újonc Komló el­lep biztosan nyert a hazai csa­pat, s győzelme nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Jó: Somogyi, Gávai. Balogh Ferenc Gólkülönbséggel jobb a Vácinál a Honvéd A bevehetetlen Végh-vár Hiájóa szorgoskodtak a váci mezőnyjátékosok, s keverték meg alaposan a veszprémi védőket, a kapuba egyszer sem sikerült betalálniuk. A tumultuózus jelenetben sötét mezben a váciak (Koppány György (elvétele) VÁCI IZZÓ—VESZPRÉM 0-0 Vác, 6000 néző. V.: Nagy L. Vác: Koszta —,,S zalai, Talana, Gyimesi, Csima — Zombori (Zirkó), Nagy T., Víg, Bánföldi (Romanek) — Répási, Füle. Veszprém: Végh — Gersics. Bimbó. Csík, Szécsi — Kiss Zsí, Szeibert, Kelemen — .Rugóvics, Plotár, Claude (Sülé). Jó: Szalai, Talapa, Víg, Répási, ill. Végh, Rugóvics. Sárga lap: Gersics (1. p.), Bánföldi (3.), Sülé (76.), Víg (85.). A találkozó első félórájá­ba!.! nem sok dolga akadt a mindössze 19 esztendős Végh- nek, az időszak főszereplőjé­vé Nagy L. játékvezető lépett elő. Három perc elteltével már két sárga lapot is felmu­tatott, Gersics és Bánföldi őszinte bánatára. A csapátok pedig hagyták, hogy produkál­ja magát a bíró, nem erőltet­ték túlzottan a dolgot,, me­zőnyfölényben volt ugyan a Vác, de Füle és . Répást rend­re hibázott a döntő pillanatok­ban. A 35. percben Répási tá­lalt Talapa elé. aki meglódult a labdával, 16 méterről „ lőtt, Véghrőí kip'attánt"'a "labda, Talapa ismételhetett, de ez­úttal a kapus mentett. A 41. percben mintaszerű gkció ÍR" tett a pályán, Nagy T. ívéit keresztbe Csi ma elé,' Cslma gyönyörűen tette maga elé a labdát, az, alapvonaltól kö­zépre adott, s Répási csak centiméterekkel lőtt fölé. A második-játékrészt veszp­rémi akciók vezették be, előbb Kiss, majd Szeibert ve­szélyeztetett, Koszta meleg szituációban csak nagy nehe­zen, kaparintotta meg :a. láb­úi;.,.. A 62v.p.et;cb.ea,,y,tg,..s.ÿôg-, ! l$£ÉÍ>«Í£tíi4t< - RêpÂr.Rvféjeit« .'kapura, ezúttal a léc .hárított, E^ÿ^ercoel később- Nagy szak baáf-úgása nyomán kopíroztp mutatványát Répási, de Végh szépén védett. A 84. percbeÿt V t 1 Rugópics cselezett az alapvo­nalnál. . beadását, Plotár fej­jel küldte kapura, a labda Veszélyesen szállt a jobb al­so sarok felé. A 88. percben utolsó helyzetét is elpuskázta á Vác, szögletet követően Gyimesi jutott lehetőséghez, fejese a kapu fölé szállt. összességében az Izzó lista­vezetőhöz méltóan uralta a játékteret, s' csak csatárain, illetve a remek napot kifogó Végfi, kapuson múlt, hogy ez­úttal nem ’sikerült gólt sze­rezniük. 4 Veszprém veret­lenségének őrzésére .vigyázott, s a találkozó után, nem vélet­lenül, .játékosai boldogan la- pogaiták Végh kapus hátát. A fiatal tehetség pedig szerényen elődjét és kapus edzőjét ma­gasztalta, mondván, hogy mindent Kakas Lászlónak kö­szönhet. Kakas, aki tavaly a Videoton ellen, beugróként vé­dett egy alkalommal Vácott, tanítványáról áradozott. Kakas I.ászló : Tóth Zoli óta nem volt végűhez fogható te­hetség Magyarországon, Min­den tulajdonsága adott: ruga­nyos, gyors, reflexei kitűnőek, szerény, és abszolút profi gondolkodású. Zsinórban ké­pes bravúrokra, így, mint ma is, sok mérkőzésen szállított már pontokat csapatának. A válogatottban két-három év múlva bérelt helye lesz,- to longani fognak érte a nagy csapatok. Csank János: Nem áz ered meny miatt vagyok csalódott, hiszen a meccs eiött attól tar­tottam, hogy nem. fogunk tudni helyzetekéi kidolgozni. Miután az első félidőben ez rendre sikerült, a szünetben győzelmet vártam a csapattól. A második játékrészben azon­ban több emberem lényegesen elmaradt a várakozásomtól. Nómeih Andrea Az NB I további eredményei: Bp. Honvéd—Ferencváros 2-1 (l-l), ..VasasT-Raba ETO 2-1 (1-0),*Pécs— Ü. Ciózsa 1-0 (1-0), Szeged-Debre­ceni VSC 0-0, Siófok—Tatabánya 1-1 (0-00. * Az NB I állása Kick-bux (‘léwEÖr 4 lő Érdi teniszfinálé w A PÁ-RA Kupa teniszverseny fi­náléját Érden tar­tották. A döntőt Krocskó József (NYVSC) 6-3, 0-6, 0-6 arányban nyerte Noszály Sándor (Építők) ellen, s ez elsősé­gért 60, inig No­szály 30 ezer forin­tot kapott. Képün­kön az ezüstérmes Noszály Sándor (Hancsovszki János felvétele) m, w . A solymári sportcsarnokban először rendeztek Kick-box or­szágos bajnokságot. Képünkön a dunavarsányi csapat egy eredményes versenyzőjének: Kócz Ildikónak (baloldalt) egyik látványos akciója, (Vinioia Károly felvétele) l.*Kp. Honvéd 7 5 1 1 16-5 11 2. Váci Izzó ■ 7 5 1 1 12-7 11 3. Tatabánya 7 4 2 1 11-8 10 4. P’erencváros 7 4 1 2 13-5 9 5. Veszprém FC 7 2 5­5-3 9 6. Rába ETO 7 4­3 13-9 8 b 7. Siófok 7 2 4 1 7-5 8 fe* 8. Békéscsaba 7 3 1 3 10-8 7 9. Ü. Dózsa 7 3 1 3 12-12 7 v-.Kk Vasas . . 7 3 1 3-12-13 7 >v 11. PecsTMSb •';r • ' 7 3­4 5-6 ‘ é Íá12, sz€géd se , 1 2 2 3 4-9 6 X? 13J MTK-VM 7 2 1 4 9-10 5 |áT4. Debreceni VSC 7 1 3 3 3-8 5 ■"13. Videoton-W. , 7 1 1 5 6-13 3 > (16. Bp. Volán . 7­­7 1-18 — Serdülő súlylökök Egy héttel korábban a ser­dülő atléták B korcsoportos egyéni bajnokságát rendezték, most pedig a gátfutó, valamint az ügyességi csapatbajnokság zajlott a Népstadionban. Akár­csak legutóbb, ezúttal is ki­teltek magukért a VQSE, sppr.- tolói, Pontosabban, a kiskun- lacházi súlylökő lányok. Az országos serdülőbajnok kiskunlacházi lányok, a VOSE csa­pata. Balról: Csernus Erika, Povenszki Szilvia, Sipos Katalin, Horák Mária, Szomor Szilvia A hazaiak nyertek A megyei labdarugó-bajnok­ság rangadóján Dunavarsány- ban hazai siker született. D.-VARSÂNY— SZIGETÜJFALU 3-2 (2-1) Dunavarsány, 3Ó0 néző. Ki­egyenlített első félidő után a kiállítás miatt tíz emberre ol­vadt Újfalu ellen helyzetek so­rozatát dolgozták ki a hazaiak, de csak minimális különbség­gel nyertek.,.Gól: Pribeli. 'Sze­gedi, Török, ill. Koroknál (2). Valamennyi hazai labdarúgó jól játszott, a vendégeknél Fe­kete kapus tűnt ki. Ifi; 0-3. (Tud: Papp Tibor) PILIS—HERNÁD 2-1 (1-1) Pilis, 300 néző. V: Zsiák. A rendkívüli taktikával, durván játszó vendégek — négy sárga lap, három, hazai "sérült. — nagy erővel kezdtek, de a ha­zai védelem jól állt a lábán. A több helyzetet teremtő Pilis megérdemelten, nyert Maczkó és Gáspár góljával. Ifi: 5-0. (Tud.: Borgulya Károly) SZTK—ASZOD 2-1 (1-0) Szigetszentmiklós, 250 néző. V: Viczkó. Gól: Kamrás Ill­ésből), Sós, ill. Burján. Jó: Bé- nyei, Kovács B., Szintai, Sós, ill. Kiss, Kovács, Fazekas. (Tud: Gere Sándor.) T.-iMÁRTON^BUlGYI > -0*1 <0-0» Tápiószentmartőn, 300 néző, V : Darnyik. A durván játszó vendégek egy jól talált lövés­ből megszerezték, á, két pontot a sok helyzetet kihagyó már- toniak ellen. Gól: Proksa. Jó; Minik. Laczkó, Bata, ill. Nagy, Proksá. (Ifi: 1-1.) GEAC—SZENTENDRE 3- 0 (0-0) Gödöllő, 100 néző. V : Csor­ba. Alacsony színvonalú mér­kőzésen megérdemelten nyert a sok helyzetet kihagyó GEAC. Gól: Varga (2), Kraszovszkij, (Tud: Nagy Béla.) IKLAD—NAGYKŐRÖS 2-1 (1-0) Iklad, 20Q néző. V : Toldi. Ha­zai mezőnyfölény, több hely­zet, megérdemelt ikla.di győze­lem. Gól: Baksa, Bankó, ül. Kecskés. Jó: Béres, Varga, Bankó, ill, Barcsai, Kecskés, Rá ez. (Ifi: 5-0. Tud: Gohér Mi­hály.) KARTAL—PSC 4- 1 (2-1) Kartal, 400 néző. V : Szacs- ky. A helyenként szellemesen és a jól játszó Kartal nagyobb arányban1 is győzhetett volna. Gól: Benyi (2), Kovács B., Ja- kus, ill. Morvái (öngól). Jó:. Bencsik, Nagy, Kovács, Ger- hát, a Vörösvártól senki. (Ifi: 1-2, Tud: Jelencsik Ist­án.) ÜLLŐ—FÓT 2-0 (1-0) Üllő. 500 néző. V: Dorogliá- '‘‘Megérdemelt hazai siker íületettí* ftójj&F Pandur I., Ko- ácsi. J&.'&áiazs, Kerék, Ko- ácsi. Pandur I. és Pandur II. . vendégek közül senki. (Ifi: -1. Tud:. Bálint Tibor.) __ A Dönisötl kifumini játszóit 1 * Pontok idegenből több gólt ígérő akciót vezetett, és végül biztosan, fölényesen nyert. Gól: Török (2), • Csató. Jó: Török, Lajkovics, HOdosi. DABAS—MEZÖTÜR 0-0 Dabas, 400 néző. V.: Koka- vecz. Fehér Akác SE: Halász — Pásztor, Dabasi S., Krász, Do­bosi K., Tóth, Sebök, Podoba, Viczkó, Balatoni, Baumgart­ner. A volt NB Il-es Mezőtúri Honvéd ellen jól játszottak a hazaiak. Nagy iramú, változa­tos, kemény mérkőzésen, igaz­ságos döntetlen született. Jó: Dabasi Károly, Dabasi Sándor, Pásztor, Krász. Ifi : 2-0. Gondos Imre Duna csoport DVSE—PÉTI MTE 1-1 (0-1) Dunakeszi, 300 néző.'. V„.f: Arany. t . Dunakeszi: Hernádi — La­katos, Kraft, Har minez ;; Kris- ka, Horváth, Törteit, Tóth (Török), Szőke, Cseh (Fekete), Vanda. A tétovázó házai védelem mellett a * 16. percben veze­tést szerzett a vendégcsapat. A gól után adódtak helyzetek a hazai csatárok .előtt, de ezt a minimális előnyt az első fél­időben nem tudta kiegyenlíte­ni a Vasutas. A második fél­idő hozta 'az igazi fordulatot. Végig a. Dunakeszi .támadott, és az egyenlítés a 66. percben jogos tizenegyesből sikerült-. Gól: Vanda (11-esből), ill. Simái. Jó: Horváth, Szőke, Vanda. Ifi: 1-0. Buchard Tibor HARGITA FC—ÉRD 0-2 (0-1) Bp., Hunyadi Mátyás u.. 400 néző. V.: Horváth. Érd: Szimandl — Török, Páncél, Szabari ( Kovács), Nagy, Tóth. Bajor (Fazekas), Károlyi, Mészáros, Csizmadia, Czeróczky. A 30. percben Csizmadia élesen belőtt szögletét Bajor a védők sűrűjében észrevétle­nül fejelte a kapu jobb alsó sarkába. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat, de az egyenlítés he­lyett újabb, érdi gól követke-- zett. Az 58. percben Mészáros viharzott el a . jobb szélen, . s az alapvonal közeléből ívelt be középre. A beadást Csiz­madia fejelte kapura, azt még Bajor is megtoldotta fejjel, s ezzel el is dőlt a mérkőzés. Gól: Bajor (2). Jó: Szimandl, Páncél, Nagy, Bajor, illetve: Habos G. Harmat Béla D. KŐOLAJ—ESZTERGOM 1-0 (0-0) Százhalombatta, 600 néző. V : Schneider. Dunai Kőolaj: Kalló — Tep- szics. Haáz, Tóth, Horváth, Mundi, Beringer (Kovács), Héring, Papp, Csorba, Cso­mós. Két jól felkészült csapat küz­.*A labdarúgó NB Ill-ban kïiÿ tűnő játékkal nyert idegenben a Dömsöß, vendégségben győ- /ö'VJ.*az ;.Erd is., a Hány pedig értékes, ponttal tért .haza. ; . ■ ' . Alföldi csoport M.-KOVÁCaHAZA—DÖM- SÖD 2-3 (0-E» Mezőkovácsháza, 400 néző. V.: Franciskovics. Dömsöd: Lázár (Székely) — .Török, Mester, Vedres, Brassó, Rottenbiller, Acs, Szabó L., Szénási, Szabó S., Feszt. Az idény, legjpbb játékával megérderriélt győzelmet ara­tott a dönysödi csapat. Jellem­ző a Pest megyeiek kiváló já­tékára, hogy a hazái közönség minden vendégtámadást han­gos ollévál kísért'. A mérkőzés szépséghibája.'■ hogy a játék­vezető jóvoltából 'szinté mé­szárszékké változott a pálya. Lázár kapust arccsonttöréssel kórházban ápolják. Jó: az egész dömsödi csapat. Gól: Szabó S., Szénási. Bencze István CEGLÉD—K.-FÉLEGYHÁZA 3-0 (1-0), , - ( Cegléd, 5Ö0‘ néző. V.: Cson­ka. Cegléd í Hatvani — ' Bene, Lajkovics, Regele (Vágó), Vá- nyi, Csató, HOdosi, Héjjas, Bontovits, Török, Horváth P. (Nagy Z.). A körülményié tátíiádásszö- vés és a gyakori átadási hi­bák miatt a , vendégek, az. .első félidőben’ ja mezőnyben " ki­egyenlítette tudták "tenni a játékot, de a .koppra semmi veszélyt nem ' jéléptettek. A ceglédiek a 42. percben jól eltalált távoli lövéssel — Tö­rök 20 méterről —; szerezték vezetést. Szünet .után a felja­vuló Kossuth Honyéd már delmea csatáját láthattuk. A hazaiak több helyzetet terem­tettek, de értékesítésükkel adósok maradtak. A második félidőben Csomós bomba szabadrúgása döntötte el a mér­kőzést. A látfettak alapján meg­érdemelt á hazai siker. Gól: Csomós. Jó: Papp, Mun­di, Tóth. Kiállítva: Meszes a 78. percben. Szloboda Miklós Mátra csoport BAG—GYÖNGYÖS 1-1 (1-0) Bag, 600 'nézői V : Kiss Gy. Bag: Rozner — Mészáros, Ecker, Rózsavölgyi, Mayer, Krizsán,. Gerendái, Tamás, Szanyl (Maglódi), Breznai, Szabó, Kovács. Közepes színvonalú mérkő­zésen rászolgált az egyik pont­ra a vendégcsapat. Gól : Tamás. ill. Bezzegh. A hazaiaknál nem volt átlagon fe­lüli teljesítmény. Nagy Károly SBTC—DÁNY 1-1 (0-1) Salgótarján, 500 néző. Dáfty: Sumits — Kiss, Halá­szi, Somogyi, Imre, III, Hor­váth, Kovács, .Ueme,ter. Mol­nár (Dotjosf, Sajtos. . Egy dányi ellentámadás vé­gén a gólhelyzetbe került Hor- váthot csak szabálytalanul t.udtgk megállítani, s büntető­ből jutott előnyhöz a Pest me­gyei gárda. A 25. percben Mol­nár' labdáját a kifutó kapus mentette. A 70. percben védel­mi hibából egyenlített az SBTC. Gól: Kovács (11-esből). Jó: Sumits, Halászi, Somogyi. Ifi: 0-8. Ambrózy István rffiSTOffiW ^ C 4 l} J I Női, férfi- és gyermekcipői) gazdag választékban, reklámáron. CM SÓBA*I - RITMUSBAN