Pest Megyei Hírlap, 1990. augusztus (34. évfolyam, 179-204. szám)

1990-08-27 / 200. szám

Xagvob]) aránkban is győzlíetfek volna Megismételt váci bravúr VÁCI IZZÓ—MTK-VM 3-2 (1-1) Vác, 5000 néző. V. : Huták. Gól: Füle (8., 77. p.), Bánföldi (61.), illetve Híres (29.), Simon (79.). Sárga lap: Hartnich (81.). Jó: Talapa, Csima, Bánföldi. Nagy. Füle. illetve Hor­váth, Hannich. Váci Izzó: Koszta — Kosztolni, Talapa, Csima — Bán­földi, Nagy, Gvimesi, Víg, Romane.k (Zombori 53.) — Répási (Zirkó 85.), Füle. MTK-VM: Zsiborás — Híres. Farkas (Cservenkai 46.). Kardos L„ Talapa J.. Sass (Simon 67.) — Ivanics, Hor­váth, Hannich — Balog, Pölöskei. MáS sökak emlékében él az eimull bajnoki idény záró for­dulójában lejátszott Vác— MTK-VM mérkőzés, amikor a Duna-parti gárda egvgólos győzelmével elütötte a bajno­ki címtől ellenfelét, egyben biztosította saját bentmaradá- sát az 1. osztályban. Mindkét csapat vereséggel kezdte.. az őszi idényt, és érthető módon javítani akartak mérlegükön, ráadásul a vendég kék-fehé­reket a visszavágás vágya is fűtötte. Verebes József mester­edző a mérkőzés előtt azon ke­sergett. hogy Jován és Hahn nem jött rendbe, de azt mond­ta. ezzel együtt sem csökken­tek csapata, győzelmi esélyei. Kár|ióllá§( vcáá a Dány Dabasi pontok A labdarúgó NB III. máso­dik fordulójában két megyei rangadó volt, Dömsödön és Érden. Az újonc Dany fölé­nyes győzelemmel feledtette a nyitányon elszenvedett. 5-1-es vereségét. Mátra csoport DÁNY—APC 5-1 (2-1) Dány, 500 néző. V.: Farkas. D. TSZ SK: Sumits — Kiss, Halászi, Imre, III, Kákái, Hor­váth T., Demeter, Vám, Mol­nár, Sajtos (Balogh). A 20. percben már 2-0-ra vezetett a sok helyzetet kiha­gyó Dány. Gól: Demeter (2), Vám, Molnár, Sajtos, ill. Fekete (11-esből). Jó: Horváth T., De­meter, Vám, Molnár. Ainbrózy István BAG—ROMHÁNY 1-2 (0-1) Bag, 500 néző. V.: Koródi. BSK: Çsontos — Szabó, Ró­zsavölgyi, Markgráf, Mészá- ros^JdaglócLu- Eck exd íáersnulai), Marócza (Baranyi), Bazsó, Sza- nÿï, Kovács A minden részében jobb Romhány ellen a Bag a 66. percben kiegyenlített ugyan, ezután lőtte újabb gólját, s szerzett megérdemelt győzel­met a vendégcsapat. Gól: Rózsavölgyi, ill. Ke­resztes, Csapó. Nagy Károly Alföldi csoport DÖMSÖD—D AB AS 1-3 (0-2) , Dömsöd, 450 néző. V.: Gu­lyás. Dömsöd: Lázár — Vedres (Csalánosi), Szabó Károly, Mester, Brassó, Szabó László, Rottenbillér, Bállá, Szabó Sán­dor (Burján), Feszt, Szénást. Edző: Elekes István. D. Fehér Akác: Blonczi — Pásztor, Rácz, Podaba, Daba­si K., Tóth, Nagy (Zsidi), Pin­tér (Juhász), Viczkó, Balatoni, Baumgartner. Edző: Sztancsek János. A csoport megyei rangadó­ján a kényelmesen kezdő ha­zaiak ellen megérdemelten szerzett 2 gólos vezetést a Fe­hér Akác. A tetemes hátrány után mindent egy lapra téve rohamoztak a hazaiak. Hely­zetek sokaságát dolgozták ki, de rendre kimaradtak a hely­ietek. Gól: Szénási. ill. Tóth, Vicz­kó, Baumgartner. Jó: Mester, Brassó, Balia, ill. Blonczi (a mezőny legjobbja), Dabasi K., Pintér. Bencze István CEGLÉDI KHSE—MISKE 0-3 (0-0) Cegléd, 800 néző. V.: Koka- yecz. Ceglédi Kossuth-Honvéd SE: Hatvani — Nagy Gy., Lajko- vics, Regele, Ványi, Horváth, Lénárt, Héjjas, Nagy Z. (Erős), Bontovics, Török. Az első félidőben a nagy fö­lényben játszó ceglédiek több­gólos előnyt is szerezhettek volna, de helyzeteik rendre ki­maradtak. Szünet uián az ad­dig csak a játék lassítására törekedő vendégek a 61. perc­ben váratlanul vezetést sze­reztek. és ezután kontratáma­dásaikat még két esetben gól­lal fejezték be. — Ungureán — Duna csoport ÉRD—GÖDÖLLU 2-2 (2-0) Érd, 600 néző. V.: Horváth József. Érd: Szimonandl — Török, Páncél, Szab ári, Szatai, Tóth, Bajor (Nagy), Károlyi (Faze­kas), Mészáros, Csizmadia, Czeróczky. Edző: Pál József: GSC: Nagy — Kila, Lebek, Zimonyi, Száz, Ivanovics, Stef- kó (Botzki), Murkóczi, Seregi, Kutast (Gregor/, Simon. Edző: Borbély András. A megyei rangadó első per­cében Pincéi hatalmas part­dobása annyira meglepte Zi- monyit. hogy saját kapujába fejelte a labdát. A gyors gól megnövelte a hazai csapat ön­bizalmát, és a 10. percben nö­velte előnyét. Szünet után a Gödöllő min­dent egy lapra téve támadott, mégis Károlyi, akár a mérkő­zés sorsát is eldönthette vol­na. Ehelyett, két védelmi hi­ba után a 65. és a 75. percben lőtt gólokkal egyenlített a ven­dégcsapat. A ceglédi Horváth József erélytelenül bíráskodott. Gól; Zúuonyi (öngól). Csiz­madia, ill. Markócéi, Botszki. Jó: Török, Páncél, ill. Markó­céi, Simon, Seregi. További eredmény: MALÉV —Dunai Kőolaj 1-1. —Hármath— DUNAKESZI VSE— H. BUDAI SE 3-1 (3-0) Dunakeszi, 300 néző. V: V.,n- disch. Dunakeszi : Hernádi — La­katos. Kraft. Marbich, Kriska, Horváth. Törteti (Cseh). Sző­ke. Tóth, Steidl. Vanda. Nagyon jól játszott az első félidőben a hazai csapat. Már a 4. percben szép táma­dás végén gólt lőtt, s a 23. és a 35. percben növelte előnyét. Gól: Szőke, Vanda. Törteti. ill. Tímár. Jó: Hernádi. Mar­bich, Kriska, Szőke, Vanda. Bucharcl Tibor A bevezető percekben a vá­ciak fölénye főleg szabadrúgá­sokban mutatkozott meg. majd amikor a 8. percben a vezetést is megszerezték, a kék-fehérek feladták addigi sündisznóál- lásukat és kitámadtak. Rend­kívül élvezetessé és nagy ira­múvá vált a mérkőzés, ez utóbbi mindkét csapat dicsére­tére válik, hiszen valóságos gőzkatlanban játszottak. Az el­ső MTK-helyzet a 21. percben adódott, ekkor Farkas lövését Koszta védte. Ezt követően többször is a váci középpályás Nagy Tibor jeleskedett, aki jobbnál jobb labdáikkal- küld­te támadásba társait, és ő ma­ga is rendszeresen veszélyez­tette Zsiborás kapuját. Aztán egy váratlan akciót követően Ivanics — aki ezen a találko­zón mutatkozott be a kék-fe­héreknél — remekül elfutott a jobb oldalon, pontos beadását a már több ízben előrelopakodó Hires közvetlen közelről a ka­pu közepébe fejelte. A szüne­tig mindkét kapu egyformán forgott veszélyben, de az ered mény nem változott. Fordulás után ott folytatták a csapatok, ahol az első félidő végén abbahagyták. Az MTK- VM érthetően nagy erővel tá­madott. s az együttes játéí erejét rendkívül feljavította Cservenkai beállítása, aki többször is „meghúzta" a ha zaiak jobb oldali védelmét. A kék-fehérek tudatos támadás­szövéssel, okos adogatásokkal próbálták megingatni a hazai védőfalat — eredménytelenül. A másik oldalon Füle egyma­ga perceken belül több gó't szerezhetett volna, de hibázott az utolsó félórában viszont is­mét ő következett, Bánföldi után másodszor is betalált, így a hazaiak kétgólos előnyre tet­tek szert. A kétségbeesett ven­dégcsapat Simon révén még szépíteni tudott, ám. fordítani nem. A minden csapatrészében jobb hazai együttes ellenállha­tatlan játékkal akár nagyobb kűlonbleSiéF“Ms' legvőzhett? vdrta -ezüstérmes ellenfelét, amelynek játéka, edzőjük sze­rint, sokat javult a Vasas-ta- lé' kozó óta. A labdarúgó NB I szombati eredményei : Ferencváros—Tata­bánya 1-2 (0-1), Rába ETO—Pécsi MSC 2-1 o-l), Békéscsaba—Deb­recen 3-0 (2-0). Veszprém—Szeged 0-0. Vasárnap: Bp. Volán—Siófok 0-2 (0-1). A labdarúgó NB I állása : 1. Bp. Honvéd 2 2 — 6-1 4 2. Siófok 2 2- ­4-1 4 3. Tatabánya 2 2 — 4-2' 4 4. Szeged SC 2 1 1 ­1-0 3 5. Ferencváros 2 1- 1 6-2 2 6. Békéscsaba 2 1- 1 4-2 2 7. Pécsi MSC 2 1- 1 3-J 2 8. Rába ETO 2 1- 1 3-3 2 9. Veszprém 2­2 ­2-2 2 10. l). Dózsa 2 1- 1 5-7 2 11. Vasas v 1- 1 4-6 2 12. Váci Izzó 2 1- 1 3-5 2 13. Debreceni- VSC 2­1 1 2-5 1 14. MTK-VM 2­_ 2 3-5 0 15. Bp. Volán 2­- 2 0-3 r. 16. Vicieotoii-Waliham 2­- 2 1-5 0 ÍV** ­«mav& Hírlap SPORT 1990. AUGUSZTUS 27. Totóeredmények 1. Békéscsaba—Debrecen 3-» l 2. Ferencváros—Tatabánya 1-2 2 3. Kába ETO—Pécsi MSC 2-1 1 4. Veszprém—Szeged 0-0 x 5. B. München—VfB Stuttg. 2-1 1 K. Hertha BSC—Karlsruhe 1-1 x 7. l. FC Köln—W. Bremen 1-« 1 8. Nürnberg—St. Pauli 5-2 1 ». Uerdingen—Leverkusen 1-1 x 10. Wattenscheid—Möncheng. i-i x 11. Darmstadt—Freiburg 2-1 1 12. Braunschweig—Münster 5-0 l 13. Saarbrücken—Hannover 1-0 1 1 Schweiniurt—Schalke 04 0-1 2 Záriak a repülők Dunakeszin Véget ért a könnyűrepülők többnapos magyarországi vi­lágbajnoksága. Tizennégy or­szágból 112 sportoló érkezett Dunakeszire, ahol vasárnap öt számban hirdettek végered­ményt. Nagy-Britannia és Franciaország 2-2, az NSZK 1 aranyérmet szerzett. A leg­jobb magyar helyezés: a klasz- szikus nyitott szólóosztály: 4. KeMer Béla. Háromszori nekiíiiiás uián Senna nyert Belgiumban A Hungaroringen sorra kerülő motoros Grand Prix előtt Brnó- ban volt verseny. Képünkön a legjobbak a dobogón — pezs­gővel. A Hungaroring után két hét­tel. Spa-Francorchampsban ver­senyeztek ismét a világbajnoki pontokért a Forma—1-es gyorsa­sági autósok. Az idei vb-sorozat 11. futamának a tétje a Belga Nagy­díj volt, de a tervezetthez képest csaknem egyórás késéssel vágha­tott neki a mezőny a 44 körös távnak. A kényszerű csúszás oka az volt, hogy csupán- a harma­dik rajt sikeredett tökéletesre, az első két startot meg kellett ismé­telni. A brazil Senna nyert, elsőségét nyilván megkönnyítette, hogy a nagy vetélytársak közül Mansell már a 19., a Hungaroringen győztes belga Thierry Boutsen pedig — a hazai közönség nagy bánatára — a 22. körben a ver­seny feladására kényszerült. Belga Nagydíj, 44 kör, 305,36 km, végeredmény: 1. Ayrton Senna (brazil, McLaren-Honda) 1:26:31.995 ó. (211,36 km ó.), 2. Alain Prost (francia, Ferrari), 3. Gerhard Berger (osztrák, McLa­ren-Honda), 4. Alessandro Nan­nini (olasz, Benetton-Ford). 5, Nelson Piquet (brazil, Benetton- Ford), 6. Maurício Gugelmin' (brazil, Leytonhouse-Judd). A Tb-.pontverseny állása: 1. Ayrton Senna (brazil) 63 pont, 2. Alain Prost (francia) 50, 3, Gerhard Berger (osztrák) 33, 4. Thierry Boutsen (belga) 27, 5. Nelson Piquet (brazil) 24. 6. Ales­sandro Nannihi (olasz) ;16. A márkaversenyben : 1. McLa­ren 96 pont, 2. Ferrari 63, 3. Wil­liams 42. A Forma—1-es világbainokség következő futamát szeptember 9- én Monzában rendezik az Olasz Nagydíjért. Pwxnani arau>«‘rmes>tkk Bohács és a kajak négyes Poznanban a kajak-kenu világbajnokságon szombatén tartották a rövid távú döntő­ket. Egy magyar aranyérem született, a férfi kajak négyes 1000 méteren a magyar kvar­tett szerezve meg az elsőséget. zetek pontversenyében a 22 szám eredményeinek összesí­tése alapján a Szovjetunió diadalmaskodott, megelőzve az NDK-t és Magyarországot. Az éremtáblázaton, amelyre a résztvevő 40 ország közül 17­JÁbrahám Attila,. Gyulai nek a neve került fel. ugyan­Zsolt, Fidel László és Csípés Ferenc.) Sajnos néhány szám­ban a vártnál gvengébben ment. így Gyulai Zsolt csu­pán 5. lett. s a nőknél test­vérének, Gyulai Katalinnak ugyancsak az 5. hellyel kel­lett beérnie kajak egyesben. Vasárnap hosszú távon hét ország testvériesen megoszto­zott az aranyérmeken, vagyis ismételni senki sem tudott. A népes magyar szurkolótábor nagy örömére az egyik első helyet a kenus Bohács Zsolt hódította el. Bravúrját minő­síti, hogy ebben a szakágban 1986 óta nem született ma­gyar győzelem, s hogy ezt a számot, a C—1 10 000 métert a piros-fehér-zöid mezesek közül utoljára 1982-ben Belg- rádban Wichmann Tamásnak sikerült megnyernie. A nem­ez a sorrend alakult ki. A magyarok 11 számban Jutottak dobogóra. — A világbajnokságnak szá­munkra ig voltak szép pilla­natai, de sajnos akadtak olya­nok is. amelyeket jobb minél hamarabb elfelejteni. Azt vi­szont kifejezetten jó . teljesít­ménynek tartom, hogy -a 12 olimpiai számban 40 pontot gyűjtöttünk — adott rövid ér­tékelést Füleky András főtit­kár. Pólós uszlálvozó Csoportfinálé Solymáron és Veszprémben be­fejeződtek a Chernolimpex Kupa nemzetközi férfi kézilabdatorna csoportmérkőzései. A szombati találkozók eredményei alapján a nyugatnémet TŰSEM ESsen , és a veszprémi VÁÉV-Bramac került a vasárnapi döntőbe, míg a har­madik helyért a belgrádi Orvena Zvezda és a nyugatnémet TBV Lemgo mérkőzhet. A csoport: Pemü-Honvéd—Rába ETO 24-21, Crvena Zvezda—TŰ­SEM Essen 28-26. 1. Essen 4. 2. Crvena Zvezda 3, 3. Pemü-Hon­véd 3, 4. Rába ETO 2 pont. B csoport: VÁÉV-Bramac—TBV Lemgo 25-25, GOG Odense (dán) —WAT Margarethen (osztrák) 24-21. 1. VÁEV-Bramac 5, í\ Lem­go 3. 3. Odense 2, 4. Marga­rethen 0 pont. « Bár a solymári gárda szép si­kert ért el a Rába legyőzésével, mivel csak 3. lett csoportjában, nem jutott a fináléba. • Nem sikerült az ÉVIG Ceglédi VSE vizilabdacsapatanak az OB I- be jutás. A Hajós Alfréd uszo­dában sorra került osztályozón 10-9-re kikapott a Tatabányától, s így a Bányász jutott az OB I- be. A nagykőrösi mrccsrn gyors A megyei labdarugó-bajnok­ság szombati találkozói során két vendéggyőzelem született. Vasárnap a hazaiak jelesked­tek. IIERNÁD—FÓT 2-0 (2-0) Hernád. 100 néző. V.: Oláh. A hazai csapat kitűnő játékkal nyert az enerváltan játszó Fót ellen. Gól: Németh, Kollár. A Hernád csapatában Pusztai. Lelovics, Márton és Kollár tűnt ki. (Ifi: 1A. Tud.: Bre- zsúk János). ASZÓD—ÜLLŐ 1-0 (1-0) Aszód, 300 néző. V.: Márk. Végig nagy iramú mérkőzé­sen megérdemelt hazai siker született. Az újonc Üllő jó be­nyomást keltett, mezőnyben tetszetősen adogatott. Gól : Fe­hér. Jó:-'Burján, Bazsik, Far­kas, ill. Kopácsi, Balázs. (Ifi: 2-2. Tud.: Gazsó Pál.) BUGYI—KARTAL 2-1 (1-0) Bugyi. 400 néző. V.: Kálmán. Erős iramú mérkőzésen szünet Szünet után sokat veszélyez-tetett a sötét mezes Dunavarsány, Felvételünkön: mozgalmas jelenet a szentendrei kapu elolt után kiegyenlített a Kar tál, majd a több helyzetet teremtő hazai csapat kivívta a jogos győzelmet. Az 57. percben utánrúgás miatt kettős kiállí­tás volt: (Nagy, ill. Sztriskó). Gól: Farkas. Drahos, ill. Mor­vái. Jó: a hazai csapat, ill. Varga, Morvái. Csapó. (Ifi : 6-0. Tud.: Rim Mihály.) NAGYKÖRÖS— SZIGETÉ JFALU 0-1 (0-1) 300 néző, V: Lovász Béh. Már a 10. percben megszüle­tett a találkozó egyetlen gólja Az első félidőben egyenlő erűk küzdelme volt. A máso­dik félidőben a Kinizsi végig­támadta a mérkőzést, de Szé-. kely kapus soiozatas bravui- jaival megőrizte a hálóját a góltól. Közben a Szigetújfalu­nak is volt néhány veszélyes ellentámadása, de az ered­mény már nem változott. Goi : Kuczmog. Jó: Lajos Vilmos, ill. Székely (a mezőny legjobb • ja). Károly. Lidinszki„ Kiss Ifi: 2-0. Tud: MátHe József. SZ. PETŐFI—D. VARSÁNY 1-2 (1-0) Szentendre. 200 néző. V : Bo­kor. Ellentétes félidőkből álló mérkőzésen az első 45 percbe? a Szentendre volt a jobb. Szü­net után a Dunavarsánv ve­szélyeztetett többet. Gól: Ke­lement:, ill, Krizsik, Kocsis. Jó: Jani, Zimon, Fitz, Kovács, ül Gergényi. Krizsik, Torzsa. Fa­ragó. ( Ifi; 2-1). Szentendrei már Kézilabdád/ilor na Szentendrén, a Móricz Zsig- mond Gimnázium tornacsar­nokában három napon, át zaj­lott a Szentendrei nyár ifjúsá­gi kézilabdatorna. Az élvonal­beli klubok utánpótlása, vala­mint külföldi csapatok mellett a Pest megyei fiú és leány if­júsági válogatott indult. Két-két csoportban rendez­ték a küzdelmeket. A megyei leánycsapat — edzője Pill- mann József — a román Bras­sótól elszenvedett 30-17-es ve­reség után a Ferencváros tar­talékcsapata ellen jói folytat­ta (20-12). Csoportjában máso­dik lett, s ott volt a fináléban. Csoportonként az első két he­lyezett körmérkőzéses rend­A Pest megyei válogatott gö­di Balázsovits az FTC-IIercz elleni mérkőzésen — védők gyűrűjében szerben vetélkedett a végső sorrend eldöntéséért. A következők szerepeltek: Frey Andrea, Szegvári Nelli, Balázsovits Mónika, Hrabovsz- ki Éva (Göd), Básti Krisztina, Gulyás Beatrix, Horváth Hi* via, Jeszenszky Éva, Bagi Mó­nika (Váci Forte), Papp Csilr la, Biliinger Edit. Györffy Bri­gitta, Gergely Erika (Gödöllői SC), valamint Molnár Angéla és Dinka Kornélia. A Váci Forte kézilabdázói szombat délelőttre kimenőt kaptak. Csapatuk ugyanis most vívta első NB I B-s mérkőzés -sét, és Kisvárba ellen szoros küzdelemben 22-21-re nyert. A Pest megyei íiúválogatott elvérzett az első két akadá­lyon: Tisza Volán—Pest megye 26-23 (10-11), Pest megye— Elektromos 14-20 (10-11). A megyei válogatottat gödöllői, ceglédi, pilisvörösvári, fóti, va­lamint Csepel autós kézilab­dázók alkották. Kapusok : Viszkok Csaba, Brandhúber Zoltán: mezőny­játékosok: Behovics Attila, Sodró Zoltán, Ghiba István, Sándor Gyula, Jenei Zoltán, Erdős Károly. Juhász Zoltán, Kökény István, Virág Béla, Győré Béla, Kovács Ákos, Králl Károly. Dr. Basa Antal, az együttes orvosa, valamint Csányi Lívia technikai vezető számolt be az első mérkőzésekről, megemlít­ve, hogy Kökény 9. Erdős és Sodró 6-6, Behovics pedig 5 góllal vette ki részét a csapat gólterméséből, ők voltak a leg­eredményesebbek. Kép és szöveg: Reitter László