Pest Megyei Hírlap, 1990. június (34. évfolyam, 127-152. szám)

1990-06-04 / 129. szám

#w ÊÊirtap St* O ÜT ■—PPÜMP— 1090. JÚNIUS 4. A 22. héten Totóeredmények A totó 22. játékhetének hivata­los eredményei: 1. Metripond—Eger 3-3 x 2. Nyíregyháza—Szeged SC 3-11 3. Komló—Dunaferr 1-1 x 4. Zalaegerszeg—Bp. Volán 2-4 2 5. Ancona—Como 4-0 l fi. Avellino—Pescara l-l x 7. Brescia—Padova 2-1 1 8. Catanzai'o—Barletta 0-0 x i>. Licata—Reggina 2-3 2 10. Messina—Cagliari 1-0 1 11. Monza—Torino 2-0 1 12. Reggiana—Foggia 2-2 x 13. Triestina—Cosenza 0-0 x 14. Pisa—Parma 2-2 x Kosarast oborzó Földváry Kupa Jól sikerült az a kosárlabdázók számára kiírt torna, amelynek cél­ja az volt, hogy a ceglédi Föld­váry Károly Általános Iskola diák- sportköre új tagokkal frissítse fel a kosarasszakosztályát. A rendezvény varázsát fokozta, hogy a díjakat a MAFC, azaz az NB I-ben szereplő Műszaki Egye­tem csapatának két játékosa, Mo- kos Gábor és Bács Zalán adta át a BEAC leány-, illetve a MAFC fiú­csapatának, majd a Földváry— MAFC összecsapáson ők is be­szálltak a fiatalok közé. A Földváry-iskola testnevelő ta­nára, Fenyődy Miklós elmondta, hogy az eseményt minden évben meg kívánják rendezni. Hiába uTert a Szigetnjfalu A dányiak ünnepelhetnek ^ Izgalmas hajrát követően § a labdarúgók megyei baj- ij nokságában is befejeződött § a versenyfutás: a korábban % utcahosszal vezető, de vá- ^ ratlan vereségeket is elszen- $ védő Szigetújfalu hiába ^ győzött a zárófordulóban, ^ nem tudta elvenni a bajno- ^ ki címet a Dány gárdájától, ^ amely idegenben is meg- szerezte az egyik pontot az $ aszódiakkal szemben, s ez- ^ zel bebiztosította végső el- ^ söségét. ASZÓD—DANY 1-1 (0-1) Aszód, 600 néző. V.: Dévai (Heves megyei). Jó játékvezetés mellett zaj­lott a rendkívül fontos össze­csapás, amelyen azonnal a Dány lépett fel támadólag. Ké­sőbb kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, és ekkor már némi­képp váratlanul esett a dá- nyiak vezető gólja: Ondrik hi­bázott, a labda az üresen ma­radt Gulyás elé került, aki né­hány lépés után a kifutó ka­pus mellett gurított a hálóba (0-1). A játék végig jó volt, de nem érződött igazán valami­féle. az átlagot meghaladó fe­szültség a kétségkívül nagy tét miatt. A mezőnyben is egyenrangú aszódiak részéről Krecsmarik egyenlített, miután addig vezette a labdát a be­hátráló védőkre, míg a tizen­hatosig ért, ahonnan nagy gólt lőtt. Jó: Száraz, Kovács, ill. az egész dányi csapat. SZIGETÜJFALU— NAGYKÖRÖS 2-0 (0-0) Szigetújíalu, 500 néző. V.: Nagy J. Feszült hangulatú 90 percet Dömsöd—ESMTK 2-1 (0-1) Dömsöd, 400 néző. V: Kunt- ner. Dömsöd: Lázár, Imre, Ele­kes, Brassó (Feszt), Kiss, Zi­lahi, Szabó, Diamant, Baiia (Dunai), Ács, Kovács. Góllövő: Dunai, Szabó 11-es- ből, ill, Németh. Jók: Lázár, Elekes. Kiss és Szabó Z. Á dömsödi csapat némi szeren­csével az utolsó 10 percben fordította a maga javára a mérkőzést. Bencze István Bem SE—Nagyszénás 2-0 (1-0) Cegléd. 400 néző. V: Hol- czimmer. Bem SE: Hatvani — Nagy, Horváth (Lénárt), Balogh, Ko­vács, Lehnert, Bontovits, Tóth, Regele, Korodi, Török. A ceglédiek mindjárt az ele­jén magukhoz ragadták a kez­deményezést. és nagy mezőny­fölénybe kerültek. A támadá­sok végén nem hiányoztak a helyzetek sem, de azokból csak kettőt sikerült kihasználni. Először a 23. percben Lehnert szemfülességének köszönheti, hogy sikerült a kapuba talál­nia. majd a 67. percben ugyanő 18 méterről hatalmas gólt ra­gasztott a kapu felső sarkába. A többi esetben a vendégek kapusa. Molnár meghiúsította a Bem SE gólszerzési lehetősé­geit. Góllövő: Lehnert (2). Jók: Lehner, Regele, Korodi. U. L. Gödöllő—Nagybátony 4-0 (1-0) Gödöllő, 1000 néző. V.: Bilin- csik. Gödöllő: Nagy — Lebek (Ke- lenvölgyi), Takács, Zimonyi, Tömböly, Ivanovics, Seregi, Botczki (Markóczi), Kovalik, Varga, Simon. Gól: Kovalik, Simon, Seregi, Varga. Jó: Zi­monyi, Seregi, Kovalik, Mar­kóczi, ill. Radies, Kiss. A két csapat óriási küzdel­met vívott az erősen felázott talajon. A táblázaton elfoglalt nagy különbség nem látszott meg a játék alapján. A jó já­tékvezetés mellett szép táma­dásokat és gólokat láthatott a nagyszámú közönség. A Gö­döllő a második félidőben nyújtott nagyszerű játékával biztosította be győzelmét. (Ifi: 3-3). Könczöl László Érdi VSE—Honvéd Budai SE 3-0 (2-0). Érd, 400 néző. V.: Cseszá- rik. Érd: Szimandl — Mészáros, Dunakeszi VSE— Péti MTE 1-4 (0-2) Dunakeszi, 400 néző. V.: Pé­ter. Dunakeszi: Hernádi — Tö­rök. Kraft, Kiss (Telek), Hor­váth, Fekete, Törteli, Gyön­gyösi, Tóth (Cseh), Steigli, Vanda. Az elalvó hazai védelem mellett a Pét a harmadik és a hetedik percben lőtt gólok­kal már 2-0-ra vezetett. Ez a korai tekintélyes előny aztán már végig sokkolta a Dunake­szi csapatát, és nem tudott fordítani az eredményen. A 32. percben Tóth Zsolt megsérült, és a mentők agyrázkódással kórházba szállították. Góllövő: Vanda 11-esből, ill. Selymes, Balogh, Milasovics, Fridman. (Ifi: 2-2.) Buchardt Tibor Apc—Bag 1-1 (0-0) Apc, 500 néző. V.: Tóth S. Bag: Csontos — Szabó, Ró­zsavölgyi, Baranyai, Markgráf, Varga (80. p., Krizsán), Mag- lódi, Lipcsei (75. p. Tamás), Breznai, őszi, Szanyi. A bagiak hálóját a kitűnően védő Csontos mentette meg az első félidőben a góltól. A 65. percben azután már ő is te­hetetlen volt Horváth lövésé­vel szemben. 15 perccel ké­sőbb Breznai fejesét mezőny- játékos védte kézzel, a bünte­tőt a sértett értékesítette. Jó: Csontos (a mezőny leg­jobbja), Markgráf, Varga, Ró­zsavölgyi. Nagy Károly hozott a találkozó, amelynek már az elején egy szabályos gólt nem adott meg a bíró lö­kés címén. A szünet után Bé­kési az 55. és a 85. percben lőtt góljaival eldöntötte a két pont sorsát, azonban ez is ke­vésnek bizonyult a bajnoki cím megszerzéséhez. A hazaiak egyébként több góllal is nyer­hettek volna. Jó: Halász, Vidinszky, Kre- ko, ill. a nagykőrösi együt­tes. (Ifi: 5-0, tud.: Horváth István.) BUGYI—FÓT 3-2 (1-0) Bugyi, 300 néző. V.: Holló. A végére megjött a csapa­tok játékkedve, ugyanis kitű­nő 90 percet láthatott a kö­zönség. amelynek során mind­két csapat tagjai ötös osztály­zatot érdemeltek ki. A ha­zaiak megérdemelten verték a dobogóra pályázó ellenfelüket. Gól: Tatár (3), ill. Juhász, Papp. (Ifi: 1-1, tud.: Rim Mi­hály.) SÜLYSÁP—GÖD 2-3 (1-1) Sülysáp, 150 néző. V.: Sallai. Jó iramú mérkőzésen mind a két csapat sok gólhelyzetet hagyott ki, a szerencsésebb Göd nyert. Góllövő: Fedeles, Porkoláb (öngól), ill. Murányi, Varga Z„ Petró. Jó: Durcsik, ilL Balázsi, Varnyaczki, és Varga Csaba. (Ifi: 4-3. Tud.: Csaba János.) «ERNÁD—PILIS- VÖRÜSVÄR 1-0 (1-0) Hernád. 100 néző. V.: Vicz- kó. Góllövő: Németh. Kiváló játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen nyert a hazai csapat. Jók: a Hernád- ból Pusztai, Németh és Gás­pár. Ellenféltől: Haris. Vidor, (Ifi: 2-6. Tud.: Brezsák János.) A labdarúgó NB Ill-bait Újabb dömsödi bravúr Eredményes hétvégét zártak a megye NB lll-as labdarúgói, hiszen mindössze a Dunakeszi szenvedett vereséget, ők viszont otthonukban kaptak ki k. o.-val. A nyerők közül is említést érdemel a Dömsöd tel­jesítménye, amellyel bajnokesélyest fektettek két vállra. Páncél, Szabari, Szalai, Tóth (Habos T:), Bajor, Károlyi, Habos G. (Pál), Csizmadia, Heroczky. :Edw3f Pál Józ-ssf. Akár háromszor is meg­szerezhette volna a vezetést a vendég katonacsapait, de az érdiek kapusa akkor is védett, amikor a szurkolók ereiben a vér is megfagyott. A 40. perc­ben fordult a kocka és a já­ték képe. Előbb Habos G. passzát Csizmadia a 16-os vo­naláról lőtte a kapu jobb alsó sarkába, majd percekkel ké­sőbb ugyancsak Habos G. beadásából Bajor növelte csa­pata előnyét. A fordulás utá­ni első hazai támadás ei is döntötte a pontok sorsát. He­roczky jobb oldalról jól adott középre, s Károlyi közelről fe­jelt a kapuba. Góllövő: Csiz­madia, Bajor, Károlyi. Jók: Szimandl, Mészáros és Herocz­ky a mezőny legjobbja). Harmat Béla Pingpong az Ipoly menten Lengyelek is jöttek Az asztaliteniszezők idényének Pest megyei záróese­ménye az Ipoly menti Béke Kupa-viadal, amely nagyon népszerű, nem csak a hazai, hanem a külföldi sportolók körében is. Az első kiírás óta, nyolc éve vesz részt az Ipolyság szlovák NB II-ben szereplő gárdája, amely ez­úttal sem hiányzott. Most először indultak a lengyel Lódz ütőforgatói. Szombaton és vasárnap benépesült a bernecebaráti általános iskola tornaterme. Hat asztalon másfél százan vetélkedtek. A legtöbben Vecsésről (37) és Szentendré­ről (33) jöttek. Különösen népes mezőny vett részt a csapatcsatáro­záson, ahol 23 férfi- és 8 női együttes játszott. Érthetően az NB Il-es szakosztályok képviselői jeleskedtek. Nem­csak az asztaloknál volt mozgalmas a hétvége. Az ese­ményt összekapcsolták a megyei szövetség elnökségi ülésével. A Szobi Szörpüzem ipolytölgyesi vendégházá­ban az 1990—91. évi csapatbajnoki tervezetét vitatták meg a tisztségviselők. Kemence és Bernecebaráti sport­jának segítségéért a közös tanács elnöke. Pongrácz János társadalmi munkáért emléklappal jutalmazta az asztali­tenisz-szövetség vezetőit: Balogh Sándor elnököt, Műk Lajos főtitkárt és Budavári Attila titkárt, A csapatverseny végeredménye. Férfiak: 1. Budaörs l. (Nagy László, Nagy Balázs, Szendrei Zsolt), 2. Szent­endre I. (Verebes, Czíbuja, Medveczki), 3. Ipolyság és Zsámbéki Pemü. Nők: 1. Szentendre II. (Váci Ilona, Werling Erika), 2. Szentendre I. (Németh Magdolna, Velcz Diana), 3. Dunaújváros I. és Esztergom. A csapatviadalon kívül felnőtt-, ifjúsági és egyéni szá­mokat rendeztek. — Reitter — A Toldi-kondi és az ötpróba legjobbjai Elit csapat Helsinkibe A kiskunlaeházl Munkácsi általános iskolai tanulói, amióta a Tol di-kondi szerepel a diákolimpia műsorán, még nem találtak legyőzőre ebben a versenyszámban. A megyei válogatott képviseletében évente ismétlik bravúrjaikat, sót, a sportok királynője, az atlétika sokoldalú felkészültséget igénylő számában, az ötpróbában is rendre hengerel­nek. Idén azonban nem gyarapíthatják érmeik számát Foki Vilmos és Balogh László tanítványai. — Egyik szemünk sir, a má­sik pedig nevet — kezdte a tör­ténetet Balogh László testne­velő tanár. — A Magyar Diák­sport Szövetség megkereste is­kolánkat, s tolmácsolta a szer­vezők meghívását a finnorszá­gi nemzetközi sportfesztiválra. A Helsinki közelében megren­dezésre kerülő nagyszabású versengés június 4-től 12-ig tart, s pont erre az időszakra esik az idei diákolimpiái atlé­tika ötpróbadöntő is. így le­mondtunk a részvéteiről, a me­gyei vetélkedő 2. helyezettje, a gödöllői csapat javára. Örömmel adtuk át a gödöl- lőieknek a helyet, hiszen még sohasem szerepelhettünk Finnországban, de ugyanakkor sajnáljuk is az elszalasztott ha­zai lehetőséget. — Tanítványaim közül Cser- nus Erika és Povenszki Szilvia súlylökésben 13 méter körüli teljesítményre képes — foly­tatta Balogh László —, az ugyancsak serdülő Szécsényi Hajnalka pedig 46 méter kö­rül jár gerelyhaj ításban. An­tal Katalin teljesítménye való­színűleg nemcsak korosztályá­ban egyedülálló, 80 méter fö­lé hajítja a kislabdát. Ezekkel az eredményekkel az országos döntőn egyéni számokban is dobogóra lehetne kerülni, s WI:\\e\-0\STvm A korosztályos sakkvilágbaj­nokság 2. fordulójában a 1« éves fiúk között indult Polgár Zsófia másodszor is nyert, így 100 szá­zalékos teljesítménnyel vezet. Harmadik hivatásos mérkőzésén is nyert Erős Lajos, aki a 86 leg­os kategóriában egyhangú pon­tozással verte a francia színek­ben kötelek közé lépő Tshibamba Lumbabát. Kettős győzelemmel szerzett újabb — immár huszadik — el­sőséget az FTC-Törley vízilabda- csapata, amely a Vasast 10-8-ra verte a Hajós Alfréd uszodában a döntő visszavágóján. Csernus Erika a Pest megy atlétikai bajnokságon a VOS színeiben indult, a súlylök mellett a gerelyhajítást megnyerte (Jocha Károly felvétele) messze jobbak, mint az arany­jelvényes minősítési szint. — Finnországba ez az elit csapat utazik, a küldöttség tagjai kivétel nélkül diákolim piai bajnokok. Horák Nóra, Gránicz Mariann, Sipos Kata Un, Antal Katalin, Povenszki Szilvia és Csernus Erika mel­lett Horák Csaba képviseli is­kolánkat. Tolmácsként Foki Vilmos testnevelő kollégám működik közre, a csapatveze­tő pedig én leszek. A megyei diáksporttanácstól egyenme légi tőt' és pólót kaptunk aján dékba, a minél jobb szereplés reményében — fejezte be a Munkácsi-iskola aranyková­csa, Balogh László . N. A, Marosi szépen búcsúzott Minden várakozás alatt .... .. . , ... ....... , -V..,.K.-.-.x<et•*::r Kct solymári kézilabdázó, akik jól szerepeltek a szezonban: Gávai Ferenc (7) és Kovács Gábor (Jocha Károly felvétele) Minden várakozást alulmúló búcsúmérkőzést vívott a Pe­mü-Honvéd SE férfi kézilab­dacsapata Tatabányán, ahol Marosi László egymaga 13 gólt szerzett utolsó tatabányai fel­lépése alkalmából. Tatabánya—Pemü-Honvéd SE 36-27 (16-12) Tatabánya, 400 néző. V.: Dzsipoff, Kiss. Pemü-Honvéd SE: Kárpáti — Somogyi, Kovács 4. Éles 3, Gávai 4, Sótonyi 8. Lehel 6. Cs.: Krasznai 1. Molnár 1. Sza­bó, Tóth. Akár egy rémálom, úgy ala­kultak a dolgok — informált telefonérdeklődésünkre vála­szolva Balogh Ferenc technikai vezető. A solymári játékosok hatszor adták el a labdát rö­vid időn belül, s mind a hat alkalommal gólt lőttek a ha» zaiak. Marosit végig emberfo­gással próbálták meg semle­gesíteni, aki ennek ellenére már az első félidőben hat gól­lal Iratkozott fel. A második félidőben nőtt a különbség, s az egész pályás le­támadás sem segített. A koráb­ban megbízható védekezés ez­úttal csődöt mondott, a Pemü két meccsre elég gólt kapott. A csapatból senkit nem lehet ki­emelni, még a nyolcgólos Só- tonyit sem, aki bosszantó hi­bák sorával rontotta le gól­jainak értékét. J. K. Női kézilabdázók a kapáért Kettős magyar győzelem Cegléden, a városi sportcsarnokban szombaton és vasárnap két já­téknappal folytatódott a Caola Kupa női kézilabda nemzetközi torna. A két magyar együttes — az „A” keret, valamint a junior váloga­tott, vereség nélkül vívta meg mérkőzéseit, sőt a fiatalokhoz egy óriási bravúr is fűződik, ugyanis még szombaton, a nyitómérkőzésen döntetlent értek el az olimpiai bajnoki cím védőjével, a Koreai Köz­társaság csapatával szemben. Magyarország „A” váloga­tottja ugyancsak döntetlent ért el, de ezt az egy pontot már keserű szájízzel fogadták szakvezetők és szurkolók egy­aránt. A magyar együttes ugyanis a befejezés előtt 10 perccel már 20-15-re vezetett, és biztosnak látszó győzelmet szalasztott el. Vasárnap a ma­gyar junior válogatott foly­tatta jó szereplését, és szoros első félidő után 25-15-re verte Svájc együttesét. A magyar „A” válogatott a hagyományoknak megfelelő­en hatalmas küzdelmet vívott Jugoszlávia gárdájával. A két pontot 19-19-es állás után az utolsó három percben lőtt két góllal sikerült megszerezni. Ezzel csapatunk megőrizte ve­retlenségét. Eredmények: Ko­reai Köztársaság—Magyar ju­nior válogatott 29-29, Jugo­szlávia—Svájc 27-18, Magyar- ország „A”—Bulgária 22-22, Magyar junior—Svájc 25-15, Korea—Bulgária 31-22. Ma­gyarország „A”—Jugoszlávia 21-19. A részt'vevő csapatok hétfőn Szolnokon vívnak egy fordu­lót. Ekkor Bulgária—Magyar junior, Jugoszlávia—Korea, Magyarország „A”—Svájc ösz- szecsapásokra kerül sor. A várhatóan a tornaelsőséget el­döntő utolsó fordulót már újra Cegléden játsszák szerdán 16 órai kezdettel. A párosítás: Ju­goszlávia—Magyar junior, Bulgária—Svájc, Magyaror­szág „A”—Korea. Ungureán László A Pest Megyei Tanács V, B. pályázatot hirdet a Pest megyei Foglalkoztatási Központ igazgatói munkakörének betöltésére, július 1-jétől. A kinevezés meghatározatlan időre szól. Pályázni részletes, az eddigi szakmai tevékenységet bemutató önéletrajzzal lehet. Pályázati feltételek: — egyetemi végzettség — munkaügyi igazgatási és vezetői gyakorlat — legfeljebb 40 éves életkor. Előnyt jelent Pest megyei foglalkoztatási helyzet ismerete és az idegennyelv-tudás. Bérezés: a 13/1987. (X. 25.) ÁBMH sz. rendelet szerint. A pályázat a megjelenést követő 15 napon belül nyújtható be az alábbi címre: Pest Megyei Tanács V. B. TEFO, Budapest V., Városház u. 7. 1052.