Pest Megyei Hírlap, 1990. május (34. évfolyam, 101-126. szám)

1990-05-28 / 123. szám

\ Csak nálunk, rendkívüli árengedménnyel: NDK-gyártmányú ifjúsági szekrénysor, 34 900 Ft helyett 24 900 Ft-ért, hitelre A fordul« mérliczpsién Dráma és VÁCI IZZÓ—MTK-VM 2-1 (1-1) Vác. 6000 néző. V : Molnár. Váci Izzó: Koszta — Balog Z.. Kardos, Talapa, Csima — Zom- bori (Kosztolnik), Fekete, Nagy T., Bánföldi (Víg) — Bépási, Oroszki. MTK-VM: Zsiborás — Lórtncz. Híres. Hahn — Horváth Cs. Hannich, Pölöskei (Balogh G.), Lakatos (Cservenkai), Vadász. Gól: Répási (37. p.). Fekete (70. p.), illetve Jován (44. p.). — Balog T., Jován. ‘ Sárga lap: Oroszki (62. p.l. Illetve Jován <42. p.), Horváth Cs. (77. p,), . Jó : Nagy T., Talapa, Zombori, Fekete, Kardos, Illetve Han­nich, Lőrincz. Lőrincz a nagy lendületben belekapott Répási mezébe (Vimola Károly felvétele) öröm és pezsgőfürdő, illetve bá­nat és elkeseredett tekintetek. Tudtuk, így lesz ez a Vác—MTK- VM bajnoki labdarúgó-mérkőzés után. Csak az volt talány, hogy melyik társaságnak jut a meccs végén a vidám és melyiknek a szomorú szereposztás. Arra, hogy a kis Vác játékosai járhatnak örömtáncot a bíró hármas sípsza­va után, kevesen merték volna feltenni egész havi1 fizetésüket. Pedig a csoda megtörtént. Az ellentétes töltésű érzelmek végigkísérték a találkozót. Előbb az Izzó vezetése köszöntötte Nagy Tibort, aki a közönség szavazatai alapján az év legjobb hazai játé- k ősünk bizonyult, majd gyászszü­net következett. Egyperces néma tisztelgéssel adóztak a jelenlevők Csima György napokban elhunyt édesanyjának emlékére. A hatalmas tétnek megfele­lően feszült hangulatban kez­dődött az összecsapás. Az Izzó azonnal magához ragadta a kezdeményezést, az 5. percben Híres szabálytalankodott Bán­földivel szemben, :Fekete "Jól találta- el a szabadrúgást, a bal felső sarokba tartó labdát azonban Zsiborás védte. A 15. percbén egy újabb szabadrú­gás-variációt csodálhattak meg az MTK játékosai, Csima Fekete elé tálalt, aki Répási- hoz emelt, a csatár alig lőtt fölé. A 22. percben Nagy vé­gezhetett el szabadrúgást, Oroszki csúsztatott fejesét bra­vúrral védte Zsiborás. Már a fent említett szabadrúgások számából is kiderülhetett, hogy szikrázóan kemény volt a meccs, a váciak orvosa és gyúrója csak másodperceket töltött a kispadon ülve, egyik sérült játékostól a másikhoz szaladgált. Az MTK első helyzetére a 23. percig kellett várni, Han­nich szabadrúgását Jován fe­jelte közelről a kapu fölé. A 31. percben Nagy Tibor húzott el, beadását Zombori kapásból küldte kapura, Zsiborás láb­bal szögletre mentett. Az óriá­si helyzetet aztán a 37. perc­ben már sikerült gólra válta­ni, Nagy ívelt be szögletet, Va­dász Oroszki elé fejelte a lab­dát, aki középre adott, Répási pedig fordulásból a jobb felső sarokba bombázott (1-0). A vezetés megszerzése után behúzódott a Vác, főként a védekezésre koncentrált. Az MTK felébredt, s menteni a menthetőt alapon támadni kez­dett. Előbb Balog T. fejese ve­szélyeztette Koszta kapuját, majd a 44, percben Jován már nem hibázott, Lörincz felvá­gásáért ítélt szabadrúgást Han­nich gurította Jován elé, aki laposan a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A második félidő is váci ro­hamokkal kezdődött, előbb Zombori, majd Oroszki pus­kázott el ígéretes lehetőséget. Az Izzó erőltette a támadást, de úgy tűnt, a helyzetkihasz­nálással ezen a napon is ha­dilábon áll. A 70. percben az­tán megtört a jég, Nagy indí­totta Zomborit, Hahn szöglet­re szerelt. Víg Péter ívelte be a sarokrúgást, Fekete emelke­dett a legmagasabbra és öt mé­terről, Zsiborás „szeme között” a kapu közepébe fejelt, 2-1. A mérkőzés hátralevő perceiben már nem történt ugyan lejegyez­nivaló esemény, mégis a feszült­ség szinte kézzelfoghatóvá süfús'j- dött a levegőben. A közönség óriá­si hangerővel buzdította a váciakat, az MTK pedig elkeseredetten pró­bálkozott. .Bizony, a kék-fehérek­nek csak egyetlen lehetőség kínál­kozott. hogy elveszítsek az arany­érmet : ha Vácott egygólos veresé­get szenvednek, és a Dózsa két gól különbséggel győzni tud. A rádió körkapcsolásából azonnal értesülhettünk róla: ez a csúfság velük megesett. Ezért azonban csak magukat okolhatják, játéku­kon egyáltalán nem látszott, hogy a bajnoki aranyéremért hajtanak. A mérkőzés után a közönség ha­talmas ünneplésben részesítette az osztályozót is elkerülő váci együt test, a csalódott MTK-jáékosok pedig jó Időre emlékezetükbe vé Fik azt a fejmosást, amit felin­dult niestet üktől, Verebes József­től kaptak az öltözőben. Csalik János, a Vác edzője : Eny- nyivei tartoztunk az Újpestnek és saját magunknak is. hiszen a li­lák kudarckorszakát éppen mi in dítottuk el. Különben bravúrnak érzem, hogy a Magyar Kupa-mér­kőzések miatt óriási idegi megter­helés ellenére, a fiúk éppen ak­kor tudták hozni magúkat, ami­kor a legjobban kellett. Végtele­nül örülök, es ezúton is szeretném megköszönni a csapatnak a remek teljesítményt. Verebes József, az MTK edzője: Játékosaim nem bírták elviselni a hatalmas idegi terhet. Iványi Károly, az Izzó ügyveze tő elnöke: Nem találok szavakat: Briinyi Béla, az MTK szakosz tály vezető je : Megérdemeltük a ve­reséget, ami egyben a bajnoksá gunkba is került. Aki nem tudja hozni formáját a legfontosabb meccseken, az nem is érdemel bajnoki címet. Jobban akarta győzelmet a Vác. Németh Andrea Az NB I utolsó fordulójának eredményei: Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 2-0. FTC—Vasas 3-3, Pécs —Haladás 4-1. Debrecen—Veszprém 1-0. Videoton-Waltham—Rába ETG 1-0, Siófok—Tatabánya 1-3, Csepel —Békéscsaba 2-0. AZ NB I VÉGEREDMÉNYE 1. XJ. Dózsa 30 18 4 8 43-20 58 2. MTK-VM 30 18 4 8 48-26 58 3. Ferencváros 30 13 9 8 48-34 48 4. Pécsi MSC 30 13 9 8 37-23 48 5. Tatabánya 30 13 4 13 24-28 43 6. Veszprém 30 10 11 9 27-24 41 7. Siófok 30 10 9 11 31-34 39 8. Vasas 30 10 9 11 35-42 39 9. Videoton-W. 30 9 11 10 26-30 31 10. Békéscsaba 30 10 8 12 26-34 31 11. Váci Izzó 30 8 12 10 30-31 36 12. Rába ETO 30 7 14 9 34-30 35 13. Bp. Honvéd 30 9 8 13 31-39 35 14. Debrecen 30 7 14 9 20-30 35 15. Haladás 30 9 6 15 33-46 33 16. Csepel 30 5 10 15 27-49 25 1990. MÁJUS 28. 4íregíiúk Mai műsor Az öregfiúk labdarúgó-bajnok­ságban ma az utolsó előtti, a 10. forduló következik. A mérkőzé­sek 17 órakor kezdődnek. I. osztály: Dunai Kőolaj—Üllő, Diósd—Poraaz, Fót—Szigetmonos­tor, Váci Izzó—Gödöllő, Tápió- szecső—Dunakeszi Konzerv, Göd— Dunakeszi Vasutas. II. osztály. Északi csoport: Bag —Szentendrei Petőfi, Szentendrei Papír—Veresegyház, Kerepes—Er­dőkertes, Kartal—Budakeszi, Érd- Mogyoród, Piliscsaba—Pilisszántó, Déli csoport: Pécel—Vecsés, Tak­sony—Nagykóta, Dunaharaszti—Tá- piószele, Vácszentlászló—Örkény. A 26 éves münsteri Anje Knief, a budaörsi torna szépe Már rendeztek női kézilab­datornát a Leo Kupáért, azon­ban most először indultak külföldiek; az NDK-beli BSG Post Berlin, valamint az NSZK-beli SC Münster 80 részvétele avatta nemzetközi­vé a küzdelmet. ’INNEN—ONNAN © Hétfő este 20.30 órakor „sem­leges színhelyen”, a franciaországi Nimes-ben játssza a sportág tör­ténetének 638. hivatalos mérkőzé­sét Magyarország laboarúgó-válo- gatotttja az olaszországi világbajno­ki döntőben fellépő Egyesült Arab Emírségekkel. © A Szegeden megrendezett nemzetközi kajak-kenu regattán 22 világbajnoki verseny számból ti­zenegyben született magyar győ­zelem. Ez mindenképpen azt jelzi, hogy a sikersportág legjobbjainak- f elkészülése jó, s a jövőt illetően a legszebb reményekre .jogosít. ® Csányi Béla kettős sikerével ért véget Innsbruckban a teke-vi­lágbajnokság egyhetes küzdelem­sorozata. A 40 éves, immár 11-sze- res világbajnok mind a napi tel­jesítményéért, mind az összetett elsőségéért aranyérmet érdemelt ki. Zárónapi százszázalékos telje­sítményével a magyar válogatott végzett az éremtáblázat első he­lyén. © Suhlban, a sportlövő Világ­kupa-viadal zárónapján a futó­céllövésben — ez nem számít be a VK-pontversenybe — hármas ma­gyar siker született. A győzelmet 592 körrel Sike József szerezte meg Solti Attila (589 kör) és Ángyán József (588) előtt. A 21. hét Totóeredmények 1. Csepel—Békéscsaba 2-0 1 2. Ferencváros—Vasas 3-3 x 3. Ü. Dózsa—Bp. Honvéd 2-0 1 4. Váci Izzó—MTK-VJVfc 2-1 1 5. Barletta—Brescia 1-1 x 6. Cagliari—Triestina l-l x 7. Como—Licata 2-0 1 8. Cosenza—Avellino 1-0 1 9. Foggia—Monza 1-0 1 10. Parma—íteggiana 2-0 1 11. Pescara—Catanzaro 0-1 2 12. Reggina—Ancona 0-2 2 13. Torino—Messina 3-0 1 14. Padova—Pisa 0-0 x Érdi pontok Tatáról Közbeszólt a A labdarúgó NB Ill-ban e héten csak három csapatunk játszott otthon. A Dunai Kő­olaj váratlan vereséget szen­vedett hazai' pályán. A Duna csoport mérlegét a Tatán dia­dalmaskodó Érd javította, no m g a Dömsöd, amely már ko­rábban lejátszotta a mostani fordulóba kiírt találkozóját, s 2-1-re nyert a Magyar Kábel otthonában. DUNA CSOPORT H. BUDAI SE—DVSE 1-0 (0-0) Bodor u., 100 néző. V.: Windisch. Dunakeszi VSE: Hernádi — Török, Fekete, Kiss, Horváth, Steidl, Gyöngyösi, Cseh, Tor- teli, Tóth (Vörös), Vanda. A közel egyforma játékere- jű csapatok mérkőzésén a Vasutas-csapat nagyobb gólará­nyú vereségét kapusuk aka­dályozta meg. Gól: Csintalan. Kiállítva Vörös (mérkőzés lefújása után a játékvezetők megsértése mi­att). Jó: Hernádi (a mezőny legjobbja). Fekete és Steidl. Gál István D. KŐOLAJ- PÉNZÜGYŐR 1-2 (0-1) Százhalombatta, 300 néző. V: Vajda. D. Kőolaj: Lénárt — Tep- szics, Szigeti, Csomós, Nemes, Kövesi, Papp, Kovács (Hen­rik), Csorba, Králik, Károlyi II. (Juhász). A szervezetten, nagyobb lelkesedéssel játszó vendég­csapat megérdemelten vitte el a három pontot. Gól: Papp, ill. Bozsik, Lakatos. Jó: Lé- nárt, Kövesi. Szvoboda Miklós TATA—ÉRD 1-3 (0-3) Tata, 200 néző. V : László. Az érdiek feledtetve a múlh heti kisiklást, már az első fél­időben eldöntötték a három pont sorsát. A katonácsapat a második félidőben már csak szépíteni tudott. Gól: Héring, ill. Bajor, Tóth, Nagy A. Harmath Antal MÁTRA CSOPORT BAG—NÉZSA 3-1 (0-0) Bag, 500 néző. V.: Kovács L. BSE: Csontos — Szabó, Ró­zsavölgyi, Varga, Baranyi, Markráf, Gerendái, Lipcsei, Breznai (Krizsán), Őszi (Mag- lódi), Szanyi. Jó iramú, változatos mérkő­zésen nehezen tört meg a jég a jól játszó vendégek ellen. A 48. percben szerzett hazai gólt nem sokkal később kiegyenlí­tette a Nézsa, majd az újabb bagi találatok a megérdemelt hazai győzelmet jelentették. Gól: Gerendái, Breznai, őszi. Jó: Baranyi, Varga, Geren­dái ill. Jámbor. Nagy Károly További eredmény: Török- szentmiklós—Gödöllői SC 0-3. ALFÖLDI CSOPORT CSONGRÄD—BEM SE 2-1 A ceglédiek veresége miatt ismét helycsere volt az élen, újból a Kecskeméti TE vezet. Sasadi akció a Post Berlin el­leni zárótalálkozón Budaörsön, az úgynevezett kék iskolában zajlott a csa­tározás. Kisfalvi István, a szervezőbizottság vezetője, a megyei kézilabda-szövetség főtitkára tartotta a nyitó-, s egyben záróbeszédet. Ott volt a XI. kér. szövetség vezetője, Forgony Alfréd is, hiszeft a sasadiak a kerület rendezésé­ben zajló Bp. II. osztályú baj­nokságban játszanak, s most veretlenül váltottak jegyet a fővárosi első vonalba. Az NB I/B-s Csepel Autó tornaelsőségét várták a szak­emberek, de a budaörsi együt­tes keresztülhúzta a számí­tást. A nyitómérkőzésen ke­rült szembe egymással a két Pest megyei csapat, s rpegle- petésre a sasadiak legyőzték a magasabb osztályú ellenfelü­ket. s így a végső sorrendben is megelőzték őket. A sziget- szentmiklősi gárda előző nap bajnokit játszott, s minden bizonnyal ez is kihatott telje­sítményükre. A helyiek — sorukban Pusz­tai László, a Sasad SC ügy­vezető elnöke, Kilin Sándor szakosztályvezető, Pjéter Ist­ván edző — mindent megtet­tek a sikeres lebonyolítás ér­dekében. Kedves színfoltként a torna - legszebb játékosát ij megválasztották. A zsűri dön­tése értelmében a münsteri Anje Knief érdemelte ki ezt a titulust, amelyhez egy szép porcelán bonbontartó társult, A külföldiek tegnap a Duna­kanyarba kirándultak, ma pe« dig a Balatonhoz utaznak. A Len Kupa női kézilabdatol* na jegyzőkönyve. A sorrend: 1. Sasad SC fMtkf Jánosné. Sípos Györgyi. Borsof Gyöngyvér. Tafferner Ágnes. Ko­vács Hilda. Tamási Mária. Susi Mária. Sturm Teréz. Sajtfai Ernő' né. Házler Zsuzsa. Pjéter István- né. Szakály Mária. Légrádi Éva) 6 ponttal. 2. Csepel Autó 4. S, Post Berlin 2, 4. Münster 0 pont­tal. A legjobb kapus: Mike János­né (Sasad SC). gélkirály: Sallai- né Ecser Mária, a legtechnikásabb játékos: Karola Salb (Post Ber­lin). a legsportszerűbb csapati Münster. Kép és szöveg: Reitter László Tart a páros verseny Gólzápor Újfalun . A megyei labdarúgó-bajnok­ság utolsó előtti fordulójában az első két helyezett egyaránt nyert, így csak a finálé tisz­tázza véglegesen a bajnoki cí­met. A Dány 2 ponttal vezet. SZ.-ŰJFALU—SÜLYSÁP 9-0 (4-0) Szigetújfalu, 500 néző. V.: Boros K. Gólrekordot javított a hazai csapat. Gól: Puszmog (3), Pásztor (2), Széger (2), Bé­kési, Koroknyai. Jó az egész hazai csapat, ill. Turcsi. (Ifi: 6-2.) PILIS—GÖD 2-1 (0-1) Pilis, 300 néző. V.: Horváth M. A nagy elszántsággal küz­dő vendégek a 11. percben előnyhöz jutottak, majd tar­tották a labdát. Szünet után kihagyott helyzeteket köve­tően megfordította az ered­ményt a Pilis. Gól: Maczkó, Szűcs, ill. Nagy L. Jó: Kocsis, Háluszka, Németh, Csetneki, ill. Balázsi, Varnyaczki, Var­ga Cs. (Ifi: 4-1. Tud.: Borgu­lya Károly.) PSC—ASZÓD 2-0 (0-0) Pilisvörösvár, 150 néző. V.: Bokor. Helyenként jól és szel­lemesen játszott a Vörösvár. Gól: Erdővégi, Harnisch. Jó: az egész hazai csapat, ill. Kiss, Tóth. (Ifi: 6-4. Tud.: Guth György.) FÓT—T.-MÄRTON 0-0 Fót: 250 néző. V.: Malina. Gyenge bíráskodás mellett a házai gárda az első félidőben gólokkal vezethetett volna, de egy ponttal kellett beérnie a lelkesen küzdő Tápiószent­márton ellen. Jó: Vigh, Püs­pöki, ill. Aszódi, IU, Mester, Sztelik. (Ifi: 6-0. Tud.: Rich­ter János.) DÁNY—SZTK 3-1 (0-0) Dány, 300 néző. V.: Lovász. A bajnokaspiráns nagy lendü­lettel kezdett, de a szívósan védekező vendégek ellen sor­ra kimaradtak helyzeteik. Szü­net után 3-0-ra elhúzott a Dány. Gól: Krisztin, Vám, Gu­lyás, ill. Holik. Jó: Horváth Tibor, Gulyás, ill. Bakó. (Ifi: 6-0. Tud.: Ambrózy István.) DUNAVARSÄNY—HERNÁD 2-0 (1-0) Dunavarsány, 200 néző, V.: Kiss Tibor. Mindkét félidőben kiegyenlített küzdelem volt. À tartalékosán játszó hazai csa­pat (melynek minden tagja maximális dicséretet érdemel) jobb helyzetkihasználása révén nyert. Gól: Pribeli {2). (Ili: 0-6. Tud.: Papp Tibor.) An|e leit a í®rna szépe csoda Vácott Autó-előzés Budaörsön Tíz aranyérmes alléia Fótiak a Népstadionban öt éve alakult a nevelőott­honok sportegyesülete, a Start DSE, s idén ötödik alkalom­mal rendezték a Start-diák­olimpiát. A hat területi via­dal legjobbjai — kétszázan — vetélkedtek a Népstadion­ban, sorukban népes (62 tagú) atlétaküldöttséggel a fóti gyermekváros. Kunszt Gábor- né, Povázsay György és Mádi Károly testnevelők tanítvá­nyai kitűnően helytálltak, hi­szen tíz aranyérmet hódítottak el, s ehhez négy ezüst és két bronz társult. A gyermekvárosi győztesek név­sora. III. korcsoport. Négypróba: Krek Krisztina. IV. korcsoport. Kislabdahajltás : Maka Lídia. V. korcsoport. ötpróba: Horváth Andrea. Kislabdahajltás: Szénást Tímea. Távolugrás: Drobilits Dó­ra. VI. korcsoport, ötpróba: Bo­rús Júlia. 100 m: Schier Berna­dett. 400 m: Bokor Pálma. 800 m: SUlyl Agnes. Kislabdahajítás: Papp Mónika. A Népstadionból külön autóbu­szok vitték Fótra a gyerekeket a kézilabda-viadalra, mig a fiúk helyben maradtak, a fővárosban zajlott ugyanis a kispályás foci­csatározás, amelyen 2 fóti csapat i A négypróbagyőztes Krel ' Krisztinának Nagy Kálmán, í - Start DSE elnökségi tagja adji 1 át az aranyérmet