Pest Megyei Hírlap, 1990. május (34. évfolyam, 101-126. szám)

1990-05-21 / 117. szám

Túl meleg volt a bundához Az utolsó forduló dönt VASAS—VÁCI IZZÓ 1-4 (0-1) Eáy utca, 5 ezer néző. V.: Puhl. Vasas: Andrusch — Mészöly, Komjáti, Geress — Pecha (Tu­boly), Kecskés (Zircher), Galaschek. Gubucz, Szalánszky — Szabadi, Duró. Vác: Koszta — Balog, Kardos, Talapa — Zombori (Vig), Nagy T., Bánföldi, Fekete, Csima — Répási (Kosztomikj, Oroszki. Gól: Gubucz (78. p.), illetve Répási (17. p., 52. p.), Nagy T. (84. p.), Oroszki (91. p.). Jók: Komjáti, Mészöly, illetve Répási, Zombori, Nagy T., Oroszki. Sárga lap: Pecha (54. p.). Szalánszky (87. p.). „A nagyok” fellépését megelő­ző tartaléktalálkozón b-3 arány­ban nyertek a váciak, s akkor még a bizakodó Duna-parti szur­kolók sem hitték, hogy az Izzó első csapata hasonló, gólzáporos, „közte három” győzelmet arat. A lelátón üldögélek szinte kivétel nélkül a bunda lehetőségét la­tolgatták. A szakértő szurkolók szópárbajának egy erélyes Vasas­drukker vetett véget, azzal a bölcsességgel: „az NB Il-ben nem adhatja vissza a Vác a pon­tokat!” Mindenesetre a követke­ző 90 percben a Vasas teljesítmé­nye állt jóval közelebb a másod- osztály színvonalához. A mérkőzés előtt a Vasas vezetői köszöntötték Komjáti Andrást, aki utoljára lépett játékosként a Fáy utcai kö­zönség elé. Az egyszeres vá­logatott népszerű labdarúgó 433 alkalommal öltötte ma­gára az angyalföldi együttes mezét. Ettől kezdve nem sok ünnepelni valója akadt a ha­zaiaknak, már a második percben vezetést szerezhettek volna a váciak. Oroszki be­adását Répási fejelte kapura, az álmélkodó Andrusch he­lyett Gubucz tisztázott. Két Vasas-helyzet következett, előbb Duró, majd Szalánszky ugrott ki, de mindkettőjük­nek megoldhatatlan feladatot jelentett Koszta eszén ailjár- ni. Az Izzó egymás után vezet­te gyors akcióit, főleg Zom­bori és Oroszki volt elemé­ben, igaz, a velük szemben védekező Szalánszky is Os- car-díjas statisztának bizo­nyult. A 17. percben is ők voltak a főszereplők, Zombo­ri labdájával Oroszki csele­zett az alapvonalnál, beadá­sát Répási kotorta a hálóba (0-1). Továbbra is a Vác táma­dott. Andrusch kapuja ál­landó veszélyben forgott. A másik oldalon Koszta sem unatkozott, Szabadi két al­kalommal is teljesen egyedül vezethette kapura a labdát, de előbb Koszta védett ma­gabiztosan, majd Kardos sze­relte könnyedén. A félidő utolsó tíz perce gyengécske labdázgatással telt, a játék­vezető sípszava valóságos megváltás volt. A közönség fütyült, és bundát skandált, csak a maroknyi váci csoport éltette csapatát. A második játékrészt is vá­ci helyzetek vezették be, Oroszki, majd Balog puská­zott el óriási lehetőséget. A fölény az 52. percben érett góllá, igaz, egy tálcán kínált helyzetből. Andrusch rosszul végezte el a kirúgást, a Vasas­védők nem figyeltek, Répási mellel megszelídítette a lab­dát, majd néhány lépés után a kétségbeesetten vetődő ka­pus mellett a jobb sarokba lőtt (0-2). Az újabb váci gól után hatal­masat esett a mérkőzés eddig sem túl magas színvonala. Mé­száros Ferenc, a Vasas edzője kettős cserével próbálta felrázni együttesét, de Zircher és a hosz- szú sérülés után először pályára lépő Tuboly beállítása sem sokat segített. A hazaiak támadtak ugyan, de mintha titokban meg­egyeztek volna, hogy addig sen­ki sem próbálhat kapura rúgni, míg valamennyi társ hozzá nem ér a labdához. A váciak is cse­réltek, a két gólt szerző Répási helyére védőjátékost, Kosztolni- kot hozta be Csank János. A 78. percben aztán bepré­selte a felzárkózást jelentő gólt a Vasas. Szalánszky be­adását Gubucz előrevetődve fejelte a kifutó Koszta lá­bai között a hálóba (1-2). A szépítő gól után érdekes jele­netek játszódtak, a váciak a lelkes Zombori és Oroszki jóvoltából eljutottak ugyan a Vasas kapujához, szögletet harcoltak ki, de a társak minderről tudomást sem vé­ve. leszegett fejjel futottak vissza saját kapujuk előteré­be. Csank János a kispadról integetve próbálta támadásra ösztönözni játékosait. A lidérces perceknek aztán Nagy Tibor vetett véget. Csi­ma ugrott ki Tuboly iíszkí- séretében, középre emelt, az érkező Nagy pedig a kapu kö­zepébe lőtt (1-3). A felléleg­ző váci szurkolókra Zircher ijesztett rá. közeli fejese a kapufán csattant. A 87. percben Szalánszky csúnyán felvágta Zomborit, amiért sárga lapot kapott. A Vasas játékosa sehogy sem bírt a fantasztikus lelkese­déssel hajtó, jóval gyorsabb vácival, s ezért a felrúgásért a piros lap sem lett volna A labdarúgó NB í/I-ban szombat—vasárnap újabb for­dulót bonyolítottak lev A kö­vetkező eredmények születtek: Alföldi csoport Honvéd Bem SE— Mezőkovácsháza 2-0 (1-0) Cegléd, 300 néző. V : Berger Bem SE: Hatvani — Szegei (Bene), Balogh, Regele, Kóró- di, Horváth P., Kovács, Héj- jas, Bontovits, Lehnei’t, Török. Horváth jobb oldalról ívelt kapura és a léc alá tartó lab­dát a kapus szögletre ütötte. A beívelődő szöglet az egyik já­tékoson megpattant, a labda Regeiéhez került, aki a hálóba lőtt. A ceglédiek második gólja a 67. percben esett, amikor Tö­rök mintaszerű beadásit Leh­ne rt tejelte a sarokba. Gól: Regele, Lehnert. Jó: Balogh, Regele. Héjjas. Ungureán László Duna csoport Dunakeszi VSE— Tatai Honvéd 0-1 (0-0) Dunakeszi, 300 néző. V.: Pam- minger Dunakeszi: Hernádi — Tö­rök (Lakatos), Kraft, Kiss, Horváth, Szőke, Vörös, Cseh, Tóth, Steid'l, Gyöngyösi. Mélyen formája alatt ját­szott és nagyon rossz napot fogott ki a Dunakeszi. A ven­dégek 11-esből lőtt góllal a 65. percben jutottak három baj­noki ponthoz. Jó: Lakatos. (Ifi: 2-4) Buchard Tibor Érdi VSE—D. Kőolaj 1-2 (1-0) Érd, 1100 néző. V.: Nagy Ferenc. Érd: Szimandl — Török, Pánczél, Szabari, Csillag, Tóth, Nagy (Mészáros), Káro­lyi (Habos G.), Bajor, Csizma­dia, Czeróczki. D. Kőolaj: Lénárt — Tep- szics. Szigeti, Nagy, Horváth, Csomós (Henrik), Kövesi, Ko­vács, Csorba, Králik, Károlyi (Juhász). Mindkét csapat nyílt sisak­kal vette fel a küzdelmet, de igazán nagy gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. A 30. percben Csizmadia lerázta az őt üldöző Tepszicset, majd 10 méterről nagy gólt lőtt a hosszú sarokba. Ezután a battaiak erőszakos játékukkal fordítottak a mér­kőzés állásán. Mindössze két gólhelyzetük volt, de ezt jól időzítették, az utolsó tíz perc­ben lőtt góljaikkal. A két szomszédvár rangadóján négy hazai győzelem után első ve­reségét szenvedte el ebben az évben az érdi csapat. Gól: Csizmadia, illetve Csorba, Henrik. Jók: Szabari, Csizmadia, Czeróczki, ill. Csomós. Károlyi. Harmat Béla túlzás. A 91. percben az Izzó megadta a kegyelemdöfést: Koszta kirúgásával Oroszki ló­dult meg, s tíz méterről And­rusch mellett a bal sarokba lőtt (1-4). Csank János, a Vác vezető edző­je: Ez a győzelem már régóta benne volt a csapatban, s ha korábban ki}ött volna, most nem kényszerülnénk ilyen idegőrlő mérkőzéseket játszani. Vélemé­nyem szerint szenzációsan, át­gondoltan játszottunk, igaz, a Va­sas olyan formációt választott, ami nekünk feküdt. Németh Andrea A forduló további eredményei: Bp. Honvéd—Siófok 2-1, Haladás —Csepel 2-0, Rába ETO—Debrecen 1-1, Tatabánya—Videoton-Wiltham 1-0, Veszprém—FTC 1-1, Békéscsa­ba—C. Dózsa 1-4. A labdarúgó NB I állása a 29. forduló után 1. MTK-VM 29 18 4 7 47-24 58 2. Ü. Dózsa 29 17 4 8 11-20 55 3. Ferencváros 29 13 8 8 45-31 47 4. Pécs 29 12 9 8 33-22 45 5. Veszprém 29 10 11 8 27-23 41 6. Tatabánya 29 12 4 13 21-27 40 7. Siófok 29 10 9 10 30-31 39 8. Békéscsaba 29 10 8 11 26-32 33 9. Vasas 29 10 8 11 32-39 38 10. Rába ETO 29 7 14 8 34-29 35 11. Videoton-W. 29 8 11 10 25-30 35 12. Bp. Honvéd 29 9 8 12 31-37 35 13. Váci Izzó 29 7 12 10 28-30 33 14. Haladás 29 9 6 14 32-42 83 15. Debrecen 29 6 14 9 19-30 32 16. Csepel 29 4 10 15 25-49 22 Mátra esoport Gödöllő—Hatvan 0-1 (0-1) Gödöllő, 2800 néző. V.: Mar­osok. GSC: Nagy — Lebbek, Krő- zsel, Zimonyi, Tömböly, Iva- novics, Seregi, Markóczi (Ba- ranyi), Kovalik, Varga (Szabó S.) Simon. Az aranyrangadón a gödöl­lőiek nagy iramban kezdtek, de minden támadásukat kö­zépen erőltették. A vendégek kontrái végig veszélyesebbek voltak. A 35. percben egy ilyen kontrából szerezték meg a mérkőzés egyetlen gólját. Gól: Bazsó. Jók: Nagy (a mezőny legjobbja) Zimonyi, ill: Sáfrán, Varga J., Füzér, Hegedűs. (Ifi: 0-0.) Könczöl László s Számtalanszor beigazolódott S már a mondás igazsága, mi- S szerint „jó kezdés fél siker”. S En ezt annyival toldanám meg, S hogy minimum. Mármint mini- S műm fél siker. A hétvégi két- napos Pest megyei atlétikai í bajnokságról ugyanis egyértel- j műén mint pozitív eredmény- « ről lehet szót ejteni. A kellemes meglepetések so­ra már a vasárnapi verseny­napon, a Bp. Honvéd Tüzér utcai, műanyagbevonatú pá­lyájára való megérkezésemkor elkezdődött. A versenyirodába lépve ugyanis a megyei atléti­kai vetélkedők állandó mun­katársainak egyike, Pénzes Ad­rien egy valóban minden igényt kielégítő versenyjegyző­könyvet nyomott a kezembe. Több mint csodálkozásomat látván, gyorsan megjegyezte: „Tíz perccel az utolsó szám befejezését követően már a mait is megkaphatja!” Némi bizonytalankodással, de „vettem” a felajánlást, és elvegyültem a több száz ver­senyző. s legalább annyi edző és érdeklődő között. Volt mi­re figyelni, hiszen párhuzamo­san zajlottak a futó-, az ugró- és a dobószámok, miközben Burján Attila, az utóbbi né­hány év első számú helyi ese­ményközlője mixelte a zenét az aktuális tudnivalókkal és a kapcsolható érdekességekkel. Bizonyára az atlétáknak is jól jött a baráti szó, a kiegészítő információk, amelyeket Bur­ján egyre színesebben ötvöz kerek egésszé. Az első beszélgetőpartnerem a dunakeszi Winkler András volt, akit szinte az emelvény­ről halásztam le, aranyérem­mel a nyakában. Ö a 200 mé­teres síkfutásban bizonyult a legjobbnak, bár erre a számra csak átrándult. — Korábban csak 100 méteren in­dultam, a mai az első próbálkozá­som a hosszabb vágtaszámban — Dunakeszi, Gödöllű: bánat Érden nyert a Kőolaj 1990. MÁJUS 21. Magyar derbi Bozsik-siker A lovas világjátékokra készülő hazai négyesfogathajtók számára a magyar derbivel kezdődött a versenyidény. Gyönyörű környe­zetben, a szilvásváradi lovaspá- lyán mérhették össze tudásukat. Áz első versenyszámban, a díjhaj­tásban. a tápiószentmártoni Bo- zsik József nyújtotta a legjobb tel­jesítményt. megelőzve a Dömsödi Dózsa Metsz versenyzőiét, Sioos Latost, Maratonhaitásban is a leg­utóbbi vb b”onzérmese. Bozsik diadalmaskodott ugyancsak Sipos előtt. A befejező akadályhaitást a bu­gaci Juhász László nyerte, Bozsik a második helyen végzett. Az ösz- szetett versemében a taoiószent- mártoni kiválóság fölényesen nyert, megelőzve a dömsödi Sipos Lajost. Gödöllőn Gyeplabda NB 1. A csoport Gödöllői SC—Budai Pedagógus Vi- diphon SE 1-3 (1-1). Gödöllő. V. : Hamikus J.. Puskás Gy. GSC: Támba — Mészáros B.. Bankó I. S., Majovics (Kassai), Dó­ka — Nagy F.. Prutek János. Ba­konyi — Hegedűs E., Heim. Bo­gár. Edző : Prutek István. A helyzeteit jobban kihasználó Pedagógus csak szünet után tud­ta biztosítani győzelmét a köze! egyenrangú ellenfelével szemben. G. : Prutek János (7-esből). Jó: Bankó I. S.. Prutek János, Bako­nyi, Mészáros B. A bajnokság állása 1. Építők SC I 6 6-------15- 3 12 2 . Bp. Volán SC I 6 5 — 1 19-10 10 3. Bp. Ped. Vidiphon 6 3—3 11-16 6 4. Építők SC II 6 114 7-13 3 5. Gödöllői SC 6 114 8-15 3 6. Novitax Sp. SE I 6 1—5 15-18 2 — öváry — Gólzápor Gödön cs Szigcíújíalun Dányi győzelem Bugyin sértéséért kiállították. A pará­désan játszó Újfalu megérde­melten nyert, ilyen arányban A megyei labdarúgó-bajnok­ság első osztályában teljes for­dulót bonyolítottak le a hét végén. A következő eredmé­nyek születtek: BUGYI—DÁNY 2-3 (0-2) Bugyi, 400 néző. V. : Tóth K. A mérkőzés képe alapján igazságos eredmény született. Gól: Szatmári, Tatár, ill. Vám, Tóth, Kovács. Jók: Cser- nus, Nagy, Pölcz, ill. az egész vendégcsapat. (Ifi: 7-1. Tud.: Rim Mihály.) SÜLYSÁP—PILIS 1-1 (1-1) Sülysáp, 200 néző. V.: Os- vart. Nagy iramú mérkőzésen sok helyzetet hagytak ki a helyiek. Gól: Székely, ill. Szűcs. Jók: Dinnyés, Velkei, Turcsik, ill. Nyúl, Haluska, Kocsis. (Ifi: 4-1. Tud.: Csaba János.) TÁPIÓSZENTMÁRTON— GEAC 2-2 (2-2) Tápiószentmárton, 300 néző. V.: Dörnyei. A hazai csapat végig irányí­totta a játékot, de két bírói té­vedés megfosztotta a győze­lemtől a mártoniakat. Kiállít­va: Tóth Jenó (GEAC). Gól: Sponga (2), ill. Hartai, Puskás. Jók: 111, Sponga, Ké­zér, ill. Hartai, Puskás. GÖD—FŐT 0-4 (0-2) Göd, 1500 néző. V.: Kran- csár. A fóti csapat nem adott le­hetőséget a hazaiaknak, végig magabiztosan, gólratörően ját­szott, A gólkülönbség még na­gyobb is lehetett volna. Gól: Papp S. (3), Fejes. Jók: Varnyaczki, Petró, ill. Végh, Misnyovszki, Papp, Püspöki. (Ifi: 3-2. Tud.: Richter János.) HERNÁD—NAGYKÖRÖS 4-2 (1-1) Hernád, 100 néző. V.: Szabó. A hazai csapat a II. félidő­ben jó játékával nyert az el­fáradt Nagykőrös ellen. Gól: Lelovics, Németh, Cze- rovics, Kollár, ill. Mari, Csi­kós. Jók: Szabó, Németh, Le­lovics, ill. Mari. (Ifi: 2-1. Tud.: Brezsák János.) SZIGETÚJFALU— SZENTENDRE 7-0 (5-0) Szigetújfalu, 500 néző. V.: Kása. _ Már a 30. percben 3-0-ra ve­zetett a Szigetújfalu, a 35. percben a szentendrei Pável- kovicsot a játékvezető meg­Gól: Békési (2), Száger (2), Pásztor (2), Koroknyai. Jók: az egész hazai csapat, illetve senki. (Ifi: 0-1. Tud.: Horváth István.) SZÍGETSZENTMIKLÓS— PILIS VÖRÖSVÁR 2-0 <l-0) Szigetszentmiklós, 400 néző. V: Nagy. Jó mérkőzésen, jó játél:ve­zetés mellett nyert az SZTK. Gól: Bálint, Czető. Jók: Bé- nyei, Sós, Dundics, Czető, ill. senki. (Ifi: 4-0. Tud.: Gere Sándor.) ASZÓD—DUNAVARSÁNY 2-1 (2-0) Aszód, 200 néző. V.: Silye. A mérkőzést bensőséges ün­nepség előzte meg, Silye já­tékvezető búcsúzott a bírásko­dástól. Szoros aszódi győzelem született annak ellenére, hogy a hazaiak nem produkálták megszokott játékukat. Gól: Németh, Bokros, ill. Faggyas. Jók: Burján, Bokros, Kovács, ill. Faggyas. (Ifi: 6-0. Tud.: Gazsó Pál.) Ciaíorltágvnúl Kerék-páros A kerékpárosok páros országúti bajnokságát a Biatorbágy és Bicske közötti országúton rendezték meg. Az 50 kilométeres távot a debre­ceniek kettőse. Szmirnyák Zsolt és Nagy II. Zoltán teljesítette leg­gyorsabban. A második helyen a Szolnoki Cukorgyár kerekesei. Molnár és Szabó végeztek, míg a harmadikon a bajnoki címet vé­dő ferencvárosi duó. Somogyi és Eisenkrammer végzett. A 20. héíen Totóeredmények 1. Bremen—Kaiserslautern 2-3 2 2. Békéscsaba—Ü. Dózsa 1-4 2 3. Vasas—Váci Izzó 1-4 2 4. Ancona—Foggia 1-3 2 5. Avellino—Reggina 2-0 1 6. Brescia—Cosenza 2-1 1 7. Catanzaro—Torino 0-1 2 8. Licata—Padova ü-1 2 9. Messina—Parma 1-1 x 10. Monza—Barletta 2-1 1 11. Pisa—Cagliari 2-2 x 12. Reggiana—Pescara 1-0 1 13. Triestina—Como 0-2 2 14. Veszprém—Ferencváros 1-1 x Pest megye atlétikai bajnokságán Jó kezdés, teljes siker A dunakeszi Winkler András aranyéremmel mutatkozott be a 200 méteres síkfutásban. A lányok 800 méteres befutójánál a sorrend: Veres Csilla (Monor), TuIHncs Andrea (CVSE) és Tóth Anna vallotta be a 190 centiméter ma­gas, szemüveges diák. — Egyéb­ként már hét éve atlétizálok a Dunakeszi VSE-ben. Maracskó Pál irányításával. Tavaly még a távol­ugrásra koncentráltam, ez évtől viszont átállok hármasra. A bajnokot elrabolják a kor­társai, jómagam pedig inkább a saját korosztályomból válo­gatok partnereket. A serdülő B korosztály gyors lábú bajno­ka, a szintén dunakeszi Kiss Gábor családi örökséget foly­tat. Édesapja ugyanis országos bajnok volt — a felnőtteknél. — Valamikor nagyon jó váltónk volt 4X100-on — emlékezett a már őszülő, volt honvédos sprinter, a fia sikereinek láthatóan örülő Kiss Ferenc. — Egykor Vácott kezdtem. (Vác)­(A szerző felvételei) Bodnár Ferenc kezei alatt tettem meg az első lépéseket, hogy azután a Kalocsay. Csutorás, Gyuiay, Kiss összetételű négyes fogattal országos bajnokok legyünk. 1965-ben az or­szágos csúcsot is megjavítottuk. Változik a kép, a leány ser­dülő nyolcszázasok vívják nagy csatájukat. Előbb a monori Veres Csilla halad az élen, de a ceglédi Tullincs Andrea elő­zi, mire Veresnek van egy re- kontrája, s a célban ismét ő az első. Nagy-nagy örömködés kezdődött, elsősorban a pálya túlsó csücskéből pillanatok alatt megkerült Nagy László- né. a monori gimnázium test­nevelő tanárának jóvoltából. — Igen-igen örülünk, ha diák­jaink sikeresen szerepelnek — ősz- szegezett a tanárnő, aki a lelkem- re kötötte Bokros Krisztina meg­említését is, aki a százas győzel­me mellett magasban és távolban is érmes helyezést tudott kihar­colni. A sort még valóban hosz- szan lehetne folytatni, de a százhalombattai, alacsony, sző­ke legényke, Stutz András ne­ve mindenképpen ide kíván­kozik. A hetedikes, mindösz- sze 35 kiló testsúlyú fiú szom­baton hatszázon aratott raj^— cél győzelmet, s vasárnap ugyanezt a bravúrt hajtotta végre 2000 méteren. Érthető volt az indiántánc, amit edző­jével, Ripszám Lászlóval együtt lejtettek, immár a zöld gye­pen. — Ez a verseny ebben a kategó­riában példaértékű — minősített Gaál László, az MH Sportlétesít­ményi Igazgatóság vezetője, az egykori élvonalbeli atléta. — Csak dicsérni lehet a szervezőket és a szép számú lelkes résztvevőt egy­aránt. Ezután az utolsó eredmény- hirdetések következtek, majd még hosszasan beszélgettem Molnár Sándorral, a megyei szövetség főtitkárával, a Bécs —Budapest szupermaratoni viadal előkészületeinek aktuá­lis történéseiről. Amikor ész­bekaptam, azonnal rohantam a versenybíróság szobájához- a beígért jegyzőkönyvért. Az aj­tó azonban már zárva volt. A nagy riadalom azonban nem tartott sokáig, a kész jegyzőkönyveket ugyanis a má­sik szobában hátrahagyták. Ahogyan előzőleg megígér­ték. (Az eredményeket a keddi számunkban közöljük.) Jocha Károly Ön biztos nyerő, ha fagyasztóládát vagy MS 25-ös típusú gázkazánt vásárol nálunk, mert készpénzfizetés esetén 2000 Ft-os, hitelre való vásárlás esetén 1000 Ft-os ajándékutalványt kap.