Pest Megyei Hírlap, 1990. április (34. évfolyam, 77-100. szám)

1990-04-09 / 83. szám

Szikrázó indiaiatok, szitkozódó újpestiek Elcsalták a mérkőzést? Váci Izzó—Újpesti Dózsa 1-0 (0-0) Vác, 4300 néző. V. : Varga S. Váci Izzó: Koszta — Nagy T., Kardos, Talapa, Csima — Ba­log Z., Fekete, Bánföldi, Víg (Kántor) — Répási, Kerekes (Ba­logh Z.). U. Dózsa: Brockhauser — Kovács E., Kósa, Szlezák — Huszá- rik, Rubold, Balog T., Zsivótzky — Katona, Bácsi (Wéber), Eszenyi. Gól: Talapa (11-esből a 81. percben). Jók : Koszta, Kardos, Talapa, Bánföldi, illetve Balog T., Szle­zák, Kovács E. Sárga lap: Kántor (89. p.), illetve Huszárik (86. p.). Piros lap: Kósa (86. p.). A hűvösre fordult idő, a sze­merkélő eső sem riasztotta el a nézőket, hiszen à listavezető Üjpesti Dózsa és a ki eső jel ölt Izzó összecsapása remeik küz­delmet, jó mérkőzést ígért. Ha­talmas lendülettel kezdtek a váciak, a 4. percben Nagy Ti­bor beadása után Fekete fe­jelt fölé. További akcióik azonban sorra elhaltak az új­pesti 16-os előterében, s a gyors kontrákból a Dózsa rendre veszélyes helyzeteket alakított kd. A 10. percben Zsivótzky 18 méterről szánta el magát lö­vésre, labdája jócskán mellé szállt. A 12. percben Katona lövését a kifutó Koszta csak kiütni tudta, az üresen tátongó kapu előtt a labda Kovács Er­vin elé pattant, de Kardos re­mek ütemű becsúszó szerelés­sel szögletre mentett. A 20. perfcben Bánföldi feje­se a kapufán csattant, de a já­tékvezető les miatt már lefújta az akciót. A 29. percben Ra­bold a 16-osról kapásból lőtt, a kapu közepébe tartó labdát Koszta magabiztosan ölelte magához. Egy perccel később újra Rubold következett, húsz­méteres szabadrúgását a bal felső sarok felett csavarta el. A 39. percben Víg ívelt be szögletet, Répási óriási hely­zetben az oldalhálót találta el. Mindkét térfélen akadt te­hát gólszerzést lehetőség, még­sem produkáltak kimondottan élvezetes első félidőt a csapa­tok. A rossz talaj, a csúszós fű miatt rengeteg pontatlan át­adás, labdaikezelési hiba aka­dályozta a folyamatos játék ki­alakulását. A szünet után rákezdett az eső, eggyel nagyobb sebesség- fokozatra kapcsolt a Dózsa is. Az 55. percben Katona a jobb szélen ugratta ki Kovácsot, aki középre adott, az érkező Bácsi 15 méterről lőtt, Koszta hatal­mas bravúrral védett. A 75. perc a váci Kántor László éle­tében lesz örökké emlékeze­tes: a BMTE-Törleytől cserélt 25 éves játékos első NB I-es mérkőzésén kapott bizonyítási lehetőséget. Egymás után vezette táma­dásait az Újpest, de a váci vé­delem a tanári módon dirigáló Kardos vezérletével szilárdan állta a sarat. Az Izzó erejéből ogy-egy szórványos kontrára futotta, s a 81. percben egy ilyen akció eredményeképp szerezte meg a hazai csapat a 3 pont sorsát eldöntő találatot. Nagy Tibor remeik ütemben indította Répásit, a váci csatár elhúzta a labdát a kifutó Brockhauser mellett, majd a földre esett. A lelátón és a pá­lyán egyaránt azon folyt a vi­ta, hegy a válogatott kapuvédő megfogta-e Répási lábát, vagy csalt a labdát ütötte el, és a csatár színészi mődon feldob­ta magát. Mindenesetre Var­ga játékvezető habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Talapa higgadtan lőt­te a jobb sarokba (1-0). A gól után elszabadultak az Indulatok a Dózsa-szurkolótá- bor petárdájától lila ködben úszó pályán. Kántor nem ákar- ta odaadni középkezdéshez a labdát, Katona kikanta a kezé­ből, mire a váci a földre esett. A tett színhelyére futott az ösz- szes játékos, sőt a már lecserélt Bácsi is berohant a kispadról. A bírók csak nagy nehezen tudtak rendet teremteni, ki- tuszkolni a játéktérről a vá­ciak orvosát, gyúróját és a dü- hődten ordító Bácsit. Néhány perc múlva Huszá­rik felváigta Kántort, a bíró a sárga lapoit mutatta fel, majd Kásának, némi meglepetésre, a pirosat is. Varga László part­jelző szerint az újpesti, védő megrúgta a váci kapust, Kosz- tát, ezért jutott a kiállítás sor­sára. Az utolsó percekben ab­szolút kaotikus állapotok ural­kodtak a játéktéren, a bíró hosszabbított ugyan, de a játé­kosok többet törődtek egymás rugdosásával. mint a játékkal. A lila-fehérek öltözőjében m •X.V »» tyK-y*» ’te» ctM» ■■■•*< ■ :<* * •* *< Talapa magabiztosan értékesítette a 11-est, Brockhauser az ellenkező irányba mozdult (Hancsovszki János felvétele) Belvárosi szolgáltató vállalat az érdi kirendeltségére felvesz temetés­rendezőt Elsősorban Érdről és a környező falvakból várnak jelentkezőket. Érdeklődni lehet Tóth Béla kirendeltségvezetőnél, cím: Érd, Janka u. 4. 2030. csak úgy szikráztak az indula­tok, érthető, hiszen meglehető­sen vitatható körülmények kö­zött kellett búcsúzniuk a ta­bella első helyétől. Varga István, a Dózsa vezető edzője: A büntető egyszerűen nevetséges, nem rosszindulat, egyértelmű csalás. Tóth András technikai veze­tő : Ezek az emberek csalják el a magyar futballt. Bene Ferenc: Jobb, ha nem mondok semmit! Brockhauser István : A lab­dát értem el először! A bíró el­csalta a mérkőzést. Kósa László : Felugrottam fe­jelni, de hozzá sem értem Kosztához. Nem tudom, miért állítottak ki. Zsivótzky Gyula: IIven inkor­rekt bíráskodást! Írja meg, hogy elcsalták a mérkőzést! Csank János, az Izzó vezető edzője:-Ügy érzem, hatalmas mérkőzést játszottunk a remek erőkből álló, szervezett Újpest ellen. Répási bravúros meg­mozdulása hibára késztette Brockhausert, ami 3 pontot eredményezett. Természetesen Talapának is döntő érdemei vannak ebben. László Attila szakosztályve­zető: Mindennél többet mond, hogy az eddigi első helyezettet vertük meg. A forduló további eredmé­nyei: Vasas—Bp. Honvéd 2-2, Debrecen—Videoton-Walfcham 2-2, Pécs—Csepel 2-0, Ferenc­város—Siótok 4-0, MTK-VM— Békéscsaba 1-1, Veszprém— Tatabánya 0-1, Rába ETO— Haladás 2-0. Németh Andrea AZ NB I ÁLLÁSA raBTSH 1999. ÁPRILIS 9. A 14. héten Totóeredmények 1. Frankfurt—Bremen ' 1-0 1 2. VfB Stuttgart—Leverkusen 0-0 x 3. Uerdingen—B. München 2-2 x 4. Mannheim—Nürnberg 1-h-X 5. Essen—Wattenscheid 0-2 2 6. Hannover—Duisburg 2-2 x 7. Freiburg—Hertha BSC 0-2<f 8. Braunschtv.—Saarbrücken 0-0 x 9. Unterhaching—Darmstadt 1-0 1 10. Atalanta—Napoli 0-0 "x 11. Bari—Lazio 0-0 x 12. Roma—Fiorentina 0-0 x 13. Verona—Genoa J-l x 14. Bologna—^liian 0-0 x Öregfiiík Újabb forduló A Pest megyei öregfiúk labcja- rúgó-bajnokságban április 9-én, hétfőn lesz a tavaszi harmadik forduló. A mérkőzések 17 órakor kezdődnek. 1. MTK-VM 22 14 4 4 34-14 46 I. osztály: Diósd—Váci Izzó, Ül­2. Ű. Dózsa 22 15 1 6 32-15 46 lő—1Tápiószecső, Pomáz—Göd, Szi­3. Pécsi MSC 22 11 7 4 30-15 40 getmonostor-Dunakeszi VSE, Gö­4. Ferencváros 22 11 4 7 35-23 37 döllő—Dunakeszi Konzerv, Dunai 5. Tatabánya 22 10 3 9 15-19 33 Kőolaj—Főt. 6. Siófok 22 7 9 6 22-23 30 II. osztály. Déli csoport: Farmos 7. Veszprém 22 6 10 6 17-17 28 —Dunavarsány, Vécsés—Dunaha­8. Videoton­raszti, Nagykáta—Örkény, Tápió­Waltham 22 6 10 6 17-21 28 ság—Tápiószele, Pécel—Taksony. 9. Vasas 22 7 6 9 24-30 27 Északi csoport: Szentendrei Pa­10. Békéscsaba 22 7 6 9 19-26 27 pír—Kartal, Szentendrei Petőfi— 11. Rába ETO 22 5 9 8 22-20 24 Érd, Veresegyház—Piliscsaba, Er­12. Bp. Honvéd 22 6 6 10 22-29 24 dőkertes-Pilisszántó, Budakeszi­13. DVSC 22 5 9 8 16-24 24 Mogyoród, Bag—Kerepes. 14. Váci Izzó 22 4 10 8 18-25 22 Itt említjük meg, hc„gy a Szent­15. Haladás 22 5 6 11 25-32 21 endrei Petőfi jól folytatta, Kar­16. Csepel 22 2 10 10 20-35 16 talon is nyert. Kínkeserves ceglédi győzelem Remekeltek az érdiek A labdarúgó NB IJI-ban a hét végén ismét pályára léptek a csapatok, a következő ered­ményeik születtek: DUNA CSOPORT Dunakeszi VSE—Feremarton 4-3 (2-1) Dunakeszi, 300 néző, V.: László Gy. Dunakeszi: Hernádi — Tö­rök, Kraft,' Harminc, Horváth, Vörös, Törteid, Szőke (Cseh), Tóth, Steindl, Vanda. Lendületesen kezdett, és már a 3. percben vezetést szer­zett a hazai csapat. Ezt az előnyt a 27. percben növelni tudta. Nem sokáig örülhettek a dunaikesziek a szép vezetés­nek, mert 5 perc múlva szépí­tett a vendégegyüttes. A második félidő is góllal kezdődött, az 51. percben már 3-1-re vezetett a Vasutas. Is­mét hamar elpárolgott az öröm, mert egy perc múlva már 3-2 lett az eredmény. Az újabb vendégszépítés felrázta a hazai csapatot, ifiért a beka­pott gól után nagy lendülettel kezdett játszani, s a 65. perc­ben esett találattal már 4-2 volt az eredmény. Ezután min­denki gólarámyjavítást várt a Dunakeszitől, mégis a Pere- marton zárkózott fel, így a Vasutas magának nehezítette meg az utolsó 8 percet. Gól: Szőke (2), Vanda, Tör- teli, illetve Janzsó, Dióéi, Jó­nás. Jók: Kraft, Szőke. (Ifi: 4-0) Buchard Tibor Érdi VSE—Pénzügyőr 3-C (2-0) Érd, 300 néző. V.: Tihanyi. Érd: Szimandl — Török. Pánczél, Szabari, Szalai. Ha­bos T. (Fekete), Nagy (Mészá­ros), Károlyi, Habos G., Csiz­madia, Tóth. A 17. percben Károlyi ug­rott ki egy labdával, s bár a kifutó kapus szabálytalanul elütötte, megszerezte a veze­tést. Néhány perccel a félidő lefújása előtt, Tóth élesen be­lőtt szögletét Habos G. védhe- tetlenül fejelte a bal alsó sa­rokba. A második félidőben rengeteg helyzetet hagyott ki a vendég Pénzügyőr, s a hazai nézők csak a 85. percben nyu­godhattak meg. Csizmadia küzdött a labdáért, beadását Károlyi 16 méterről rúgta a kapuba. Az érdiek jó játékát a meddő ellentámadások nem tudták ellensúlyozni, így a két csapat a tabellán is helyet cse­rélt. Gól: Habos G., Károlyi. Jók: Pánczél, Károlyi, Csizmadia. (Ifi: 0-0). Harmat Béla ALFÖLDI CSOPORT Bem SE—Szentesi Vízmű l-O (0-0) Cegléd, 300 néző. V.: Vég­vári. Bem SE: Karalyos — Szege­di, Lajkorvics, Kovács, Nagy, Tóth (Lénáit), Héjas, Horváth P. (Győri), B on to v its, Lehner, Török. Ceglédi rohamokkal és Tóth két kecsegtető helyzetével kez­dődött a mérkőzés. Gól egyik­ből sem esett. A középpályás előbb csúnyán mellé-fölé lőtt, majd szabadrúgása a sorfalról alig pattant mellé. Ezután többnyire a két 16-os között folyt a játék, több átadási hi­bával, kevés gólhelyzettel. A védekezésre berendezkedett Szentes az 57. percben veze­tést szerezhetett volna, amikor Katona 25 méterről a felső lé­cet találta el. A csaknem vé­gig támadó Bem SE kínkeser­vesen kialakított győzelmét je­lentő gólt a 75. percben lőtte: Lehner, a kapus és a védők fö­lött ívelt a kapu hosszú felső sarkába. A honvédek adósak marad­tak a jó játékkal, csupán győ­zelmüknek örülhettek. Gól: Lehner. Jó: Szegedi. Ungureán László Kiss és Szmirnyák örülkcíeít Bringa az esőben Pályán A porfelhőlovagoknak is hívott országúti kerékpárosok ezút­tal szinte átláthatatlan esöfüggcnyben versenyeztek (Hancsovszki János felvétele) Amíg az első versenynapon egyik magyar versenyzőnek sem sikerült bekerülnie a do­bogósok közé, addig vasárnap Kiss Péter és Szmirnyák Zsolt révén kettős hazai siker szü­letett a Tradex—Blacky— Eurodeal—Expo ’95 elneyezésű kerékpáros viadalon. Az egyé­ni összetettet a francia Nicolas de Bacco nyerte Szmirnyák előtt, míg csapatban Francia- ország győzött, megelőzve Ma­gyarországot. Eredmények: Citadella, 51 körös kritériumverseny : 1. De Bacco (francia), 2. Tevssier (francia), 3. Ackerman (fran­cia), ... 5. Szmirnyák Zsolt. Budakeszi—Páty közötti út, 126 km-es országúti futam: 1. Kiss Péter, 2. Szmirnyák Zsolt, 3. R. Königshofer (osztrák). összetett: 1. Nicolas de Bac­co, 2. Szmirnyák Zsolt, 3. Ro­land Königshofer, 4. Végvári Sándor. Alacsony színvonal Solymáron A bírók nagy műsora Pemü-Hcnvéd SE— csak-csak produkáltak vala­Elektromos SE mit a játékosok, de a táma­13-11 (8-5) dásokban egyik oldalon 'sem Solymár, 700 néző. V : Amb- fedezhettünk fel pozitívumo- rus, Szendrey. kát. Így a teáfcrális jelenetek­Pemü-Honvéd SE: Kárpáti kel operáló bíróik léptek elő — Somogyi, Éles, Szabó L., főszereplővé. Gávai 2, Becskereki 3, Lehel Két rövid vélemény. Hu- 1. Cs: Kovács 3, Móré, Mól- nyadkürti János, a solymári­nál Tóth. ak edzője: — Ügy gondolom, Rendkívül heves iramban, a szerény színvonalú találko- de sok hibával kezdődött a zón érvényesült a hazai pá- játék, s ez a minősítés néhány lya. a bírók valamivel többet perces időszakokat leszámítva tévedjék, a javunkra, végig érvényes volt. A soly- Vass Károly, az Elektromos máríak meccsét végignéző SE ügyvezető elnöke: — Ala- Csík János, a válogatott, kapi- csony színvonalú játékot lát- tánya sem volt elragadtatva, hattunk, kritikán aluli játék- sokszor kínjában mosolyogni vezetés mellett, kényszerült. Védekezésben még (jocha) Bő g®S< érmés a megy élbein Újfalu — ötös a Gödnek A megyei első osztályban Spetnai. (Ifi: 3-2, Tud.: Hor- szombat-vasárnap újabb for- váth István.) dulót rendeztek, a következő eredmények születtek: SZTK—Aszód 2-0 (0-0) Szigetszentmiklós, 600 néző. V: Holló. Gól: Kocsis A., Sólyom. Jók: Bakó, Koralov, Méri, Kovács B., illetve Kovács, Burján. (Ifi: 2-3. Tud.: Gere Sán­dor.) Bugyi—Hernád 1-3 (0-1) Bugyi, 250 néző. V: Bokor. Gól: Bölcz, ill. Kollár, He­Sülysáp—Dány 3- 3 (0-0) Sülysáp, 500 néző. V: Bo- ross. Gól: Fedeles, Csaba, Merczel, illetve Demeter (2), Sajtos. Jók: Fedeles, Tóth, Székely átlagon felüli teljesítményt nyújtott, illetve Demeter, Saj­tos. (Ifi: 5-0. Tud.; Csaba Já­nos.) Főt—Dunavarsány 4- 0 (1-0) Főt, 200 néző. V: Mocsal. Gól: Fejes, Papp, Bursi, Kö­róczki (2). Jók: a hazaiaktól kény. Jók: az egész hazai csa­senki, ill. az egész vendégcsa­pat. (Ifi: 3-1. Tud.: Rim Mi­hály.) Szigetújfalu—Göd 5-0 (3-0) Szigetújfalu, 400 néző. V: Maiina. pat, illetve • Keller, Torzsa, Gergényi, Priberi. (Ifi: 7-0. Tud.: Richter János.) Pilis—N agykőrös 4-0 (0-0) Pilis, 200 néző. V: Kiss. Gól: Maczkó (2), Végh, Hu­Gól: Balogh (3), Juhász, Bé- bai. Jók: az egész hazai csa- kési (11-esből). Jók: Balogh, pat. (Ifi: 1-3. Tud.: Borgulya Molnár, Károlyi, ill. Kiss, Károly.) Az alagi lóversenypálya emelkedői Mezei futók Történelminek is nevezhető helyszínen, az egykor híres ala­gi lóversenypályán rendezték szombaton az idei év első je­lentősebb szabadtéri atlétikai viadalát, a Hungarocamion ál­tal anyagilag támogatott or­szágos mezei futóbajnokságot. Dunakeszi immár 18. alkalom­mal a sportág lelkes művelőit, s a legjobbak erőpróbája előtt a különböző korosztályok kép­viselői mérhették össze tudásu­kat, felkészültségüket. A lóversenypálya és környé­ke hamar benépesült, ponto­san délben indították azt a versenyt, amelyen amatőr at­léták álltak rajthoz. Ezzel a Magyar Atlétikai Szövetség „Futással az egészségért’’ el­nevezésű alapítványának be­vételét növelték a szervezők. Az országos bajnokságon a férfiak 6 és 12, a nők 6 kilo­méteres távon állhatták rajt­hoz. Ezúttal nehezebb terepet kellett a résztvevőknek telje­síteni, mint a korábbi évek­ben: tavaly ugyanis mindösz- sze egy nagyobb bukkanót másztak meg a futók, az idén azonban négy igen kemény emelkedőt kellett leküzdeniök. A felnőttek között a férfi 12 kilométeres távot Markó György, a Romániából áttele­pült volt bajnok és válogatott versenyző biztosan nyerte. A 6 kilométeren Banai Róbert csak szoros hajrában tudott győzni, míg a nőknél Visnyei Márta fölényes biztonsággal védte meg bajnoki címét. Mindhárom felnőtt csapatbaj­nokságot és a Munka Vándor­díját az újonnan alakult BVSC- Esztétika futókör nyerte. Eredmények: Felnőtt férfi 12 km: 1. Markó György (DVTK), 2. Kadlót Zoltán (Salgótarján), 3. Káldy Zoltán (Ü. Dózsa). Felnőtt férfi 6 km: 1. Banal Ró­bert (Û. Dózsa). 2. Sági Ferenc (Szolnoki MÁV MTE), 3. Berko- vics Imre (Haladás VSE). Felnőtt női 6 km: 1. Visnyei Márta (Szegedi VSE), 2. Barócsl Heléna (Szolnoki MÁV MTE). 3. Ágoston Zita (Bp. Honvéd). )