Pest Megyei Hírlap, 1990. március (34. évfolyam, 51-76. szám)

1990-03-11 / 60. szám

fVv/ invfßißvi Hí Hup 1990. MÁRCIUS 11. §véd ar an vérem Prágai zárás A prágai Julius Fucik Sport- csarnokban 14 ezer néző volt ta­núja a nagy meglepetésnek. A ki­emelkedően legjobb eredmények­kel érkezett szovjet válogatott ugyanis váratlan, de megérdemelt vereséget szenvedett a legutóbbi egy-két évben rohamléptekkel elő­retörő, korábbi kétszeres világ­bajnok svédektől. Pedig egyálta­lán nem úgy indult, hogy a kék­sárgák nyernek. A svédek vezető góljára ugyan­is 3-1, majd 7-3 volt a szovjet vá­lasz. A küzdőképes svédek a szov­jet csapat apróbb hibáit kihasz­nálva a félidő végére ll-12-re fel­jöttek. Szünet után ismét elhúzott Jevtusenko edző csapata — 14-11 —, hogy aztán következzen a nem várt fordulat. Az egyenlítést köve­tően, 14-14 után ugyanis már csak a háromkoronások vezettek, s 27-23-ra nyertek. A zárótalálkozó után óriási ün­neplés kezdődött, s a sok száz svéd szurkoló öröme teljes lehe­tett: az 1993-as vb-házigazda a legjobb előjelekkel kezdheti az újabb kézilabdás csúcstalálkozók szervezését. A győztes csapatban elsősorban a beálló Carlen és az irányító át­lövő Wislander emelkedett ki, Mats Olsson kapus szenzációsan védett. A szovjet együttesben Tucskin ezúttal is fel-feivillantotta kivételes képességeit de az kevés volt. A kiemelkedő képességű át­lövő Atavin ezúttal csődöt mon­dott. A további sorrend: 3. Románia, 4. Jugoszlácia, 5. Spanyolország, 6. Magyarország. Jocha Károly Szurkolók kontra rendőrök Botrány és öröm Vácott A legveszélyesebb Fradi-esatár, Dzurják Jó­zsef, Kardos és Talapa szorításában, Koszta kezébe fejeli a labdát Váci Izzó—Ferencváros 1-0 (0-0) Vác, 8000 néző. V.: Plasek. Váci Izzó: Koszta — Balog, Kardos, Talapa, Csima — Nagy T., Gyimesi (Bánföldi, 45. p.). Fekete, Víg, Zirkó, Füle (Répá- si, 64. p.). Ferencváros: Józsa — Nagy S.. Simon, Limperger. Keller — Szelőért, Vaszil, Kincses, Nagy Zs. — Dzurják, Fonnyadt. Gólszerző: Nagy Tibor (69. p.). Jók: Koszta. kardos. Nagy T., ill. Nagy Zs. Sárga lap: Kardos (41. p.). Piros lap: Nagy S. (86. p.). A Ferencvárost, bárhol is szerepeljen az országban, fo­kozott érdeklődés és szépszá­Közlicwzolt a Kőolaj, a Bem SE és Éjíalu Éllovasok rossz rajtja A labdarúgó NB III tavaszi (Nagy Zsolt), Szanyi, őszi, Ta- nyitányán kikapott az éllovas más. ESMTK Százhalombattán, a Négy sérült kulcsjátékosát KTE otthonában pedig a Bem nélkülözve, orkánszerű szélben SE-s-zóU-közbe, s-vá-ratl-an -győ- idény eleji teljesítményt nyúj­zelmével az élre állt. Alföldi csoport KTE—BEM SE 0-1 (0-0) Kecskemét, 600 néző. V.: Szeles. Bem SE: Hatvani — Szege­di, Lajkovics, Balogh J. (Lé- nárt), Kovács L., Horváth P., Győri (Török), Nagy, Héjas, Bontovits, Lehnert. A KTE több helyzetet kiha­gyott, két kapufát is lőtt. A ceglédi gárda egyetlen gólszer­zési lehetőségét kihasználta a 87. percben. tott a Bag. Igazságos döntetlen született. Nagy Károly Balassagyarmat—Gödöllői SC 0-0. A GSC elkerült az első hely­ről. ★ A megyei labdarúgó-bajnok­ság tavaszi nyitányán az éllo­vas, öt ponttal vezető Dány alulmaradt az újfalui rang­adón. PILIS—ASZÓD 0-1 (0-1) Pilis, 200 néző. V.: Németh gólját Gól: Lehnert. Valamennyi Maczkóét nem. A Bakos, megadták, hazai csa­játékos dicséretet érdemel. Ungureán László FEHÉR AKÄC SE— KISKÖRÖS 2-1 (2-1) Dabas, 300 néző. V.: Hova- lovszki. Orkánszerű szélben nagy iramú, küzdelmes mérkőzés. A pat többet támadott, a 8-2-es szögletarány is jelzi. Gól: Né­meth. Jó: Germány, ill. Ungi. (Ifi: 0-3. Tud.: Borgulya Ká­roly.) SZIGETŰ JF ALU—D ÂNY 1-0 (1-0) Szigetújfalu, 500 néző. V.: Horváth J. Már az első perc- 12. percben szabadrúgásból ju- ben megszerezte Szigetújfalu a tott előnyhöz a Kiskőrös, rö- vezetést, s küzdelmes mérkő- videsen egyenlített a Dabas, zésen a helyzetek alapján több majd vezetést szerzett. Szünet góllal is nyerhetett volna. Gól: után is elkeseredett küzdelem Békési. Jó: Kuczog, Gregor, volt, gól nélkül. Békési, ill. Hajnal. Kákái. Gól: Vásári, Daba.ii Károly. (Tud.: Horváth István.) Jó: Tóth. Dabasi Károly, Do­bást Sándor. (Ifi: 0-3.) Gondos Imre Duna csoport D. KŐOLAJ—ESMTK 1-0 (0-0) Százhalombatta, 300 néző. V.: Kuntner. D. Kőolaj: Lénárt — Tep- szics, Szigeti, Csomós. Nemes, Szalados, Henrik (Králik), SZENTENDRE—GEAC 1-1 (0-1) Szentendre, 200 néző. V.: Bokor. Idény eleji játék. Gól: Miskolczï, ill. Nagy. (Tud.: Dokmány Ernő.) D.-VARSÄNY—SÜLYSÁP 4-1 (1-1) Dunavarsány, 200 néző. V. : Toldi. Szünet utáni jobb játé­kával rászolgált a győzelemre Ambrus, Kövesi, Papp, Juhász a hazai gárda. Gól: Faggyas, (Károlyi II.). A 3. helyen álló Pest megyei ísapat már az első félidőben, széltől támogatva, eldönthette volna az eredményt az éllovas ellen, de a legjobb helyzete­ket is kihagyták. Szünet, után a vendégek előtt is nyílt lehe­tőség. azonban ők is hibáztak. A nagy akarással, lelkesedés­sel küzdő Kőolaj nem sokkal a befejezés előtt lőtte győztes gólját. Gól: Károlyi II. Valamennyi battai labdarúgó dicséretet ér­demel. Szvoboda Miklós BKV Előre—Dunakeszi VSE 4-1, Tatai Honvéd—Dömsöd 0-1, Esz­tergom—Érd 2-1. Mátra csoport BAG—ROMHANY 0-0 Bag, 400 néző. V.: Bilinczi. BSE: Csontos — Szabó. Ko- lesza, Mészáros. Nagy János Dvorszki, Gerendái, Varga Pribeli. Sólyom. Lindwurm, ill. Győri. (Ifi: 1-3. Tud.: Papp Tibor.) FŐT—HERNAD 1-1 (1-1) Főt, 200 néző. V.: Balia. A Hernád a mezőnyben jobban játszott, több helyzetet terem­tett. mint a Főt. melynek né­hány kulcsjátékosa gvengélke- dett. Gól: Czimbercsik. ill. Né­meth. Jó: Misnyovszki. Trapp. Nagy, ill. vaiamennvi hernádi játékos. (Ifi: 11-0. Tud.: Rich­ter János.) T.-MARTON—BUGYI 3-1 (1-0) Tápiószentmárton. 200 néző V.: Barankovics. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat vé­gig fölényben játszott. Gól’ Sponga (2). Kiss Tamás, ill Tatár. Jó: az egész hazai csa­pat, illetve a vendégcsapatból senki. (Ifi: 0-1. Tud.: Tóth An­tal.) A váciak gólját szerző Nagy Tibornak Simon sem tudta útját állni (Hancsovszki János felvételei) Sándort kiállította a játékve­zető. Iványi Károly, az Izzó ügyve­zető elnöke: Sikerült! Ez nem lehet igaz! László Attila szakosztályveze­tő : Az utolsó 20 perc alatt tíz évet öregedtem. Remélem, most már elindul felfelé a csapat. A városi rendőrségen kívül, erő­sítést kértünk még a megyei kapitányságtól is, de még a négyszeres készültség is kevés­nek bizonyult. Csank János vezető edző: A második félidőben középpályá­saink hatékonyan szűrték meg a támadásokat, jól indítottak, ez döntőnek bizonyult. Répási beállítása is sokat lendített a csapaton. Rákosi Gyula az FTC veze­tő edzője: Játékosaim alaposan rájátszottak arra, hogy ez az eredmény szülessen! Németh Andrea A forduló további eredmé­nyei: Vasas—Siófok 1-2, Tata­bánya—Békéscsaba 1-0, Bp. Honvéd—Haladás 2-1, Pécsi MSC—Debrecen 1-0, MTK- VM—Videoton-Waltham 2-0, Veszprém—Ű. Dózsa 1-0, Rába ETO—Csepel 3-1. mű szurkolóhad kíséri. Lassan már azt is hozzátehetjük, hogy az elkerülhetetlenné váló bot- rányok is árnyékként követik a zöld-fehérek vendégeskedését. Így volt ez Vácott is, ahol a felemelt helyár ellenére csak­nem teljesen megtöltötték az érdeklődők a stadiont. Még el sem kezdődött a mér­kőzés, de az orvosoknak már dolguk akadt, a városban ré­szegen randalírozó, kirakato­kat bezúzó,' több sebből vérző fiatalembereknek kellett első­segélyt nyújtaniuk. ~ Az első percek ferencvárosi rohamai aztán átmenetileg lekötötték a vehemens szurkolók figyelmét, így például a 3. percben Fony- nyadt beadását Dzurják fe­jelhette kapura, de a végig megbízhatóan védő Koszta könnyedén hárított. Az első váci akcióra a 14. percig kellett várni, amikor a kapu előtti tömörülésben Józsa kezéből kipattant a labda, és a remek ütemben érkező Fe­kete alig lőtt a bal kapufa mellé. Ezután hosszú szünet következett, a váciak lestakti­kára építve jól szűrték meg a Fradi támadásait, de komo­lyabb helyzet kialakítására már nem maradt erejük. A. szünetben a sérült váci já­tékosokat faggattuk az eddig látottakról. A lázas beteg Ba­logh Zoltán azt jósolta, hogy amelyik csapat gólt tud rúgni a második félidőben, az nyeri a mérkőzést. A góliövore is tip­pelt, szerinte Bánföldi találatá­val nyer a Vác. Az Achilles- in-serülessel január óta bajló­dó tartalék kapus, Schiller László, a második játékrészre a váciakat támogató viharos ere­jű szét segítségében bízott. Hoz­zátette, ha most sem sikerül nyerni, akkor csaknem re­ménytelenné válik az Izzó hely­zete. Az 1-1-re végződött tarta- lekmcrk.izés gólszerzője, Zom- bori András pedig csak azon tűnődött, hogy a gyengécske teljesítményt nyújtó hazai csa­tárok közül vajon ki lóg gólt lőni. A második játékrész a pá­lyán és a nézőtéren is szin- pompás tűzijátékkal kezdődött, a ferencvárosi csatárok körbe- bombáziák Koszta kapuját, szurkolóik pedig a rendőröket dobálták petárdával. A G3. percben Vig fel vágásáért ítélt szabadrúgást 20 méterről Nagy Tibor alig lőtte fölé. majd egy perccel később már nem hibá­zott. Répási remek kiugratá­sával lendületesen érkezett a 16-oson belülre, é.s 6 méterről a vetődő Józsa mellett a bal sarokba gurított (1-0). Ezt követően elszabadult a polcol, a ferencvárosi szurko­lok petárdákat, pénztárszalago­kat dobtak a játéktérre, s a szektorokat elválasztó vaskor- látot leszakítva az odavonuló rendőrök felé dobták azt. A játékvezető félbeszakította a mérkőzést s csak egy újabb rendőrosztagnak a kritikus helyre irányítása után, mint­egy négy perc elteltével foly­tatódhatott a játék. A Ferencváros elkeseredetten támadott, de igazi átütőerő nélkül. A 86. percben az egy kitűnő indításra lecsapó Bán­földi visszahúzásáért, Nagy A BKV ellátó főosz­tály műszaki szolgála­ta villanyszerelő szak­mával és jogositvány- nyal rendelkező szak­munkásokat keres. — Bérezés: a kollektív szerződés alapján megegyezés szerint. — Jelentkezés: Bp. VIII., Mező Imre út 27. Ni- lcolicza Tamás szolgá­latvezetőnél. Telefon: 113-8451, Felvételi Iro­da, Bp. X., Fehér út 1. Telefon: 118-7133, 232- es mell. Adásvétel' A Börzsöny vidékén 2-3 szobás, jó állapot­ban levő, kertes házat keresek faluban vagy erdőszélen. Víz, vil­lany szükséges. Aján­latokat ..Romantika, PMH 216 388” jeligére, a kiadóba vagy a 141- 6999-es budapesti tele­fonon kérem. Eladó Vác-Déákváron kétszobás, összkom­fortos, erkélyes, para- bolaantennás, 54 négy­zetméteres, második emeleti, szövetkezeti öröklakás. Tehermen­tesen vagy OTP-átvál- lalással is. Irányár: egymillió 200 ezer fo­rint. Érdeklődni: 17- től 19 óráig a (06)-1- 121-5344-es telefonszá­mon. ________•_________ N égy hónapos terepes IFA eladó. Nagykő­rös, Hangácsi u. 48. Eladó MZ—250/1 - es motorkerékpár. Ko­vács Balázs. Nagykő­rös, Pálfái Bánom 35. Eladó 49 négyzetméte­res lakótelepi lakás. — Érdeklődni: Nagykő­rös, Gyopár u. 3/C I. 4. 16 óra után._______ A bonyban, a Gyar­mati u. 16 A alatt hob­biként kezelt 205 négyszögöl építési te­rület kis házzal, be­kerítve eladó. Érdek­lődni: Szolnok, Véső u. 16. 16—18 óráig. KP frsz. Trabant Li­mousine eladó. Tel.: 162-2653, ____________ 7 éves platós benzi­nes Robur, jó állapot­ban eladó. Érdeklőd­ni: Orbán Péter, Nyáregyháza, Arany J. u. 35 B 2723, a dél­utáni órákban. KÖZLEMÉNY Mária-kultusz három tartományban ápri­lis 9—12-ig, busszal, fél penzióval 345 ATS + 3265 Ft. Húsvéti kirándulás Mariazellbe áp­rilis 14—16-ig, misével, orgonahangverseny- nyel. 20 ATS + 3300 Ft. Jelentkezés a HOL- MA Kft. irodáiban, I., Fő u. 4„ VI., Anker köz 4. Marbátrágya házhoz szállítást vállalok. 65— 70 Ft/mázsa. (Érett szalmás karámtrágya.) Érdeklődni: Monoron, Családi Intézetben, Budapest XX. kerü­letben, Soroksáron, központi fekvésű, 2 szobás, komfortos családi ház eladó. — Azonnal beköltözhető ! Telefon nappal: 147- 9539 vagy 122-1084, es­te: 148-8333. 3 mázsás bálás széna 800 forintért nagyobb mennyiségben eladó, Monorierdő, Erdei ta­nyájuk ________________ F elújított állapotban levő munkagép, 25 q teherbírással eladó. (45 ezer Ft.) Érdek­lődni: Podruzsikné, Ráckeve, Bartók B. u. 10. 2300. ^Beköltözhetően eladő, két éve épült, két­szintes, központi fűté- ses családi ház, há­rom generációnak al­kalmas, 6 millió Ft­ért. Bp. XVIII.. Bar- tók Béla utca 19. A Ceglédi Lenin Mgtsz I. kerülete eladásra felkínál egész évben folyamatosan istálló­trágyát, növendék- üszőt, vemhes üszőt. Érdeklődni lehet: Cegléd, Külső Kátai út 46.^Telefon : 11-388. Vácon, első emeleti egy plusz két félszo­bás, gázfűtéses szö­vetkezeti lakás, kész­pénzért eladó. Érdek­lődni (péntek estétől vasárnap estig) sze­mélyesen vagy telefo­non: (27)-13-774 (Ká­vai, Erdős Barnát ut- ca 8.). ________________ P resszó, fagylaltozó, bérleti joggal, beren­dezéssel. gépekkel el­adó. Szokolya, Aradi utca 1. (2624). Gödöllőn, a Simon István utcában 200 n.- öl telek eladó. Az ut­ca közművesített. Ér­deklődni lehet: Gö­döllő, Rónai Dezső utca 53. alatt. Eladó 63 négyzetméte­res. 2.5 szobás OTP öröklakás. Érdeklőd­ni: Vác, Harkály utca 3. III. 6. Telefonszám: (27) -11-968. ____________< E ladó Gödöllő, József A. 26., három szoba, hallos, összkomfortos családi ház, 300 n.-öl telekkel. Érd. naponta 16—19 óráig.__________ Eladó, Budapest II. kér., Tárogató úton, 68 nm-es, tehermen­tes, telefonos, kertes társasházi öröklakás. Telefon: napközben 153-3000. 1409-es mel­lék. este 115-8031. Fenyő épületfa, gömb­ben kapható, köbmé­terenként 12—14 ezer forintos árban. Érdek­lődni levélben vagy személyesen: (17 és 20 óra között) Lovenyák Ferenc, Szentgotthárd, Tóthfalusi utca 1. sz. Irányitószám : 9970. kétszobás, komfort nélküli családi ház, Monor. Puskin u. 13. alatt. 300 négyszögöles telekkel eladó. Érdek­lődni: Monor, KÖJÁL, Ladányiné vagy Pappné, Pilis, Erkel F. u. 28. Tessék hívni! Megvá­sárolom feleslegessé vált bútorzatát, ház­tartási gépeit: Pullal Károly, Vác, Lőwy Sándor utca 6. (2600). (Központi piacnál.) — TeL : (27)-12-859. __ K eresünk nyárra, hosszabb időre bér­lésre, komfortos üdü­lőt vagy udülőrészt, esetleg fizetővendég­szobát az országban bárhol. Cim: Cegléd, Pf. : 29. 2701. _________ G yulán, 4-6 szobás, hallos, garázsos, ker­tes övezetben levő la­kás, üdülőnek hosz- szabb időre kiadó. — Vállálatnak is. Érdek­lődni : Göndöcs Péter, Gyula, Cserjés u. 7/D 5711. A Magyar Szocialista Párt az 1848-1849-es polgári forradalom és szabadságharc évfordulóján, 1990. március 15-én, 11 órai kezdette! megemlékezést tart a Magyar Nemzeti Múzeum előtt, a Múzeum-kertben. Beszédet mond: Pozsgay Imre. Honfitársaink! Baloldaliak, Szocialisták, Barátaink! Köszöntsük együtt e napot, amely közel másfél évszázada jelképe a magyar nép küzdelmének a társadalmi felemelkedésért, a szabadságért. Legyünk büszkék arra, hogy hazánk 1848-ban Európa eleven részeként alakítója volt a világtörténelemnek. E nap közös megünneplésével tisztelegjünk mi, mai magyar baloldaliak a XIX. század forradalmárai és tetteik előtt. Fejezzük ki töretlen akaratunkat, hogy reformer elődeink alkotásának folytatói, forradalmi törekvéseik megvalósítói kívánunk lenni. Mindenkit, aki a márciusi, forradalmi baloldali eszmék örökösének tekinti magát, szeretettel várunk! A Szocialisták