Pest Megyei Hírlap, 1989. augusztus (33. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-28 / 202. szám

A levegőiben légeit az egyenlítés Egy félidő nem elég FERENCVÁROS—VÁCI IZZÓ 1-0 (1-0) Üllői út, 15 000 néző. V.: Varga S. FTC: Józsa — Simon, Pintér, Limperger, Keller — Szeibert, Bánki, Kincses — Nagy Zs., Dzurják (Wuko- vics 72. p.), Fonnyadt (Dukon 65. p.). Vác: Géléi — Kosztolnik, Talapa, Szemere (Fekete 77. p.), Csima — Nagy T., Zombori (Bánföldi 45. p.), Gyi- mesi, Víg — Répási, Romanek. Gólszerző: Pintér (11-esből a 20. percben). Jó: Pintér, Limperger, Nagy Zs., ill. Gelei, Talapa;, Kosztolnik. Sárga lap: Gyimesi (72. p.). A mérkőzés előtt a helyi szurkolók azt találgatták, va­jon melyik Ferencvárost lát­hatják ezúttal. Azt, amelyik itt, az Üllői úton valósággal legázolta az MTK-VM-et, vagy azt, amelyik egy hete Pécsett kínlódott a pályán és szenve­dett sima vereséget. Az elfo­gultabbak persze csak azt vi­tatták, hogy mennyit kap a Vác, megelégszenek-e néggyel a ferencvárosi csatárok, mint az MTK ellen, vagy többel rakják meg Géléi hálóját. A meccs első tizenöt perce azután a gólzáport várókat lát­szott igazolni, hiszen érthetet­lenül visszafogottan kezdtek a vendégek, és szokásos hatal­mas lendületükkel a hazaiak. Előbb Nagy Zsolt, / majd Kin­cses és Dzurják lövését hárí­totta nagy bravúrral Géléi, a Vác teljesen beszorult kapuja elé, Répási kivételével min­denki csak a védekezéssel, többnyire a rombolással törő­dött. A 20. percben azonban már ez sem volt elég. Bánki pon­tosan indította Limpergert, aki rávezette a labdát a kapujá­ból kifutó Geleire, majd el­gurította mellette. A váci ka­pus a beállás elé vetődött,;aki átesett rajta. A játékvezető gondolkodás nélkül a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Pintér nagy erővel a -kapu bal oldalába lőtte (1-0). A következő percekben akár növelhette volna előnyét a fő­városi csapat, Dzurják azon­ban öt méterről a bal sarok mellé gurított. A 30. percben Pintér veszélyeztetett, Szeme­rének csak üggyel-bajjál sike­rült tisztáznia. A sorozatos ferencvárosi ro­hamokra a 34. percben vála­szolt először a Vác, Répási tá­voli lövése mellé szállt. A második félidő elején sem sokat változott a játék képe, előbb Szeibert, majd Fonnyadt hibázott gólhelyzetben. Nem sokkal később Dzurják lövését Géléi kiütötte, a labda Bánki elé került, aki húsz méterről az üres kapu fölé lőtt. A 66. percben Dukon fejesét tenye­rei te bravúros mozdulattal Gé­léi szögletre. A játékrész második felé­ben egyre inkább magára ta­lált az Izzó, a biztonságos vé­dekezés mellett futotta erejé­Ez a fotó is tanúsítja, hogy nem csinált semmi „rosszat” Gé­léi kapus Szemere ezúttal Dzur jókkal vív légi párbajt a váci 16-oson be­lül, a fiatal védő ezúttal jól semlegesítette a hórihorgas FTC-csatárt (Hancsovszki János felvételei) bői veszélyes kontrákra is. A csereként beállt Bánföldi új színt hozott a játékba, és az eddig szinte észrevehetetlen Romanek is aktívabbá vált A 72. percben Gyimesi kapott sárga lapot Nagy Zsolt felvá­gásáért. Egymás után vezet­ték egyre veszélyesebb táma­dásaikat a váciak, s ahogy az lenni szokott, egy ellenakció­ból majdnem gólt kaptak. Az Izzó legjobbja, a remekül vé­dő Géléi is verve volt már, de Dukon tíz méterről a bal ka­pufát találta telibe. A meccs utolsó perceiben levegőben lógott az egyenlítés, de a váci csatárok nem tud­ták begyötörni az egy pont megszerzéséhez szükséges ta­lálatot. Csank János: — Érthetetlen lámpalázzal kezdett a csapat, és a nagy erővel rohamozó Fradi az első félidőben sta­tisztaszerepre kényszeríiett bennünket. A második félidő­ben változatossá vált a játék, mindkét kapu előtt 'adódtak hehizeték’,' és mi is gólt, sőt gó­lokat lőhettünk volna. Érzé­sem szerint a találkozót az el­ső félidőben veszítettük el. Németh Andrea A forduló további, eredmé­nyei: Békéscsaba—Tatabánya 0-2, Haladás—Bp. Honvéd 0-3, Debrecen—PMSC 1-0, Video­ton— MTK-VM 0-1, Siófok- Vasas 1-2 Ű. Dózsa—Veszprém 3-0, Csepel—Rába ETO 1-1. Elazigos volt a Chemolinnpfx Kupa Solymáriak a dobogón Klubszinten egyedülálló nemzetközi tornára került sor csütörtöktől vasárnapig a solymári sportcsarnokban, ahol a nyolc részvevős, III. Chemolimpex Kupa mérkőzé­seit bonyolították le. Nem túlzás a fenti állítás, hiszen a mezőnyben egymást érték a nemzetközi szinten is igen eredményes csapatok. A legnagyobb név a nyugatnémet bajnok, BEK-döntős és KEK- győztes Tűsem Essen volt, de indult a spanyol Valencia, a CZ Belgrád, a CH Bratislava, az ugyancsak nyugatnémet Dormagen, valamint a kétsze­res magyar bajnok Rába ETO, a junior vb-re készülő magyar korosztályos válogatott, vala­mint a Pemü-Honvéd gárdája. Az előcsatározások során a Pemü-Honvéd a várakozás fe­lett teljesített, s ugyanezt le­het elmondani a magyar ju- niorválogatottról. Ellenkező előjelű minősítést érdemelt ki a nagy mellénnyel érkezett es- seni gárda, de jóval elmaradt a várakozástól a Rába ETO legénysége is. Az egyes csoportokon belül a következő eredmények születtek: A csoport: Pemü-Honvcci—CÍI Bra­tislava 20-16, Essen—Valencia 20-22, Essen—CH Bratislava 17-17, Pemü- Honvéd—Valencia 23-23. B csoport: Magyar jun. vál —CZ Belgrád 23-24, Rába ETO—Dormagen 21-23, Dor­magen—CZ Belgrád 17-22. Rába ETO—M. jun. vál. 25-25. Rába ETO —CZ Belgrád 17-16, Dormagen— M. jun. vál. 25-27. A csoport: 1. Valencia, 2. Pemü- Honvéd, 3. Tűsem Essen, 4. CH Bratislava. B csoport: 1. CZ Belg- rád, 2. M. jun. vál., 3. Rába ETO, 4. Dormagen. Vasárnap délután először a 3. helyért lépett pályára a Pe­mü-Honvéd és a magyar ju­niorválogatott. Pemü-Honvéd—M. junior 27-18 (13-10) Pemü-Konvéd: Kárpáti — Móré 3, Győrffy 3, Gávai 4, Molnár 1, Becskereki 1, Lehel 6. Cs.: Kovács G. 6, Szabó L., Éles 2, Saliga, Kraszmai, So­mogyi 1, Gátas, Benis, Tye- tyák. A találkozó 60 perce elma­radt a várakozástól, a korábbi heves ütközetek színvonalától. Az új összetételben először sze­repelt solymári együttes gond nélkül verte a végére kissé szétesett fiatalokat. A döntőben hatalmas csatá­ban nyert a Stingával és Voi- neával jelentősen megerősö­dött spanyol Valencia Caixa. Valencia—CZ Belgrád 23-21 (11-10) A 800 néző előtt lezajlott üt­közetben a legkülönfélébb igé­nyeket is kielégítették a játé­kosok. Kitűnő csapatjáték, lel­kes, önfeláldozó védekezés és egyéni megoldások mellett a pofonok sem hiányoztak. Eb­ben a jugoszlávok jártak elöl, akik nem bírták elviselni a vereséget. Jocha Károly Az NB I 1. Ü. Dózsa állása 3 3 — 5-0 9 2. Ferencváros 3 2 1 6-3 6 3. Tatabánya 3 2 — 1 3-1 6 4. Békéscsaba 3 2 — 1 4-4 6 5. MTK-VM 3 2 — 1 3-4 6 6. Vasas 3 1 2 — 3-2 5 7. Bű. Honvéd 3 1 1 1 4-2 4 8. Pécs 3 1 1 1 5-4 4 9. Siófok 3 1 1 1 2-2 4 10. Videoton 3 1 1 1 1-1 4 11. DVSC 3 1 1 1 2-3 4 12. Vác 3 — 2 1 3-4 2 13. Csepel 3 — 2 1 1-2 2 14. Rába ETO 3 — 1 2 1-3 1 15. Haladás 3 — 1 2 2-6 1 16. Veszprém 3 — 1 2 0-4 1 Komáromi a csúcson Birkózó bravúr A svájci Martignyben, a kö­töttfogású birkózó-világbaj nokságon Komáromi Tibor a 82 kg-os súlycsoport döntőjé­ben, a hosszabbításban legyőz­te a szovjet Mihail Mamias- vilit, s ezzel aranyérmet szer­zett. Szinte csoda, hogy a zöld­fehérek sportolója megnyerte a finálét. A döntő előtt körülbelül húsz perccel a magyar csa­patorvos négy lidokain injek­ciót szúrt be Komáromi fájós bal bokájába, majd a magyar öltözőt meglátogatta az ameri kaiak orvosa, aki egy igen szoros bandázzsal látta el a bo­kát. Klauz szombaton második, Sike tegnap harmadik lett, így először végzett a Szovjet­unió mögött a nemzetek pont­versenyének második helyén, megelőzve Bulgáriát. A 34. hét Totóereűményeh 1. FC Homburg—Werder Bremen x 2. E. Frankfurt—B. Uerdingen 1 3. Mannheim—Bayern München 1 4. VfL Bochum—VfB Stuttgart ) 5. Freiburg—Braunschweig G. Schalke 04—Fortuna Köln 1 7. Unterhaching—Saarbrücken x 8. Meppen—Wattenscheid x 9. Atalanta—Verona 1 19. Bari—Fiorentina x 11. Cesena—Milan 12. Lazio—Sampdoria 2 13. Reggiana—Torino x 14. Ascoli—Napoli 2 15. Triestina—Licata 16. Catanzaro—Messina 2 A ISuirgaroräüügcra Siroller EB Jelenet a versenyről A váltó versenyekkel . va­sárnap befejeződött a má­sodik országúti és váltó sí- roller Európa-bajnokság a Hungaroringen. A magyar c- pat folytatta jó szereplését, A szombati hét arany után a második napon is két arany és egy bronzérmet szereztek a versenyzők. Három magyar aranyérem A szombati két aranyérem után vasárnap a hosszú távo­kon sem maradt győzelem nél­kül a magyar kajak-kenu vá­logatott a plovdivi világbaj­nokságon. A K—2 10 000 méte­res számban Hódost Sándor és Ábrahám Attila aranyérmet szerzett, erejét remekül be­osztva. okos versenyzéssel. Eb­ben a számban a világbajnok­ságok történetében immár nyolcadszor győzött magyar egység, utoljára három éve Montrealban a Kulcsár Gábor, Gindl László páros. A magyar táborban még mindenki az újabb sikernek örült, amikor a K—1 10 000 mé­teren a kétszeres olimpiai, négyszeres világbajnok Gyu- lay Zsolt feladta a küzdelmet. — Óriási volt az iram, s megmondom őszintén: kilátás­talannak ítéltem a küzdelmet — adott magyarázatot vissza­lépésére Gyulay Zsolt, aki ezen a világbajnokságon csak két számot fejezett be, hiszen a 10 000 feladása mellett sza­bálytalan rajtjai miatt kihagy­ni kényszerült az 500 métert is. — Ráadásul megfájóult régóta rakoncátlankodó vállam is, s így nem láttam értelmét, hogy kitegyem magam egy komolyabb sérülésnek. — Nem hiszem, hogy „Gyu- zsó” a sikeres világbajnoksá­gai között emlegeti majd a plovdivit — vélekedett Vajda Vilmos szövetségi kapitány. — Mindezt a kijelentést megkoc­káztatom annak ellenére is, hogy két számban aranyérmes lett. Igen ám. de a másik ket­tőben pontot s°m hozott a ma­gyar csapatnak A C—1 10 000 méter hajrá­ját a nézők — nemzetiségi ho­vatartozástól függetlenül — felállva szurkolták végig, olyan öldöklő nagy csatát ví­vott a szovjet I van Klemen­tyev és Bohács Zsolt. A ma­gvar fiú minden erőtartalékét előkaparva megpróbálta a le­hetetlent, lehajrázni az 1000 méteren is győztes olimpiai és világbajnok Klementyevet, de nem sikerült a bravúr. Máso­dik lett kajak négyesünk is. A sportág 22. világbajnok­ságán a magyarok a várako­zást (6—8 érem) felülmúlva szerepeltek, a csapat vezetői azonban nem voltak maradék­talanul elégedettek. Füleky András főtitkár például így fo­galmazott: — A mi szempontunkból a nagy sikerek és a nagy kudar­cok világbajnokságaként ke­rül az évkönyvekbe ez az öt­napos világverseny. Az olim­piai bajnokaink által megszer­zett három aranyérem önma­gáért beszél, de rögtön hozzá kell tenni, néhány számban versenyzőink jócskán elma­radtak az előzetes célkitűzés­től. Magyar aranyérmesek. K—1 lOOfl m: Gyulay Zsolt. K—4 1000 m: Abrahám Attila, Csipes Ferenc, Gyulay Zsolt, Hódosi Sándor. K—2 10 000 m: Ábrahám Attila, Hódosi Sándor. Ezüstérmesek. C—4 500 m: Szabó Attila, Varga H. Zsolt, Zala György, Hoffmann Ervin. C—4 1000 m: Leiken Gusztáv, Szabó Attila, Takács Gábor, Hoffmann Ervin. C—1 10 000 ni: Bohács Zsolt. K—4 10 000 m: Kulcsár Gábor, Angyal Ákos, Csipes Ferenc, Vincze László. Nők. II—2 500 m: Dónusz Éva, Mészáros Erika. K—4 500 m: Gyu­lay Katalin, Huber Henriette, Kő­bán Rita, Mészáros Erika. Bronzérmesek. K—2 1090 m : An- rovicz Attila, Berkes Zoltán, C—1 1000 m: Boldizsár Gáspár. ÉREMTABLAZAT arany ezüst bronz — 1 Szovjetunió NDK Magyarország Dánia Csehszlovákia Ausztrália Lengyelország Franciaország NSZK Kanada Nagy-Britannia Románia Bulgária — — 3 Egyesült Államok — — 1 Portugália — — 1 Svédország — — 1 Az 1—9. helyezéseket figyelembe véve elkészítették a nemzetek kö­zötti pontversenyt, az úgynevezett Waxholm-számftás alapján. Ebben az értékelésben a Szovjetunió vég­zett az élen (169), Magyarország­nak a 2. hely jutott (127), az NDK pedig a 3. helyre szorult 123 pont­tal. Aszódi győzelem Gödön Sülysáp beiratkozott A ság megyei labdarúgó-bajnok- őszi harmadik fordulóját vívták. Sülysáp első pontját szerezte. SÜLYSÁP—BUGYI 1-1 (1-0) Sülysáp, 300 néző. V.: Túri. A 37. percben lőtt hazai gólra az 57. percben válaszol­tak a vendégek. E találatot kö­vetően a vendégek közül Pros- ka és Nagy a kiállítás sorsá­ra jutott. Gól: Nagy László, ill. Hámo­ri. (Ifi: 4-3. Tud.: Csaba Já­nos.) Haltai szo2B2$zédvárraiigadé Jól ment a Mátrában A labdarúgó NB III őszi második- fordulóját vívták. A Dunakeszi már pénteken le­játszotta mérkőzését, s idegen­ben 4-0-ra verte a Magyar Ká­belt. Jól szerepeltek a Pest me­gyeiek a Mátra csoportban is. DUNA CSOPORT D. KŐOLAJ —ERCSI KINIZSI 1-0 (0-0) Százhalombatta, 800 néző. V.: Szabó II. B. D. Kőolaj: Ádám — Nemes, Horváth, Grósz. Kovács, Hé­ring, Lánczi, Henrik (Fe- rencz), Juhász, Nagy, Csomós (Károlyi). A most felkerült szomszéd­vár csapatát sokan kísérték el. Idegesen kezdtek a csapa­tok. A Kőolaj már az első félidőben megszerezhette vol­na a vezetést, de elügyetien­kedte helyzeteit. A II. félidő derekán formás támadásból szerezte egyetlen találatát. Gól: Csomós. Jó: Horváth, Héring. Szvoboda Miklós További eredmény: BKV Előre—Érd 1-0. Osztapenko SE—Dömsöd 1-1. MÁTRA CSOPORT SBTC—GÖDÖLLŐ 1-3 (1-0) Salgótarjánban 1000 néző előtt így állt ki a GSC: Nagy D. — Tömböly, Krőzsel, Iva- novics, Lebek, Sztriskó (Tóth A.), Zimonyi, Takács, Baranyi, Varga (Markóczi), Szabó S. Szünet után sokat lendített a gödöllőiek játékán a cserejá­tékosok beállítása. Nekik kö­szönhető, hogy a maga javá­ra fordította az eredményt a GSC a nagy iramú mérkőzé­sen. Gól: Markóczi (2), Tóth A. Jó: lvanovics, Lebek, Zimo­nyi, Markóczi. BAG—S. KOHÁSZ 4-0 (1-0) Bag, 1000 néző. V.: Tombor. Bag: Almási — Szabó, Ró­zsavölgyi, Mészáros, Sápi, Ge­rendái (Gönczöl). Krizsán, Lip­csei, Breznyai, őszi, Szanyi (Varga). A nagy iramú mérkőzést ki­tűnő játékkal nyerte a bagi gárda. A találatok sorát Brez­nyai szép fejessel vezette be. Gól: Breznyai. Lipcsei. Ge­rendái. Őszi. Jó' Szabó. Sápi, Gerendái, Lipcsei, Breznyai. Nagy Károly Az Alföldi csoportban: Kis­kunhalas—Bem SE 1-1, RTK— Dabas 3-0 (2-0). FŰT—SZENTENDRE 2-2 (2-1) Főt, 300 néző. V.: Szarka. Küzdelmes játék és szent­endrei kapufa' jellemezte az első 20 percet, majd két szép hazai találat következett. A hajrában vitatható góllal szé­pített, szünet után kapushiba segítségéve] egyenlített a Szentendre. Gól: Szkala, Szakács, ill. Kovács, Miskolczi. Jó: Mózes, Trapp, Takács, Szkala ill. Ja­ni, Szász, Lakatos. (Ifi: 6-3. Tud.: Richter János.) GÖD—ASZOD 0-2 (0-1) Göd, 200 néző. V.: Illyés. Az erőtlen hazai támadást eredménytelenek voltak, a kontraakciókkal veszélyeztető újonc Aszód jobb helyzetki­használással megérdemelten nyert. Gól: Bokros (2). Jő: Var- nyaczki, Petró, ill. Bokros, Ba zsik, Kiss. (Ifi: 8-0. Tud.: Ge re Géza.) PILIS—HERNÁD 0-0 Pilis, 300 néző, V.: Boros. A sok helyzetet kihagyó ha­zai gárda nem tudta bevenni a lelkes vendégek kapuját. Nem volt átlagon felüli egyé­ni teliesítmény (Ifi: 10-0. Tud.: Borgulya Károly.) T.-MÁRTON—SZTK 3-1 (1-1) Tápiószentmárton. 500 né­ző. V.: Kálmán. Már a 6. percben vezetést szerzett a hazai csapat, de a vendégek kiegyenlítettek. Szü­net után a csereként beállt Mózes ritkán látható nagy gó­lokkal segítette csapatát a győzelemhez az újonc Sziget- szentmiklós ellen. Gól: Mózes (2), Vám, ill. Beck, Jó: Sztellik, Mózes, Vám. ill. Galambos Pirisi. (Ifi: 1-3. Tud.: Tóth Antal.) Viszonteladók és magánvásárlók figyelmébe! Az ÉTI 25-ös és 35-ös típusú gázkazánokat szeptember i-jétői 3o-áig termelői áron ajánljuk