Pest Megyei Hírlap, 1989. május (33. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-08 / 106. szám

A 18. hét Tolóeredmények 1. Bremen—1. FC Köln 2 2. Dortmund—St. Pauli x Hannover—Stuttg. Kickers 2 4. Münchengladbach—Uerdingen l 5. Soliden—Aachen 2 «. Wattenscheid—‘•Blau-Weiss 90 2 7. Mainz—Düsseldorf x 8i Freiburg—FC Homburg 1 9. Bologna—Napoli x 30. Juventus—lnternazionale x 11. Lecce—Sampdoria 12. Genoa—Bari 13. Taranto—Brescia Pótmérkőzések: 14. Offenbach—Meppen 15. Fortuna Köln—Braunschweig hi. Avellino—Messina Kézilahda-mérküzés Szerény búcsú Utolsó hazai mérkőzését ját­szotta a Pemü SE férfi kézi­labdacsapata az 1988—89-es bajnokságban. A gyér számú nézőközönség előtt a kieső he­lyen álló Dunaújváros elleni találkozón a hazaiak szerény játékkal búcsúztak. Pcmü SE—Dunaújváros 24-24 (12-12). Pemü: Kárpáti — Mátyás, Kovács G. (12), Tóth ,7. (1), Török, Gach (1). Gátas. Csere: Gávai (3). Somogyi (2), Benis (k), Szőke, Kovács V. (5). A tét nélküli összecsapáson idényvégi hangulat uralkodott. Hála a MKSZ „okos” döntésé-, nek, a lehető legrosszabbkor, 11.30-kor kezdődött mérkőzé­sen minden elképzelés nélkül, játszott mindkét együttes. A Dunaújváros legtöbbször veze­tett, az egyenlítés csak az utol­só percben sikerült. Jó: Kovács G. (a mezőny legjobbja), Ko­vács V. Szerencsés ottlionmaradók Tovább tart a hullámvölgy Haladás VSE—Váci Izzó 0-0, 11-esekkel 4-2 Vác, 4000 néző. V.: Bognár. Haladás: Kutasi — Hegyi, Vörös Cs., Bognár Z., Tö­rök — Neudl. Nagy J., Marton, Tóth — Schröter (Ördög 67. p.). Csertői (Schäffer 80. p.). . Váci Izzó: Géléi — Kosztolnik, Talapa, Szemere, Csí­nná (Kalvach 58. p.) — Nagy T., Hermann (Turtóczky 73. p.), Gyimesi, Víg — Balogh G., Zsivótzky. A 11-eseket értékesítette: Tóth, Nagy J., Vörös Cs., Marton, (kihagyta: Hegyi), illetve Víg, Turtóczky (ki­hagyta: Balogh G.. Szemere). Sárga lap: Nagy J. (84. p.). Jók: Kutasi, Bognár Z., Vörös Cs., Nagy, ill. Gelei Jubileumi győzelemre ké­szült a Váci Izzó, Palicskó Ti­bor vezető edző ugyanis 350. alkalommal ült NB I-es csa­pat kispad.ián. Ám a mérkőzés végén a szombathelyiek örül­hettek igazán. A találkozó előtt Iványi Károly ügyvezető elnök és Fogarasi Lajos szak­osztályvezető köszöntötte a szakvezetőt. Palicskó Tibor ja­vuló játékra és győzelemre számított a vasi zöld-fehérek ellen. Az első veszélyes akció a 4. percben a vendégek előtt adódott. Csertői tisztára ját­szotta magát, majd 18 méte­res lövését Géléi a léc alól ütötte fölé. A kis számú váci szurkolósereg csak a 10. perc­ben tapsolhatott először. Ek­kor Zsivótzky bal oldali beadá­sát a rövid saroknál Csivia a vetődő Kutasiba lőtte, majd a kipattanó labdát csak a vo­nal mögött érte utol. A 19. percben Tóth jobb oldali szög­letét Bognár Z. fejelte kapura. A találkozón két igen gyenge együttes vergődését láthatták a fagyoskodók, a látottak alapján érthető, hogy a szombathelyi csapat miért tanyázik a tabella 13. helyén. Azt azonban már kevesen ért­hetik, hogy — ezen mérkőzés alapján — a Vác miért a ha­todik. Az első játékrészben még csak-csak igyekeztek a csapatok, ám a várt hazai ro­hamok elmaradtak. Szünet után ha lehet még unalmasab­bá vált a játék, a váci táma­dókat egyszerűen nem lehe­tett látni a pályán. Talán az angol bajnokságból vették azt a példát, hogy jó messziről a hatalmas termetű Balogh fe- ■ jére ívelgessék a labdát, ám ő ezeket egyszerűen nem tud­ta megjátszani. A meglepetés erejével hatott, hogy Palicskó Tibor talán csapata legjobbját, Csimát hozta le először a pá­lyáról. A nézők füttykoncert­jével kísért váltást így kom­mentálta a szakvezető: — Ügy láttam, hogy Csima nem teljesíti azt a feladatát, amit rászabtam. Elsődleges feladata a támadások segítése volt, ám ebből nem vette ki részét. Ezért is hoztam be he­lyette támadó játékost. Magáról a találkozóról a ve­zető edző így vélekedett: — Ilyen gólképtelen játék­kal' a jövőbeh csak araszolgat- hatunk előre. Küzdött, akart a csapat, de ez a tudatosan védekező Haladással szemben kevés volt. Széles Tamás Az NB I további eredményei: Fe­rencváros— PMSC 3-3 (11-esekkel: 4-3), Veszprém—MTK-VM 0-0 (11- esekkel: 6-5), Siófok—Bp. Honvéd 1-1 (11-esekkel: 3-4), Videoton—Bá­ba ETO 2-2 (11-esekkel: 3-4). Ta­tabánya—ZTE 1-0, Dunaújváros— O. Dózsa 0-0 (ll-esekkel: 4-5), Va­sas—Békéscsaba 0-0 (11-esekkel 4-5). A Kőbányai Sörgyár modern palackfejtő üzemébe — fejtőgépsor kezelésére és kiszolgálására — felvesz érvényes egészségügyi könyvvel rendelkező, általános iskolát végzett, 18 éven felüli férfi- és női munkatársakat betartott munkára, továbbá villanyszerelőket, lakatosokat és segédmunkásokat Jelentkezni lehet személyesen a Kőbányai Sörgyár munkaerő-gazdálkodási csoportjánál, cím: Budapest X., Maglódi út 17., vagy az 574-711-es telefon 570-es mellékén. Franciaországba utaznak Gödöllői ififőpróba Soós Gábor, a PLSZ elnökségi tagja adta át a Duna Kupa nemzetközi ifitorna legjobb mezőnyjátékosának, a százhalom­battai Károlyi Róbertnek a jutalmat (R. Varga Margit felvétele) Férfias küzdelem Veresegjbázán Kemény csaták... A Pest megyei ifjúsági lab­darúgó-válogatott nem tétlen­kedik. Mint ismeretes, a múlt héten volt Foton és Dunake­szin a nemzetközi torna, ame- yen a győztes olasz csapat mö­gött a Pest megyei kék-sárgák a második helyen végeztek. Zömmel erre az együttesre épül az a gárda, amely szer­dán Franciaországba, a belga határ közelében levő Denain- ba utazik. Utolsó előkészületi mérkőzé­sén Gödöllőn gól nélküli döntetlent ért el az együttes a GSC NB III-as ifigárdája el­len. A főpróba tehát jól sike­rült. A következők képviselik sző­kébb pátriánk színeit. A két kapus: Molnár Zsolt (D. Kő­olaj) és Herling Erik (VOSE) Mezőnyjátékosok: Vanda Péter, Pitz Róbert, Kúrált Zoltán, Mohácsi László, Mogony Attila (Váci Izzó), Fodor Zsolt (Tá- piószecső), Pécsi Zoltán (Nagy­kőrös), Szőllősi Csaba (Érd), Varga József (Abony), Tóth György, Horváth Károly (Nagy- káta), Piros Gábor (Dunakeszi VSE), Stiffer Ferenc (Pilisvö- rösvár). Egy másik Pest megyei ifi­válogatott május 24-én Lud- wigshafenbe, nemzetközi tor­nára utazik, viszonozva az NSZK-beli együttes mostani vendégszereplését. A Duna Ku­pa-tornán részt vett két olasz csapathoz augusztusban, illet­ve szeptemberben látogatnak a kék-sárgák. Az ezüstérmes Pest megyei Az egykor sikeres film címét lehetett adni (de puha ágyak nélkül) a Láng Vasas—Veresegyház női II. osztályú kézilabda- mérkőzésnek. Az asszonykórus, községbeli lányok ugyan ke­ményen küzdöttek, de az ellenfél 23-17-re győzött. Képünkön az egyik heves összecsapás (Vimola Károly felvétele) Labda a levegőben Hét sportág Törökmezön Hűvös, szeles időben rendezték meg tegnap Törökmezőn a ha­gyományos békenapot. Az ünnepség után az idén is rengete­gen vettek részt a különböző ügyességi vetélkedőkben, verse­nyekben. A gyermektől a felnőttig mindenki találhatott kedvé­nek, érdeklődésének megfelelő sportágat, korához illő ellen­feleket. A kispályás labdarúgástól a sakkig összesen hét ver­senyszámban mérhették össze erejüket a jelentkezők. Különö­sen izgalmasan alakult a röplabdacsapatok küzdelme. Képün­kön egyelőre még nem dőlt el semmi, a labda a levegőben van. Azóta leesett... (Vimola Károly felvétele) megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot. Gól: Elekes, Kirchmayer, Feszt. Jó: Imre, Elekes, Kirch­mayer, Ács, ill. Kiss Z., Hor­váth. Bencze István BAG—HEVES 2-1 (1-0) Bag, 500 néző. V.: Gáspár. Bag: Sipesi, Szabó, Rózsa­völgyi, Mészáros, Sápi, Ga- rai, Gereznái, Lipcsei, Say (81. percben Gönczöl), Őszi, Nagy József (81. percben Katona). Már a 4. percben megsze­rezték a vezetést a hazaiak. A hátralévő időben nem tud­tak betalálni a vendégek ka­pujába.' A második 45. perc­ben nem sokat változott a helyzet, a 67. percben Őszi jó­vátette az előző hibáját. A 83. percben a vendégek Ványa által szépítettek, s ezzel beállt a végeredmény. Gól: Lipcsei, őszi, ill. Vá­nya. Jó: hazaiak részéről sen­kit nem lehet kiemelni. Ven­dégek:,. Szarka, a mezőny leg­jobbja, Kálmán és Ványa. Nagy Károly SZENTENDRE—FILIS 3-0 (2-0) Szentendre, 200 néző. V.: Födi. A hazaiak fölényére jellem­ző, hogy a 3-0 ellenére szám­talan gólhelyzetük maradt ki­használatlan. Gól: Virágh, Kiss M., Szász. Jó: Pávelko- vics, Kovács F., Virágh, illet­ve a vendégek közül senki nem dicsérhető. (Ifi: 3-3. Tud.: Dombai Géza.) BUGYI—FŰT 3-1 (1-1) Bugyi, 300 néző. V.: Illyés. Az első félidő harmadik percében a vendégek Petre góljával meglepték a hazaia­kat, erre Tokics a 12. percben válaszolt: 1-1. A második fél­időben hazai fölénynél a 7. percben Proksa, majd a 12. percben szintén ő bebiztosítot­ta a hazai győzelmet. Gól: Tokios, Proksa (2), ill. Petre. Jó: Nagy J., Proksa, Pöicz, ill. Petre, Húszai, Szilágyi. (Ifi: 3-1. Tud.: Pál Ferenc.) DUNAVARSÄNY—CEGLÉD 2-0 (1-0) A mezőnyben szépen játszó, de nem elég gólratörő hazaiak megérdemelten nyertek a lel­kes vendégek ellen. Gól: Szá- ger, Goschler, (Tud.: Papp Ti­bor.) VERESEGYHÁZ—GEAC 2-2 (0-2) Veresegyház, 100 néző. V.: Kiss T. Az erős széllel támogatott vendégek kétgólos előnyét a második félidőben kiegyenlí­tette a hazai csapat. Gól: Márkus (2), ill. Hartai, Tóth J. Jó: Márkus, Burai, Ella, ill. Puskás, Fábián. TÁPIÓSZENTMÁRTON— VOSE 1-1 (0-0) Tápiószentmárton, 500 né­ző. V.: Nagy J. A végig jó iramú mérkőzé­sen megérdemelt pontosztoz­kodás történt. Gól: Bezzegh, ill. Czanka. Jó: 111, Schmitt, ill. Tass, Kovács, Barcza. (Ifi: 5-1. Tud.: Tóth Antal.) DABAS—SZIGETÉ JFALU 3-0 (1-0) Dabas, 600 néző. V.: Oláh. Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen a dabasí csapat nagyszerű játékkal meglepte Szigetújfalut, és biztosan nyert. Gól: Kőhalmi, Burger, Fejérvári. Jó: az egész dabasi csapat. (Ifi: 6-1.) Labdarúgó XB III és megyei első osilály Színvonalas rangadó Érd—Sárbogárdi Videoton 4-2 (3-2) Érd, 400 néző. V.: Répási. Érd: Kató — Török, Pán- czél, Csillag, Tabari, Tóth, Gombás. Habos T. (Ursi), Mé­száros, Károlyi, Tompos (Dán). Nem volt szerencséje Kató­nak, a hazaiak debütáló, 17 éves hálóőrének, mert az ötödik percben egy nagy vé­delmi hiba után a hálójában kötött ki a labda. Így a „kis” videotonosok szerezték meg a vezetést. Károlyi fejesével azonnal egyenlítettek a hazatok, öt- percre rá Károlyi ismételt, és újra zörgött a sárbogárdi há­ló. Húsz perc után Tompos fejesével már 3-1. Ki gondol­ta volna, hogy 25 perc játék után öt gólt láthatott a dider­gő publikum. A vendégek 11- esből szépítettek, majd nem sokra rá az érdi játékmester, Gombás hagyott ki büntetőt, 3-2-vel fordultak a csapatok, így akinek kételye támadt, hogy ki a jobb, az a 47. pere-.- ben már rájöhetett, mert Tom­pos újra betalált — igaz, hogy 11-esből — á piros-kékek há­lójába. így a minden csapat­részében jobb érdiek megér­demelten kasszírozhatták be a számukra fontos három pon­tot. Gól: Károlyi (2) és Tom­pos (2). Jók: Gombás, Habos T., Károlyi és Tompos. H. J. Dömsöd—Dunakeszi 3-0 (1-0) Dömsöd, 200 néző. V.: Ma­jor. Dömsöd: Lázár — Imre, Elekes, Gégény, Kiss, Rotten- biller, Farkas, Kirchmayer, Feszt, Ács, Zilahi. Dunakeszi: Lestyánszkl — Kiss Z., Bágyi, Kiss II., Hor­váth, Gyöngyösi, Somogyi, Mudri (Harminc), Törteti, Steidli (Fekete), Szabó. , A megyei rangadón a lé­nyegesen jobb erőkből álló hazai csapat Ács vezérletével, szépségdíjas gólokat lőve, Géléi bravúrral védett. A 24. percben Hermann ijesztett a vendégek kapusára, 19 méte­res lövését azonban Kutasi a jobb alsó sarok elől kiütötte. A 40. percben Bognár Z. 20 méteres szabadrúgását védte ismét bravúrral Géléi. A fél­idő utolsó percében Csima be­ívelését Zsivótziky küldte ka­pura, Kutasi jó érzékkel men­tett. Szünet után az 55. percben Víg ívelt a 16-oson belülre, Zsivótzky lövése alig ment mellé. A 68. percben Víg jobb oldali szögletét Kutasi rövi­den ütötte ki, Hermann 13 méterről a bal kapufa mellé durrantott. A 83. percben Gyi- mesi lépett ki a védők közül, már csak a kapussal állt szemben, ám gyatrán feladta Kutasi kezébe a labdát. A le­fújás előtti percben Tóth be­adását Ördög lőtte kapura, Géléi szépen védett. Következett a 11-es párbaj, amelyben ismét a Váci Izzó maradt alul. A vendégek ré­széről Tóth, Nagy J., Vörös Cs. és Marton értékesítette, míg Hegyi büntetőjét Géléi védte. A piros-kékektől Víg és Turtóczky belőtte, Balogh és Szemere azonban Kutasiba lőtte a labdát. llalan az országos dönlóben Jubileumi sakkolimpia . Viharosan kezdődött a du­nakeszi Körösi Csorna Sándor- iskolában az idei diák-sakk- olimpia. Több versenyző ne­vezési lap nélkül érkezett, elő­döntő nélkül jutottak a me­gyei döntőbe. Az MDST és a sakkszövetség arra az állás­pontra jptptt: az eljött ver­senyzőket neí büptéá^ek a ki­nőttek felelőtlenségével, így. mindenki indult. Gondot oko­zott, ki tartozik az igazoltak és nem igazoltak közé. így történt, hogy a szentendrei Gu­ba Richard és Dombai Dezső igazolt létükre a nem Igazol­tak csoportjában szerepelt — a kizárásig. Az ünnepélyes megnyitón Németh Lajos megyei szakre­ferens köszöntötte a megje­lent versenyzőket és vezető­ket. Az olimpiai eskü után Solymosi László, a megyei sakkszövetség elnöke ismertet­te a verseny lebonyolítását. Elmondta: kettős jubileumot tartunk most. 25 éve kezdő­dött az úttörők sakkolimpiája és 20 éve a kisdobosoké. Eredmények. Kisdobosok. Leá­nyok : tíz versenyző, ebből nyolc nem igazolt. Körmérkőzéses küz­delemben a gödöllői Kovács Réka veretlenül győzött. 1. Kovács Réka (Gödöllő) 8,5, 2. Dudás Ágnes (Zsámbék) 7,5, 3. Guba Julianna (Szentendre) 7. Fiuk (13): 1. ifj. Solymosi Lász­ló (Dunakeszi 1) 11. 2. Deme Zol­tán (Gödöllő) 10,5, 3. Debreceni József (Koesér) 9. Az utolsó fordulóban Solymosi— Deme küzdelemben aki nyert, az lett a győztes. Solymosi Laci 19B7 után újra ott van az országos döntőn. Ütlörök, 5., S. osztály: lányok­nál két induló — elszomorító kép. Győztes: őri Anna (Vác, Juhász), 2. Kelemen Éva (Szentendre). Fiúk (8): 1.- Mincsovics Miklós (Szentendre) 7, 2. Bagyánszki At­tila (Vác), 3. Papp Gellért (Szent­endre). Az első fordulóban a Ba­gyánszki—Mincsovics mérkőzésen a győztes zsebében érezhette a vég­ső győzelmet. Mincsovics veretle­nül nyert, újra bejutott az orszá­gos-»döntőbe. * * . ................. 7 ., 8. osztály, leány: újra elszo­morító látvány, két induló. A győ­zelmet a zsámbéki Örbsz Zsuzsa szerezte meg, ötödször jutott az országos döntőbe — ritka csúcs. Második helyen Thuróczy Olga végzett (Gödöllő). Fiúk (8): 1. Szirti Álmos (Bu­dakeszi) 6, 2. Guba Ákos (Szent­endre) 5,5, 3. Cseke Richard (Vác) 5,3. Szirti veretlenül győzött, meg­lepetés Cseke lemaradása. Nem igazoltaknál. 5., 6. osztály, leány (9): 1. Szabó Mónika (Gö­döllő) 7. 2. Mikes Ildikó (Vác) 6, 3. Horváth Katalin (Áporka) 5. Fiúk (9): 1. Holecska Zsolt (Gö­döllő) 8, 2. Németh Sándor (Apor- ka) 7. 3. Peller Zoltán (Pilisvörös- vár) 5. 7.. 8. osztály, leány (6) : 1. Kon­doros! Ildikó (Vác» Juhász) 4. 2. Csörögi Ágnes (Abony) 3, 3. Do- min Patrícia (Vác, J.) 3. Fiúk (7): 1. Pintér Sándor (Veresegyház) 6, 2. Bélák Mihály (Vác, .1.) 6, 3. Détári Sándor (Cegléd) 5. A díjkiosztás eltért a megszo­kottól: a különböző létszámú cso­portok miatt, ahol befejeződött a küzdelem, eredményhirdetésre ke­rült sor. Pest megye győztesei (az iga­zoltaknál) : Kovács Réka (Gödöl­lő). ifj. Solymosi László (Duna­keszi 1). Őri Anna (Vác), Min­csovics Miklós (Szentendre), Orosz Zsuzsa (Zsámbék). Szirti Almos (Budakeszi) jutottak a június 12- én, kezdődő országos diák-saklt- olimpia döntőjébe. S. L. válogatott kapitánya, Károlyi Róbert (D. Kőolaj) volt a tor­na legjobb mezőnyjátékosa. R. L.